ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Bestsellery Ebookpoint - Top 50 - Audiobooki

  Poniżej znajduje się aktualna lista najczęściej kupowanych audiobooków (mp3) w księgarni ebookpoint.pl z ostatnich 30 dni, generowana codziennie. To 50 bestsellerów, po które nasi czytelnicy sięgają najczęściej. Znajdź coś dla siebie!

  1. Nie daj sobie spieprzyć życia. Sposoby na toksycznych ludzi

   okladka

   Autor:
   Jarosław Gibas

   Ocena:
   4/6

   Czy zdarza Ci się w towarzystwie jakiejś osoby czuć się źle? Doświadczać przy niej dyskomfortu, skrępowania, emocjonalnego wyczerpania i myśleć wyłącznie o tym, by się jak najszybciej ulotnić?

  2. Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   6/6

   Ta książka pokazuje, że produktywność rządzi się twardymi zasadami. Przedstawia też fakty i mity na jej temat oraz podsuwa liczne pomysły, dzięki którym będziesz lepiej kształtować swoje życie.

  3. Bez winy

   okladka

   Autor:
   Charlotte Link

   Ocena:
   5/6

   Sierżant Kate Linville podróżuje pociągiem do Yorku, gdy niespodziewanie zdjęta paniką współpasażerka prosi ją o pomoc: prześladuje ją obcy mężczyzna. Pada kilka strzałów, kobiety w ostatniej chwili salwują się ucieczką.

  4. Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

   okladka

   Autor:
   Artur Nowak, Stanisła...

   Ocena:
   0/6

   Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cy...

  5. Zazdrość

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   0/6

   Śledczy z Aten zostaje wezwany do zbadania sprawy zaginięcia niemieckiego turysty na wyspie Kalimnos. W swojej karierze policjanta zyskał renomę, analizując zabójstwa pod kątem motywu zazdrości.

  6. Zostań ultrasamoukiem. Jak mistrzowsko opanować twarde umiejętności w zadziwiająco krótkim czasie

   okladka

   Autor:
   Scott Young

   Ocena:
   5.5/6

   W tej książce znajdziesz sprawdzone w praktyce nowe metody błyskawicznej nauki, dzięki którym osiągniesz wyższy poziom zdobywania wiedzy. Metody te oparto na wynikach najnowszych badań i starannie udokumentowano.

  7. Jedzenie emocjonalne i inne podjadania. Jak poprawić swoje relacje z jedzeniem

   okladka

   Autor:
   Joanna Derda, Marta Pa...

   Ocena:
   5.6/6

   To nie jest kolejna pozycja poświęcona cudownej, jedynie słusznej i skutecznej diecie. To książka o jedzeniu, o naszych z nim relacjach, często niełatwych, a także o mechanizmach powodujących, że pielęgnujemy szkodliwe nawyki żywieniowe, nawet jeżeli wiemy, że są dla nas złe.

  8. Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   5.3/6

   Z tej publikacji dowiesz się, czym są „nawyki milionerów” — czyli ludzi, którzy zbudowali fortuny w ciągu jednego pokolenia. Poznasz skuteczne metody, jak myśleć efektywniej, podejmować lepsze decyzje i działać skuteczniej.

  9. Skazana. Więzienie. Sędzia nie ma prawa tu trafić

   okladka

   Autor:
   Ewa Ornacka

   Ocena:
   5/6

   Wstrząsająca opowieść z najcięższego w Polsce więzienia dla kobiet. Na motywach niniejszej książki (wydanej przez REBIS w 2018 roku pod tytułem Skazane na potępienie) powstał scenariusz serialu Skazana dla Player z Agatą Kuleszą w roli głównej.

  10. Wpływowy menedżer. Strategie budowania przywództwa i reputacji

   okladka

   Autor:
   Ewa Wilmanowicz

   Ocena:
   6/6

   Zarządzanie ludźmi i kierownicze stanowisko to dla jednych prestiż i źródło władzy, dla innych zobowiązanie i misja wywierania pozytywnego wpływu. W rzeczywistości, w której życie prywatne przenika się z zawodowym, a iluzję popularności trudno odróżnić od prawdziwej reputacji, pozycja wpływowego ...

  11. Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte

   okladka

   Autor:
   Joanna Mokosa-Rykalska

   Ocena:
   0/6

   Mistrzyni ciętego humoru, słownej szermierki i jechania po bandzie! Poznajcie Joannę. To Bareja w spódnicy w loży szyderców czuje się jak ryba w wodzie. Siedzi z tyłu, ale czujnym okiem skanuje każdą sferę życia.

  12. Billy Summers

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   0/6

   Najnowsza książka mistrza gatunku. Billy Summers jest najlepszy w swoim fachu. Eliminuje ludzi, ale tylko tych naprawdę złych. Był snajperem w Iraku, więc zna się na rzeczy i zawsze strzela celnie.

  13. Błyskawiczne przyswajanie umiejętności. Naukowe metody zapamiętywania i doskonalenia wiedzy

   okladka

   Autor:
   Peter Hollins

   Ocena:
   6/6

   Ta książka jest szczególnym źródłem wiedzy i naukowo potwierdzonych technik, dzięki którym przekujesz swoje talenty w mistrzowskie umiejętności. Dowiesz się, z jakich czterech etapów składa się cykl przyswajania wiedzy i co robić, aby każdy z nich przebiegał z maksymalną efektywnością.

  14. Na własną rękę

   okladka

   Autor:
   Olga Rudnicka

   Ocena:
   6/6

   Komisarz Tomczak zaginął. Nowa partnerka policjanta Mareckiego nie zamierza współpracować z prywatnymi detektywami, więc drogi Matyldy i komisarza Mareckiego, prowadzącego poszukiwania kolegi, rozchodzą się.

  15. Jak to powiedzieć? Rozmawiaj z odwagą, życzliwością i zaangażowaniem

   okladka

   Autor:
   Łada Drozda

   Ocena:
   5.5/6

   Wyobraź sobie dwoje ludzi. Co sprawi, że z obcych staną się znajomymi? Co pozwoli im się przedstawić i czegoś nawzajem o sobie dowiedzieć? Rozmowa. Oczywiście, że wstępem do nowej znajomości jest rozmowa.

  16. Kroniki Diuny (#1). Diuna

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5.2/6

   Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora Szaddama IV rządzący Diuną Harkonnenowie opuszczają planetę, swe największe źródło dochodów.

  17. Zapaść. Reportaże z mniejszych miast

   okladka

   Autor:
   Marek Szymaniak

   Ocena:
   6/6

   Według Polskiej Akademii Nauk niemal połowie z dwustu pięćdziesięciu pięciu średnich miast w Polsce grozi społeczno-ekonomiczna zapaść. Wyludnienie, upadający przemysł, bezrobocie, problemy mieszkaniowe, utrudniony dostęp do ochrony zdrowia, smog, układy polityczne, coraz starsi mieszkańcy.

  18. 1794

   okladka

   Autor:
   Niklas Natt-och-Dag

   Ocena:
   0/6

   Kontynuacja głośnego debiutu Niklasa Natta och Daga 1793, którym autor podbił serca czytelników i krytyków z całego świata! Wyśmienite władanie językiem, tryskająca radością narracja.

  19. Szczęśliwa bez winy. Jak uwolnić się od poczucia winy i odnaleźć drogę do szczęścia

   okladka

   Autor:
   Maciej Bennewicz, Anna...

   Ocena:
   0/6

   Uwielbiamy, gdy ktoś zabawia nas opowieścią. Bajką, baśnią albo… koanem ― metaforyczną historią, niby prostą, a głęboką, z której każdy może wziąć dla siebie to, co mu akurat potrzebne.

  20. O mrówkach i dinozaurach

   okladka

   Autor:
   Liu Cixin

   Ocena:
   6/6

   Tajemnice pierwszej i najwspanialszej ziemskiej cywilizacji. Ziemia. Okres kredy. Mrówki i dinozaury stworzenia zupełnie niepodobne do siebie nawzajem, ale świetnie się uzupełniające z biegiem czasu nawiązały ścisłą współpracę.

  21. Klatka dla niewinnych

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Bonda

   Ocena:
   0/6

   Czterdzieści trzy ciosy nożem. Tak pożegnała się z życiem Róża Englot. Obok otwartych ran na jej ciele sprawca pozostawił coś jeszcze –klucz. Gdy mąż kobiety, skazany za to brutalne zabójstwo, kończy odsiadywać wyrok, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia.

  22. Skuteczna reklama na LinkedInie

   okladka

   Autor:
   Artur Jabłoński

   Ocena:
   6/6

   W zamyśle LinkedIn powstał jako miejsce nawiązywania kontaktów zawodowo-biznesowych. Nie jest tak popularny jak Facebook, nie ma takiej siły rażenia jak Twitter, a jednak - konta na LinkedInie ma dziś 700 milionów osób, a 40% z nich wędruje po stronach serwisu kilka razy dziennie.

  23. Chamstwo

   okladka

   Autor:
   Kacper Pobłocki

   Ocena:
   5/6

   Hasłem naszym mizeria, okryciem nędza, napojem łzy. Myśląc o historii niewolnictwa, niejednokrotnie nie pamiętamy o historii polskich chłopów i chłopek. Ale jak inaczej nazwać ich darmową pracę pod ciągłą groźbą kary cielesnej?

  24. Przedsiębiorczość. Jak założyć i rozwijać własną firmę

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   6/6

   To znakomity podręcznik dla początkujących przedsiębiorców. Opisano w nim nie tylko najważniejsze kwalifikacje każdego biznesmena, ale także szereg istotnych kwestii, które bardzo często zostają niedostatecznie przeanalizowane na etapie planowania działalności.

  25. Kreol. Magnolia #1

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5.5/6

   Moses Buford Gaspard wyjechał z Nowego Orleanu piętnaście lat temu. Przez nią. Teraz wrócił. Dla niej. W końcu zrozumiał, jak fatalny błąd popełnił. Nie było dnia, w którym by o niej nie myślał.

  26. Parker Rain

   okladka

   Autor:
   Anna Wolf

   Ocena:
   6/6

   Parker Rain mieszka w Newport News, jest właścicielem baru i ma reputację mordercy. Przesiedział - jak się okazało niesłusznie - rok w więzieniu. Podczas studiów dorabiał uczestnictwem w nielegalnych walkach.

  27. PS Rzucam ci wyzwanie! Postscriptum #3

   okladka

   Autor:
   Winter Renshaw

   Ocena:
   5.2/6

   Aerin Keane uważano za jedną z najlepszych konsjerżek w Stanach. Była idealnie zorganizowaną perfekcjonistką. Słowem — doskonała asystentka dla wyjątkowo wymagających i drobiazgowych osób.

  28. Z listów Bezosa. 14 żelaznych reguł rozwoju biznesu, dzięki którym wzrastał Amazon

   okladka

   Autor:
   Steve Anderson, Karen ...

   Ocena:
   0/6

   Owszem, tkwi i została opisana w tej książce. Bezos przez ostatnie 21 lat osobiście pisał listy do akcjonariuszy Amazona, w których ujawniał podstawowe zasady i strategie rozwijania firmy.

  29. Mały, brudny sekret. Zakazane pragnienia #1

   okladka

   Autor:
   Kendall Ryan

   Ocena:
   5/6

   Emma Bell, prześliczna ciemnowłosa dziewczyna, wiodła spokojne życie bibliotekarki i dochodziła do siebie po naprawdę paskudnych czasach. Nathan, jej były, miał zły charakter i ciężką rękę.

  30. Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane!

   okladka

   Autor:
   Klaudia Pingot

   Ocena:
   5/6

   Błękitny umysł przynosi odpowiedzi na pytania, dlaczego nam nie wychodzi to, co planujemy, i jak inaczej podejść do swoich celów, planów oraz samych siebie. Znajdziesz tu rozdziały „strategiczne”, dotyczące na przykład tego, jak przyspieszyć swoją karierę lub jak osiągnąć stan koncent...

  31. Jak zostać stoikiem. Odporność emocjonalna i pozytywne nastawienie

   okladka

   Autor:
   Matthew Van Natta

   Ocena:
   6/6

   Oto inspirujący podręcznik, który uczy przyjmowania pozytywnego nastawienia do świata i samokontroli. Przedstawia proste techniki panowania nad swoimi emocjami i podążania ścieżką do poczucia trwałego szczęścia i spokoju.

  32. Jak być szczerym ze sobą. Od unikania trudnych doświadczeń do prawdziwej akceptacji siebie

   okladka

   Autor:
   Monika Janiszewska, Ad...

   Ocena:
   6/6

   Wymówki, usprawiedliwienia, pocieszacze. Słowa plastry przyklejane na obolałe poczucie własnej wartości, słowa zaklęcia, którymi chcemy odczarować nieprzyjemną rzeczywistość. Używamy ich wszyscy, kiedy coś się nam nie uda, kiedy z naszej winy ominie nas jakaś okazja, kiedy zabraknie nam odwagi al...

  33. Biały pył. Piekło na K2

   okladka

   Autor:
   Krzysztof Koziołek

   Ocena:
   0/6

   W górach wysokich od lat działa seryjna morderczyni. Nazywa się K2. Największa ambicja himalaisty? Zdobyć zimą najniebezpieczniejszy szczyt świata. Przez dekady nie udawało się to nikomu, ale kiedy u podnóża K2 melduje się polska wyprawa, cel wydaje się osiągalny.

  34. 30 modeli mentalnych. Ścieżka prowadząca do podejmowania najlepszych decyzji i szybkiego rozwiązywania trudnych problemów

   okladka

   Autor:
   Peter Hollins

   Ocena:
   5/6

   Modele mentalne można postrzegać jako szablony, które ułatwiają poprawną interpretację informacji oraz zrozumienie aktualnego kontekstu. Pomagają nam unikać pułapek i uzyskiwać pożądane rezultaty.

  35. Nawyk samodyscypliny. Zaprogramuj wewnętrznego stróża

   okladka

   Autor:
   Neil Fiore

   Ocena:
   5.2/6

   Taka sytuacja może mieć kilka przyczyn: zbyt duże obciążenie obowiązkami, obawa przed szybko uciekającym czasem, niejasne sprecyzowanie celów, frustracja i niespełnienie, strach przed krytyką czy też niska samoocena.

  36. Pani Kusząca. Magnolia #2

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5/6

   Magnolia Marie Maison była niezwykle silną kobietą. Bo właśnie tego - siły, twardego charakteru i mocnych nerwów - wymagało jej dotychczasowe życie. Nowy Orlean, gdzie mieszkała, był pięknym, ale okrutnym miejscem.

  37. Kompletna medytacja. Trening przebudzonego życia

   okladka

   Autor:
   Deepak Chopra

   Ocena:
   5/6

   Ta książka jest znakomitym przewodnikiem po praktykach medytacji. Dzięki niej przekonasz się, jakie korzyści przynosi ta praktyka w sferze fizycznej, mentalnej, emocjonalnej i duchowej.

  38. Saga o policjantach z Lipowa. Martwiec

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   0/6

   Niewielki lokalny autobus wyrusza swoją standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca.

  39. Scarlett. Gabriel Legend #2

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5.8/6

   Scarlett Priest. Nie powinien jej zaczepiać. Nie miał prawa jej dotykać ani pragnąć. I za żadne skarby świata nie mógł jej pokochać. Bo był przeklęty. Oto ten, który za życia stał się legendą, został skazany na samotność przez jakieś fatum.

  40. Nawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastynacji

   okladka

   Autor:
   S.J. Scott

   Ocena:
   4.4/6

   Dzięki tej książce w łatwy sposób zapanujesz nad tym problemem! Jest to bardzo praktyczny i przystępnie napisany przewodnik, który pozwoli Ci szybko wyrobić w sobie nawyk działania i pozbyć się utrudniającej życie przypadłości — prokrastynacji.

  41. Opiekunka

   okladka

   Autor:
   Ludka Skrzydlewska

   Ocena:
   5.5/6

   Życiem siedmioletniej Josie Spencer nieoczekiwanie wstrząsa tragedia - zamordowani zostają matka i ojczym dziewczynki. Pocieszenie daje jej jedynie obecność ukochanej opiekunki. Reese Anderson, dwudziestodwuletnia studentka psychologii, bardzo mocno angażuje się w opiekę nad osieroconym dzieckiem.

  42. Reguła 80/20. Zasada, która odmienia świat

   okladka

   Autor:
   Richard Koch

   Ocena:
   6/6

   To jubileuszowa edycja bestsellerowego poradnika, docenionego przez miliony efektywnych ludzi z całego świata. Z okazji dwudziestej rocznicy pierwszego wydania książka została poprawiona i uzupełniona o cztery nowe rozdziały omawiające czerpanie korzyści z rosnącej popularności sieci, sterowanie ...

  43. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   5/6

   Znajdziesz tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Każdy z nich został opatrzony słowniczkiem zawierającym tłumaczenia na język polski zarówno terminów specjalistycznych, jak i ty...

  44. Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

   okladka

   Autor:
   Natalia de Barbaro

   Ocena:
   5.4/6

   Natalia de Barbaro pracuje z kobietami, które poszukują odpowiedzi na pytania: „Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? O czym marzę? Na co sobie pozwalam?”. Jej książka to rzetelna z punktu widzenia psychologii, ale także poetycka, czasem brutalnie szczera i poruszająca opowieść ...

  45. Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Rokita

   Ocena:
   5/6

   Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotę, a ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem.

  46. Tato

   okladka

   Autor:
   Marcin "Yeti" Tomaszewski

   Ocena:
   0/6

   Ten suchy zapis nijak nie oddaje istoty tego, na czym polega styl wielkościanowy, zwany również big wall. Kojarzą go być może ci, którzy kiedykolwiek mieli okazję oglądać robiące niewiarygodne wrażenie zdjęcia namiotów zawieszonych pośrodku ogromnej pionowej ściany skalnej.

  47. Upadek legendy. Gabriel Legend #1

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5.7/6

   Gabriel Legend był bardzo niebezpiecznym i zdeterminowanym mężczyzną. Po zakończeniu kariery pięściarza postanowił założyć klub. Miało to być wyjątkowe miejsce, do którego każdy będzie chciał wejść choćby na jeden wieczór.

