Bestsellery Ebookpoint - Top 50 - Audiobooki

  Poniżej znajduje się aktualna lista najczęściej kupowanych audiobooków (mp3) w księgarni ebookpoint.pl z ostatnich 30 dni, generowana codziennie. To 50 bestsellerów, po które nasi czytelnicy sięgają najczęściej. Znajdź coś dla siebie!

  1. Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google

   okladka

   Autor:
   Scott Galloway

   Ocena:
   0/6

   Bestseller New York Timesa Amazon, Apple, Facebook i Google to najbardziej wpływowe firmy na świecie. Prawie każdy uważa, że wie, jak osiągnęły taką pozycję. Prawie każdy się myli.

  2. Królestwo

   okladka

   Autor:
   Szczepan Twardoch

   Ocena:
   0/6

   Zaskakująca kontynuacja jednego z największych bestsellerów ostatnich lat Ryfka ma jeden cel przetrwać. W swojej kryjówce pielęgnuje na wpół przytomnego Jakuba Szapirę, który niczym nie przypomina niegdysiejszego postrachu stolicy.

  3. Bezpiecznie już było. Jak żyć w świecie sieci, terrorystów i ciągłej niepewności

   okladka

   Autor:
   Paulina i Roman Polko

   Ocena:
   0/6

   Drugie dziesięciolecie obecnego wieku wytrąciło nas ze strefy komfortu. Za wschodnią granicą wybuchła regularna, choć oficjalnie niewypowiedziana wojna. Terroryści wyprowadzili się z odległego Iraku i Afganistanu, wybierając zamiast nich obiecaną ziemię Europy.

  4. Znajdź swoje DLACZEGO. Droga do poczucia spełnienia i wewnętrznej motywacji

   okladka

   Autor:
   Simon Sinek, David Mea...

   Ocena:
   6/6

   Ta książka ma na celu doprowadzenie Cię do odkrycia Twojego DLACZEGO. Potraktuj ją jako szczegółowy przewodnik. Wszystkie kroki zostały w nim dokładnie opisane, więc osiągniesz cel, jeśli tylko poświęcisz mu trochę pracy i cierpliwości.

  5. Szkoła Mówców. Myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy

   okladka

   Autor:
   Lidia Buksak

   Ocena:
   6/6

   Szkoła mówców jest napisana przez trenera, nie przez pisarza. To nie wydumane teorie, ale treści wynikające z wieloletniego doświadczenia autorki w pracy z żywym człowiekiem. Nie znajdziesz tu ogólników i łatwych rozwiązań.

  6. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   4.9/6

   Znajdziesz tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Każdy z nich został opatrzony słowniczkiem zawierającym tłumaczenia na język polski zarówno terminów specjalistycznych, jak i ty...

  7. Sapiens. Od zwierząt do bogów

   okladka

   Autor:
   Yuval Noah Harari

   Ocena:
   0/6

   Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego. Całościowa historia człowieka - od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej.

  8. Płomień i krzyż. Tom 2

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Zbiór sześciu opowiadań, w których ważną rolę pełnią niezwykłe kobiety: Katarzyna, Katrina, Roksana, Enya, Matylda, Valeria Flavia. To one będą miały wpływ na dzieje Świętego Oficjum.

  9. Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces

   okladka

   Autor:
   Napoleon Hill

   Ocena:
   5.4/6

   Książka przedstawia sprawdzoną i pewną metodę przezwyciężenia wszystkich przeszkód, zrealizowania każdej ambicji i osiągnięcia sukcesu. Pokazuje, jak ją stosować, i powoduje, że od razu zaczynasz działać.

  10. Obudź w sobie Olbrzyma

   okladka

   Autor:
   Tony Robbins

   Ocena:
   6/6

   Anthony ROBBINS - niezwykłe zjawisko w kręgach amerykańskiej nauki ostatnich lat - uchodzi za człowieka, który osiągnął szczyty możliwości wnikania w ludzkie wnętrze. W ciągu dekady ponad milion ludzi zainwestowało, z powodzeniem, w książki, kasety audio i wideo z materiałami jego autorstwa.

  11. Mój szef jest idiotą

   okladka

   Autor:
   Thomas Erikson

   Ocena:
   0/6

   Znany szwedzki trener i behawiorysta rozprawia się ze złymi szefami. I przekonuje, że nawet z najcięższymi przypadkami można się dogadać. Czy wiecie, że ludzie najczęściej zwalniają się z powodu szefa, a nie z powodu pracy?

  12. Zegar Rozwiązywania Problemów

   okladka

   Autor:
   Tomasz Król

   Ocena:
   0/6

   Metoda opracowana przez autora działa u każdego, kto jest wystarczająco zmotywowany, by zmienić swoje życie – poprawić jakość swojej pracy, zwiększyć własną wydajność, spłacić długi, popchnąć do przodu karierę, naprostować prywatne relacje.

  13. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

   okladka

   Autor:
   Dale Carnegie

   Ocena:
   5.6/6

   Sekretem sukcesu tej książki jest jej prostota. A jak wiadomo najtrudniej pisać najprościej. Każda rada w niej zawarta wydaje się oczywista. Człowiecza mądrość tkwi w podświadomości.

  14. Obsesyjna miłość

   okladka

   Autor:
   Elena Ferrante

   Ocena:
   0/6

   Obsesyjna miłość pierwsza książka Eleny Ferrante to jedna z najważniejszych i najbardziej oryginalnych współczesnych włoskich powieści, która ujawniła talent autorki. Zrealizowany w oparciu o książkę film w reżyserii Maria Martonego odniósł wielki sukces.

  15. Finansowy kozak. Zarabiaj, ile chcesz, i spełniaj marzenia

   okladka

   Autor:
   Jen Sincero

   Ocena:
   0/6

   Życie z dużą kasą może być bardzo fajne. Odpadają kłopoty w rodzaju rat kredytu, zepsutego auta czy przeciekających butów, które koniecznie muszą wytrzymać do końca sezonu. Zamiast tego pojawiają się co prawda inne problemy, lecz ich rozwiązywanie jest dużo przyjemniejsze — w końcu ileż moż...

  16. Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego

   okladka

   Autor:
   Robert B. Cialdini, Ph.D.

   Ocena:
   4.3/6

   Oferujemy Ci broń o niepokojąco dużym polu rażenia. Po raz pierwszy na polskim rynku - psychologia wpływu w wersji do słuchania. Bezcenne zasady zilustrowane żywymi przykładami przemówią do Twojej wyobraźni znacznie szybciej i trwalej.

  17. Dług honorowy

   okladka

   Autor:
   Tom Clancy

   Ocena:
   0/6

   Pozornie niezwiązane ze sobą zdarzenia są częścią ataku wymierzonego w pokój światowy...

  18. Psychologia szefa 1. Szef to zawód. Wydanie III rozszerzone

   okladka

   Autor:
   Jerzy Gut, Wojciech Haman

   Ocena:
   5.2/6

   Ta książka jest szczególna, bo w badaniach Think Tank „Biznesowe Bestsellery Dwudziestolecia” na lekturę najbardziej inspirującą polskich menedżerów znalazła się na liście „Top 20” jako jedyna polska pozycja.

  19. Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie

   okladka

   Autor:
   Allen Carr

   Ocena:
   0/6

   Chcesz być dorosłym, niezależnym i wolnym człowiekiem? Rzuć palenie. Tylko to Ciebie trzyma. Nałóg. Jeden z najtrudniejszych do uwolnienia się z niego. A więc gdy już tego dokonasz, dasz radę, staniesz się bohaterem.

  20. Mimochodem o chodzeniu

   okladka

   Autor:
   Szymon Augustyniak

   Ocena:
   5.5/6

   Zebrane w tej książce fakty oraz przemyślenia pozwalają spojrzeć na chodzenie z szerszej perspektywy niż codzienne życie czy wynikające z ruchu zdrowotne korzyści. Historia chodzenia to także historia butów oraz specyficzne spojrzenie na sztukę, religię, ewolucję czy wojskowość - we wszystkich ty...

  21. A ja żem jej powiedziała

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Nosowska

   Ocena:
   6/6

   Katarzyna Nosowska szczerze, ze specyficznym dla siebie poczuciem humoru i bystrością pisze o tym co nas otacza. A ja żem jej powiedziała to zbiór krótkich i trafnych felietoników, przemyśleń autorki na tematy różne.

  22. Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia

   okladka

   Autor:
   Orina Krajewska

   Ocena:
   6/6

   Pacjenci i ich bliscy są zwykle zagubieni i nierzadko pozostawieni samym sobie. W aktach desperacji krążą po omacku między medycyną konwencjonalną i alternatywną, nie wiedząc, komu ufać.

  23. Potęga pozytywnego przywództwa. Dobry szef - lepszy pracownik

   okladka

   Autor:
   Jon Gordon

   Ocena:
   0/6

   Od czasu publikacji bestsellerowej książki zatytułowanej Autobus energii Jon Gordon pracował z wieloma firmami, specjalistami, drużynami akademickimi, szpitalami, szkołami i organizacjami non profit.

  24. Superskuteczne strategie opanowania języków obcych. Twój prywatny coach. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Ewa Eldridge

   Ocena:
   5/6

   Dowiesz się od niej, że opanowanie języka obcego wymaga dobrego przygotowania samego siebie, zanim jeszcze usiądziesz nad słówkami czy gramatyką — jest jak zagruntowanie płótna przed malowaniem obrazu, czyli nieodzowne.

  25. Rzeczy, których nie wyrzuciłem

   okladka

   Autor:
   Marcin Wicha

   Ocena:
   0/6

   Co zostaje po śmierci bliskiej osoby? Przedmioty, wspomnienia, urywki zdań? Narrator porządkuje książki i rzeczy pozostawione przez zmarłą matkę i jednocześnie rekonstruuje jej obraz.

  26. Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata

   okladka

   Autor:
   Stephen W. Hawking

   Ocena:
   2/6

   Niezwykły naukowiec w serii krótkich i pasjonujących wykładów referuje nam historię wszechświata od samych jego narodzin w chwili Wielkiego Wybuchu. W zajmujący sposób i z poczuciem humoru opowiada o tym, jak człowiek postrzegał kosmos setki, a nawet tysiące lat temu, i jak nasza wiedza stopniowo...

  27. Przygotowani na wszystko. 52 zasady efektywności według metody Getting Things Done

   okladka

   Autor:
   David Allen

   Ocena:
   4/6

   Wiedza zawarta w tej książce może wydać Ci się zaskakująco oczywista — gdy tylko uda Ci się ją ogarnąć. To wszystko zasługa intuicji i bezbłędnie wykorzystującego jej istnienie planu działania.

  28. Felix Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi (Tom 1)

   okladka

   Autor:
   Rafał Kosik

   Ocena:
   6/6

   Pierwszy tom bestsellerowej serii. Fantastyczna i przezabawna powieść o polskich trzynastolatkach, nie tylko dla trzynastolatków! Posłuchajcie o przyjaźni, zwariowanych wynalazkach, sztucznej inteligencji, skarbach, duchach, robotach i nastoletnich uczuciach.

  29. Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania

   okladka

   Autor:
   Simon Sinek

   Ocena:
   4.7/6

   Otwórz tę książkę i odnajdź samą kwintesencję inspiracji. Przewróć kilka stron i poznaj prosty wzór, sposób myślenia, działania i komunikowania się, dzięki któremu przywódcy są w stanie skutecznie zainspirować swoje otoczenie.

