Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Bestsellery Ebookpoint - Top 50 - Audiobooki

  Poniżej znajduje się aktualna lista najczęściej kupowanych audiobooków (mp3) w księgarni ebookpoint.pl z ostatnich 30 dni, generowana codziennie. To 50 bestsellerów, po które nasi czytelnicy sięgają najczęściej. Znajdź coś dla siebie!

  1. Pełna MOC życia. Jeśli o czymś w życiu marzysz - sięgnij po to. Wydanie II zmienione

   okladka

   Autor:
   Jacek Walkiewicz

   Ocena:
   6/6

   Skąd się wzięła pełna MOC? Z nagłego błysku w głowie. Z pięciosekundowego olśnienia — odkrycia pojęcia pełnej mocy silników, czyli mocy startowej samolotu, potrzebnej do oderwania kilkusettonowej maszyny od pasa startowego.

  2. Sztuka projektowania tekstów. Jak tworzyć treści, które podbiją internet

   okladka

   Autor:
   Ewa Szczepaniak

   Ocena:
   6/6

   Krok po kroku poprowadzi Cię ona przez narzędzia i strategie przydatne na każdym etapie projektowania tekstu — od przygotowań, poprzez tworzenie konturów, ich wypełnianie, wywoływanie efektów specjalnych i tworzenie efektownych form, aż po polerowanie całości.

  3. Początkujący menedżer. Wydanie VII

   okladka

   Autor:
   Loren B. Belker, Jim M...

   Ocena:
   5/6

   To siódme, zaktualizowane i uzupełnione wydanie klasycznego podręcznika dla kierowników — niezastąpionego kompendium dla początkujących i źródła inspiracji dla dojrzałych szefów.

  4. Bieguni

   okladka

   Autor:
   Olga Tokarczuk

   Ocena:
   6/6

   Bieguni to urzekająca opowieść o podróżach tych dalekich i bliskich, a szczególnie o tych w głąb siebie. Narratorka stanowi „alter ego” autorki, snuje rozmyślania o miłości, samotności, dzieciństwie, starości i śmierci.

  5. Szeptacz

   okladka

   Autor:
   Alex North

   Ocena:
   0/6

   Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę, szeptać zacznie ktoś wieczorem…  „Na początku jest dziwnie, potem strasznie, następnie przerażająco, a na końcu… No cóż, drogi Czytelniku, podejmujesz wyzwanie na własne ryzyko” A.

  6. Sztuka komunikacji dla bystrzaków

   okladka

   Autor:
   Elizabeth Kuhnke

   Ocena:
   0/6

   Twoja zdolność do komunikowania się z odwagą, zaangażowaniem i w sposób zrozumiały dla odbiorcy jest kluczem do sukcesu w pracy i w życiu prywatnym. Ten przyjazny poradnik pomaga wyzbyć się nieśmiałości w kontaktach z ludźmi i pokazuje krok po kroku, jak mądrze dobierać słowa i używać mowy ciała ...

  7. Prowadź swój pług przez kości umarłych

   okladka

   Autor:
   Olga Tokarczuk

   Ocena:
   5.3/6

   Akcja rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej. Główną bohaterką jest Janina Duszejko kiedyś inżynier mostów, dziś wiejska nauczycielka angielskiego, geografii i dozorczyni domów letniskowych.

  8. Jak zarobić (duże) pieniądze

   okladka

   Autor:
   Felix Dennis

   Ocena:
   4.9/6

   W swojej głupocie i dumie wierzysz, że do bogactwa prowadzi „droga na skróty”. Nieświadomy swego nieróbstwa, szukasz „magicznej kuli”, by zgładzić wampiry biedy, które co noc wysysają z ciebie krew.

  9. Kamienne posłanie

   okladka

   Autor:
   Margaret Atwood

   Ocena:
   0/6

   Nieznane dotąd w Polsce przewrotne opowiadania autorki Opowieści Podręcznej. Te historie pokazują, że każdy ma swoim życiu taki moment i taką osobę, którą naprawdę chciałby zabić.

  10. Saga o policjantach z Lipowa. Pokrzyk

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   0/6

   We Wnykach wszyscy wierzą, że jak ktoś odwiedzi stary dwór pod lasem, to umrze. Klątwa jest nieubłagana. Dotknie każdego, kto przekroczy próg. Weronika Podgórska trafia tam zupełnym przypadkiem.

  11. Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

   okladka

   Autor:
   Christel Petitcollin

   Ocena:
   3.7/6

   Cóż, bycie nadwydajnym bywa naprawdę męczące, ale twój mózg właśnie ten, który myśli zbyt wiele to prawdziwy skarb. Jego subtelność, złożoność i szybkość, z jaką działa, są naprawdę zdumiewające, a pod względem mocy można go porównać z silnikiem Formuły 1!

  12. Mr. Breakfast

   okladka

   Autor:
   Jonathan Carroll

   Ocena:
   0/6

   Kiedy jedno życie to za mało. Niespełniony komik Graham Patterson przejeżdża przez zapyziałe miasteczko w Karolinie Północnej, gdy nagle psuje mu się samochód. Zmuszony czekać dwa dni na naprawę, zachodzi do salonu tajemniczej tatuażystki.

  13. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   5/6

   Znajdziesz tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Każdy z nich został opatrzony słowniczkiem zawierającym tłumaczenia na język polski zarówno terminów specjalistycznych, jak i ty...

  14. Miasto dziewcząt

   okladka

   Autor:
   Elizabeth Gilbert

   Ocena:
   0/6

   Najnowsza powieść autorki bestsellerowego Jedz, módl się, kochaj! Wcale nie trzeba być grzeczną dziewczynką, by stać się dobrym człowiekiem, czyli opowieść o seksie i urokach życia w Nowym Jorku.

  15. Zacznij od dzisiaj. Organizacja czasu, pracy i życia z wykorzystaniem metod coachingowych

   okladka

   Autor:
   Ewelina Mierzwińska

   Ocena:
   0/6

   W zdanie Zacznij od dzisiaj! wierzę całą sobą. Uważam, że może nas ono otworzyć na działanie, a gdy będziesz kierować się nim, podejmując codzienne wybory, jest w stanie zmienić Twoje życie!

  16. Operacja Rafael

   okladka

   Autor:
   Marcin Faliński, Marek...

   Ocena:
   0/6

   %22Wciągająca powieść szpiegowska z bezcennym obrazem w tle.%22 Vincent V. Severski Oficer polskiego wywiadu, major Łodyna, zostaje wysłany do Bagdadu, by zweryfikować informacje na temat potencjalnej lokalizacji Portretu młodzieńca Rafaela Santi.

  17. Gad. Spowiedź klawisza

   okladka

   Autor:
   Paweł Kapusta

   Ocena:
   0/6

   Wstrząsający reportaż o więziennym życiu z perspektywy strażników. Ludzi, którzy dzień w dzień, przez lata wyjątkowo trudnej służby, pilnują sprawców najokrutniejszych przestępstw.

  18. Lean dla bystrzaków. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Natalie J. Sayer, Bruc...

   Ocena:
   0/6

   Lean jest nowoczesną metodą pozwalającą przedsiębiorstwom intensywnie działać na rynku, rozwijać się i osiągać zyski. Firmy lean wymagają mniejszego wysiłku od pracowników, zużywają mniej materiału i energii do wytworzenia produktów lub usług, potrzebują mniej czasu i przestrzeni do ich opracowan...

  19. Wszystko zaczyna się w głowie, a kończy, gdy nie działasz

   okladka

   Autor:
   Karolina Cwalina-Stępniak

   Ocena:
   0/6

   Tak zaczyna się moja... trzecia książka. Trzecia! Choć w pierwszą nikt nie wierzył. Dziś Wszystko zaczyna się w głowie jest bestsellerem. Trzymasz w dłoniach jej drugą część, a ja gram na nosie wszystkim, którzy wątpią w moje działania.

  20. PS Kocham Cię na zawsze

   okladka

   Autor:
   Cecelia Ahern

   Ocena:
   0/6

   „PS Kocham Cię” to niekwestionowany numer 1 wśród książek (i filmów) poświęconych miłości powstałych w XXI wieku. Wreszcie powstała jej kontynuacja! Cecelia Ahern ponownie tworzy piękną i poruszającą historię o miłości „na zawsze” i o życiu, które nie ...

  21. Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google

   okladka

   Autor:
   Scott Galloway

   Ocena:
   5.7/6

   Bestseller New York Timesa Amazon, Apple, Facebook i Google to najbardziej wpływowe firmy na świecie. Prawie każdy uważa, że wie, jak osiągnęły taką pozycję. Prawie każdy się myli.

  22. Opowiadania bizarne

   okladka

   Autor:
   Olga Tokarczuk

   Ocena:
   6/6

   Pochodzące z języka francuskiego słowo bizarre znaczy: dziwny, zmienny, ale też śmieszny i niezwykły. Taka właśnie zadziwiająca i wymykająca się wszelkim kategoriom jest najnowsza książka Olgi Tokarczuk.

  23. Biblia copywritingu. Wydanie II poszerzone

   okladka

   Autor:
   Dariusz Puzyrkiewicz

   Ocena:
   5.9/6

   Tworzysz treści na strony WWW lub teksty do ulotek? Konstruujesz hasła reklamowe? Piszesz scenariusze reklam radiowych i telewizyjnych? Prowadzisz profile marek w mediach społecznościowych?

  24. Koniec samotności

   okladka

   Autor:
   Janusz Leon Wiśniewski

   Ocena:
   0/6

   Kontynuacja Samotności w Sieci, książki-fenomenu. Główni bohaterowie %22Końca samotności%22 to nowe pokolenie. Kuba i Nadia również poznali się dzięki Internetowi, ale w klasztorze.

  25. Niewzruszony

   okladka

   Autor:
   Tony Robbins

   Ocena:
   0/6

   „Niewzruszony” to poradnik, w którym Tony Robbins, światowej sławy ekspert od zachowań ludzkich, przedsiębiorca, ale też inwestor pokazuje, jak myśleć i działać, aby zachować spokój, opanowanie w zmieniających się warunkach rynków finansowych.

  26. Płotka

   okladka

   Autor:
   Lisa Brennan-Jobs

   Ocena:
   0/6

   Każda historia ma kilka wersji, a każdy człowiek niejedno oblicze Nieznana twarz Stevea Jobsa w przejmującej opowieści jego córki Jedna z 10 najlepszych książek roku według New York Timesa i New Yorkera Urodziła się na farmie, a rodzice nadali jej imię pośród pól.

  27. Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   5.3/6

   Książka pokaże Ci, jak, krok po kroku, stać się nadzwyczajną osobą, zdolną do nadzwyczajnych dokonań. Samodyscyplina jest czynnikiem, dzięki któremu można wydostać się z wyspy. Stanowi ona klucz do wspaniałego życia, bez którego nie sposób osiągnąć żadnego trwałego sukcesu.

  28. Olive powraca

   okladka

   Autor:
   Elizabeth Strout

   Ocena:
   0/6

   Kontynuacja kultowej książki Olive Kitteridge Olive Kitteridge, która stała się ikoniczną postacią dla milionów czytelników i widzów serialu HBO na całym świecie, nie pozwoliła o sobie zapomnieć.

  29. Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu. Wydanie II rozszerzone

   okladka

   Autor:
   Dagmara Gmitrzak

   Ocena:
   5.4/6

   Kreatywność jest naturalną umiejętnością ludzkiego umysłu. Dlaczego więc nie wszyscy wyrażamy siebie twórczo? Dlaczego większość z nas nie robi w życiu tego, co kocha? Dzieje się tak, ponieważ wierzymy wewnętrznemu krytykowi, który surowo uświadamia nam, że nie warto niczego zmieniać i należy twa...