  48. Z innej bajki

   okladka

   Autor:
   Caroline Angel

   Ocena:
   6/6

   Przykro, kiedy ukochany chłopak zrywa znajomość. Jeszcze gorzej, jeśli do tego informuje, że przed chwilą zdradził. A już zupełnie fatalnie, jeżeli robi to wszystko w czasie rocznicowej randki.

  49. After All. To on ustala reguły

   okladka

   Autor:
   A.Z. Bell

   Ocena:
   4.8/6

   Liam pojawia się w życiu Mel zupełnie znienacka, w dniu jej dwudziestych czwartych urodzin. Niezbyt udanych, bo dziewczynie znów nie udało się zdobyć wymarzonej pracy i wygląda na to, że z planów uniezależnienia się od rodziców nic nie wyjdzie… Właśnie w takiej chwili na drodze Mel staje os...

  1. Skup się na 5 minut! Jak wyćwiczyć koncentrację i poprawić swoją wydajność

   okladka

   Autor:
   Tiffany Shelton Mariolle

   Ocena:
   0/6

   W tej książce znajdziesz kilkadziesiąt prostych, skutecznych i opartych na zdobyczach nauki ćwiczeń ułatwiających odzyskanie uważności i skupienie uwagi. Możesz je włączyć do codziennej rutyny, aby już wkrótce cieszyć się ich efektami.

  2. Błyskawiczne przyswajanie umiejętności. Naukowe metody zapamiętywania i doskonalenia wiedzy

   okladka

   Autor:
   Peter Hollins

   Ocena:
   6/6

   Ta książka jest szczególnym źródłem wiedzy i naukowo potwierdzonych technik, dzięki którym przekujesz swoje talenty w mistrzowskie umiejętności. Dowiesz się, z jakich czterech etapów składa się cykl przyswajania wiedzy i co robić, aby każdy z nich przebiegał z maksymalną efektywnością.

  3. Zostań ultrasamoukiem. Jak mistrzowsko opanować twarde umiejętności w zadziwiająco krótkim czasie

   okladka

   Autor:
   Scott Young

   Ocena:
   5.5/6

   W tej książce znajdziesz sprawdzone w praktyce nowe metody błyskawicznej nauki, dzięki którym osiągniesz wyższy poziom zdobywania wiedzy. Metody te oparto na wynikach najnowszych badań i starannie udokumentowano.

  4. Skuteczna reklama na LinkedInie

   okladka

   Autor:
   Artur Jabłoński

   Ocena:
   6/6

   W zamyśle LinkedIn powstał jako miejsce nawiązywania kontaktów zawodowo-biznesowych. Nie jest tak popularny jak Facebook, nie ma takiej siły rażenia jak Twitter, a jednak - konta na LinkedInie ma dziś 700 milionów osób, a 40% z nich wędruje po stronach serwisu kilka razy dziennie.

  5. Kiedy odwlekasz i narzekasz... 102 sposoby na pokonanie prokrastynacji

   okladka

   Autor:
   Barbara Lech

   Ocena:
   0/6

   Znacie ten wewnętrzny głos, który mówi: „Hej, zostaw to. Zajmiemy się tym jutro. Albo pojutrze”? Na pewno wiecie, o co chodzi. Potrafi być przekonujący, zwłaszcza wtedy, gdy zadanie do wykonania jest pracochłonne, a wokół nie brakuje pokus, które tylko czekają, by nas rozproszyć.

  6. Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane!

   okladka

   Autor:
   Klaudia Pingot

   Ocena:
   5/6

   Błękitny umysł przynosi odpowiedzi na pytania, dlaczego nam nie wychodzi to, co planujemy, i jak inaczej podejść do swoich celów, planów oraz samych siebie. Znajdziesz tu rozdziały „strategiczne”, dotyczące na przykład tego, jak przyspieszyć swoją karierę lub jak osiągnąć stan koncent...

  7. Wieczne opóźnienie. Zarządzanie projektami IT

   okladka

   Autor:
   Marcin Dąbrowski

   Ocena:
   0/6

   Naglący termin, niedoczas, permanentne opóźnienie - oto najwierniejsi towarzysze i zarazem najwięksi wrogowie kierownika projektu. Nawet certyfikowani project managerowie, ludzie z ogromną wiedzą i nie mniejszym doświadczeniem, raz po raz znajdują się w sytuacji, w której potrzeba naprawdę wielki...

  8. Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   6/6

   Ta książka pokazuje, że produktywność rządzi się twardymi zasadami. Przedstawia też fakty i mity na jej temat oraz podsuwa liczne pomysły, dzięki którym będziesz lepiej kształtować swoje życie.

  9. Sztuka afirmacji. Uwolniona potęga podświadomości

   okladka

   Autor:
   Joseph Murphy

   Ocena:
   5.8/6

   Masz niesamowity potencjał, aby być, kim chcesz, robić, co chcesz, i otrzymywać wszystko, na co zasługujesz. Niestety, tylko niewielka liczba ludzi potrafi to wykorzystać. Ta książka to zmieni!

  10. Zakamarki marki. Rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć, zapomnieć lub pominąć podczas budowania swojej marki

   okladka

   Autor:
   Paweł Tkaczyk

   Ocena:
   4.5/6

   Autor spisał po kolei wszystkie ważne kwestie, jakie Ty, Czytelniku — właścicielu firmy, pracowniku marketingu, specjalisto do spraw PR — powinieneś znać. Książkę możesz przeczytać od deski do deski, otrzymując solidną dawkę informacji podanych w przystępny, typowy dla praktyka sposób...

  11. Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   David Allen

   Ocena:
   4.9/6

   Sprawdź, jak kilka prostych zasad GTD może poprawić jakość Twojego życia. Dzięki nim nauczysz się wybierać, czym, kiedy i w jaki sposób się zajmiesz, delegować, nie zapominając, co i komu przekazałeś, eliminować stres i tworzyć swoją prywatną przestrzeń relaksu — efekty nie dadzą na siebie ...

  12. Socjotechnika. Sztuka zdobywania władzy nad umysłami. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Christopher Hadnagy

   Ocena:
   5/6

   To drugie, przejrzane i gruntownie zaktualizowane wydanie znakomitego przewodnika po różnych technikach inżynierii społecznej, od klasycznych po najnowocześniejsze. Przedstawiono tu naukowe podwaliny socjotechnik, a poszczególne metody, takie jak tworzenie pretekstu, modelowanie komunikacji, tail...

  13. Metoda Lean Startup. Wykorzystaj innowacyjne narzędzia i stwórz firmę, która zdobędzie rynek

   okladka

   Autor:
   Eric Ries

   Ocena:
   5.5/6

   Bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorcą z własnym startupem, czy też działasz w strukturach dużej organizacji, znajdziesz tu bardzo ważne wskazówki, które przydadzą Ci się na drodze w nieznane.

  14. Nawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastynacji

   okladka

   Autor:
   S.J. Scott

   Ocena:
   4.4/6

   Dzięki tej książce w łatwy sposób zapanujesz nad tym problemem! Jest to bardzo praktyczny i przystępnie napisany przewodnik, który pozwoli Ci szybko wyrobić w sobie nawyk działania i pozbyć się utrudniającej życie przypadłości — prokrastynacji.

  15. Jak pisać, żeby chcieli czytać (i kupować). Copywriting & Webwriting

   okladka

   Autor:
   Artur Jabłoński

   Ocena:
   5/6

   Teksty informacyjne i reklamowe rządzą się swoimi prawami. Większość zasad dotyczących stylu, które poznałeś w szkole, nie sprawdza się w komunikatach biznesowych. Dziś piszemy już inaczej, bo czytamy też inaczej.

  16. Nawyk samodyscypliny. Zaprogramuj wewnętrznego stróża

   okladka

   Autor:
   Neil Fiore

   Ocena:
   5.2/6

   Taka sytuacja może mieć kilka przyczyn: zbyt duże obciążenie obowiązkami, obawa przed szybko uciekającym czasem, niejasne sprecyzowanie celów, frustracja i niespełnienie, strach przed krytyką czy też niska samoocena.

  17. 30 modeli mentalnych. Ścieżka prowadząca do podejmowania najlepszych decyzji i szybkiego rozwiązywania trudnych problemów

   okladka

   Autor:
   Peter Hollins

   Ocena:
   5/6

   Modele mentalne można postrzegać jako szablony, które ułatwiają poprawną interpretację informacji oraz zrozumienie aktualnego kontekstu. Pomagają nam unikać pułapek i uzyskiwać pożądane rezultaty.

  18. GRYWALIZACJA. Jak zastosować mechanizmy gier w działaniach marketingowych

   okladka

   Autor:
   Paweł Tkaczyk

   Ocena:
   4.5/6

   Teorię wykorzystania mechaniki gier do celów biznesowych świat marketingu powitał w roku 2009 dzięki badaniom prof. Byrona Reevesa z Uniwersytetu Stanforda i jego kolegi J. Leightona Reada, założycieli firmy badawczej Seriosity.

  19. Wpływowy menedżer. Strategie budowania przywództwa i reputacji

   okladka

   Autor:
   Ewa Wilmanowicz

   Ocena:
   6/6

   Zarządzanie ludźmi i kierownicze stanowisko to dla jednych prestiż i źródło władzy, dla innych zobowiązanie i misja wywierania pozytywnego wpływu. W rzeczywistości, w której życie prywatne przenika się z zawodowym, a iluzję popularności trudno odróżnić od prawdziwej reputacji, pozycja wpływowego ...

  20. Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   5.3/6

   Z tej publikacji dowiesz się, czym są „nawyki milionerów” — czyli ludzi, którzy zbudowali fortuny w ciągu jednego pokolenia. Poznasz skuteczne metody, jak myśleć efektywniej, podejmować lepsze decyzje i działać skuteczniej.

  21. Zapanuj nad swoim mózgiem. Cztery kroki do zmiany swojego życia

   okladka

   Autor:
   Jeffrey M. Schwartz, R...

   Ocena:
   6/6

   Mózg może wywierać ogromny wpływ na życie człowieka. Niestety, często niekorzystny. Gdy mózg przejmuje kontrolę nad myślami, może to powodować podważenie poczucia własnej wartości, wywoływać pragnienia lub skłaniać do nieodpowiedniego zachowania.

  22. Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy. Wydanie 2 rozszerzone

   okladka

   Autor:
   Joanna Wrycza-Bekier

   Ocena:
   5.6/6

   W języku angielskim słowo writer rozumie się bardzo szeroko — oznacza właściwie każdego, kto pisze. W języku polskim jedynie autorzy literatury beletrystycznej mają prawo używać zaszczytnego miana pisarza.

  23. Totem. Jak zbudować poczucie własnej wartości? Instrukcja obsługi

   okladka

   Autor:
   Jarosław Gibas

   Ocena:
   6/6

   Poczucie własnej wartości można zdefiniować jako określony stan emocjonalny, który pojawia się na skutek tego, w jaki sposób oceniamy sami siebie. Dlaczego zatem tak wielu ludzi ma problem z poczuciem własnej wartości?

  24. Projekt Feniks. Powieść o IT, modelu DevOps i o tym, jak pomóc firmie w odniesieniu sukcesu

   okladka

   Autor:
   Gene Kim, Kevin Behr, ...

   Ocena:
   5.8/6

   Bycie menedżerem w potężnej, lecz przeżywającej poważny kryzys firmie w branży IT to nie bułka z masłem. Nigdy nie wiadomo, co czeka Cię następnego dnia i czy jeszcze tam pracujesz.

  25. Biblia copywritingu. Wydanie II poszerzone

   okladka

   Autor:
   Dariusz Puzyrkiewicz

   Ocena:
   5.7/6

   Tworzysz treści na strony WWW lub teksty do ulotek? Konstruujesz hasła reklamowe? Piszesz scenariusze reklam radiowych i telewizyjnych? Prowadzisz profile marek w mediach społecznościowych?

  26. Technical Leadership. Od eksperta do lidera. Wydanie II poszerzone

   okladka

   Autor:
   Mariusz Sieraczkiewicz

   Ocena:
   5.7/6

   Proponujemy, by Twoim „mistrzem” stał się ten podręcznik. Jego autor od kilkunastu lat współpracuje z zespołami programistycznymi jako trener i konsultant, zna więc specyfikę branży, z którą związałeś się zawodowo, i jest świadom tego, jakie problemy stoją przed nowo mianowanym lidere...

  27. Problem Solving jest dla ludzi. Skuteczne rozwiązywanie problemów w każdym biznesie

   okladka

   Autor:
   Krzysztof Dobrowolski

   Ocena:
   6/6

   Oto książka, która nauczy Cię skutecznego rozwiązywania problemów. Mamy na myśli szeroko rozumiane problemy, jakie występują w procesach realizowanych w organizacjach produkcyjnych, usługowych, administracyjnych - właściwie wszystkich.

  28. Reguła 80/20. Zasada, która odmienia świat

   okladka

   Autor:
   Richard Koch

   Ocena:
   6/6

   To jubileuszowa edycja bestsellerowego poradnika, docenionego przez miliony efektywnych ludzi z całego świata. Z okazji dwudziestej rocznicy pierwszego wydania książka została poprawiona i uzupełniona o cztery nowe rozdziały omawiające czerpanie korzyści z rosnącej popularności sieci, sterowanie ...

  29. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

   okladka

   Autor:
   Dale Carnegie

   Ocena:
   5.7/6

   Sekretem sukcesu tej książki jest jej prostota. A jak wiadomo najtrudniej pisać najprościej. Każda rada w niej zawarta wydaje się oczywista. Człowiecza mądrość tkwi w podświadomości.

  30. Techniki negocjacji i wywierania wpływu

   okladka

   Autor:
   Michał Chmielecki

   Ocena:
   6/6

   Ta książka wyczerpująco wyjaśnia, na czym polegają profesjonalnie prowadzone negocjacje, oraz podpowiada, z których technik negocjacyjnych warto korzystać i o jakich zasadach negocjatorskich należy zawsze pamiętać.

  31. Content marketing. Od strategii do efektów

   okladka

   Autor:
   Justyna Bakalarska-Sta...

   Ocena:
   6/6

   Wiek XXI to epoka informacji. A może raczej: nadmiaru informacji. Internet w coraz mniejszym stopniu jest źródłem cennej wiedzy, przypomina raczej śmietnik przepełniony fake newsami i milionami bodźców oddziałujących na odbiorców w każdej sekundzie.

  32. Jak to powiedzieć? Rozmawiaj z odwagą, życzliwością i zaangażowaniem

   okladka

   Autor:
   Łada Drozda

   Ocena:
   5.5/6

   Wyobraź sobie dwoje ludzi. Co sprawi, że z obcych staną się znajomymi? Co pozwoli im się przedstawić i czegoś nawzajem o sobie dowiedzieć? Rozmowa. Oczywiście, że wstępem do nowej znajomości jest rozmowa.

  33. Zmień swoje nawyki w 30 dni. Jak w prosty sposób przejąć kontrolę nad własnym życiem

   okladka

   Autor:
   Marc Reklau

   Ocena:
   5/6

   Z tej książki dowiesz się, jak w prosty sposób przejąć pełną kontrolę nad swoim życiem i wziąć za nie całkowitą odpowiedzialność - i to w ciągu zaledwie 30 dni. Przekonasz się, że wystarczy odrobina wysiłku każdego dnia, aby wszystko zmienić i wieść nowe, lepsze życie — dokładnie takie, jak...

  34. Get Sh*t Done. Skuteczne techniki podkręcania wydajności, pokonywania prokrastynacji i zwiększania rentowności

   okladka

   Autor:
   Jeffrey Gitomer

   Ocena:
   4.7/6

   Ta książka podpowie Ci, jak osiągnąć większą produktywność, i pomoże zbadać przyczyny Twojej prokrastynacji. Opisano tu krok po kroku cały proces, który prowadzi do sukcesu, co pozwoli Ci zrozumieć znaczenie decydujących o nim czynników, takich jak wiara, pragnienie, determinacja, cele, produktyw...

  35. Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąć po swoje

   okladka

   Autor:
   Mateusz Grzesiak

   Ocena:
   5/6

   „Uwierz w siebie”, „poznaj siebie”, „bądź pewny siebie, a…” – zdobędziesz w życiu wszystko, czego chcesz, ludzie będą robić to, czego od nich oczekujesz, będziesz bogaty i spełniony.

  36. Od zera do miliardera. 18 reguł bogacenia się i korzystania z możliwości bez ograniczeń

   okladka

   Autor:
   Andres Pira, Joe Vital...

   Ocena:
   0/6

   Oto książka, która może temu zaradzić. Jest to po części pasjonująca autobiografia, po części podręcznik sukcesu, ale przede wszystkim zbiór życiowych lekcji ujętych w osiemnaście przejrzystych zasad.

  37. Sztuka projektowania tekstów. Jak tworzyć treści, które podbiją internet

   okladka

   Autor:
   Ewa Szczepaniak

   Ocena:
   6/6

   Krok po kroku poprowadzi Cię ona przez narzędzia i strategie przydatne na każdym etapie projektowania tekstu — od przygotowań, poprzez tworzenie konturów, ich wypełnianie, wywoływanie efektów specjalnych i tworzenie efektownych form, aż po polerowanie całości.

  38. Jak zostać stoikiem. Odporność emocjonalna i pozytywne nastawienie

   okladka

   Autor:
   Matthew Van Natta

   Ocena:
   6/6

   Oto inspirujący podręcznik, który uczy przyjmowania pozytywnego nastawienia do świata i samokontroli. Przedstawia proste techniki panowania nad swoimi emocjami i podążania ścieżką do poczucia trwałego szczęścia i spokoju.

  39. Prawa ludzkiej natury

   okladka

   Autor:
   Robert Greene

   Ocena:
   5.7/6

   Ta książka jest swoistym przewodnikiem po meandrach natury człowieka. Zawiera zestaw kodów służących do rozszyfrowywania ludzkich zachowań w pełnej gamie ich odcieni — tych zwyczajnych, nietypowych, a nawet destrukcyjnych.