  30. Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji

   okladka

   Autor:
   Jarosław Gibas

   Ocena:
   6/6

   Niniejsza książka składa się z dwóch części. W pierwszej jej autor dzieli się z Czytelnikiem wiedzą na temat emocji, pochodzącą z różnych dziedzin nauki. Czerpie także z wielowiekowych tradycji mistycznych, filozoficznych i religijnych ludzkich kultur.

  31. Angielski w pracy i biznesie Business English Words and Expressions

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Chcesz opanować słownictwo pozwalające na swobodne prowadzenie rozmowy w różnych sytuacjach w pracy? Ten audio kurs na poziomie zaawansowanym wprowadza naukę zróżnicowanych zwrotów używanych w pracy i podczas ubiegania się o nową posadę.

  32. Wszystko pod kontrolą. Gra w pracę i biznes zwany życiem

   okladka

   Autor:
   David Allen

   Ocena:
   0/6

   Aby być efektywnym i uzyskać upragnione rezultaty, musisz działać. Sednem jest dokonywanie właściwych wyborów i ich skuteczna realizacja. Znanych jest wiele technik zarządzania czasem i poprawy produktywności, ale nie dają one podstawowego zrozumienia ani efektywnego modelu dynamiki tego procesu ...

  33. Kto zabrał mój ser?

   okladka

   Autor:
   Spencer Johnson

   Ocena:
   4.5/6

   %22Kto zabrał mój ser?%22 to prosta, a zarazem mądra, alegoryczna przypowieść, odkrywająca najgłębsze prawdy o zmianach dokonujących się w naszym życiu. %22Ser%22 jest tutaj metaforą wszystkiego, czego pożądamy w życiu - dobrej pracy, zdrowych związków z innymi ludźmi, majątku, zdrowia czy spokoj...

  34. Piętrzenie nawyków. 97 małych zmian, które odmienią Twoje życie

   okladka

   Autor:
   S.J. Scott

   Ocena:
   4/6

   W książce Piętrzenie nawyków poznasz 97 drobnych nawyków, które natychmiastowo przełożą się na jakość Twojego życia. Dowiesz się też, jak stworzyć prostą procedurę (uporządkowaną za pomocą listy kontrolnej), którą będziesz codziennie powtarzać.

  35. Większość bezwzględna

   okladka

   Autor:
   Remigiusz Mróz

   Ocena:
   6/6

   W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera, parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę, znalazł się w szpitalu. Prognozy zarówno dla niego, jak i dla kraju, nie są dobre.

  36. Rozmyślnik Jacka Walkiewicza. Zainspiruj się do działania!

   okladka

   Autor:
   Jacek Walkiewicz

   Ocena:
   6/6

   %22Dzięki książkom, wykładom i zapisanym po różnych spotkaniach refleksjom odkrywam nowe możliwości. A przecież słowa to tylko słowa. Co je ożywia i sprawia, że stają się nieśmiertelne?

  37. Książę

   okladka

   Autor:
   Niccolo Machiavelli (t...

   Ocena:
   5.3/6

   Tytułowy Książę to współczesny szef, boss, prezes, po prostu - Pierwszy. Człowiek trzeźwo i logicznie myślący, obdarzonym domieszką demonizmu, stawiający cel zawsze wyżej niż środki, używający medialnych sztyletów i zatrutych pomówień.

  38. Psychologia Sprzedaży - droga do sprawczości, niezależności i pieniędzy

   okladka

   Autor:
   Mateusz Grzesiak

   Ocena:
   5/6

   Mateusz Grzesiak na bazie praktycznej psychologicznej wiedzy, latach własnych międzynarodowych doświadczeń sprzedażowych i obserwacji najskuteczniejszych specjalistów od handlu opracował uniwersalny model sprzedaży: MasterSales.

  39. Dlaczego jeszcze nie śpisz? Wszystko, czego potrzebujesz, żeby się w końcu wyspać

   okladka

   Autor:
   W. Chris Winter

   Ocena:
   0/6

   „Kładź się spać, niezdrowo tak siedzieć po nocy!”, czyli dlaczego nasi rodzice mieli rację. Kiedy sen nie funkcjonuje jak należy, ty też nie funkcjonujesz jak powinieneś.

  40. Jak wygrac każde negocjacje

   okladka

   Autor:
   Robert Mayer

   Ocena:
   0/6

   Dobry negocjator to ktoś, kto potrafi rozwiązywać złożone problemy i osiągać twarde rezultaty, nie wytaczając ciężkiej artylerii. Robert Mayer sprawnie i z gracją wprowadzi cię na drogę dobrych negocjacji.

  41. 15 tajemnic zarządzania czasem. O czym wiedzą ludzie sukcesu?

   okladka

   Autor:
   Kevin Kruse

   Ocena:
   5.7/6

   Jedyny przewodnik zapewniający wzrost wydajności, bazujący na solidnych badaniach i wywiadach z miliarderami, milionerami, przedsiębiorcami, olimpijczykami i prymusami.

  42. Negocjuj jakby od tego zależało twoje życie!

   okladka

   Autor:
   Chris Voss, Tahl Raz

   Ocena:
   0/6

   Były negocjator FBI zdradza techniki negocjacji, które sprawdzają się nawet w najtrudniejszych sytuacjach! Chris Voss wielokrotnie stawał twarzą w twarz z przestępcami, którzy wzięli zakładników.

  43. Nie narzekaj! Pozytywne sposoby pozbycia się negatywnej energii w pracy

   okladka

   Autor:
   Jon Gordon

   Ocena:
   0/6

   „Przestań jęczeć i przeczytaj tę książkę!” - KEN BLANCHARD, współautor Nowego Jednominutowego Menedżera     Prawdziwa historia o tym, jak dzięki pozytywnemu nastawieniu można obrócić niezadowolenie w skuteczne działanie, innowacje i sukces.

  44. Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie

   okladka

   Autor:
   Charles Duhigg

   Ocena:
   5.1/6

   Nawyki mają potężną moc, a przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka! Nałogowo palimy, bezustannie sprawdzamy wiadomości na Facebooku, chronicznie wybieramy nieodpowiednich partnerów, zawsze ścielimy łóżka lub nie robimy tego nigdy.

  45. Psychologia sprzedaży

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   0/6

   Naucz się sprzedawać — i to dobrze — od najlepszych ludzi w branży Brian Tracy jest dziś jednym z najlepszych zawodowych mówców na świecie. Jego seria audiobooków treningowych pod tytułem The Psychology of Sales jest najlepiej sprzedającym się programem szkol...

  46. Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie

   okladka

   Autor:
   Simon Sinek

   Ocena:
   5.2/6

   Dlaczego tak wielu pracowników z utęsknieniem odlicza czas do piątku i traktuje każdy dzień pracy jako zło konieczne? Dlaczego ludzie nie lubią swojej pracy i nie są w stanie zaangażować się w wykonywane obowiązki?

  47. Niepokorni

   okladka

   Autor:
   Vincent V Severski

   Ocena:
   4/6

   Vincent V. Severski wraca z kontynuacją trylogii o Wydziale Q. Po udanej operacji wywiezienia Michaiła Popowskiego z Rosji, Sara i Konrad wracają do Polski. Okazuje się, że podczas ich nieobecności Wydział Q zostaje rozwiązany.

  48. Jednominutowy Menedżer oraz zarządzanie samym sobą. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Ken Blanchard, Susan F...

   Ocena:
   0/6

   Trzymasz w ręku kolejne, uzupełnione i zaktualizowane, wydanie bestsellerowej książki, dzięki której wkroczysz na sprawdzoną ścieżkę do sukcesu. Jeśli jesteś jeszcze szeregowym pracownikiem, dowiesz się, jak przejąć inicjatywę, uzyskać potrzebną pomoc i odnieść sukces.

  49. Przywództwo

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   0/6

   Urodzeni liderzy należą do rzadkości. Co zatem sprawia, że człowiek staje się przywódcą i źródłem inspiracji dla innych? Specjalista od zagadnień związanych z dążeniem do sukcesu, Brian Tracy, pomógł tysiącom ludzi stać się wyjątkowymi liderami, a teraz ujawnia w tej zwi...

  50. 4-godzinny tydzień pracy

   okladka

   Autor:
   Timothy Ferriss

   Ocena:
   5.3/6

   Zapomnij o starej koncepcji emerytury i całej reszcie planów odkładania życia na później nie musisz czekać. Co więcej, jest wiele powodów, by nie czekać, szczególnie w tych nieprzewidywalnych czasach zawirowań gospodarczych.

  1. Driven. Namiętność silniejsza niż ból

   okladka

   Autor:
   K. Bromberg

   Ocena:
   5.4/6

   Jesteś Rylee Thomas — kobietą sukcesu, przyzwyczajoną do kontrolowania własnego życia. W każdym jego aspekcie. Piękna i niezależna, absolutnie nie stanowisz potencjalnego trofeum dla pięknego, niegrzecznego chłopca.

  2. Dallas '63

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5/6

   W tej książce Stephen King odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Dallas 63 to trzymająca w napięciu, napisana z rozmachem powieść, która perfekcyjnie łączy wątki obyczajowe, kryminalne i fantastyczne.

  3. Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Droga

   Ocena:
   5.9/6

   W małym domku nad brzegami cichej czasem, innym zaś razem niespokojnej rzeki, zapomniany przez mieszkańców, stoi Wiluś. Wiluś jest zdobioną szafką z czasów cesarza Wilhelma — stąd nazwa.

  4. Cichy wielbiciel

   okladka

   Autor:
   Olga Rudnicka

   Ocena:
   0/6

  5. Bez mojej zgody

   okladka

   Autor:
   Jodi Picoult

   Ocena:
   5/6

  6. Uwikłani. Pokusa

   okladka

   Autor:
   Laurelin Paige

   Ocena:
   0/6

   Alyana postanawia skończyć z tym, co było kiedyś i zacząć żyć na nowo. Wkrótce jej los ma się połączyć z kimś zupełnie wyjątkowym. Niebawem pozna niezwykłego mężczyznę, który wywróci jej świat do góry nogami.

  7. Dziennik Bridget Jones

   okladka

   Autor:
   Helen Fielding

   Ocena:
   0/6

   Ta książka sprawi, że polubisz się za te cechy, których najbardziej się wstydzisz. Będziesz co rusz wybuchać śmiechem i wykrzykiwać: Bridget Jones to ja!. POZNAJCIE BRIDGET JONES: singielkę trochę po trzydziestce, która jest pewna, że wszystko się ułoży, jeśli tylko: straci na wadze trzy ki...

  8. Piękny drań

   okladka

   Autor:
   Christina Lauren

   Ocena:
   5/6

   Ambitna, inteligentna i pracowita studentka MBA ma tylko jeden problem, mianowicie swojego szefa, Ryana Bennetta. Jest wymagający, apodyktyczny… i kompletnie nie można mu się oprzeć.

  9. Żona między nami

   okladka

   Autor:
   Greer Hendricks, Sarah...