  30. Delegowanie & kontrolowanie

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   5/6

   Delegowanie & kontrolowanie Menedżerowie są oceniani na podstawie wyników – a osiągane przez ciebie wyniki zależą od umiejętności delegowania i kontrolowania. Będziesz zaskoczony, jak efektywny stanie się zarządzany przez ciebie zespół, gdy opanujesz niezbędne umiejętno...

  31. Nawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastynacji

   okladka

   Autor:
   S.J. Scott

   Ocena:
   4.3/6

   Dzięki tej książce w łatwy sposób zapanujesz nad tym problemem! Jest to bardzo praktyczny i przystępnie napisany przewodnik, który pozwoli Ci szybko wyrobić w sobie nawyk działania i pozbyć się utrudniającej życie przypadłości — prokrastynacji.

  32. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

   okladka

   Autor:
   Dale Carnegie

   Ocena:
   5.7/6

   Sekretem sukcesu tej książki jest jej prostota. A jak wiadomo najtrudniej pisać najprościej. Każda rada w niej zawarta wydaje się oczywista. Człowiecza mądrość tkwi w podświadomości.

  33. Żmijowisko

   okladka

   Autor:
   Wojciech Chmielarz

   Ocena:
   4.9/6

   Mistrzowski thriller Wojciecha Chmielarza. Ostatnie wspólne wakacje... Tragedia, która niszczy. Czas, który nie przynosi pocieszenia. Koniec, od którego nie ma ucieczki. Grupa trzydziestolatków, przyjaciół ze studiów, co roku wyjeżdża wspólnie ze swoimi rodzinami na wakacje.

  34. Skąd przyszedł pies?

   okladka

   Autor:
   Dorota Sumińska

   Ocena:
   0/6

   Nowy audiobook Doroty Sumińskiej dla żądnych wiedzy młodych czytelników w interpretacji Krystyny Czubówny. Jeśli pokochaliście ciekawostkową serię Dlaczego, dlaczego, dlaczego?

  35. Dom dzienny, dom nocny

   okladka

   Autor:
   Olga Tokarczuk

   Ocena:
   0/6

   Dom dzienny, dom nocny jest najambitniejszym projektem prozatorskim Olgi Tokarczuk. Ta pełna melancholijnego smutku (a miejscami i okrucieństwa) książka oferuje nam w finale wspaniały, optymistyczny koncept.

  36. Ostatni. Prawdziwa historia żołnierza warszawskiej mafii

   okladka

   Autor:
   Piotr Mudyn, Marzena M...

   Ocena:
   5.8/6

   Warszawa, końcówka lat dziewięćdziesiątych i początek nowego wieku — przełom tysiącleci. Cała Polska żyje wojnami stołecznych gangów. Prasa, radio i telewizja niemal codziennie donoszą o strzelaninach, egzekucjach, krwawych rozprawach między ludźmi z przestępczego półświatka.

  37. Siła stresu. Jak stresować się mądrze i z pożytkiem dla siebie

   okladka

   Autor:
   Kelly McGonigal Ph.D.

   Ocena:
   6/6

   Czy wiesz, czym jest stres i jak go wykorzystywać? Jak bardzo jest ważny i jak może być pożyteczny, jeśli podejdziesz do niego z głową? Ta książka Ci o tym opowie. Autorka opiera się na obszernych badaniach naukowych nad naturą stresu, które dały podwaliny nowych koncepcji mechanizmów jego działa...

  38. 77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie

   okladka

   Autor:
   Marek Skała, i goście

   Ocena:
   6/6

   Wtedy pojawia się ONA. Opowieść. Intrygująca, choć pozornie kompletnie niezwiązana z tematem, dla którego zebrano się w klimatyzowanej sali konferencyjnej. Jest ciekawa, wciągająca, zabawna.

  39. Chłopcy z Placu Broni

   okladka

   Autor:
   Ferenc Molnár

   Ocena:
   6/6

   Akcja tej wspaniałej książki rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Budapeszcie, a kluczowe wydarzenia mają miejsce na tytułowym Placu Broni. Walka toczy się między członkami dwóch przeciwnych grup chłopców, o miejsce, które ma dla nich najwyższą wartość.

  40. ZJAZD ABSOLWENTÓW

   okladka

   Autor:
   Guillaume Musso

   Ocena:
   4.6/6

   "Dziewczyna, która znika w nocy. Przyjaciele związani tragiczną tajemnicą. Powrót do miejsca, w którym wszystko się zaczęło Riwiera Francuska zima 1992 roku.

  41. Sponsor. Tom 1

   okladka

   Autor:
   K.N.Haner

   Ocena:
   5/6

   Kalina wiedzie niemal idealne życie. Ma cudownych rodziców, energiczną rezolutną siostrę i wiele planów na przyszłość. Oprócz tego nie wdaje się w relacje damsko-męskie, bo najnormalniej w świecie nie ma na to ani czasu, ani ochoty.

  42. Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie

   okladka

   Autor:
   Marcin Osman

   Ocena:
   4.9/6

   Porażka to nie koniec świata!  Porażki zdarzają się w życiu każdego, nie tylko przedsiębiorcy. Są takie problemy, których nie potrafimy obejść. Marcin Osman po raz kolejny dzieli się z czytelnikami cennymi radami i wskazówkami przydatnymi w biznesie i nie tylko.

  43. Szef, który myśli, bo warto i się opłaca

   okladka

   Autor:
   Andrzej Jeznach

   Ocena:
   6/6

   Sposób zarządzania wpływa na wyniki i efektywność pracy, ale też na jakość życia pracowników i ich szefów. Złe przywództwo lub jego brak demotywują, prowadzą do strat ekonomicznych wynikających z utraty motywacji do wykonywanej pracy, poczucia jej sensu.

  44. Kreatywne myślenie dla bystrzaków

   okladka

   Autor:
   David Cox

   Ocena:
   0/6

   Kreatywne spojrzenie na rzeczywistość to Twoja osobista przewaga konkurencyjna, bez względu na to, czy jesteś marketingowcem, inżynierem, księgową czy testerem gumowych kaczek. W tej książce znajdziesz metody, które pomogą Ci wrzucić mózg na wyższe obroty.

  45. Wałkowanie Ameryki

   okladka

   Autor:
   Marek Wałkuski

   Ocena:
   4.9/6

   Oddajemy w ręce Czytelnika książkę Marka Wałkuskiego, dziennikarza radiowej „Trójki” i wieloletniego korespondenta Polskiego Radia w Waszyngtonie. W charakterystyczny dla siebie, dowcipny i przenikliwy sposób autor opowiada o życiu w Stanach Zjednoczonych i specyfice tego wielkiego kr...

  46. Zarządzanie projektami dla początkujących. Jak zmienić wyzwanie w proste zadanie. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Marcin Żmigrodzki

   Ocena:
   5.5/6

   W myśleniu projektowym kluczowe jest właściwe planowanie. Dlatego autor tego poradnika, project manager z kilkunastoletnim doświadczeniem, reprezentuje takie właśnie podejście do tematu.

  47. Mindfulness w 10 minut. 71 prostych nawyków, które pomogą Ci żyć tu i teraz

   okladka

   Autor:
   S.J. Scott, Barrie Dav...

   Ocena:
   0/6

   W tej książce znajdziesz odpowiedź na powyższe pytanie. Jest to przystępnie napisany poradnik, dzięki któremu uda Ci się zmniejszyć poziom stresu w swoim życiu i mocno ograniczyć negatywne myślenie.

  48. Uwierz w siebie i działaj. Pokonaj wątpliwości, zostaw przeszłość za sobą i odkryj swój potencjał

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy, Christina...

   Ocena:
   5/6

   Ta książka uzmysłowi Ci, że klucz do szczęśliwego życia spoczywa w Twoich dłoniach. Niekiedy wystarczy drobna zmiana, aby odczuć potężny przypływ mocy i szczęścia. Dowiesz się, jak rozpoznać te ukryte, powstrzymujące Cię blokady i jak je zlikwidować, a także jak wyzwolić ogromne pokłady energii, ...

  1. Duch w sieci. Moje przygody jako najbardziej poszukiwanego hakera wszech czasów

   okladka

   Autor:
   Kevin Mitnick (Author)...

   Ocena:
   0/6

   Ta książka jest autobiografią najsłynniejszego hakera na świecie i jednocześnie niezwykle pasjonującą opowieścią, porywającą i wciągającą niczym najlepszy film sensacyjny — pełną zwrotów akcji, zawiłych intryg i wyrafinowanych rozgrywek.

  2. Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia

   okladka

   Autor:
   Kuba Wojewódzki

   Ocena:
   5.2/6

   Przygotujcie się na największy show Kuby Wojewódzkiego. Lenfant terrible polskiego show biznesu. O jego medialnej osobowości powstały już prace naukowe, a typowa dla niego bezczelność stała się telewizyjną dyscypliną olimpijską.

  3. Płotka

   okladka

   Autor:
   Lisa Brennan-Jobs

   Ocena:
   0/6

   Każda historia ma kilka wersji, a każdy człowiek niejedno oblicze Nieznana twarz Stevea Jobsa w przejmującej opowieści jego córki Jedna z 10 najlepszych książek roku według New York Timesa i New Yorkera Urodziła się na farmie, a rodzice nadali jej imię pośród pól.

  4. Byłbym zapomniał

   okladka

   Autor:
   Cezary Pazura

   Ocena:
   6/6

   Znacie Cezarego Pazurę. Wiecie, jak barwnie i żywo potrafi mówić. Usiądźcie więc wygodnie w fotelu, otwórzcie książkę i dowiedzcie się, co chce Wam powiedzieć o sobie sam aktor. Jego opowieść jest bardzo szczera, momentami niezwykle zabawna, czasem bardzo smutna.

  5. Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

   okladka

   Autor:
   Phil Knight

   Ocena:
   5.5/6

   Bestsellerowe wspomnienia twórcy NIKE. Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów.

  6. Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

   okladka

   Autor:
   Anna Kamińska

   Ocena:
   4.5/6

   Audiobook w interpretacji Danuty Stenki Zginę w górach mówiła. Dotrzymała słowa według dokumentów sądowych zmarła 13 maja 1992 roku. Dzień wcześniej zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach.

  7. Grzesiuk. Król życia

   okladka

   Autor:
   Bartosz Janiszewski

   Ocena:
   5/6

   Stanisław Grzesiuk to legendarny polski pisarz i pieśniarz. Prawdziwy bard, którego piosenki znają ludzie z różnych pokoleń. Ukochane dziecko Warszawy. W jego piosenkach i książkach miasto odradza się wraz ze swoim charakterystycznym klimatem i architektonicznymi perełkami.

  8. Sprzedawca arbuzów

   okladka

   Autor:
   Marcin Meller

   Ocena:
   0/6

   Moje drugie imię to gafa wyznaje Marcin Meller, po czym w rozbrajający sposób z tych gaf się spowiada. Ujmująco szczerze opisuje świat swój i swoich najbliższych i nie ma dla niego tematów tabu.

  9. Życie marynarskie

   okladka

   Autor:
   Włodzimierz Grycner

   Ocena:
   6/6

   Audiobook na podstawie książki „Życie marynarskie”, czytana przez samego autora, kpt.ż.w. Włodzimierza Grycnera. Jest to tytuł biograficzny, niezwykły, napisany z wielkim talentem, ale co najważniejsze - prawdziwy.

  10. Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia

   okladka

   Autor:
   Marina Abramović

   Ocena:
   6/6

   Wybitna artystka, ikona performanceu, której udało się dotrzeć z często kontrowersyjnymi dziełami do szerokiego grona odbiorców, także spoza kręgów koneserów sztuki współczesnej. Doświadczyłam wolności absolutnej czułam, że moje ciało nie zna ograniczeń, że ból nie ma żadnego znaczenia, że ...