  40. Ty też to masz! Odkryj swoje talenty i zacznij robić w życiu to, co lubisz i potrafisz najlepiej

   okladka

   Autor:
   Elżbieta Krokosz

   Ocena:
   6/6

   Czy masz świadomość, że przeciętny człowiek dwie trzecie swojego życia spędza w pracy? Czy wiesz, że 90 procent ludzi pracuje dla kogoś, realizując zadania wyznaczane im przez innych - właścicieli firm, menedżerów, kierowników?

  41. Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania

   okladka

   Autor:
   Simon Sinek

   Ocena:
   4.2/6

   Otwórz tę książkę i odnajdź samą kwintesencję inspiracji. Przewróć kilka stron i poznaj prosty wzór, sposób myślenia, działania i komunikowania się, dzięki któremu przywódcy są w stanie skutecznie zainspirować swoje otoczenie.

  42. Recepta na prokrastynację. 21 sprawdzonych taktyk budowania dobrych nawyków

   okladka

   Autor:
   Damon Zahariades

   Ocena:
   0/6

   Czy często cierpisz z powodu prokrastynacji? Czy zdarza Ci się, że z trudem przekonujesz się do rozpoczęcia pracy nad ważnymi projektami? Czy pozwalasz na to, by lista zadań do wykonania rozrastała się do takich rozmiarów, że masz wrażenie przytłoczenia i dopada Cię stres?

  43. Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą

   okladka

   Autor:
   Mateusz Grzesiak

   Ocena:
   5.5/6

   Kimkolwiek jesteś — żoną, mężem, dzieckiem, rodzicem, szefem, pracownikiem, klientką, menadżerem, influencerką, lekarzem, prawniczką, nauczycielem — Twój sukces w każdej sferze życia zależy od tego, jak postrzegają Cię ludzie, wśród których funkcjonujesz.

  44. Jak być szczerym ze sobą. Od unikania trudnych doświadczeń do prawdziwej akceptacji siebie

   okladka

   Autor:
   Monika Janiszewska, Ad...

   Ocena:
   6/6

   Wymówki, usprawiedliwienia, pocieszacze. Słowa plastry przyklejane na obolałe poczucie własnej wartości, słowa zaklęcia, którymi chcemy odczarować nieprzyjemną rzeczywistość. Używamy ich wszyscy, kiedy coś się nam nie uda, kiedy z naszej winy ominie nas jakaś okazja, kiedy zabraknie nam odwagi al...

  45. Ego to Twój wróg

   okladka

   Autor:
   Ryan Holiday

   Ocena:
   5.9/6

   Trzymasz w ręku książkę, dzięki której łatwiej odpowiesz sobie na parę ważkich pytań. Niezależnie od tego, czy stoisz u progu sukcesu, czy znajdujesz się na szczycie kariery, czy też właśnie poniosłeś największą porażkę w życiu, Twoje ego może skutecznie doprowadzić Cię do samozniszczenia.

  46. Poradnik design thinking - czyli jak wykorzystać myślenie projektowe w biznesie

   okladka

   Autor:
   Beata Michalska-Domini...

   Ocena:
   3.8/6

   Ta książka pokazuje krok po kroku, jak posługiwać się metodą design thinking. Od poszukiwania pomysłów po pogłębionych wywiadach przeprowadzonych z klientami po przygotowanie rynkowego wdrożenia rozwiązania — szczegółowo omawia etapy procesu oraz praktyczne narzędzia, które z powodzeniem bę...

  1. Duch w sieci. Moje przygody jako najbardziej poszukiwanego hakera wszech czasów

   okladka

   Autor:
   Kevin Mitnick (Author)...

   Ocena:
   6/6

   Ta książka jest autobiografią najsłynniejszego hakera na świecie i jednocześnie niezwykle pasjonującą opowieścią, porywającą i wciągającą niczym najlepszy film sensacyjny — pełną zwrotów akcji, zawiłych intryg i wyrafinowanych rozgrywek.

  2. Byłbym zapomniał

   okladka

   Autor:
   Cezary Pazura

   Ocena:
   5.6/6

   Znacie Cezarego Pazurę. Wiecie, jak barwnie i żywo potrafi mówić. Usiądźcie więc wygodnie w fotelu, otwórzcie książkę i dowiedzcie się, co chce Wam powiedzieć o sobie sam aktor. Jego opowieść jest bardzo szczera, momentami niezwykle zabawna, czasem bardzo smutna.

  3. Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia

   okladka

   Autor:
   Kuba Wojewódzki

   Ocena:
   5/6

   Przygotujcie się na największy show Kuby Wojewódzkiego. Lenfant terrible polskiego show biznesu. O jego medialnej osobowości powstały już prace naukowe, a typowa dla niego bezczelność stała się telewizyjną dyscypliną olimpijską.

  4. Tato

   okladka

   Autor:
   Marcin "Yeti" Tomaszewski

   Ocena:
   0/6

   Ten suchy zapis nijak nie oddaje istoty tego, na czym polega styl wielkościanowy, zwany również big wall. Kojarzą go być może ci, którzy kiedykolwiek mieli okazję oglądać robiące niewiarygodne wrażenie zdjęcia namiotów zawieszonych pośrodku ogromnej pionowej ściany skalnej.

  5. Open. Autobiografia tenisisty

   okladka

   Autor:
   Andre Agassi

   Ocena:
   0/6

   Najważniejsza autobiografia sportowca ostatnich lat. Poruszające wspomnienia jednego z najlepszych tenisistów w historii, opowieść o niezwykłym życiu niezwykłej osoby. Andre Agassi urodził się, by grać i wygrywać w tenisa.

  6. Pięć lat kacetu

   okladka

   Autor:
   Stanisław Grzesiuk

   Ocena:
   5.5/6

   %22Druga cześć autobiografii Grzesiuka. Losy autora podczas pięcioletniego pobytu w obozach koncentracyjnych Mauthausen, Dachau i Gusen. Opowieść o tym jak szkoła życia, cwaniactwo i doświadczenia z warszawskiego Czerniakowa pomogły mu przetrwać krytyczne chwile i przeżyć.

  7. Zatoka. Grom na wodach Zatoki Perskiej

   okladka

   Autor:
   Naval

   Ocena:
   6/6

   Gdy świat wstrzymał oddech Transmisje na żywo we wszystkich krajach świata, miliardy telewidzów, szok i niedowierzanie komentatorów. Kiedy dwa samoloty uderzały w nowojorskie wieże World Trade Centre, chyba wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz świat nieodwracalnie się zmienił.

  8. (nie)Odjazdowe życie braci Collins

   okladka

   Autor:
   Rafał Collins

   Ocena:
   6/6

   Bracia Collins. Na pozór znamy ich doskonale ― z programów telewizyjnych, z łamów kolorowych czasopism, ze zdjęć widywanych regularnie w portalach internetowych. Czy jednak znamy ich naprawdę?

  9. Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   6/6

   Dużo czytać. Jeszcze więcej pisać. Nie poddawać się. Wyłączyć telewizor. Być uczciwym wobec siebie i swoich bohaterów. Nie bać się krytyków. Nie lekceważyć gramatyki. Oszczędzać słowa - radzi początkującym pisarzom słynny autor horrorów.

  10. Christine. Powieść o Krystynie Skarbek

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   6/6

   Krystyna Skarbek, agentka brytyjskiego wywiadu, przybywa do Belgradu. Jest 1941 rok i to właśnie tu ważą się losy wojny. Piękna Polka za wszelką cenę chce zapobiec przystąpieniu Jugosławii do walki po stronie Niemiec.

  11. Chłopaki z Dubaju

   okladka

   Autor:
   Piotr Krysiak

   Ocena:
   2/6

   Najpierw puszczałem się z dużo starszymi kobietami. Miałem zaledwie piętnaście lat. Matka była dziwką, ojciec przemytnikiem narkotyków. Tak wyszło. ALEX Czy wiecie, że męskie dziwki zarabiają więcej od swych koleżanek po fachu?

  12. Hitler

   okladka

   Autor:
   Lucas Hugo Pavetto

   Ocena:
   0/6

   Przerażająca, a zarazem fascynująca historia o tym, jak nędzny prowincjusz, pochodzący z odległego zakątka Austrii Habsburgów, zdołał zdobyć władzę, jaką nikt dotychczas. Jak nieprawdopodobne i nikczemne idee byłego studenta historii sztuki zdołały zespolić się w ideologię, która przez dwanaście ...

  13. Edward Gierek. Przerwana Dekada

   okladka

   Autor:
   Janusz Rolicki

   Ocena:
   5/6

   Książka ukazała się 10 lat po utracie przez Edwarda Gierka stanowiska na scenie politycznej. Wywiad został opublikowany z potrzeby oceny epoki Polski Ludowej, epoki blasków i cieni.

  14. Nowa Zelandia. Podróż przedślubna

   okladka

   Autor:
   Janusz Leon Wiśniewski...

   Ocena:
   0/6

   Nowa Zelandia jedno z najbardziej przyjaznych mieszkańcom państw świata. Premierką została tu kobieta po trzydziestce, tutaj kręcono Hobbita, tylko tu mieszka ptak kiwi, a na jednego człowieka przypada sześć owiec.

  15. Bądź sexy i nie daj się zamordować. Rady na różne okazje

   okladka

   Autor:
   Karen Kilgariff, Georg...

   Ocena:
   0/6

   Książka zajęła pierwsze miejsce listy bestsellerów magazynów %22New York Times%22 i %22USA Today%22. Nic dziwnego! Karen Kilgariff oraz Georgia Hardstark - to twórczynie jednego z najciekawszych i najbardziej popularnych podcastów w USA - My Favorite Murder!

  16. Sukcesy samouków - Królowie wielkiego biznesu. Tom 5

   okladka

   Autor:
   Andrzej Moszczyński

   Ocena:
   0/6

   Audiobook, który widzisz przed sobą to ostatnia część z serii zawierającej łącznie pięćdziesiąt krótkich biografi i nieprzeciętnych ludzi – przedsiębiorców samouków, którzy często wbrew ciężkim warunkom, biedzie i brakowi szkolnej edukacji odnieśli w życiu...

  17. Nieudacznicy, rozpustnicy, szaleńcy. Przemilczane fakty o wielkich Polakach

   okladka

   Autor:
   Andrzej Zieliński

   Ocena:
   0/6

   Wszyscy nasi narodowi bohaterowie, a już szczególnie ci, którzy trafiają na karty podręczników historii, muszą być zawsze idealni, a ich czyny i intencje kryształowo czyste. Nikt nie powinien doszukać się najmniejszej skazy na ich wizerunkach!

  18. Skazana. Więzienie. Sędzia nie ma prawa tu trafić

   okladka

   Autor:
   Ewa Ornacka

   Ocena:
   5/6

   Wstrząsająca opowieść z najcięższego w Polsce więzienia dla kobiet. Na motywach niniejszej książki (wydanej przez REBIS w 2018 roku pod tytułem Skazane na potępienie) powstał scenariusz serialu Skazana dla Player z Agatą Kuleszą w roli głównej.

  19. Żar. Oddech Afryki

   okladka

   Autor:
   Dariusz Rosiak

   Ocena:
   0/6

   Z jednej strony kolonializm, głód, konflikty plemienne, epidemie i klęski naturalne, krzywdy wyrządzone przez białego człowieka. Z drugiej safari, nieskażona natura, piękno krajobrazu i wieczne lato.

  20. Zmierzch demokracji. Zwodniczy powab autorytaryzmu

   okladka

   Autor:
   Anne Applebaum

   Ocena:
   6/6

   JAK NAM POSZŁA DEMOKRACJA? Przenikliwa diagnoza autorstwa wybitnej badaczki współczesnej polityki i laureatki Pulitzera. Co się stało pomiędzy dwoma przyjęciami – sylwestrowym, które autorka wraz z mężem wydała na koniec XX wieku, i tym z 2019 roku?

  21. Damy Władysława Jagiełły

   okladka

   Autor:
   Kamil Janicki

   Ocena:
   0/6

   Kolejna fascynująca książka Kamila Janickiego! Kamil Janicki, autor m.in. bestsellerowych Dam złotego wieku, powraca do historii kobiet i proponuje pasjonującą opowieść o czterech żonach jednego z najważniejszych władców w historii Polski.

  22. Nareszcie w Dudapeszcie

   okladka

   Autor:
   Krzysztof Daukszewicz,...

   Ocena:
   5/6

   Najnowsza książka Krzysztofa Daukszewicza - znanego i cenionego satyryka, który od wielu lat obserwuje naszą rzeczywistość - to satyryczny rozrachunek z polską sceną polityczną ostatnich miesięcy, gdzie niepodzielnie obok pandemii rządzi pewien mieszkaniec Żoliborza.

  23. Warren Buffett. Niezwykła biografia. Tom II. Multimilioner

   okladka

   Autor:
   Łukasz Tomys, Justyna ...

   Ocena:
   0/6

   Już jako dziecko żywo interesował się zdobywaniem i pomnażaniem pieniędzy, a jako nastolatek zarabiał znacznie więcej niż jego nauczyciele. Buffett zapowiadał, że zostanie milionerem, ale nigdy nie twierdził, że zamierza na tym poprzestać.

  24. Sukcesy samouków - Królowie wielkiego biznesu. Tom 2

   okladka

   Autor:
   Andrzej Moszczyński

   Ocena:
   0/6

   Audiobook, który widzisz przed sobą to druga część z serii zawierającej łącznie pięćdziesiąt krótkich biografii nieprzeciętnych ludzi – przedsiębiorców samouków, którzy często wbrew ciężkim warunkom, biedzie i brakowi szkolnej edukacji odnieśli w życiu wie...

  25. 8000 zimą. Walka o najwyższe szczyty świata w najokrutniejszej porze roku

   okladka

   Autor:
   Bernadette McDonald

   Ocena:
   0/6

   Zimowe wspinanie w Himalajach to sztuka cierpienia, powiedział Wojtek Kurtyka. Mimo to są tacy, których życiową pasją, a nawet obsesją, jest zdobywanie ośmiotysięczników w tej najzimniejszej porze roku.

  26. "MIAMI" bez cenzury

   okladka

   Autor:
   Anna Wojtacha

   Ocena:
   0/6

   Wojsko, kontrwywiad, detektywi, szpiedzy, drogie ciuchy, seks i wóda - to nie filmowy scenariusz, a codzienne życie policjanta, agenta Jarosława Pieczonki, ps. Miami. Odkryte zostaną tajemnice, które nigdy nie powinny zostać ujawnione.

  27. List do ojca

   okladka

   Autor:
   Franz Kafka

   Ocena:
   0/6

   Od dzieciństwa Kafka zdawał sobie sprawę, że jest stale przez ojca oceniany i ta ocena nie jest dla niego korzystna. W 1919 roku napisał przejmujący list do ojca, w którym podkreśla, że ciągły lęk, poczucie małości wobec rodzica skrzywiły jego psychikę, zdecydowały o braku wiary w siebie i...

  28. Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach

   okladka

   Autor:
   Cezary Borowy

   Ocena:
   6/6

   Przez 10 lat istniała w Azji południowej tajemnicza wspólnota Polaków. Młodzi, wykształceni, kreatywni i bezczelni uciekli z PRL-u by wieść życie przemytników na trasie Singapur -Indie.

  29. Sekretne życie autorów lektur szkolnych. Nie tacy święci jak ich malują

   okladka

   Autor:
   Sławomir Koper

   Ocena:
   0/6

   Autorzy lektur szkolnych przedstawiani są jako posągowe postacie pozbawione wad i namiętności. Niewiele wiemy o ich prawdziwym życiu, które często było znacznie bardziej dramatyczne i urozmaicone niż dzieła, które po sobie pozostawili.

  30. Kapuściński non-fiction

   okladka

   Autor:
   Artur Domosławski

   Ocena:
   0/6

   Najsłynniejsza biografia ostatnich lat Pierwsze wydanie Kapuściński non-fiction było wydarzeniem wykraczającym poza ramy literatury i kultury. W burzliwym sporze o nią przejrzała się współczesna Polska wraz ze swoimi namiętnościami, niepokojami, kompleksami.

  31. Jarosław Kaczyński. Portret bezstronny

   okladka

   Autor:
   Łukasz Wysocki

   Ocena:
   0/6

   Żaden polski polityk nie dysponuje obecnie taką władzą, jaką ma Jarosław Kaczyński. Wieczny kawaler, sprawny strateg, miłośnik zwierząt, człowiek, któremu puszczają nerwy.

  32. Chopin. Miłość i pasja

   okladka

   Autor:
   Iwona Kienzler

   Ocena:
   0/6

   Cudowne dziecko, paryski celebryta, osamotniony geniusz Gdyby żył współcześnie, uchodziłby za ikonę męskiego stylu. Zdobywałby serca niebanalnym poczuciem humoru i ciętym piórem, a tabloidy rozpisywałyby się o jego związkach z kobietami, bowiem damy, starsze i młodsze, wręcz za nim przepadały.

  33. Błazen wielki mąż Opowieść o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim

   okladka

   Autor:
   Józef Hen

   Ocena:
   0/6

   Tylko u nas audiobooki Józefa Hena. Portret pisarza, mistrza I połowy XX wieku skreślony piękną polszczyzną, za który autor w 1999 roku otrzymał Nagrodę ZAIKS-u za całokształt twórczości ze szczególnym uwzględnieniem biografii Tadeusza Boya- Żeleńskiego.

  34. Moja rodzina i inne zwierzęta

   okladka

   Autor:
   Gerald Durrell

   Ocena:
   5/6

   Barwna aktorska interpretacja bestsellerowej autobiograficznej książki Geralda Durrella, opisującej lata spędzone przez jego nietuzinkową rodzinę na greckiej wyspie Korfu! Ekscentrycy, artyści, lekkoduchy.

  35. Audiobiografia Nikoli Tesli

   okladka

   Autor:
   Nikola Tesla

   Ocena:
   6/6

   NIKOLA będzie dzieckiem burzy – skomentowała fakt narodzin Nikoli Tesli akuszerka. – Nie burzy, ale światła – miała odpowiedzieć jego mama. Nikola Tesla wedle różnych podań miał przyjść na świat o północy, w trakcie letniej burzy z piorunami.