   Ocena:
   5/6

   Żona między nami to znakomita pozycja z gatunku „domestic thriller”, której autorkami są Sarah Pekkanen i Greer Hendricks. Znajdziemy tu błyskotliwą fabułę, trzymającą w napięciu narrację i przerażający trójkąt miłosny.

  10. Harda

   okladka

   Autor:
   Elżbieta Cherezińska

   Ocena:
   0/6

   Świętosława od dziecka była harda. Od najmłodszych lat, wraz z bratem Bolesławem Chrobrym, uczyła się niuansów politycznej gry. Miała stać się pionkiem w układzie sojuszy swego ojca, księcia Mieszka.

  11. Paskudna historia

   okladka

   Autor:
   Bernard Minier

   Ocena:
   0/6

   Na początku jest strach. Strach przed zatonięciem. Strach przed innymi tymi, którzy mnie nienawidzą, którzy chcą mi się dobrać do skóry. I jeszcze - strach przed prawdą. Uprzedzam: to nie jest jakaś banalna historia.

  12. Złe

   okladka

   Autor:
   Michał J. Chmielewski

   Ocena:
   0/6

   „Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje” – Edmund Burke Baskin Zachodnie, miasteczko na polskim wybrzeżu, wydaje się zbyt małe, aby pomieści całe zło, jakie się w nim dzieje.

  13. Przyjaciółki ze Staromiejskiej

   okladka

   Autor:
   Anna Mulczyńska

   Ocena:
   0/6

   Ania Bednarek przywykła do uwagi i podziwu. Scena jest całym jej życiem do czasu. Splot niefortunnych zdarzeń sprawia, że jej kariera w kanadyjskim zespole baletowym zostaje zrujnowana.

  14. Tam gdzie czekał anioł

   okladka

   Autor:
   Dorota Schrammek

   Ocena:
   0/6

   Mama dwójki dorosłych dzieci wyjeżdża do Ueckermünde, by uporządkować swoje życie. Pomimo wielu obaw podejmuje pracę jako opiekunka starszego małżeństwa. Wkrótce na drodze bohaterki pojawiają się osoby, które zmieniają jej życie.

  15. Manwhore

   okladka

   Autor:
   Katy Evans

   Ocena:
   0/6

   Magazyn 'Edge' jest na krawędzi, jego los wisi na włosku, a szansą na wybicie się i unormowanie sytuacji czasopisma ma być artykuł w formie éxpose o najsłynniejszym kawalerze-miliarderze Chicago - Malcolm Kyle Preston Logan Saint.

  16. Manwhore +1

   okladka

   Autor:
   Katy Evans

   Ocena:
   0/6

   Manwhore + 1 to już druga część kultowej serii Katy Evans, która podbiła serca czytelników na całym świecie. Autorka ponownie zabiera nas w podróż pełną ekscytacji i uniesień.

  17. Saga rodziny Hallmanów Tom 1 Czas zamknięty

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Początek sagi o polsko-angielskiej rodzinie Hallmanów. W tle wojenna codzienność, tułaczka, miłość i trudne życiowe wybory. Wolne Miasto Gdańsk, 1939 rok. Nastoletni Włodek Hallman musi szybko dojrzeć.

  18. Dom, którego nie było

   okladka

   Autor:
   Dorota Schrammek

   Ocena:
   0/6

   Cztery kobiety spotykają się na wspólnej terapii. Każda z nich miała inne, ale zawsze skomplikowane relacje z matką. To wpłynęło na wybory życiowe bohaterek. Karolina jest nauczona bezwzględnego posłuszeństwa, Katarzyna była zakonnicą, z kolei Daria jest niechcianym przez matkę dzieckiem, którym ...

  19. Powrót na Staromiejską

   okladka

   Autor:
   Anna Mulczyńska

   Ocena:
   0/6

   Weronika Peterson po kilku latach spędzonych w Szwecji wraca ze złamanym sercem do Polski. W odziedziczonym po dziadku dawnym zakładzie zegarmistrzowskim przy ulicy Staromiejskiej otwiera sklepik dla miłośniczek rękodzieła Robótkowo.

  20. Pamiętniki

   okladka

   Autor:
   Giovanni Giacomo Casanova

   Ocena:
   0/6

   Najsłynniejszy uwodziciel, rozpustnik i amant wszechczasów. Casanova do dziś stanowi inspirację dla artystów, pisarzy i reżyserów. Jego %22Pamiętniki%22 to jednak nie tylko miłosne podboje.

  21. Już nie uciekam

   okladka

   Autor:
   Anna Sakowicz

   Ocena:
   5/6

   Joanna potrafi zaskakiwać zarówno siebie, jak i najbliższych. Jest narzeczoną Artura, iskrzy między nią a Jaromirem, w dodatku pojawia się kolejny zagadkowy mężczyzna. Pomimo wątpliwości, bohaterka zaczyna urzeczywistniać swoje marzenia.

  22. Ellisiv

   okladka

   Autor:
   Frid Ingulstad

   Ocena:
   0/6

   Kijów, wiosna roku 1043 Ellisiv, piękna i wykształcona córka wielkiego księcia kijowskiego, Jarosława, zostaje wydana za mąż za Haralda Sigurdssona, przyszłego władcę Norwegii. Zakochana w niezwykle urodziwym i dzielnym wikingu, bez wahania wyjeżdża po ślubie na północ i na zawsze porzuca wszystk...

  23. Cokolwiek to znaczy

   okladka

   Autor:
   Olka Abaczurowska

   Ocena:
   0/6

   Cokolwiek to znaczy Olki Abaczurowskiej to historia kobiety, która boi się kochać. Poznajemy ją w chwili, w której spotyka swoją kobiecość, dotychczas mocno zaniedbaną w nieudanym związku.

  24. Pokusy i łakocie. Niezbyt grzeczna rzecz o miłości

   okladka

   Autor:
   Tara Sivec

   Ocena:
   5.3/6

   Poznajcie Claire, której życie to pasmo szczęśliwych pomyłek. Była dwudziestoletnią studentką, gdy wszystko obróciło się o sto osiemdziesiąt stopni — wystarczyła jedna noc w towarzystwie mężczyzny, którego właśnie poznała.

  25. Carpe diem

   okladka

   Autor:
   Diane Rose

   Ocena:
   0/6

   Rosalie Heart ma dwadzieścia dwa lata, studiuje prawo, dba o linię i spotyka się ze swoimi przyjaciółmi. Jednym słowem szczęśliwa młoda kobieta, czekająca na miłość. Jednak zanim zaczniecie jej zazdrościć, przemyślcie to.

  26. Blisko chmur

   okladka

   Autor:
   Sylwia Trojanowska

   Ocena:
   0/6

   Blisko chmur to prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Miłość i nienawiść, wielka przyjaźń i zacięta wrogość, rodzinne więzi i rodzinne niesnaski, do tego spora dawka humoru i motywacji do działań, które sprawiają, że marzenia znajdują się na wyciągnięcie ręki.

  27. Drugie życie Matyldy

   okladka

   Autor:
   Magdalena Trubowicz

   Ocena:
   0/6

   Matylda ma dom, pracę, rodzinę, lecz wszystko to jest chwiejne i pozorne. Zamiast ciepłego domu wiejąca chłodem mistyfikacja. Zamiast opiekuńczego i kochającego męża samotność, tęsknota za domem rodzinnym i pewna niezakończona historia z młodzieńczych lat.

  28. Seks i inne choroby cywilizacyjne

   okladka

   Autor:
   Marta Płusa

   Ocena:
   0/6

   Przeplatające się historie trzech koleżanek, z których każda zmaga się z jakimś uzależnieniem. Jedna z nich jest uwikłana w toksyczny związek z mężczyzną, który leczy się psychiatrycznie.

  29. Białe noce

   okladka

   Autor:
   Marika Krajniewska

   Ocena:
   0/6

   Ola, studentka z Warszawy, poznaje w Petersburgu Siergieja. Wówczas nie wie jeszcze, jak bardzo pobyt w tym magicznym mieście odmieni jej życie. Tytułowe białe noce spędzają razem.

  30. Kręta droga do nieba

   okladka

   Autor:
   Bożena Gałczyńska-Szurek

   Ocena:
   0/6

   Czy upadek obrazu Madonny podczas świątecznej procesji jest zwiastunem nieszczęśliwych wydarzeń, które nawiedziły sielską grecka wyspę? Ikona Matki Boskiej Płaczącej z Toros stała się świadkiem wielu zbrodni.

  31. Klasztor zapomnienia

   okladka

   Autor:
   Bożena Gałczyńska-Szurek

   Ocena:
   0/6

   Klara jest Polką, która spędziła dzieciństwo i wczesną młodość w Grecji. Jako policyjny psycholog uczestniczy w śledztwie mającym rozwikłać zagadkę szokującej zbrodni popełnionej na mnichu.

  32. Ballada o czarownicy

   okladka

   Autor:
   Paweł Rochala

   Ocena:
   0/6

   Opowieść o niewinnej miłości w czasach, gdy spełniały się przepowiednie i najokrutniejsze sny Rok Pański 1241 zło nadchodzi od wschodu, całą chmarą, jak szarańcza. Piekielna nawałnica tartarska pochłania rozbitą na dzielnice Polskę.

  33. I że cię nie opuszczę

   okladka

   Autor:
   Elizabeth Gilbert

   Ocena:
   0/6

   <!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:%22Cambria Math%22; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4;} /* Style Definitions */ mal, mal, mal {margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:10.

  34. Głowa anioła

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Udane połączenie romansu z sensacją. Julia Sarnowska przyjmuje zlecenie na renowację zabytkowego pałacyku Hemmerlingów. W związku z tym, po wielu latach wraca w rodzinne strony. W dobrze znanym miejscu zaszły jednak duże zmiany, co sprawia, że bohaterka czuje się obco.

  35. Złodziejki czasu

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Lata 20132014. Siedlce, Warszawa, Gdańsk. Zabawna powieść o czterech pisarkach, które poznają się na gali festiwalu literatury kobiecej. Są w różnym wieku, ale łączy je pasja pisania.

  36. Likwidator 44

   okladka

   Autor:
   Dominik Kozar

   Ocena:
   0/6

   Powieść kryminalna, która burzy nasze wyobrażenia o okupowanej stolicy! Podziemna Warszawa szykuje się do powstania, a za Wisłą gromadzą się radzieckie wojska. Tymczasem w mieście dochodzi do dziwnych zabójstw, które zdają się nie mieć nic wspólnego z ruchem oporu.

  37. Salon baronowej Wiery

   okladka

   Autor:
   Stanisław Antoni Wotowski

   Ocena:
   0/6

   Po chwili już sunęli wśród różnobarwnych par, na środku sali. A Peggy, w swej zielonej, harmonizującej ze złotem włosów, wieczornej sukience i srebrnych pantofelkach, była tak efektowna i ładna, że niejedne z zachwytem odwracały się za nią oczy.

  38. Fortuna i namiętności. Klątwa

   okladka

   Autor:
   Małgorzata Gutowska-Ad...

   Ocena:
   0/6

   Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowych serii Cukiernia Pod Amorem oraz Podróż do miasta świateł! Zupełnie nowi bohaterowie, całkiem nowe perypetie, ten sam kunszt literacki, ta sama dbałość o realia historyczne.