  11. Błazen wielki mąż Opowieść o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim

   okladka

   Autor:
   Józef Hen

   Ocena:
   0/6

   Tylko u nas audiobooki Józefa Hena. Portret pisarza, mistrza I połowy XX wieku skreślony piękną polszczyzną, za który autor w 1999 roku otrzymał Nagrodę ZAIKS-u za całokształt twórczości ze szczególnym uwzględnieniem biografii Tadeusza Boya- Żeleńskiego.

  12. Pięć lat kacetu

   okladka

   Autor:
   Stanisław Grzesiuk

   Ocena:
   6/6

   %22Druga cześć autobiografii Grzesiuka. Losy autora podczas pięcioletniego pobytu w obozach koncentracyjnych Mauthausen, Dachau i Gusen. Opowieść o tym jak szkoła życia, cwaniactwo i doświadczenia z warszawskiego Czerniakowa pomogły mu przetrwać krytyczne chwile i przeżyć.

  13. Listy w butelce. opowieść o Irenie Sendlerowej

   okladka

   Autor:
   Anna Czerwińska-Rydel

   Ocena:
   0/6

   Pewnego dnia 1941 roku siostra Jolanta zrozumiała, że to, co robi dla zamkniętych w getcie przyjaciół, nie wystarczy, aby ich ocalić. Będę pomagać inaczej, postanawia, i narażając życie swoje i ogromnej siatki ludzi, którzy myślą jak ona, codziennie ratuje kilkoro dzieci.

  14. Stefan Szolc-Rogoziński. Zapomniany odkrywca Czarnego Lądu

   okladka

   Autor:
   Maciej Klósak, Dariusz...

   Ocena:
   0/6

   Stefan Szolc-Rogoziński to postać ze wszech miar nietuzinkowa. Pochodzący z Kalisza orędownik niepodległej Polski, patriota i niespokojna dusza, łowca przygód nie tylko podróżniczych przez całe życie poszukiwał swego miejsca na ziemi.

  15. Food pharmacy

   okladka

   Autor:
   Lina Nertby Aurell, Mi...

   Ocena:
   0/6

   Czy słyszeliście, że za odporność organizmu w 80% odpowiada jelito grube? Czy wiecie, co jeść, aby uniknąć stanów zapalnych? Czy domyślacie się, co jest przyczyną większości dolegliwości?

  16. Wywiad z historią

   okladka

   Autor:
   Oriana Fallaci

   Ocena:
   0/6

   Oriany Fallaci były trzy. Romantyczna młoda reporterka budziła moją sympatię. Dojrzała geniuszka wywiadu politycznego - zachwyt. Islamofobiczna eseistka pod koniec życia - konsternację.

  17. Dziecko z Kalkuty

   okladka

   Autor:
   Wanda Wajda

   Ocena:
   0/6

   Dziecko z Kalkuty to niezwykła, autobiograficzna opowieść o wielkiej miłości i sile ducha, która pomaga przezwyciężyć największe trudności. Wanda Wajda poznała Scholkę niewidome i autystyczne niemowlę w domu Matki Teresy w Kalkucie.

  18. Nadgryzione jabłko. Steve Jobs i ja - wspomnienia

   okladka

   Autor:
   Chrisann Brennan

   Ocena:
   0/6

   Steve Jobs jakiego nie znaliśmy. Osobiste i wyjątkowe spojrzenie wieloletniej partnerki twórcy Apple i matki dziecka, do którego przez wiele lat się nie przyznawał.

  19. Boso, ale w ostrogach

   okladka

   Autor:
   Stanisław Grzesiuk

   Ocena:
   6/6

   %22Pierwsza część autobiografii Grzesiuka. Napisana z pasją, opowieść o dorastaniu nastoletniego Staśka na warszawskim Czerniakowie. Fascynujący folklor i humor warszawskiej ulicy lat %2730 są źródłem optymizmu dla każdego.

  20. Al Pacino Rozmowy

   okladka

   Autor:
   Lawrence Grobel

   Ocena:
   0/6

   Autobiografia Ala Pacino w formie rozmowy z Lawrencem Grobelem wywiady z lat 1979-2005 posłowie z 2014 roku Al Pacino zawsze uciekał od rozmów z prasą dla Grobela zrobił wyjątek. W ciągu ponad dwudziestu pięciu lat Al Pacino udzielał mu wielokrotnie wywiadów przez lata zawiązała się pomiędzy ni...

  21. Szamo

   okladka

   Autor:
   Krzysztof Stanowski, G...

   Ocena:
   0/6

   Biografia Grzegorza Szamotulskiego - popularnego piłkarza wielu, nie tylko polskich, klubów. Relacja z jego kariery piłkarskiej, historie zza kulis rozgrywek i z szatni.

  22. Rotmistrz Pilecki Ochotnik do Auschwitz

   okladka

   Autor:
   Adam Cyra

   Ocena:
   0/6

   W latach 1944-1956 stracono w Polsce kilka tysięcy osób należących do antykomunistycznych organizacji niepodległościowych. Ofiarami tych zbrodni byli także dawni więźniowie KL Auschwitz, w tym Witold Pilecki, zaliczany przez historyków do sześciu najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu.

  23. Terrorysta. Michał Wójcik w rozmowie z Józefem Piłsudskim

   okladka

   Autor:
   Józef Piłsudski, Micha...

   Ocena:
   0/6

   Nie znamy Józefa Piłsudskiego. Ten z rocznicowych plakatów (sumiasty wąs, krzaczaste brwi, dziarska postawa) to nie cała prawda. Ziuk już jako trzydziestolatek był wrakiem człowieka, a sumiasty wąs zapuścił nie po to, by się podobać.

  24. Boznańska. Non finito

   okladka

   Autor:
   Andżelika Kuźniak

   Ocena:
   0/6

   Malowała powoli, z przejęciem, a portrety robiła wprost latami. Model się zestarzał, wyłysiał, ożenił, okocił, schudł () musiał pozować, chciał czy nie chciał, chyba że umarł. ZOFIA STRYJEŃSKA O OLDZE BOZNAŃSKIEJ Olga Boznańska.

  25. Marysieńka Sobieska

   okladka

   Autor:
   Tadeusz Boy-Żeleński

   Ocena:
   0/6

   Jedna miłość wypełniająca całe życie człowieka, rzucająca to życie bez wahania pod nogi kobiety, prowadząca go poprzez małostki do wielkości, zwycięsko opierająca się przeszkodom, rozłące, znosząca grzech i naganę opinii.

  26. Wysłodki

   okladka

   Autor:
   Łukasz Konieczny

   Ocena:
   0/6

   Wysłodki -- zbiór opowiadań, które można, ale nie trzeba czytać po kolei

  27. Gołda Tencer. Jidisze Mame

   okladka

   Autor:
   Gołda Tencer, Katarzyn...

   Ocena:
   0/6

   Producentem audiobooka jest PRL Studio. Historia Gołdy Tencer, aktorki, pieśniarki, dyrektor Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie i Centrum Kultury Jidysz, założycielki Fundacji Shalom, to gotowy materiał na film.

  28. Becoming. Moja historia

   okladka

   Autor:
   Michelle Obama

   Ocena:
   6/6

   Michelle Obama opisuje doświadczenia, które ją ukształtowały od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata godzenia macierzyństwa z karierą, aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata.

  29. Grząskie piaski

   okladka

   Autor:
   Henning Mankell

   Ocena:
   0/6

   To, co z początku wydawało się Mankellowi tylko bólem w karku, zakończyło się diagnozą: rak. Po kilku tygodniach, gdy pokonał paraliżujący go strach, zaczął spisywać najważniejsze wydarzenia swojego życia.

  30. Opowieść o Chopinie

   okladka

   Autor:
   Jerzy Broszkiewicz

   Ocena:
   0/6

   Opowieść o życiu Fryderyka Chopina, od lat młodzieńczych w Warszawie do śmierci w Paryżu. Dowiadujemy się z niej jaki naprawdę był Fryderyk, jak przebiegało jego życie i jaki to miało wpływ na jego muzykę.

  31. Opowieści z angielskiego dworu. Tom 3. Camilla

   okladka

   Autor:
   Magdalena Niedźwiedzka

   Ocena:
   0/6

   Trzecia część trylogii Opowieści z angielskiego dworu przedstawia losy księcia Karola i Camilli Parker Bowles po tragicznej śmierci księżnej Diany w 1997 roku. Akcja została doprowadzona do drugiego małżeństwa następcy tronu w roku 2005.

  32. Jak to się robi po francusku

   okladka

   Autor:
   Kate Betts

   Ocena:
   0/6

   BESTSELLER NEW YORK TIMESA Wciągające wspomnienia KateBetts o Francji paryskich klubach nocnych lat 80., polach lawendy w Prowansji, wielkich pokazach na dziedzińcu CourCarrée w Luwrze magicznie przywołują ten moment w życiu, gdy młoda kobieta odkrywa, co jest jej przeznaczeniem.

  33. 33 Żydów, którzy wpłynęli na losy świata. Od Mojżesza do Kevina Mitnicka

   okladka

   Autor:
   Przemysław Słowiński

   Ocena:
   0/6

   Podobno obecnie na świecie żyje 14,2 miliona osób narodowości żydowskiej. To stosunkowo niewielki procent ludności globu. Jednakże wpływ Żydów na rozwój cywilizacji naszego świata jest dużo większy, niż mogłaby na to wskazywać liczebność tego narodu.

  34. Nowolipie

   okladka

   Autor:
   Józef Hen

   Ocena:
   6/6

   Pełna ciepła i wspomnień opowieść o dzieciństwie i dorastaniu autora. Niepowtarzalna audio książka, którą autor powtórnie redagował podczas czytania. Pozycja dla miłośników biografii, przedwojennej Warszawy oraz wybitnego pisarza - Józefa Hena.

  35. Ziuk. Opowieść o Józefie Piłsudskim

   okladka

   Autor:
   Anna Czerwińska-Rydel

   Ocena:
   0/6

   Nikt nie wie, jak wiele jest we mnie zawsze małego Ziuczka to słowa które wypowiedział Józef Piłsudski, gdy był już dorosłym, bardzo znanym człowiekiem. Ale kim był mały Ziuk, zanim stał się wielkim Józefem?

  36. Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów

   okladka

   Autor:
   Reinhold Vetter

   Ocena:
   0/6

   Charyzmatyczny lider ruchu społecznego. Laureat pokojowej Nagrody Nobla. Pierwszy prezydent demokratycznej Polski wybrany w wolnych wyborach po upadku reżimu.

  37. Zbrodnie z namiętności

   okladka

   Autor:
   Sławomir Koper

   Ocena:
   0/6

   Bohaterami najnowszej książki Sławomira Kopra są ludzie, którzy za miłość i namiętność zapłacili najwyższą cenę, ginąc z ręki zazdrosnych lub porzuconych partnerów czy rywali.

  38. Gomułka. Dyktatura ciemniaków

   okladka

   Autor:
   Piotr Gajdziński

   Ocena:
   0/6

   Biografia Władysława Gomułki, jedynego I sekretarza KC PZPR, który chciał być samodzielnym politykiem. Jedynego, który mógł być samodzielnym politykiem. Historia polityka, który tak jak jego poprzednik i jego kolejni następcy przegrał wszystko.

  39. Sendlerowa W ukryciu

   okladka

   Autor:
   Anna Bikont

   Ocena:
   0/6

   W 2001 roku przyjechała do Polski grupa amerykańskich uczennic, które napisały sztukę o Polce ratującej w czasie wojny żydowskie dzieci. Z dnia na dzień po latach zapomnienia Irena Sendlerowa stała się bohaterką mediów i symbolem wszystkich tych, którzy mieli odwagę sprzeciwić się złu.

  40. Roman by Polański

   okladka

   Autor:
   Roman Polański

   Ocena:
   6/6

   Życie to tajemnica. Mało kto wie więcej na ten temat od Polańskiego, który w swojej książce zdobywa się na niesłychaną szczerość. Podróż w głąb duszy. Fascynujące! Janusz Wróblewski, Polityka Chciałbym, aby czytelnik nie zapominał, że książka ta została napisana ponad trzydzieści lat temu.