  36. Mengele anioł śmierci

   okladka

   Autor:
   Lucas Hugo Pavetto

   Ocena:
   0/6

   Josef Mengele, dziś lepiej znany jako Anioł Śmierci%22, był człowiekiem pozbawionym sumienia i skrupułów. Historyczny moment, w którym nazistowskie Niemcy szukały czystości rasy, upoważnił go do dokonania eksterminacji tysięcy Żydów, wykorzystując ich jako ludzkie króliki doświadczalne w potworny...

  37. Rudolf Hess

   okladka

   Autor:
   Lucas Hugo Pavetto, Gi...

   Ocena:
   0/6

   Z wszystkich nazistowskich przywódców, Rudolf Hess jest absolutnie jedynym w swoim rodzaju. Nikt przy zdrowych zmysłach nigdy nie mógł znaleźć nic dobrego w Hitlerze, Goebbelsie, Heydrichu.

  38. Ojciec chrzestny. Lucky Luciano i tajemnice amerykańskiej mafii

   okladka

   Autor:
   Paul Sherman

   Ocena:
   0/6

   Nieautoryzowana biografia twórcy nowoczesnej amerykańskiej mafii Lucky Luciano a właściwie Salvatore Lucania, który w zaledwie kilkanaście lat przeszedł drogę od soldati do Capo di Tutti Capi.

  39. Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

   okladka

   Autor:
   Phil Knight

   Ocena:
   5.6/6

   Bestsellerowe wspomnienia twórcy NIKE. Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów.

  40. Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

   okladka

   Autor:
   Anna Kamińska

   Ocena:
   5/6

   Audiobook w interpretacji Danuty Stenki Zginę w górach mówiła. Dotrzymała słowa według dokumentów sądowych zmarła 13 maja 1992 roku. Dzień wcześniej zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach.

  41. Życie seksualne kanibali

   okladka

   Autor:
   J. Maarten Troost

   Ocena:
   0/6

   Jedna z najzabawniejszych książek podróżniczych w historii Maarten postanowił rzucić wszystko i wyjechać na Tarawę, wyspę na Południowym Pacyfiku

  42. Alarm w St. Omer

   okladka

   Autor:
   Bohdan Arct

   Ocena:
   0/6

   Alarm w St. Omer to zbiór opowiadań będących niezwykłym zapisem wydarzeń rozgrywających się w środowisku polskiego lotnictwa poczynając od ostatnich dni sierpnia 1939 roku. Wtedy to historia wyznaczyła losy doświadczonych pilotów, ale i młodych, pełnych nadziei i wiary w przewagę polskich jednos...

  43. Zwyczajny szpieg. Wspomnienia

   okladka

   Autor:
   Filip Hagenbeck

   Ocena:
   6/6

   Postanowiłem więc sam opowiedzieć swoją historię. Nie jest to praca naukowa. Nie jest to historia wywiadu cywilnego. Nie jest to też analiza polityczna ówczesnych realiów. Nie wszystko mogę ani chcę opowiedzieć.

  44. Sekretne życie zwierząt (audio MP3)

   okladka

   Autor:
   Andrzej G. Kruszewicz

   Ocena:
   0/6

   Poznaj najciekawsze tajemnice zwierzęcego świata. W życiu codziennym bardzo często posługujemy się epitetami odwołującymi się do nazw zwierząt. Czasem używamy ich niestety w kontekście obraźliwym.

  45. Zwyczajny szpieg. Powrót

   okladka

   Autor:
   Filip Hagenbeck

   Ocena:
   6/6

   Nazywam się Hagenbeck Filip Hagenbeck. Kim jestem? Szpiegiem. Zwyczajnym. Wyszkolony w Starych Kiejkutach i oszlifowany w Centrali trafiłem do nigeryjskiego Lagos. To tam jako młody oficer operacyjny, pod przykryciem konsula w ambasadzie, przez kilka lat nadstawiałem karku w imię wyższ...

  46. Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej

   okladka

   Autor:
   Anna Mieszkowska

   Ocena:
   0/6

   %22Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej%22 jest równie wielka jak Jej legenda, ale jeszcze bardziej tragiczna i... bardzo ludzka.

  47. Najbogatszy Polak Michał Sołowow. Pierwszy milion odcinek siódmy, czyli jak zaczynali Michał Sołowow, oraz twórcy firm Bakoma i Playway

   okladka

   Autor:
   Maciej Rajewski, Kinga...

   Ocena:
   0/6

   Siódmy odcinek Pierwszego Miliona postanowiliśmy poświęcić tym postaciom biznesu, które świadomie starają się zarabiać pieniądze w medialnym cieniu.

  48. Nikola Tesla. Moje życie i wynalazki

   okladka

   Autor:
   Nikola Tesla

   Ocena:
   0/6

   Genialny Serb był współautorem projektu budowy słynnej elektrowni na wodospadzie Niagara, a metody pozyskiwania energii poprzez spalanie węgla i ropy już 100 lat temu ochrzcił mianem %22barbarzyńskich%22 i w pełni pojmował ich ograniczenia.

  49. Pięć Stawów. Dom bez adresu

   okladka

   Autor:
   Beata Sabała-Zielińska

   Ocena:
   6/6

   Kiedyś, żeby zarezerwować tu miejsce, trzeba było wysłać list - tradycyjnie, pocztą. Do skrzynek wpadały więc kartki i koperty opisane: %22Schronisko w Pięciu Stawach Polskich. Tatry!

  50. U boku dowódcy AK. Wspomnienia generałowej Komorowskiej

   okladka

   Autor:
   Irena Komorowska

   Ocena:
   0/6

   Wspomnienia Ireny Komorowskiej małżonki dowódcy Armii Krajowej gen. Tadeusza Komorowskiego przybliżają nieznane kadry z życia kadry oficerskiej Wojska Polskiego okresu przedwrześniowego.

  1. ASAP. Jak nauczyć się języka obcego tak szybko, jak to możliwe

   okladka

   Autor:
   Bartosz Oczko

   Ocena:
   5.1/6

   Jeśli planujesz rozpocząć naukę nowego języka, na pewno jesteś mocno zmotywowany. Początki bywają obiecujące, jednak w większości przypadków entuzjazm szybko znika. Okazuje się, że wykute na blachę słówka dziwnie łatwo ulatują z głowy, a gramatyka, mimo starań, pozostaje niezrozumiała.

  2. Opowieści z Narnii (Tom 1). Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, Czarownica i stara szafa

   okladka

   Autor:
   Clive Staples Lewis

   Ocena:
   6/6

   Narnia to piękna i tajemnicza zarazem kraina zamieszkiwana przez niezwykłe stworzenia fauny, karły, satyry, mówiące zwierzęta. Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja trafiają do niej zupełnie przypadkiem, przez starą szafę, która kryje w sobie przejście do innego świata.

  3. Kamienie na szaniec

   okladka

   Autor:
   Aleksander Kamiński

   Ocena:
   6/6

   Jedna z najbardziej przerażających i fascynujących zarazem cech oblicza świata jest jego nieprzewidywalność. Wiosna, pora rodzenia się nowego zżycia to symboliczny moment, w którym zaczynają się Kamienie na szaniec.

  4. Akademia Pana Kleksa

   okladka

   Autor:
   Jan Brzechwa

   Ocena:
   0/6

   Dziesięcioletni Adaś Niezgódka rozpoczyna właśnie przedziwną naukę w Akademii Pana Kleksa, który poza tym, że jest nauczycielem, jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód. W Akademii uczą się tylko chłopcy, których imiona.

  5. Pan Samochodzik i templariusze

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   6/6

   Pan Samochodzik wyrusza na poszukiwanie skarbu templariuszy. Pomagają mu harcerze: Tell, Wiewiórka i Sokole Oko. Muszą się spieszyć gdyż ich najwięksi konkurenci, kapitan Petersen ze swoją córką Karen, są bliscy rozwiązania zagadki.

  6. Red, White & Royal Blue

   okladka

   Autor:
   Casey McQuiston

   Ocena:
   6/6

   Podczas wesela na brytyjskim dworze królewskim wybucha kłótnia. W jej wyniku książę Henry i Alex - syn prezydentki USA - lądują w torcie weselnym, co wywołuje kryzys dyplomatyczny między państwami.

  7. Opowieści z Narnii (#3). Opowieści z Narnii. Tom 3. Podróż Wędrowca do Świtu

   okladka

   Autor:
   C.S. Lewis

   Ocena:
   6/6

   W trzecim tomie słynnego cyklu Edmund i Łucja w towarzystwie niesympatycznego kuzyna Eustachego trafiają na żaglowiec króla Kaspiana. Obfitująca w niezwykłe przygody morska wyprawa staje się, dzięki Aslanowi, również podróżą ku własnej tożsamości i dojrzałości.

  8. Cormoran Strike prowadzi śledztwo. Żniwa zła

   okladka

   Autor:
   Robert Galbraith

   Ocena:
   4.8/6

   Robin Ellacott dostaje przesyłkę, w której z przerażeniem odkrywa odciętą kobiecą nogę. Jej szef, prywatny detektyw Cormoran Strike, zachowuje zimną krew. Spotkał już w życiu ludzi zdolnych do niewyobrażalnego okrucieństwa.

  9. Opowieści z Narnii (#2). Opowieści z Narnii. Tom 2. Książę Kaspian

   okladka

   Autor:
   C.S. Lewis

   Ocena:
   4/6

   W życiu znanych nam z tomu Lew, Czarownica i stara szafa bohaterów upłynąl rok, w świecie Narnii natomiast 1300 lat! Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja - młodzi bohaterowie opowieści - spieszą na pomoc prawowitemu władcy Narnii, księciu Kaspianowi, który toczy śmiertelny bój o prawo do tronu.

  10. Opowieści z Narnii (Tom 7). Opowieści z Narnii. Ostatnia bitwa

   okladka

   Autor:
   Clive Staples Lewis

   Ocena:
   0/6

   Pewnego razu Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja weszli do starej szafy, a stamtąd do kraju przebudzonych zwierząt Narnii lwa Aslana. W końcowym, siódmym tomie cyklu jesteśmy świadkami śmiertelnego boju o Narnię, do jakiego staje ostatni jej król, Tirian, wraz z garstką przyjaciół.

  11. Świat Zofii

   okladka

   Autor:
   Jostein Gaarder

   Ocena:
   0/6

   Świat Zofii przetłumaczono na czterdzieści pięć języków, a w samej Polsce książka sprzedana została w blisko ćwierćmilionowym nakładzie. Opowiada ona o czternastoletniej Zofii Amundsen, która podążając śladami największych uczonych Europy Platona, Sokratesa i Heideggera odkrywa nie tylko piękno i...

  12. W pustyni i w puszczy - audio opracowanie

   okladka

   Autor:
   Henryk Sienkiewicz

   Ocena:
   6/6

  13. Czarownik Iwanow

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   5.7/6

   Jakub Wędrowycz jest jedną z najlepiej wykrojonych postaci polskiej fantasy. Opowiadania o wiejskim egzorcyście łączą wisielczy humor z nader precyzyjną obserwacją obyczajową. Ta ostatnia sprawia, że wszelkie potwory, demony i wampiry trapiące Jakuba Wędrowycza, są znacznie mniej przerażające n...

  14. Szatan z siódmej klasy

   okladka

   Autor:
   Kornel Makuszyński

   Ocena:
   6/6

   Czyta Wojciech Malajkat. Pełen tekst. Który z chłopców nie pragnął poczuć się przez moment Sherlockiem Holmesem? Niezwykle inteligentny i szlachetny siedemnastoletni Adam Cisowski pokazuje, że każdy może nim zostać.

  15. Pan Samochodzik i... (Tom 2). Pan Samochodzik i święty relikwiarz

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   0/6

   Nie śmiejmy się z legend. W każdej z nich jest ziarno prawdy, choć nie zawsze umiemy je wyłuskać z obrosłej wokół niego bajki i fantazji. Tomasz, student historii sztuki, zostaje zaproszony do wzięcia udziału w archeologicznej ekspedycji.

  16. Ten obcy

   okladka

   Autor:
   Irena Jurgielewiczowa

   Ocena:
   6/6

  17. Opowieści z Narnii (#6). Siostrzeniec Czarodzieja

   okladka

   Autor:
   C.S. Lewis

   Ocena:
   6/6

   W szóstym tomie cyklu poznajemy przygody dwójki przyjaciół, Digory%27ego i Poli, którzy przeniesieni zostają niespodziewanie z Londynu do Innego Świata. Spotykają tam złą czarownicę Jadis, ale przede wszystkim stają się świadkami narodzin Narnii wraz z jej wszystkimi zwierzętami i niezwykłościami.

  18. Opowieści z Narnii (Tom 5). Opowieści z Narnii. Koń i jego chłopiec

   okladka

   Autor:
   Clive Staples Lewis

   Ocena:
   6/6

   Pewnego razu Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja weszli do starej szafy, a stamtąd do kraju przebudzonych zwierząt Narnii lwa Aslana.                                                           W tomie piątym cyklu śledzimy pasjonującą historię ucieczki z Kalormenu do Narnii dzielnego chłopca Szasty,...

  19. Opowieści z Narnii (#4). Srebrne krzesło

   okladka

   Autor:
   C.S. Lewis

   Ocena:
   5/6

   Czwarty już tom słynnego narnijskiego cyklu o poszukiwaniach księcia Kaspiana przez Eustachego Klarencjusza Scrubba i nowo poznanej koleżanki Julii.  Opowieści z Narnii znajdują się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

  20. Szaleństwa panny Ewy

   okladka

   Autor:
   Kornel Makuszyński

   Ocena:
   0/6

   Zastanawialiście się jakie są konsekwencje wyskoczenia przez okno? W Szaleństwach panny Ewy wszystko się od tego zaczyna! Kiedy Ewa Tyszkowska po karczemnej awanturze z gospodynią, u której chwilowo mieszka, postanawia uciec, nawet nie podejrzewa, co zapoczątkowuje.

  21. Dziewczynka, która wypiła księżyc

   okladka

   Autor:
   Kelly Barnhill

   Ocena:
   0/6

   Bestseller New York Timesa, nagrodzony prestiżowym Medalem Johna Newberyego za wybitny wkład w amerykańską literaturę dziecięcą. Od wieków mieszkańcy Protektoratu wierzą, że pobliski las zamieszkuje okrutna wiedźma, której gniew obłaskawić może tylko najmłodszy mieszkaniec osady złożony w of...

  22. Cudowny chłopak

   okladka

   Autor:
   R.J. Palacio

   Ocena:
   6/6

   Wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu. August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 2...

  23. Posłuchajki. Pora do przedszkola

   okladka

   Autor:
   Anna Sójka

   Ocena:
   0/6

   12 przygód przedszkolaków Sympatyczne opowiadania, które pomogą dzieciom przekroczyć próg przedszkola i doskonale bawić się w grupie rówieśników w interpretacji znakomitej aktorki Doroty Segdy.

  24. W Pustyni i w Puszczy- audio lektura

   okladka

   Autor:
   Henryk Sienkiewicz

   Ocena:
   0/6

   Audiobooki prezentują lektury uwzględnione w programach nauczania szkół wszystkich typów i szczebli.

  25. Anne of Avonlea. Ania z Avonlea w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   Lucy Maud Montgomery, ...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  26. Tomek na Czarnym Lądzie

   okladka

   Autor:
   Alfred Szklarski

   Ocena:
   0/6

   Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów.

  27. ZMIERZCH. Słońce w mroku

   okladka

   Autor:
   Stephenie Meyer

   Ocena:
   0/6

   Opowieść o wiecznej miłości śmiertelniczki i wampira narodziła się, gdy Isabella Swan i Edward Cullen spotkali się w pierwszym tomie sagi Zmierzch. Dotychczas znaliśmy tę historię z perspektywy Belli.

  28. Więcej krwi

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   4/6

   Olav jest płatnym mordercą z mroczną i niejasną przeszłością. Intrygujący i tajemniczy mężczyzna, który po oszukaniu największego gangstera narkotykowego - Rybaka ucieka na północ Norwegii.

  29. Weźmisz czarno kure

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   6/6

   Hymn bimbrownika: Wytwórnie płytowe już biją się o to nagranie. Po wczorajszej konferencji prasowej związanej z aferą podsłuchową w stodole Jakuba W., znanego bimbrownika i wiejskiego egzorcysty, nasz reporter, na dyktafon wszyty w ucho, nagrał piosenkę nuconą pod nosem przez Rafała A.

  30. Cykl Materia Prima (#1). Adept

   okladka

   Autor:
   Adam Przechrzta

   Ocena:
   0/6

   Warszawa, demony i carscy oficerowie. Stolica Polski po okupacją rosyjską, początek XX wieku. W środku miasta pojawia się enklawa, otoczona murem nabitym srebrnymi prętami. Nikt nie wie skąd się wzięła, dlaczego zmienia się tam układ ulic i wygląd kamienic.

  31. Pan Samochodzik i Arsne Lupin Tom 1 - Wyzwanie

   okladka

   Autor:
   Arkadiusz Niemirski

   Ocena:
   0/6

   Z Biblioteki Głównej Uniwersytetu Warszawskiego ginie cenna XVI-wieczna biblia w języku niemieckim. Dyrektor placówki pisze list do Pana Samochodzika, Dyrektora Departamentu Ochrony Zabytków przy Ministerstwie Kultury i Sztuki, z prośbą o pomoc w odnalezieniu skradzionej księgi.

  32. Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży

   okladka

   Autor:
   Feliks Koneczny

   Ocena:
   0/6

   Chcesz zrozumieć, co ukształtowało Polskę i Polaków przed wielkimi wojnami XX wieku? Ta opowieść jest właśnie dla Ciebie!

  33. Wojna trojańska

   okladka

   Autor:
   Homer

   Ocena:
   0/6

   Na podstawie Iliady Homera opracowała dla dzieci i młodzieży szkolnej Tamara Michałowska   Iliada jest najstarszym i bodaj najważniejszym dziełem w literaturze europejskiej.