  39. Trzy młode pieśni

   okladka

   Autor:
   Elżbieta Cherezińska

   Ocena:
   0/6

   Norwegia, druga połowa X wieku. Dwaj synowie możnych rodów spotykają się w szeregach młodej drużyny. Przygląda im się siostra jednego z nich. W drodze ku dorosłości wszyscy troje przechodzą kolejne szczeble wtajemniczeń.

  40. Ziemiomorze. (#1). Czarnoksiężnik z Archipelagu

   okladka

   Autor:
   Ursula K. Le Guin

   Ocena:
   0/6

   Klasyka powieści fantasy! Opowieść o naukach pobieranych przez młodzieńca z wymyślonej krainy u mędrców, którzy posiedli kunszt czarnoksięski. Zarazem jest to opowieść realistyczna o kształtowaniu się osobowości, dorastaniu wśród przeciwieństw, o tym, jak zapalczywa lekkomyślność przeradza się w ...

  41. Kulminacje

   okladka

   Autor:
   Janusz L. Wiśniewski, ...

   Ocena:
   4/6

   Wyjątkowy projekt, prowokacyjna opowieść o sile uczuć, tęsknocie i zdradzie. W tej książce dzieje się naprawdę sporo, bowiem zderza się pierwiastek męski z kobiecym.

  42. Długa droga do domu

   okladka

   Autor:
   Joanna Jax

   Ocena:
   0/6

   Nowa saga rodzinna Joanny Jax autorki bestsellerowego Dziedzictwa von Becków Burzliwe losy Antoniny Tańskiej ukazane na tle ważnych wydarzeń w dziejach świata. Córka emigrantów z Polski zakochuje się w narzeczonym siostry i zachodzi z nim w ciążę.

  43. Dwór w Czartorowiczach Nowe pokolenie

   okladka

   Autor:
   Monika Rzepiela

   Ocena:
   0/6

   Ewa Sasicka po przeprowadzce do Olechowicz wiedzie szczęśliwe życie u boku Marcina. Szybko przejmuje obowiązki żony dziedzica i przyzwyczaja się do warunków oraz zasad panujących we dworze.

  44. Pamiętnik Pani Hanki

   okladka

   Autor:
   Tadeusz Dołęga-Mostowicz

   Ocena:
   0/6

   To ostatnia w dorobku Tadeusza Dołęgi-Mostowicza powieść, wydana po raz pierwszy drukiem w 1939 roku. W formie pamiętnika opisuje perypetie żony dyplomaty, Hanki Renowickiej.

  45. Zaszyj oczy wilkom

   okladka

   Autor:
   Marta Krajewska

   Ocena:
   0/6

   Podczas każdej pełni księżyca mieszkańcy Wilczej Doliny ryglują drzwi w chatach i siedzą w ciszy, nasłuchując z niepokojem wycia wilkołaka. Pochłonięta własnymi kłopotami Venda nie potrafi w pełni poświęcić się obowiązkom Opiekunki.

  46. Cierpkie winogrona

   okladka

   Autor:
   Bożena Gałczyńska-Szurek

   Ocena:
   0/6

   Po odczytaniu testamentu męża obrazek idyllicznego związku Pauliny rozpada się na drobne kawałki. Kobieta postanawia wyruszyć do Grecji, by znaleźć spadkobiercę należnego jej majątku i zdemaskować oszustwa męża.

  47. Niczemu winne

   okladka

   Autor:
   Anna Krzyczkowska

   Ocena:
   0/6

   Szczęście nie zawsze można urodzić. Bywa, że trzeba je pochować. Laura od lat jest mężatką. Na pozór spełniona i szczęśliwa, z dnia na dzień coraz silniej odczuwa emocjonalną pustkę.

  48. Wieczność bez ciebie

   okladka

   Autor:
   Bożena Gałczyńska-Szurek

   Ocena:
   0/6

   W scenerii współczesnego Zamościa rozgrywa się dramat znanej arystokratycznej rodziny. Zbliżający się ślub pary polskich emigrantów, hrabiego Adama i pięknej pani adwokat Kamili, wywołuje szereg dziwnych zdarzeń.

  49. W naszym domu

   okladka

   Autor:
   Jodi Picoult

   Ocena:
   0/6

   Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać sygnałów społecznych ani wyrażać swoich myśli i uczuć. Na pierwszy rzut oka to zupełnie normalny, inteligentny i elokwentny chłopak, jednak każde odstępstwo od codziennej rutyny, każda zmiana w ustalo...

  1. Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

   okladka

   Autor:
   Phil Knight

   Ocena:
   5.4/6

   Bestsellerowe wspomnienia twórcy NIKE. Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów.

  2. Byłbym zapomniał

   okladka

   Autor:
   Cezary Pazura

   Ocena:
   6/6

   Znacie Cezarego Pazurę. Wiecie, jak barwnie i żywo potrafi mówić. Usiądźcie więc wygodnie w fotelu, otwórzcie książkę i dowiedzcie się, co chce Wam powiedzieć o sobie sam aktor. Jego opowieść jest bardzo szczera, momentami niezwykle zabawna, czasem bardzo smutna.

  3. Kapuściński non-fiction

   okladka

   Autor:
   Artur Domosławski

   Ocena:
   0/6

   Najsłynniejsza biografia ostatnich lat Pierwsze wydanie Kapuściński non-fiction było wydarzeniem wykraczającym poza ramy literatury i kultury. W burzliwym sporze o nią przejrzała się współczesna Polska wraz ze swoimi namiętnościami, niepokojami, kompleksami.

  4. Pięć lat kacetu

   okladka

   Autor:
   Stanisław Grzesiuk

   Ocena:
   6/6

   %22Druga cześć autobiografii Grzesiuka. Losy autora podczas pięcioletniego pobytu w obozach koncentracyjnych Mauthausen, Dachau i Gusen. Opowieść o tym jak szkoła życia, cwaniactwo i doświadczenia z warszawskiego Czerniakowa pomogły mu przetrwać krytyczne chwile i przeżyć.

  5. Steve Jobs

   okladka

   Autor:
   Walter Isaacson

   Ocena:
   5/6

   EKSKLUZYWNA BIOGRAFIA TWÓRCY FIRMY APPLE STEVEA JOBSA (JEDYNA NAPISANA PRZY JEGO WSPÓŁPRACY) PIÓRA WALTERA ISAACSONA, AUTORA BESTSELLEROWYCH BIOGRAFII BENJAMINA FRANKLINA I ALBERTA EINSTEINA Opierając się na ponad czterdziestu rozmowach z Jobsem, przeprowadzonych w ciągu dwóch lat, a także na w...

  6. Boso, ale w ostrogach

   okladka

   Autor:
   Stanisław Grzesiuk

   Ocena:
   0/6

   %22Pierwsza część autobiografii Grzesiuka. Napisana z pasją, opowieść o dorastaniu nastoletniego Staśka na warszawskim Czerniakowie. Fascynujący folklor i humor warszawskiej ulicy lat %2730 są źródłem optymizmu dla każdego.

  7. Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego

   okladka

   Autor:
   Marta Bogacka

   Ocena:
   0/6

   Problematyka obozowa doczekała się już bogatej literatury, jednak temat przeprowadzania walk bokserskich w obozach koncentracyjnych nie został kompleksowo opracowany. Lukę tę częściowo wypełnia niezwykła biografia Tadeusza Pietrzykowskiego pięściarza, który zdobył tytuł Mistrza Wszechwag o...

  8. Człowiek, który zrozumiał naturę

   okladka

   Autor:
   Andrea Wulf

   Ocena:
   0/6

   Posłuchaj fragmentów najgłośniejszej biografii ostatnich lat, zwycięzcy Costa Biography Award 2015! Na cześć Alexandra von Humboldta nazwano miasta, rzeki, pasma górskie, prąd oceaniczny, pingwina, gigantyczną kałamarnicę a nawet morze na Księżycu.

  9. Wspomnienia

   okladka

   Autor:
   Monika Żeromska

   Ocena:
   0/6

   Audiobook na podstawie wspomnień bacznej obserwatorki życia codziennego, Moniki Żeromskiej. Tym razem autorka sięga do historii własnej rodziny, osobistych przeżyć z domu rodzinnego.

  10. Władca piorunów. Nikola Tesla i jego genialne wynalazki

   okladka

   Autor:
   Przemysław Słowiński

   Ocena:
   0/6

   Audiobook Władca piorunów to adaptacja biografii wielkiego wizjonera i wynalazcy, Nikoli Tesli. Życie ekscentrycznego Serba to z pewnością materiał na niejedną publikację, ale Przemysław i Krzysztof Słowińscy wykonali ogromną pracę, aby zebrać i uporządkować ogrom materiałów, jakie dostępne są na...

  11. Food pharmacy

   okladka

   Autor:
   Lina Nertby Aurell, Mi...

   Ocena:
   0/6

   Czy słyszeliście, że za odporność organizmu w 80% odpowiada jelito grube? Czy wiecie, co jeść, aby uniknąć stanów zapalnych? Czy domyślacie się, co jest przyczyną większości dolegliwości?

  12. Jony Ive

   okladka

   Autor:
   Leander Kahney

   Ocena:
   0/6

   Pierwsza szczegółowa biografia projektanta kultowych produktów Apple (m.in. iPhonea, iPada, iPoda i iMaca), jednego z najbliższych współpracowników i przyjaciół Stevea Jobsa, sir Jonathana Ivea, obecnie wiceprezesa ds.

  13. Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

   okladka

   Autor:
   Anna Kamińska

   Ocena:
   5/6

   Audiobook w interpretacji Danuty Stenki Zginę w górach mówiła. Dotrzymała słowa według dokumentów sądowych zmarła 13 maja 1992 roku. Dzień wcześniej zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach.

  14. Spowiedź kapitana

   okladka

   Autor:
   Krzysztof Baranowski, ...

   Ocena:
   0/6

   Krzysztof Baranowski (1938), żeglarz, dziennikarz, legendarny kapitan, po raz pierwszy opowiada o całym swoim życiu.

  15. Edward Gierek. Przerwana Dekada

   okladka

   Autor:
   Janusz Rolicki

   Ocena:
   0/6

   Książka ukazała się 10 lat po utracie przez Edwarda Gierka stanowiska na scenie politycznej. Wywiad został opublikowany z potrzeby oceny epoki Polski Ludowej, epoki blasków i cieni.

  16. Elegia dla bidoków

   okladka

   Autor:
   J. D. Vance

   Ocena:
   0/6

   Od ponad 60. tygodni bestseller New York Timesa, niemal 2 miliony sprzedanych egzemplarzy. Prawa do tłumaczenia nabyli wydawcy z kilkunastu krajów. W produkcji film w reżyserii Rona Howarda.

  17. Życie jest wolnością

   okladka

   Autor:
   Beata Pawlikowska

   Ocena:
   0/6

   %22Wychowałam się w slumsach Europy, czyli w komunistycznej Polsce, kiedy przez dwa tygodnie trzeba było stać w kolejce po buty. Powiesz, że to smutne? O nie! To była świetna szkoła samodzielności, kreatywności i siły.

  18. Genialni. Lwowska szkoła matematyczna

   okladka

   Autor:
   Mariusz Urbanek

   Ocena:
   5/6

   Stefan Banach, Hugo Steinhaus, Stanisław Ulam, Stanisław Mazur, Antoni Łomnicki i wielu innych uczonych tworzyło w latach międzywojennych tzw. lwowską szkołę matematyczną. Współpracując ze sobą, bądź rywalizując, przeciwstawiając matematykom z Warszawy i Krakowa, dokonali wielu odkryć, zdobyli sł...