  41. Lenin

   okladka

   Autor:
   Antoni Ferdynand Ossen...

   Ocena:
   0/6

   Jedna z pierwszych biografii Władimira Iljicza Uljanowa. Jedna z pierwszych polskich biografii w ogóle. Odkłamuje powtarzane przez lata mity na temat pierwszego przywódcy Rosji Radzieckiej.

  42. Kapuściński non-fiction

   okladka

   Autor:
   Artur Domosławski

   Ocena:
   0/6

   Najsłynniejsza biografia ostatnich lat Pierwsze wydanie Kapuściński non-fiction było wydarzeniem wykraczającym poza ramy literatury i kultury. W burzliwym sporze o nią przejrzała się współczesna Polska wraz ze swoimi namiętnościami, niepokojami, kompleksami.

  43. Saturn. Czarne obrazy z życia mężczyzn z rodziny Goya

   okladka

   Autor:
   Jacek Dehnel

   Ocena:
   0/6

   Najnowsza powieść Jacka Dehnela, jednego z najgłośniejszych pisarzy młodego pokolenia, to przejmująca opowieść o życiu w cieniu geniusza. O niszczącej presji, jaką na syna wywiera potężny i despotyczny ojciec.

  44. Opowieści z angielskiego dworu. Tom 1. Karol

   okladka

   Autor:
   Magdalena Niedźwiedzka

   Ocena:
   0/6

   Pierwsza część trylogii przedstawia początki skomplikowanego związku księcia Walii z dwiema najważniejszymi kobietami jego życia, Dianą Spencer i Camillą Shand. Akcja powieści osadzonej w sytuacji społeczno-politycznej Wielkiej Brytanii i Europy zaczyna się w latach siedemdziesiątych XX wieku, a ...

  45. Opowieści z angielskiego dworu. Tom 2. Diana

   okladka

   Autor:
   Magdalena Niedźwiedzka

   Ocena:
   0/6

   Druga, po Karolu, część trylogii ukazuje trudne relacje księcia Walii z żoną Dianą i ukochaną Camillą Parker Bowles, które prowadzą do rozpadu dwóch małżeństw. Akcja powieści osadzonej w sytuacji społeczno-politycznej Wielkiej Brytanii i Europy zaczyna się w latach siedemdziesiątych XX wieku, a k...

  46. Ojciec chrzestny. Lucky Luciano i tajemnice amerykańskiej mafii

   okladka

   Autor:
   Paul Sherman

   Ocena:
   0/6

   Nieautoryzowana biografia twórcy nowoczesnej amerykańskiej mafii Lucky Luciano a właściwie Salvatore Lucania, który w zaledwie kilkanaście lat przeszedł drogę od soldati do Capo di Tutti Capi.

  47. Amerykańska Buntowniczka

   okladka

   Autor:
   Przemysław Słowiński

   Ocena:
   0/6

   Dzieje rodu Fondów na tle historycznych wydarzeń i atmosfery Nowego Jorku. Pasjonująca audioksiążka Przemysława Słowińskiego, o kontrowersyjnym życiu jednej z najwybitniejszych aktorek zeszłego stulecia.

  48. Największy. Opowieść o Muhammedzie Alim

   okladka

   Autor:
   Przemysław Słowiński

   Ocena:
   0/6

   Największy to Muhammad Ali, najlepszy bokser amator lat 60 zeszłego stulecia. Ta pozycja to również barwna opowieść o rasizmie, hipisach i wojnie w Wietnamie, ale przede wszystkim o boksie.

  1. Karpie bijem

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   5.8/6

   I to w wielkim stylu, bo dzieją się nieprawdopodobne. Dowiecie się, jak zamienić Babę Jagę w broń ostatecznej Zagłady, jak w Dębince realizują konwergencję kultur, jakie zagrożenia mogą płynąć ze świętowania Światowego Dnia Przytulania oraz co Syndrom sztokholmski ma wspólnego z samogonem.

  2. Problem trzech ciał

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   5/6

   W roku 1967 trwa rewolucja kulturalna w Chinach. Poznajemy młodą dziewczynę Ye Wenjie, córkę wybitnego fizyka zamordowanego przez czerwonogwardzistów. Pracuje przy wycince drzew. Pewnego razu zostaje aresztowana z powodu czytania niedozwolonej książki.

  3. Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#3). Koniec śmierci

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   5.3/6

   Oszałamiający rozmachem chiński bestseller,który stał się wydawniczym fenomenem w USA. KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO. Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi.

  4. Kwiaty dla Algernona

   okladka

   Autor:
   Daniel Keyes

   Ocena:
   6/6

   Trzydziestodwuletni Charlie Gordon jest upośledzony umysłowo, ma iloraz inteligencji na poziomie 68 punktów. Uczy się czytać i pisać na zajęciach w Beekman College. Dwaj naukowcy z tej uczelni, doktor Nemur i doktor Strauss, prowadzą badania nad wzrostem inteligencji.

  5. Zombie Fest

   okladka

   Autor:
   Dariusz Dusza

   Ocena:
   5/6

   Nie z hordą wygłodniałych zombie na karku, zagrożeniem, na które ani rząd, ani obywatele absolutnie nie są gotowi. Przez dłuższy czas nikt nawet nie wie, czym są te dziwne stwory z apetytem na ludzkie mięso.

  6. Pan Lodowego Ogrodu (Tom 2). Pan Lodowego Ogrodu. Tom 2

   okladka

   Autor:
   Jarosław Grzędowicz

   Ocena:
   6/6

   Pan z Wami! I ogród jego. W stylu Grzędowiczowskim. Mrocznym. Bujny okrucieństwem, co na manowcach ludzkiej duszy zakwita. Upiorny niczym świat z płócien Boscha. On zstąpił z Ziemi i rozkazał Ludziom Wężom brać wszystko.

  7. Pan Lodowego Ogrodu (Tom 4). Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4

   okladka

   Autor:
   Jarosław Grzędowicz

   Ocena:
   0/6

   Świat lodowego ogrodu Władza uzależnia, szczególnie w połączeniu z magią. Wyobraź sobie, że stałeś się bogiem ktoś miałby cię tego stanu pozbawić? No fuckin way! Nie liczą się sentymenty, dobro wspólne, misja i przyjaźń.

  8. Kroniki Jakuba Wędrowycza

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   6/6

   Zagadka gumofilców. Na wojsławickiej komendzie zostały po nim tylko protokół zatrzymania i gumofilce. Choć zarzuty wobec poszukiwanego Jakuba W. mogą szokować, ma on szacowne grono obrońców.

  9. Doktor Sen

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   0/6

   Dzieciństwo było dla Danny’ego trudnym okresem, pomimo opuszczenia hotelu Panorama, przeszłość zostawiła dotkliwe ślady. Jego instynkty były bardzo wyczulone, odczuwał i widział więcej niż pozostali ludzie, uciekając przed samym sobą i własnymi wspomnieniami, wpadł w alkoholizm.

  10. Pan Lodowego Ogrodu (Tom 1). Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1

   okladka

   Autor:
   Jarosław Grzędowicz

   Ocena:
   0/6

   Planeta powitała go mgłą i śmiercią. Dalej jest tylko gorzej... Vuko Drakkainen ląduje samotnie na odległej, zamieszkanej przez człekopodobną cywilizację planecie Midgaard. Musi odnaleźć wysłaną tu wcześniej ziemską ekipę badawczą, pod żadnym pozorem nie ingerując w rozwój nieznanej kultury.

  11. Virion 2. Obława

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   0/6

   Gdzieś na krańcu imperium Virion znajduje osadę zamieszkałą przez wyrzutków, łotrów i uciekinierów takich samych, jak on. W miejscu, gdzie nikt nikogo nie pyta o przeszłość mógłby znaleźć cichy kąt dla siebie i swojej niezwykłej żony.

  12. Pan Lodowego Ogrodu (Tom 3). Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3

   okladka

   Autor:
   Jarosław Grzędowicz

   Ocena:
   0/6

   PAN Z WAMI. Jako i ogród jego. Wstąpiwszy, porzućcie nadzieję. Oślepną monitory, umilkną telefony. Tu włada magia. WŁADZA...Wystarczyło zaledwie czworo obdarzonych jej pełnią Ziemian, by z planety Midgaard uczynić prawdziwe piekło.

  13. Malowany człowiek. Księga 2

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   0/6

   Czy znękana ludzkość znajdzie w sobie dość siły, by stanąć naprzeciw otchłańców z uniesioną głową? Przecież od wieków potrafi się tylko chować za murami ochronnych runów Jedynie w odległej Krasji ludzie wypowiedzieli demonom otwartą wojnę.

  14. Virion. Wyrocznia

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   0/6

   Virion - szermierz natchniony, który wraz dwudziestoma innymi straceńcami pokonał legion Moy - raptem tysiąc doświadczonych weteranów. Jak chłopak z dobrego domu został bezlitosną maszyną do zabijania?

  15. Ubik

   okladka

   Autor:
   Philip K. Dick

   Ocena:
   5.3/6

  16. Trucizna

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   0/6

   Specyfik o wyjątkowym działaniu. Najbardziej rozpoznawalny bohater ostatnich lat, bezczelny dziadyga, terminator napędzany samogonem, człowiek, który nie przepuści ni martwemu, ni żywemu, wraca w kolejnej odsłonie.

  17. Malowany człowiek. Księga 1

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   6/6

   Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc. Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań.

  18. Opowieści z Narnii (#2). Opowieści z Narnii. Tom 2. Książę Kaspian

   okladka

   Autor:
   C.S. Lewis

   Ocena:
   4/6

   W życiu znanych nam z tomu Lew, Czarownica i stara szafa bohaterów upłynąl rok, w świecie Narnii natomiast 1300 lat! Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja - młodzi bohaterowie opowieści - spieszą na pomoc prawowitemu władcy Narnii, księciu Kaspianowi, który toczy śmiertelny bój o prawo do tronu.

  19. Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#2). Ciemny las

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   5.5/6

   Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA. KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO. Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię!

  20. Świat Dysku. Mort

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   6/6

   Nawet Śmierć czasem potrzebuje wakacji. Na Świecie Dysku, który jest jedyną płaską planetą we wszechświecie kościsty strażnik klepsydry życia uświadamia sobie, że tylko jedno może dać mu chwilę wytchnienia: terminator.

  21. Inne pieśni

   okladka

   Autor:
   Jacek Dukaj

   Ocena:
   5.7/6

  22. Dallas '63

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5.3/6

   W tej książce Stephen King odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Dallas 63 to trzymająca w napięciu, napisana z rozmachem powieść, która perfekcyjnie łączy wątki obyczajowe, kryminalne i fantastyczne.

  23. Outsider

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5.3/6

   Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści.

  24. Człowiek z Wysokiego Zamku

   okladka

   Autor:
   Philip K. Dick

   Ocena:
   6/6

  25. Utopce

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   4.5/6

   Utopce to kolejny tom fascynującej serii o pracy policjantów z Lipowa. Katarzyna Puzyńska nie zwalnia tempa, każda jej następna powieść jest jeszcze lepsza niż poprzednia.

  26. Ogień i krew cz.1

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   5/6

   Wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu, Grze o tron, Targaryenowie jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii zamieszkali na Smoczej Skale, nad którą panowali przez z górą dwa stulecia, nim postanowili podbić całe Westeros.

  27. Wieszać każdy może

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   0/6

   II wydanie %22Wieszać każdy może%22. Kiedy wrogie armie ścierają się koło twego domu, kiedy Zieloni Mściciele wkraczają do akcji, a potężna klątwa egipska zagraża wszystkim i wszystkiemu, pojawia się On.