  34. W 80 dni dookoła świata

   okladka

   Autor:
   Julius Verne

   Ocena:
   0/6

      Fantastyczna, jedna z najlepszych i najchętniej czytanych powieści dla młodzieży. Po raz pierwszy w postaci audioksiążki w formacie MP3.Tajemniczy angielski dżentelmen Phileas Fogg przyjmuje niecodzienny zakład, że zdoła w 80 dni objechać kulę ziemską.

  35. Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   5.5/6

   Pan Samochodzik wyrusza na wezwanie najprawdziwszej i pełnej niebezpieczeństw przygody. Wraz z Borówką, Sokolim Okiem, Wiewiórką, Sroką i Wilhelmem Tellem poszukują zaginionego skarbu dziedzica Dunina.

  36. George i tajny klucz do wszechświata

   okladka

   Autor:
   Lucy Hawking, Stephen ...

   Ocena:
   0/6

   Znany fizyk i bestsellerowy autor Stephen Hawking i jego córka Lucy w swojej fascynującej książce wyjaśniają czytelnikom w każdym wieku, czym jest wszechświat. Ucieczka Freddyego, niesfornej świnki Georgea, staje się początkiem niezwykłej przygody.

  37. Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Ryrych, Barb...

   Ocena:
   0/6

   Zbiór opowiadań dla dzieci w wieku 1115 lat o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata Autorami opowiadań są laureaci Konkursu Literackiego im.

  38. Cykl Materia Prima (#2). Namiestnik

   okladka

   Autor:
   Adam Przechrzta

   Ocena:
   6/6

   Warszawa pod niemiecką okupacją, trwa I wojna światowa. Odepchnięta daleko na wschód rosyjska armia szykuje się do kontrofensywy, a tymczasem Rudnicki otrzymuje od Niemców propozycję nie do odrzucenia.

  39. Mały Książę

   okladka

   Autor:
   Antoine de Saint-Exupery

   Ocena:
   0/6

   "A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Mały Książę, najpiękniejsza opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, bliski jest sercu każdego czytelnika dzięki swojej nieprzemijającej mądrości.

  40. Ja, diablica

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Berenika Mis...

   Ocena:
   5/6

   Czyta: Magdalena Wójcik Piekielny urząd ds. Rekrutacji nie robi najlepszego pierwszego wrażenia. Nieuprzejmy demon za biurkiem, mnóstwo papierkowej roboty i tandetne obrazki...

  41. Posłuchajki. 12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach dla dzieci

   okladka

   Autor:
   autor zbiorowy

   Ocena:
   0/6

   Zbiór 12 ważnych opowieści o wartościach takich jak miłość, szacunek, odpowiedzialność, mądrość, szczęście, dobroć, piękno, odwaga, przyjażń, samodyscyplina, uczciwość, sprawiedliwość, napisanych przez 12 znakomitych autorów (Pawła Beręsewicza, Lilianę Fabisińską, Agnieszkę Frączek, Roksanę Jęd...

  42. Anonimowi Heretycy

   okladka

   Autor:
   Katie Henry

   Ocena:
   4/6

   Oto poruszająca powieść o dojrzewaniu, przyjaźni i bolesnej drodze do odkrycia własnej wiary. Opowiada o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości, ale także porusza trudne tematy i skłania do przemyśleń, a wartka akcja i świetnie poprowadzone dialogi sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać!

  43. Tomek w grobowcach faraonów

   okladka

   Autor:
   Alfred Szklarski

   Ocena:
   0/6

   Tomek w grobowcach faraonów to dziewiąty i ostatni tom cyklu książek Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego i jego przyjaciół, po raz pierwszy wydany w 1994 roku, a później kilkukrotnie wznawiany.

  44. Tomek u źródeł Amazonki

   okladka

   Autor:
   Alfred Szklarski

   Ocena:
   6/6

   Naszych bohaterów odnajdujemy w Brazylii. Jan Smuga pracuje w kompanii eksploatującej kauczuk w dorzeczu Amazonki. Indianie, wynajęci przez konkurencję, zabijają pracownika kompanii.

  45. George i poszukiwanie kosmicznego skarbu

   okladka

   Autor:
   Lucy Hawking, Stephen ...

   Ocena:
   0/6

   Przeżyjmy razem kosmiczną przygodę! Stephen Hawking i jego córka Lucy rozpalą wyobraźnię każdego czytelnika. George bardzo się zasmucił na wieść, że jego przyjaciółka Annie i jej ojciec przeprowadzają się do Stanów Zjednoczonych, gdzie Eric ma rozpocząć nową pracę przy programie lotów kos...

  46. Pan Samochodzik i zagadki Fromborka

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   5/6

   Po powrocie z Francji Pan Samochodzik udaje się do Fromborka. Szuka kryjówek pułkownika Koeniga, który ukrył w nich zrabowane podczas wojny bezcenne dzieła sztuki. Musi się spieszyć, gdyż na drodze staje mu czarny charakter, kolega ze studiów, Waldemar Batura.

  47. Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   6/6

   Pan Samochodzik udaje się w Bieszczady. Wraz z Baśką, który kończył właśnie drugą licealną, i jego zastępem harcerskim, próbuje rozwikłać tajemnicę przemytników starych ikon. Trop prowadzi do Pragi.

  48. Pan Samochodzik i Winnetou

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   5/6

   Pan Samochodzik udaje się na upragniony urlop. Spokoju nie daje mu informacja, że w Złotym Rogu wielki zakład przemysłowy postanowił rozebrać znajdujący się nieopodal stary zamek i na jego miejscu zbudować klubokawiarnię.

  49. Tajemniczy ogród

   okladka

   Autor:
   Frances Hodgson Burnett

   Ocena:
   6/6

   Dwór pośrodku rozległych wrzosowisk skrywa wiele sekretów. Sto zamkniętych pokoi, mur bez furtki, odległy krzyk w korytarzu i chłopiec rozmawiający ze zwierzętami. Czy dziesięcioletniej, wścibskiej i niezbyt sympatycznej panience Mary uda się rozwiązać wszystkie zagadki ponurego Misselthwaite Manor?

  1. Powolne spalanie

   okladka

   Autor:
   Paula Hawkins

   Ocena:
   0/6

   Paula Hawkins, autorka powieści Dziewczyny z pociągu i Zapisane na wodzie, które urzekły miliony czytelników na całym świecie, snuje pasjonującą, pełną zwrotów akcji opowieść o oszustwie, morderstwie i zemście.

  2. Opiekunka

   okladka

   Autor:
   Ludka Skrzydlewska

   Ocena:
   5.5/6

   Życiem siedmioletniej Josie Spencer nieoczekiwanie wstrząsa tragedia - zamordowani zostają matka i ojczym dziewczynki. Pocieszenie daje jej jedynie obecność ukochanej opiekunki. Reese Anderson, dwudziestodwuletnia studentka psychologii, bardzo mocno angażuje się w opiekę nad osieroconym dzieckiem.

  3. Zazdrość

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   0/6

   Śledczy z Aten zostaje wezwany do zbadania sprawy zaginięcia niemieckiego turysty na wyspie Kalimnos. W swojej karierze policjanta zyskał renomę, analizując zabójstwa pod kątem motywu zazdrości.

  4. Informacja zwrotna

   okladka

   Autor:
   Jakub Żulczyk

   Ocena:
   4.7/6

   Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia to zakrwawione prześcieradła.

  5. Fjällbacka (#1). Księżniczka z lodu

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4.9/6

   W spokojnej, małej miejscowośći na zachodnim wybrzeżu Szwecji ginie dziewczyna. Alex była atrakcyjną i bogatą mieszkanką miasteczka Fjällbaka. W jednym z domów społeczności, w której każdy się zna, odkryto jej zwłoki.

  6. Blix i Ramm na tropie zbrodni (Tom 3). Nieobliczalni

   okladka

   Autor:
   Jorn Lier Horst, Thoma...

   Ocena:
   0/6

   Alexander Blix i Emma Ramm siedzą każde w swoim pokoju przesłuchań i składają zeznania w sprawie tego samego zdarzenia. Blix zastrzelił mężczyznę, a jego własna córka, Iselin, walczy o życie.

  7. Egzekucja

   okladka

   Autor:
   Remigiusz Mróz

   Ocena:
   6/6

   Minęły trzy miesiące, od kiedy Kordian Oryński zaginął. Przez cały ten czas Chyłka robiła wszystko, by go odnaleźć, ale nie natrafiła na żaden ślad. Prawniczka nie zamierza jednak się poddawać.

  8. Nabór

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   6/6

   Rośnie napięcie między Iranem i USA, świat stoi na progu wielkiej wojny. W Polsce do władzy wrócił autorytarny premier Bolecki, Sekcja została rozwiązana, a prokuratura szuka haków na Romana Leskiego.

  9. Ukochany z piekła rodem

   okladka

   Autor:
   Alek Rogoziński

   Ocena:
   0/6

   Znana pisarka romansów poznaje na urlopie w Zakopanem fotografa współpracującego z magazynami dla kobiet.

  10. Prowadź swój pług przez kości umarłych

   okladka

   Autor:
   Olga Tokarczuk

   Ocena:
   5.4/6

   Akcja rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej. Główną bohaterką jest Janina Duszejko kiedyś inżynier mostów, dziś wiejska nauczycielka angielskiego, geografii i dozorczyni domów letniskowych.

  11. Fjällbacka (#2). Kaznodzieja

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4.5/6

  12. Syn

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Głównym bohaterem książki Jo Nesbo jest Sony Lofthus, więzień odsiadujący wyrok w jednym z najlepiej strzeżonych zakładów karnych w Oslo. Mężczyzna znany jest z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów.

  13. Millennium (#3). Zamek z piasku, który runął (#3)

   okladka

   Autor:
   Stieg Larsson

   Ocena:
   6/6

   Trzecia i ostatnia część serii %22Millennium%22 zaczyna się w miejscu, w którym kończy się Dziewczyna, która igrała z ogniem. Lisbeth Salander przeżywa próbę pogrzebania żywcem, jej kłopoty się jednak na tym nie kończą .

  14. Królestwo

   okladka

   Autor:
   Jo Nesb

   Ocena:
   5.7/6

   W norweskiej wiosce gdzieś w górach mechanik Roy wiedzie spokojne, proste życie. Kiedy jego przedsiębiorczy brat Carl wraca po latach z propozycją budowy hotelu, odżywają mroczne sekrety ich dzieciństwa i czasu dorastania.

  15. Człowiek nietoperz

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   3.2/6

   Akcja dzieje się w Australii, gdzie mężczyzna bada sprawę zabójstwa swojej rodaczki Inger Holter. Kobieta prawdopodobnie padła ofiarą seryjnego mordercy. Pomagać będzie mu będzie miejscowy policjant, który jest Aborygenem.

  16. Iluzja

   okladka

   Autor:
   Mieczysław Gorzka

   Ocena:
   6/6

   Komisarz Marcin Zakrzewski jest zmęczony. Zajmuje się drobnymi przestępstwami, wyprowadza psa, słucha muzyki, spotyka się z sąsiadką, myśli o odejściu z policji. Jednak podświadomie wciąż czeka na kolejne śledztwo takiego kalibru jak sprawa seryjnego mordercy ze Szczepanowa.

  17. Srebrne skrzydła

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   6/6

   Po zakończeniu toksycznego związku Faye zbudowała sobie nowe życie za granicą, były mąż Jack odbywa karę więzienia, a firma Revenge odnosi sukcesy i właśnie ma wejść na rynek amerykański.

  18. Fjällbacka (#3). Kamieniarz

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5.3/6

   Jest październikowy poranek. Rybak Frans Bengtsson wypłynął łódką, aby opróżnić więcierze, które zastawił na homary. Przy ostatnim coś się mocno zacina. Frans przeczuwa, że nie będzie to zwykły połów, i nie myli się w siatce więcierza tkwi ciało dziewczynki.

  19. Umorzenie. Joanna Chyłka. Tom 9

   okladka

   Autor:
   Remigiusz Mróz

   Ocena:
   5.6/6

   Idealna rodzina. Szczęśliwe małżeństwo, kochająca żona i oddany mąż, dla którego dwójka dzieci jest całym światem. Wydawało się, że nic nie zakłóci idylli, którą cieszyli się Skalscy.

  20. Rodzanice

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   4.5/6

   Zbliża się krwawy superksiężyc. Mieszkańcy maleńkich Rodzanic boją się, że ta niezwykła pełnia uwolni z dawna uśpionego demona. Tymczasem na zamarzniętym, smaganym zimowym wichrem jeziorze znaleziono ciało zamordowanej dziewczyny.

  21. Wybawiciel

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.3/6

   Inspektor Harry Hole w zasypanym śniegiem Oslo ściga nieuchwytnego mordercę z byłej Jugosławii. W tym celu przeczesuje mroczne środowisko narkomanów, dewiantów, członków Armii Zbawienia wyczekujących nowego zbawiciela, który ma ich wyzwolić od beznadziei życi...

  22. Trzeci klucz

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.4/6

   Trzeci klucz to kolejna część serii o wybitnym policjancie Harrym Hole. Tym razem ma od przed sobą wyjątkowo trudne zadanie, gdyż będzie musiał prowadzić dwa śledztwa jednocześnie.

  23. Fjällbacka (#6). Syrenka

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5/6

   Szósta część rewelacyjnej sagi o Fjällbace! We Fjällbace w tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Cztery miesiące później przypadkowy spacerowicz natrafia na jego zwłoki w skutym lodem jeziorze.

  24. Fjällbacka (#7). Latarnik

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4/6

   Po powrocie Patrika Hedström do pracy, czeka na niego nowe śledztwo. Zamordowany został powszechnie lubiany i szanowany Mats Sverin, nowy szef gminnego wydziału finansów.

  25. Nora

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   5.3/6

   Dziewiąty tom sagi o Lipowie. Berenika jest zbuntowana i lubi chadzać własnymi ścieżkami. Po raz kolejny znika z domu. Jednak tym razem wszystko wydaje się być nie tak jak zazwyczaj.

  26. Z jednym wyjątkiem

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   5/6

   Gdy zima kończy swoje panowanie, przychodzi radosny czas kwitnących drzew i świergocących ptaków. Idealna aura na romantyczne decyzje. W tej właśnie atmosferze młodszy aspirant Daniel Podgórski zamierza nareszcie zmienić swoje życie i oświadczyć się Weronice.

  27. Totentanz

   okladka

   Autor:
   Mieczysław Gorzka

   Ocena:
   6/6

   Śmierć objęła rządy w mieście. Wśród młodzieży mnożą się samobójstwa, wrocławska policja znajduje zwłoki zamordowanych młodych kobiet, płatny zabójca rozwiązuje problemy w światku handlarzy narkotyków.

  28. David Hunter (Tom 1). Chemia śmierci

   okladka

   Autor:
   Simon Beckett

   Ocena:
   0/6

   Minęły trzy lata, odkąd David Hunter, wybitny antropolog sądowy, przeprowadził się do prowincjonalnego miasteczka, uciekając przed londyńskim zgiełkiem, swoją pracą i tragedią życiową, która go spotkała.

  29. Na własną rękę

   okladka

   Autor:
   Olga Rudnicka

   Ocena:
   6/6

   Komisarz Tomczak zaginął. Nowa partnerka policjanta Mareckiego nie zamierza współpracować z prywatnymi detektywami, więc drogi Matyldy i komisarza Mareckiego, prowadzącego poszukiwania kolegi, rozchodzą się.

  30. Saga o policjantach z Lipowa. Łaskun

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   4.3/6

   Łaskun to już szósty tom przygód policjantów z Lipowa. W domu pewnego bezrobotnego sędziego dochodzi do makabrycznego odkrycia. Sprawca stworzył postać składającą się z rozczłonkowanych zwłok prawnika i nieznanej kobiety.

  31. Wotum

   okladka

   Autor:
   Maciej Siembieda

   Ocena:
   5/6

   9 grudnia 2012 roku dochodzi do zamachu na obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Gdyby nie pancerna szyba zainstalowana tuż przed atakiem, największa świętość Polaków przestałaby istnieć.

  32. Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1

   okladka

   Autor:
   Remigiusz Mróz

   Ocena:
   5.1/6

   Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu z ciałami ofiar.

  33. Wściekłe psy. Polowanie na psy

   okladka

   Autor:
   Mieczysław Gorzka

   Ocena:
   0/6

   Komisarz Marcin Zakrzewski, bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego Cienie przeszłości, powraca!

  34. DOLINA UMARŁYCH

   okladka

   Autor:
   Tess Gerritsen

   Ocena:
   5/6

   Ktoś patrzy z ukrycia... Coś przerażającego wydarzyło się w opuszczonej przez ludzi wiosce Królestwo Boże, ukrytej w przysypanej śniegiem dolinie w stanie Wyoming. Jej mieszkańcy dosłownie rozpłynęli się w powietrzu, porzucając domy i samochody dwanaście identycznych domostw i nietknięte pos...

  35. Fjällbacka (#9). Pogromca lwów

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5/6

   Młoda dziewczyna wpada pod samochód i nie udaje się jej uratować. Niewątpliwie jest to tragedia, ale najgorsze dopiero przed nami. 

  36. Miejsce i imię

   okladka

   Autor:
   Maciej Siembieda

   Ocena:
   6/6

   Przed Jakubem Kanią byłym prokuratorem IPN otwiera się nowe zadanie. Tym razem śledztwo dotyczy odnalezienia grobu holenderskich Żydów zamordowanych w hitlerowskim obozie zagłady na Górze Świętej Anny.

  37. Zamęt

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5.5/6

   Słuchowisko w znakomitej aktorskiej obsadzie! 59 najlepszych polskich głosów w superprodukcję na podstawie powieści Zamęt. Reżyseria: Janusz Kukuła Występują: Narrator - Krzysztof Gosztyła Dima Grzegorz Damięcki Monika - Marta Żmuda Trzebiatowska Pułkownik Roman Leski - Andr...