  19. Błazen wielki mąż Opowieść o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim

   okladka

   Autor:
   Józef Hen

   Ocena:
   0/6

   Tylko u nas audiobooki Józefa Hena. Portret pisarza, mistrza I połowy XX wieku skreślony piękną polszczyzną, za który autor w 1999 roku otrzymał Nagrodę ZAIKS-u za całokształt twórczości ze szczególnym uwzględnieniem biografii Tadeusza Boya- Żeleńskiego.

  20. Nowolipie

   okladka

   Autor:
   Józef Hen

   Ocena:
   0/6

   Audiobook będący pierwszą częścią autobiograficznego cyklu Józefa Hena przenosi nas w lata 20. i 30. ubiegłego stulecia, okres dzieciństwa autora na warszawskim Nowolipiu. Sentymentalny, pełen szczegółów tekst to kronika przedwojennego życia, doskonały opis relacji w kulturowym tyglu, w świecie, ...

  21. Opowieść o Chopinie

   okladka

   Autor:
   Jerzy Broszkiewicz

   Ocena:
   0/6

   Opowieść o życiu Fryderyka Chopina, od lat młodzieńczych w Warszawie do śmierci w Paryżu. Dowiadujemy się z niej jaki naprawdę był Fryderyk, jak przebiegało jego życie i jaki to miało wpływ na jego muzykę.

  22. Szamo

   okladka

   Autor:
   Krzysztof Stanowski, G...

   Ocena:
   0/6

   Biografia Grzegorza Szamotulskiego - popularnego piłkarza wielu, nie tylko polskich, klubów. Relacja z jego kariery piłkarskiej, historie zza kulis rozgrywek i z szatni.

  23. Le Corbusier. Architekt jutra

   okladka

   Autor:
   Anthony Flint

   Ocena:
   0/6

   Autor unaocznia rozwój myśli Corbusiera poprzez kolejne realizacje jego projektów.Tworzy portret psychologiczny człowieka, który nie skończył żadnej szkoły architektonicznej, a mimo to odcisnął piętno na całej architekturze i urbanistyce XX wieku.

  24. A to jest zwycięzca

   okladka

   Autor:
   Jan Dobraczyński

   Ocena:
   0/6

   Tytuł audiobooka nawiązuje do słów kardynała Wyszyńskiego %22mówiono o nim, że przegrał - a to jest Zwycięzca%22. Jan Dobraczyński przybliża postać Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, arcybiskupa warszawskiego, założyciela Zgromadzenia SS.

  25. Kadencja

   okladka

   Autor:
   Jan Józef Szczepański

   Ocena:
   0/6

   Polska pierwszej połowy lat 80. XX wieku w niecodziennym ujęciu. Audiobook jest adaptacją autobiograficznego tekstu pisarza Jana Józefa Szczepańskiego, który opisuje swoje życie, środowisko literackie i sytuację w kraju.

  26. Stanisław Moniuszko. Życie i twórczość

   okladka

   Autor:
   Nadzieja Drucka

   Ocena:
   0/6

   Audiobook z biografią Stanisława Moniuszki. Autorka opisuje zarówno życie prywatne, jak i szeroko omawia twórczość jednego z najsłynniejszych polskich kompozytorów, czołowego twórcę muzyki poważnej.

  27. ...bardzo dawno temu, mniej więcej w zeszły piątek

   okladka

   Autor:
   Jan Tomasz Gross, Alek...

   Ocena:
   0/6

   Wywiad rzeka z jednym z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych historyków i socjologów

  28. Sen Kolumba

   okladka

   Autor:
   Emil Marat

   Ocena:
   0/6

   Krzysztof Sobieszczański %22Kolumb%22 - kim był naprawdę? Jak został postacią literacką i co bohater Romana Bratnego z kultowej powieści Kolumbowie. Rocznik 20. ma wspólnego z rzeczywistością?

  29. Wysłodki

   okladka

   Autor:
   Łukasz Konieczny

   Ocena:
   0/6

   Wysłodki -- zbiór opowiadań, które można, ale nie trzeba czytać po kolei

  30. Alfred Hitchcock. Nieznana historia Psychozy

   okladka

   Autor:
   Stephen Rebello

   Ocena:
   0/6

   Fascynująca historia zza kulis Psychozy prekursora wszystkich thrillerów psychologicznych. Nikt, ale to nikt nie zostanie wpuszczony na salę po rozpoczęciu seansu! Obejrzyj ten film od początku albo wcale!

  31. Roman by Polański

   okladka

   Autor:
   Roman Polański

   Ocena:
   0/6

   Niezwykła autobiografia Romana Polańskiego wydana oryginalnie w 1984 r. Poznaj świat widziany oczami jednego z najwybitniejszych reżyserów w historii kina. Jego życie to gotowy scenariusz na film - pełny kontrowersji, dramatów i wielkich sukcesów, %22Mało kto wie więcej na ten temat od Polańsk...

  32. Saturn. Czarne obrazy z życia mężczyzn z rodziny Goya

   okladka

   Autor:
   Jacek Dehnel

   Ocena:
   0/6

   Najnowsza powieść Jacka Dehnela, jednego z najgłośniejszych pisarzy młodego pokolenia, to przejmująca opowieść o życiu w cieniu geniusza. O niszczącej presji, jaką na syna wywiera potężny i despotyczny ojciec.

  33. Pasja życia

   okladka

   Autor:
   Irving Stone

   Ocena:
   0/6

   Historia wyjątkowego człowieka Vincenta van Gogha, którą maluje Stone to pełna pasji, bólu i cierpienia droga artysty niezrozumiałego przez ówczesny świat. Autor Słoneczników przedstawia się nam jako postać pełna determinacji twórczej, bezwzględności artystycznej ale przy tym, także jako człowiek...

  34. Błazen wielki mąż. Opowieść o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim

   okladka

   Autor:
   Józef Hen

   Ocena:
   0/6

   Tylko u nas audiobooki Józefa Hena. Portret pisarza, mistrza I połowy XX wieku skreślony piękną polszczyzną, za który autor w 1999 roku otrzymał Nagrodę ZAIKS-u za całokształt twórczości ze szczególnym uwzględnieniem biografii Tadeusza Boya- Żeleńskiego.

  35. Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów

   okladka

   Autor:
   Reinhold Vetter

   Ocena:
   0/6

   Charyzmatyczny lider ruchu społecznego. Laureat pokojowej Nagrody Nobla. Pierwszy prezydent demokratycznej Polski wybrany w wolnych wyborach po upadku reżimu.

  36. Spowiedź

   okladka

   Autor:
   Calek Perechodnik

   Ocena:
   0/6

   Oryginalna wersja świadectwa Calka Perechodnika mieszkańca Otwocka, policjanta żydowskiego w tamtejszym getcie. Tekst zawiera oskarżenie narodu niemieckiego, jednocześnie polskiego i żydowskiego.

  37. Jak to się robi po francusku

   okladka

   Autor:
   Kate Betts

   Ocena:
   0/6

   BESTSELLER NEW YORK TIMESA Wciągające wspomnienia KateBetts o Francji paryskich klubach nocnych lat 80., polach lawendy w Prowansji, wielkich pokazach na dziedzińcu CourCarrée w Luwrze magicznie przywołują ten moment w życiu, gdy młoda kobieta odkrywa, co jest jej przeznaczeniem.

  38. Grząskie piaski

   okladka

   Autor:
   Henning Mankell

   Ocena:
   0/6

   To, co z początku wydawało się Mankellowi tylko bólem w karku, zakończyło się diagnozą: rak. Po kilku tygodniach, gdy pokonał paraliżujący go strach, zaczął spisywać najważniejsze wydarzenia swojego życia.

  39. Biała Masajka

   okladka

   Autor:
   Corinne Hofmann

   Ocena:
   0/6

   Opowieść, która podbiła serca czytelników i widzów na całym świecie, teraz również w formie audiobooka. Biała Masajka to pierwsza cześć cyklu stworzonego przez Szwajcarkę, Corinne Hofmann na podstawie jej osobistych doświadczeń.

  40. Byłem wszędzie

   okladka

   Autor:
   Olgierd Budrewicz

   Ocena:
   0/6

   Zbiór wspomnień autora z jego życia i licznych podróży po całym świecie, które odbył na przestrzeni wielu lat. Autor poświęca też w audiobooku sporo miejsca Warszawie, pokazując piękno rodzinnego miasta.

  41. Jan Kiepura

   okladka

   Autor:
   Jerzy Waldorff

   Ocena:
   0/6

   Opowieść o życiu jednego z najlepszych polskich tenorów. Audiobook z biografią śpiewaka Jana Kiepury, jednego z największych talentów lat 20. i 30. XX wieku. Kiepura, urodzony na początku ubiegłego stulecia, w okresie międzywojnia zdobył popularność w kraju, ale stał się także postacią rozpoznaw...

  42. Amerykańska Buntowniczka

   okladka

   Autor:
   Przemysław Słowiński

   Ocena:
   0/6

   Dzieje rodu Fondów na tle historycznych wydarzeń i atmosfery Nowego Jorku. Pasjonująca audioksiążka Przemysława Słowińskiego, o kontrowersyjnym życiu jednej z najwybitniejszych aktorek zeszłego stulecia.

  43. Bestia. Historia Mike'a Tysona

   okladka

   Autor:
   Przemysław Słowiński

   Ocena:
   0/6

   Tylko u nas w formie audiobooka! Napisana żywym i barwnym językiem biografia najlepiej zarabiającego sportowca świata! Syn alfonsa i prostytutki, mistrz świata wagi ciężkiej, %22żelazny Mike%22, %22Bestia%22.

  44. Największy. Opowieść o Muhammedzie Alim

   okladka

   Autor:
   Przemysław Słowiński

   Ocena:
   0/6

   Największy to Muhammad Ali, najlepszy bokser amator lat 60 zeszłego stulecia. Ta pozycja to również barwna opowieść o rasizmie, hipisach i wojnie w Wietnamie, ale przede wszystkim o boksie.

  45. Lenin

   okladka

   Autor:
   Antoni Ferdynand Ossen...

   Ocena:
   0/6

   Jedna z pierwszych biografii Władimira Iljicza Uljanowa. Jedna z pierwszych polskich biografii w ogóle. Odkłamuje powtarzane przez lata mity na temat pierwszego przywódcy Rosji Radzieckiej.

  46. Wyspa skarbów

   okladka

   Autor:
   Robert Louis Stevenson

   Ocena:
   0/6

   Klasyczna powieść przygodowa o losach piratów poszukujących ukrytego skarbu. To z tej ogromnie popularnej książki pochodzi większość znanych dzisiaj wyobrażeń i mitów o piratach, w tym modelowa chyba postać kucharza okrętowego z drewniana nogą.

  47. Wyspa skarbów

   okladka

   Autor:
   Robert Louis Stevenson

   Ocena:
   0/6

   Ukryty skarb to jeden z najpopularniejszych motywów w literaturze przygodowej i podróżniczej. Ale Wyspa skarbów Robert Louis Stevenson to powieść zupełnie wyjątkowa, klasyka w najlepszym wydaniu, a audiobook na jej podstawie to prawdziwy majstersztyk.