  28. Ogień i krew. Część 2

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   5/6

   Targaryenowie przeżyli Zagładę Valyrii i osiedlili się na Smoczej Skale. Ta książka opowiada dzieje ich legendarnej dynastii od Aegona Zdobywcy aż po krwawy Taniec Smoków, wojnę domową między Aegonem II a jego przyrodnią siostrą Rhaenyrą, walczącymi o tron swego ojca, która ogarnęła całe Westeros...

  29. Kroniki Diuny (#2). Mesjasz Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5/6

   Mesjasz Diuny to wspaniała kontynuacja pierwszej części cyklu. Tym razem autor skupia się przede wszystkim na postaci Paula. Frank Herbert ukazuje całe spektrum jego władzy, ale również człowieczeństwa.

  30. Pustynna włócznia. Księga 1

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   0/6

   Sto tysięcy ludzi walczących ramię w ramię liczy się o wiele więcej niż sto milionów kulących się ze strachu. Dlaczego cierpimy? Przez alagai! Dlaczego Hannu Pash jest konieczna?

  31. Płomień i krzyż. Tom 3

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Dwaj szczególni Inkwizytorzy znowu się spotykają. Tym razem, by wspólnie wypełnić zadanie w przeklętej krainie zamieszkanej przez dziki lud, który wiarę w Chrystusa połączył z pogańskimi obrządkami.

  32. Miasteczko Salem

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5/6

   W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku Salem zaczynają ginąć ludzie i zwierzęta. Dzieją się rzeczy dziwne i niepojęte, a jedna śmierć pociąga za sobą drugą.  Nad Salem niczym cień góruje posiadłość Marstenów, ponury dom na wzgórzu, w którym wydarzyła się tragedia.

  33. Konan Destylator

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   0/6

   Jakub Wędrowycz to przerażający wiekowy ochlapus, wiejski egzorcysta, bimbrownik i kłusownik, porażający otoczenie wyglądem, zapachem i kulturą osobistą a raczej jej brakiem. W towarzystwie równie odrażających kumpli pije, produkuje samogon, wdaje się w awantury oraz wypełniając wolę przodków r...

  34. Era supernowej

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   4.2/6

   Autor bestsellerowego Problemu trzech ciał. Do Ziemi dociera zabójcze radioaktywne promieniowanie odległej o osiem lat świetlnych supernowej. Naukowcy z przerażeniem odkrywają, że w jego wyniku wszyscy ludzie w wieku powyżej trzynastu lat umrą w ciągu roku.

  35. Weźmisz czarno kure

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   0/6

   Hymn bimbrownika: Wytwórnie płytowe już biją się o to nagranie. Po wczorajszej konferencji prasowej związanej z aferą podsłuchową w stodole Jakuba W., znanego bimbrownika i wiejskiego egzorcysty, nasz reporter, na dyktafon wszyty w ucho, nagrał piosenkę nuconą pod nosem przez Rafała A.

  36. Homo bimbrownikus

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   0/6

   Jakub Wędrowycz polską odpowiedzią na Conana Barbarzyńcę. (Andriej Bielanin) Że bimbrownik, degenerat i społeczny pasożyt? A kto ochronił ludzkość przed Golemem i skrzyżowaniem wąglika z chorobą wściekłych krów?

  37. Piorun kulisty

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   4.5/6

   Kolejna powieść autora bestsellerowego Problemu trzech ciał. W trakcie burzy piorun kulisty zabija rodziców czternastoletniego Chena, spalając ich na popiół. Od tego czasu Chen postanawia poświęcić życie badaniu tego bardzo rzadkiego zjawiska atmosferycznego, wciąż otoczonego tajemnicą.

  38. Świat miniony

   okladka

   Autor:
   Tom Sweterlitsch

   Ocena:
   4/6

   Błyskotliwe i niepokojące połączenie 12 małp i Incepcji. Jedna z 10 najlepszych książek 2018 r. wg A.V. Club. Morderstwo, porwanie, podróż w czasie i katastrofalny koniec ludzkości powieść, która zmrozi ci krew w żyłach.

  39. Pustynna włócznia. Księga 2

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   0/6

   Arlen nie żyje... Tamtej nocy zginął bym ja mógł żyć dalej. Czasami Posłaniec musi powiedzieć ludziom to, czego nie chcieliby usłyszeć. Czasami śmierć jest lepsza od prawdy.

  40. Kroniki Diuny (#6). Kapitularz Diuną

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   0/6

   Kapitularz Diuną to szósta i zarazem ostatnia część cyklu Kroniki Diuny autorstwa Franka Herberta. Ponownie na placu boju spotykają się Bene Gesserit i Dostojne Matrony.

  41. Kroniki Diuny (#5). Heretycy Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   0/6

   Frank Herbert w piątej części cyklu serwuje swoim czytelnikom prawdziwą jazdę bez trzymanki w asyście nowych bohaterów.

  42. Kroniki Diuny (#1). Diuna

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   4.5/6

   Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora Szaddama IV rządzący Diuną Harkonnenowie opuszczają planetę, swe największe źródło dochodów.

  43. Ręka mistrza

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   6/6

   Edgar Freemantle cudem uchodzi z życiem z makabrycznego wypadku. Jego samochód wjechał w dźwig, który zmiażdżył pojazd. Mężczyzna stracił rękę, sprawność chodzenia, a także doznał uszczerbku umysłowego.

  44. Czarownik Iwanow

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   0/6

   Jakub Wędrowycz jest jedną z najlepiej wykrojonych postaci polskiej fantasy. Opowiadania o wiejskim egzorcyście łączą wisielczy humor z nader precyzyjną obserwacją obyczajową. Ta ostatnia sprawia, że wszelkie potwory, demony i wampiry trapiące Jakuba Wędrowycza, są znacznie mniej przerażające n...

  45. Demony wojny. Część 2

   okladka

   Autor:
   Adam Przechrzta

   Ocena:
   0/6

   Festung Breslau. Druga część doskonałej kontynuacji Demonów Leningradu Trwa jedna z ostatnich bitew II wojny światowej w Europie, Festung Breslau  spływa krwią w kleszczach najpotężniejszej armii świata.

  46. Pieśń Lodu i Ognia. (Tom. 8). Taniec ze smokami cz. 2

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   6/6

   Śmierć w dalszym ciągu zbiera swe krwawe żniwo. Mimo końca wielkiej bitwy los Siedmiu Królestw wciąż jest niepewny. Co pocznie Daenerys na wschodzie, która mimo wielu przeciwieństw włada miastem powstałym z pyłu i śmierci.

  47. Limes Inferior

   okladka

   Autor:
   Janusz Andrzej Zajdel

   Ocena:
   0/6

   Limes inferior uznana została przez Stanisława Lema za najoryginalniejszą powieść SF jaką czytał. Opisany tu Argoland to perfidnie doskonale zorganizowany świat komputerowego porządku.

  48. Wielki Bazar. Złoto Brayana

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   0/6

   Strach. Strach przed otchłańcami. Strach przed nocą. Strach przed śmiercią. Strach to dobra rzecz. Dzięki niemu żyjemy Jeph Bales z Potoku Tibbeta. Ojciec Arlena Arlen nie miał nic przeciwko cierpieniu, gdyż oznaczało ono, że przeżył tam, gdzie powinien zginąć.

  49. Achaja - tom 3

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   0/6

   Cesarstwo Luan atakowane jest przez królestwo Troy i armię niewielkiego Arkach. Wydawałoby się, że z oddziałami tego ostatniego rozprawi się bardzo szybko. Nikt w Luan nie sądzi, że cokolwiek może zachwiać potęgą Tradycji i Zakonu.

  1. Prowadź swój pług przez kości umarłych

   okladka

   Autor:
   Olga Tokarczuk

   Ocena:
   5.3/6

   Akcja rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej. Główną bohaterką jest Janina Duszejko kiedyś inżynier mostów, dziś wiejska nauczycielka angielskiego, geografii i dozorczyni domów letniskowych.

  2. Zapach śmierci

   okladka

   Autor:
   Simon Beckett

   Ocena:
   0/6

   W opustoszałym, czekającym na rozbiórkę szpitalu Świętego Judy gdzie bywają bezdomni, dilerzy i narkomani znaleziono częściowo zmumifikowane ciało. Nawet Hunter nie potrafi określić, od jak dawna mogło tam leżeć.

  3. Żmijowisko

   okladka

   Autor:
   Wojciech Chmielarz

   Ocena:
   4.9/6

   Mistrzowski thriller Wojciecha Chmielarza. Ostatnie wspólne wakacje... Tragedia, która niszczy. Czas, który nie przynosi pocieszenia. Koniec, od którego nie ma ucieczki. Grupa trzydziestolatków, przyjaciół ze studiów, co roku wyjeżdża wspólnie ze swoimi rodzinami na wakacje.

  4. Millennium (Tom 6). Ta, która musi umrzeć

   okladka

   Autor:
   David Lagercrantz

   Ocena:
   6/6

   Ostatnia część serii Millennium! W centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak pomimo cech charakterystycznych jego tożsamości nie udaje się ustalić.

  5. Operacja Rafael

   okladka

   Autor:
   Marcin Faliński, Marek...

   Ocena:
   0/6

   %22Wciągająca powieść szpiegowska z bezcennym obrazem w tle.%22 Vincent V. Severski Oficer polskiego wywiadu, major Łodyna, zostaje wysłany do Bagdadu, by zweryfikować informacje na temat potencjalnej lokalizacji Portretu młodzieńca Rafaela Santi.

  6. Harry Hole (#12). Nóż

   okladka

   Autor:
   Jo Nesb

   Ocena:
   6/6

   Harry Hole wrócił do punktu wyjścia: znowu pije, Rakel wyrzuciła go z domu, ponownie mieszka przy Sofies gate. Pewnego dnia budzi się z obezwładniającym kacem, a na dłoniach i ubraniu ze zdumieniem spostrzega ślady krwi.

  7. Odwet

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5.5/6

   Tajemnicze śmierci polskich agentów wzbudzają zainteresowanie Rosjan. Pułkownik GRU Arsen Fiedotow bacznie śledzi sytuację na polskiej scenie politycznej. Stawka jest szczególnie wysoka zbliżają się wybory parlamentarne.

  8. Zamrożone płomienie. Trylogia OXEN. cz. 3

   okladka

   Autor:
   Jens Henrik Jensen

   Ocena:
   5.8/6

   Tymczasem mężczyzna przeżył i powoli odzyskiwał siły. Jego sytuacja stała się jednak beznadziejna. Nie chciał uciekać i ukrywać się do końca swoich dni, musiał stanąć do walki. Oskarżono go o zbrodnię, której nie popełnił, a prawdziwi mordercy, okrutni, bezwzględni i niemal wszechwładni, pozostaw...

  9. Cormoran Strike prowadzi śledztwo (#4). Zabójcza biel

   okladka

   Autor:
   Robert Galbraith

   Ocena:
   6/6

   Billy, zdesperowany młody mężczyzna, przychodzi do agencji Cormorana Strikea, by prosić o wyjaśnienie okoliczności zbrodni, którą widział w dzieciństwie.

  10. Fjällbacka (#1). Księżniczka z lodu

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4.6/6

   W spokojnej, małej miejscowośći na zachodnim wybrzeżu Szwecji ginie dziewczyna. Alex była atrakcyjną i bogatą mieszkanką miasteczka Fjällbaka. W jednym z domów społeczności, w której każdy się zna, odkryto jej zwłoki.

  11. Policja

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   0/6

   Oficer policji zostaje odnaleziony martwy w miejscu morderstwa sprzed lat, które badał ale nie wyjaśnił. Po pewnym czasie dwóch kolejnych policjantów spotyka ten sam los.

  12. Saga o policjantach z Lipowa. Motylek

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   6/6

   W mroźny zimowy poranek na skraju wsi zostaje znalezione ciało zakonnicy. Początkowo wydaje się, że kobietę potrącił samochód, okazuje się jednak, że ktoś ją zabił i upozorował wypadek.