  38. Pierwszy śnieg

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.5/6

   Jest listopad i w Oslo spadł pierwszy śnieg. Po powrocie z pracy Brite Becker widzi przed swoim domem bałwana i chwali syna i i męża za wykonane dzieło. Jednak okazuje, że to nie oni są jego twórcami.

  39. Polowanie na skarb

   okladka

   Autor:
   Andrea Camilleri

   Ocena:
   5/6

   Komisariat w Vigacie ogarnęła nuda, wszyscy pogrążają się w marazmie i bezczynności. Montalbano czyta kryminał Simenona, Catarella dzielnie walczy z krzyżówkami. Od czasu do czasu komisarz wysłuchuje przez telefon skarg i narzekań swej jakże odległej narzeczonej, a mania religijna rodzeństwa Pa...

  40. SEKRET, KTÓREGO NIE ZDRADZĘ

   okladka

   Autor:
   Tess Gerritsen

   Ocena:
   0/6

   Przeszłość na zawsze zostawia ślad. To miejsce zbrodni nie przypomina niczego, z czym Jane Rizzoli i Maura Isles miały do czynienia. Leżąca na kanapie kobieta nie żyje, choć można by pomyśleć, że drzemie.

  41. UMRZEĆ PO RAZ DRUGI

   okladka

   Autor:
   Tess Gerritsen

   Ocena:
   5/6

   Najgroźniejsze drapieżniki polują nocą... Zwierzęce trofea zdobiące ściany domu na bostońskich przedmieściach stały się świadkami krwawego widowiska Właściciel, myśliwy i preparator zwierzęcych zwłok, Leon Gott, powieszony za nogi i oprawiony jak zwierzę Czy obudził drapieżnika groźniejsz...

  42. Zranić marionetkę

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Grochola

   Ocena:
   4.5/6

   Warszawa, tu i teraz. W luksusowym apartamencie odnalezione zostaje ciało znanego biznesmena. Po oględzinach miejsca zdarzenia policja ogłasza, iż było to samobójstwo. Gdy jednak wkrótce dochodzi do kolejnych tajemniczych zgonów, śledczy muszą wziąć pod uwagę, że za wszystkim może stać morderca.

  1. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   5/6

   Znajdziesz tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Każdy z nich został opatrzony słowniczkiem zawierającym tłumaczenia na język polski zarówno terminów specjalistycznych, jak i ty...

  2. ASAP. Jak nauczyć się języka obcego tak szybko, jak to możliwe

   okladka

   Autor:
   Bartosz Oczko

   Ocena:
   5.1/6

   Jeśli planujesz rozpocząć naukę nowego języka, na pewno jesteś mocno zmotywowany. Początki bywają obiecujące, jednak w większości przypadków entuzjazm szybko znika. Okazuje się, że wykute na blachę słówka dziwnie łatwo ulatują z głowy, a gramatyka, mimo starań, pozostaje niezrozumiała.

  3. Superskuteczne strategie opanowania języków obcych. Twój prywatny coach. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Ewa Eldridge

   Ocena:
   5/6

   Dowiesz się od niej, że opanowanie języka obcego wymaga dobrego przygotowania samego siebie, zanim jeszcze usiądziesz nad słówkami czy gramatyką — jest jak zagruntowanie płótna przed malowaniem obrazu, czyli nieodzowne.

  4. Język niemiecki w IT. Rozmówki

   okladka

   Autor:
   Marcin Jackiewicz

   Ocena:
   3.3/6

   Polscy informatycy dali się światu poznać z jak najlepszej strony, więc świat upomina się o nich. Coraz więcej rodzimych firm współpracuje z europejskimi klientami, dla których podstawowym językiem komunikacji jest niemiecki.

  5. Angielski Phrasal Verbs

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   3/6

   Audio Kurs Angielski Phrasal Verbs to pierwsza z dwóch części Audio Kursów do nauki 400 najważniejszych angielskich phrasal verb. Kurs skutecznie uczy 200 czasowników frazowych (phrasal verbs), np.

  6. Angielski Gramatyka

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski Gramatyka Audio Kurs Angielski Gramatyka to kurs do samodzielnej nauki dla osób początkujących i zaczynających naukę. Kurs objaśnia najważniejsze zagadnienia: budowa zdania, tworzenie pytań, zaimki, najczęściej używane czasy, czasowniki nieregularne i inne.

  7. Angielski Czasy z ćwiczeniami

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   4.3/6

   Angielski Czasy z ćwiczeniami Audio Kurs uczy posługiwania się angielskimi czasami - Tenses. Czasy z ćwiczeniami zapoznają z zasadami użycia m.in. Present Simple, Past Continuous, Present Perfect, Present Perfect Continuous, Past Perfect, Future Simple, Future Continuous oraz going to.

  8. Angielski Niezbędne zwroty i wyrażenia

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski Niezbędne zwroty i wyrażenia Audio Kurs Angielski Niezbędne zwroty i wyrażenia uczy 700 zwrotów niezbędnych do swobodnego porozumiewania się. Wszystkie wyrażenia zilustrowano zdaniem lub krótkim dialogiem pokazującym ich użycie w kontekście.

  9. Angielski Fiszki mp3 1000 najważniejszych słów i zdań

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski Fiszki mp3 1000 najważniejszych słów i zdań Z Angielski Fiszki MP3: - poznasz 1000 najważniejszych słów wraz z 1000 przykładowych zdań - nauczysz się gotowych wzorców komunikacyjnych - wyćwiczysz wymowę z wysokiej jakości nagraniami wyłącznie native spekerów - wysłuchasz nagrań na...

  10. Władca Języków, czyli prawie wszystko o tym, jak zostać poliglotą

   okladka

   Autor:
   Mariusz Włoch

   Ocena:
   5/6

   Mariusz Włoch, trener kompetencji komunikacyjnych i językowych, wyczerpująco opisuje różne aspekty skutecznych i nieskutecznych metod uczenia się języków, a także proponuje swoje autorskie rozwiązania podstawowych problemów związanych z tą nauką.

  11. Angielski Konwersacje dla srednio zaawansowanych

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Głównym celem kursu jest pokonanie "bariery" w mówieniu oraz opanowanie słownictwa pozwalającego na swobodne prowadzenie rozmowy w różnych sytuacjach.

  12. Niemiecki w korku dla początkujących: Kurs podstawowy (Poziom A1-A2)

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Spędzasz dużo czasu w podróży i chcesz w tym czasie robić coś pożytecznego? Zacznij uczyć się niemieckiego. Nawet kilkanaście minut dziennie z naszym kursem pozwoli Ci opanować podstawy i wkrótce zaczniesz porozumiewać się w codziennych sytuacjach.

  13. FISZKI audio j. angielski Czasowniki dla średnio zaawansowanych

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język angielski Czasowniki dla średnio zaawansowanych Poziom: B1/B2, intermediate (średnio zaawansowany) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji warto je zatem znać.

  14. FISZKI audio j. angielski Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   6/6

   FISZKI audio język angielski Słownictwo 1 Poziom: A1, elementary (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  15. Angielski - Konwersacje dla zaawansowanych

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   4/6

   Audio Kurs Angielski Konwersacje dla zaawansowanych uczy prowadzenia swobodnych rozmów i aktywnego komunikowania się. Kurs przeznaczony jest dla osób znających język przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym, które chcą doskonalić umiejętność prowadzenia swobodnych rozmów.

  16. FISZKI audio j. włoski Słownictwo 2

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język włoski Słownictwo 2 Poziom: A2, pre-intermedio (niższy średnio zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej na...

  17. Anne of Avonlea. Ania z Avonlea w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   Lucy Maud Montgomery, ...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  18. Niemiecki w pracy 1000 podstawowych słów i zwrotów - Nowe wydanie

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Chcesz szybko opanować słownictwo przydatne w pracy za granicą? Ucz się z kursem „Niemiecki w pracy. 1000 słów i zwrotów – Nowe wydanie”, który wprowadza praktyczne tematy i rozwija słownictwo przydatne w różnych sytuacjach w pracy oraz podczas ubi...

  19. Włoski. Superkurs

   okladka

   Autor:
   Aleksandra Leoncewicz,...

   Ocena:
   0/6

   Włoski. Superkurs łączy w sobie zalety intensywnego kursu Lingo z serii %22raz a dobrze%22 oraz popularnych rozmówek z serii %22Powiedz to!%22. Dialogi i słownictwo nagrane z udziałem rodowitych Włochów oraz polskiego lektora; audiobook przyjazny samoukowi: do słuchania w domu, w samochodzie, w p...

  20. Angielski Rozmówki w podróży (PDF + mp3)

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Teraz zwroty przydatne w podróży możesz mieć zawsze pod ręką. Pobierz e-booka i audiobook mp3 na swoje urządzenie i korzystaj wygodnie gdziekolwiek jesteś.

  21. FISZKI audio - j. angielski - Słownictwo 2

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język angielski – Słownictwo 2 Poziom: A2, pre-intermediate (niższy średnio zaawansowany) FISZKI – kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY – doczekał się wersji audio.

  22. FISZKI audio - j. angielski - Słownictwo 3

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język angielski – Słownictwo 3 Poziom: B1, intermediate (średnio zaawansowany) FISZKI – kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY – doczekał się wersji audio.

  23. Angielski Kurs podstawowy

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   5/6

   Audio Kurs Angielski Kurs podstawowy mp3 przeznaczony jest dla osób początkujących, zaczynających naukę oraz tych, którzy chcieliby szybko przypomnieć sobie podstawy języka angielskiego i przygotować się do podróży.

  24. Turecki - Kurs podstawowy

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Turecki Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących, oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie przypomnieć sobie podstawy języka tureckiego. Kurs uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień - teraz już samodzielnie zapytasz o drogę, zrobisz zakupy, zarezerwujesz pokój...

  25. Angielski Czasowniki nieregularne

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Audio Kurs Angielski Czasowniki nieregularne z ćwiczeniami Wzory odmian i przykłady prawidłowego użycia w 3 formach, dla początkujacych i średnio zaawasnowanych - 100 czasowników nieregularnych w trzech formach: Present Simple, Past Simple, Past Participle - praktyczne ćwiczenia i przykłady u...

  26. Angielski - Konwersacje dla początkujących

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   5/6

   Kurs zawiera kilkadziesiąt dialogów, naukę przydatnych słów i zwrotów oraz zestaw ciekawych ćwiczeń. Tematy rozmów obejmują praktyczne, życiowe sytuacje, m.in. spotkanie w klubie, szukanie pracy, zakupy przez Internet, wizyta u lekarza, wymarzone wakacje, problemy z komunikacją miejską, a także ...

  27. Angielski Fiszki mp3 1000 słówek dla znających podstawy

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   5/6

   Angielski Fiszki mp3 1000 słówek dla znających podstawy Z Angielski Fiszki MP3: - poznasz 1000 niezbędnych słów wraz z 1000 przykładowych zdań - nauczysz się gotowych wzorców komunikacyjnych - wyćwiczysz wymowę z wysokiej jakości nagraniami wyłącznie native spekerów - wysłuchasz nagrań na d...

  28. Niemiecki Kurs podstawowy

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   przeznaczony jest dla osób początkujących, zaczynających naukę oraz tych, którzy chcieliby szybko przypomnieć sobie podstawy języka niemieckiego i przygotować się do podróży. Obejmuje 11 lekcji uczących blisko 1000 najbardziej potrzebnych słów i zwrotów, np.

  29. FISZKI audio j. włoski Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język włoski Słownictwo 1 Poziom: A1, principiante (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  30. FISZKI audio j. portugalski Starter

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język portugalski Starter Poziom: dla absolutnie początkujących Doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z językiem portugalskim. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  31. FISZKI audio j. włoski Czasowniki dla początkujących

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język włoski Czasowniki dla początkujących Poziom: A1/A2, principiante (podstawowy) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji warto je zatem znać. FISZKI audio to proste zasady i wyraźne nagrania, czyli klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  32. FISZKI audio j. włoski Słownictwo 3

   okladka

   Autor:
   Anna Gogolin

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język włoski Słownictwo 3 Poziom: B1, intermedio (średnio zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  33. FISZKI audio - j. włoski - Starter

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język włoski – Starter Poziom: dla absolutnie początkujących Doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z językiem włoskim. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  34. Francuski raz a dobrze

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Węzowska, Er...

   Ocena:
   0/6

   Kurs Lingo to skuteczny i szybki sposób na opanowanie nowoczesnego języka francuskiego zarówno dla początkujących, jak i dla tych, co już nieraz zaczynali. Aktualna tematyka: turystyka, biznes, internet, poszukiwanie pracy.

  35. At the Table. Nauka angielskiego dla dzieci 2-7 lat

   okladka

   Autor:
   Monika Nizioł-Celewicz...

   Ocena:
   0/6

   Ebook z serii BilinguAll(R) dla dzieci do nauki j. angielskiego. Barwne ilustracje, duża czcionka, dwujęzyczny słowniczek. Zawiera wyrazy i wyrażenia związane z potrawami i gotowaniem.

  36. My Family. Nauka angielskiego dla dzieci 2-7 lat

   okladka

   Autor:
   Monika Nizioł-Celewicz...

   Ocena:
   0/6

   Ebook z serii BilinguAll(R) dla dzieci do nauki j. angielskiego. Barwne ilustracje, duża czcionka, dwujęzyczny słowniczek. Dzieci poznają wyrazy i wyrażenia związane z rodziną. Średni poziom trudności; wiek: 2-7 lat.

  37. Angielski w pracy i biznesie

   okladka

   Autor:
   Hubert Karbowy

   Ocena:
   1/6

   Samouczek LINGO to intensywny kurs angielskiego języka biznesowego. Przeznaczony jest dla pracowników międzynarodowych korporacji, właścicieli firm, osób rozpoczynających karierę zawodową i szukających pracy.

  38. FISZKI audio j. angielski Konwersacje

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk, Joann...

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Konwersacje Poziom: A2-B2, intermediate (średnio zaawansowany) Tytuł powstał z myślą o osobach, które mimo, że uczą się języka angielskiego już od jakiegoś czasu, wciąż boją się mówić w tym języku.

  39. Anne of Green Gables. Ania z Zielonego Wzgórza w wersji do nauki języka angielskiego

   okladka

   Autor:
   Lucy Maud Montgomery, ...

   Ocena:
   6/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  40. Samouczek języka niemieckiego dla średnio zaawansowanych. Kurs audio mp3 +

   okladka

   Autor:
   Monika von Basse

   Ocena:
   6/6

   Zestaw składający się z samouczka i nagrań mp 3 (ponad 200 minut) umożliwiający samodzielną, efektywną naukę. Pomaga w opanowaniu języka niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym.

  41. Niemiecki język biznesowy w twojej firmie. Wirtschaftsdeutsch in deinem Unternehmen

   okladka

   Autor:
   Agnieszka Dudek

   Ocena:
   0/6

   Język niemiecki Używasz języka niemieckiego w pracy, podczas wyjazdów czy spotkań służbowych? Autorka podczas indywidualnych zajęć miała okazję poznać potrzeby pracowników firm i każde pojedyncze słowo niezbędne do korespondencji handlowej czy rozmów biznesowych.

  42. Angielski Konwersacje dla poczatkujacych

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Głównym celem kursu jest pokonanie "bariery" w mówieniu oraz opanowanie słownictwa pozwalającego na swobodne prowadzenie rozmowy w różnych sytuacjach.

  43. Angielski w typowych sytuacjach: Business English New Edition (16 tematów na poziomie B2 Listen & Learn)

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik, Joanna B...

   Ocena:
   0/6

   Chcesz swobodnie rozmawiać w sytuacjach biznesowych? Ucz się z kursem Angielski w typowych sytuacjach. Business English New Edition to praktyczny kurs konwersacyjny, który rozwija umiejętność komunikowania się w biurze i różnych sytuacjach biznesowych.

  44. Angielski w typowych sytuacjach: A Month in Brighton New Edition (16 tematów na poziomie B1 Listen & Learn)

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Chcesz swobodnie rozmawiać w codziennych sytuacjach? Ucz się z kursem Angielski w typowych sytuacjach. A Month in Brighton New Edition to praktyczny kurs konwersacyjny, który rozwija umiejętność porozumiewania się w codziennych sytuacjach i pozwala bez trudu opanować język angielski na poz...

  45. Angielski Grammar Master: Grammar Tenses New Edition (Poziom średnio zaawansowany / zaawansowany: B1-C1 Słuchaj & Ucz się)

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Chcesz tak opanować gramatykę, aby poprawnie rozmawiać i pisać po angielsku? Ucz się z kursem Angielski Grammar Master. Grammar Tenses New Edition, który stopniowo uczy wszystkich najważniejszych czasów i form gramatycznych niezbędnych do poprawnego porozumiewania się w języku angie...

  46. Angielski Speaking Master

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Chcesz udoskonalić swój styl i swobodnie rozmawiać po angielsku? Słuchaj i ucz się z kursem English Speaking Master, który stopniowo uczy gotowych wzorców komunikacyjnych przydatnych w różnych sytuacjach zarówno w codziennych rozmowach, jak też podczas kontakt&o...

  47. Angielski w korku kompletny kurs podstawowy

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Spędzasz dużo czasu w podróży i chcesz w tym czasie robić coś pożytecznego? Zacznij uczyć się angielskiego. Nawet kilkanaście minut dziennie z naszym kursem pozwoli Ci opanować podstawy i wkrótce zaczniesz porozumiewać się w codziennych sytuacjach.

  48. Angielski w korku. Przydatne zwroty i zdania w podróży

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Chcesz szybko nauczyć się zwrotów przydatnych w podróży? Słuchaj i ucz się z kursem „Angielski w korku. Przydatne zwroty i zdania w podróży”. Nawet kilkanaście minut dziennie z naszym kursem pozwoli Ci opanować praktyczne słownictwo i wkrótce bez probl...

  49. Niemiecki. Superkurs

   okladka

   Autor:
   Tomasz Sielecki, Piotr...

