Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Bestsellery Ebookpoint - Top 50 - Audiobooki

  Poniżej znajduje się aktualna lista najczęściej kupowanych audiobooków (mp3) w księgarni ebookpoint.pl z ostatnich 30 dni, generowana codziennie. To 50 bestsellerów, po które nasi czytelnicy sięgają najczęściej. Znajdź coś dla siebie!

  1. Rana

   okladka

   Autor:
   Wojciech Chmielarz

   Ocena:
   0/6

   Podobno czas leczy rany. Niektóre jednak nigdy się nie zabliźniają Kolejny bestsellerowy thriller Wojciecha Chmielarza, autora takich głośnych tytułów jak Żmijowisko czy Podpalacz. Niepokojący i mroczny, odkrywa tajemnice, o których nikt nie chce mówić.

  2. Lean dla bystrzaków. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Natalie J. Sayer, Bruc...

   Ocena:
   0/6

   Lean jest nowoczesną metodą pozwalającą przedsiębiorstwom intensywnie działać na rynku, rozwijać się i osiągać zyski. Firmy lean wymagają mniejszego wysiłku od pracowników, zużywają mniej materiału i energii do wytworzenia produktów lub usług, potrzebują mniej czasu i przestrzeni do ich opracowan...

  3. 77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie

   okladka

   Autor:
   Marek Skała, i goście

   Ocena:
   6/6

   Wtedy pojawia się ONA. Opowieść. Intrygująca, choć pozornie kompletnie niezwiązana z tematem, dla którego zebrano się w klimatyzowanej sali konferencyjnej. Jest ciekawa, wciągająca, zabawna.

  4. Miasto dziewcząt

   okladka

   Autor:
   Elizabeth Gilbert

   Ocena:
   0/6

   Najnowsza powieść autorki bestsellerowego Jedz, módl się, kochaj! Wcale nie trzeba być grzeczną dziewczynką, by stać się dobrym człowiekiem, czyli opowieść o seksie i urokach życia w Nowym Jorku.

  5. ZJAZD ABSOLWENTÓW

   okladka

   Autor:
   Guillaume Musso

   Ocena:
   4.6/6

   "Dziewczyna, która znika w nocy. Przyjaciele związani tragiczną tajemnicą. Powrót do miejsca, w którym wszystko się zaczęło Riwiera Francuska zima 1992 roku.

  6. Duchowe życie zwierząt

   okladka

   Autor:
   Peter Wohlleben

   Ocena:
   2/6

   Koguty okłamujące kury? Łanie pogrążone w żałobie? Zawstydzone konie? To przejawy fantazji ekologów czy naukowo udowodnione fakty z życia zwierząt? Czy bogate życie uczuciowe nie jest zastrzeżone jedynie dla ludzi?

  7. Pełna MOC życia. Jeśli o czymś w życiu marzysz - sięgnij po to. Wydanie II zmienione

   okladka

   Autor:
   Jacek Walkiewicz

   Ocena:
   6/6

   Skąd się wzięła pełna MOC? Z nagłego błysku w głowie. Z pięciosekundowego olśnienia — odkrycia pojęcia pełnej mocy silników, czyli mocy startowej samolotu, potrzebnej do oderwania kilkusettonowej maszyny od pasa startowego.

  8. Biblia copywritingu. Wydanie II poszerzone

   okladka

   Autor:
   Dariusz Puzyrkiewicz

   Ocena:
   5.9/6

   Tworzysz treści na strony WWW lub teksty do ulotek? Konstruujesz hasła reklamowe? Piszesz scenariusze reklam radiowych i telewizyjnych? Prowadzisz profile marek w mediach społecznościowych?

  9. Siła stresu. Jak stresować się mądrze i z pożytkiem dla siebie

   okladka

   Autor:
   Kelly McGonigal Ph.D.

   Ocena:
   6/6

   Czy wiesz, czym jest stres i jak go wykorzystywać? Jak bardzo jest ważny i jak może być pożyteczny, jeśli podejdziesz do niego z głową? Ta książka Ci o tym opowie. Autorka opiera się na obszernych badaniach naukowych nad naturą stresu, które dały podwaliny nowych koncepcji mechanizmów jego działa...

  10. Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

   okladka

   Autor:
   Christel Petitcollin

   Ocena:
   5/6

   Cóż, bycie nadwydajnym bywa naprawdę męczące, ale twój mózg właśnie ten, który myśli zbyt wiele to prawdziwy skarb. Jego subtelność, złożoność i szybkość, z jaką działa, są naprawdę zdumiewające, a pod względem mocy można go porównać z silnikiem Formuły 1!

  11. Zamrożone płomienie. Trylogia OXEN. cz. 3

   okladka

   Autor:
   Jens Henrik Jensen

   Ocena:
   5.7/6

   Tymczasem mężczyzna przeżył i powoli odzyskiwał siły. Jego sytuacja stała się jednak beznadziejna. Nie chciał uciekać i ukrywać się do końca swoich dni, musiał stanąć do walki. Oskarżono go o zbrodnię, której nie popełnił, a prawdziwi mordercy, okrutni, bezwzględni i niemal wszechwładni, pozostaw...

  12. Ta, która musi umrzeć

   okladka

   Autor:
   David Lagercrantz

   Ocena:
   0/6

   Ostatnia część serii Millennium! W centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak pomimo cech charakterystycznych jego tożsamości nie udaje się ustalić.

  13. Zarządzanie projektami dla początkujących. Jak zmienić wyzwanie w proste zadanie. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Marcin Żmigrodzki

   Ocena:
   5.5/6

   W myśleniu projektowym kluczowe jest właściwe planowanie. Dlatego autor tego poradnika, project manager z kilkunastoletnim doświadczeniem, reprezentuje takie właśnie podejście do tematu.

  14. Szef, który myśli, bo warto i się opłaca

   okladka

   Autor:
   Andrzej Jeznach

   Ocena:
   6/6

   Sposób zarządzania wpływa na wyniki i efektywność pracy, ale też na jakość życia pracowników i ich szefów. Złe przywództwo lub jego brak demotywują, prowadzą do strat ekonomicznych wynikających z utraty motywacji do wykonywanej pracy, poczucia jej sensu.

  15. Medytacja dla zabieganych. Jak w 8 tygodni zmienić swoje życie

   okladka

   Autor:
   Dorota Mrówka

   Ocena:
   5/6

   Dowiesz się, czego możesz się spodziewać, jak będą wyglądać kolejne etapy wtajemniczenia i jakie trudności przyjdzie Ci pokonać. Druga część to czysta praktyka — ośmiotygodniowy kurs, który przeprowadzi Cię przez kolejne etapy: od świadomego relaksu po medytacje bezzadaniowe i medytację w r...

  16. Projekt Feniks. Powieść o IT, modelu DevOps i o tym, jak pomóc firmie w odniesieniu sukcesu

   okladka

   Autor:
   Gene Kim, Kevin Behr, ...

   Ocena:
   5.7/6

   Bycie menedżerem w potężnej, lecz przeżywającej poważny kryzys firmie w branży IT to nie bułka z masłem. Nigdy nie wiadomo, co czeka Cię następnego dnia i czy jeszcze tam pracujesz.

  17. Pułapki myślenia

   okladka

   Autor:
   Daniel Kahneman

   Ocena:
   0/6

   Przełomowa książka o działaniu ludzkiego umysłu tym razem w wersji do słuchania. Czy ludzie są świadomymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu intuicyjnemu i emocjonalnemu?

  18. Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie

   okladka

   Autor:
   Małgorzata Trzaskowska

   Ocena:
   6/6

   Twoje sukcesy nie są ani kwestią przypadku, ani efektem działania czynników zewnętrznych, ani niczego innego, co jest poza Tobą. To nie inni, to Ty jesteś wartościowa, inteligentna, wykształcona, mądra i skuteczna.

  19. Jeżeli będę miał zły dzień, ktoś dziś umrze

   okladka

   Autor:
   Christian Unge

   Ocena:
   0/6

   Sylwester miał tylko dziewiętnaście lat, kiedy umarł na moich rękach. To mój błąd był przyczyną jego śmierci. Młody szwedzki lekarz, Christian Unge, po ukończeniu prestiżowych studiów medycznych, chce wykorzystać zdobytą wiedzę i nabyć doświadczenia tam, gdzie jest najbardziej potrzebny.

  20. Rozmyślnik Jacka Walkiewicza. Zainspiruj się do działania!

   okladka

   Autor:
   Jacek Walkiewicz

   Ocena:
   6/6

   %22Dzięki książkom, wykładom i zapisanym po różnych spotkaniach refleksjom odkrywam nowe możliwości. A przecież słowa to tylko słowa. Co je ożywia i sprawia, że stają się nieśmiertelne?

  21. Uwierz w siebie i działaj. Pokonaj wątpliwości, zostaw przeszłość za sobą i odkryj swój potencjał

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy, Christina...

   Ocena:
   5/6

   Ta książka uzmysłowi Ci, że klucz do szczęśliwego życia spoczywa w Twoich dłoniach. Niekiedy wystarczy drobna zmiana, aby odczuć potężny przypływ mocy i szczęścia. Dowiesz się, jak rozpoznać te ukryte, powstrzymujące Cię blokady i jak je zlikwidować, a także jak wyzwolić ogromne pokłady energii, ...

  22. Mam kocioł w pracy. Odrzuć chaos i niepokój - osiągnij sukces

   okladka

   Autor:
   Jason Fried, David Hei...

   Ocena:
   6/6

   Ta książka nie jest kolejnym poradnikiem o wyciskaniu z siebie resztek sił, aby osiągnąć mityczny sukces i bezustannie się rozwijać. To rzecz o tym, jak można prowadzić firmę i zarządzać zespołem, aby każdy wykonał dobrą robotę i miał dość czasu dla siebie.

  23. Szamanka od umarlaków

   okladka

   Autor:
   Martyna Raduchowska

   Ocena:
   0/6

   Kto by pomyślał, że potomkini wielkiego rodu czarodziejów, wróżbitów i telepatów zbuntuje się wobec rodzinnej tradycji...

  24. Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę

   okladka

   Autor:
   Joanna Wrycza-Bekier

   Ocena:
   6/6

   Świat przyspieszył, a tekst musi dotrzymać mu kroku. Czytelnik przesuwa palcem po ekranie, skanuje listę wyników, chwyta w locie strzępki zdań. W kilka sekund decyduje, co warto czytać.

  25. Jaga. Kwiat Paproci 0,5

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Berenika Mis...

   Ocena:
   0/6

   Prequel bestsellerowej serii %22Kwiat paproci%22 Katarzyny Bereniki Miszczuk.

  26. Żmijowisko

   okladka

   Autor:
   Wojciech Chmielarz

   Ocena:
   4.9/6

   Mistrzowski thriller Wojciecha Chmielarza. Ostatnie wspólne wakacje... Tragedia, która niszczy. Czas, który nie przynosi pocieszenia. Koniec, od którego nie ma ucieczki. Grupa trzydziestolatków, przyjaciół ze studiów, co roku wyjeżdża wspólnie ze swoimi rodzinami na wakacje.

  27. Nawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastynacji

   okladka

   Autor:
   S.J. Scott

   Ocena:
   4.3/6

   Dzięki tej książce w łatwy sposób zapanujesz nad tym problemem! Jest to bardzo praktyczny i przystępnie napisany przewodnik, który pozwoli Ci szybko wyrobić w sobie nawyk działania i pozbyć się utrudniającej życie przypadłości — prokrastynacji.

  28. Kółko się pani urwało

   okladka

   Autor:
   Jacek Galiński

   Ocena:
   0/6

   Warszawskie bandziory, strzeżcie się! Nadchodzi Zofia Wilkońska, postrach klubów seniora!

  29. Mindfulness w 10 minut. 71 prostych nawyków, które pomogą Ci żyć tu i teraz

   okladka

   Autor:
   S.J. Scott, Barrie Dav...

   Ocena:
   0/6

   W tej książce znajdziesz odpowiedź na powyższe pytanie. Jest to przystępnie napisany poradnik, dzięki któremu uda Ci się zmniejszyć poziom stresu w swoim życiu i mocno ograniczyć negatywne myślenie.

  30. Cienie

   okladka

   Autor:
   Wojciech Chmielarz

   Ocena:
   5/6

   Nowa powieść Wojciecha Chmielarza, laureata nagrody Wielkiego Kalibru. Niewyjaśnione zdarzenia, znakomicie nakreślone postaci, przyjaźnie wystawione na najcięższe próby, a w tle Warszawa miasto wielkich możliwości i bolesnych upadków.

  31. W tym szaleństwie jest metoda. Powieść o zarządzaniu projektami

   okladka

   Autor:
   Marcin Żmigrodzki

   Ocena:
   6/6

   Tego, co było dalej, dowiesz się z tej książki — a przy okazji poznasz trudną sztukę zarządzania projektami. Opanujesz oczywiście służące temu celowi techniki i metody, ale będzie to dopiero początek.

  32. Model StoryBrand - zbuduj skuteczny przekaz dla swojej marki

   okladka

   Autor:
   Donald Miller

   Ocena:
   0/6

   To nie jest książka o tym, jak opowiedzieć historię swojej firmy. Na taką książkę szkoda czasu. Klientów ten temat zwykle nie ciekawi; mają do opowiedzenia własną historię. Każdego dnia większość przedsiębiorców popełnia błąd, który kosztuje ich tysiące, o ile nie miliony ...

  33. Podręcznik perswazji. Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją

   okladka

   Autor:
   Mateusz Grzesiak

   Ocena:
   5/6

   Dobra wiadomość jest taka, że perswazji i odporności na nią można się nauczyć. Koniec z wywieraniem negatywnego wpływu na Twoje decyzje. Koniec z nieświadomym poddawaniem się manipulacji!

  34. Wołyń zdradzony. czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA

   okladka

   Autor:
   Piotr Zychowicz

   Ocena:
   6/6

   Wołyń zdradzony to najbardziej wstrząsająca książka autora Obłędu 44 i Paktu RibbentropBeck. W latach 19431945 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej ukraińscy nacjonaliści wymordowali 100 tysięcy Polaków.

  35. Success and Change

   okladka

   Autor:
   Mateusz Grzesiak

   Ocena:
   4.5/6

   Konstruktywne myślenie, skuteczna komunikacja, kontrola nad własnym życiem, dobre emocje, strategia samodzielnego motywowania się… Do osiągnięcia tego wszystkiego brakuje Ci… aż 2%!

  36. Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google

   okladka

   Autor:
   Scott Galloway

   Ocena:
   5.7/6

   Bestseller New York Timesa Amazon, Apple, Facebook i Google to najbardziej wpływowe firmy na świecie. Prawie każdy uważa, że wie, jak osiągnęły taką pozycję. Prawie każdy się myli.

  37. 23 sposoby na lenia, czyli jak pokonać prokrastynację dobrym nawykiem

   okladka

   Autor:
   S.J. Scott

   Ocena:
   3.7/6

   Trzymasz w ręku książkę, dzięki której skutecznie wyrobisz w sobie zestaw nawyków antyprokrastynacyjnych. Nauczysz się pokonywać wewnętrznego lenia, nabierzesz dobrych przyzwyczajeń i dowiesz się, jak skutecznie stosować wzorce codziennych proaktywnych zachowań.

  38. Historia wilków

   okladka

   Autor:
   Emily Fridlund

   Ocena:
   4.7/6

   Odpowiedzi na te wszystkie pytania muszą pozostać nieoczywiste. Rodzice dziewczyny, buntując się przeciw systemowi, wychowywali ją w komunie, lecz nie poświęcili jej wystarczająco dużo uwagi i uczuć.

  39. Brzydki, zły i szczery

   okladka

   Autor:
   Adam Ostrowski

   Ocena:
   5/6

   Pierwsza autobiografia największego polskiego rapera O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski, ikona polskiego rapu. Od początku lat dziewięćdziesiątych konsekwentnie utrzymuje, że nie wyobraża sobie, by mógł robić coś innego i nadal robi to z serca.

  40. Pełna MOC możliwości (edycja ING)

   okladka

   Autor:
   Jacek Walkiewicz

   Ocena:
   5/6

   Książka, którą trzymasz w ręku, stanowi rozwinięcie tamtego wykładu. Za pośrednictwem internetu przesłanie autora dotarło do wielu ludzi, może również do Ciebie. Zaczęły spływać e-maile, pytania, prośby o pomoc w wychodzeniu na prostą, na drogę do pełni możliwości.

  41. Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy

   okladka

   Autor:
   Ryan Holiday

   Ocena:
   6/6

   Znajdziesz w niej zbiorową mądrość, opartą na zasadach starożytnych stoików. Pomoże Ci ona pokonać różne przeszkody: mentalne, fizyczne, emocjonalne, a także pozorne. Dowiesz się z niej, jak pokonać dowolną blokadę, w pełni wykorzystać swoje atuty i zmienić wiele negatywnych sytuacji, w których s...

  42. Między marzeniem a spełnieniem

   okladka

   Autor:
   Napoleon Hill

   Ocena:
   0/6

   Napoleon Hill pokazał własnym życiem, jak nadzwyczaj skutecznie można zaspokoić pragnienie sukcesu i rozwoju oraz dojść do bogactwa. Wykorzystywał każdą okazję, aby uczyć się od najlepszych.

  43. Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata

   okladka

   Autor:
   Stephen W. Hawking

   Ocena:
   4.7/6

   Niezwykły naukowiec w serii krótkich i pasjonujących wykładów referuje nam historię wszechświata od samych jego narodzin w chwili Wielkiego Wybuchu. W zajmujący sposób i z poczuciem humoru opowiada o tym, jak człowiek postrzegał kosmos setki, a nawet tysiące lat temu, i jak nasza wiedza stopniowo...

  44. #SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie

   okladka

   Autor:
   Anja Rubik

   Ocena:
   0/6

   Kiedy jest dobry czas na pierwszy raz i jak się do niego przygotować? Co to jest grooming, seksting i consent? Czy kobieta, która spędziła noc z inną kobietą, jest już lesbijką? W jaki sposób rozpoznać infekcje przenoszone drogą płciową i gdzie je leczyć?

  45. Casanova flirtu. Sztuka podboju kobiecego serca i ciała

   okladka

   Autor:
   Dave Perrotta

   Ocena:
   0/6

   Na szczęście istnieje strategia, którą może stosować każdy mężczyzna chcący opanować sztukę konwersacji i nawiązywania kontaktu z kobietami. Rzecz jasna wymaga pracy i ćwiczeń. W efekcie jednak, jeśli zastosujesz zawarte tu wskazówki, poczujesz większą pewność siebie, poznasz więcej kobiet, z któ...

  46. Pięć reguł sukcesu według Myśl i bogać się. Przemień marzenia w bogactwo

   okladka

   Autor:
   Napoleon Hill

   Ocena:
   4/6

   Napoleon Hill dzięki wytrwałej pracy odkrył prawa rządzące sukcesem. Opisał je skrupulatnie i niestrudzenie przekazywał tę wiedzę dalej. Po dziś dzień inspiruje rzesze ludzi i sprawia, że na trwałe zmieniają swoje życie i czynią świat lepszym.

  47. Psychologia szefa 3. Zrozumieć zespół. Fenomen małej grupy

   okladka

   Autor:
   Wojciech Haman, Jerzy Gut

   Ocena:
   6/6

   To nie jest kolejna książka o zarządzaniu. Porusza ona mało znane zjawisko procesu grupowego i opisuje fazy rozwoju, którym nieuchronnie podlega każdy zespół ze swoim formalnym liderem.

  48. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   5/6

   Znajdziesz tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Każdy z nich został opatrzony słowniczkiem zawierającym tłumaczenia na język polski zarówno terminów specjalistycznych, jak i ty...

  1. Driven. Namiętność silniejsza niż ból

   okladka

   Autor:
   K. Bromberg

   Ocena:
   5.4/6

   Jesteś Rylee Thomas — kobietą sukcesu, przyzwyczajoną do kontrolowania własnego życia. W każdym jego aspekcie. Piękna i niezależna, absolutnie nie stanowisz potencjalnego trofeum dla pięknego, niegrzecznego chłopca.

  2. Drwal. Miłość, która narodziła się z natury

   okladka

   Autor:
   K.N.Haner

   Ocena:
   4.8/6

   To spotkanie, które nieoczekiwanie na dobrych kilka dni uziemia Jasona i Sam w leśnej samotni, sprawia, że zamknięty i skryty mężczyzna otwiera się przed, na pozór beztroską, kobietą.

  3. Sny Morfeusza

   okladka

   Autor:
   K.N. Haner

   Ocena:
   5.8/6

   Cassandra Givens od zawsze nie ma szczęścia do facetów. Jej przelotne romanse za każdym razem kończą się złamanym sercem, a wybuchowy charakter, impulsywność oraz zgryźliwe poczucie humoru często wpędzają ją w kłopoty.

  4. Jak podrywają szejkowie

   okladka

   Autor:
   Marcin Margielewski

   Ocena:
   6/6

   Przemilczana prawda o życiu arabskich szejków. Historia młodego księcia, syna jednego z arabskich szejków, który ze względu na swoją pozycję i bogactwo może mieć wszystko. Dosłownie: wszystko.

  5. Marzycielka

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Michalak

   Ocena:
   0/6

   Samotność Jeżeli Ewie Kotowskiej wydawało się, że poznała jej smak, była w błędzie. Teraz dopiero, gdy straci ukochanego mężczyznę i najbliższych przyjaciół, doświadczy prawdziwej samotności.

  6. Kobiety z odzysku

   okladka

   Autor:
   Izabella Frączyk

   Ocena:
   0/6

   Czy zastanawiałeś się kiedyś jak często życiem rządzi przypadek? Trzy kobiety: młoda wdowa, była żona bigamisty oraz doświadczona przez życie rozwódka nawet nie przypuszczają jak wiele w ich życie mogą wnieść wspólne egipskie wakacje.

  7. Manwhore +1

   okladka

   Autor:
   Katy Evans

   Ocena:
   6/6

   Manwhore + 1 to już druga część kultowej serii Katy Evans, która podbiła serca czytelników na całym świecie. Autorka ponownie zabiera nas w podróż pełną ekscytacji i uniesień.

  8. Piękny drań

   okladka

   Autor:
   Christina Lauren

   Ocena:
   5/6

   Ambitna, inteligentna i pracowita studentka MBA ma tylko jeden problem, mianowicie swojego szefa, Ryana Bennetta. Jest wymagający, apodyktyczny… i kompletnie nie można mu się oprzeć.

  9. Wszystko, czego pragniemy

   okladka

   Autor:
   Marybeth Mayhew Whalen

   Ocena:
   5.3/6

   Różne osoby, mnóstwo wydarzeń, kilka perspektyw, jedno miejsce. Urokliwa podmiejska Jaworowa Dolina znajdująca się w Północnej Karolinie, gdzie mieszkańcy nie chcą żyć przeszłością i starają się niczego w życiu nie stracić.

  10. ZJAZD ABSOLWENTÓW

   okladka

   Autor:
   Guillaume Musso

   Ocena:
   4.6/6

   "Dziewczyna, która znika w nocy. Przyjaciele związani tragiczną tajemnicą. Powrót do miejsca, w którym wszystko się zaczęło Riwiera Francuska zima 1992 roku.

  11. Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Droga

   Ocena:
   5.9/6

   W małym domku nad brzegami cichej czasem, innym zaś razem niespokojnej rzeki, zapomniany przez mieszkańców, stoi Wiluś. Wiluś jest zdobioną szafką z czasów cesarza Wilhelma — stąd nazwa.

  12. Manwhore

   okladka

   Autor:
   Katy Evans

   Ocena:
   6/6

   Magazyn 'Edge' jest na krawędzi, jego los wisi na włosku, a szansą na wybicie się i unormowanie sytuacji czasopisma ma być artykuł w formie éxpose o najsłynniejszym kawalerze-miliarderze Chicago - Malcolm Kyle Preston Logan Saint.

  13. 17 podniebnych koszmarów

   okladka

   Autor:
   Stephen King, Bev Vincent

   Ocena:
   0/6

   Witajcie w 17 podniebnych koszmarach, antologii opowiadającej o nieszczęściach, które mogą was spotkać, kiedy jesteście jedenaście kilometrów nad ziemią i pędzicie z prędkością ponad ośmiuset kilometrów na godzinę, zamknięci w metalowej rurze (jak - brrr!

  14. Ocean namiętności

   okladka

   Autor:
   Anna Kekus

   Ocena:
   0/6

   Filip i Matylda poznają się podczas kolorowego festiwalu na Hawajach. Ta niezobowiązująca znajomość miała trwać tylko przez jedną noc, ale okazuje się, że obojgu przyjdzie się spotkać jeszcze nie raz.

  15. Perska saga (Tom 5). Perska zmysłowość

   okladka

   Autor:
   Laila Shukri

   Ocena:
   0/6

   Piąty tom bestsellerowego cyklu Laili Shukri. Znana z %22Perskiej zazdrości%22 Joanna, podejrzewając swojego męża, kuwejckiego biznesmena, o kolejną zdradę, pod wpływem impulsu wylatuje na rajską wyspę Bali.

  16. Kobiety z odzysku. Trudne wybory

   okladka

   Autor:
   Izabella Frączyk

   Ocena:
   0/6

   W życiu trzech przyjaciółek Gośki, Felicji i Zuzy nareszcie zapanował spokój i każda z nich zdołała w końcu odetchnąć po wydarzeniach, które były następstwem wspólnych wakacji w Egipcie.

  17. Zagubiona

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Michalak

   Ocena:
   0/6

   Pierwsza miłość, pierwszy pocałunek, pierwszy mężczyzna... Nie tak łatwo zapomnieć, trudno wyleczyć złamane serce, szczególnie jeśli kochałaś pierwszy raz. Weronika - zdradzona, opuszczona, załamana - próbuje odnaleźć się w świecie, gdzie najbliżsi, którzy powinni cię wspiera...

  18. Zaskocz mnie

   okladka

   Autor:
   Małgorzata Falkowska, ...

   Ocena:
   0/6

   ONA ma pasję, za którą skoczyłaby w ogień. Ma marzenia. ON wymarzoną pracę i życie, które wydaje się innym niemal idealne. Antek i Jagoda są niczym ogień i woda. Ona, bez planów na przyszłość, żyjąca „tu i teraz”.

  19. Małżeństwo niedoskonałe

   okladka

   Autor:
   Krystyna Niepomucka

   Ocena:
   0/6

   Niedoskonały to najdelikatniejsze określenie związku, w jaki uwikłana jest bohaterka powieści. Ponure, spędzone w biedzie dzieciństwo wpoiło jej poczucie bycia kimś gorszym od rówieśników.

  20. W naszym domu

   okladka

   Autor:
   Jodi Picoult

   Ocena:
   0/6

   Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać sygnałów społecznych ani wyrażać swoich myśli i uczuć. Na pierwszy rzut oka to zupełnie normalny, inteligentny i elokwentny chłopak, jednak każde odstępstwo od codziennej rutyny, każda zmiana w ustalo...

  21. Gospoda pod Bocianem

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Droga

   Ocena:
   5.5/6

   Losy rodzin są jak drzewa o rozwichrzonych gałęziach, splatają się ze sobą na wiele sposobów. Najlepiej wiedzą o tym ludzie, którzy zbliżają się do końca swego życia. Czasem wystarczy wsłuchać się w ich opowieści, by w pełnej krasie zobaczyć świat dawno miniony, odkryć sekrety przeszłych pokoleń,...

  22. Uwikłani. Pokusa

   okladka

   Autor:
   Laurelin Paige

   Ocena:
   0/6

   Alyana postanawia skończyć z tym, co było kiedyś i zacząć żyć na nowo. Wkrótce jej los ma się połączyć z kimś zupełnie wyjątkowym. Niebawem pozna niezwykłego mężczyznę, który wywróci jej świat do góry nogami.

  23. Dziennik Bridget Jones

   okladka

   Autor:
   Helen Fielding

   Ocena:
   0/6

   Ta książka sprawi, że polubisz się za te cechy, których najbardziej się wstydzisz. Będziesz co rusz wybuchać śmiechem i wykrzykiwać: Bridget Jones to ja!. POZNAJCIE BRIDGET JONES: singielkę trochę po trzydziestce, która jest pewna, że wszystko się ułoży, jeśli tylko: straci na wadze trzy ki...

  24. Pokusy i łakocie. Niezbyt grzeczna rzecz o miłości

   okladka

   Autor:
   Tara Sivec

   Ocena:
   5.3/6

   Poznajcie Claire, której życie to pasmo szczęśliwych pomyłek. Była dwudziestoletnią studentką, gdy wszystko obróciło się o sto osiemdziesiąt stopni — wystarczyła jedna noc w towarzystwie mężczyzny, którego właśnie poznała.

  25. Fredro Bajki dla dorosłych

   okladka

   Autor:
   Aleksander Fredro

   Ocena:
   6/6

   Storybox zaprasza Państwa do prawdziwej uczty obcowania z prawdziwą, frywolną i pikantną twórczością Aleksandra Fredry. Dotychczas wstydliwie skrywaną w rękopisach, prywatnych zbiorach i czeluściach bibliotek.

  26. Dallas '63

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5/6

   W tej książce Stephen King odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Dallas 63 to trzymająca w napięciu, napisana z rozmachem powieść, która perfekcyjnie łączy wątki obyczajowe, kryminalne i fantastyczne.

  27. Mister

   okladka

   Autor:
   E L James

   Ocena:
   0/6

   Zatrać się w pasjonującej historii miłości. Najnowsza, porywająca powieść E L James, autorki międzynarodowego fenomenu bestsellerowej trylogii Pięćdziesiąt twarzy Greya. Londyn, 2019.

  28. Ziemiomorze. (#1). Czarnoksiężnik z Archipelagu

   okladka

   Autor:
   Ursula K. Le Guin

   Ocena:
   6/6

   Klasyka powieści fantasy! Opowieść o naukach pobieranych przez młodzieńca z wymyślonej krainy u mędrców, którzy posiedli kunszt czarnoksięski. Zarazem jest to opowieść realistyczna o kształtowaniu się osobowości, dorastaniu wśród przeciwieństw, o tym, jak zapalczywa lekkomyślność przeradza się w ...

  29. Paskudna historia

   okladka

   Autor:
   Bernard Minier

   Ocena:
   0/6

   Na początku jest strach. Strach przed zatonięciem. Strach przed innymi tymi, którzy mnie nienawidzą, którzy chcą mi się dobrać do skóry. I jeszcze - strach przed prawdą. Uprzedzam: to nie jest jakaś banalna historia.

  30. Cichy wielbiciel

   okladka

   Autor:
   Olga Rudnicka

   Ocena:
   6/6

  31. Trzy młode pieśni

   okladka

   Autor:
   Elżbieta Cherezińska

   Ocena:
   0/6

   Norwegia, druga połowa X wieku. Dwaj synowie możnych rodów spotykają się w szeregach młodej drużyny. Przygląda im się siostra jednego z nich. W drodze ku dorosłości wszyscy troje przechodzą kolejne szczeble wtajemniczeń.

  32. Harda

   okladka

   Autor:
   Elżbieta Cherezińska

   Ocena:
   0/6

   Świętosława od dziecka była harda. Od najmłodszych lat, wraz z bratem Bolesławem Chrobrym, uczyła się niuansów politycznej gry. Miała stać się pionkiem w układzie sojuszy swego ojca, księcia Mieszka.

  33. Fortuna i namiętności. Klątwa

   okladka

   Autor:
   Małgorzata Gutowska-Ad...

   Ocena:
   0/6

   Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowych serii Cukiernia Pod Amorem oraz Podróż do miasta świateł! Zupełnie nowi bohaterowie, całkiem nowe perypetie, ten sam kunszt literacki, ta sama dbałość o realia historyczne.

  34. Głowa anioła

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Udane połączenie romansu z sensacją. Julia Sarnowska przyjmuje zlecenie na renowację zabytkowego pałacyku Hemmerlingów. W związku z tym, po wielu latach wraca w rodzinne strony. W dobrze znanym miejscu zaszły jednak duże zmiany, co sprawia, że bohaterka czuje się obco.

  35. Złodziejki czasu

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Lata 20132014. Siedlce, Warszawa, Gdańsk. Zabawna powieść o czterech pisarkach, które poznają się na gali festiwalu literatury kobiecej. Są w różnym wieku, ale łączy je pasja pisania.

  36. Kręta droga do nieba

   okladka

   Autor:
   Bożena Gałczyńska-Szurek

   Ocena:
   0/6

   Czy upadek obrazu Madonny podczas świątecznej procesji jest zwiastunem nieszczęśliwych wydarzeń, które nawiedziły sielską grecka wyspę? Ikona Matki Boskiej Płaczącej z Toros stała się świadkiem wielu zbrodni.

  37. Klasztor zapomnienia

   okladka

   Autor:
   Bożena Gałczyńska-Szurek

   Ocena:
   0/6

   Klara jest Polką, która spędziła dzieciństwo i wczesną młodość w Grecji. Jako policyjny psycholog uczestniczy w śledztwie mającym rozwikłać zagadkę szokującej zbrodni popełnionej na mnichu.

  38. Likwidator 44

   okladka

   Autor:
   Dominik Kozar

   Ocena:
   0/6

   Powieść kryminalna, która burzy nasze wyobrażenia o okupowanej stolicy! Podziemna Warszawa szykuje się do powstania, a za Wisłą gromadzą się radzieckie wojska. Tymczasem w mieście dochodzi do dziwnych zabójstw, które zdają się nie mieć nic wspólnego z ruchem oporu.

  39. Salon baronowej Wiery

   okladka

   Autor:
   Stanisław Antoni Wotowski

   Ocena:
   0/6

   Po chwili już sunęli wśród różnobarwnych par, na środku sali. A Peggy, w swej zielonej, harmonizującej ze złotem włosów, wieczornej sukience i srebrnych pantofelkach, była tak efektowna i ładna, że niejedne z zachwytem odwracały się za nią oczy.

  40. Pamiętniki

   okladka

   Autor:
   Giovanni Giacomo Casanova

   Ocena:
   0/6

   Najsłynniejszy uwodziciel, rozpustnik i amant wszechczasów. Casanova do dziś stanowi inspirację dla artystów, pisarzy i reżyserów. Jego %22Pamiętniki%22 to jednak nie tylko miłosne podboje.

  41. Żona między nami

   okladka

   Autor:
   Greer Hendricks, Sarah...

   Ocena:
   5/6

   Żona między nami to znakomita pozycja z gatunku „domestic thriller”, której autorkami są Sarah Pekkanen i Greer Hendricks. Znajdziemy tu błyskotliwą fabułę, trzymającą w napięciu narrację i przerażający trójkąt miłosny.

  42. Światła w jeziorze

   okladka

   Autor:
   Małgorzata Lisińska

   Ocena:
   0/6

   Gdy po dwóch latach kompletnej uczuciowej suszy, dopadnie cię klęska urodzaju, możesz mieć problem z wyborem. Karolina jest zabawną i błyskotliwą dziewczyną, od roku zakochaną bez wzajemności w koledze z pracy.

  43. Joy

   okladka

   Autor:
   Hermia Stone

   Ocena:
   0/6

   Love Bites – Love Hurts – Love Kills Joy jest przeciętną dziewczyną. Ma zwyczajną pracę, kilku w miarę normalnych znajomych i nie wyróżnia się niczym poza tym, że mieszka z mężczyzną idealnym, który zawsze spełnia jej marzenia.

  44. Długa droga do domu

   okladka

   Autor:
   Joanna Jax

   Ocena:
   0/6

   Nowa saga rodzinna Joanny Jax autorki bestsellerowego Dziedzictwa von Becków Burzliwe losy Antoniny Tańskiej ukazane na tle ważnych wydarzeń w dziejach świata. Córka emigrantów z Polski zakochuje się w narzeczonym siostry i zachodzi z nim w ciążę.

  45. Zaszyj oczy wilkom

   okladka

   Autor:
   Marta Krajewska

   Ocena:
   5/6

   Podczas każdej pełni księżyca mieszkańcy Wilczej Doliny ryglują drzwi w chatach i siedzą w ciszy, nasłuchując z niepokojem wycia wilkołaka. Pochłonięta własnymi kłopotami Venda nie potrafi w pełni poświęcić się obowiązkom Opiekunki.

  46. Anioł stróż

   okladka

   Autor:
   Nicholas Sparks

   Ocena:
   0/6

   Julie zostaje wdową w wieku dwudziestu pięciu lat. Wraz z listem pożegnalnym od męża, w który Jim obiecuje jej, że bedzie jej aniołem stróżem, otrzymuje nieoczekiwany prezent - niemieckiego doga.

  47. Prosty układ

   okladka

   Autor:
   A.K. Figaro

   Ocena:
   0/6

   Ekscytująca, pełna namiętności historia niedoświadczonej dziewczyny i zabójczo przystojnego, bogatego mężczyzny!

  1. Byłbym zapomniał

   okladka

   Autor:
   Cezary Pazura

   Ocena:
   6/6

   Znacie Cezarego Pazurę. Wiecie, jak barwnie i żywo potrafi mówić. Usiądźcie więc wygodnie w fotelu, otwórzcie książkę i dowiedzcie się, co chce Wam powiedzieć o sobie sam aktor. Jego opowieść jest bardzo szczera, momentami niezwykle zabawna, czasem bardzo smutna.

  2. Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia

   okladka

   Autor:
   Kuba Wojewódzki

   Ocena:
   5/6

   Przygotujcie się na największy show Kuby Wojewódzkiego. Lenfant terrible polskiego show biznesu. O jego medialnej osobowości powstały już prace naukowe, a typowa dla niego bezczelność stała się telewizyjną dyscypliną olimpijską.

  3. Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

   okladka

   Autor:
   Phil Knight

   Ocena:
   5.4/6

   Bestsellerowe wspomnienia twórcy NIKE. Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów.

  4. Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

   okladka

   Autor:
   Anna Kamińska

   Ocena:
   4.5/6

   Audiobook w interpretacji Danuty Stenki Zginę w górach mówiła. Dotrzymała słowa według dokumentów sądowych zmarła 13 maja 1992 roku. Dzień wcześniej zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach.

  5. Terrorysta. Michał Wójcik w rozmowie z Józefem Piłsudskim

   okladka

   Autor:
   Józef Piłsudski, Micha...

   Ocena:
   0/6

   Nie znamy Józefa Piłsudskiego. Ten z rocznicowych plakatów (sumiasty wąs, krzaczaste brwi, dziarska postawa) to nie cała prawda. Ziuk już jako trzydziestolatek był wrakiem człowieka, a sumiasty wąs zapuścił nie po to, by się podobać.

  6. Kapuściński non-fiction

   okladka

   Autor:
   Artur Domosławski

   Ocena:
   0/6

   Najsłynniejsza biografia ostatnich lat Pierwsze wydanie Kapuściński non-fiction było wydarzeniem wykraczającym poza ramy literatury i kultury. W burzliwym sporze o nią przejrzała się współczesna Polska wraz ze swoimi namiętnościami, niepokojami, kompleksami.

  7. Boso, ale w ostrogach

   okladka

   Autor:
   Stanisław Grzesiuk

   Ocena:
   6/6

   %22Pierwsza część autobiografii Grzesiuka. Napisana z pasją, opowieść o dorastaniu nastoletniego Staśka na warszawskim Czerniakowie. Fascynujący folklor i humor warszawskiej ulicy lat %2730 są źródłem optymizmu dla każdego.

  8. Gandhi Autobiografia Dzieje moich poszukiwań prawdy

   okladka

   Autor:
   M. K. Gandhi

   Ocena:
   0/6

   Był prorokiem i osobą świętą, a zarazem grymaśnym i dokuczliwym starcem. Gdyby przyszedł na świat dwa tysiące lat wcześniej, jego nauki przekształciłyby się w religię, którą nazwano by bezgwałtem (ahimsą) i niesprzeciwianiem się złu, męstwem i poszukiwaniem Prawdy, czyli Boga.

  9. Roman Wilhelmi Biografia

   okladka

   Autor:
   Marcin Rychcik

   Ocena:
   0/6

   Romana Wilhelmiego znają wszyscy. I nic w tym osobliwego. Ten charyzmatyczny, charakterystyczny aktor stworzył tak wspaniałe kreacje teatralne, filmowe i serialowe, że stał się legendą już za życia.

  10. Brando Rozmowy

   okladka

   Autor:
   Lawrence Grobel

   Ocena:
   0/6

   Słynny wywiad-rzeka mistrza dziennikarstwa, Lawrencea Grobela z najbardziej wpływowym aktorem XX wieku, symbolem Hollywood, Marlonem Brando W 1978 roku Grobel odwiedził tahitańską wyspę Marlona Brando, by przeprowadzić z nim wywiad dla Playboya.

  11. Sprzedawca arbuzów

   okladka

   Autor:
   Marcin Meller

   Ocena:
   0/6

   Moje drugie imię to gafa wyznaje Marcin Meller, po czym w rozbrajający sposób z tych gaf się spowiada. Ujmująco szczerze opisuje świat swój i swoich najbliższych i nie ma dla niego tematów tabu.

  12. Ben Hur

   okladka

   Autor:
   Lewis Wallace

   Ocena:
   0/6

   W wyniku nieszczęsnego incydentu Ben Hur i jego rodzina zostają uwięzieni. Juda zostaje skazany na niewolniczą pracę do śmierci. Bohater przeżywa wygnanie i powraca do Jerozolimy z żądzą zemsty.

  13. Becoming. Moja historia

   okladka

   Autor:
   Michelle Obama

   Ocena:
   6/6

   Michelle Obama opisuje doświadczenia, które ją ukształtowały od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata godzenia macierzyństwa z karierą, aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata.

  14. Wysłodki

   okladka

   Autor:
   Łukasz Konieczny

   Ocena:
   0/6

   Wysłodki -- zbiór opowiadań, które można, ale nie trzeba czytać po kolei

  15. Grząskie piaski

   okladka

   Autor:
   Henning Mankell

   Ocena:
   0/6

   To, co z początku wydawało się Mankellowi tylko bólem w karku, zakończyło się diagnozą: rak. Po kilku tygodniach, gdy pokonał paraliżujący go strach, zaczął spisywać najważniejsze wydarzenia swojego życia.

  16. Ojciec chrzestny. Lucky Luciano i tajemnice amerykańskiej mafii

   okladka

   Autor:
   Paul Sherman

   Ocena:
   0/6

   Nieautoryzowana biografia twórcy nowoczesnej amerykańskiej mafii Lucky Luciano a właściwie Salvatore Lucania, który w zaledwie kilkanaście lat przeszedł drogę od soldati do Capo di Tutti Capi.

  17. Alarm w St. Omer

   okladka

   Autor:
   Bohdan Arct

   Ocena:
   0/6

   Alarm w St. Omer to zbiór opowiadań będących niezwykłym zapisem wydarzeń rozgrywających się w środowisku polskiego lotnictwa poczynając od ostatnich dni sierpnia 1939 roku. Wtedy to historia wyznaczyła losy doświadczonych pilotów, ale i młodych, pełnych nadziei i wiary w przewagę polskich jednos...

  18. Wywiad z historią

   okladka

   Autor:
   Oriana Fallaci

   Ocena:
   0/6

   Oriany Fallaci były trzy. Romantyczna młoda reporterka budziła moją sympatię. Dojrzała geniuszka wywiadu politycznego - zachwyt. Islamofobiczna eseistka pod koniec życia - konsternację.

  19. Nowolipie

   okladka

   Autor:
   Józef Hen

   Ocena:
   6/6

   Pełna ciepła i wspomnień opowieść o dzieciństwie i dorastaniu autora. Niepowtarzalna audio książka, którą autor powtórnie redagował podczas czytania. Pozycja dla miłośników biografii, przedwojennej Warszawy oraz wybitnego pisarza - Józefa Hena.

  20. Saturn. Czarne obrazy z życia mężczyzn z rodziny Goya

   okladka

   Autor:
   Jacek Dehnel

   Ocena:
   0/6

   Najnowsza powieść Jacka Dehnela, jednego z najgłośniejszych pisarzy młodego pokolenia, to przejmująca opowieść o życiu w cieniu geniusza. O niszczącej presji, jaką na syna wywiera potężny i despotyczny ojciec.

  21. Zbrodnie z namiętności

   okladka

   Autor:
   Sławomir Koper

   Ocena:
   0/6

   Bohaterami najnowszej książki Sławomira Kopra są ludzie, którzy za miłość i namiętność zapłacili najwyższą cenę, ginąc z ręki zazdrosnych lub porzuconych partnerów czy rywali.

  22. Lenin

   okladka

   Autor:
   Antoni Ferdynand Ossen...

   Ocena:
   0/6

   Jedna z pierwszych biografii Władimira Iljicza Uljanowa. Jedna z pierwszych polskich biografii w ogóle. Odkłamuje powtarzane przez lata mity na temat pierwszego przywódcy Rosji Radzieckiej.

  23. ...bardzo dawno temu, mniej więcej w zeszły piątek

   okladka

   Autor:
   Jan Tomasz Gross, Alek...

   Ocena:
   0/6

   Wywiad rzeka z jednym z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych historyków i socjologów

  24. Historia prywatna

   okladka

   Autor:
   Tomasz Lis

   Ocena:
   0/6

   Autobiografia Tomasza Lisa

  25. Rozbitkowie z "Chancellora"

   okladka

   Autor:
   Juliusz Verne

   Ocena:
   0/6

   Powieść napisana w formie pamiętnika autorstwa J.R. Kazallona - jednego z pasażerów statku %22Chancellor%22, płynącego z Karoliny Poludniowej do Wielkiej Brytanii. To tragiczna relacja z wyprawy gdzie dochodzi do wielu tragedii i buntu.

  26. Roman by Polański

   okladka

   Autor:
   Roman Polański

   Ocena:
   0/6

   Życie to tajemnica. Mało kto wie więcej na ten temat od Polańskiego, który w swojej książce zdobywa się na niesłychaną szczerość. Podróż w głąb duszy. Fascynujące! Janusz Wróblewski, Polityka Chciałbym, aby czytelnik nie zapominał, że książka ta została napisana ponad trzydzieści lat temu.

  27. Opowieść o Chopinie

   okladka

   Autor:
   Jerzy Broszkiewicz

   Ocena:
   0/6

   Opowieść o życiu Fryderyka Chopina, od lat młodzieńczych w Warszawie do śmierci w Paryżu. Dowiadujemy się z niej jaki naprawdę był Fryderyk, jak przebiegało jego życie i jaki to miało wpływ na jego muzykę.

  28. Pięć lat kacetu

   okladka

   Autor:
   Stanisław Grzesiuk

   Ocena:
   6/6

   %22Druga cześć autobiografii Grzesiuka. Losy autora podczas pięcioletniego pobytu w obozach koncentracyjnych Mauthausen, Dachau i Gusen. Opowieść o tym jak szkoła życia, cwaniactwo i doświadczenia z warszawskiego Czerniakowa pomogły mu przetrwać krytyczne chwile i przeżyć.

  29. Food pharmacy

   okladka

   Autor:
   Lina Nertby Aurell, Mi...

   Ocena:
   0/6

   Czy słyszeliście, że za odporność organizmu w 80% odpowiada jelito grube? Czy wiecie, co jeść, aby uniknąć stanów zapalnych? Czy domyślacie się, co jest przyczyną większości dolegliwości?

  30. Błazen wielki mąż Opowieść o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim

   okladka

   Autor:
   Józef Hen

   Ocena:
   0/6

   Tylko u nas audiobooki Józefa Hena. Portret pisarza, mistrza I połowy XX wieku skreślony piękną polszczyzną, za który autor w 1999 roku otrzymał Nagrodę ZAIKS-u za całokształt twórczości ze szczególnym uwzględnieniem biografii Tadeusza Boya- Żeleńskiego.

  31. Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia

   okladka

   Autor:
   Marina Abramović

   Ocena:
   6/6

   Wybitna artystka, ikona performanceu, której udało się dotrzeć z często kontrowersyjnymi dziełami do szerokiego grona odbiorców, także spoza kręgów koneserów sztuki współczesnej. Doświadczyłam wolności absolutnej czułam, że moje ciało nie zna ograniczeń, że ból nie ma żadnego znaczenia, że ...

  32. Sen Kolumba

   okladka

   Autor:
   Emil Marat

   Ocena:
   0/6

   Krzysztof Sobieszczański %22Kolumb%22 - kim był naprawdę? Jak został postacią literacką i co bohater Romana Bratnego z kultowej powieści Kolumbowie. Rocznik 20. ma wspólnego z rzeczywistością?

  33. Listy w butelce. opowieść o Irenie Sendlerowej

   okladka

   Autor:
   Anna Czerwińska-Rydel

   Ocena:
   0/6

   Pewnego dnia 1941 roku siostra Jolanta zrozumiała, że to, co robi dla zamkniętych w getcie przyjaciół, nie wystarczy, aby ich ocalić. Będę pomagać inaczej, postanawia, i narażając życie swoje i ogromnej siatki ludzi, którzy myślą jak ona, codziennie ratuje kilkoro dzieci.

  34. Ziuk. Opowieść o Józefie Piłsudskim

   okladka

   Autor:
   Anna Czerwińska-Rydel

   Ocena:
   0/6

   Nikt nie wie, jak wiele jest we mnie zawsze małego Ziuczka to słowa które wypowiedział Józef Piłsudski, gdy był już dorosłym, bardzo znanym człowiekiem. Ale kim był mały Ziuk, zanim stał się wielkim Józefem?

  35. Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego

   okladka

   Autor:
   Marta Bogacka

   Ocena:
   4/6

   Problematyka obozowa doczekała się już bogatej literatury, jednak temat przeprowadzania walk bokserskich w obozach koncentracyjnych nie został kompleksowo opracowany. Lukę tę częściowo wypełnia niezwykła biografia Tadeusza Pietrzykowskiego pięściarza, który zdobył tytuł Mistrza Wszechwag o...

  36. Markiza de Pompadour

   okladka

   Autor:
   Leo Belmont

   Ocena:
   0/6

   Markiza de Pompadour to opowieść o życiu jednej z najpiękniejszych, najbardziej interesujących i kontrowersyjnych kobiet XVIII wieku. Utrzymana w lekkim, beletrystycznym tonie, oddaje realia historyczne czasów panowania Ludwika XV- czasów rozpusty, rozluźnienia obyczajów i sk...

  37. Al Pacino Rozmowy

   okladka

   Autor:
   Lawrence Grobel

   Ocena:
   0/6

   Autobiografia Ala Pacino w formie rozmowy z Lawrencem Grobelem wywiady z lat 1979-2005 posłowie z 2014 roku Al Pacino zawsze uciekał od rozmów z prasą dla Grobela zrobił wyjątek. W ciągu ponad dwudziestu pięciu lat Al Pacino udzielał mu wielokrotnie wywiadów przez lata zawiązała się pomiędzy ni...

  38. Amerykańska Buntowniczka

   okladka

   Autor:
   Przemysław Słowiński

   Ocena:
   0/6

   Dzieje rodu Fondów na tle historycznych wydarzeń i atmosfery Nowego Jorku. Pasjonująca audioksiążka Przemysława Słowińskiego, o kontrowersyjnym życiu jednej z najwybitniejszych aktorek zeszłego stulecia.

  39. Bestia. Historia Mike'a Tysona

   okladka

   Autor:
   Przemysław Słowiński

   Ocena:
   0/6

   Tylko u nas w formie audiobooka! Napisana żywym i barwnym językiem biografia najlepiej zarabiającego sportowca świata! Syn alfonsa i prostytutki, mistrz świata wagi ciężkiej, %22żelazny Mike%22, %22Bestia%22.

  40. Edward Gierek. Przerwana Dekada

   okladka

   Autor:
   Janusz Rolicki

   Ocena:
   5/6

   Książka ukazała się 10 lat po utracie przez Edwarda Gierka stanowiska na scenie politycznej. Wywiad został opublikowany z potrzeby oceny epoki Polski Ludowej, epoki blasków i cieni.

  41. Największy. Opowieść o Muhammedzie Alim

   okladka

   Autor:
   Przemysław Słowiński

   Ocena:
   0/6

   Największy to Muhammad Ali, najlepszy bokser amator lat 60 zeszłego stulecia. Ta pozycja to również barwna opowieść o rasizmie, hipisach i wojnie w Wietnamie, ale przede wszystkim o boksie.

  42. Niech żyje wolność

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Masternak

   Ocena:
   0/6

   Główny bohater pochodzi ze wsi położonej u podnóża góry Święty Krzyż. W tym miejscu rządzi przede wszystkim prawo pięści i sztachety. Nic więc dziwnego, że jego największym marzeniem jest wyrwanie się do wielkiego świata i zostanie kimś sławnym.

  43. Noce i dnie mojego życia

   okladka

   Autor:
   Jerzy Antczak

   Ocena:
   0/6

   () Kiedy byłem małym chłopcem, puszczałem z matką latawce. Patrzyłem, jak wzbijały się w niebo tak wysoko, na ile starczyło sznurka. Pytałem mamę, wskazując na niebo: Co tam jest, mamo?

  44. Truman Capote Rozmowy

   okladka

   Autor:
   Lawrence Grobel

   Ocena:
   0/6

   Doskonała i zajmująca lektura, tak bardzo kontrowersyjna jak sam Capote Lawrence Grobel nie zawaha się przed żadnym pytaniem: o miłość, literaturę, fascynację zbrodnią. Rozmowy, które odbywały się w ciągu ostatnich dwóch lat życia pisarza ujawniają wiele szczegółów i anegdot dotyczących Capotea, ...

  45. Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów

   okladka

   Autor:
   Reinhold Vetter

   Ocena:
   0/6

   Charyzmatyczny lider ruchu społecznego. Laureat pokojowej Nagrody Nobla. Pierwszy prezydent demokratycznej Polski wybrany w wolnych wyborach po upadku reżimu.

  46. Szamo

   okladka

   Autor:
   Krzysztof Stanowski, G...

   Ocena:
   0/6

   Biografia Grzegorza Szamotulskiego - popularnego piłkarza wielu, nie tylko polskich, klubów. Relacja z jego kariery piłkarskiej, historie zza kulis rozgrywek i z szatni.

  47. Aleksander Macedoński - zdobywca świata

   okladka

   Autor:
   Jarosław Kaniewski

   Ocena:
   0/6

  48. Benito Mussolini.. Jakiego nie znamy

   okladka

   Autor:
   Jarosław Kaniewski

   Ocena:
   0/6

    Benito Mussolini – krwawy dyktator, czy przywódca Włochów i …Włoszek? Ukochany przez kobiety – według różnych ocen miał co najmniej 169 kochanek.

  1. Problem trzech ciał

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   4.9/6

   W roku 1967 trwa rewolucja kulturalna w Chinach. Poznajemy młodą dziewczynę Ye Wenjie, córkę wybitnego fizyka zamordowanego przez czerwonogwardzistów. Pracuje przy wycince drzew. Pewnego razu zostaje aresztowana z powodu czytania niedozwolonej książki.

  2. Pieśń Lodu i Ognia. (I). Gra o tron

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   5.8/6

   W Westeros panują rody, które pod ułudą jedności sprawują władzę. Jednak wystarczy tylko jeden impuls by cała ta konstrukcja pełna kłamstw i wzajemnej niechęci runęła. W krainie mroźnej północy, dzicy ludzie każdego dnia walczą o przetrwanie, a na plecach czują oddech zimnokrwistych potworów.

  3. Outsider

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5/6

   Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści.

  4. Płomień i krzyż. Tom 3

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Dwaj szczególni Inkwizytorzy znowu się spotykają. Tym razem, by wspólnie wypełnić zadanie w przeklętej krainie zamieszkanej przez dziki lud.

  5. Kroniki Diuny (#2). Mesjasz Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5/6

   Mesjasz Diuny to wspaniała kontynuacja pierwszej części cyklu. Tym razem autor skupia się przede wszystkim na postaci Paula. Frank Herbert ukazuje całe spektrum jego władzy, ale również człowieczeństwa.

  6. Igrzyska śmierci (tom 3). Kosogłos (#3)

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.2/6

   Ostatni tom głośnej trylogii science fiction! Zbliża się dzień gniewu. Zemsta mas gnębionych przez Kapitol będzie okrutna i nadejdzie z najmniej spodziewanej strony... Katniss Everdeen, dziewczyna, która igra z ogniem, przeżyła Ćwierćwiecze Poskromienia, ale jej dom został w odwecie zniszczony ...

  7. Płomień i krzyż. Tom 2

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   6/6

   Zbiór sześciu opowiadań, w których ważną rolę pełnią niezwykłe kobiety: Katarzyna, Katrina, Roksana, Enya, Matylda, Valeria Flavia. To one będą miały wpływ na dzieje Świętego Oficjum.

  8. Kwiaty dla Algernona

   okladka

   Autor:
   Daniel Keyes

   Ocena:
   6/6

   Trzydziestodwuletni Charlie Gordon jest upośledzony umysłowo, ma iloraz inteligencji na poziomie 68 punktów. Uczy się czytać i pisać na zajęciach w Beekman College. Dwaj naukowcy z tej uczelni, doktor Nemur i doktor Strauss, prowadzą badania nad wzrostem inteligencji.

  9. Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#3). Koniec śmierci

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   5.3/6

   Oszałamiający rozmachem chiński bestseller,który stał się wydawniczym fenomenem w USA. KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO. Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi.

  10. Jaga. Kwiat Paproci 0,5

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Berenika Mis...

   Ocena:
   0/6

   Prequel bestsellerowej serii %22Kwiat paproci%22 Katarzyny Bereniki Miszczuk.

  11. Pieśń Lodu i Ognia. (Tom 3.). Nawałnica mieczy t. 1: Stal i śnieg

   okladka

   Autor:
   George R.R Martin

   Ocena:
   0/6

   Kolejna, trzecia już część sagi Pieśń Lodu i Ognia. George R. R. Martin oddaje czytelnikom napisaną z rozmachem książkę, w której poznajemy dalsze losy znajomych bohaterów. Po krwawej i strasznej wojnie, która podzieliła Siedem Królestw, bezlitosna zima zbliża się wielkimi krokami.

  12. Igrzyska śmierci (tom 1). Igrzyska śmierci

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.3/6

   Na zgliszczach ziemi, niegdyś zwanej Ameryką Północną leży państwo Panem, błyszczący Kapitol otoczony przez dwanaście okolicznych dystryktów. Dawno temu dystrykty zbuntowały się, wzniosły rebelię, którą przegrały i zostały okrutnie ukarane.

  13. Wiedźmikołaj

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   6/6

   Zapadła noc przed Nocą Strzeżenia Wiedźm. I jest zbyt spokojnie. Jest też śnieg, latają rudziki i gile, stoją ubrane drzewka, ale daje się wyraźnie zauważyć brak grubego osobnika, który przynosi zabawki.

  14. Świat Dysku. Kosiarz

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   6/6

   Śmierć zaginął, zapewne już... gdzieś odszedł. A to prowadzi do chaosu, jaki pojawia się zawsze, kiedy ulega załamaniu ważny społecznie sektor usług. Pan Reg Shoe, aktywista Martwych Praw Połączmy swe siły, bo inaczej leżymy nagle ma więcej pracy, niż mógłby sobie wymarzyć.

  15. Opowieści z Narnii (#2). Opowieści z Narnii. Tom 2. Książę Kaspian

   okladka

   Autor:
   C.S. Lewis

   Ocena:
   4/6

   W życiu znanych nam z tomu Lew, Czarownica i stara szafa bohaterów upłynąl rok, w świecie Narnii natomiast 1300 lat! Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja - młodzi bohaterowie opowieści - spieszą na pomoc prawowitemu władcy Narnii, księciu Kaspianowi, który toczy śmiertelny bój o prawo do tronu.

  16. Ręka mistrza

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   6/6

   Edgar Freemantle cudem uchodzi z życiem z makabrycznego wypadku. Jego samochód wjechał w dźwig, który zmiażdżył pojazd. Mężczyzna stracił rękę, sprawność chodzenia, a także doznał uszczerbku umysłowego.

  17. Era supernowej

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   4/6

   Autor bestsellerowego Problemu trzech ciał. Do Ziemi dociera zabójcze radioaktywne promieniowanie odległej o osiem lat świetlnych supernowej. Naukowcy z przerażeniem odkrywają, że w jego wyniku wszyscy ludzie w wieku powyżej trzynastu lat umrą w ciągu roku.

  18. Igrzyska śmierci (Tom 2). W pierścieniu ognia

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.1/6

   W pierścieniu ognia drugi tom znakomitej powieści Suzanne Collins o złowrogim Kapitolu, uciskanych mieszkańcach państwa Panem oraz Katniss, młodej dziewczynie, która staje nagle w centrum przełomowych wydarzeń!

  19. Cykl Endera. (#3). Ksenocyd

   okladka

   Autor:
   Orson Scott Card

   Ocena:
   6/6

   Ender jako chłopiec uratował Ziemię przed najazdem Robali, ale wdzięczność ludzi nie trwała długo. Winą za wymordowanie obcej rasy obarczyli tego, który ich uratował. Szanują i podziwiają Mówcę Umarłych, twórcę odnowy moralnej, który głosi szacunek dla wszelkiej formy życia.

  20. Saga o Enderze. Mówca Umarłych

   okladka

   Autor:
   Orson Scott Card

   Ocena:
   5/6

   Kontynuacja Gry Endera. Niezagrożona ludzkość zaczyna współczuć pokonanym napastnikom i skazuje Endera na banicję. Tymczasem otwartość Ziemian zostanie wystawiona na próbę przez kolejne zjawienie się obcych.

  21. Świat Dysku. Złodziej czasu

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   0/6

  22. Świat Dysku. Mort

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   6/6

   Nawet Śmierć czasem potrzebuje wakacji. Na Świecie Dysku, który jest jedyną płaską planetą we wszechświecie kościsty strażnik klepsydry życia uświadamia sobie, że tylko jedno może dać mu chwilę wytchnienia: terminator.

  23. Joyland

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   4.7/6

   Na okres wakacji student Devin Jones zatrudnia się w lunaparku. Niedawno dziewczyna złamała mu serce i nowa praca ma pomóc mu o niej zapomnieć. Jednak okazuje się, że to co z pozoru wydawało się zwyczajnym zajęciem wcale takie nie jest.

  24. Miasteczko Salem

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5/6

   W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku Salem zaczynają ginąć ludzie i zwierzęta. Dzieją się rzeczy dziwne i niepojęte, a jedna śmierć pociąga za sobą drugą.  Nad Salem niczym cień góruje posiadłość Marstenów, ponury dom na wzgórzu, w którym wydarzyła się tragedia.

  25. Cmętarz zwieżąt

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5/6

   Ta przeprowadzka miała być początkiem nowego życia. Rodzina Creedów przeniosła się do przytulnego domu w pięknej i przyjaznej okolicy, gdzie sąsiedzi są dla siebie mili, a praca to sama przyjemność.

  26. Doktor Sen

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   0/6

   Dzieciństwo było dla Danny’ego trudnym okresem, pomimo opuszczenia hotelu Panorama, przeszłość zostawiła dotkliwe ślady. Jego instynkty były bardzo wyczulone, odczuwał i widział więcej niż pozostali ludzie, uciekając przed samym sobą i własnymi wspomnieniami, wpadł w alkoholizm.

  27. Rycerz Siedmiu Królestw

   okladka

   Autor:
   George R.R.Martin

   Ocena:
   5/6

   J.R.R. Martin przygotował nie lada gratkę dla fanów jego twórczości. Rycerz Siedmiu Królestw to trzy mini powieści osadzone w świecie cyklu Pieśń Lodu i Ognia, które opowiadają o losach młodzieńca o imieniu Dunk, który po śmierci swego rycerza wyrusza na po...

  28. Ogień i krew cz.1

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   5/6

   Wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu, Grze o tron, Targaryenowie jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii zamieszkali na Smoczej Skale, nad którą panowali przez z górą dwa stulecia, nim postanowili podbić całe Westeros.

  29. Kroniki Diuny (#1). Diuna

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   4.5/6

   Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora Szaddama IV rządzący Diuną Harkonnenowie opuszczają planetę, swe największe źródło dochodów.

  30. Szeptucha

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Berenika Mis...

   Ocena:
   5.3/6

   Gosia, po ukończeniu medyny wybiera się do świętokrzyskiej wsi Bieliny na obowiązkową praktykę u wiejskiej znachorki. Problem polega na tym, że Gosia - kobieta nowoczesna, nie cierpi wsi, przyrody i panicznie boi się kleszczy.

  31. Ogień i krew. Część 2

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   5/6

   Targaryenowie przeżyli Zagładę Valyrii i osiedlili się na Smoczej Skale. Ta książka opowiada dzieje ich legendarnej dynastii od Aegona Zdobywcy aż po krwawy Taniec Smoków, wojnę domową między Aegonem II a jego przyrodnią siostrą Rhaenyrą, walczącymi o tron swego ojca, która ogarnęła całe Westeros...

  32. Fundacja (#3). Fundacja

   okladka

   Autor:
   Isaac Asimov

   Ocena:
   5.3/6

   Fundacja autorstwa Isaaca Asimova to fascynująca historia całej społeczności, która musi sprostać coraz trudniejszym zadaniom. Powoli poszczególne planety uniezależniają się od Imperium Galaktycznego tworząc niezależne byty polityczne, co stanowi coraz większe niebezp...

  33. Player One

   okladka

   Autor:
   Ernest Cline

   Ocena:
   0/6

   Na planecie panują głód, bieda i choroby. Ludzie są zmęczeni przytłaczjącą rzeczywistością, w związku z tym prowadzą wirtualne życie w OASIS, pełnej rozmachu utopii online, gdzie można być, kim się chce i spokojnie funkcjonować, grać i zakochiwać się na jednej z tysiąca planet.

  34. Gra Endera

   okladka

   Autor:
   Orson Scott Card

   Ocena:
   5.8/6

  35. Eryk

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   6/6

  36. Kroniki Diuny (#5). Heretycy Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   0/6

   Frank Herbert w piątej części cyklu serwuje swoim czytelnikom prawdziwą jazdę bez trzymanki w asyście nowych bohaterów.

  37. Krucze pierścienie (#3). Evna

   okladka

   Autor:
   Siri Pettersen

   Ocena:
   5/6

   Evna to już trzeci tom docenionego przez czytelników cyklu Krucze Pierścienie autorstwa Siri Pettersen. Spektakularny finał, poruszający kwestię korzeni władzy i pychy.

  38. Pan Lodowego Ogrodu (Tom 1). Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1

   okladka

   Autor:
   Jarosław Grzędowicz

   Ocena:
   0/6

   Planeta powitała go mgłą i śmiercią. Dalej jest tylko gorzej... Vuko Drakkainen ląduje samotnie na odległej, zamieszkanej przez człekopodobną cywilizację planecie Midgaard. Musi odnaleźć wysłaną tu wcześniej ziemską ekipę badawczą, pod żadnym pozorem nie ingerując w rozwój nieznanej kultury.

  39. Wielki marsz

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   0/6

   Mroczna, alegoryczna wizja przyszłości Stanów Zjednoczonych. Stu wybranych chłopców wyrusza w doroczny morderczy marsz meta będzie tam, gdzie padnie przedostatni z nich. Tu nie ma miejsca na sportową rywalizację, ludzkie uczucia ani na zasady fair play, ponieważ gra toczy się o bardzo wysoką sta...

  40. Bazar złych snów

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   0/6

   Znakomity zbiór opowiadań Stephena Kinga. Mistrz horrorów  olśniewa czytelników swoim darem tworzenia krótkiej prozy. W Bazarze złych snów zebrał swoje najnowsze opowiadania.

  41. Smocza straż. Gniew Króla Smoków. Tom 2

   okladka

   Autor:
   Brandon Mull

   Ocena:
   0/6

   Smocza Straż to ciąg dalszy Baśnioboru - bestsellerowej serii Brandona Mulla.

  42. Płomień i krzyż. Tom 1

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Jak Mordimer Madderdin został inkwizytorem? Kim byli jego rodzice? Jaką tajemnicę skrywa jego mentor Arnold Löwefell? Z każdą odpowiedzią, z każdą wskazówką pytania i wątpliwości się mnożą.

  43. Przenajświętsza Rzeczpospolita

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Antyutopijna wizja niedalekiej przyszłości Polski opowiedziana z perspektywy kilku niepowiązanych ze sobą, pochodzących z różnych środowisk i klas społecznych postaci.

  44. Pieśń Lodu i Ognia. (Tom 5.). Uczta dla wron t. 1: Cienie śmierci

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   0/6

   Po śmierci króla potwora, Joffreya, Cersei przejęła władzę w Królewskiej Przystani. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo Młodego Wilka rozproszyło się po całym królestwie jak nasiona rzucone na jałową ziemią.

  45. Człowiek z Wysokiego Zamku

   okladka

   Autor:
   Philip K. Dick

   Ocena:
   6/6

  46. Pieśń Lodu i Ognia. (Tom 6.). Uczta dla wron t. 2: Sieć spisków

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   0/6

   Po śmierci króla potwora, Joffreya, Cersei przejęła władzę w Królewskiej Przystani. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo Młodego Wilka rozproszyło się po całym królestwie jak nasiona rzucone na jałową ziemią.

  47. Piorun kulisty

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   4.5/6

   Kolejna powieść autora bestsellerowego Problemu trzech ciał. W trakcie burzy piorun kulisty zabija rodziców czternastoletniego Chena, spalając ich na popiół. Od tego czasu Chen postanawia poświęcić życie badaniu tego bardzo rzadkiego zjawiska atmosferycznego, wciąż otoczonego tajemnicą.

  48. Kolor magii

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   0/6

   Pierwsza książka z serii Świata Dysku, stanowiąca satyrę na cały gatunek fantasy. Opowiada losy pierwszego dyskowego turysty Dwukwiata, oraz jego śmiercionośnego, wykonanego...

  49. Utopce

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   4.5/6

   Utopce to kolejny tom fascynującej serii o pracy policjantów z Lipowa. Katarzyna Puzyńska nie zwalnia tempa, każda jej następna powieść jest jeszcze lepsza niż poprzednia.

  1. Zamrożone płomienie. Trylogia OXEN. cz. 3

   okladka

   Autor:
   Jens Henrik Jensen

   Ocena:
   5.7/6

   Tymczasem mężczyzna przeżył i powoli odzyskiwał siły. Jego sytuacja stała się jednak beznadziejna. Nie chciał uciekać i ukrywać się do końca swoich dni, musiał stanąć do walki. Oskarżono go o zbrodnię, której nie popełnił, a prawdziwi mordercy, okrutni, bezwzględni i niemal wszechwładni, pozostaw...

  2. Harry Hole (#12). Nóż

   okladka

   Autor:
   Jo Nesb

   Ocena:
   6/6

   Harry Hole wrócił do punktu wyjścia: znowu pije, Rakel wyrzuciła go z domu, ponownie mieszka przy Sofies gate. Pewnego dnia budzi się z obezwładniającym kacem, a na dłoniach i ubraniu ze zdumieniem spostrzega ślady krwi.

  3. Ta, która musi umrzeć

   okladka

   Autor:
   David Lagercrantz

   Ocena:
   0/6

   Ostatnia część serii Millennium! W centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak pomimo cech charakterystycznych jego tożsamości nie udaje się ustalić.

  4. Zanim zawisły psy. Trylogia OXEN cz. 1

   okladka

   Autor:
   Jens Henrik Jensen

   Ocena:
   5.2/6

   Kiedy w tajemniczych okolicznościach ginie wpływowy polityk, właściciel pobliskiego zamku, Oxen staje się głównym podejrzanym. Zaczyna się prawdziwy koszmar. Wbrew swojej woli zostaje wciągnięty w wir śledztwa.

  5. Rana

   okladka

   Autor:
   Wojciech Chmielarz

   Ocena:
   0/6

   Podobno czas leczy rany. Niektóre jednak nigdy się nie zabliźniają Kolejny bestsellerowy thriller Wojciecha Chmielarza, autora takich głośnych tytułów jak Żmijowisko czy Podpalacz. Niepokojący i mroczny, odkrywa tajemnice, o których nikt nie chce mówić.

  6. Mroczni ludzie. Trylogia OXEN cz. 2

   okladka

   Autor:
   Jens Henrik Jensen

   Ocena:
   4.6/6

   Dalszy ciąg historii Nielsa Oxena, byłego żołnierza duńskich sił specjalnych, wielokrotnie odznaczanego za niespotykaną odwagę. Zmagający się ze stresem pourazowym Oxen szukał już tylko spokoju, toteż wyprowadził się do lasu w północnej Jutlandii.

  7. Fjällbacka (#2). Kaznodzieja

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4.5/6

  8. Fjällbacka (#1). Księżniczka z lodu

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4.6/6

   W spokojnej, małej miejscowośći na zachodnim wybrzeżu Szwecji ginie dziewczyna. Alex była atrakcyjną i bogatą mieszkanką miasteczka Fjällbaka. W jednym z domów społeczności, w której każdy się zna, odkryto jej zwłoki.

  9. Złota klatka

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   3.3/6

   Inteligentna i piękna Faye ma wszystko wspaniałego męża, ukochaną córeczkę i luksusowy apartament w najlepszej dzielnicy Sztokholmu. Jednak pozory mogą mylić... Jej idealne życie to w rzeczywistości desperackie próby zadowolenia Jacka.

  10. Millennium (#4). Co nas nie zabije

   okladka

   Autor:
   David Lagercrantz

   Ocena:
   5.7/6

   Wybitny naukowiec, badacz i ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji zostaje okradziony z wyników swoich badań. Próbując się w tym wszystkim odnaleźć i wpada na trop instytucjonalnych nadużyć.

  11. Millennium (#1). Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (#1)

   okladka

   Autor:
   Stieg Larsson

   Ocena:
   5.2/6

   Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika jak kamień w wodę. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera.

  12. Fjällbacka (#6). Syrenka

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   0/6

   Szósta część rewelacyjnej sagi o Fjällbace! We Fjällbace w tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Cztery miesiące później przypadkowy spacerowicz natrafia na jego zwłoki w skutym lodem jeziorze.

  13. Fjällbacka (#4). Ofiara losu

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5.3/6

   W Tanumshede dochodzi do wypadku samochodowego, policja bada sprawę z pozoru wyglądającą na pozbawioną ingerencji osób trzecich. Jednak gdy ma miejsce kolejne trgaiczne zdarzenie, pojawiają sie podejrzenia.

  14. Farma lalek

   okladka

   Autor:
   Wojciech Chmielarz

   Ocena:
   5/6

   Krotowice miasteczko zagubione gdzieś w Karkonoszach. Jedenastoletnia Marta nie wraca do domu na noc. Policja rozpoczyna poszukiwania i szybko odnajduje pedofila, który przyznaje się do gwałtu i zabójstwa.

  15. Żmijowisko

   okladka

   Autor:
   Wojciech Chmielarz

   Ocena:
   4.9/6

   Mistrzowski thriller Wojciecha Chmielarza. Ostatnie wspólne wakacje... Tragedia, która niszczy. Czas, który nie przynosi pocieszenia. Koniec, od którego nie ma ucieczki. Grupa trzydziestolatków, przyjaciół ze studiów, co roku wyjeżdża wspólnie ze swoimi rodzinami na wakacje.

  16. Karaluchy

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Policjant Harry Hole wyrusza w dalekie strony by rozwiązać kolejną zagadkę. Tym razem trafia do Tajlandii pełnej świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go go.

  17. Prowadź swój pług przez kości umarłych

   okladka

   Autor:
   Olga Tokarczuk

   Ocena:
   6/6

  18. Panaceum

   okladka

   Autor:
   Agnieszka Sudomir

   Ocena:
   0/6

   Z nieba leje się żar, Łódź dusi się w kurzu, a komisarz Blattner walczy z własnymi demonami. W takich warunkach przyjdzie mu prowadzić kolejne trudne śledztwo. W jednym z apartamentowców policja odkrywa ciało młodej pięknej kobiety – uzdolnionej lekarki, której życie...

  19. Odwet

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5/6

   Tajemnicze śmierci polskich agentów wzbudzają zainteresowanie Rosjan. Pułkownik GRU Arsen Fiedotow bacznie śledzi sytuację na polskiej scenie politycznej. Stawka jest szczególnie wysoka zbliżają się wybory parlamentarne.

  20. Seria o komisarzu Williamie Wistingu (tom 1). Kluczowy świadek

   okladka

   Autor:
   Jorn Lier Horst

   Ocena:
   5/6

   Książkowy debiut uznanego pisarza kryminałów Jrna Liera Horsta, Kluczowy świadek jest realistyczną opowieścią zbudowaną na autentycznej historii. Preben Pramm leży martwy od tygodnia.

  21. Zamęt

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5.3/6

   Słuchowisko w znakomitej aktorskiej obsadzie! 59 najlepszych polskich głosów w superprodukcję na podstawie powieści Zamęt. Reżyseria: Janusz Kukuła Występują: Narrator - Krzysztof Gosztyła Dima Grzegorz Damięcki Monika - Marta Żmuda Trzebiatowska Pułkownik Roman Leski - Andr...

  22. Wybawiciel

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Inspektor Harry Hole w zasypanym śniegiem Oslo ściga nieuchwytnego mordercę z byłej Jugosławii. W tym celu przeczesuje mroczne środowisko narkomanów, dewiantów, członków Armii Zbawienia wyczekujących nowego zbawiciela, który ma ich wyzwolić od beznadziei życi...

  23. I nie było już nikogo

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   5.5/6

   Najlepsza powieść Agaty Christie, wcześniej znana jako Dziesięciu Małych Murzynków. Tajemniczy Pan Owen zaprasza na odciętą od świata wyspę dziesięciu gości, którzy na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego.

  24. Millennium (#3). Zamek z piasku, który runął (#3)

   okladka

   Autor:
   Stieg Larsson

   Ocena:
   6/6

   Trzecia i ostatnia część serii %22Millennium%22 zaczyna się w miejscu, w którym kończy się Dziewczyna, która igrała z ogniem. Lisbeth Salander przeżywa próbę pogrzebania żywcem, jej kłopoty się jednak na tym nie kończą .

  25. Prom

   okladka

   Autor:
   Ove Logmansbo, Remigiu...

   Ocena:
   4/6

   Dziewiczy rejs promu duńskich linii na Wyspy Owcze nie kończy się tak, jak powinien. Jednostka niespodziewanie zatrzymuje się na wodach przybrzeżnych archipelagu, gdzie sieci komórkowe nie mają zasięgu.

  26. Kontratyp

   okladka

   Autor:
   Remigiusz Mróz

   Ocena:
   0/6

   Przedstawiamy 8 tom cyklu z Joanną Chyłką! Prawniczka ma do rozwiązania kolejną trudną zagadkę. W drodze na Annapurnę, jeden z najgroźniejszych szczytów na świecie, ginie troje polskich wspinaczy.

  27. Przejęcie

   okladka

   Autor:
   Wojciech Chmielarz

   Ocena:
   6/6

   Środek upalnego lata, Kolumbia. Grupa Polaków wybranych do reklamy Coca-Coli spędza wakacje życia w luksusowym hotelu nad oceanem. Ale kiedy beztroscy turyści dostaną od Kolumbijczyków propozycję nie do odrzucenia, raj zmieni się w piekło.

  28. Cienie

   okladka

   Autor:
   Wojciech Chmielarz

   Ocena:
   5/6

   Nowa powieść Wojciecha Chmielarza, laureata nagrody Wielkiego Kalibru. Niewyjaśnione zdarzenia, znakomicie nakreślone postaci, przyjaźnie wystawione na najcięższe próby, a w tle Warszawa miasto wielkich możliwości i bolesnych upadków.

  29. Pancerne serce

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.5/6

   Harry Hole, genialny śledczy aktualnie nie w formie. Przebywa w Hongkongu, gdzie w oparach opium próbuje zapomnieć o spustoszeniach, które w jego życiu dokonał Bałwan.

  30. Policja

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   0/6

   Oficer policji zostaje odnaleziony martwy w miejscu morderstwa sprzed lat, które badał ale nie wyjaśnił. Po pewnym czasie dwóch kolejnych policjantów spotyka ten sam los.

  31. Fjällbacka (#3). Kamieniarz

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5/6

   Jest październikowy poranek. Rybak Frans Bengtsson wypłynął łódką, aby opróżnić więcierze, które zastawił na homary. Przy ostatnim coś się mocno zacina. Frans przeczuwa, że nie będzie to zwykły połów, i nie myli się w siatce więcierza tkwi ciało dziewczynki.

  32. Fjällbacka (#7). Latarnik

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4/6

   Po powrocie Patrika Hedström do pracy, czeka na niego nowe śledztwo. Zamordowany został powszechnie lubiany i szanowany Mats Sverin, nowy szef gminnego wydziału finansów.

  33. A.B.C

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   0/6

   Seryjny morderca zabija ludzi w porządku alfabetycznym. Odpracował już litery %22A%22, %22B%22 i %22C%22 Czy zostanie schwytany, zanim dojdzie do %22Z%22? Sprytny przestępca umyka wymiarowi sprawiedliwości, mimo że przed każdą zbrodnią wysyła list z informacją, gdzie i kiedy należy szukać na...

  34. Faza REM

   okladka

   Autor:
   Agnieszka Sudomir

   Ocena:
   5/6

   Łódź, niegdyś Ziemia Obiecana, dzisiaj miasto pogrążone we nostalgii. W bloku na Bałutach zamordowano studentkę. Na Julianowie przed swoim domem ginie bogaty lekarz. Morderca pozostawia na miejscach zbrodni fragmenty recept.

  35. Millennium. Dziewczyna, która igrała z ogniem (#2)

   okladka

   Autor:
   Stieg Larsson

   Ocena:
   5.7/6

   W drugiej, po Mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet, części trylogii %22Millennium%22 główną bohaterką jest Lisbeth Salander. Seria dramatycznych wypadków wywołuje u Lisbeth wspomnienia mrocznej przeszłości, z którą raz na zawsze postanawia się rozprawić.

  36. Połów

   okladka

   Autor:
   Ove Logmansbo, Remigiu...

   Ocena:
   5.5/6

   Raz do roku wody wokół Wysp Owczych przybierają krwawy odcień. Mieszkańcy urządzają grindadráp, czyli tradycyjny połów grindwali. Jedno z upolowanych zwierząt budzi w Farerach grozę – podczas patroszenia rybacy odkrywają w żołądku ssaka makabryczne znalezisko&hellip...

  37. Indygo

   okladka

   Autor:
   Michał jan Chmielewski

   Ocena:
   0/6

   Dwoje nastoletnich przyjaciół. Ona i on, połączeni przez wspólne tajemnice i tragedie. Muszą stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu poszukując odpowiedzi na pytanie, dlaczego w Baskin giną dzieci.

  38. Umorzenie

   okladka

   Autor:
   Remigiusz Mróz

   Ocena:
   0/6

   Idealna rodzina. Szczęśliwe małżeństwo, kochająca żona i oddany mąż, dla którego dwójka dzieci jest całym światem. Wydawało się, że nic nie zakłóci idylli, którą cieszyli się Skalscy.

  39. Ręka mistrza

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   6/6

   Edgar Freemantle cudem uchodzi z życiem z makabrycznego wypadku. Jego samochód wjechał w dźwig, który zmiażdżył pojazd. Mężczyzna stracił rękę, sprawność chodzenia, a także doznał uszczerbku umysłowego.

  40. Człowiek nietoperz

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   2.8/6

   Akcja dzieje się w Australii, gdzie mężczyzna bada sprawę zabójstwa swojej rodaczki Inger Holter. Kobieta prawdopodobnie padła ofiarą seryjnego mordercy. Pomagać będzie mu będzie miejscowy policjant, który jest Aborygenem.

  41. Czerwone Gardło

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   4.5/6

   Harry Hole, samotnik i alkoholik a przy tym genialny śledczy trafia na ślad przemyconego do Norwegii snajperskiego karabinu marki Märklin. Komisarz podejmuje trop, który niespodziewanie naprowadza go na kręgi ugrupowań neofaszystowskich.

  42. Saga o policjantach z Lipowa. Motylek

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   6/6

   W mroźny zimowy poranek na skraju wsi zostaje znalezione ciało zakonnicy. Początkowo wydaje się, że kobietę potrącił samochód, okazuje się jednak, że ktoś ją zabił i upozorował wypadek.

  43. Trzeci klucz

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.3/6

   Trzeci klucz to kolejna część serii o wybitnym policjancie Harrym Hole. Tym razem ma od przed sobą wyjątkowo trudne zadanie, gdyż będzie musiał prowadzić dwa śledztwa jednocześnie.

  44. Cormoran Strike prowadzi śledztwo (#4). Zabójcza biel

   okladka

   Autor:
   Robert Galbraith

   Ocena:
   6/6

   Billy, zdesperowany młody mężczyzna, przychodzi do agencji Cormorana Strikea, by prosić o wyjaśnienie okoliczności zbrodni, którą widział w dzieciństwie.

  45. Saga o policjantach z Lipowa. Trzydziesta pierwsza

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   5.3/6

   Trzydziesta pierwsza to już trzecie spotkanie z mieszkańcami Lipowa i policjantem Danielem Podgórskim, tym razem w przedświątecznej atmosferze. Wszędzie pachnie sosnowym igliwiem i piernikiem, a w ceglanym kościele rozbrzmiewają kolędy.

  46. Saga o policjantach z Lipowa. Więcej czerwieni

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   6/6

   W kolejnej część znakomitej serii Katarzyny Puzyńskiej gościmy w Lipowie, w środku lata. Trwaja żniwa, a w okolicznych sadach dojrzewają owoce. Aspirant Daniel Podgórski jest przekonany, że znajduje się w najlepszym momencie swojego życia.

  47. Sierpniowy żar

   okladka

   Autor:
   Andrea Camilleri

   Ocena:
   5.5/6

  48. Boska proporcja

   okladka

   Autor:
   Piotr Borlik

   Ocena:
   0/6

   Matka to skarb, a miejsce skarbu jest głęboko pod ziemią. W zamkniętej dla zwiedzających palmiarni parku Oliwskiego zostają znalezione zaaranżowane, w sposób równie makabryczny jak piękny, zwłoki dziewczyny.

  49. Cmentarz w Pradze

   okladka

   Autor:
   Umberto Eco

   Ocena:
   5/6

  1. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   5/6

   Znajdziesz tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Każdy z nich został opatrzony słowniczkiem zawierającym tłumaczenia na język polski zarówno terminów specjalistycznych, jak i ty...

  2. Superskuteczne strategie opanowania języków obcych. Twój prywatny coach. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Ewa Eldridge

   Ocena:
   5/6

   Dowiesz się od niej, że opanowanie języka obcego wymaga dobrego przygotowania samego siebie, zanim jeszcze usiądziesz nad słówkami czy gramatyką — jest jak zagruntowanie płótna przed malowaniem obrazu, czyli nieodzowne.

  3. Język niemiecki w IT. Rozmówki

   okladka

   Autor:
   Marcin Jackiewicz

   Ocena:
   3.3/6

   Polscy informatycy dali się światu poznać z jak najlepszej strony, więc świat upomina się o nich. Coraz więcej rodzimych firm współpracuje z europejskimi klientami, dla których podstawowym językiem komunikacji jest niemiecki.

  4. Angielski na obcasach

   okladka

   Autor:
   Gabriela Oberda

   Ocena:
   3.8/6

   Zapraszamy na angielskie pogaduchy! "Angielski na obcasach" to unikalny sposób na opanowanie nowoczesnego języka angielskiego dla początkujących, wiecznie początkujących, średnio zaawansowanych, i tych, co już nie raz zaczynały.

  5. Angielski - Konwersacje dla zaawansowanych

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   4/6

   Audio Kurs Angielski Konwersacje dla zaawansowanych uczy prowadzenia swobodnych rozmów i aktywnego komunikowania się. Kurs przeznaczony jest dla osób znających język przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym, które chcą doskonalić umiejętność prowadzenia swobodnych rozmów.

  6. FISZKI audio j. angielski Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język angielski Słownictwo 1 Poziom: A1, elementary (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  7. FISZKI audio j. angielski Biznes

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Biznes Poziom: B2, upper-intermediate (wyższy średnio zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej n...

  8. Angielski Czasy z ćwiczeniami

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   4.3/6

   Angielski Czasy z ćwiczeniami Audio Kurs uczy posługiwania się angielskimi czasami - Tenses. Czasy z ćwiczeniami zapoznają z zasadami użycia m.in. Present Simple, Past Continuous, Present Perfect, Present Perfect Continuous, Past Perfect, Future Simple, Future Continuous oraz going to.

  9. Angielski Fiszki mp3 1000 najważniejszych słów i zdań

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski Fiszki mp3 1000 najważniejszych słów i zdań Z Angielski Fiszki MP3: - poznasz 1000 najważniejszych słów wraz z 1000 przykładowych zdań - nauczysz się gotowych wzorców komunikacyjnych - wyćwiczysz wymowę z wysokiej jakości nagraniami wyłącznie native spekerów - wysłuchasz nagrań na...

  10. Angielski dla średnio zaawansowanych. Easy English Części 1-3

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Chcesz swobodnie rozmawiać po angielsku? Ucz się z kursem Easy English to praktyczny kurs konwersacyjny, który rozwija umiejętność porozumiewania się w codziennych sytuacjach i pozwala bez trudu opanować język angielski na poziomie średnio zaawansowanym.

  11. Angielski Business English

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   4.5/6

   Audio Kurs Angielski Business English mp3 Zawiera 13 różnorodnych lekcji prezentujących teksty i dialogi związane z biznesem i pracą zawodową. Kurs przeznaczony jest dla osób pracujących (lub chcących pracować) w zagranicznych firmach, utrzymujących kontakty służbowe z cudzoziemcami oraz wszyst...

  12. Angielski w pracy Office English

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   5/6

   Angielski w pracy Office English to wyjątkowy kurs opracowany dla osób posługujących się językiem angielskim w pracy oraz szukających pracy za granicą. Uczy zwrotów i wyrażeń niezbędnych do porozumiewania się w różnych sytuacjach związanych z pracą, szczególnie przydatnych w pracy biurowej.

  13. Angielski - Konwersacje dla początkujących

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   5/6

   Kurs zawiera kilkadziesiąt dialogów, naukę przydatnych słów i zwrotów oraz zestaw ciekawych ćwiczeń. Tematy rozmów obejmują praktyczne, życiowe sytuacje, m.in. spotkanie w klubie, szukanie pracy, zakupy przez Internet, wizyta u lekarza, wymarzone wakacje, problemy z komunikacją miejską, a także ...

  14. Angielski At Work

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   4/6

   Audiobook At Work zawiera 16 lekcji prezentujących różnorodne teksty, scenki i dialogi związane z pracą zawodową. Przeznaczona jest dla osób średnio zaawansowanych (przynajmniej po roku nauki) oraz wszystkich, które dawno nie miały kontaktu z językiem lub chcą doskonalić rozumienie ze słuchu.

  15. Niemiecki w Podróży

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Niemiecki W podróży zawiera 12 lekcji prezentujących różnorodne teksty, scenki i dialogi związane m.in. z planowaniem wakacji, rezerwacją noclegów, podróżowaniem samolotem, pociągiem i samochodem.

  16. Angielski Na wakacje

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski Na wakacje to kurs stworzony specjalnie z myślą o osobach wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych, przeznaczony dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

  17. Angielski w samochodzie - Kryminał Pablo Garcia

   okladka

   Autor:
   Kevin Hadley

   Ocena:
   0/6

   Poznaj wciągającą historię i ćwicz angielski! Audiobook Pablo Garcia zawiera fascynującą historię kryminalną czytaną przez profesjonalnego lektora. Słuchając nagrań, doskonalisz rozumienie ze słuchu i ćwiczysz prawidłową wymowę.

  18. Angielski Konwersacje dla zaawansowanych

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Głównym celem kursu jest rozwijanie słownictwa na poziomie zaawansowanym, wymaganego również na egzaminach FCE i CAE oraz kształcenie umiejętności konwersacyjnych w różnych sytuacjach.

  19. Angielski w typowych sytuacjach: Business English New Edition (16 tematów na poziomie B2 Listen & Learn)

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik, Joanna B...

   Ocena:
   0/6

   Chcesz swobodnie rozmawiać w sytuacjach biznesowych? Ucz się z kursem Angielski w typowych sytuacjach. Business English New Edition to praktyczny kurs konwersacyjny, który rozwija umiejętność komunikowania się w biurze i różnych sytuacjach biznesowych.

  20. Angielski dla rodziców przedszkolaka. deDOMO

   okladka

   Autor:
   Agnieszka Szeżyńska, G...

   Ocena:
   0/6

   Masz dziecko w wieku 3-6 lat? Znasz choć trochę angielski? Chcesz pomóc swojemu dziecku w nauce języka, a nie wiesz jak? Angielski metodą deDOMO jest właśnie dla Ciebie! Angielski dla rodziców przedszkolaka to pierwszy kompletny zestaw do wspólnej nauki języka dla całej rodziny.

  21. FISZKI audio j. angielski Konwersacje

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk, Joann...

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Konwersacje Poziom: A2-B2, intermediate (średnio zaawansowany) Tytuł powstał z myślą o osobach, które mimo, że uczą się języka angielskiego już od jakiegoś czasu, wciąż boją się mówić w tym języku.

  22. Angielski. Krok dalej

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Posługuj się swobodnie językiem angielskim! Rozmawiaj więcej i lepiej. Rozbudowane słownictwo, rozmówki, ciekawostki + gramatyka. Angielski Krok dalej to rozbudowany kurs dla osób znających podstawy języka angielskiego i chcących utrwalić poznane kiedyś słownictwo i gramatykę.

  23. Angielski w samochodzie. Dla średnio zaawansowanych

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski w samochodzie Dla średnio zaawansowanych to kurs: - dla wszystkich którzy opanowali podstawy języka i chcą kontynuować naukę na poziomie średnio zaawansowanym, - 70 minut nagrań profesjonalnych lektorów słuchaj, powtarzaj i zapamiętuj, - nauka ponad 650 niezbędnych słów i wyrażeń o...

  24. Niemiecki w samochodzie - Niezbędne zwroty i wyrażenia

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Niemiecki w samochodzie Niezbędne zwroty i wyrażenia to: - doskonałe repetytorium leksykalne dla początkujących i znających podstawy - ponad 70 minut nagrań native speakerów - słuchaj, powtarzaj, zapamiętuj - blisko 300 zwrotów i wyrażeń oraz dialogi wraz z tłumaczeniami ukazujące użycie słów...

  25. Short Stories by Edgar Allan Poe. Opowiadani