  13. Mroczni ludzie. Trylogia OXEN cz. 2

   okladka

   Autor:
   Jens Henrik Jensen

   Ocena:
   4.8/6

   Dalszy ciąg historii Nielsa Oxena, byłego żołnierza duńskich sił specjalnych, wielokrotnie odznaczanego za niespotykaną odwagę. Zmagający się ze stresem pourazowym Oxen szukał już tylko spokoju, toteż wyprowadził się do lasu w północnej Jutlandii.

  14. Karaluchy

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Policjant Harry Hole wyrusza w dalekie strony by rozwiązać kolejną zagadkę. Tym razem trafia do Tajlandii pełnej świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go go.

  15. Saga o policjantach z Lipowa. Pokrzyk

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   0/6

   We Wnykach wszyscy wierzą, że jak ktoś odwiedzi stary dwór pod lasem, to umrze. Klątwa jest nieubłagana. Dotknie każdego, kto przekroczy próg. Weronika Podgórska trafia tam zupełnym przypadkiem.

  16. Podpalacz

   okladka

   Autor:
   Wojciech Chmielarz

   Ocena:
   5.3/6

   Pierwsza część cyklu z komisarzem Jakubem Mortką. W zimową noc w willi na Ursynowie wybucha pożar, w którym ginie biznesmen, a jego żona, celebrytka, zostaje ciężko poparzona. Przez chwilę wygląda to na nieszczęśliwy wypadek.

  17. Pierwszy śnieg

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Jest listopad i w Oslo spadł pierwszy śnieg. Po powrocie z pracy Brite Becker widzi przed swoim domem bałwana i chwali syna i i męża za wykonane dzieło. Jednak okazuje, że to nie oni są jego twórcami.

  18. Reset

   okladka

   Autor:
   Krzysztof Domaradzki

   Ocena:
   0/6

   Ponure miasto i gliniarz-degenerat na tropie wyjątkowo okrutnej zbrodni. Nie sposób nie polubić tej opowieści Piotr Bratkowski, Newsweek Seryjny morderca kobiet zapadł się pod ziemię.

  19. Wybawiciel

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Inspektor Harry Hole w zasypanym śniegiem Oslo ściga nieuchwytnego mordercę z byłej Jugosławii. W tym celu przeczesuje mroczne środowisko narkomanów, dewiantów, członków Armii Zbawienia wyczekujących nowego zbawiciela, który ma ich wyzwolić od beznadziei życi...

  20. Millennium (#4). Co nas nie zabije

   okladka

   Autor:
   David Lagercrantz

   Ocena:
   5.7/6

   Wybitny naukowiec, badacz i ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji zostaje okradziony z wyników swoich badań. Próbując się w tym wszystkim odnaleźć i wpada na trop instytucjonalnych nadużyć.

  21. Połów

   okladka

   Autor:
   Ove Logmansbo, Remigiu...

   Ocena:
   5.5/6

   Raz do roku wody wokół Wysp Owczych przybierają krwawy odcień. Mieszkańcy urządzają grindadráp, czyli tradycyjny połów grindwali. Jedno z upolowanych zwierząt budzi w Farerach grozę – podczas patroszenia rybacy odkrywają w żołądku ssaka makabryczne znalezisko&hellip...

  22. Rana

   okladka

   Autor:
   Wojciech Chmielarz

   Ocena:
   0/6

   Podobno czas leczy rany. Niektóre jednak nigdy się nie zabliźniają Kolejny bestsellerowy thriller Wojciecha Chmielarza, autora takich głośnych tytułów jak Żmijowisko czy Podpalacz. Niepokojący i mroczny, odkrywa tajemnice, o których nikt nie chce mówić.

  23. Niemiecki bękart (wyd. 2)

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   6/6

   Jakie tajemnice z przeszłości mogą tłumaczyć dzisiejsze złe postępki? Dlaczego matka Eriki Falck wśród rupieci na strychu zachowała hitlerowski medal? To pytanie nie daje spokoju Erice, która postanawia odwiedzić emerytowanego nauczyciela historii, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym medalu.

  24. Upiory

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   6/6

   Gdy Harry Hole ma intuicję nic nie jest w stanie stanąć mu na przeszkodzie. W Oslo dochodzi do morderstwa z pozoru mało nadzwyczajnego. Zdesperowany heroinista próbuje ukraść narkotyk drugiemu i zostaje zastrzelony.

  25. Pancerne serce

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.7/6

   Harry Hole, genialny śledczy aktualnie nie w formie. Przebywa w Hongkongu, gdzie w oparach opium próbuje zapomnieć o spustoszeniach, które w jego życiu dokonał Bałwan.

  26. Saga o policjantach z Lipowa. Rodzanice

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   3/6

   Zbliża się krwawy superksiężyc. Mieszkańcy maleńkich Rodzanic boją się, że ta niezwykła pełnia uwolni z dawna uśpionego demona. Tymczasem na zamarzniętym, smaganym zimowym wichrem jeziorze znaleziono ciało zamordowanej dziewczyny.

  27. Trzeci klucz

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.5/6

   Trzeci klucz to kolejna część serii o wybitnym policjancie Harrym Hole. Tym razem ma od przed sobą wyjątkowo trudne zadanie, gdyż będzie musiał prowadzić dwa śledztwa jednocześnie.

  28. Prom

   okladka

   Autor:
   Ove Logmansbo, Remigiu...

   Ocena:
   4/6

   Dziewiczy rejs promu duńskich linii na Wyspy Owcze nie kończy się tak, jak powinien. Jednostka niespodziewanie zatrzymuje się na wodach przybrzeżnych archipelagu, gdzie sieci komórkowe nie mają zasięgu.

  29. Umorzenie

   okladka

   Autor:
   Remigiusz Mróz

   Ocena:
   0/6

   Idealna rodzina. Szczęśliwe małżeństwo, kochająca żona i oddany mąż, dla którego dwójka dzieci jest całym światem. Wydawało się, że nic nie zakłóci idylli, którą cieszyli się Skalscy.

  30. Fjällbacka (#8). Fabrykantka aniołków

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5/6

   W dniu Wielkiej Nocy, z niewielkiej wyspy znajdującej się niedaleko Fjällbacki, znika w nieznanych okolicznościach rodzina. Pozostaje po nich tylko nakryty do światecznego obiadu stół.

  31. Pentagram

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Harry Hole po którejś z rzędu wpadce alkoholowej dostaje wypowiedzenie. Jednak ze względu na okres urlopowy zostaje włączony do śledztwa, które prowadzi Tom Waaler.

  32. Odbiorę ci wszystko

   okladka

   Autor:
   Ruth Lillegraven

   Ocena:
   3.5/6

   Bestselerowy thriller psychologiczny z Norwegii Połknęłam tę powieść w dwa wieczory, ale jej bohaterowie zostaną ze mną na długo. Maja Lunde, autorka Historii pszczół Clara jest ambitną i utalentowaną urzędniczką w Ministerstwie Sprawiedliwości.

  33. Millennium (#1). Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (#1)

   okladka

   Autor:
   Stieg Larsson

   Ocena:
   5.3/6

   Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika jak kamień w wodę. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera.

  34. Nielegalni

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5.3/6

  35. Fjällbacka (#2). Kaznodzieja

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4.5/6

  36. Millennium. Dziewczyna, która igrała z ogniem (#2)

   okladka

   Autor:
   Stieg Larsson

   Ocena:
   5.7/6

   W drugiej, po Mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet, części trylogii %22Millennium%22 główną bohaterką jest Lisbeth Salander. Seria dramatycznych wypadków wywołuje u Lisbeth wspomnienia mrocznej przeszłości, z którą raz na zawsze postanawia się rozprawić.

  37. Testament

   okladka

   Autor:
   Remigiusz Mróz

   Ocena:
   0/6

   Znany warszawski ginekolog niespodziewanie otrzymuje ogromny spadek od jednej ze swoich pacjentek, choć przyjął ją w gabinecie tylko raz. W skład masy spadkowej wchodzi zapuszczona nieruchomość, która lata temu po reprywatyzacji stała się własnością kobiety.

  38. Dallas '63

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5.3/6

   W tej książce Stephen King odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Dallas 63 to trzymająca w napięciu, napisana z rozmachem powieść, która perfekcyjnie łączy wątki obyczajowe, kryminalne i fantastyczne.

  39. Cienie

   okladka

   Autor:
   Wojciech Chmielarz

   Ocena:
   5/6

   Nowa powieść Wojciecha Chmielarza, laureata nagrody Wielkiego Kalibru. Niewyjaśnione zdarzenia, znakomicie nakreślone postaci, przyjaźnie wystawione na najcięższe próby, a w tle Warszawa miasto wielkich możliwości i bolesnych upadków.

  40. Osiedle Marzeń

   okladka

   Autor:
   Wojciech Chmielarz

   Ocena:
   5/6

   Jedno z eleganckich zamkniętych osiedli w Warszawie, mały raj na ziemi, o jakim marzy co drugi Polak, budzi się ze snu. Ten dzień sprawi, że nic już nie będzie takie samo. Śmierć studentki, której zwłoki nad ranem znajduje ochroniarz, da początek serii zaskakujących wydarzeń.

  41. Z jednym wyjątkiem

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   5/6

   Gdy zima kończy swoje panowanie, przychodzi radosny czas kwitnących drzew i świergocących ptaków. Idealna aura na romantyczne decyzje. W tej właśnie atmosferze młodszy aspirant Daniel Podgórski zamierza nareszcie zmienić swoje życie i oświadczyć się Weronice.

  42. Utopce

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   4.5/6

   Utopce to kolejny tom fascynującej serii o pracy policjantów z Lipowa. Katarzyna Puzyńska nie zwalnia tempa, każda jej następna powieść jest jeszcze lepsza niż poprzednia.

  43. Człowiek nietoperz

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   2.8/6

   Akcja dzieje się w Australii, gdzie mężczyzna bada sprawę zabójstwa swojej rodaczki Inger Holter. Kobieta prawdopodobnie padła ofiarą seryjnego mordercy. Pomagać będzie mu będzie miejscowy policjant, który jest Aborygenem.

  44. Pragnienie

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.7/6

   Młoda kobieta zostaje zamordowana we własnym mieszkaniu tuż po internetowej randce. Ślady na jej ciele wskazują, że sprawca jest wyjątkowo bezwzględny. Presja mediów, by znaleźć winnego, sprawia, że policja zwraca się do Harry%27ego Hole.

  45. Czerwone Gardło

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   4.5/6

   Harry Hole, samotnik i alkoholik a przy tym genialny śledczy trafia na ślad przemyconego do Norwegii snajperskiego karabinu marki Märklin. Komisarz podejmuje trop, który niespodziewanie naprowadza go na kręgi ugrupowań neofaszystowskich.

  46. Fjällbacka (#6). Syrenka

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   0/6

   Szósta część rewelacyjnej sagi o Fjällbace! We Fjällbace w tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Cztery miesiące później przypadkowy spacerowicz natrafia na jego zwłoki w skutym lodem jeziorze.

  47. I nie było już nikogo

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   5.5/6

   Najlepsza powieść Agaty Christie, wcześniej znana jako Dziesięciu Małych Murzynków. Tajemniczy Pan Owen zaprasza na odciętą od świata wyspę dziesięciu gości, którzy na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego.

  48. Czarne narcyzy

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   4/6

   Czarne Narcyzy to powrót do Lipowa i najbliższych okolic, gdzie od dawna krąży legenda o drwalu i złu, które czai się w okolicznych lasach. Katarzyna Puzyńska stworzyła kolejny przemyślany kryminał, z bogatym tłem obyczajowym.