   Ocena:
   0/6

   Zestaw audio idealny do samodzielnej nauki i niezbędny w podróży: - Intensywny kurs w 30 lekcjach - Rozmówki polsko-niemieckie - 150 minut nagrań. %22Niemiecki. Superkurs%22 łączy w sobie zalety intensywnego kursu Lingo z serii %22raz a dobrze%22 oraz popularnych rozmówek z serii %22Powiedz to!

  1. Kroniki Diuny (#1). Diuna

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5.2/6

   Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora Szaddama IV rządzący Diuną Harkonnenowie opuszczają planetę, swe największe źródło dochodów.

  2. Kroniki Diuny (#2). Mesjasz Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5/6

   Mesjasz Diuny to wspaniała kontynuacja pierwszej części cyklu. Tym razem autor skupia się przede wszystkim na postaci Paula. Frank Herbert ukazuje całe spektrum jego władzy, ale również człowieczeństwa.

  3. Kolor magii

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   6/6

   Pierwsza książka z serii Świata Dysku, stanowiąca satyrę na cały gatunek fantasy. Opowiada losy pierwszego dyskowego turysty Dwukwiata, oraz jego śmiercionośnego, wykonanego...

  4. Kroniki Diuny (#3). Dzieci Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   0/6

   Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Upłynęło dziewięć lat, odkąd oślepiony MuadDib ruszył samotnie na pustynię na spotkanie z Szej-huludem. W tym czasie Imperium rządziła jego siostra Alia.

  5. Księga Całości (#4). Grombelardzka legenda. Księga 2. Wstęgi Aleru

   okladka

   Autor:
   Feliks W. Kres

   Ocena:
   0/6

   Wstęgi Aleru wciąż wiszą nad Grombelardem. Nieuchronnie nadciąga kolejna Wojna Potęg. Dziś, jutro, a może za tydzień, gdzieś pośród smaganych wiatrem i deszczem szczytów, ożyje wroga siła.

  6. Pan Lodowego Ogrodu (Tom 1). Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1

   okladka

   Autor:
   Jarosław Grzędowicz

   Ocena:
   5.7/6

   Planeta powitała go mgłą i śmiercią. Dalej jest tylko gorzej... Vuko Drakkainen ląduje samotnie na odległej, zamieszkanej przez człekopodobną cywilizację planecie Midgaard. Musi odnaleźć wysłaną tu wcześniej ziemską ekipę badawczą, pod żadnym pozorem nie ingerując w rozwój nieznanej kultury.

  7. Pan Lodowego Ogrodu (Tom 2). Pan Lodowego Ogrodu. Tom 2

   okladka

   Autor:
   Jarosław Grzędowicz

   Ocena:
   5.8/6

   Pan z Wami! I ogród jego. W stylu Grzędowiczowskim. Mrocznym. Bujny okrucieństwem, co na manowcach ludzkiej duszy zakwita. Upiorny niczym świat z płócien Boscha. On zstąpił z Ziemi i rozkazał Ludziom Wężom brać wszystko.

  8. Kroniki Diuny (#4). Bóg Imperator Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   0/6

   Od akcji rozgrywającej się w poprzednim tomie cyklu Kroniki Diuny minęło trzy i pół tysiąca lat. Diuna przestała być pustynną planetą. Pokonawszy Alię i podporządkowawszy sobie ród Corrinów, Leto II objął rządy Imperium i wprowadził je na swój Złoty Szlak.

  9. Pan Lodowego Ogrodu (Tom 4). Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4

   okladka

   Autor:
   Jarosław Grzędowicz

   Ocena:
   5.2/6

   Świat lodowego ogrodu Władza uzależnia, szczególnie w połączeniu z magią. Wyobraź sobie, że stałeś się bogiem ktoś miałby cię tego stanu pozbawić? No fuckin way! Nie liczą się sentymenty, dobro wspólne, misja i przyjaźń.

  10. Pan Lodowego Ogrodu (Tom 3). Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3

   okladka

   Autor:
   Jarosław Grzędowicz

   Ocena:
   5.3/6

   PAN Z WAMI. Jako i ogród jego. Wstąpiwszy, porzućcie nadzieję. Oślepną monitory, umilkną telefony. Tu włada magia. WŁADZA...Wystarczyło zaledwie czworo obdarzonych jej pełnią Ziemian, by z planety Midgaard uczynić prawdziwe piekło.

  11. Kroniki Diuny (#5). Heretycy Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5/6

   Frank Herbert w piątej części cyklu serwuje swoim czytelnikom prawdziwą jazdę bez trzymanki w asyście nowych bohaterów.

  12. Problem trzech ciał

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   5/6

   W roku 1967 trwa rewolucja kulturalna w Chinach. Poznajemy młodą dziewczynę Ye Wenjie, córkę wybitnego fizyka zamordowanego przez czerwonogwardzistów. Pracuje przy wycince drzew. Pewnego razu zostaje aresztowana z powodu czytania niedozwolonej książki.

  13. Pieśń Lodu i Ognia. (Tom 1.). Gra o tron

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   5.9/6

   W Westeros panują rody, które pod ułudą jedności sprawują władzę. Jednak wystarczy tylko jeden impuls by cała ta konstrukcja pełna kłamstw i wzajemnej niechęci runęła. W krainie mroźnej północy, dzicy ludzie każdego dnia walczą o przetrwanie, a na plecach czują oddech zimnokrwistych potworów.

  14. Inne pieśni

   okladka

   Autor:
   Jacek Dukaj

   Ocena:
   5.6/6

  15. Fundacja. Fundacja i Imperium

   okladka

   Autor:
   Isaac Asimov

   Ocena:
   5.5/6

   Pierwsza Fundacja utrzymała suwerenność i pokonała Republikę Korelską. Wyszła też obronną ręką z następnego kryzysu, wywołanego przez gen. Bela Riosea i lorda Brodriga. Jednak siedemdziesiąt lat później autorytarna władza Fundacji popada w konflikt z opozycją demokratyczną oraz niepodległy...

  16. Kroniki Diuny (#6). Kapitularz Diuną

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   6/6

   Kapitularz Diuną to szósta i zarazem ostatnia część cyklu Kroniki Diuny autorstwa Franka Herberta. Ponownie na placu boju spotykają się Bene Gesserit i Dostojne Matrony.

  17. Bajki robotów

   okladka

   Autor:
   Stanisław Lem

   Ocena:
   0/6

  18. Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#3). Koniec śmierci

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   5.3/6

   Oszałamiający rozmachem chiński bestseller,który stał się wydawniczym fenomenem w USA. KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO. Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi.

  19. Trylogia Wojen makowych (#1). Wojna makowa

   okladka

   Autor:
   Rebecca F. Kuang

   Ocena:
   4/6

   Kiedy jesteś sierotą wojenną świat ma dla ciebie głównie pogardę, odrzucenie, brutalność i ból. Czasem, jeśli akurat masz szczęście, obojętność. Jeśli natomiast do tego jesteś dziewczynką, szczęście ma twoja przybrana rodzina.

  20. Czarna Góra

   okladka

   Autor:
   Autor Pilipiuk

   Ocena:
   6/6

   Gdzieś w dziczy u stóp Uralu umiera były katorżnik. Jego samotna śmierć staje się początkiem drogi dla dwóch ludzi. Wiekowego zesłańca i kilkunastoletniego chłopaka. Każdy ruszy w inną stronę, a jeden z nich rzuci prawdziwe wyzwanie śmierci.

  21. Ubik

   okladka

   Autor:
   Philip K. Dick

   Ocena:
   5.3/6

  22. Proxima

   okladka

   Autor:
   Stephen Baxter

   Ocena:
   5/6

   Proxima to interesująca pozycja science fiction, której autorem jest Stephen Baxter, znany z serii książek Długa Ziemia współtworzonych z Terrym Pratchettem. Akcja powieści rozgrywa się w XXVII wieku, przyszłość ludzkości w tej galaktyce wydaje się niemal nieograniczona.

  23. Księga Całości (#1). Północna Granica

   okladka

   Autor:
   Feliks W. Kres

   Ocena:
   0/6

   Na początku była Szerń. Objęła we władanie świat i tchnęła inteligencję w trzy gatunki: ludzi, koty i sępy. A potem znad Bezmiarów nadciągnął Aler i stworzył własne rozumne istoty. Rozpoczęła się wojna potęg, która trwa do dziś.

  24. Fundacja. Fundacja

   okladka

   Autor:
   Isaac Asimov

   Ocena:
   0/6

   Dom Wydawniczy REBIS wydał cykl Fundacja oraz cykl Roboty. Na podstawie Fundacji powstał wysokobudżetowy serial Apple TV+. Po procesie Seldona i wydaleniu Encyklopedystów z Trantora ostoją ludzkiej wiedzy jest Fundacja.

  25. O mrówkach i dinozaurach

   okladka

   Autor:
   Liu Cixin

   Ocena:
   6/6

   Tajemnice pierwszej i najwspanialszej ziemskiej cywilizacji. Ziemia. Okres kredy. Mrówki i dinozaury stworzenia zupełnie niepodobne do siebie nawzajem, ale świetnie się uzupełniające z biegiem czasu nawiązały ścisłą współpracę.

  26. Karpie bijem

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   5.8/6

   I to w wielkim stylu, bo dzieją się nieprawdopodobne. Dowiecie się, jak zamienić Babę Jagę w broń ostatecznej Zagłady, jak w Dębince realizują konwergencję kultur, jakie zagrożenia mogą płynąć ze świętowania Światowego Dnia Przytulania oraz co Syndrom sztokholmski ma wspólnego z samogonem.

  27. Lśnienie

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5.7/6

   Jack, nauczyciel i pisarz obecnie poszukujący natchnienia dostaje pracę jako dozorca w opuszczonym w sezonie zimowym hotelu w górach. Mężczyzna uznaje pobyt daleko od zgiełku i hałasu za doskonałą okazję do napisania sztuki teatralnej, do której przymierzał się od jakiegoś czasu.

  28. Paradyzja

   okladka

   Autor:
   Janusz Andrzej Zajdel

   Ocena:
   0/6

   Podróż na sztuczną planetę, w którą wyruszył Rinah jest czymś więcej niż wyprawą gotowego na nowe wyzwania dziennikarza. Nie jest to historia prosta, gdyż i sama powieść taką nie jest.

  29. Outsider

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5.5/6

   Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści.

  30. Kroniki Jakuba Wędrowycza

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   4.5/6

   Zagadka gumofilców. Na wojsławickiej komendzie zostały po nim tylko protokół zatrzymania i gumofilce. Choć zarzuty wobec poszukiwanego Jakuba W. mogą szokować, ma on szacowne grono obrońców.

  31. Wyjście z cienia

   okladka

   Autor:
   Janusz Andrzej Zajdel

   Ocena:
   0/6

   Uczynił Zajdel z konwencji science-fiction narzędzie do przekazywania swej wiedzy o świecie i do zapisania świadectwa. Trudno dziś jednoznacznie powiedzieć , czy zostawił nam dzieło wieczne lub choćby tylko trwałe.

  32. Era supernowej

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   4.2/6

   Autor bestsellerowego Problemu trzech ciał. Do Ziemi dociera zabójcze radioaktywne promieniowanie odległej o osiem lat świetlnych supernowej. Naukowcy z przerażeniem odkrywają, że w jego wyniku wszyscy ludzie w wieku powyżej trzynastu lat umrą w ciągu roku.

  33. Imperium Achai (#3). Virion 3. Adept

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   6/6

   Virion po raz kolejny staje twarzą w twarz z przeznaczeniem. Przeznaczenie, w osobie Horecha, nie poderżnęło mu jednak gardła, a jedynie zażądało wódki. Stary Szermierz Natchniony zobaczył w młodym uciekinierze coś, co wyrwało go z pijackiego marazmu.

  34. Cieplarnia

   okladka

   Autor:
   Brian Aldiss

   Ocena:
   0/6

   Powieść zdobyła nagrodę Hugo. Magiczna, niepokojąca z misternym obrazem piekielnego, pogrążonego w oparach lasu i jego fantastycznych mieszkańców. To owoc niezwykle twórczej wyobraźni.

  35. Trylogia Wojen makowych (#2). Republika Smoka

   okladka

   Autor:
   Rebecca F. Kuang

   Ocena:
   6/6

   Gniew zmieniający duszę w rozszalały ogień, którego nigdy nie da się ugasić. Oto cały świat Rin. Chwyciła los za gardło i wyrwała mu z trzewi swoją przyszłość - dostała się do Akademii Sinegardzkiej a potem dalej, dzień po dniu, walczyła by ją skończyć.

  36. Achaja - tom 3

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   6/6

   Cesarstwo Luan atakowane jest przez królestwo Troy i armię niewielkiego Arkach. Wydawałoby się, że z oddziałami tego ostatniego rozprawi się bardzo szybko. Nikt w Luan nie sądzi, że cokolwiek może zachwiać potęgą Tradycji i Zakonu.

  37. Świat Dysku. Zimistrz. Opowieść ze Świata Dysku

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   0/6

   Tiffany zrobiła jeden niewłaściwy krok, popełniła jeden drobny błąd... A teraz duch zimy się w niej zakochał. Daje róże i góry lodowe, wyznaje uczucie lawinami i obsypuje płatkami śniegu.

  38. Malowany człowiek. Księga 2

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   5.3/6

   Czy znękana ludzkość znajdzie w sobie dość siły, by stanąć naprzeciw otchłańców z uniesioną głową? Przecież od wieków potrafi się tylko chować za murami ochronnych runów Jedynie w odległej Krasji ludzie wypowiedzieli demonom otwartą wojnę.

  39. Imperium Achai (#2). Virion 2. Obława

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   5.7/6

   Gdzieś na krańcu imperium Virion znajduje osadę zamieszkałą przez wyrzutków, łotrów i uciekinierów takich samych, jak on. W miejscu, gdzie nikt nikogo nie pyta o przeszłość mógłby znaleźć cichy kąt dla siebie i swojej niezwykłej żony.

  40. Cykl wojenny Adama Przechrzty (#4). Demony czasu pokoju

   okladka

   Autor:
   Adam Przechrzta

   Ocena:
   0/6

   Efektowne zakończenie trylogii Adama Przechrzty Mroczna i brutalna opowieść. Trochę powieść wojenna, trochę sensacja w niezwykłych realiach powojennej Moskwy. Główny bohater Aleksander Razumowski jest prawdziwym twardzielem, który Jamesa Bonda zjadłby na drugie śniadanie Upadek Trzecie...

  41. Katedra

   okladka

   Autor:
   Jacek Dukaj

   Ocena:
   6/6

   Niebezpiecznie jest za bardzo się zapatrzyć Planetoidy w układzie gwiazdy Lévie. Wypadek zmusza holownik Sagittarius do schronienia się na jednej z nich. Zapasów tlenu nie starczy jednak dla wszystkich.

  42. Opowieści z Narnii (#2). Opowieści z Narnii. Tom 2. Książę Kaspian

   okladka

   Autor:
   C.S. Lewis

   Ocena:
   4/6

   W życiu znanych nam z tomu Lew, Czarownica i stara szafa bohaterów upłynąl rok, w świecie Narnii natomiast 1300 lat! Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja - młodzi bohaterowie opowieści - spieszą na pomoc prawowitemu władcy Narnii, księciu Kaspianowi, który toczy śmiertelny bój o prawo do tronu.

  43. Tron z czaszek. Księga 2

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   5/6

   Wybawiciel ludu pustyni zniknął. Tron z Czaszek stoi pusty. Synowie Ahmanna rozpoczynają bezwzględną walkę o władzę. Wybawiciel z zielonych krain także zniknął. Wokół Bluszczowego Tronu wiąże się sieć intryg sięgająca aż po Zakątek, ale władcy Thesy nie przejmują się zagrożeniem ze strony Sharum.

  44. Pustynna włócznia. Księga 2

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   4.5/6

   Arlen nie żyje... Tamtej nocy zginął bym ja mógł żyć dalej. Czasami Posłaniec musi powiedzieć ludziom to, czego nie chcieliby usłyszeć. Czasami śmierć jest lepsza od prawdy.

  45. Pustynna włócznia. Księga 1

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   4.7/6

   Sto tysięcy ludzi walczących ramię w ramię liczy się o wiele więcej niż sto milionów kulących się ze strachu. Dlaczego cierpimy? Przez alagai! Dlaczego Hannu Pash jest konieczna?

  46. Wojna w blasku dnia. Księga 1

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   4/6

   Podczas Nowiu na świat wychodzą demony Wojna w blasku dnia wciąga czytelników w świat otchłani i mroku. Ludzkość ma trzydzieści dni, aby przygotować się do kolejnego ataku. Miesiąc, to zbyt mało, by uchronić wioskę.

  47. Otchłań Księga 1

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   0/6

   Od niepamiętnych czasów nocą władają krwiożercze demony, za sprawą których ludzkość skurczyła się do niewielkich skupisk, które jedyną nadzieję na ocalenie pokładają w częściowo zapomnianych zaklęciach ochronnych.

  48. Na ostrzu noża. Ruchomy chaos

   okladka

   Autor:
   Patrick Ness

   Ocena:
   0/6

   Pierwszy tom bestsellerowej trylogii Patricka Nessa. Na podstawie książki został nakręcony film z Daisy Ridley i Tomem Hollandem w rolach głównych, który wejdzie na ekrany kin w marcu 2021 roku.

  49. Letnia noc

   okladka

   Autor:
   Dan Simmons

   Ocena:
   3/6

   Kiedy w Elm Haven zaczynają ginąć dzieci, nikt nie przypuszcza, że w miasteczku zagnieździły się demoniczne siły. Garstka dzieciaków odkrywa tajemnicę związaną z Old Central oraz z pewnym dzwonem, którego złowieszcze dźwięki rozlegają się po nocach w całym miasteczku.

  1. Asystentka szefa

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Mak

   Ocena:
   3/6

   Weronika Banach to skromna i miła dziewczyna, a do tego niepoprawna romantyczka. Marzy o księciu z bajki. Pochodzi z maleńkiej wsi, w której mieszka wraz z babcią. Nie kręci jej wielkomiejskie życie, ale pewnego dnia, za namową przyjaciółki, przyjeżdża do Gdyni na spotkanie w sprawie pracy.