  48. Wyspa skarbów

   okladka

   Autor:
   Robert Louis Stevenson

   Ocena:
   0/6

   Przygoda, którą każdy miłośnik morskich wypraw chciałby przeżyć Teraz, dzięki audiobookowi możemy wybrać się w niezwykłą podróż, której cel jest niezwykły. Ale czy możliwy do zrealizowania?

  49. Największy. Opowieść o Muhammedzie Alim

   okladka

   Autor:
   Przemysław Słowiński

   Ocena:
   0/6

   Audiobook Największy. Opowieść o Muhammadzie Alim to kolejna obok biografii Mike%27a Tysona publikacja Przemysława Słowińskiego dotycząca boksu. Kompletna, znakomicie opowiedziana historia o najsławniejszym pięściarzu XX wieku, który zawodowo zajął się boksowaniem dopiero po zdobyciu medalu olimp...

  1. Księżniczka z lodu

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4.8/6

   W spokojnej, małej miejscowośći na zachodnim wybrzeżu Szwecji ginie dziewczyna. Alex była atrakcyjną i bogatą mieszkanką miasteczka Fjällbaka. W jednym z domów społeczności, w której każdy się zna, odkryto jej zwłoki.

  2. Ofiara losu

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5.5/6

   W Tanumshede dochodzi do wypadku samochodowego, policja bada sprawę z pozoru wyglądającą na pozbawioną ingerencji osób trzecich. Jednak gdy ma miejsce kolejne trgaiczne zdarzenie, pojawiają sie podejrzenia.

  3. Zamęt

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   0/6

   Słuchowisko w znakomitej aktorskiej obsadzie! 59 najlepszych polskich głosów w superprodukcję na podstawie powieści Zamęt. Reżyseria: Janusz Kukuła Występują: Narrator - Krzysztof Gosztyła Dima Grzegorz Damięcki Monika - Marta Żmuda Trzebiatowska Pułkownik Roman Leski - An...

  4. Kaznodzieja

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5/6

  5. Pierwszy śnieg

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Jest listopad i w Oslo spadł pierwszy śnieg. Po powrocie z pracy Brite Becker widzi przed swoim domem bałwana i chwali syna i i męża za wykonane dzieło. Jednak okazuje, że to nie oni są jego twórcami.

  6. Wybawiciel

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Inspektor Harry Hole w zasypanym śniegiem Oslo ściga nieuchwytnego mordercę z byłej Jugosławii. W tym celu przeczesuje mroczne środowisko narkomanów, dewiantów, członków Armii Zbawienia wyczekujących nowego zbawiciela, który ma ich wyzwolić od beznadziei życi...

  7. Nielegalni

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5.5/6

  8. Upiory

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   6/6

   Gdy Harry Hole ma intuicję nic nie jest w stanie stanąć mu na przeszkodzie. W Oslo dochodzi do morderstwa z pozoru mało nadzwyczajnego. Zdesperowany heroinista próbuje ukraść narkotyk drugiemu i zostaje zastrzelony.

  9. Pragnienie

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.7/6

   Młoda kobieta zostaje zamordowana we własnym mieszkaniu tuż po internetowej randce. Ślady na jej ciele wskazują, że sprawca jest wyjątkowo bezwzględny. Presja mediów, by znaleźć winnego, sprawia, że policja zwraca się do Harry%27ego Hole.

  10. Seria o komisarzu Williamie Wistingu (tom 1). Kluczowy świadek

   okladka

   Autor:
   Jorn Lier Horst

   Ocena:
   5/6

   Książkowy debiut uznanego pisarza kryminałów Jrna Liera Horsta, Kluczowy świadek jest realistyczną opowieścią zbudowaną na autentycznej historii. Preben Pramm leży martwy od tygodnia.

  11. Pogromca lwów

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5/6

   Młoda dziewczyna wpada pod samochód i nie udaje się jej uratować. Niewątpliwie jest to tragedia, ale najgorsze dopiero przed nami. 

  12. Karaluchy

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.3/6

   Policjant Harry Hole wyrusza w dalekie strony by rozwiązać kolejną zagadkę. Tym razem trafia do Tajlandii pełnej świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go go.

  13. Macbeth

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   0/6

   Lata70.,skorumpowane miasto pełne przestępców. Macbeth, jeden z niewielu nieprzekupnych policjantów, jest dowódcą jednostki specjalnej. Po niebezpiecznej akcji przeciwko handlarzom narkotyków zaczyna piąć się po szczeblach kariery.

  14. Pancerne serce

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.5/6

   Harry Hole, genialny śledczy aktualnie nie w formie. Przebywa w Hongkongu, gdzie w oparach opium próbuje zapomnieć o spustoszeniach, które w jego życiu dokonał Bałwan.

  15. Cormoran Strike prowadzi śledztwo. Żniwa zła

   okladka

   Autor:
   Robert Galbraith

   Ocena:
   4.5/6

   Robin Ellacott dostaje przesyłkę, w której z przerażeniem odkrywa odciętą kobiecą nogę. Jej szef, prywatny detektyw Cormoran Strike, zachowuje zimną krew. Spotkał już w życiu ludzi zdolnych do niewyobrażalnego okrucieństwa.

  16. Czerwone Gardło

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Harry Hole, samotnik i alkoholik a przy tym genialny śledczy trafia na ślad przemyconego do Norwegii snajperskiego karabinu marki Märklin. Komisarz podejmuje trop, który niespodziewanie naprowadza go na kręgi ugrupowań neofaszystowskich.

  17. Niemiecki bękart

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5/6

   To już piąta część serii o Erice Falk i Patriku Hedstromie. Camilla Läckberg jak zwykle porywa czytelników w fascynujący wir wydarzeń. Tym razem fabuła odnosi się do przeszłości matki głównej bohaterki, z którą związana jest kryminalna intryga sięgająca drugiej...

  18. Pentagram

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   4/6

   Harry Hole po którejś z rzędu wpadce alkoholowej dostaje wypowiedzenie. Jednak ze względu na okres urlopowy zostaje włączony do śledztwa, które prowadzi Tom Waaler.

  19. Prom

   okladka

   Autor:
   Ove Logmansbo, Remigiu...

   Ocena:
   0/6

   Dziewiczy rejs promu duńskich linii na Wyspy Owcze nie kończy się tak, jak powinien. Jednostka niespodziewanie zatrzymuje się na wodach przybrzeżnych archipelagu, gdzie sieci komórkowe nie mają zasięgu.

  20. Morderstwo w Orient Expressie

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   0/6

   Jadący Orient Express utknął w zaspie. Wśród podróżnych jest Herkules Poirot, który po rozwiązaniu kryminalnej zagadki w Azji wraca do Europy. Pasażerowie są odcięci od świata, a wśród nich czai się morderca.

  21. Co nas nie zabije

   okladka

   Autor:
   David Lagercrantz

   Ocena:
   5.8/6

   Wybitny naukowiec, badacz i ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji zostaje okradziony z wyników swoich badań. Próbując się w tym wszystkim odnaleźć i wpada na trop instytucjonalnych nadużyć.

  22. Kamieniarz

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   0/6

  23. Trzeci klucz

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Trzeci klucz to kolejna część serii o wybitnym policjancie Harrym Hole. Tym razem ma od przed sobą wyjątkowo trudne zadanie, gdyż będzie musiał prowadzić dwa śledztwa jednocześnie.

  24. Czarownica

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4/6

   Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku.

  25. Fabrykantka aniołków

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5.5/6

   W dniu Wielkiej Nocy, z niewielkiej wyspy znajdującej się niedaleko Fjällbacki, znika w nieznanych okolicznościach rodzina. Pozostaje po nich tylko nakryty do światecznego obiadu stół.

  26. Człowiek nietoperz

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   3/6

   Akcja dzieje się w Australii, gdzie mężczyzna bada sprawę zabójstwa swojej rodaczki Inger Holter. Kobieta prawdopodobnie padła ofiarą seryjnego mordercy. Pomagać będzie mu będzie miejscowy policjant, który jest Aborygenem.

  27. Co nas nie zabije

   okladka

   Autor:
   David Lagercrantz

   Ocena:
   5.8/6

   Wybitny naukowiec, badacz i ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji zostaje okradziony z wyników swoich badań. Próbując się w tym wszystkim odnaleźć i wpada na trop instytucjonalnych nadużyć.

  28. I nie było już nikogo

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   0/6

   Najlepsza powieść Agaty Christie, wcześniej znana jako Dziesięciu Małych Murzynków. Tajemniczy Pan Owen zaprasza na odciętą od świata wyspę dziesięciu gości, którzy na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego.

  29. Syrenka

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   0/6

  30. Cmentarz w Pradze

   okladka

   Autor:
   Umberto Eco

   Ocena:
   5/6

  31. Latarnik

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4/6

   Po powrocie Patrika Hedström do pracy, czeka na niego nowe śledztwo. Zamordowany został powszechnie lubiany i szanowany Mats Sverin, nowy szef gminnego wydziału finansów.

  32. Połów

   okladka

   Autor:
   Ove Logmansbo, Remigiu...

   Ocena:
   6/6

   Raz do roku wody wokół Wysp Owczych przybierają krwawy odcień. Mieszkańcy urządzają grindadráp, czyli tradycyjny połów grindwali. Jedno z upolowanych zwierząt budzi w Farerach grozę – podczas patroszenia rybacy odkrywają w żołądku ssaka makabryczne znalezisko&hellip...

  33. Zagadka Błękitnego Ekspresu

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   0/6

   Amerykański milioner Rufus Van Aldin ma tylko jedną słabość: swoją córkę Ruth. Ona natomiast ma aż dwie słabości: klejnoty i niebezpiecznych mężczyzn. Ojcowski prezent, rubin Serce Płomienia, nie przyniesie jej szczęścia.

  34. Wołanie kukułki

   okladka

   Autor:
   Robert Galbraith

   Ocena:
   4.5/6

    Wołanie Kukułki to powieść kryminalna napisana przez J. K. Rowling pod pseudonimem Robert Galbraith. Znakomite podłoże psychologiczne, świetne kreacje bohaterów, a także klimat Londyńskich uliczek, tworzą przyjemną, a jednocześnie trzymającą w napięciu lekturę.

  35. Dallas '63

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5/6

   W tej książce Stephen King odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Dallas 63 to trzymająca w napięciu, napisana z rozmachem powieść, która perfekcyjnie łączy wątki obyczajowe, kryminalne i fantastyczne.

  36. Krew na śniegu

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   0/6

   Olav jest płatnym zabójcą, likwidatorem wynajmowanym na konkretne zlecenia. Skuteczny, konkretny, nie zadaje dużo pytań. Pewnego dnia spotyka kobietę swoich marzeń. 

  37. Więcej krwi

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   4/6

   Olav jest płatnym mordercą z mroczną i niejasną przeszłością. Intrygujący i tajemniczy mężczyzna, który po oszukaniu największego gangstera narkotykowego - Rybaka ucieka na północ Norwegii.

  38. Więcej czerwieni

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   0/6

   W kolejnej część znakomitej serii Katarzyny Puzyńskiej gościmy w Lipowie, w środku lata. Trwaja żniwa, a w okolicznych sadach dojrzewają owoce. Aspirant Daniel Podgórski jest przekonany, że znajduje się w najlepszym momencie swojego życia.

  39. Niewierni

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5/6

  40. Noc

   okladka

   Autor:
   Bernard Minier

   Ocena:
   5/6

   Wyczekiwany powrót komendanta Servaza i jego przerażające starcie z Hirtmannem. Kirsten Nigaard, inspektor norweskiej policji, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa kobiety zatrudnionej na platformie wiertniczej na Morzu Północnym.

  41. Zmierzch

   okladka

   Autor:
   Johan Theorin

   Ocena:
   0/6

   Czas trwania: 13 godz. 8 min. Pewnego wrześniowego dnia pięcioletni Jens wdrapuje się na mur okalający gospodarstwo jego dziadków i znika w jesiennej mgle. Wszyscy uważają, że chłopiec zgubił drogę i utopił się w pobliskiej zatoce.

  42. Księżniczka z lodu

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4.8/6

  43. Nieśmiertelni

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   4.5/6

   Jeden z najlepszych polskich szpiegów, pokazuje świat, którego nie znamy, a który nas fascynuje i bezlitośnie trzyma w napięciu do ostatniej strony. Wyraziste, perfekcyjnie stworzone postacie, do końca nie ujawniają swojej prawdziwej natury.

  44. Millennium. Dziewczyna, która igrała z ogniem (#2)

   okladka

   Autor:
   Stieg Larsson

   Ocena:
   5.5/6

   W drugiej, po Mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet, części trylogii %22Millennium%22 główną bohaterką jest Lisbeth Salander. Seria dramatycznych wypadków wywołuje u Lisbeth wspomnienia mrocznej przeszłości, z którą raz na zawsze postanawia się rozprawić.

  45. Zanim zawisły psy

   okladka

   Autor:
   Jens Henrik Jensen

   Ocena:
   6/6

   Kiedy w tajemniczych okolicznościach ginie wpływowy polityk, właściciel pobliskiego zamku, Oxen staje się głównym podejrzanym. Zaczyna się prawdziwy koszmar. Wbrew swojej woli zostaje wciągnięty w wir śledztwa.

  46. Prowadź swój pług przez kości umarłych

   okladka

   Autor:
   Olga Tokarczuk

   Ocena:
   6/6

  47. Kredziarz

   okladka

   Autor:
   C. J. Tudor

   Ocena:
   0/6

   Kredziarz to znakomita powieść, której autorem jest C.J. Tudor. Debiut. Choć ciężko w to uwierzyć. Każda postać jest wyraźnie zarysowana i interesująca, żadna z zagadek nie pozostawia w czytelniku niedosytu.

  48. Syn

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   4.5/6

   Głównym bohaterem książki Jo Nesbo jest Sony Lofthus, więzień odsiadujący wyrok w jednym z najlepiej strzeżonych zakładów karnych w Oslo. Mężczyzna znany jest z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów.

  49. Zmącony spokój Pani Labiryntu

   okladka

   Autor:
   Joe Alex

   Ocena:
   0/6

   Joe Alex pisarz i detektyw tym razem towarzyszy swojej partnerce Karolinie Beacon, w jej naukowej pracy archeologicznej. Karolina odszyfrowuje zwój z papirusu sprzed 2300 lat odnaleziony współcześnie pośród ruin nadmorskiej osady greckiej.

  1. Opowieści z Narnii (Tom 2). Opowieści z Narnii. Książę Kaspian

   okladka

   Autor:
   Clive Staples Lewis

   Ocena:
   4/6

   Narnia  to piękna i tajemnicza zarazem kraina zamieszkiwana przez niezwykłe stworzenia fauny, centaury, satyry, mówiące zwierzęta. W drugim tomie słynnego cyklu C.S. Lewisa poznajemy młodego Kaspiana.

  2. Problem trzech ciał

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   5/6

   W roku 1967 trwa rewolucja kulturalna w Chinach. Poznajemy młodą dziewczynę Ye Wenjie, córkę wybitnego fizyka zamordowanego przez czerwonogwardzistów. Pracuje przy wycince drzew. Pewnego razu zostaje aresztowana z powodu czytania niedozwolonej książki.

  3. Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#3). Koniec śmierci

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   6/6

   Oszałamiający rozmachem chiński bestseller,który stał się wydawniczym fenomenem w USA. KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO. Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi.

  4. Chór zapomnianych głosów

   okladka

   Autor:
   Remigiusz Mróz

   Ocena:
   5/6

   Astrochemik Håkon Lindberg i nawigator, Dija Udin Alhassan to ostatnie żyjące jednostki na okręcie badawczym Accipiter. Ich kriogeniczny sen kończy się zbyt wcześnie, a pierwsze co widzą po przebudzeniu to rozpłatane ciała swoich towarzyszy.

  5. Płomień i krzyż. Tom 2

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Zbiór sześciu opowiadań, w których ważną rolę pełnią niezwykłe kobiety: Katarzyna, Katrina, Roksana, Enya, Matylda, Valeria Flavia. To one będą miały wpływ na dzieje Świętego Oficjum.

  6. Ubik

   okladka

   Autor:
   Philip K. Dick

   Ocena:
   5.3/6

  7. Fundacja (#3). Fundacja

   okladka

   Autor:
   Isaac Asimov

   Ocena:
   5.3/6

   Fundacja autorstwa Isaaca Asimova to fascynująca historia całej społeczności, która musi sprostać coraz trudniejszym zadaniom. Powoli poszczególne planety uniezależniają się od Imperium Galaktycznego tworząc niezależne byty polityczne, co stanowi coraz większe niebezp...

  8. Człowiek z Wysokiego Zamku

   okladka

   Autor:
   Philip K. Dick

   Ocena:
   6/6

  9. Outsider

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   0/6

   Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści.

  10. Mesjasz Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5/6

   Mesjasz Diuny to wspaniała kontynuacja pierwszej części cyklu. Tym razem autor skupia się przede wszystkim na postaci Paula. Frank Herbert ukazuje całe spektrum jego władzy, ale również człowieczeństwa.

  11. Kroniki Diuny (#4). Bóg. Imperator Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   0/6

   Od akcji rozgrywającej się w poprzednim tomie cyklu Kroniki Diuny minęło trzy i pół tysiąca lat. Diuna przestała być pustynną planetą. Pokonawszy Alię i podporządkowawszy sobie ród Corrinów, Leto II objął rządy Imperium i wprowadził je na swój Złoty Szlak.

  12. . Gra o tron

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   5.8/6

   W Westeros panują rody, które pod ułudą jedności sprawują władzę. Jednak wystarczy tylko jeden impuls by cała ta konstrukcja pełna kłamstw i wzajemnej niechęci runęła. W krainie mroźnej północy, dzicy ludzie każdego dnia walczą o przetrwanie, a na plecach czują oddech zimnokrwistych potworów.

  13. Dallas '63

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5/6

   W tej książce Stephen King odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Dallas 63 to trzymająca w napięciu, napisana z rozmachem powieść, która perfekcyjnie łączy wątki obyczajowe, kryminalne i fantastyczne.

  14. Nawałnica mieczy t. 1: Stal i śnieg

   okladka

   Autor:
   George R.R Martin

   Ocena:
   0/6

   Kolejna, trzecia już część sagi Pieśń Lodu i Ognia. George R. R. Martin oddaje czytelnikom napisaną z rozmachem książkę, w której poznajemy dalsze losy znajomych bohaterów. Po krwawej i strasznej wojnie, która podzieliła Siedem Królestw, bezlitosna zima zbliża się wielkimi krokami.

  15. Opowieści o pilocie Pirxie

   okladka

   Autor:
   Stanisław Lem

   Ocena:
   0/6

   Audiobook z nagraniem powieści dla dzieci i młodzieży o jednym z najbardziej popularnych pilotów-kosmonautów. Pirx dorośleje wraz z przygodami, jakie przychodzi mu przeżywać. Musi stawić czoło różnym problemom, a to sprawia, że staje się dojrzalszy i mądrzejszy.

  16. Fundacja (#4). Fundacja i imperium

   okladka

   Autor:
   Isaac Asimov

   Ocena:
   5/6

   Pierwsza Fundacja utrzymała suwerenność i pokonała Republikę Korelską. Wyszła też obronną ręką z następnego kryzysu, wywołanego przez gen. Bela Riosea i lorda Brodriga. Jednak siedemdziesiąt lat później autorytarna władza Fundacji popada w konflikt z opozycją demokratyczną oraz niepodległy...

  17. Wojny Przestrzeni

   okladka

   Autor:
   Paweł Majka

   Ocena:
   0/6

   Krąg zemsty nie ma końca. Kiedy się mścisz, sprawiasz, że twoim tropem rusza inny mściciel. Nie dzisiaj, nie jutro, ale za rok, za dekadę… na pewno! Niczego nie pamiętamy tak dobrze jak doznanych krzywd.

  18. Przez ciemne zwierciadło

   okladka

   Autor:
   Philip K. Dick

   Ocena:
   0/6

   Jedna z najsłynniejszych książek Dicka teraz w wersji do słuchania! Ponad 10 godzin nagrania! Czyta Grzegorz Pawlak! Nie jestem postacią występującą w tej powieści. Jestem samą tą powieścią.

  19. Pomnik cesarzowej Achai t.1

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   0/6

   Imperium karmi się krwią swoich żołnierzy. Historia, która nawiązuje do wydarzeń z Achai, ale rozpoczyna się wiele lat po wydarzeniach z tamtej serii. Legenda Achai jest wciąż żywa, monument z podobizną wspaniałej wojowniczki góruje nad okolicznymi skałami.

  20. Wywiad z wampirem

   okladka

   Autor:
   Anne Rice

   Ocena:
   4.3/6

   Louis de Pointe du Lac to  arystokrata z Luizjany. Pewnego raz w małym hotelowym pokoiku zapragnął opowiedzieć dziennikarzowi swoją historię, podróż przez życie i nieśmiertelność.

  21. Z mgły zrodzony

   okladka

   Autor:
   Brandon Sanderson

   Ocena:
   0/6

   Przez tysiąc lat popiół zasypywał kraj, nie kwitły kwiaty. Przez tysiąc lat skaa wiedli niewolnicze życie w nędzy i strachu.

  22. Cmętarz zwieżąt

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   4/6

   Ta przeprowadzka miała być początkiem nowego życia. Rodzina Creedów przeniosła się do przytulnego domu w pięknej i przyjaznej okolicy, gdzie sąsiedzi są dla siebie mili, a praca to sama przyjemność.

  23. Bezkres magii

   okladka

   Autor:
   Brandon Sanderson

   Ocena:
   0/6

   Cosmere zawsze miało wiele tajemnic. Tak naprawdę większość wydarzeń nie została jeszcze ujawniona...Te wspaniałe utwory ukazują ogrom cosmere i opowiadają ekscytujące historie. Wśród nich znajduje się nagrodzona Hugo mikropowieść %22Dusza cesarza%22 .

  24. Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#2). Ciemny las

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   5/6

   Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA. KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO. Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię!

  25. Eryk

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   6/6

  26. Fundacja. Druga Fundacja

   okladka

   Autor:
   Isaac Asimov

   Ocena:
   4/6

   Kolejna część z cyklu Fundacja autorstwa Isaaca Asimowa. Druga Fundacja przenosi czytelników w wir wydarzeń, które zainicjowane zostały w poprzednich opowieściach.

  27. Igrzyska śmierci (tom 1). Igrzyska śmierci

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.3/6

   Na zgliszczach ziemi, niegdyś zwanej Ameryką Północną leży państwo Panem, błyszczący Kapitol otoczony przez dwanaście okolicznych dystryktów. Dawno temu dystrykty zbuntowały się, wzniosły rebelię, którą przegrały i zostały okrutnie ukarane.

  28. Kroniki Diuny (#6). Kapitularz Diuną

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   0/6

   Kapitularz Diuną to szósta i zarazem ostatnia część cyklu Kroniki Diuny autorstwa Franka Herberta. Ponownie na placu boju spotykają się Bene Gesserit i Dostojne Matrony.

  29. Przesilenie

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Berenika Mis...

   Ocena:
   0/6

   Przesilenie to ostatnia część bestsellerowego cyklu Kwiat paproci. Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, zazdrość i wielka miłość w tle!

  30. Uczta dla wron t. 1: Cienie śmierci

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   0/6

   Po śmierci króla potwora, Joffreya, Cersei przejęła władzę w Królewskiej Przystani. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo Młodego Wilka rozproszyło się po całym królestwie jak nasiona rzucone na jałową ziemią.

  31. Uczta dla wron t. 2: Sieć spisków

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   0/6

   Po śmierci króla potwora, Joffreya, Cersei przejęła władzę w Królewskiej Przystani. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo Młodego Wilka rozproszyło się po całym królestwie jak nasiona rzucone na jałową ziemią.

  32. Pieśń Lodu i Ognia. (#5). Taniec ze smokami, cz. 1

   okladka

   Autor:
   George R.R Martin

   Ocena:
   0/6

   V część cyklu %22Pieśń Lodu i Ognia%22, t. I Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na pyle i śmierci.

  33. Płomień i krzyż. Tom 1

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Jak Mordimer Madderdin został inkwizytorem? Kim byli jego rodzice? Jaką tajemnicę skrywa jego mentor Arnold Löwefell? Z każdą odpowiedzią, z każdą wskazówką pytania i wątpliwości się mnożą.

  34. Świat Dysku. Ciekawe czasy

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   0/6

  35. Ja, inkwizytor. Bicz Boży

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Wezwani na Szubieniczną Górę inkwizytorzy stają się świadkami przerażającej śmierci. Miejscowy biskup w uroczystych szatach płonie na stosie niczym ostatni heretyk.

  36. Ja, inkwizytor. Wieże do nieba

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Opowiadania o Mordimerze Madderdinie - inkwizytorze żyjącym w alternatywnym świecie, w którym Chrystus zszedł z krzyża i objął władzę nad ludzkością.

  37. Łowcy dusz

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Ostatni zbiór opowiadań o Mordimerze Madderdinie, inkwizytorze z Hez-hezronu. Ponownie przenośmy się do alternatywnej rzeczywistości rządzonej przez fanatyczny kler i święte inkwizytorium.

  38. Świat Dysku. Złodziej czasu

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   0/6

  39. Utopce

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   4/6

   Utopce to kolejny tom fascynującej serii o pracy policjantów z Lipowa. Katarzyna Puzyńska nie zwalnia tempa, każda jej następna powieść jest jeszcze lepsza niż poprzednia.

  40. Świat Dysku. Mort

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   6/6

   Nawet Śmierć czasem potrzebuje wakacji. Na Świecie Dysku, który jest jedyną płaską planetą we wszechświecie kościsty strażnik klepsydry życia uświadamia sobie, że tylko jedno może dać mu chwilę wytchnienia: terminator.

  41. Star Force Tom 2 Zagłada

   okladka

   Autor:
   B.V. Larson

   Ocena:
   6/6

   To kolejny kiepski rok Kylea Riggsa. Okręty nanitów mają nową misję ale to wyrok śmierci dla pilotów. Do tego ziemski rząd zamierza skraść technologię Sił Gwiezdnych. Co gorsza, Ziemia obiecała coś makrosom i maszyny wkrótce upomną się o to Wojna wśród gwiazd nie zakończy się szybko.

  42. Szeptucha

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Berenika Mis...

   Ocena:
   6/6

   Gosia, po ukończeniu medyny wybiera się do świętokrzyskiej wsi Bieliny na obowiązkową praktykę u wiejskiej znachorki. Problem polega na tym, że Gosia - kobieta nowoczesna, nie cierpi wsi, przyrody i panicznie boi się kleszczy.

  43. 20 000 mil podmorskiej żeglugi

   okladka

   Autor:
   Juliusz Verne

   Ocena:
   0/6

   Kiedy wśród żeglarzy rozeszła się wieść o wielorybie-olbrzymie, francuski przyrodnik, profesor Aronnax, wyruszył na poszukiwania niezwykłego zwierzęcia.

  44. Wiedźma Jego Królewskiej Mości

   okladka

   Autor:
   Magdalena Kubasiewicz

   Ocena:
   0/6

   Sara Weronika Sokalska wyszła zwycięsko z konfrontacji z Nocnym Królem i Mistrzem Twardowskim. Nawet jej najwięksi wrogowie otwarcie nie kwestionują już jej prawa do tytułowania się Pierwszą Czarodziejką Polanii.

  45. Player One

   okladka

   Autor:
   Ernest Cline

   Ocena:
   0/6

   Na planecie panują głód, bieda i choroby. Ludzie są zmęczeni przytłaczjącą rzeczywistością, w związku z tym prowadzą wirtualne życie w OASIS, pełnej rozmachu utopii online, gdzie można być, kim się chce i spokojnie funkcjonować, grać i zakochiwać się na jednej z tysiąca planet.

  46. Mówca umarłych

   okladka

   Autor:
   Orson Scott Card

   Ocena:
   5/6

   %22W 1830 roku, po utworzeniu Gwiezdnego Kongresu, automatyczny statek zwiadowczy przesłał ansiblem raport: parametry planety, którą badał, mieściły się w przedziale odpowiednim dla życia ludzi.

  47. Zwiadowcy cz. 8 Królowie Clonmelu

   okladka

   Autor:
   John Flanagan

   Ocena:
   0/6

   Tym razem niebezpieczeństwo przychodzi ze Wschodu... Na corocznym konwencie Zwiadowców brakuje Halta, który wyruszył na Wschód, by zbadać pogłoski na temat niepokojących wydarzeń w Hibernii.

  48. Igrzyska śmierci (Tom 2). W pierścieniu ognia

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.1/6

   W pierścieniu ognia drugi tom znakomitej powieści Suzanne Collins o złowrogim Kapitolu, uciskanych mieszkańcach państwa Panem oraz Katniss, młodej dziewczynie, która staje nagle w centrum przełomowych wydarzeń!

  1. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   4.9/6

   Znajdziesz tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Każdy z nich został opatrzony słowniczkiem zawierającym tłumaczenia na język polski zarówno terminów specjalistycznych, jak i ty...

  2. Superskuteczne strategie opanowania języków obcych. Twój prywatny coach. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Ewa Eldridge

   Ocena:
   5/6

   Dowiesz się od niej, że opanowanie języka obcego wymaga dobrego przygotowania samego siebie, zanim jeszcze usiądziesz nad słówkami czy gramatyką — jest jak zagruntowanie płótna przed malowaniem obrazu, czyli nieodzowne.

  3. Język niemiecki w IT. Rozmówki

   okladka

   Autor:
   Marcin Jackiewicz

   Ocena:
   0/6

   Polscy informatycy dali się światu poznać z jak najlepszej strony, więc świat upomina się o nich. Coraz więcej rodzimych firm współpracuje z europejskimi klientami, dla których podstawowym językiem komunikacji jest niemiecki.

  4. Angielski Fiszki mp3 1000 najważniejszych słów i zdań

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski Fiszki mp3 1000 najważniejszych słów i zdań Z Angielski Fiszki MP3: - poznasz 1000 najważniejszych słów wraz z 1000 przykładowych zdań - nauczysz się gotowych wzorców komunikacyjnych - wyćwiczysz wymowę z wysokiej jakości nagraniami wyłącznie native spekerów - wysłuchasz nagrań na...

  5. The Great Gatsby. Wielki Gatsby w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   Francis Scott Fitzgera...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  6. The Adventures of Sherlock Holmes (part I). Przygody Sherlocka Holmesa w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   Sir Arthur Conan Doyle...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  7. The Adventures of Shelock Holmes (part II). Przygody Sherlocka Holmesa w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   Sir Arthur Conan Doyle...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  8. The Time Machine. Wehikuł czasu w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   Herbert George Wells, ...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz czytać dobre książki, a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  9. FISZKI audio j. angielski Konwersacje

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk, Joann...

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Konwersacje Poziom: A2-B2, intermediate (średnio zaawansowany) Tytuł powstał z myślą o osobach, które mimo, że uczą się języka angielskiego już od jakiegoś czasu, wciąż boją się mówić w tym języku.

  10. Angielski techniczny

   okladka

   Autor:
   Tomas Dvoracek

   Ocena:
   0/6

   Niniejszy kurs przeznaczony jest dla lekko lub średnio zaawansowanych (poziom A2 - B1) Kurs angielski techniczny podzielony jest na lekcje pt. produkcja, logistyka, wymiary, materiały, jakość, właściwości i narzędzia pracy.

  11. FISZKI audio j. rosyjski Starter

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska, Joan...

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język rosyjski Starter Poziom: dla absolutnie początkujących Doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z językiem rosyjskim. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  12. Pride and Prejudice. Duma i uprzedzenie w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   Jane Austen, Marta Fih...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom C1 Lubisz dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  13. Niemiecki język biznesowy w twojej firmie. Wirtschaftsdeutsch in deinem Unternehmen

   okladka

   Autor:
   Agnieszka Dudek

   Ocena:
   0/6

   Język niemiecki Używasz języka niemieckiego w pracy, podczas wyjazdów czy spotkań służbowych? Autorka podczas indywidualnych zajęć miała okazję poznać potrzeby pracowników firm i każde pojedyncze słowo niezbędne do korespondencji handlowej czy rozmów biznesowych.

  14. A Christmas Carol. Opowieść wigilijna w wersji do nauki języka angielskiego

   okladka

   Autor:
   Charles Dickens, Marta...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  15. Angielski Gramatyka

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski Gramatyka Audio Kurs Angielski Gramatyka to kurs do samodzielnej nauki dla osób początkujących i zaczynających naukę. Kurs objaśnia najważniejsze zagadnienia: budowa zdania, tworzenie pytań, zaimki, najczęściej używane czasy, czasowniki nieregularne i inne.

  16. Angielski Business English

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   4.5/6

   Audio Kurs Angielski Business English mp3 Zawiera 13 różnorodnych lekcji prezentujących teksty i dialogi związane z biznesem i pracą zawodową. Kurs przeznaczony jest dla osób pracujących (lub chcących pracować) w zagranicznych firmach, utrzymujących kontakty służbowe z cudzoziemcami oraz wszyst...

  17. Angielski Na wakacje

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski Na wakacje to kurs stworzony specjalnie z myślą o osobach wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych, przeznaczony dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

  18. Hiszpański. Superkurs