  49. Niewierni

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5/6

  1. Sponsor. Tom 1

   okladka

   Autor:
   K.N.Haner

   Ocena:
   5/6

   Kalina wiedzie niemal idealne życie. Ma cudownych rodziców, energiczną rezolutną siostrę i wiele planów na przyszłość. Oprócz tego nie wdaje się w relacje damsko-męskie, bo najnormalniej w świecie nie ma na to ani czasu, ani ochoty.

  2. Sny Morfeusza

   okladka

   Autor:
   K.N. Haner

   Ocena:
   5.7/6

   Cassandra Givens od zawsze nie ma szczęścia do facetów. Jej przelotne romanse za każdym razem kończą się złamanym sercem, a wybuchowy charakter, impulsywność oraz zgryźliwe poczucie humoru często wpędzają ją w kłopoty.

  3. Zakazany układ

   okladka

   Autor:
   K.N.Haner

   Ocena:
   5.6/6

   W tym samym momencie, w którym dziewczyna zamierza odebrać sobie życie, miejscowi gangsterzy wykonują brutalną egzekucję, której Nicole staje się przypadkowym świadkiem. Zamiast umrzeć, trafia prosto do domu mafiosa — Marcusa Accardo.

  4. Manwhore +1

   okladka

   Autor:
   Katy Evans

   Ocena:
   6/6

   Manwhore + 1 to już druga część kultowej serii Katy Evans, która podbiła serca czytelników na całym świecie. Autorka ponownie zabiera nas w podróż pełną ekscytacji i uniesień.

  5. Manwhore

   okladka

   Autor:
   Katy Evans

   Ocena:
   6/6

   Magazyn 'Edge' jest na krawędzi, jego los wisi na włosku, a szansą na wybicie się i unormowanie sytuacji czasopisma ma być artykuł w formie éxpose o najsłynniejszym kawalerze-miliarderze Chicago - Malcolm Kyle Preston Logan Saint.

  6. Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas

   okladka

   Autor:
   Małgorzata Gutowska-Ad...

   Ocena:
   0/6

   Trzeci i ostatni tom drugiej serii %22Cukierni Pod Amorem%22. Tym razem autorka opowiada o wieku dojrzałym swoich bohaterek i latach 1970 - 2016. Monika wyjeżdża do Stanów i tam wychodzi za mąż za milionera.

  7. Jak podrywają szejkowie

   okladka

   Autor:
   Marcin Margielewski

   Ocena:
   6/6

   Przemilczana prawda o życiu arabskich szejków. Historia młodego księcia, syna jednego z arabskich szejków, który ze względu na swoją pozycję i bogactwo może mieć wszystko. Dosłownie: wszystko.

  8. Uwikłani. Pokusa. Tom 1

   okladka

   Autor:
   Laurelin Paige

   Ocena:
   0/6

   Alyana postanawia skończyć z tym, co było kiedyś i zacząć żyć na nowo. Wkrótce jej los ma się połączyć z kimś zupełnie wyjątkowym. Niebawem pozna niezwykłego mężczyznę, który wywróci jej świat do góry nogami.

  9. Dallas '63

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5.3/6

   W tej książce Stephen King odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Dallas 63 to trzymająca w napięciu, napisana z rozmachem powieść, która perfekcyjnie łączy wątki obyczajowe, kryminalne i fantastyczne.

  10. Driven. Namiętność silniejsza niż ból

   okladka

   Autor:
   K. Bromberg

   Ocena:
   5.4/6

   Jesteś Rylee Thomas — kobietą sukcesu, przyzwyczajoną do kontrolowania własnego życia. W każdym jego aspekcie. Piękna i niezależna, absolutnie nie stanowisz potencjalnego trofeum dla pięknego, niegrzecznego chłopca.

  11. Drwal. Miłość, która narodziła się z natury

   okladka

   Autor:
   K.N.Haner

   Ocena:
   4.7/6

   To spotkanie, które nieoczekiwanie na dobrych kilka dni uziemia Jasona i Sam w leśnej samotni, sprawia, że zamknięty i skryty mężczyzna otwiera się przed, na pozór beztroską, kobietą.

  12. Żona między nami

   okladka

   Autor:
   Greer Hendricks, Sarah...

   Ocena:
   5/6

   Żona między nami to znakomita pozycja z gatunku „domestic thriller”, której autorkami są Sarah Pekkanen i Greer Hendricks. Znajdziemy tu błyskotliwą fabułę, trzymającą w napięciu narrację i przerażający trójkąt miłosny.

  13. 365 dni

   okladka

   Autor:
   Blanka Lipińska

   Ocena:
   0/6

   Obrzydliwie romantyczna, skrajnie prawdziwa i inspirująca.... Laura wraz ze swoim chłopakiem Martinem i dwójką przyjaciół, wyjeżdżają na wakacje na Sycylię. Drugiego dnia pobytu w swoje dwudzieste dziewiąte urodziny, dziewczyna zostaje porwana.

  14. Ten dzień

   okladka

   Autor:
   Blanka Lipińska

   Ocena:
   0/6

   Producentem audiobooka jest PRL Studio. Sycylijskie życie Laury Biel zaczyna przypominać bajkę. Jest huczne wesele, mąż, który zrobi i odda dla niej wszystko, ciąża, prezenty i niewyobrażalny wprost luksus: służba, samochody, nadmorskie rezydencje.

  15. 17 podniebnych koszmarów

   okladka

   Autor:
   Stephen King, Bev Vincent

   Ocena:
   0/6

   Witajcie w 17 podniebnych koszmarach, antologii opowiadającej o nieszczęściach, które mogą was spotkać, kiedy jesteście jedenaście kilometrów nad ziemią i pędzicie z prędkością ponad ośmiuset kilometrów na godzinę, zamknięci w metalowej rurze (jak - brrr!

  16. Wybacz mi

   okladka

   Autor:
   Gabriela Gargaś

   Ocena:
   0/6

   Nigdy nie zapomni ich dziecięcych zabaw na łące, wysokiej trawy drapiącej łydki, barwnych motyli, beztroskiego śmiechu, zapachu lata Ale to wszystko było PRZED. Potem nadszedł dzień, który wszystko zmienił.

  17. Jeszcze więcej nieboszczyków, czyli śledztwo z pazurem

   okladka

   Autor:
   Małgorzata J. Kursa

   Ocena:
   0/6

   Kot Belzebub czarny jak noc charakter znany z Nieboszczyka wędrownego powraca w wielkim stylu! Kiedy w Kraśniku ginie w tragicznych okolicznościach Bożena Szklarska, nikt nie ma pojęcia, że jej śmierć uruchomi lawinę kolejnych zgonów.

  18. Kobiety z odzysku

   okladka

   Autor:
   Izabella Frączyk

   Ocena:
   0/6

   Czy zastanawiałeś się kiedyś jak często życiem rządzi przypadek? Trzy kobiety: młoda wdowa, była żona bigamisty oraz doświadczona przez życie rozwódka nawet nie przypuszczają jak wiele w ich życie mogą wnieść wspólne egipskie wakacje.

  19. Kobiety z odzysku. Trudne wybory

   okladka

   Autor:
   Izabella Frączyk

   Ocena:
   0/6

   W życiu trzech przyjaciółek - Gośki, Felicji i Zuzy - nareszcie zapanował spokój i każda z nich zdołała w końcu odetchnąć po wydarzeniach, które niespodziewanie doprowadziły je do wspólnych wakacji w Egipcie.

  20. Ziemiomorze. (#1). Czarnoksiężnik z Archipelagu

   okladka

   Autor:
   Ursula K. Le Guin

   Ocena:
   6/6

   Klasyka powieści fantasy! Opowieść o naukach pobieranych przez młodzieńca z wymyślonej krainy u mędrców, którzy posiedli kunszt czarnoksięski. Zarazem jest to opowieść realistyczna o kształtowaniu się osobowości, dorastaniu wśród przeciwieństw, o tym, jak zapalczywa lekkomyślność przeradza się w ...

  21. Teściową oddam od zaraz

   okladka

   Autor:
   Małgorzata J. Kursa

   Ocena:
   0/6

   Teściowa potrafi zajść za skórę. Szczególnie nadopiekuńcza teściowa. Izabela opracowuje zatem chytry plan, jak się swojej teściowej zgrabnie pozbyć. Pomaga jej w tym przyjaciółka, Ama, która jeszcze nie wie, że wkrótce sama wplącze się w niezłe tarapaty.

  22. Dwór w Czartorowiczach Nowe pokolenie

   okladka

   Autor:
   Monika Rzepiela

   Ocena:
   0/6

   Ewa Sasicka po przeprowadzce do Olechowicz wiedzie szczęśliwe życie u boku Marcina. Szybko przejmuje obowiązki żony dziedzica i przyzwyczaja się do warunków oraz zasad panujących we dworze.

  23. Gdy opadły emocje

   okladka

   Autor:
   Aneta Krasińska

   Ocena:
   0/6

   Spotkanie po latach może skutkować sporą dawką emocji i zmianą życiowych planów. Marcelina jest mężatką wychowującą nastoletnie bliźnięta. Bywa przytłoczona codziennymi obowiązkami.

  24. Akuszerka z Sensburga

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Enerlich

   Ocena:
   0/6

   Stanisława, młoda kobieta z Mystkówca Starego w samym sercu Puszczy Białej, zbiera zioła i marzy o tym, by zostać pielęgniarką. Niestety, życie nie układa się jej tak, jak by chciała.

  25. W naszym domu

   okladka

   Autor:
   Jodi Picoult

   Ocena:
   0/6

   Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać sygnałów społecznych ani wyrażać swoich myśli i uczuć. Na pierwszy rzut oka to zupełnie normalny, inteligentny i elokwentny chłopak, jednak każde odstępstwo od codziennej rutyny, każda zmiana w ustalo...

  26. Tylko kochanka

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Tylko kochanka, zawsze inna. Historia kobiety, która nigdy się nie poddaje. Wszelkie przyjemności hiszpańskiej riwiery, a potem smętna rzeczywistość prowincjonalnego Gniewu. Beztroska i luksusy zapewniane przez kochanka, szwedzkiego milionera, a później ukrywanie się przed komornikiem.

  27. Piękny drań

   okladka

   Autor:
   Christina Lauren

   Ocena:
   5/6

   Ambitna, inteligentna i pracowita studentka MBA ma tylko jeden problem, mianowicie swojego szefa, Ryana Bennetta. Jest wymagający, apodyktyczny… i kompletnie nie można mu się oprzeć.

  28. Gospoda pod Bocianem

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Droga

   Ocena:
   5.5/6

   Losy rodzin są jak drzewa o rozwichrzonych gałęziach, splatają się ze sobą na wiele sposobów. Najlepiej wiedzą o tym ludzie, którzy zbliżają się do końca swego życia. Czasem wystarczy wsłuchać się w ich opowieści, by w pełnej krasie zobaczyć świat dawno miniony, odkryć sekrety przeszłych pokoleń,...

  29. Już nie uciekam

   okladka

   Autor:
   Anna Sakowicz

   Ocena:
   5/6

   Joanna potrafi zaskakiwać zarówno siebie, jak i najbliższych. Jest narzeczoną Artura, iskrzy między nią a Jaromirem, w dodatku pojawia się kolejny zagadkowy mężczyzna. Pomimo wątpliwości, bohaterka zaczyna urzeczywistniać swoje marzenia.

  30. Tylko jedna noc

   okladka

   Autor:
   Simona Ahrnstedt

   Ocena:
   6/6

   Historia o zemście, niezwykłej sile i walce, ale nade wszystko historia o zakazanej miłości! Tylko jedna noc to zmysłowa, inteligentna i całkowicie wciągająca powieść. Zapierająca dech w piersiach od początku do końca.

  31. Pensjonat Sosnówka

   okladka

   Autor:
   Maria Ulatowska

   Ocena:
   0/6

   Dalsze losy bohaterów Sosnowego dziedzictwa. Okazuje się, że można być szczęśliwym, gdy tylko pomoże się trochę losowi. Albo kiedy los nam pomoże! W wyremontowanym dworku na Kujawach Anna Towiańska, młoda dziedziczka z Sosnówki, urządza przytulny pensjonat.

  32. Pokusy i łakocie. Niezbyt grzeczna rzecz o miłości

   okladka

   Autor:
   Tara Sivec

   Ocena:
   5.3/6

   Poznajcie Claire, której życie to pasmo szczęśliwych pomyłek. Była dwudziestoletnią studentką, gdy wszystko obróciło się o sto osiemdziesiąt stopni — wystarczyła jedna noc w towarzystwie mężczyzny, którego właśnie poznała.

  33. Wszystko, czego pragniemy

   okladka

   Autor:
   Marybeth Mayhew Whalen

   Ocena:
   5.3/6

   Różne osoby, mnóstwo wydarzeń, kilka perspektyw, jedno miejsce. Urokliwa podmiejska Jaworowa Dolina znajdująca się w Północnej Karolinie, gdzie mieszkańcy nie chcą żyć przeszłością i starają się niczego w życiu nie stracić.

  34. Drive

   okladka

   Autor:
   Kate Stewart

   Ocena:
   0/6

   Muzyka najwierniejsze odbicie serca. Przeciętna piosenka trwa trzy i pół minuty. Może sprawić, że zatrzymasz się, zamrugasz i pomyślisz o przeszłości lub przeniesie cię do rozrywających serce wspomnień.

  35. Perska saga (Tom 5). Perska zmysłowość

   okladka

   Autor:
   Laila Shukri

   Ocena:
   0/6

   Piąty tom bestsellerowego cyklu Laili Shukri. Znana z %22Perskiej zazdrości%22 Joanna, podejrzewając swojego męża, kuwejckiego biznesmena, o kolejną zdradę, pod wpływem impulsu wylatuje na rajską wyspę Bali.

  36. Cykl o Nataliach. Miłe Natalii początki

   okladka

   Autor:
   Olga Rudnicka

   Ocena:
   0/6

   Skąd się wzięły Natalie? Ich ojcem był Jarosław Sucharski - kłamca i bigamista; przestępca czy tajny współpracownik? Dziesięcioletni Jarek - zdolny, inteligentny, sprytny i ambitny - zwrócił uwagę Kazimierza Kozibrody, oficera służb bezpieczeństwa.

  37. Harda

   okladka

   Autor:
   Elżbieta Cherezińska

   Ocena:
   0/6

   Świętosława od dziecka była harda. Od najmłodszych lat, wraz z bratem Bolesławem Chrobrym, uczyła się niuansów politycznej gry. Miała stać się pionkiem w układzie sojuszy swego ojca, księcia Mieszka.

  38. ZJAZD ABSOLWENTÓW

   okladka

   Autor:
   Guillaume Musso

   Ocena:
   4.6/6

   "Dziewczyna, która znika w nocy. Przyjaciele związani tragiczną tajemnicą. Powrót do miejsca, w którym wszystko się zaczęło Riwiera Francuska zima 1992 roku.

  39. Trzy młode pieśni

   okladka

   Autor:
   Elżbieta Cherezińska

   Ocena:
   0/6

   Norwegia, druga połowa X wieku. Dwaj synowie możnych rodów spotykają się w szeregach młodej drużyny. Przygląda im się siostra jednego z nich. W drodze ku dorosłości wszyscy troje przechodzą kolejne szczeble wtajemniczeń.

  40. Paskudna historia

   okladka

   Autor:
   Bernard Minier

   Ocena:
   0/6

   Na początku jest strach. Strach przed zatonięciem. Strach przed innymi tymi, którzy mnie nienawidzą, którzy chcą mi się dobrać do skóry. I jeszcze - strach przed prawdą. Uprzedzam: to nie jest jakaś banalna historia.

  41. Pamiętniki

   okladka

   Autor:
   Giovanni Giacomo Casanova

   Ocena:
   0/6

   Najsłynniejszy uwodziciel, rozpustnik i amant wszechczasów. Casanova do dziś stanowi inspirację dla artystów, pisarzy i reżyserów. Jego %22Pamiętniki%22 to jednak nie tylko miłosne podboje.

  42. Wiedźma duszona w winie

   okladka

   Autor:
   Marta Obuch

   Ocena:
   0/6

   Bożena stateczna pani menadżer jednego z banków prowadzi uporządkowane, choć dość przewidywalne życie, w którym nie ma miejsca na szaleństwa. Nieoczekiwanie dziedziczy po wuju nieruchomość w małym miasteczku i odtąd już nic nie będzie takie samo.

  43. Cichy wielbiciel

   okladka

   Autor:
   Olga Rudnicka

   Ocena:
   6/6

  44. Zagubiona

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Michalak

   Ocena:
   0/6

   Pierwsza miłość, pierwszy pocałunek, pierwszy mężczyzna... Nie tak łatwo zapomnieć, trudno wyleczyć złamane serce, szczególnie jeśli kochałaś pierwszy raz. Weronika - zdradzona, opuszczona, załamana - próbuje odnaleźć się w świecie, gdzie najbliżsi, którzy powinni cię wspiera...

  45. Długa droga do domu

   okladka

   Autor:
   Joanna Jax

   Ocena:
   0/6

   Nowa saga rodzinna Joanny Jax autorki bestsellerowego Dziedzictwa von Becków Burzliwe losy Antoniny Tańskiej ukazane na tle ważnych wydarzeń w dziejach świata. Córka emigrantów z Polski zakochuje się w narzeczonym siostry i zachodzi z nim w ciążę.

  46. Namaluj mi słońce

   okladka

   Autor:
   Gabriela Gargaś

   Ocena:
   0/6

   Sabina ma nietypowe zajęcie. Spotyka się z samotnymi ludźmi, których nikt nie chce wysłuchać, a oni opowiadają jej o swoich kłopotach i rozterkach. Jednak sama również nie ma łatwo Jest samotna, i choć z pozoru akceptuje swoje życie, w głębi duszy boi się przyznać, że jest nieszczęśliwa, tłumiąc ...

  47. Randka z Hugo Bosym

   okladka

   Autor:
   Agnieszka Lingas-Łonie...

   Ocena:
   5.5/6

   Historia miłosna, która mogłaby być Twoja! Lekko, romantycznie, zadziornie Agnieszka Lingas-Łoniewska w najlepszej formie! Zmysłowa, rozpalająca wyobraźnię i poruszająca serca historia dwojga ludzi, których połączył pech, a może zrządzenie losu?

  48. Głowa anioła

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Udane połączenie romansu z sensacją. Julia Sarnowska przyjmuje zlecenie na renowację zabytkowego pałacyku Hemmerlingów. W związku z tym, po wielu latach wraca w rodzinne strony. W dobrze znanym miejscu zaszły jednak duże zmiany, co sprawia, że bohaterka czuje się obco.

  49. Kręta droga do nieba

   okladka

   Autor:
   Bożena Gałczyńska-Szurek

   Ocena:
   0/6

   Czy upadek obrazu Madonny podczas świątecznej procesji jest zwiastunem nieszczęśliwych wydarzeń, które nawiedziły sielską grecka wyspę? Ikona Matki Boskiej Płaczącej z Toros stała się świadkiem wielu zbrodni.

  1. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   5/6

   Znajdziesz tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Każdy z nich został opatrzony słowniczkiem zawierającym tłumaczenia na język polski zarówno terminów specjalistycznych, jak i ty...

  2. Superskuteczne strategie opanowania języków obcych. Twój prywatny coach. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Ewa Eldridge

   Ocena:
   5/6

   Dowiesz się od niej, że opanowanie języka obcego wymaga dobrego przygotowania samego siebie, zanim jeszcze usiądziesz nad słówkami czy gramatyką — jest jak zagruntowanie płótna przed malowaniem obrazu, czyli nieodzowne.

  3. Język niemiecki w IT. Rozmówki

   okladka

   Autor:
   Marcin Jackiewicz

   Ocena:
   3.4/6

   Polscy informatycy dali się światu poznać z jak najlepszej strony, więc świat upomina się o nich. Coraz więcej rodzimych firm współpracuje z europejskimi klientami, dla których podstawowym językiem komunikacji jest niemiecki.

  4. FISZKI audio - j. angielski - Słownictwo 2

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język angielski – Słownictwo 2 Poziom: A2, pre-intermediate (niższy średnio zaawansowany) FISZKI – kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY – doczekał się wersji audio.

  5. FISZKI audio j. angielski Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język angielski Słownictwo 1 Poziom: A1, elementary (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  6. FISZKI audio j. angielski Konwersacje

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk, Joann...

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Konwersacje Poziom: A2-B2, intermediate (średnio zaawansowany) Tytuł powstał z myślą o osobach, które mimo, że uczą się języka angielskiego już od jakiegoś czasu, wciąż boją się mówić w tym języku.

  7. FISZKI audio - j. angielski - Czasowniki dla początkujących

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język angielski – Czasowniki dla początkujących Poziom: A1/A2, elementary (podstawowy) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji – warto je zatem znać.

  8. FISZKI audio j. angielski Biznes

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Biznes Poziom: B2, upper-intermediate (wyższy średnio zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej n...

  9. Angielski w korku kompletny kurs podstawowy

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Spędzasz dużo czasu w podróży i chcesz w tym czasie robić coś pożytecznego? Zacznij uczyć się angielskiego. Nawet kilkanaście minut dziennie z naszym kursem pozwoli Ci opanować podstawy i wkrótce zaczniesz porozumiewać się w codziennych sytuacjach.

  10. FISZKI audio j. angielski Słownictwo 4

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Słownictwo 4 Poziom: B2, upper-intermediate (wyższy średnio zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio.

  11. Niemiecki Kurs podstawowy

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   4.8/6

   przeznaczony jest dla osób początkujących, zaczynających naukę oraz tych, którzy chcieliby szybko przypomnieć sobie podstawy języka niemieckiego i przygotować się do podróży. Obejmuje 11 lekcji uczących blisko 1000 najbardziej potrzebnych słów i zwrotów, np.

  12. FISZKI audio j. angielski Czasowniki dla zaawansowanych

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   6/6

   FISZKI audio język angielski Czasowniki dla zaawansowanych Poziom: C1/C2, advanced (zaawansowany) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji warto je zatem znać. FISZKI audio to proste zasady i wyraźne nagrania, czyli klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  13. FISZKI audio - j. angielski - Słownictwo 3

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język angielski – Słownictwo 3 Poziom: B1, intermediate (średnio zaawansowany) FISZKI – kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY – doczekał się wersji audio.

  14. Angielski w samochodzie. Kurs podstawowy

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski w samochodzie Kurs podstawowy: - dla początkujących oraz wszystkich, którzy chcą szybko przypomnieć sobie podstawy angielskiego, - ponad 70 minut nagrań profesjonalnych lektorów, - ćwiczenia sprawdzające z odpowiedziami, - praktyczne i przydatne na co dzień zagadnienia: pytanie o d...

  15. Niemiecki język biznesowy w twojej firmie. Wirtschaftsdeutsch in deinem Unternehmen

   okladka

   Autor:
   Agnieszka Dudek

   Ocena:
   0/6

   Język niemiecki Używasz języka niemieckiego w pracy, podczas wyjazdów czy spotkań służbowych? Autorka podczas indywidualnych zajęć miała okazję poznać potrzeby pracowników firm i każde pojedyncze słowo niezbędne do korespondencji handlowej czy rozmów biznesowych.

  16. FISZKI audio j. angielski Matura ustna

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk, Joann...

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język angielski Matura ustna Poziom: B1/B2, intermediate (średnio zaawansowany) Doskonały sposób na przygotowanie do matury ustnej z języka angielskiego. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  17. Hiszpański Kurs podstawowy