  2. Kreol. Magnolia #1

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5.5/6

   Moses Buford Gaspard wyjechał z Nowego Orleanu piętnaście lat temu. Przez nią. Teraz wrócił. Dla niej. W końcu zrozumiał, jak fatalny błąd popełnił. Nie było dnia, w którym by o niej nie myślał.

  3. Decydujące starcie. Gabriel Legend #3

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5.5/6

   Gabriell zastaje go w swoim biurze. Bump (jego przyjaciel, niepełnosprawny po postrzale w głowę brat jego zabitej dziewczyny), klęczy na podłodze a Moses Buford Gaspard siedzi przy biurku Gabriela z lufą pistoletu przytkniętą do skroni Bumpa.

  4. Emerald

   okladka

   Autor:
   FortunateEm

   Ocena:
   6/6

   Życie Valerii upływa wśród słodyczy. Dosłownie, nie w przenośni - dziewczyna jest cukierniczką, wyjątkowo zdolną, jeżeli wierzyć klientom. Niektórzy mówią też, że Valeria jest równie słodka jak torty, które wychodzą spod jej ręki.

  5. PS Rzucam ci wyzwanie! Postscriptum #3

   okladka

   Autor:
   Winter Renshaw

   Ocena:
   5.2/6

   Aerin Keane uważano za jedną z najlepszych konsjerżek w Stanach. Była idealnie zorganizowaną perfekcjonistką. Słowem — doskonała asystentka dla wyjątkowo wymagających i drobiazgowych osób.

  6. Z innej bajki

   okladka

   Autor:
   Caroline Angel

   Ocena:
   6/6

   Przykro, kiedy ukochany chłopak zrywa znajomość. Jeszcze gorzej, jeśli do tego informuje, że przed chwilą zdradził. A już zupełnie fatalnie, jeżeli robi to wszystko w czasie rocznicowej randki.

  7. Pani Kusząca. Magnolia #2

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5/6

   Magnolia Marie Maison była niezwykle silną kobietą. Bo właśnie tego - siły, twardego charakteru i mocnych nerwów - wymagało jej dotychczasowe życie. Nowy Orlean, gdzie mieszkała, był pięknym, ale okrutnym miejscem.

  8. Nie zadzieraj z nim (Bezwzględna gra #1)

   okladka

   Autor:
   K. Bromberg

   Ocena:
   5.7/6

   Wszystko zależy od wygranej. Agencja upadnie, jeśli Dekker Kincade zawiedzie. A rodzinna firma to jedyne, co ojciec może przekazać dziewczynie i jej trzem siostrom. Co prawda one wciąż się ze sobą kłócą, ale też bardzo się kochają i są gotowe wiele dla siebie poświęcić.

  9. Scarlett. Gabriel Legend #2

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5.8/6

   Scarlett Priest. Nie powinien jej zaczepiać. Nie miał prawa jej dotykać ani pragnąć. I za żadne skarby świata nie mógł jej pokochać. Bo był przeklęty. Oto ten, który za życia stał się legendą, został skazany na samotność przez jakieś fatum.

  10. Upadek legendy. Gabriel Legend #1

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5.7/6

   Gabriel Legend był bardzo niebezpiecznym i zdeterminowanym mężczyzną. Po zakończeniu kariery pięściarza postanowił założyć klub. Miało to być wyjątkowe miejsce, do którego każdy będzie chciał wejść choćby na jeden wieczór.

  11. After All. To on ustala reguły

   okladka

   Autor:
   A.Z. Bell

   Ocena:
   4.8/6

   Liam pojawia się w życiu Mel zupełnie znienacka, w dniu jej dwudziestych czwartych urodzin. Niezbyt udanych, bo dziewczynie znów nie udało się zdobyć wymarzonej pracy i wygląda na to, że z planów uniezależnienia się od rodziców nic nie wyjdzie… Właśnie w takiej chwili na drodze Mel staje os...

  12. Obrończyni

   okladka

   Autor:
   Eliana Lascaris

   Ocena:
   5.3/6

   Thomas, mimo że sam zdecydował o rozstaniu z dziewczyną, przeżywa je równie boleśnie. Topi gorycz w alkoholu, wylewa na siłowni hektolitry potu, ale to wszystko nie działa. Myśli o Felicii nie chcą odejść, Thomas nieustannie się zastanawia, czy zasługuje na kolejną szansę i jak sprawić, by dziewc...

  13. Wróg mojego brata

   okladka

   Autor:
   Caroline Angel

   Ocena:
   5.8/6

   Zaaranżowane małżeństwo? To w XXI wieku raczej rzadko spotykane, nawet wśród rodzin królewskich. Ale Shannon Foster, chociaż nie jest królową, nie przejmuje się takimi drobiazgami. Skoro postanowiła, że jej wnuczka Abby w dniu osiemnastych urodzin poślubi Nigela, swojego przyjaciela z dzieciństwa...

  14. Rage. Romans mafijny

   okladka

   Autor:
   Alicja Skirgajłło

   Ocena:
   5.9/6

   Bracia mafiosi, opanowany twardziel Declan i jego nieobliczalny brat Joshua powracają, by znowu wpakować się w kłopoty. Tym razem jednak nie oni znajdują się na pierwszym planie opowieści ― aktualnie pomocy braci potrzebuje Jacob.

  15. Opiekunka

   okladka

   Autor:
   Ludka Skrzydlewska

   Ocena:
   5.5/6

   Życiem siedmioletniej Josie Spencer nieoczekiwanie wstrząsa tragedia - zamordowani zostają matka i ojczym dziewczynki. Pocieszenie daje jej jedynie obecność ukochanej opiekunki. Reese Anderson, dwudziestodwuletnia studentka psychologii, bardzo mocno angażuje się w opiekę nad osieroconym dzieckiem.

  16. Przeklęty kontrakt

   okladka

   Autor:
   Melanie Moreland

   Ocena:
   5.6/6

   Niebieskooka, drobna Katharine Elliot była osobistą sekretarką Richarda. Nie cierpiała tego zajęcia i nie znosiła swojego szefa — z wzajemnością. Dla Richarda była „pieprzonym ideałem”.

  17. PS Tęsknię za tobą. Postscriptum #2

   okladka

   Autor:
   Winter Renshaw

   Ocena:
   4.3/6

   To było takie oczywiste: początkująca aktorka, blondwłosa Melrose Claiborne, córeczka majętnych rodziców, musiała być rozkapryszoną, nieznośną lalą. Sutter Alcott wiedział to od pierwszej chwili, gdy ją zobaczył.

  18. Patron

   okladka

   Autor:
   Eliana Lascaris

   Ocena:
   4.8/6

   Gdy Felicia Andrews przekroczyła próg renomowanej firmy prawniczej Köster & Thompson, poczuła, że właśnie spełniają się jej marzenia. Od zawsze chciała być świetną prawniczką, a teraz, tuż po studiach, rozpoczynała pracę w jednej z najlepszych kancelarii w mieście.

  19. Zła chwila

   okladka

   Autor:
   K. N. Haner

   Ocena:
   5.3/6

   Atmosfera z dnia na dzień robiła się coraz bardziej gorąca. Niepisane zasady tego świata były nieugięte. Wszyscy wiedzieli, że jestem największą słabością Phixa. I zaczęli to wykorzystywać.

  20. PS Nienawidzę cię. Postscriptum #1

   okladka

   Autor:
   Winter Renshaw

   Ocena:
   5.3/6

   Isaiah Torres był żołnierzem. Jeździł w naprawdę niebezpieczne rejony, w których można było stracić życie. Właśnie przebywał na krótkiej przepustce w domu, niedługo miał wrócić do Afganistanu.

  21. Chaser. Dive Bar

   okladka

   Autor:
   Kylie Scott

   Ocena:
   6/6

   Wróć do Dive Bar, by znów spotkać pełnokrwistych bohaterów, dzięki którym to miejsce jest jedyne na świecie. Tym razem Eric, który w pełni zasłużył na złą opinię, zorientował się, że ma duży problem ze znalezieniem interesującej kobiety.

  22. Twist. Dive Bar

   okladka

   Autor:
   Kylie Scott

   Ocena:
   4.7/6

   W drugim tomie serii Dive Bar znajdziesz kolejną emocjonującą opowieść o uczuciach, nadziei na miłość i wielkiej namiętności. Joe Collins, barman w Dive Bar, któregoś dnia postanowił zlikwidować konto na portalu randkowym.

  23. Zgryźliwe wiadomości

   okladka

   Autor:
   Vi Keeland, Penelope Ward

   Ocena:
   5.6/6

   Wszystko potoczyłoby się inaczej, gdyby narzeczony Charlotte Darling, Todd, nie okazał się niewiernym sukinsynem. Charlotte po zamążpójściu z pewnością zmieniłaby się w nadętą snobkę, a potem żyłaby długo i szczęśliwie.

  24. Dirty. Dive Bar

   okladka

   Autor:
   Kylie Scott

   Ocena:
   5.8/6

   Do dnia ślubu Lydia Green była najszczęśliwszą dziewczyną na ziemi. Chris zachowywał się jak czuły narzeczony i był miłością jej życia. Drobne niepokojące sygnały Lydia po prostu lekceważyła.

  25. Sexuality Education

   okladka

   Autor:
   P.C . Gilbert

   Ocena:
   6/6

   Poznajcie Scarlett. Zdolną uczennicę, lubianą koleżankę, kochaną córkę i serdeczną przyjaciółkę. Dziewczyna wydaje się mieć wszystko, o czym można marzyć w jej wieku. Wszystko, poza miłością.

  26. Romans po brytyjsku

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward, Vi Keeland

   Ocena:
   5.7/6

   Bridget Valentine doskonale zdaje sobie z tego sprawę i choć wpadli sobie w oko z Simonem Hogiem, młodym i wyluzowanym lekarzem, postanawia trzymać go na dystans. Zwłaszcza że wymiana ich pierwszych spojrzeń nastąpiła w niecodziennych okolicznościach: przy usuwaniu haczyka wędkarskiego z pośladka...

  27. Szczęście diabła. Forge #2

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5.6/6

   Jericho Forge wtargnął w życie Indii jak tornado. Zapragnął jej na własność, jak nowej zabawki. I dostał ją. Ona oddała mu wolność za coś, co było dla niej nieskończenie cenne. Nie potrafiła jednak po prostu go znienawidzić.

  28. Najpiękniejsza pamiątka

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward, Vi Keeland

   Ocena:
   6/6

   Śnieżyca minęła, loty przywrócono, a Madeline i Milo nie potrafili się rozstać. Stali się sobie bliscy. Przez kilka cudownych dni byli nierozłączni. Nie poznali swoich prawdziwych imion, choć zdradzili sobie najpilniej skrywane sekrety.

  29. Serce diabła. Forge #3

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   6/6

   Dla Jericha sięgnięcie po kolejną ślicznotkę było równie oczywiste jak władza, którą sprawował żelazną ręką. Tym razem jednak nie chodziło tylko o seks. Wymuszone małżeństwo miało być grą, której celem było zdobycie większej władzy i pieniędzy.

  30. Pakt z diabłem. Forge

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5.6/6

   Niestety, zakład z Forge’em nie był dobrym pomysłem. Kobieta spodziewała się, że w ten sposób wygra dziesięć milionów dolarów, pieniądze, od których tak wiele zależało. Jednak tym razem przegrała.

  31. Bogaty i grzeszny. Bogactwo i grzech #1

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5.7/6

   Przesiąknięta nienawiścią wspólna przeszłość od lat zatruwa życie Riscoffów i Gable’ów. Wojna między rodzinami przeszła już do legendy. Nawet mieszkańcy miasta byli zmuszeni opowiedzieć się po jednej ze stron.

  32. Imperium grzechu

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5.6/6

   Lachlan Mount, niekwestionowany władca miasta, zdaje sobie sprawę, że zdobył niezwykłą kobietę. Keira jest jego własnością, ale także jego królową. Dla niej jest gotów na wszystko. Co należy rozumieć bardzo dosłownie, gdy mowa o Lachlanie — człowieku, który w swojej żelaznej pięści skupił c...

  33. Król bez skrupułów

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5.1/6

   Lachlan Mount nie ma żadnych zahamowań ani słabości, a o jego bezwzględności krążą legendy. Nikt nie odważy się kwestionować jego życzeń czy łamać ustalonych przez niego zasad — ani policja, ani żadna z mafii działających w tym mieście.

  34. Bad Boys Bring Heaven

   okladka

   Autor:
   C.S. Riley

   Ocena:
   5.6/6

   Hope Ciredman kroczy przez życie, jakby nie miała nic do stracenia. Oziębłość i beznamiętna twarz to jej maska. Arogancja to sposób bycia. A buntowniczy charakter to prawdziwy magnes ściągający kłopoty.

  35. Park Avenue

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward, Vi Keeland

   Ocena:
   6/6

   Hollis LaCroix przyzwyczaił się, że ma władzę i duże pieniądze. Nie znosił kobiet, które miały sekrety. Nie przepadał też za tupetem i ciętym językiem. Ślicznotka, która uszkodziła mu samochód, a chwilę potem, starając się o posadę niani jego bratanicy, wygarnęła mu od serca, natychmiast spotkała...

  36. Milioner i bogini

   okladka

   Autor:
   Vi Keeland, Penelope Ward

   Ocena:
   5.1/6

   Dex od razu zrozumiał, że przypadek zetknął go z absolutnie wyjątkową kobietą. Była śliczna, odważna i pełna ognistego temperamentu, a dodatkowo doskonale wiedziała, czego chce. Przy okazji zdradziła mu, że nie znosi ludzi pokroju Dextera Truitta — zbyt bogatych i snobistycznych, a przy tym...

  37. Jej wina i grzech. Bogactwo i grzech #2

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5.8/6

   Whitney była skazana na porażkę. Cokolwiek by się działo, jej wina była oczywista i nie do obalenia. Nawet jeśli chodziło o romans jej własnej matki. Sytuacji nie ułatwiał magiczny wpływ, jaki na Whitney wywierał Lincoln Riscoff — wyjątkowo przystojny dziedzic ogromnej fortuny.

  38. Niepokorna królowa

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   4.9/6

   Lachlan Mount stanowi prawo i ustala zasady w Nowym Orleanie. Nikt nawet nie próbuje kwestionować jego żądań. Gdy sięgnął po Keirę, oczywiste było, że odtąd jest jego zabawką. Dziewczyna stała się własnością najbardziej bezwzględnego i bezlitosnego tyrana, jaki kiedykolwiek kontrolował Nowy Orlean.

  39. Ariana w objęciach wroga

   okladka

   Autor:
   Riva Scott

   Ocena:
   5/6

   Ariana Núñez z pewnością nie tak wyobrażała sobie dorosłość. Przecież nikt nie oczekuje, że w wieku dwudziestu lat zostanie najzwyczajniej w świecie oddany we władanie gangsterów.

  40. Drwal. Miłość, która narodziła się z natury

   okladka

   Autor:
   K.N.Haner

   Ocena:
   4.4/6

   To spotkanie, które nieoczekiwanie na dobrych kilka dni uziemia Jasona i Sam w leśnej samotni, sprawia, że zamknięty i skryty mężczyzna otwiera się przed, na pozór beztroską, kobietą.

  41. Płonąca namiętność. Życiowi bohaterowie

   okladka

   Autor:
   K. Bromberg

   Ocena:
   5.6/6

   Książki tej serii opowiadają historie trzech braci Malone. Drugi z nich, Grady, jest strażakiem, odważnym, charyzmatycznym i pewnym siebie, a przy tym seksownym i przystojnym. Nie jest jednak szczęśliwy.

  42. Daddy Cool

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward

   Ocena:
   4.7/6

   Wiele lat wcześniej Mackenzie Morrison i Francesca O’Hara byli najlepszymi przyjaciółmi. Zrodziło się między nimi uczucie, lecz Mack nagle odszedł, łamiąc serce Frankie. Wydawało się, że to definitywny koniec.

  43. Najdroższy sąsiad

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward

   Ocena:
   5.7/6

   Wkrótce jednak dziewczyna zorientowała się, że potrzebuje pomocy i musi jakoś stanąć na nogi. Dzięki siostrze zdecydowała się na terapię. Długie telefoniczne sesje z dr Veronicą Little miały ułatwić jej pogodzenie się ze stratą i nauczyć ją życia na nowo.

  44. Zakazany układ

   okladka

   Autor:
   K.N.Haner

   Ocena:
   5.4/6

   W tym samym momencie, w którym dziewczyna zamierza odebrać sobie życie, miejscowi gangsterzy wykonują brutalną egzekucję, której Nicole staje się przypadkowym świadkiem. Zamiast umrzeć, trafia prosto do domu mafiosa — Marcusa Accardo.

  45. Sentymentalna bzdura

   okladka

   Autor:
   Ludka Skrzydlewska

   Ocena:
   5.3/6

   Dziewczyna została zaproszona na ślub starszej siostry — i ma poważny kłopot. Wizyta w rodzinnych stronach to powrót do historii, o której od pięciu lat próbuje zapomnieć. Za smutną przeszłością Veroniki stoi konkretna osoba, niejaki Carter, drapieżca seksualny z rodu o szerokich koneksjach.

  46. Prawo mafii. Pierwsza polska antologia mafijna

   okladka

   Autor:
   K.N. Haner, Kinga Litk...

   Ocena:
   5.8/6

   Gdy popularne polskie autorki z grupy literackiej Euforia spotkają się razem w kawiarni, a naprzeciw nich usiądzie wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna o włoskim typie urody… W perfekcyjnie skrojonym garniturze, koszuli bez krawata i z kilkudniowym zarostem na twarzy… Gdy mężczyzna ten ...

  47. Rozkosze grzechu. Bogactwo i grzech #3

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   6/6

   Bo nienawiści i szaleństw było więcej. Nie zginęły z Rickym, nie zatraciły się w przeszłości. Przeciwnie — sięgnęły po kolejne ofiary. Tajemnicze śmierci zdawały się z upiorną konsekwencją towarzyszyć Whitney i jej ukochanemu — przysparzały im lęku i cierpień.

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint