ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Bestsellery Ebookpoint - Top 50 - Audiobooki

  Poniżej znajduje się aktualna lista najczęściej kupowanych audiobooków (mp3) w księgarni ebookpoint.pl z ostatnich 30 dni, generowana codziennie. To 50 bestsellerów, po które nasi czytelnicy sięgają najczęściej. Znajdź coś dla siebie!

  1. Human hacking. Poznaj ludzki umysł i naucz się skutecznej komunikacji

   okladka

   Autor:
   Christopher Hadnagy, S...

   Ocena:
   0/6

   Ta książka ułatwi Ci zrozumienie zachowania człowieka i pozwoli na wykorzystanie zdobyczy inżynierii społecznej. Nauczysz się hakować ludzi i zaczniesz etycznie korzystać z tej supermocy.

  2. Umysł niewzruszony. W szkole mistrzów

   okladka

   Autor:
   Ryan Holiday

   Ocena:
   6/6

   Współczesny świat jest głośny. Pełen trajkotu, rozpraszającej paplaniny, powiadomień o nieistotnych sprawach i codziennego hałasu. Wymaga się od nas ciągłej dostępności i nieustannego wystawiania się na wiadomości, reklamy, doniesienia i plotki.

  3. Zimna sprawa

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Bonda

   Ocena:
   0/6

   To najdziwniejsze i najbardziej przerażające śledztwo, w jakim Hubert Meyer brał udział. W podziemiach zabytkowej willi na poznańskim Sołaczu policja odkrywa zwłoki kobiety i trójki dzieci.

  4. Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina

   okladka

   Autor:
   Krystyna Kurczab-Redlich

   Ocena:
   6/6

   Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał.

  5. Plac Senacki 6 PM

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   0/6

   Niekwestionowany mistrz powieści szpiegowskiej powraca z zupełnie nowym thrillerem o narodzinach imperium Putina. Październik 1990 roku. Z bazy Zapadnaja Lica na dalekiej północy ZSRR wypływa najpotężniejszy okręt podwodny Dymitr Doński, dowodzony przez asa floty morskiej kapitana Golicyna.

  6. Wróć przed zmrokiem

   okladka

   Autor:
   Riley Sager

   Ocena:
   5/6

   Każdy dom skrywa jakąś historię i sekrety. Niektóre są naprawdę przerażające. Kiedy Maggie Holt miała pięć lat, jej rodzice kupili Baneberry Hall: rozległą wiktoriańską rezydencję położoną w lasach Vermont.

  7. Zaproszenie

   okladka

   Autor:
   Vi Keeland

   Ocena:
   0/6

   Stella to nieco szalona, nieprzewidywalna dziewczyna, która zawsze polega na swoim zmyśle węchu i wręcza obcym ludziom czekoladowe batoniki na poprawę humoru. Nie jest jednak typem osoby, która wprosi się na cudzą imprezę, aby najeść się do syta i napić drogiego szampana.

  8. ZACHOWAJ SPOKÓJ

   okladka

   Autor:
   Harlan Coben

   Ocena:
   5/6

   Nie ufaj nikomu. Zwłaszcza własnej rodzinie. Już dawno po wszystkim. Po prostu siedź cicho i wszystko będzie dobrze. Mail o takiej treści otrzymuje szesnastoletni Adam Baye, licealista, którego przyjaciel niedawno popełnił samobójstwo.

  9. CZUŁOŚĆ. Poradnik pozytywnego egoizmu

   okladka

   Autor:
   Dr Sophie Mort

   Ocena:
   0/6

   Guru terapii odkrywa, co nas kształtuje, dlaczego to ważne, oraz podpowiada praktyczne sposoby na szczęśliwsze życie. Czy wiecie, w jaki sposób wasze dzieciństwo wpływa na wasze postrzeganie siebie i związki z innymi?

  10. Start a Fire. Runda druga

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Barlińska ve...

   Ocena:
   5.9/6

   W życiu Victorii Joseline Clark zapanował chaos. A wszystko to za sprawą chłopca o pięknej twarzy i destrukcyjnym wnętrzu. Od dnia, w którym go poznała, niczego nie była już pewna. Wiedziała tylko, że z każdym kolejnym spotkaniem coraz bardziej zatapia się w głębi jego spojrzenia, i na próżno szu...

  11. Start a Fire. Runda pierwsza

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Barlińska ve...

   Ocena:
   5.9/6

   Victoria Joseline Clark nigdy nie należała do szczególnie rozważnych dziewczyn, choć nie można jej było zarzucić braku inteligencji. Przez siedemnaście lat swojego życia uważała się za osobę przeciętną i taką również prowadziła egzystencję.

  12. Moje ciało

   okladka

   Autor:
   Emily Ratajkowski

   Ocena:
   0/6

   To niesamowite, ale też takie zwyczajne, jak nasze ciała prowadzą nas przez życie - EMILY RATAJKOWSKI EmilyRatajkowski, jedna z najsłynniejszych modelek i influencerek, długo sądziła, że skoro jej ciało należy do niej, decyzja, aby go użyć i na nim zarabiać, oznacza akt siły.

  13. Kroniki Diuny (#1). Diuna

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5.6/6

   Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów.

  14. F**k it. Tylko spokój może cię uratować

   okladka

   Autor:
   John C. Parkin

   Ocena:
   4/6

   Dzięki tej szczególnej książce odkryjesz całkiem wygodną i krótką drogę prowadzącą wprost do spokoju ducha. Przekonasz się, że rozdźwięk między „jak jest” a „jak być powinno” można zlikwidować nie przez samodoskonalenie, zmienianie świata czy naukę medytacji, ale przez pro...

  15. Gentleman

   okladka

   Autor:
   Mańka Smolarczyk

   Ocena:
   5/6

   Zdaniem Mary-Ann Cooper na pewno nie jest nim jej zabójczo przystojny szef, nadęty bubek z ego wielkości Francji, doskonały przykład na to, że idealnie skrojony garnitur to nie wszystko.

  16. Spark

   okladka

   Autor:
   Monika Rutka

   Ocena:
   5.5/6

   Elizabeth Parker zostawia słoneczne kalifornijskie plaże, w samym środku roku szkolnego, dla deszczowej Anglii. W dodatku zamieszkuje u zupełnie obcych ludzi, wśród których ma spędzić nadchodzące miesiące.

  17. Fighter

   okladka

   Autor:
   Paulina Świst

   Ocena:
   5.7/6

   Tego jeszcze nie było! Literacki świat w zderzeniu z brutalną przestępczą rzeczywistością. Pola Werner, autorka licznych bestsellerów i niekwestionowana gwiazda wydawnictwa Azum, podczas zbierania materiałów do kolejnej książki trafia na trop firmy VeroMax.

  18. Bez zgody

   okladka

   Autor:
   Kinga Litkowiec

   Ocena:
   0/6

   Kiedy marzenia okazują się koszmarem, można liczyć już tylko na to, że diabeł odkryje w sobie sumienie Marina miała własny pomysł na życie, jakże inny od tego, co zaplanowali dla niej rodzice.

  19. Droga do siebie. O poczuciu wartości

   okladka

   Autor:
   Ewa Woydyłło

   Ocena:
   4/6

   Książka popularnej i cenionej psycholożki, która w swojej pracy pomogła tysiącom kobiet. Z niskim poczuciem wartości zmaga się wielu ludzi, ale częściej kobiety. Przytłoczone trudnymi doświadczeniami, codziennością i patriarchalną kulturą nie mogą doświadczyć samoakceptacji, sprawczości i wiary w...

  20. Nadchodzi III wojna światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji?

   okladka

   Autor:
   Jacek Bartosiak, Piotr...

   Ocena:
   4/6

   Rywalizacja między wielkimi mocarstwami wchodzi w fazę krytyczną. Czy Stany Zjednoczone pójdą na wojnę z Chinami? Po czyjej stronie stanie Rosja? Czy Polska zostanie wciągnięta w III wojnę światową?

  21. Emocje zadbane i masz wyje**ne. O trudnej sztuce radzenia sobie z uczuciami

   okladka

   Autor:
   dr Katarzyna Czyż

   Ocena:
   6/6

   Szczęście. Stabilność. Spójność. Uśmiech na twarzy, spokój w głowie, radość w duszy. Słowem: spełnienie, do którego wszyscy dążymy. Tymczasem mało kto do tego upragnionego celu dociera.

  22. Mentalista

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg, Henr...

   Ocena:
   0/6

   Pierwsza część nowej serii kryminalnej Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa! W centrum Sztokholmu zostaje znaleziona skrzynia ze zwłokami młodej kobiety przebitej mieczami. Policja staje wobec pytania: czy ma do czynienia z nieudaną sztuczką magiczną, czy z brutalnym morderstwem?

  23. Skazanie

   okladka

   Autor:
   Remigiusz Mróz

   Ocena:
   6/6

   Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela subsydiarnego.

  24. O włos

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Bonda

   Ocena:
   0/6

   Nie ma pięknych zbrodni. Są tylko piękne ofiary. Nowa seria kryminalna Katarzyny Bondy. W Lesie Kabackim zamordowano dwie młodziutkie dziewczyny. Policjanci od dawna nie widzieli tak zbezczeszczonych zwłok.

  25. A koń w galopie nie śpiewa

   okladka

   Autor:
   Artur Andrus, Wojciech...

   Ocena:
   0/6

   %22Więcej jest rzeczy na ziemi i w niebie, niż się ich śniło waszym filozofom%22. Wychodząc z tego założenia, postanowiliśmy opisać część z tych rzeczy, które się nikomu nie przyśniły. Ani filozofom, ani szlifierzom, ani nawet zdunom.

  26. Good Boys Go To Heaven

   okladka

   Autor:
   C. S. Riley

   Ocena:
   6/6

   Z barwnego lekkoducha, jakim była Leah Preston, niewiele pozostało. Nikt ze znajomych jej nie poznaje. Jest pełna chłodnego dystansu. Wyprana z uczuć. Zamknięta na ludzi, otwarta jedynie na sztukę.

  27. Esencjalista

   okladka

   Autor:
   Greg McKeown

   Ocena:
   5.9/6

   Ile razy zgodziłeś się spełnić czyjąś prośbę, nawet się nad tym nie zastanawiając? Ile razy żałowałeś, że zgłosiłeś się do realizacji jakiegoś zadania, i zastanawiałeś się, co cię do tego podkusiło?

  28. Bez zobowiązań (Bezwzględna gra #2)

   okladka

   Autor:
   K. Bromberg

   Ocena:
   5.4/6

   Najbardziej boli, gdy ranią cię bliscy. Lennox Kincade powinna była przywyknąć do przykrości. Czuła się jak pionek w rozgrywce jej ojca i sióstr. Ich rodzinna firma działała w seksistowskiej branży i Lennox zdążyła się już nałykać upokorzeń z powodu swojej urody.

  29. Czakry. Źródła energii. Praktyczny poradnik

   okladka

   Autor:
   Agnieszka Passendorfer

   Ocena:
   0/6

   Czakry to wiry energetyczne, których stan wpływa na zdrowie człowieka, jego kondycję psychiczną i inne sfery życia. Stąd dbanie o czakry jest dbaniem o siebie. O czakrach mówi się w religiach dharmicznych, między innymi w buddyzmie, hinduizmie, dżinizmie, jednak zainteresowanie nimi staje się cor...

  30. Perfectly wrong

   okladka

   Autor:
   Natalia Fromuth

   Ocena:
   6/6

   Maley i Adam. Dwoje licealistów. Mieszkają po sąsiedzku, a ich matki od najmłodszych lat uważają się za przyjaciółki. Uznają za oczywiste, że ta przyjaźń przejdzie na ich dzieci. A kto wie?

  31. Poskładaj mnie na nowo

   okladka

   Autor:
   Paulina Zalecka

   Ocena:
   4.7/6

   Sue, studentka amerykańskiego college’u, ma za sobą ciężkie dzieciństwo ― koszmar przemocy domowej, od którego odgrodziła się mocnym charakterem i wybuchowym temperamentem.

  32. Myślenie kontekstowe. Największa przewaga ludzi nad sztuczną inteligencją

   okladka

   Autor:
   Kenneth Cukier, Viktor...

   Ocena:
   0/6

   Każda chwila naszego życia zostaje przefiltrowana przez tworzone przez nas modele mentalne, mimo to zazwyczaj są one dla nas niewidoczne. Ta wnikliwa książka pokazuje, jak uświadomić sobie, że zawsze patrzymy przez pryzmat czegoś, i jak szukać nowych punktów widzenia, kiedy otaczający nas ...

  33. Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię

   okladka

   Autor:
   Marta Łabęcka

   Ocena:
   6/6

   Z pozoru tej dwójki nastolatków nie łączy nic poza miejscem zamieszkania i szkołą. A jednak mają ze sobą coś wspólnego. Oboje, każde na swój sposób, próbują sobie radzić z samotnością.

  34. Mój crush

   okladka

   Autor:
   Lilly Purdon

   Ocena:
   0/6

   Rosaline Arlene Winnefred nie była szczególnie popularna w szkole. Poza dwójką oddanych przyjaciół dokuczali jej chyba wszyscy. Nic dziwnego ? była kujonką i dziwaczką. Nosiła niemodne ciuchy i aparat na zębach.

  35. Ukryty pod tatuażami. Sekrety i namiętności #2

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   6/6

   Vanessa Frost, jako ostatnia żyjąca potomkini rodu Bennettów, planowała zostać szefową rodzinnej fundacji. Aby zdobyć akceptację rady nadzorczej, musiała doprowadzić do końca pewien projekt.

  36. PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie

   okladka

   Autor:
   Kamil Zieliński

   Ocena:
   5.3/6

   Opis tych i innych mechanizmów ludzkiego postępowania znajdziesz w tej książce. Badaniem źródeł tego, co naprawdę kieruje naszym myśleniem i działaniem, zajmuje się psychologia. Jej adepci wyodrębnili i opisali wiele powtarzających się praktycznie u każdego z nas reakcji na to, co spotyka nas w ż...

  37. Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   5.2/6

   Z tej publikacji dowiesz się, czym są „nawyki milionerów” — czyli ludzi, którzy zbudowali fortuny w ciągu jednego pokolenia. Poznasz skuteczne metody, jak myśleć efektywniej, podejmować lepsze decyzje i działać skuteczniej.

  38. Kobieta z planem na życie. O pięknie, przygodach i sukcesach

   okladka

   Autor:
   Maye Musk

   Ocena:
   6/6

   Ta książka jest inspirującą autobiografią, a przy tym ciepłą i zabawną opowieścią, w której nie brakuje dojrzałej refleksji nad życiem. Została napisana z perspektywy osobistej, szczerze — to tak, jakby najbliższa przyjaciółka dzieliła się z Tobą sprawdzonymi wskazówkami dotyczącymi kariery...

  39. Dziewczyna, której nie zauważał #1

   okladka

   Autor:
   Neilani Alejandrino

   Ocena:
   6/6

   Trudno było dostrzec urodę Jade Collins. Okulary i peruka skutecznie zasłaniały to, co chciała ukryć przed światem. Pozornie była przemiłą, ale zupełnie zwyczajną osobą. W rzeczywistości dźwigała na barkach brzemię ponurej przeszłości.

  40. Wirtuoz

   okladka

   Autor:
   Krzysztof Bochus

   Ocena:
   5/6

   Od Warszawy powstania styczniowego po współczesną Majorkę - autor bestsellerowej serii o Adamie Bergu zabiera czytelnika w kolejną sensacyjną podróż, w której nic nie jest oczywiste.

  41. Mądry, że f*ck. Proste prawdy, które przeprowadzą cię przez życiowe g*wnoburze

   okladka

   Autor:
   Gary John Bishop

   Ocena:
   5/6

   Nieważne, jaka g*wnoburza właśnie szaleje wokół ciebie jedno jest pewne: nikt nigdy nie pokazał ci, jak sobie z nią skutecznie poradzić. Wiesz, co pomoże ci odzyskać kontrolę nad własnym losem?

  42. Pozwól sobie na uczucia. Wykorzystaj moc inteligencji emocjonalnej

   okladka

   Autor:
   Marc Brackett, Ph.D.

   Ocena:
   0/6

   Ta książka uzmysłowi Ci, jak ważne jest to, by pozwolić sobie na emocje i uczucia. A zaraz potem dowiesz się, czym są, jaką odgrywają rolę i co należy zrobić, aby pomagały, a nie przeszkadzały.

  43. Elastyczne nawyki. Jak kształtować dobre nawyki w życiu pełnym zmian

   okladka

   Autor:
   Stephen Guise

   Ocena:
   6/6

   Nawyki mogą niepostrzeżenie ułatwić wszystko, co wymaga systematyczności: zdobycie pięknej sylwetki, zdrowe odżywianie się, nauczenie się nowego języka. Wystarczy tylko świadomie wybrać i wypracować mądre zachowania.

  44. Psychologia zdrowego rozsądku

   okladka

   Autor:
   Witold Wójtowicz

   Ocena:
   0/6

   Czy zdrowego rozsądku można się nauczyć? Jeżeli Twoja odpowiedź zabrzmi NIE, to masz rację. Można jednak rozwijać ten styl myślenia, tak samo jak rozwijasz inteligencję. Być może rezerwujesz termin zdrowy rozsądek tylko i wyłącznie dla osób doświadczonych życiowo.

  45. Potęga podświadomości

   okladka

   Autor:
   Joseph Murphy

   Ocena:
   5.2/6

   Czy wiesz, że procesy psychiczne przebiegające poza naszą świadomością mogą być wykorzystywane w sposób celowy? Czy wiesz, że masz w sobie klucz do życia pełniejszego, do zdrowia, a nawet zamożności?

  46. Sztuka wojny dla kobiet. Jak wygrywać bez walki

   okladka

   Autor:
   Catherine Huang, A.D. ...

   Ocena:
   0/6

   Ta książka jest interpretacją Sztuki wojny przeznaczoną dla kobiet, które chcą w pełni wykorzystać swój potencjał, uwolnić ukrytą w sobie siłę i mieć poczucie osobistej satysfakcji, a jednocześnie uniknąć niepotrzebnych konfliktów i zachować swoją uczciwość.

  47. Pułapki myślenia

   okladka

   Autor:
   Daniel Kahneman

   Ocena:
   5.8/6

   Przełomowa książka o działaniu ludzkiego umysłu tym razem w wersji do słuchania. Czy ludzie są świadomymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu intuicyjnemu i emocjonalnemu?

  48. Antychłopak

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward

   Ocena:
   5.9/6

   Co może zrobić ze swoim życiem samotna matka niemowlęcia? Carys na razie nie mogła wrócić do pracy, przecież nie miała z kim zostawić Sunny. Zresztą nie chciała wracać do swojej starej firmy — nie, dopóki dyrektorem był ojciec Sunny.

  1. Martwy sad

   okladka

   Autor:
   Mieczysław Gorzka

   Ocena:
   5.5/6

   Komisarz Marcin Zakrzewski zostaje w środku nocy wezwany do brutalnego morderstwa na jednym z osiedli na obrzeżach Wrocławia. Podczas pościgu za zabójcą słyszy od niego tajemniczy przekaz: Widziałem, jak diabeł chodzi tam na palcach.

  2. Przygody Sherlocka Holmesa

   okladka

   Autor:
   Arthur Conan Doyle

   Ocena:
   0/6

   Niezawodny duet z Baker Street kolejny raz stawia czoło kryminalnym zagadkom. Przygody Sherlocka Holmesa%22 to pierwszy zbiór opowiadań o pracy najsłynniejszego detektywa. Wykorzystując metodę dedukcji rozszyfrowuje każdą, nawet najbardziej tajemniczą sprawę.

  3. Iluzja

   okladka

   Autor:
   Mieczysław Gorzka

   Ocena:
   6/6

   Komisarz Marcin Zakrzewski jest zmęczony. Zajmuje się drobnymi przestępstwami, wyprowadza psa, słucha muzyki, spotyka się z sąsiadką, myśli o odejściu z policji. Jednak podświadomie wciąż czeka na kolejne śledztwo takiego kalibru jak sprawa seryjnego mordercy ze Szczepanowa.

  4. I nie było już nikogo

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   5.3/6

   Najlepsza powieść Agaty Christie, wcześniej znana jako Dziesięciu Małych Murzynków. Tajemniczy Pan Owen zaprasza na odciętą od świata wyspę dziesięciu gości, którzy na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego.

  5. Morderstwo w Orient Expressie

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   5.5/6

   Jadący Orient Express utknął w zaspie. Wśród podróżnych jest Herkules Poirot, który po rozwiązaniu kryminalnej zagadki w Azji wraca do Europy. Pasażerowie są odcięci od świata, a wśród nich czai się morderca.

  6. Kontratyp. Joanna Chyłka. Tom 8

   okladka

   Autor:
   Remigiusz Mróz

   Ocena:
   5.5/6

   Przedstawiamy 8 tom cyklu z Joanną Chyłką! Prawniczka ma do rozwiązania kolejną trudną zagadkę. W drodze na Annapurnę, jeden z najgroźniejszych szczytów na świecie, ginie troje polskich wspinaczy.

  7. Totentanz

   okladka

   Autor:
   Mieczysław Gorzka

   Ocena:
   6/6

   Śmierć objęła rządy w mieście. Wśród młodzieży mnożą się samobójstwa, wrocławska policja znajduje zwłoki zamordowanych młodych kobiet, płatny zabójca rozwiązuje problemy w światku handlarzy narkotyków.

  8. Hotel Zaświat

   okladka

   Autor:
   Przemysław Borkowski

   Ocena:
   0/6

   Krzysztof Rozkroczny przyjeżdża na prowincję, by sprzedać dom, w którym się wychował. Tuż po dotarciu na miejsce dokonuje makabrycznego odkrycia odnajduje nad rzeką rękę. Policja bagatelizuje sprawę, wiążąc ją z ubiegłorocznym morderstwem, które miało miejsce w tej okolicy.

  9. David Hunter (#4). Wołanie grobu

   okladka

   Autor:
   Simon Beckett

   Ocena:
   0/6

   Posępne, złowrogie torfowiska niczym sceneria z najlepszych powieści gotyckich oraz poczucie grozy, które towarzyszy czytelnikowi od pierwszej do ostatniej strony książki. Osiem lat wcześniej wybitny antropolog sądowy David Hunter był członkiem ekipy dochodzeniowej, która prowadziła śledzt...

  10. Kołysanka

   okladka

   Autor:
   Bartłomiej Piotrowski

   Ocena:
   5.5/6

   Od wielu miesięcy gliwicka policja bezskutecznie próbuje złapać tajemniczego Pana Kołysankę, który porywa i zabija dzieci, a ich ciała podrzuca na śląskich placach zabaw. Kiedy znika sześcioletnia Zuza, jej ciocia rozpoczyna prywatne śledztwo, w którym pomaga jej przyjaciel ojca dziewczynki.

  11. Dallas '63

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5/6

   W tej książce Stephen King odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Dallas 63 to trzymająca w napięciu, napisana z rozmachem powieść, która perfekcyjnie łączy wątki obyczajowe, kryminalne i fantastyczne.

  12. Weryfikacja

   okladka

   Autor:
   Kafir, Łukasz Maziewski

   Ocena:
   6/6

   W Polsce władzę przejmuje nowa prawicowa partia. Bierze na celownik Wojskowe Służby Informacyjne, a ich żołnierzy traktuje jak bandytów. WSI idą do kosza, a wraz z nimi ludzie, którzy dotąd wiernie służyli swojemu krajowi.

  13. Informacja zwrotna

   okladka

   Autor:
   Jakub Żulczyk

   Ocena:
   4.7/6

   Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia to zakrwawione prześcieradła.

  14. Komisarz Brudny (#1). Piętno

   okladka

   Autor:
   Przemysław Piotrowski

   Ocena:
   5.5/6

   Igor Brudny to twardy, warszawski glina, który woli nie wracać do swojej przeszłości. Tym razem może jednak nie mieć innego wyjścia. Zielona Góra. Mężczyzna bliźniaczo podobny do Brudnego jest poszukiwany w sprawie wyjątkowo brutalnego morderstwa.

  15. Wściekłe psy (Tom 2). Dziewięć

   okladka

   Autor:
   Mieczysław Gorzka

   Ocena:
   0/6

   Porwanie, wyścig z czasem, walka o okup i nieobliczalny zabójca. Komu naprawdę zależy na ocaleniu ofiary? Porwana zostaje Karolina, nastoletnia córka znanej wrocławskiej milionerki Doroty Nowackiej, która wynajmuje do pomocy agencję detektywistyczną Adama Markiewicza i ze znanych tylko sobi...

  16. Harry Hole (#12). Nóż

   okladka

   Autor:
   Jo Nesb

   Ocena:
   6/6

   Harry Hole wrócił do punktu wyjścia: znowu pije, Rakel wyrzuciła go z domu, ponownie mieszka przy Sofies gate. Pewnego dnia budzi się z obezwładniającym kacem, a na dłoniach i ubraniu ze zdumieniem spostrzega ślady krwi.

  17. Rana

   okladka

   Autor:
   Wojciech Chmielarz

   Ocena:
   3/6

   Podobno czas leczy rany. Niektóre jednak nigdy się nie zabliźniają Kolejny bestsellerowy thriller Wojciecha Chmielarza, autora takich głośnych tytułów jak Żmijowisko czy Podpalacz. Niepokojący i mroczny, odkrywa tajemnice, o których nikt nie chce mówić.

  18. Millennium (#4). Co nas nie zabije

   okladka

   Autor:
   David Lagercrantz

   Ocena:
   6/6

   Wybitny naukowiec, badacz i ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji zostaje okradziony z wyników swoich badań. Próbując się w tym wszystkim odnaleźć i wpada na trop instytucjonalnych nadużyć.

  19. Klucz do Rebeki

   okladka

   Autor:
   Ken Follett

   Ocena:
   0/6

   Rok 1942. Generał Rommel i jego dywizje pancerne są na najlepszej drodze do zajęcia Kairu. Sukces w Afryce Północnej Niemcy zawdzięczają nie tylko taktycznej maestrii generała, lecz także informacjom wywiadowczym.

  20. Wściekłe psy. Polowanie na psy

   okladka

   Autor:
   Mieczysław Gorzka

   Ocena:
   5.5/6

   Komisarz Marcin Zakrzewski, bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego Cienie przeszłości, powraca!

  21. Pragnienie

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   6/6

   Młoda kobieta zostaje zamordowana we własnym mieszkaniu tuż po internetowej randce. Ślady na jej ciele wskazują, że sprawca jest wyjątkowo bezwzględny. Presja mediów, by znaleźć winnego, sprawia, że policja zwraca się do Harry%27ego Hole.

  22. Odnaleziona

   okladka

   Autor:
   Magda Stachula

   Ocena:
   0/6

   Kim jestem? To wciąż pozostaje dla mnie zagadką. Wiem tylko, że kiedyś mnie skrzywdzono, ale i ja zrobiłam coś złego. Moje życie stało się ucieczką. Mieszkanie w centrum Kopenhagi to doskonała kryjówka, ale czy wystarczająca?

  23. Polowanie na skarb

   okladka

   Autor:
   Andrea Camilleri

   Ocena:
   5/6

   Komisariat w Vigacie ogarnęła nuda, wszyscy pogrążają się w marazmie i bezczynności. Montalbano czyta kryminał Simenona, Catarella dzielnie walczy z krzyżówkami. Od czasu do czasu komisarz wysłuchuje przez telefon skarg i narzekań swej jakże odległej narzeczonej, a mania religijna rodzeństwa Pa...

  24. Fjällbacka (#1). Księżniczka z lodu

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4.9/6

   W spokojnej, małej miejscowośći na zachodnim wybrzeżu Szwecji ginie dziewczyna. Alex była atrakcyjną i bogatą mieszkanką miasteczka Fjällbaka. W jednym z domów społeczności, w której każdy się zna, odkryto jej zwłoki.

  25. Skazanie

   okladka

   Autor:
   Remigiusz Mróz

   Ocena:
   6/6

   Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela subsydiarnego.

  26. Ukochane dziecko

   okladka

   Autor:
   Romy Hausmann

   Ocena:
   0/6

   Ten thriller zaczyna się tam, gdzie inne się kończą.

  27. Ekstradycja. Joanna Chyłka. Tom 11

   okladka

   Autor:
   Remigiusz Mróz

   Ocena:
   4.7/6

   Minęło kilka miesięcy, od kiedy Joanna Chyłka uciekła z kraju. Ślad po niej zaginął i mimo że wystawiono za nią Europejski Nakaz Aresztowania, służby nie potrafią odnaleźć żadnego tropu.

  28. Odwet

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5.8/6

   Tajemnicze śmierci polskich agentów wzbudzają zainteresowanie Rosjan. Pułkownik GRU Arsen Fiedotow bacznie śledzi sytuację na polskiej scenie politycznej. Stawka jest szczególnie wysoka zbliżają się wybory parlamentarne.

  29. Cormoran Strike prowadzi śledztwo. Żniwa zła

   okladka

   Autor:
   Robert Galbraith

   Ocena:
   4.8/6

   Robin Ellacott dostaje przesyłkę, w której z przerażeniem odkrywa odciętą kobiecą nogę. Jej szef, prywatny detektyw Cormoran Strike, zachowuje zimną krew. Spotkał już w życiu ludzi zdolnych do niewyobrażalnego okrucieństwa.

  30. Miejsce i imię

   okladka

   Autor:
   Maciej Siembieda

   Ocena:
   6/6

   Przed Jakubem Kanią byłym prokuratorem IPN otwiera się nowe zadanie. Tym razem śledztwo dotyczy odnalezienia grobu holenderskich Żydów zamordowanych w hitlerowskim obozie zagłady na Górze Świętej Anny.

  31. Balwierz

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Bonda

   Ocena:
   3.5/6

   Wraz z ostatnią kroplą, która wypłynęła z żyły dziecka, narodził się ON. Balwierz z Narwi. Z ciała martwego Tymka upuszczono krew, w pobliżu torów snajper położył trupem księdza Donata.

  32. Komisarz Brudny (#3). Cherub

   okladka

   Autor:
   Przemysław Piotrowski

   Ocena:
   5.8/6

   Przeszłość upomni się o niego po raz ostatni. Zielonogórskie lato przerywa kolejna zbrodnia. Prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko okaleczony i zamordowany. W tym samym czasie komisarz Igor Brudny otrzymuje pamiątkę z przeszłości.

  33. Pierwszy śnieg

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.5/6

   Jest listopad i w Oslo spadł pierwszy śnieg. Po powrocie z pracy Brite Becker widzi przed swoim domem bałwana i chwali syna i i męża za wykonane dzieło. Jednak okazuje, że to nie oni są jego twórcami.

  34. Syn

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   4.8/6

   Głównym bohaterem książki Jo Nesbo jest Sony Lofthus, więzień odsiadujący wyrok w jednym z najlepiej strzeżonych zakładów karnych w Oslo. Mężczyzna znany jest z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów.

  35. Komisarz Brudny (#2). Sfora

   okladka

   Autor:
   Przemysław Piotrowski

   Ocena:
   5.3/6

   Zima. W lesie nieopodal Zielonej Góry odnaleziona zostaje ręka. Wstępne oględziny wskazują, że została ona odgryziona przez człowieka. Atmosfera niepokoju w mieście narasta. W mediach pojawiają się pogłoski o grasującym w okolicach wilkołaku.

  36. Zagadka Błękitnego Ekspresu

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   3/6

   Amerykański milioner Rufus Van Aldin ma tylko jedną słabość: swoją córkę Ruth. Ona natomiast ma aż dwie słabości: klejnoty i niebezpiecznych mężczyzn. Ojcowski prezent, rubin Serce Płomienia, nie przyniesie jej szczęścia.

  37. Millennium (#1). Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (#1)

   okladka

   Autor:
   Stieg Larsson

   Ocena:
   5.5/6

   Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika jak kamień w wodę. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera.

  38. Srebrne skrzydła

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   6/6

   Po zakończeniu toksycznego związku Faye zbudowała sobie nowe życie za granicą, były mąż Jack odbywa karę więzienia, a firma Revenge odnosi sukcesy i właśnie ma wejść na rynek amerykański.

  39. W cieniu Babiej Góry

   okladka

   Autor:
   Irena Małysa

   Ocena:
   6/6

   Baśka Zajda, policjantka zmęczona życiem i jego trudami, wraca z Krakowa w rodzinne strony. Chociaż wszyscy mówią, że wyrzucili ją z policji wojewódzkiej, to sama zainteresowana nie chce o tym rozmawiać.

  40. Wszystkie twoje kłamstwa

   okladka

   Autor:
   Harriet Tyce

   Ocena:
   0/6

   Szokująco mroczna i uzależniająca. Fascynujący nowy thriller psychologiczny Harriet Tyce, autorki światowego bestsellera Krwawa pomarańcza. Czy zostawiła dziecko pod opieką seryjnej morderczyni?

  41. W ciemnościach

   okladka

   Autor:
   Mike Omer

   Ocena:
   5/6

   MORDERCA GRZEBIE OFIARY ŻYWCEM Zoe Bentley, specjalistka w zakresie psychologii śledczej, jeszcze nigdy nie widziała niczego równie koszmarnego jak opublikowany w Internecie film, przedstawiający dziewczynę miotającą się w trumnie, w której żywcem ją pogrzebano.

  42. Panią naszą upiory udusiły

   okladka

   Autor:
   Jerzy Siewierski

   Ocena:
   0/6

   Do dworu swojego stryja na Mazowszu przyjeżdża młody kadet Szkoły Rycerskiej. Na miejscu nie zastaje krewnego, za to służba wita go zatrważającą nowiną. Wedle ich słów panią domu udusiły upiory.

  43. Msza za mordercę

   okladka

   Autor:
   Jeremi Bożkowski

   Ocena:
   0/6

   W budynku przy ulicy Anarchistów sąsiadują dwie redakcje gazet. Pewnego dnia w fotelu jednego z pism zostaje odnaleziony nieżywy redaktor naczelny. Wielkie zdziwienie następuje następnego dnia, gdy punktualnie do pracy przychodzi .

  44. Komisarz Barbarotti (#1). Człowiek bez psa

   okladka

   Autor:
   Hkan Nesser

   Ocena:
   4/6

   Pierwszy tom porywającej serii kryminalnej o inspektorze kryminalnym Gunnarze Barbarottim. Rodzina Hermanssonów zbiera się, by uczcić sześćdziesiąte piąte urodziny nestora rodu Karla-Erika.

  1. Amethyst. Of course, Sir

   okladka

   Autor:
   FortunateEm

   Ocena:
   5.8/6

   Verina Berry, przez przyjaciół zwana Rin, od dwudziestu jeden lat - czyli odkąd pamięta - ma tylko jedno marzenie. Chce uciec. Uciec od uzależnionych od hazardu rodziców, uciec z domu, w którym poznała jedynie przemoc i poniżenie, uciec od ciągłego stresu, przez który wpadła w poważne problemy zd...

  2. Start a Fire. Runda druga

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Barlińska ve...

   Ocena:
   5.9/6

   W życiu Victorii Joseline Clark zapanował chaos. A wszystko to za sprawą chłopca o pięknej twarzy i destrukcyjnym wnętrzu. Od dnia, w którym go poznała, niczego nie była już pewna. Wiedziała tylko, że z każdym kolejnym spotkaniem coraz bardziej zatapia się w głębi jego spojrzenia, i na próżno szu...

  3. Give me love

   okladka

   Autor:
   Maja Loks

   Ocena:
   6/6

   Przeprowadzki nie są łatwe. Zwłaszcza na inny kontynent, tym bardziej w ostatniej klasie liceum. Chyba że ktoś, tak jak Adele, nienawidzi swojej szkoły, w której jest ofiarą klasowego gangu.

  4. Ukryta pod maską. Sekrety i namiętności #1

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   6/6

   Charlie miała kremową cerę i niebieskie oczy, tajemnicze jak ocean. Nie chciała kłamać na temat swojej przeszłości, dlatego nikomu o niej nie mówiła. Wszak nie zasługiwała nawet na to, by samej sobie współczuć.

  5. Spark

   okladka

   Autor:
   Monika Rutka

   Ocena:
   5.5/6

   Elizabeth Parker zostawia słoneczne kalifornijskie plaże, w samym środku roku szkolnego, dla deszczowej Anglii. W dodatku zamieszkuje u zupełnie obcych ludzi, wśród których ma spędzić nadchodzące miesiące.

  6. Diabeł kontra paragraf

   okladka

   Autor:
   Aldona Skrzypoń-Powroźnik

   Ocena:
   5.5/6

   Kim jest Marcel, poznany w klubie nieco tajemniczy i wyjątkowo przystojny nieznajomy? Czy jego spotkanie z młodą prawniczką na pewno było przypadkowe? Czy Dagmara powinna mu zaufać, mimo że wszystkie znaki na niebie i ziemi krzyczą: nie rób tego?

  7. Start a Fire. Runda pierwsza

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Barlińska ve...

   Ocena:
   5.9/6

   Victoria Joseline Clark nigdy nie należała do szczególnie rozważnych dziewczyn, choć nie można jej było zarzucić braku inteligencji. Przez siedemnaście lat swojego życia uważała się za osobę przeciętną i taką również prowadziła egzystencję.

  8. Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię

   okladka

   Autor:
   Marta Łabęcka

   Ocena:
   6/6

   Z pozoru tej dwójki nastolatków nie łączy nic poza miejscem zamieszkania i szkołą. A jednak mają ze sobą coś wspólnego. Oboje, każde na swój sposób, próbują sobie radzić z samotnością.

  9. Fikcyjna dziewczyna

   okladka

   Autor:
   Ludka Skrzydlewska

   Ocena:
   5.8/6

   Sześć lat po dramatycznych wydarzeniach Lavinia Hayes wciąż zmaga się ze stresem pourazowym. Choć wydaje się, że wreszcie wychodzi na prostą. Odnosi sukcesy jako autorka bestsellerowych thrillerów erotycznych, ale starannie ukrywa przed światem swoją prawdziwą tożsamość.

  10. Ukryty pod tatuażami. Sekrety i namiętności #2

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   6/6

   Vanessa Frost, jako ostatnia żyjąca potomkini rodu Bennettów, planowała zostać szefową rodzinnej fundacji. Aby zdobyć akceptację rady nadzorczej, musiała doprowadzić do końca pewien projekt.

  11. Miłość arystokraty

   okladka

   Autor:
   Alicja Skirgajłło

   Ocena:
   6/6

   Czy to możliwe, by ktoś do tego stopnia namieszał w perfekcyjnie poukładanym życiu Jamesa Trumana, że młody milioner dostrzeże coś więcej niż tylko czubek własnego arystokratycznego nosa?

  12. Udowodnię ci

   okladka

   Autor:
   Kamila Mikołajczyk

   Ocena:
   5.6/6

   Przez dziewiętnaście lat Larissa nasłuchała się tych powtarzanych przez matkę słów. Słyszała je tysiące razy. Zbyt często, by wciąż traktować je poważnie. Dlatego kiedy w końcu udaje jej się wyrwać spod klosza nadopiekuńczej matki i wyprowadzić z domu na czas studiów, zamierza czerpać z życia peł...

  13. Royal. Dzikość i krew. Savage & Ink #1

   okladka

   Autor:
   Victoria Ashley

   Ocena:
   6/6

   Royal Savage sprawiał wrażenie groźnego i nieprzystępnego. Była w nim jakaś dzikość. I gniew. Prowadził salon tatuażu i był w tym najlepszy, ale zmagał się z traumą. Jakiś czas temu w dramatycznych okolicznościach stracił narzeczoną.

  14. Sprośne listy

   okladka

   Autor:
   Vi Keeland, Penelope Ward

   Ocena:
   5.8/6

   Griffin Quinn był moim korespondencyjnym powiernikiem z dzieciństwa, angielskim chłopcem, od którego różniło mnie wszystko. Z biegiem lat, wraz z setkami napisanych listów, staliśmy się najlepszymi przyjaciółmi — dzieliliśmy się najgłębszymi, najmroczniejszymi sekretami i zbudowaliśmy więź,...

  15. Najpiękniejsza pamiątka

   okladka

   Autor:
   Vi Keeland, Penelope Ward

   Ocena:
   5.9/6

   Śnieżyca minęła, loty przywrócono, a Madeline i Milo nie potrafili się rozstać. Stali się sobie bliscy. Przez kilka cudownych dni byli nierozłączni. Nie poznali swoich prawdziwych imion, choć zdradzili sobie najpilniej skrywane sekrety.

  16. Tylko rok

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward

   Ocena:
   5.5/6

   Powszechnie uważa się, że studia są czasem beztroski. Jednak w przypadku Teagan początek drugiego roku zupełnie nie pasował do tego opisu. Wszystko szło źle. Dziewczyna nie dostała się na zajęcia z chemii, na których jej zależało, dowiedziała się również, że przez rok w jej domu będzie mieszkał z...

  17. Emerald

   okladka

   Autor:
   FortunateEm

   Ocena:
   5/6

   Życie Valerii upływa wśród słodyczy. Dosłownie, nie w przenośni - dziewczyna jest cukierniczką, wyjątkowo zdolną, jeżeli wierzyć klientom. Niektórzy mówią też, że Valeria jest równie słodka jak torty, które wychodzą spod jej ręki.

  18. Szczytowanie

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Paciorek

   Ocena:
   0/6

   Nina to młoda, sympatyczna dziewczyna. Dziewczyna, która ma w życiu szczęście – mieszka w Krakowie z fantastycznym chłopakiem, kończy studia i widzi swoją przyszłość w jasnych barwach.

  19. Mój szef. Mój AS 2 i pół

   okladka

   Autor:
   Melissa Darwood

   Ocena:
   0/6

   Trzeci tom fenomenalnej, bestsellerowej serii Mój szef. Dowcipne dialogi, zabawne sytuacje, namiętne sceny, moc wzruszeń i niepowtarzalni bohaterowie. Kontynuacja komedii romantycznej, jakiej jeszcze nie było!

  20. Od zawsze byłaś moja. Tom 1

   okladka

   Autor:
   Kamila Wiśniewska

   Ocena:
   6/6

   Aleksandr Siergiejew nie jest człowiekiem, z którym rozsądnie byłoby zadzierać. Jeszcze mniej rozsądnie byłoby podrywać dziewczynę, na której mu zależy. A już zupełnie nie warto robić tego w złych intencjach.

  21. Patron

   okladka

   Autor:
   Eliana Lascaris

   Ocena:
   4.8/6

   Gdy Felicia Andrews przekroczyła próg renomowanej firmy prawniczej Köster & Thompson, poczuła, że właśnie spełniają się jej marzenia. Od zawsze chciała być świetną prawniczką, a teraz, tuż po studiach, rozpoczynała pracę w jednej z najlepszych kancelarii w mieście.

  22. Dzień, w którym powrócił

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward

   Ocena:
   5.2/6

   Po dziesięciu latach niespodziewany przypadek sprawił, że Raven przyjęła propozycję pracy w domu rodziców dawnego ukochanego. Nie była to rozsądna decyzja, ale dziewczyna czuła, że nie może postąpić inaczej.

  23. Bad Boys Bring Heaven

   okladka

   Autor:
   C. S. Riley

   Ocena:
   5.6/6

   Hope Ciredman kroczy przez życie, jakby nie miała nic do stracenia. Oziębłość i beznamiętna twarz to jej maska. Arogancja to sposób bycia. A buntowniczy charakter to prawdziwy magnes ściągający kłopoty.

  24. Perfectly wrong

   okladka

   Autor:
   Natalia Fromuth

   Ocena:
   6/6

   Maley i Adam. Dwoje licealistów. Mieszkają po sąsiedzku, a ich matki od najmłodszych lat uważają się za przyjaciółki. Uznają za oczywiste, że ta przyjaźń przejdzie na ich dzieci. A kto wie?

  25. Park Avenue

   okladka

   Autor:
   Vi Keeland, Penelope Ward

   Ocena:
   6/6

   Hollis LaCroix przyzwyczaił się, że ma władzę i duże pieniądze. Nie znosił kobiet, które miały sekrety. Nie przepadał też za tupetem i ciętym językiem. Ślicznotka, która uszkodziła mu samochód, a chwilę potem, starając się o posadę niani jego bratanicy, wygarnęła mu od serca, natychmiast spotkała...

  26. Good Boys Go To Heaven

   okladka

   Autor:
   C. S. Riley

   Ocena:
   6/6

   Z barwnego lekkoducha, jakim była Leah Preston, niewiele pozostało. Nikt ze znajomych jej nie poznaje. Jest pełna chłodnego dystansu. Wyprana z uczuć. Zamknięta na ludzi, otwarta jedynie na sztukę.

  27. Niebezpieczne. Antologia mafijna

   okladka

   Autor:
   K. N. Haner, i inne

   Ocena:
   6/6

   Kobiety mafii. Córki, żony, kochanki, przestępczynie. Żyją w świecie, w którym własna rodzina, własna grupa jest wszystkim. Inni ludzie… Cóż, choć bywają sojusznikami, częściej okazują się wrogami, więc trzeba zachować czujność.

  28. The Hoodie Girl

   okladka

   Autor:
   Yuen Wright

   Ocena:
   5.5/6

   Wren Martin była rozsądną dziewczyną. Miała jasne priorytety. Najważniejsze to skończyć szkołę i dostać się na studia. A także uniknąć problemów. Dotychczas się to udawało. Kaptur czerwonej bluzy skutecznie ją ukrywał, bycie niewidzialną zapewniało bezpieczeństwo.

  29. Zemsta ma twoje imię

   okladka

   Autor:
   Monika Magoska-Suchar

   Ocena:
   4.7/6

   Los stawia na jego drodze Ewę Domańską, z którą niegdyś w Grecji połączył go krótki, choć płomienny romans. Teraz - ku zaskoczeniu obojga - okazuje się, że kobieta będzie podwładną Iana w jego świeżo zakupionym hotelu.

  30. TABU. Miłość zakazana. Antologia

   okladka

   Autor:
   Caroline Angel i inne

   Ocena:
   6/6

   Nie każdy romans wygląda tak: młoda, piękna i niewinna dziewczyna spotyka przystojnego chłopca, który marzy wyłącznie o tym, by zdobyć jej serce. Nie zawsze oboje są bogaci, pełnosprawni i zakochani.

  31. Miłość ponad prawem

   okladka

   Autor:
   Angelika Łabuda

   Ocena:
   5.5/6

   O Liamie Wilsonie jego własny ojciec mówi, że to nadęty buc. W dodatku ma rację. Liam, dyrektor, a już wkrótce prezes rodzinnej firmy prawniczej, kocha władzę, luksus, drogie alkohole i piękne kobiety, a najbardziej kocha samego siebie.

  32. Prywatny ochroniarz

   okladka

   Autor:
   Caroline Angel

   Ocena:
   6/6

   Praca bodyguarda jest ciężka, odpowiedzialna i wymagająca. Ale dla Dylana nie ma zleceń zbyt trudnych - mężczyzna jest profesjonalistą w każdym calu i nigdy nie pozwala sobie nawet na chwilę rozluźnienia.

  33. Negatyw szczęścia. Fine

   okladka

   Autor:
   Ludka Skrzydlewska

   Ocena:
   5.6/6

   Nieoczekiwanie życiem zawodowym Sashy po raz kolejny wstrząsnęły silne turbulencje. Dziewczynę zwolniono z mediolańskiego domu mody Di Volpe pod zarzutem przekazywania konkurencji poufnych danych.

  34. Negatyw szczęścia. Inizio

   okladka

   Autor:
   Ludka Skrzydlewska

   Ocena:
   5.4/6

   Czy początkująca adeptka zawodu może otrzymać lepszą posadę od stanowiska asystentki fotografa w mediolańskim domu mody? Oczywiście, że nie! Sasza powinna przyjąć ofertę z pocałowaniem ręki.

  35. He's dangerous

   okladka

   Autor:
   Sylwia Kubala

   Ocena:
   6/6

   Lori Abbott ma siedemnaście lat i właśnie przeżyła najwspanialszy dzień swojego życia - fantastyczne urodziny świętowane z czwórką najlepszych przyjaciół. Lori, Josh, Alex, Nathan i Luke tworzą zgraną paczkę od wielu lat, a teraz chłopcy przygotowali koleżance cudowne przyjęcie niespodziankę.

  36. Bentley. Prywatne imperium #1

   okladka

   Autor:
   Melanie Moreland

   Ocena:
   5.1/6

   Trzech młodych mężczyzn spotyka się na uniwersytecie, gdzie rodzi się między nimi przyjaźń na całe życie. Ich przeszłość wpływa na to, jacy są teraz, ale to teraźniejszość kształtuje ich przyszłość.

  37. Poskładaj mnie na nowo

   okladka

   Autor:
   Paulina Zalecka

   Ocena:
   4.7/6

   Sue, studentka amerykańskiego college’u, ma za sobą ciężkie dzieciństwo ― koszmar przemocy domowej, od którego odgrodziła się mocnym charakterem i wybuchowym temperamentem.

  38. Pokonany

   okladka

   Autor:
   Alicja Skirgajłło

   Ocena:
   5.5/6

   Shade, czyli cień. Nie wszyscy wierzą w magię imion, ale Shade Brewer czuje, że to, które nadano mu w dzieciństwie, naznaczyło jego życie. Mrokiem, smutkiem. Cieniem. Znaleziony jako niemowlę na śmietniku, tułający się od jednej rodziny zastępczej do drugiej, wszędzie zamiast miłości napotykał ni...

  39. Gentleman

   okladka

   Autor:
   Mańka Smolarczyk

   Ocena:
   5/6

   Zdaniem Mary-Ann Cooper na pewno nie jest nim jej zabójczo przystojny szef, nadęty bubek z ego wielkości Francji, doskonały przykład na to, że idealnie skrojony garnitur to nie wszystko.

  40. Wspólne perwersje (Kasa i perwersje #3)

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   6/6

   Holly Wix, utalentowana piosenkarka country, nie miała zamiaru rezygnować z rozwijającej się kariery tylko dlatego, że wyszła za miliardera. Żaden mężczyzna na świecie nie skłoniłby jej do ustępstw na tym polu.

  41. Bez zobowiązań (Bezwzględna gra #2)

   okladka

   Autor:
   K. Bromberg

   Ocena:
   5.4/6

   Najbardziej boli, gdy ranią cię bliscy. Lennox Kincade powinna była przywyknąć do przykrości. Czuła się jak pionek w rozgrywce jej ojca i sióstr. Ich rodzinna firma działała w seksistowskiej branży i Lennox zdążyła się już nałykać upokorzeń z powodu swojej urody.

  42. Annika

   okladka

   Autor:
   Alicja Skirgajłło

   Ocena:
   6/6

   Oto Annika. Dziewczyna z dobrego domu. Zwyczajnie, bez ekstrawagancji ubrana i uczesana. Dobrze ułożona, grzeczna. Można by wręcz powiedzieć: nudna. Dotychczas chowana pod kloszem, właśnie robi pierwszą szaloną rzecz w życiu.

  43. Grzeczni chłopcy nie kradną staników

   okladka

   Autor:
   Lauren Price

   Ocena:
   4.4/6

   Riley ucieszyła się z nowego sąsiedztwa, głównie ze względu na mamę, której brakowało towarzystwa do pogaduszek. Co do chłopaka — nie robiła sobie nadziei. W końcu dla przystojniaków od zawsze była przeźroczysta.

  44. Król Enigmy

   okladka

   Autor:
   Ludka Skrzydlewska

   Ocena:
   5.6/6

   Jade i Rex są małżeństwem od ponad dwóch lat, ale przez ten czas zamienili ze sobą może kilkadziesiąt słów. Nie dotykają się. Jade nie wie niczego istotnego o tajemniczym mężczyźnie, z którym w świetle prawa jest związana przysięgą małżeńską na dobre i na złe.

  45. Claimed. Romans mafijny

   okladka

   Autor:
   Alicja Skirgajłło

   Ocena:
   5.5/6

   Związek Holly i Declana rozkwita. Była agentka znalazła wreszcie ukojenie u boku przystojnego gangstera. Wydaje się, że pod wpływem uczucia także mafioso stał się innym człowiekiem.

  46. Więcej niż współlokator. Współlokatorzy #1

   okladka

   Autor:
   Kendall Ryan

   Ocena:
   4/6

   Cannon nie zamierzał zdradzić, dlaczego jego dotychczasowe mieszkanie zostało tak zdemolowane, że nie nadawało się do użytku. Kończył studia medyczne, za kilka tygodni miał rozpocząć rezydenturę w szpitalu w innym mieście.

  47. Nieprzyzwoite przyjemnostki (Kasa i perwersje #2)

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   6/6

   Creighton był samolubnym, ale bajecznie bogatym dupkiem. Oczekiwał, że jego seksowna żona będzie należała wyłącznie do niego i żyła na jego zasadach. Nie wziął pod uwagę, że Holly nie zamierza zrezygnować dla niego ze swoich pasji i marzeń.

  48. Zbuntowany dziedzic

   okladka

   Autor:
   Vi Keeland, Penelope Ward

   Ocena:
   5.9/6

   Gia jednak nie uciekła gdzie pieprz rośnie. Została w barze. Szybko zbliżyła się do Rusha i jeszcze szybciej się w nim zakochała. Odkryła, że jest wspaniałym mężczyzną skrywającym się za maską wrednego szefa.

  1. Kobieta z planem na życie. O pięknie, przygodach i sukcesach

   okladka

   Autor:
   Maye Musk

   Ocena:
   6/6

   Ta książka jest inspirującą autobiografią, a przy tym ciepłą i zabawną opowieścią, w której nie brakuje dojrzałej refleksji nad życiem. Została napisana z perspektywy osobistej, szczerze — to tak, jakby najbliższa przyjaciółka dzieliła się z Tobą sprawdzonymi wskazówkami dotyczącymi kariery...

  2. Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina

   okladka

   Autor:
   Krystyna Kurczab-Redlich

   Ocena:
   6/6

   Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał.

  3. Duch w sieci. Moje przygody jako najbardziej poszukiwanego hakera wszech czasów

   okladka

   Autor:
   Kevin Mitnick (Author)...

   Ocena:
   6/6

   Ta książka jest autobiografią najsłynniejszego hakera na świecie i jednocześnie niezwykle pasjonującą opowieścią, porywającą i wciągającą niczym najlepszy film sensacyjny — pełną zwrotów akcji, zawiłych intryg i wyrafinowanych rozgrywek.

  4. Zełenski

   okladka

   Autor:
   Wojciech Rogacin

   Ocena:
   0/6

   Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy kraju, którego niezłomna walka o wolność budzi powszechny szacunek?

  5. Szpieg. Jak diler narkotyków został agentem w Korei Północnej

   okladka

   Autor:
   JIM LATRACHE-QVORTRUP,...

   Ocena:
   0/6

   Były kryminalista infiltruje północnokoreański reżim? Takie historie się nie zdarzają! Jim prowadzi burzliwe życie. Jako niepokorny nastolatek z postępującym ADHD zaciąga się do Legii Cudzoziemskiej i zostaje spadochroniarzem.

  6. Christine. Powieść o Krystynie Skarbek

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   6/6

   Krystyna Skarbek, agentka brytyjskiego wywiadu, przybywa do Belgradu. Jest 1941 rok i to właśnie tu ważą się losy wojny. Piękna Polka za wszelką cenę chce zapobiec przystąpieniu Jugosławii do walki po stronie Niemiec.

  7. Żaby w śmietanie, czyli Stanisław Bareja i bliscy

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Bareja

   Ocena:
   0/6

   Wiele dialogów z jego filmów na stałe weszło na naszego języka, w dzisiejszej rzeczywistości tropimy bareizmy, lub wzdychamy: jak u Barei. Stanisław Bareja to nasze dobro narodowe. Jego talent zrealizował się najpełniej w komediach, np.

  8. Chłopaki z Dubaju

   okladka

   Autor:
   Piotr Krysiak

   Ocena:
   2/6

   Najpierw puszczałem się z dużo starszymi kobietami. Miałem zaledwie piętnaście lat. Matka była dziwką, ojciec przemytnikiem narkotyków. Tak wyszło. ALEX Czy wiecie, że męskie dziwki zarabiają więcej od swych koleżanek po fachu?

  9. Pięć Stawów. Dom bez adresu

   okladka

   Autor:
   Beata Sabała-Zielińska

   Ocena:
   6/6

   Kiedyś, żeby zarezerwować tu miejsce, trzeba było wysłać list - tradycyjnie, pocztą. Do skrzynek wpadały więc kartki i koperty opisane: %22Schronisko w Pięciu Stawach Polskich. Tatry!

  10. Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach

   okladka

   Autor:
   Cezary Borowy

   Ocena:
   6/6

   Przez 10 lat istniała w Azji południowej tajemnicza wspólnota Polaków. Młodzi, wykształceni, kreatywni i bezczelni uciekli z PRL-u by wieść życie przemytników na trasie Singapur -Indie.

  11. (nie)Odjazdowe życie braci Collins

   okladka

   Autor:
   Rafał Collins

   Ocena:
   6/6

   Bracia Collins. Na pozór znamy ich doskonale ― z programów telewizyjnych, z łamów kolorowych czasopism, ze zdjęć widywanych regularnie w portalach internetowych. Czy jednak znamy ich naprawdę?

  12. Hen. Na północy Norwegii

   okladka

   Autor:
   Ilona Wiśniewska

   Ocena:
   5/6

   Północ Norwegii to surowy klimat, garstka ludzi, tysiące reniferów, lodowate morze i wicher, który mąci świadomość. Dla bohaterów tej książki Finnmark, region przez wieki utożsamiany z ultima Thule, to centrum świata i niekończąca się opowieść.

  13. W cieniu. Kulisy wywiadu III RP

   okladka

   Autor:
   Grzegorz Małecki, Łuka...

   Ocena:
   0/6

   PIERWSZA NA RYNKU TAK BEZKOMPROMISOWA I SENSACYJNA RELACJA SZEFA AGENCJI WYWIADU! W cieniu to pasjonująca opowieść o najtajniejszej z polskich służb specjalnych. Agencja Wywiadu, powołana do życia 19 lat temu po rozwiązaniu Urzędu Ochrony Państwa, otoczona jest nimbem elitarności i tajemnicz...

  14. Lesby

   okladka

   Autor:
   Karolina Brzuszczyńska...

   Ocena:
   0/6

   %22LESBY%22 to autobiograficzna opowieść o drodze dwóch kobiet, które od najmłodszych lat próbowały (czasami nawet nieświadomie) uwolnić się od ram i wzorców narzucanych przez konserwatywne społeczeństwo.

  15. Sendlerowa W ukryciu

   okladka

   Autor:
   Anna Bikont

   Ocena:
   0/6

   W 2001 roku przyjechała do Polski grupa amerykańskich uczennic, które napisały sztukę o Polce ratującej w czasie wojny żydowskie dzieci. Z dnia na dzień po latach zapomnienia Irena Sendlerowa stała się bohaterką mediów i symbolem wszystkich tych, którzy mieli odwagę sprzeciwić się złu.

  16. Rotmistrz

   okladka

   Autor:
   Jarosław Wróblewski

   Ocena:
   0/6

   Rotmistrz Witold Pilecki - człowiek, który udo­­wodnił, że niemożliwe nie istnieje. Jego życie to świadectwo odwagi, prawdy, służby i miłości do Polski.

  17. Najtrudniej jest spotkać Lilit

   okladka

   Autor:
   Hanka Grupińska

   Ocena:
   6/6

   Świat izraelskich chasydek, najbardziej ortodoksyjnych spośród religijnych Żydówek, jest hermetyczny i nieufny. Hance Grupińskiej udała się rzecz trudna przekonała kobiety do rozmawiania, pozyskała ich zaufanie i serdeczność.

  18. Sprzedawca arbuzów

   okladka

   Autor:
   Marcin Meller

   Ocena:
   0/6

   Moje drugie imię to gafa wyznaje Marcin Meller, po czym w rozbrajający sposób z tych gaf się spowiada. Ujmująco szczerze opisuje świat swój i swoich najbliższych i nie ma dla niego tematów tabu.

  19. Będzie bolało. Sekretny dziennik lekarza stażysty

   okladka

   Autor:
   Adam Kay

   Ocena:
   0/6

   Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji, od których zależy życie. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych. W świecie, w którym dziennie zarabiasz mniej niż szpitalny parkometr.

  20. Byłbym zapomniał

   okladka

   Autor:
   Cezary Pazura

   Ocena:
   5.6/6

   Znacie Cezarego Pazurę. Wiecie, jak barwnie i żywo potrafi mówić. Usiądźcie więc wygodnie w fotelu, otwórzcie książkę i dowiedzcie się, co chce Wam powiedzieć o sobie sam aktor. Jego opowieść jest bardzo szczera, momentami niezwykle zabawna, czasem bardzo smutna.

  21. Dal. Listy z Afryki minionej

   okladka

   Autor:
   Marcin Kydryński

   Ocena:
   0/6

   Producentem audiobooka jest PRL Studio. Dal to prequel do wydanej w 2016 roku Bieli. Opowiada o Afryce minionej. Pretekstem do tych opowieści stają się dawne fotografie, pocztówki, listy, mapy, ryciny wszystkie z bogatych zbiorów autora.

  22. Edward Gierek. Przerwana Dekada

   okladka

   Autor:
   Janusz Rolicki

   Ocena:
   5/6

   Książka ukazała się 10 lat po utracie przez Edwarda Gierka stanowiska na scenie politycznej. Wywiad został opublikowany z potrzeby oceny epoki Polski Ludowej, epoki blasków i cieni.

  23. Al Pacino Rozmowy

   okladka

   Autor:
   Lawrence Grobel

   Ocena:
   0/6

   Autobiografia Ala Pacino w formie rozmowy z Lawrencem Grobelem wywiady z lat 1979-2005 posłowie z 2014 roku Al Pacino zawsze uciekał od rozmów z prasą dla Grobela zrobił wyjątek. W ciągu ponad dwudziestu pięciu lat Al Pacino udzielał mu wielokrotnie wywiadów przez lata zawiązała się pomiędzy ni...

  24. Gandhi Autobiografia Dzieje moich poszukiwań prawdy

   okladka

   Autor:
   M. K. Gandhi

   Ocena:
   0/6

   Był prorokiem i osobą świętą, a zarazem grymaśnym i dokuczliwym starcem. Gdyby przyszedł na świat dwa tysiące lat wcześniej, jego nauki przekształciłyby się w religię, którą nazwano by bezgwałtem (ahimsą) i niesprzeciwianiem się złu, męstwem i poszukiwaniem Prawdy, czyli Boga.

  25. Największy. Opowieść o Muhammedzie Alim

   okladka

   Autor:
   Przemysław Słowiński

   Ocena:
   0/6

   Największy to Muhammad Ali, najlepszy bokser amator lat 60 zeszłego stulecia. Ta pozycja to również barwna opowieść o rasizmie, hipisach i wojnie w Wietnamie, ale przede wszystkim o boksie.

  26. Zatoka. Grom na wodach Zatoki Perskiej

   okladka

   Autor:
   Naval

   Ocena:
   6/6

   Gdy świat wstrzymał oddech Transmisje na żywo we wszystkich krajach świata, miliardy telewidzów, szok i niedowierzanie komentatorów. Kiedy dwa samoloty uderzały w nowojorskie wieże World Trade Centre, chyba wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz świat nieodwracalnie się zmienił.

  27. Al Capone

   okladka

   Autor:
   Robert J. Schoenberg

   Ocena:
   0/6

   Wnikliwa biografia Ala Capone - jednego z najsłynniejszych przestępców w historii - na tle barwnej panoramy Ameryki czasu prohibicji.

  28. Nikola Tesla. Zapomniany geniusz

   okladka

   Autor:
   Patrick Shannon

   Ocena:
   0/6

   Nikola Tesla był niedocenionym za życia geniuszem elektrotechniki jednym z najwybitniejszych umysłów nowożytnego świata, autorem ponad 300 patentów i twórcą przeszło 120 wynalazków, które przyczyniły się do dynamicznego rozwoju inżynierii elektrycznej i innych gałęzi nauki w XX wieku.

  29. Adidas kontra Puma. Dwaj bracia, dwie firmy

   okladka

   Autor:
   Przemysław Andrzejewsk...

   Ocena:
   0/6

   Dawni pracownicy Adidasa i Pumy będą jeszcze długo wspominać, jak wyglądało pierwsze kilkanaście lat zaciekłej rywalizacji pomiędzy dwoma braćmi.

  30. Warren Buffett. Niezwykła biografia. Tom I (1930-1962)

   okladka

   Autor:
   Łukasz Tomys, Justyna ...

   Ocena:
   0/6

   Warren Buffett to bez wątpienia cudowne dziecko biznesu. Jak mało kto opanował sztukę gromadzenia i szybkiego pomnażania oszczędności.

  31. Nowa Zelandia. Podróż przedślubna

   okladka

   Autor:
   Janusz Leon Wiśniewski...

   Ocena:
   0/6

   Nowa Zelandia jedno z najbardziej przyjaznych mieszkańcom państw świata. Premierką została tu kobieta po trzydziestce, tutaj kręcono Hobbita, tylko tu mieszka ptak kiwi, a na jednego człowieka przypada sześć owiec.

  32. Galileusz

   okladka

   Autor:
   Mario Livio

   Ocena:
   0/6

   Galileusz jest jednym z najświatlejszych umysłów, które przetrwały w naszej świadomości po dziś dzień. W dziedzinie fizyki głośniejszymi nazwiskami są chyba tylko Newton i Einstein.

  33. Ojciec chrzestny. Lucky Luciano i tajemnice amerykańskiej mafii

   okladka

   Autor:
   Paul Sherman

   Ocena:
   0/6

   Nieautoryzowana biografia twórcy nowoczesnej amerykańskiej mafii Lucky Luciano a właściwie Salvatore Lucania, który w zaledwie kilkanaście lat przeszedł drogę od soldati do Capo di Tutti Capi.

  34. Boso, ale w ostrogach

   okladka

   Autor:
   Stanisław Grzesiuk

   Ocena:
   6/6

   %22Pierwsza część autobiografii Grzesiuka. Napisana z pasją, opowieść o dorastaniu nastoletniego Staśka na warszawskim Czerniakowie. Fascynujący folklor i humor warszawskiej ulicy lat %2730 są źródłem optymizmu dla każdego.

  35. Josip Broz Tito

   okladka

   Autor:
   Jarosław Kaniewski

   Ocena:
   3/6

    Przez większą część życia owiany tajemnicą i poszukiwany przez policję kilku krajów. Komunistyczny przywódca, który uchronił swój kraj przed pobytem „braterskich” wojsk radzieckich, ale sam też miał na sumieniu setki tysięcy ofiar.

  36. Irlandczyk

   okladka

   Autor:
   Charles Brandt

   Ocena:
   0/6

   Irlandczyk to epicka saga o zorganizowanej przestępczości w powojennej Ameryce widziana oczami Franka Sheerana, weterana II wojny światowej, specjalisty od szemranych interesów i zabójcy na zlecenie, który pracował dla mafijnego bossa Russella Bufalino.

  37. Wybaczyć Bogu

   okladka

   Autor:
   Piotr Gąsiorowski

   Ocena:
   0/6

   Czy można wybaczyć Bogu nieszczęście, które nas spotkało? Z punktu widzenia teologii w takim stawianiu sprawy kryje się błąd. Od Boga, będącego wyłącznie dobrem, nie może pochodzić nic złego.

  38. Szramy. Jak psychosystem niszczy nasze dzieci

   okladka

   Autor:
   Witold Bereś, Janusz S...

   Ocena:
   6/6

   Ania (imię zmienione), lat 12, wyciem obudziła w środku nocy rodziców wcisnęła się w rogu pokoju, który cały był zasłany papierkami. Odwieziono ją do szpitala dziecięcego. Tam się cięła, truła lekami, aż wreszcie odmówiono jej dalszego leczenia.

  39. Steve Wozniak. Geniusz Apple

   okladka

   Autor:
   Renata Pawlak, Łukasz ...

   Ocena:
   0/6

   Steve Wozniak - jeden z trzech ojców współzałożycieli światowego technologicznego giganta Apple. Inżynier, którego kiedyś na łamach magazynu %22Times%22 określono jako %22człowieka, który w obwodzie potrafi dostrzec sonet%22.

  40. Sukcesy samouków - Królowie wielkiego biznesu. Tom 2

   okladka

   Autor:
   Andrzej Moszczyński

   Ocena:
   0/6

   Audiobook, który widzisz przed sobą to druga część z serii zawierającej łącznie pięćdziesiąt krótkich biografii nieprzeciętnych ludzi – przedsiębiorców samouków, którzy często wbrew ciężkim warunkom, biedzie i brakowi szkolnej edukacji odnieśli w życiu wie...

  41. Sztuka proszenia. Jak przestałam się martwić i pozwoliłam sobie pomóc

   okladka

   Autor:
   Amanda Palmer (Author...

   Ocena:
   0/6

   Amanda Palmer jest artystką, nie stara się nikomu przypodobać na siłę. Jest autentyczna, otwarta i bezpośrednia, tak samo jak jej teksty i muzyka. Aby przetrwać, podejmowała się różnych zajęć: była artystką uliczną, sprzedawczynią lodów i baristką, hostessą, konsultantką, autorką nazw domen, stri...

  42. Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

   okladka

   Autor:
   Phil Knight

   Ocena:
   5.6/6

   Bestsellerowe wspomnienia twórcy NIKE. Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów.

  43. Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

   okladka

   Autor:
   Anna Kamińska

   Ocena:
   5/6

   Zginę w górach mówiła. Dotrzymała słowa według dokumentów sądowych zmarła 13 maja 1992 roku. Dzień wcześniej zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach. Jej śmierci nikt nie widział, jej ostatniego słowa nikt nie słyszał, jej ciała nikt nie odnalazł.

  44. Trudna miłość. Mama i ja

   okladka

   Autor:
   Regina Brett

   Ocena:
   6/6

   Wzruszająca opowieść Reginy Brett o miłości do swojej mamy, która nie potrafiła kochać własnej córki. Przejmujące wspomnienia pisarki z dzieciństwa, ale i z dorosłości, kiedy podjęła próbę prawdziwego poznania i pokochania chorej na alzheimera matki.

  45. Himmler biurokrata od eksterminacji

   okladka

   Autor:
   Lucas Hugo Pavetto

   Ocena:
   0/6

   Mówi się, że Hitler był magnetyczny%22. O Göringu, że był dzielnym pilotem. O Goebbelsie jak o niezwykłym demagogu. O Heydrichu, że był zręcznym szermierzem, świetnym pilotem i znakomitym muzykiem.

  46. Masters of Doom. O dwóch takich, co stworzyli imperium i zmienili popkulturę

   okladka

   Autor:
   David Kushner

   Ocena:
   0/6

   Światowy bestseller i jedna z najlepszych książek o historii gier.

  47. Blizny

   okladka

   Autor:
   Marta Grzywacz

   Ocena:
   0/6

   Blizny. Prawdziwa historia %22królików z Ravensbrück%22 o nazistowskim okrucieństwie, sile przetrwania i odwadze kobiet.

  48. Świąteczny dyżur

   okladka

   Autor:
   Adam Kay

   Ocena:
   0/6

   Idą święta, gęsi przybierają na wadze, jednak prawie półtora miliona lekarzy i pielęgniarek zatrudnionych w brytyjskiej publicznej służbie zdrowia będzie musiało stawić się w pracy także w Boże Narodzenie.

  1. Kroniki Diuny (#2). Mesjasz Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5.5/6

   Mesjasz Diuny to wspaniała kontynuacja pierwszej części cyklu. Tym razem autor skupia się przede wszystkim na postaci Paula. Frank Herbert ukazuje całe spektrum jego władzy, ale również człowieczeństwa.

  2. Materia secunda (#2). Sługa honoru

   okladka

   Autor:
   Adam Przechrzta

   Ocena:
   6/6

   Jeśli nie będę mógł biec, pójdę. Jeśli nie będę mógł iść, będę pełzać. Ale wrócę do domu. Bój w Strażnicy Mgieł się skończył. Wielu towarzyszy broni Rudnickiego nie zobaczy już kolejnego świtu.

  3. Szermierz natchniony (#2). Virion. Pustynia

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   6/6

   Władza to tylko przyzwyczajenie, przekonanie poddanych, że ktoś nimi rządzi. A kto? Tego właściwie nie wie już chyba nikt. Najpotężniejsza służba cesarstwa, Zamek, właściwie przestała istnieć.

  4. Kroniki Diuny (#1). Diuna

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5.6/6

   Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów.

  5. Kroniki Diuny (#4). Bóg Imperator Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5/6

   Od akcji rozgrywającej się w poprzednim tomie cyklu Kroniki Diuny minęło trzy i pół tysiąca lat. Diuna przestała być pustynną planetą. Pokonawszy Alię i podporządkowawszy sobie ród Corrinów, Leto II objął rządy Imperium i wprowadził je na swój Złoty Szlak.

  6. Pan Lodowego Ogrodu (Tom 1). Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1

   okladka

   Autor:
   Jarosław Grzędowicz

   Ocena:
   5.4/6

   Planeta powitała go mgłą i śmiercią. Dalej jest tylko gorzej... Vuko Drakkainen ląduje samotnie na odległej, zamieszkanej przez człekopodobną cywilizację planecie Midgaard. Musi odnaleźć wysłaną tu wcześniej ziemską ekipę badawczą, pod żadnym pozorem nie ingerując w rozwój nieznanej kultury.

  7. Cykl Zmroku (#2). Pustynny książę. Księga 2

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   4/6

   Zwycięstwo w Otchłani okazało się tylko wygraną bitwą. Wojna wciąż trwa, a dzieci zwycięzców muszą stanąć do kolejnego starcia.

  8. Kroniki Diuny (#3). Dzieci Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5/6

   Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Upłynęło dziewięć lat, odkąd oślepiony MuadDib ruszył samotnie na pustynię na spotkanie z Szej-huludem. W tym czasie Imperium rządziła jego siostra Alia.

  9. Cykl Zmroku (#1). Pustynny książę. Księga 1

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   0/6

   Piętnaście lat minęło od zakończenia wojny z demonami, istotami ciemności, które pojawiały się nocą, by polować na ludzi.

  10. Pan Lodowego Ogrodu (Tom 3). Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3

   okladka

   Autor:
   Jarosław Grzędowicz

   Ocena:
   5.3/6

   PAN Z WAMI. Jako i ogród jego. Wstąpiwszy, porzućcie nadzieję. Oślepną monitory, umilkną telefony. Tu włada magia. WŁADZA...Wystarczyło zaledwie czworo obdarzonych jej pełnią Ziemian, by z planety Midgaard uczynić prawdziwe piekło.

  11. Pan Lodowego Ogrodu (Tom 2). Pan Lodowego Ogrodu. Tom 2

   okladka

   Autor:
   Jarosław Grzędowicz

   Ocena:
   5.8/6

   Pan z Wami! I ogród jego. W stylu Grzędowiczowskim. Mrocznym. Bujny okrucieństwem, co na manowcach ludzkiej duszy zakwita. Upiorny niczym świat z płócien Boscha. On zstąpił z Ziemi i rozkazał Ludziom Wężom brać wszystko.

  12. Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#1). Problem trzech ciał

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   5/6

   W roku 1967 trwa rewolucja kulturalna w Chinach. Poznajemy młodą dziewczynę Ye Wenjie, córkę wybitnego fizyka zamordowanego przez czerwonogwardzistów. Pracuje przy wycince drzew. Pewnego razu zostaje aresztowana z powodu czytania niedozwolonej książki.

  13. Siewca Wiatru

   okladka

   Autor:
   Maja Lidia Kossakowska

   Ocena:
   4.8/6

   Anioły są niepokojąco ludzkie. Palą, piją, piorą się po pyskach, bywają w burdelach, mają niewyparzone gęby, cierpią na samotność i są po naszemu pazerne. Pan, stwarzając świat, zapowiedział ostateczna walkę ze Złym.

  14. Imperium Achai (#4). Virion 4. Szermierz

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   6/6

   Na życie Viriona i Niki czyha zbyt wielu wrogów, by ucieczka mogła trwać w nieskończoność. Obława jest coraz bliżej, już słychać jazgot psów i tętent kopyt.

  15. Pan Lodowego Ogrodu (Tom 4). Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4

   okladka

   Autor:
   Jarosław Grzędowicz

   Ocena:
   5.2/6

   Świat lodowego ogrodu Władza uzależnia, szczególnie w połączeniu z magią. Wyobraź sobie, że stałeś się bogiem ktoś miałby cię tego stanu pozbawić? No fuckin way! Nie liczą się sentymenty, dobro wspólne, misja i przyjaźń.

  16. Kroniki Diuny (#6). Kapitularz Diuną

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   4/6

   Kapitularz Diuną to szósta i zarazem ostatnia część cyklu Kroniki Diuny autorstwa Franka Herberta. Ponownie na placu boju spotykają się Bene Gesserit i Dostojne Matrony.

  17. Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#3). Koniec śmierci

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   5.3/6

   Oszałamiający rozmachem chiński bestseller,który stał się wydawniczym fenomenem w USA. KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO. Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi.

  18. Imperium Achai (#3). Virion 3. Adept

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   6/6

   Virion po raz kolejny staje twarzą w twarz z przeznaczeniem. Przeznaczenie, w osobie Horecha, nie poderżnęło mu jednak gardła, a jedynie zażądało wódki. Stary Szermierz Natchniony zobaczył w młodym uciekinierze coś, co wyrwało go z pijackiego marazmu.

  19. Kroniki Traw (#1). Więcej niż zło

   okladka

   Autor:
   Ewelina Stefańska

   Ocena:
   0/6

   Naprawdę mocny debiut: mroczna magia, walka o władzę, tajemnicze morderstwa i bohaterowie, którym kibicujemy do ostatniej strony. Andrzej Ziemiański Okaleczony starzec, podający się za wędrownego zielarza.

  20. Tron z czaszek. Księga 1

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   5/6

   Ciemność powstaje, gdy upadają herosi. Ogłoszony następcą Georga RR Martina i Robert Jordana, autor bestsellerów Peter V. Brett przedstawia dramatyczną kontynuację Cyklu Demonicznego Tron z Czaszek Tron Krasji stoi pusty.

  21. Kroniki Diuny (#5). Heretycy Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   3.5/6

   Frank Herbert w piątej części cyklu serwuje swoim czytelnikom prawdziwą jazdę bez trzymanki w asyście nowych bohaterów.

  22. Beniamin Ashwood (#4). Pusty horyzont

   okladka

   Autor:
   A.C. Cobble

   Ocena:
   0/6

   Wielkie zwycięstwo, zniszczenie Szczeliny, okazało się ledwie wygraną bitwą. Na dodatek słono opłaconą - całe roje demonów pojawiają się teraz w każdym zakątku kontynentu. Po zniszczeniu artefaktu, który mógł stanowić broń przeciw demonom, Benowi i jego przyjaciołom zostaje tylko jedna, ostatnia ...

  23. Kroniki mroku (#3). Legendy Ahn

   okladka

   Autor:
   Kel Kade

   Ocena:
   5/6

   Życie Rezkina po dramatycznych wydarzeniach na królewskim turnieju zaczyna przypominać koszmarny sen. Dowodzi statkiem pełnym przerażonych ludzi, dotychczasowi wrogowie uważają go za prawowitego władcę a dotychczasowi przyjaciele za bezdusznego mordercę.

  24. Imperium Achai (#1). Virion. Wyrocznia

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   5.3/6

   Virion - szermierz natchniony, który wraz dwudziestoma innymi straceńcami pokonał legion Moy - raptem tysiąc doświadczonych weteranów. Jak chłopak z dobrego domu został bezlitosną maszyną do zabijania?

  25. Imperium Achai (#2). Virion 2. Obława

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   5.7/6

   Gdzieś na krańcu imperium Virion znajduje osadę zamieszkałą przez wyrzutków, łotrów i uciekinierów takich samych, jak on. W miejscu, gdzie nikt nikogo nie pyta o przeszłość mógłby znaleźć cichy kąt dla siebie i swojej niezwykłej żony.

  26. Pustynna włócznia. Księga 2

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   4.5/6

   Arlen nie żyje... Tamtej nocy zginął bym ja mógł żyć dalej. Czasami Posłaniec musi powiedzieć ludziom to, czego nie chcieliby usłyszeć. Czasami śmierć jest lepsza od prawdy. Tak jak lepsze od niej jest kłamstwo.

  27. Otchłań Księga 2

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   5/6

   Czas na ostateczną bitwę. W tym pojedynku, przetrwa tylko jedna strona - ludzka lub demoniczna. Drużyna straceńców staje przed bramami Otchłani. Nie ma już odwrotu, nie ma miejsca na wątpliwości ani czasu na wahanie.

  28. Zastępy Anielskie. Żarna niebios

   okladka

   Autor:
   Maja Lidia Kossakowska

   Ocena:
   0/6

   Nic, co anielskie, diabelnie nie jest nam obce. Te żarna przemielą Waszą wiarę w zaświaty. Aniołowie paktują z diabłami. Grzeszą pychą. Piją, bywają w burdelach i kasynach. Knują, zabijają, umierają.

  29. WORLD WAR Z. Światowa wojna zombie w relacjach uczestników

   okladka

   Autor:
   Max Brooks

   Ocena:
   5/6

   Hordy głodnych i wściekłych zombie nadciągają! Jesteście przygotowani na WOJNĘ TOTALNĄ? Najpierw w Chinach pojawia się pacjent zero zarażony dziwną i nieznaną chorobą, która powoduje niespotykaną dotąd degenerację ciała i późniejszą reanimację zwłok.

  30. Otchłań Księga 1

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   0/6

   Od niepamiętnych czasów nocą władają krwiożercze demony, za sprawą których ludzkość skurczyła się do niewielkich skupisk, które jedyną nadzieję na ocalenie pokładają w częściowo zapomnianych zaklęciach ochronnych.

  31. Tron z czaszek. Księga 2

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   5/6

   Wybawiciel ludu pustyni zniknął. Tron z Czaszek stoi pusty. Synowie Ahmanna rozpoczynają bezwzględną walkę o władzę. Wybawiciel z zielonych krain także zniknął. Wokół Bluszczowego Tronu wiąże się sieć intryg sięgająca aż po Zakątek, ale władcy Thesy nie przejmują się zagrożeniem ze strony Sharum.

  32. Pustynna włócznia. Księga 1

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   4.7/6

   Sto tysięcy ludzi walczących ramię w ramię liczy się o wiele więcej niż sto milionów kulących się ze strachu. Dlaczego cierpimy? Przez alagai! Dlaczego Hannu Pash jest konieczna?

  33. Katedra

   okladka

   Autor:
   Jacek Dukaj

   Ocena:
   6/6

   Niebezpiecznie jest za bardzo się zapatrzyć Planetoidy w układzie gwiazdy Lévie. Wypadek zmusza holownik Sagittarius do schronienia się na jednej z nich. Zapasów tlenu nie starczy jednak dla wszystkich.

  34. Trylogia Wojen makowych (#2). Republika Smoka

   okladka

   Autor:
   Rebecca F. Kuang

   Ocena:
   6/6

   Gniew zmieniający duszę w rozszalały ogień, którego nigdy nie da się ugasić. Oto cały świat Rin. Chwyciła los za gardło i wyrwała mu z trzewi swoją przyszłość - dostała się do Akademii Sinegardzkiej a potem dalej, dzień po dniu, walczyła by ją skończyć.

  35. Dallas '63

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5/6

   W tej książce Stephen King odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Dallas 63 to trzymająca w napięciu, napisana z rozmachem powieść, która perfekcyjnie łączy wątki obyczajowe, kryminalne i fantastyczne.

  36. Kroniki Jakuba Wędrowycza

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   4.3/6

   Zagadka gumofilców. Na wojsławickiej komendzie zostały po nim tylko protokół zatrzymania i gumofilce. Choć zarzuty wobec poszukiwanego Jakuba W. mogą szokować, ma on szacowne grono obrońców.

  37. Pomnik Cesarzowej Achai. Tom 5

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   6/6

   %22Pomnik cesarzowej jest potężny i wzbudza strach.%22 Nadszedł czas silnych kobiet i równoległych światów. Oto zakończenie epickiej opowieści, na które czekali wszyscy. Kto ma zginąć - zginie.

  38. Oko Jelenia. Droga do Nidaros

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   0/6

   Zaczyna się jak u Hitchcocka. W dodatku nie od trzęsienia, lecz od całkowitej zagłady Ziemi. A potem napięcie wciąż rośnie. Występują: Kosmiczni Nomadzi, którzy rąbnęli 5 milionów książek razem z opakowaniem, czyli gmachem Biblioteki Narodowej, przypadkowi turyści przeniesieni w czasie, ze swoi...

  39. Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia (t.1)

   okladka

   Autor:
   J.R.R. Tolkien

   Ocena:
   0/6

   I tom "Władcy Pierścieni" J.R.R. Tolkiena w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej. Młody Frodo wraz kompanami hobbitami (Sam, Merry, Pippin), krasnoludem Gimlim, czarodziejem Gandalfem, elfem Legolasem, Boromirem z Gondoru i Obieżyświatem wyruszają z wioski Shire w niebezpieczną podr&oacut...

  40. Relacja z pierwszej ręki

   okladka

   Autor:
   Janusz A. Zajdel

   Ocena:
   0/6

   33 opowiadania Janusza A. Zajdla napisane w konwencji science-fiction, wybrane zostały do antologii przez żonę pisarza, która była ich pierwszym czytelnikiem oraz krytykiem. Pisarz barwnie opisuje wydarzenia z życia mieszkańców Ziemi i innych miejsc Wszechświata, obce cywilizacje, istoty pozaziem...

  41. Sybirpunk 3

   okladka

   Autor:
   Michał Gołkowski

   Ocena:
   6/6

   Nigdy nie ma tak dobrze, żeby się wszystko nie rypło. Zmuszony z własnej woli oddać to, co nigdy mu się nie należało, oszukany przez samego siebie, ze złamanym sercem i żebrami, Saszka zwany Chudym musi wziąć się w garść i spróbować odpowiedzieć na pytanie: co się, do ciężkiej Anielki, w ogól...

  42. Ostatni brzeg

   okladka

   Autor:
   Nevil Shute

   Ocena:
   5/6

   Najbardziej niepokojąca wizja świata, który umiera w następstwie wojny atomowej. The New York Times NAJSŁYNNIEJSZA POWIEŚĆ O SKUTKACH GLOBALNEJ WOJNY NUKLEARNEJ. Rok po wojnie atomowej, która zniszczyła północną półkulę, w Australii chroni się amerykański atomowy okręt podwodny.

  43. Gra Endera

   okladka

   Autor:
   Orson Scott Card

   Ocena:
   5.7/6

  44. Mroczniejszy odcień magii

   okladka

   Autor:
   V.E. Schwab

   Ocena:
   5/6

   Intrygująca powieść fantasy, w której magicznej wizji równoległych Londynów dorównuje oryginalna kreacja barwnych bohaterów Witajcie w Szarym Londynie brudnym i nudnym, pozbawionym magii, rządzonym przez szalonego króla Jerzego III.

  45. Trylogia Wojen makowych (#1). Wojna makowa

   okladka

   Autor:
   Rebecca F. Kuang

   Ocena:
   5/6

   Kiedy jesteś sierotą wojenną świat ma dla ciebie głównie pogardę, odrzucenie, brutalność i ból. Czasem, jeśli akurat masz szczęście, obojętność. Jeśli natomiast do tego jesteś dziewczynką, szczęście ma twoja przybrana rodzina.

  46. Tajemniczy Tunel. Skarb Troi

   okladka

   Autor:
   Olaf Fritche

   Ocena:
   0/6

   Podróż w czasie to świetna zabawa! Cykl TAJEMNICZY TUNEL. Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, których spotykają niesamowite przygody. Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do starożytności!

  47. Fundacja. Fundacja

   okladka

   Autor:
   Isaac Asimov

   Ocena:
   0/6

   Dom Wydawniczy REBIS wydał cykl Fundacja oraz cykl Roboty. Na podstawie Fundacji powstał wysokobudżetowy serial Apple TV+. Po procesie Seldona i wydaleniu Encyklopedystów z Trantora ostoją ludzkiej wiedzy jest Fundacja.

  48. Księga Całości (#7). Porzucone królestwo

   okladka

   Autor:
   Feliks W. Kres

   Ocena:
   0/6

   Basergor-Kragdob, król Ciężkich Gór i górskich rozbójników, opuścił swoje królestwo. W poszukiwaniu spokoju i odpoczynku, uciekł do Dartanu. Zostawił za sobą Góry, władzę i przyjaciół.

  49. Ucieczka z Festung Breslau

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   0/6

   Zima 1945 r. Festung Breslau broni się zaciekle przed ofensywą Armii Czerwonej. Żołnierze walczą o każdą ulicę, każdy dom, każde drzwi. Karabinem, bagnetem a jeśli trzeba, to na pięści.

  50. Szermierz natchniony (#1). Virion. Tom 1. Zamek (Szermierz Natchniony)

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   5/6

   Gdy spotkał Achaję był już Szermierzem Natchnionym - bogiem miecza i wrakiem człowieka. Oto opowieść o tym jak stał się jednym i drugim.

  1. ASAP. Jak nauczyć się języka obcego tak szybko, jak to możliwe

   okladka

   Autor:
   Bartosz Oczko

   Ocena:
   5.3/6

   Jeśli planujesz rozpocząć naukę nowego języka, na pewno jesteś mocno zmotywowany. Początki bywają obiecujące, jednak w większości przypadków entuzjazm szybko znika. Okazuje się, że wykute na blachę słówka dziwnie łatwo ulatują z głowy, a gramatyka, mimo starań, pozostaje niezrozumiała.

  2. Perfectly wrong

   okladka

   Autor:
   Natalia Fromuth

   Ocena:
   6/6

   Maley i Adam. Dwoje licealistów. Mieszkają po sąsiedzku, a ich matki od najmłodszych lat uważają się za przyjaciółki. Uznają za oczywiste, że ta przyjaźń przejdzie na ich dzieci. A kto wie?

  3. Ballada ptaków i węży

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.7/6

   Ballada ptaków i węży - nowa, czwarta powieść, która ukazuje się w bestsellerowym cyklu Suzanne Collins Igrzyska śmierci i stanowi prequel znanych nam wydarzeń. Tym samym cofamy się o sześćdziesiąt cztery lata, do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk!

  4. Pan Samochodzik (Tom 1). Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   5.5/6

   Pan Samochodzik wyrusza na wezwanie najprawdziwszej i pełnej niebezpieczeństw przygody. Wraz z Borówką, Sokolim Okiem, Wiewiórką, Sroką i Wilhelmem Tellem poszukują zaginionego skarbu dziedzica Dunina.

  5. Opowieści z Narnii (Tom 1). Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, Czarownica i stara szafa

   okladka

   Autor:
   Clive Staples Lewis

   Ocena:
   5.8/6

   Narnia to piękna i tajemnicza zarazem kraina zamieszkiwana przez niezwykłe stworzenia fauny, karły, satyry, mówiące zwierzęta. Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja trafiają do niej zupełnie przypadkiem, przez starą szafę, która kryje w sobie przejście do innego świata.

  6. Szatan z siódmej klasy

   okladka

   Autor:
   Kornel Makuszyński

   Ocena:
   6/6

   Czyta Wojciech Malajkat. Pełen tekst. Który z chłopców nie pragnął poczuć się przez moment Sherlockiem Holmesem? Niezwykle inteligentny i szlachetny siedemnastoletni Adam Cisowski pokazuje, że każdy może nim zostać.

  7. Pan Samochodzik i templariusze

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   6/6

   Pan Samochodzik wyrusza na poszukiwanie skarbu templariuszy. Pomagają mu harcerze: Tell, Wiewiórka i Sokole Oko. Muszą się spieszyć gdyż ich najwięksi konkurenci, kapitan Petersen ze swoją córką Karen, są bliscy rozwiązania zagadki.

  8. Mały Książę

   okladka

   Autor:
   Antoine de Saint-Exupery

   Ocena:
   0/6

   "A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Mały Książę, najpiękniejsza opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, bliski jest sercu każdego czytelnika dzięki swojej nieprzemijającej mądrości.

  9. Tajemniczy Tunel. Skarb Troi

   okladka

   Autor:
   Olaf Fritche

   Ocena:
   0/6

   Podróż w czasie to świetna zabawa! Cykl TAJEMNICZY TUNEL. Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, których spotykają niesamowite przygody. Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do starożytności!

  10. Kamienie na szaniec

   okladka

   Autor:
   Aleksander Kamiński

   Ocena:
   6/6

   Jedna z najbardziej przerażających i fascynujących zarazem cech oblicza świata jest jego nieprzewidywalność. Wiosna, pora rodzenia się nowego zżycia to symboliczny moment, w którym zaczynają się Kamienie na szaniec.

  11. Cormoran Strike prowadzi śledztwo. Żniwa zła

   okladka

   Autor:
   Robert Galbraith

   Ocena:
   4.8/6

   Robin Ellacott dostaje przesyłkę, w której z przerażeniem odkrywa odciętą kobiecą nogę. Jej szef, prywatny detektyw Cormoran Strike, zachowuje zimną krew. Spotkał już w życiu ludzi zdolnych do niewyobrażalnego okrucieństwa.

  12. Cykl Materia Prima (#1). Adept

   okladka

   Autor:
   Adam Przechrzta

   Ocena:
   6/6

   Warszawa, demony i carscy oficerowie. Stolica Polski po okupacją rosyjską, początek XX wieku. W środku miasta pojawia się enklawa, otoczona murem nabitym srebrnymi prętami. Nikt nie wie skąd się wzięła, dlaczego zmienia się tam układ ulic i wygląd kamienic.

  13. Przewodnik po zaświatach - co powinieneś wiedzieć, zanim odejdziesz

   okladka

   Autor:
   Marek Szwedowski

   Ocena:
   0/6

   Przewodnik po zaświatach Marka Szwedowskiego  to dzieło niesamowite. Autor – będący medium – uprzedza nas, co zobaczymy, kiedy przejdziemy na drugą stronę, ale też uczy, co powinniśmy tutaj, na Ziemi zrobić, aby po śmierci było nam tam lepiej.

  14. Ania z Zielonego Wzgórza

   okladka

   Autor:
   Lucy Maud Montgomery

   Ocena:
   0/6

  15. Opowieści z Narnii (Tom 6). Opowieści z Narnii. Siostrzeniec Czarodzieja

   okladka

   Autor:
   Clive Staples Lewis

   Ocena:
   6/6

   Pewnego razu Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja weszli do starej szafy, a stamtąd do kraju przebudzonych zwierząt Narnii lwa Aslana.                                                           W szóstym tomie cyklu poznajemy przygody dwójki przyjaciół Digory%27ego i Poli, którzy przeniesieni zostaj...

  16. Opowieści z Narnii (Tom 2). Opowieści z Narnii. Tom 2. Książę Kaspian

   okladka

   Autor:
   Clive Staples Lewis

   Ocena:
   4/6

   Narnia to piękna i tajemnicza zarazem kraina zamieszkiwana przez niezwykłe stworzenia fauny, centaury, satyry, mówiące zwierzęta. W drugim tomie słynnego cyklu C.S. Lewisa poznajemy młodego Kaspiana.

  17. Posłuchajki. 50 najpiękniejszych opowieści

   okladka

   Autor:
   Praca zbiorowa

   Ocena:
   0/6

   Czyta Zbigniew Zamachowski. Hans Christian Andersen, bracia Grimm, Charles Perrault, Carlo Collodi i inni twórcy zapraszają do krainy najpiękniejszych baśni i legend. Posłuchajcie m.

  18. Wojna trojańska

   okladka

   Autor:
   Homer

   Ocena:
   0/6

   Na podstawie Iliady Homera opracowała dla dzieci i młodzieży szkolnej Tamara Michałowska   Iliada jest najstarszym i bodaj najważniejszym dziełem w literaturze europejskiej.

  19. To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej

   okladka

   Autor:
   Michał Gąsiorowski

   Ocena:
   0/6

   Ręka Maradony, pęknięty but Deyny, skradziony Puchar Rimeta i piesek Pickles, który go odnalazł Historia piłki nożnej pełna jest nie tylko wspaniałych akcji i wybitnych strzelców, lecz także ciekawych anegdot.

  20. Bruno Whatever

   okladka

   Autor:
   Leo Gramski

   Ocena:
   0/6

   Bruno jest jakiś dziwny. Nic go nie obchodzi, niczym się nie przejmuje. Nie lubi imprez, a jak już na nie chodzi, nie pije alkoholu. Najbardziej jednak nie znosi social mediów. Jest przekonany, że gdyby założył konto na Instagramie, Instagram sam by się zbanował, a na TikToku byłby jedynym tiktok...

  21. Czarownik Iwanow

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   5.7/6

   Jakub Wędrowycz jest jedną z najlepiej wykrojonych postaci polskiej fantasy. Opowiadania o wiejskim egzorcyście łączą wisielczy humor z nader precyzyjną obserwacją obyczajową. Ta ostatnia sprawia, że wszelkie potwory, demony i wampiry trapiące Jakuba Wędrowycza, są znacznie mniej przerażające n...

  22. Detektywi na kółkach (Tom 1). Skrzynia Władcy Piorunów

   okladka

   Autor:
   Marcin Kozioł

   Ocena:
   6/6

   Kryminał, powieść przygodowa, a zarazem nieprawdopodobna, choć w każdym szczególe prawdziwa historia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli. A także lektura uzupełniająca dla klas 4-6. Teraz także w wersji audio!

  23. Szkoła szpiegów

   okladka

   Autor:
   Stuart Gibbs

   Ocena:
   0/6

   Nazywa się Ripley, Benjamin Ripley. Ma 12 lat, i sprawi, że całe dowództwo CIA będzie wstrząśnięte i zmieszane. Pewnego dnia spokojne życie Benjamina Ripleya nabiera szalonego rozpędu.

  24. Weźmisz czarno kure

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   6/6

   Hymn bimbrownika: Wytwórnie płytowe już biją się o to nagranie. Po wczorajszej konferencji prasowej związanej z aferą podsłuchową w stodole Jakuba W., znanego bimbrownika i wiejskiego egzorcysty, nasz reporter, na dyktafon wszyty w ucho, nagrał piosenkę nuconą pod nosem przez Rafała A.

  25. Igrzyska śmierci. Kosogłos

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.3/6

   Kontynuacja bestsellerowych IGRZYSK ŚMIERCI oraz W PIERŚCIENIU OGNIA Kosogłos ostatni tom znakomitej trylogii Suzanne Collins o totalitarnym państwie Panem i jego mieszkańcach, którzy wzniecili bunt, by obalić rządy złowrogiego Kapitolu.

  26. Tomek na tropach Yeti

   okladka

   Autor:
   Alfred Szklarski

   Ocena:
   0/6

   Akcja kolejnego tomu sagi o Tomku Wilmowskim toczy się w Azji. Tomek i Bosman, na wezwanie Smugi, płyną do Indii. Pierwszym etapem ich podróży jest Bombaj, gdzie nawiązują pierwsze znajomości, które będą bardzo przydatne w dalszych poszukiwaniach przyjaciela.

  27. Perfect on Paper

   okladka

   Autor:
   Sophie Gonzales

   Ocena:
   0/6

   Jej rady są idealne. Jej życie miłosne? Zdecydowanie nie! Darcy Phillips prowadzi w szkole anonimową poradnię związkową, w której pomaga uporać się z każdym problemem miłosnym – oczywiście za opłatą.

  28. Red, White & Royal Blue

   okladka

   Autor:
   Casey McQuiston

   Ocena:
   6/6

   Podczas wesela na brytyjskim dworze królewskim wybucha kłótnia. W jej wyniku książę Henry i Alex - syn prezydentki USA - lądują w torcie weselnym, co wywołuje kryzys dyplomatyczny między państwami.

  29. Głębia. Tom 3 Napór

   okladka

   Autor:
   Marcin Podlewski

   Ocena:
   0/6

   WOJNA! Wypaloną Galaktyką wstrząsa kosmiczny konflikt, jakiego nie widziano od tysięcy lat. Zagrożone są nie tylko systemy gwiezdne, ale i całe galaktyczne Ramiona. Wojna Naporu wchodzi w decydującą fazę.

  30. Pan Samochodzik i niesamowity dwór

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   5/6

   Pan Samochodzik wyrusza do dawnego majątku Joachima Czerskiego. W urządzeniu nowego muzeum pomagają mu młodzi absolwenci studiów: panna Wierzchoń i pan Bigos. Stary dwór kryje niesamowite tajemnice.

  31. Pan Samochodzik i... (Tom 3). Pan Samochodzik i skarb Atanaryka

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   6/6

   Zabawne perypetie studenta historii sztuki, który udaje się na kolejną wyprawę archeologiczną. Razem ze swoim bratem Pawłem, oraz Babim Latem, szukają zaginionego skarbu Gotów. Przy okazji przeżywają wspaniałą przygodę w otoczeniu przepięknej przyrody.

  32. Akademia Pana Kleksa

   okladka

   Autor:
   Jan Brzechwa

   Ocena:
   0/6

   Dziesięcioletni Adaś Niezgódka rozpoczyna właśnie przedziwną naukę w Akademii Pana Kleksa, który poza tym, że jest nauczycielem, jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód. W Akademii uczą się tylko chłopcy, których imiona.

  33. Trzej Muszkieterowie

   okladka

   Autor:
   Aleksander Dumas

   Ocena:
   0/6

   Trzej muszkieterowie Pierwsza połowa XVII wieku. Na francuskim tronie zasiada Ludwik XIII. W szeregach królewskiej gwardii służą trzej muszkieterowie Atos, Portos i Aramis Pewnego dnia dołącza do nich młody Gaskończyk dArtagnan.

  34. Inżynier Ciućma, czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty

   okladka

   Autor:
   Grzegorz Kasdepke

   Ocena:
   0/6

   Wysoko, wysoko w chmurach, na szczycie strzelistego wieżowca mieści się pracownia inżyniera Ciućmy. Jest to bardzo pracowity wynalazca. Cały czas coś spawa, dokręca śrubki, oliwi zawiasy, wymienia zepsute części i wciąż projektuje coraz to nowe urządzenia i roboty.

  35. Tomek na wojennej ścieżce

   okladka

   Autor:
   Alfred Szklarski

   Ocena:
   0/6

   Akcja powieści toczy się na pograniczu amerykańsko-meksykańskim, gdzie Tomek przebywa na ranczu stryja Sally, szeryfa Allana, odpoczywając po wypadku w Afryce. Towarzyszą mu Sally Allan z matką i bosman Nowicki.

  36. Galop 44

   okladka

   Autor:
   Monika Kowaleczko-Szum...

   Ocena:
   0/6

   Od czego zaczyna się podróż w czasie? Wystarczy moment, chwila, mały bodziec. I nagle przenosimy się wstecz, do rzeczywistości, która żyje w cudzych wspomnieniach. Być może to właśnie przydarzyło się Mikołajowi.

  37. Ten obcy

   okladka

   Autor:
   Irena Jurgielewiczowa

   Ocena:
   6/6

  38. Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   6/6

   Pan Samochodzik udaje się w Bieszczady. Wraz z Baśką, który kończył właśnie drugą licealną, i jego zastępem harcerskim, próbuje rozwikłać tajemnicę przemytników starych ikon. Trop prowadzi do Pragi.

  39. Ale historia... Mieszko, ty wikingu!

   okladka

   Autor:
   Grażyna Bąkiewicz

   Ocena:
   0/6

   Nazywam się Aleks i mam dwanaście lat. Moim największym problemem jest to, że nie trafiam tam, gdzie powinienem. Rozumiecie, nie te drzwi, nie ta ulica, nie ten czas. Mój tata jest recykloserem i zajmuje się badaniem, do czego służą rzeczy znalezione w czasoprzestrzeni.

  40. Niebo nad Ansterdamem

   okladka

   Autor:
   Agnieszka Zakrzewska

   Ocena:
   0/6

   Agnieszka wraca do Holandii do willi w Sosnowym Lesie, którą pokochała od pierwszego wejrzenia. Razem ze Stijnem i ich córeczką dają opustoszałemu domostwu nowe życie, zgodnie z ostatnią wolą seniorki rodu de Bruin.

  41. Posłuchajki. 365 bajek na dobranoc. Księżyc opowiada... historyjki na dobry sen

   okladka

   Autor:
   Praca zbiorowa

   Ocena:
   0/6

   Zbiór 365 ciepłych i sympatycznych bajeczek, których pełen pozytywnych emocji przekaz z pewnością spokojnie ukołysze dzieci do snu, w niezwykłej interpretacji jednej z najznakomitszych polskich aktorek - pani Anny Dymnej.

  42. Igrzyska śmierci. Igrzyska śmierci

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.5/6

   Na zgliszczach ziemi, niegdyś zwanej Ameryką Północną leży państwo Panem, błyszczący Kapitol otoczony przez dwanaście okolicznych dystryktów. Dawno temu dystrykty zbuntowały się, wzniosły rebelię, którą przegrały i zostały okrutnie ukarane.

  43. Hania Humorek. Hania Humorek

   okladka

   Autor:
   Megan Mcdonald

   Ocena:
   0/6

   Każdy z nas miewa czasami swoje humorki. Na przykład takie humorki, kiedy wpada się w złość lub takie humorki, gdy nic nam nie odpowiada. Istnieją też humorki, z powodu których czegoś bardzo nam się nie chce.

  44. Hania Humorek. Hania Humorek. Mały detektyw

   okladka

   Autor:
   Megan Mcdonald

   Ocena:
   0/6

   Znika policyjny pies Czoko. To bardzo dziwna sprawa! A Hania Humorek kocha przecież zagadki i zawsze marzyła o tym, żeby zostać detektywem. Postanawia więc ruszyć na poszukiwania zaginionego psa.

  45. Opowieści z Narnii (#5). Koń i jego chłopiec

   okladka

   Autor:
   C.S. Lewis

   Ocena:
   6/6

   W piątym tomie śledzimy pasjonującą historię ucieczki z Kalormenu do Narnii dzielnego chłopca Szasty, pięknej księżniczki Arawis oraz ich niezwykłych towarzyszy, mówiących koni: Briego i Hwin.

  46. Opowieści z Narnii. Srebrne krzesło

   okladka

   Autor:
   Clive Staples Lewis

   Ocena:
   5/6

   Pewnego razu Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja weszli do starej szafy, a stamtąd do kraju przebudzonych zwierząt - Narnii lwa Aslana.                                                            W czwartym tomie słynnego cyklu Eustachy i Julia obdarzeni przez Aslana misją odnalezienia zaginionego kr...

  47. Pan Samochodzik i Niewidzialni

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   6/6

   Tomasz, zwany Panem Samochodzikiem, zostaje kierownikiem Samodzielnego Referatu do Zadań Specjalnych. Wraz z nową asystentką, pannę Moniką, usiłują rozwikłać tajemnicę ukrytych skrzyni ze zbiorami dr Hansa Gottlieba.

  48. Pan Samochodzik i złota rękawica

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   0/6

   Pan Samochodzik odkupuje stary jacht. W dzienniku pokładowym znajduje piękny wiersz i postanawia odnaleźć autora. Rozpoczyna się wspaniała przygoda. Drogi Tomasza przecina najpotężniejszy i najniebezpieczniejszy przeciwnik - Waldemar Batura.

  49. Pan Samochodzik i człowiek z UFO

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   6/6

   Pan Samochodzik wyrusza na międzynarodowy kongres do Bogoty. Nie spodziewa się, że przyjdzie mu rozwikłać zagadkę kradzieży z Muzeum Złota oraz tajemniczego blondyna, który twierdzi, że przybył z przyszłości.

  1. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   4.9/6

   Obecnie język angielski jest nieodłącznym elementem świata IT. Większość producentów oprogramowania oraz twórców metodyk i standardów w branży IT udostępnia materiały wyłącznie w tym języku.

  2. ASAP. Jak nauczyć się języka obcego tak szybko, jak to możliwe

   okladka

   Autor:
   Bartosz Oczko

   Ocena:
   5.3/6

   Jeśli planujesz rozpocząć naukę nowego języka, na pewno jesteś mocno zmotywowany. Początki bywają obiecujące, jednak w większości przypadków entuzjazm szybko znika. Okazuje się, że wykute na blachę słówka dziwnie łatwo ulatują z głowy, a gramatyka, mimo starań, pozostaje niezrozumiała.

  3. Superskuteczne strategie opanowania języków obcych. Twój prywatny coach. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Ewa Eldridge

   Ocena:
   5/6

   Dowiesz się od niej, że opanowanie języka obcego wymaga dobrego przygotowania samego siebie, zanim jeszcze usiądziesz nad słówkami czy gramatyką — jest jak zagruntowanie płótna przed malowaniem obrazu, czyli nieodzowne.

  4. Język niemiecki w IT. Rozmówki

   okladka

   Autor:
   Marcin Jackiewicz

   Ocena:
   3.3/6

   Polscy informatycy dali się światu poznać z jak najlepszej strony, więc świat upomina się o nich. Coraz więcej rodzimych firm współpracuje z europejskimi klientami, dla których podstawowym językiem komunikacji jest niemiecki.

  5. Praktyczny kurs języka hiszpańskiego

   okladka

   Autor:
   Beata Pawlikowska

   Ocena:
   0/6

   To jest praktyczny kurs języka hiszpańskiego, który uczy mówienia i rozmawiania. Moja metoda polega na tym, żeby w instynktowny sposób nauczyć się praktycznego posługiwania się językiem obcym.

  6. Praktyczny kurs języka niemieckiego

   okladka

   Autor:
   Beata Pawlikowska

   Ocena:
   0/6

   To jest praktyczny kurs języka niemieckiego, który uczy mówienia i rozmawiania. Moja metoda polega na tym, żeby w instynktowny sposób nauczyć się praktycznego posługiwania się językiem obcym.

  7. Praktyczny kurs języka angielskiego

   okladka

   Autor:
   Beata Pawlikowska

   Ocena:
   0/6

   To jest praktyczny kurs języka angielskiego, który uczy mówienia i rozmawiania. Moja metoda polega na tym, żeby w instynktowny sposób nauczyć się praktycznego posługiwania się językiem obcym.

  8. FISZKI audio j. hiszpański Konwersacje

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska, Magd...

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język hiszpański Konwersacje Poziom: A2-B2, intermedio (średnio zaawansowany) Tytuł powstał z myślą o osobach, które mimo, że uczą się języka hiszpańskiego już od jakiegoś czasu, wciąż boją się mówić w tym języku.

  9. FISZKI audio j. hiszpański Starter

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   4.8/6

   FISZKI audio język hiszpański Starter Poziom: dla absolutnie początkujących Doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z językiem hiszpańskim. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  10. Władca Języków, czyli prawie wszystko o tym, jak zostać poliglotą

   okladka

   Autor:
   Mariusz Włoch

   Ocena:
   5/6

   Mariusz Włoch, trener kompetencji komunikacyjnych i językowych, wyczerpująco opisuje różne aspekty skutecznych i nieskutecznych metod uczenia się języków, a także proponuje swoje autorskie rozwiązania podstawowych problemów związanych z tą nauką.

  11. FISZKI audio rosyjski Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   "FISZKI audio rosyjski Słownictwo 1" polecamy zarówno osobom rozpoczynającym naukę języka rosyjskiego, jak i tym, które chcą gruntownie powtórzyć podstawy słownictwa (poziom A1).

  12. Hiszpański. Słownictwo dla początkujących Słuchaj & Ucz się (Poziom A1 A2)

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Poznaj podstawowe słownictwo i zacznij swobodnie rozmawiać po hiszpańsku zarówno w codziennych sytuacjach, jak też w podróży czy w pracy za granicą. W kursie znajdziesz: 21 tematycznych lekcji, które wprowadzają i utrwalają przydatne słownictwo; 145 starannie opracowanych ćwi...

  13. Ukraiński Kurs podstawowy - Nowa Edycja

   okladka

   Autor:
   Praca zbiorowa

   Ocena:
   0/6

   Ukraiński Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących, oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie przypomnieć sobie podstawy języka ukraińskiego. Kurs uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień - teraz już samodzielnie zapytasz o drogę, zrobisz zakupy, zarezerwujesz ...

  14. FISZKI audio j. angielski Biznes

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Biznes Poziom: B2, upper-intermediate (wyższy średnio zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej n...

  15. FISZKI audio - j. angielski - Czasowniki dla początkujących

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język angielski – Czasowniki dla początkujących Poziom: A1/A2, elementary (podstawowy) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji – warto je zatem znać.

  16. FISZKI audio j. angielski Czasowniki dla średnio zaawansowanych

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język angielski Czasowniki dla średnio zaawansowanych Poziom: B1/B2, intermediate (średnio zaawansowany) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji warto je zatem znać.

  17. FISZKI audio hiszpański Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   "FISZKI audio hiszpański Słownictwo 1" polecamy zarówno osobom rozpoczynającym naukę języka hiszpańskiego, jak i tym, które chcą gruntownie powtórzyć podstawy słownictwa (poziom A1).

  18. FISZKI audio j. niemiecki Czasowniki dla średnio zaawansowanych

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   6/6

   FISZKI audio język niemiecki Czasowniki dla średnio zaawansowanych Poziom: B1/B2, Mittelstufe (średnio zaawansowany)) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji warto je zatem znać.

  19. Fairy Tales. Baśnie Hansa Christiana Andersena w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   Hans Christian Anderse...

   Ocena:
   6/6

   Język angielski Poziom B1   Lubisz dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  20. Rady native speakera. Najczęstsze błędy Polaków mówiących po angielsku

   okladka

   Autor:
   Matt Hammond

   Ocena:
   5/6

   Rady native speakera są wynikiem obserwacji mieszkającego od wielu lat w Polsce Anglika, certyfikowanego nauczyciela języka angielskiego z ponad dwudziestoletnim stażem i absolwenta studiów podyplomowych dla tłumaczy na Uniwersytecie Jagiellońskim, oraz jego ogromnej fascynacji językiem polskim i...

  21. FISZKI audio j. francuski Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język francuski Słownictwo 1 Poziom: A1, débutant (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  22. FISZKI audio j. niemiecki Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język niemiecki Słownictwo 1 Poziom: A1, Grundstufe (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  23. FISZKI audio j. niemiecki Słownictwo 2

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język niemiecki Słownictwo 2 Poziom: A2, Grundstufe PLUS (wyższy podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  24. FISZKI audio j. niemiecki Słownictwo 3

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język niemiecki Słownictwo 3 Poziom: B1, Mittelstufe (średnio zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  25. FISZKI audio j. norweski Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Helena Garczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język norweski Słownictwo 1 Poziom: A1, begynner (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  26. FISZKI audio angielski Idiomy

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk, Joann...

   Ocena:
   0/6

   "FISZKI audio angielski Idiomy" polecamy wszystkim uczącym się na poziomie średnio zaawansowanym oraz zaawansowanym (poziom B1/C2). Tytuł zawiera 500 najpopularniejszych idiomów (wraz z przykładami użycia), stanowiących nieodłączny element ustnych i pisemnych wypowiedzi.

  27. FISZKI audio niemiecki Słownictwo 6

   okladka

   Autor:
   Martyna Kubka

   Ocena:
   0/6

   "FISZKI audio niemiecki Słownictwo 6" polecamy osobom, które potrafą zrozumieć długie i trudne teksty w języku niemieckim, wypowiadają się biegle i spontanicznie, ale nie osiągnęły jeszcze poziomu pozwalającego na całkowite zrozumienie każdej wypowiedzi mówionej lub pisane...

  28. FISZKI audio angielski - Pisz po angielsku

   okladka

   Autor:
   Martyna Kubka

   Ocena:
   0/6

   "FISZKI audio angielski - Pisz po angielsku" polecamy osobom, które mówią już po angielsku, ale wciąż jeszcze brakuje im wprawy w pisaniu różnego rodzaju tekstów w tym języku (poziom B1/C1).

  29. Fiński Kurs Podstawowy

   okladka

   Autor:
   Praca zbiorowa

   Ocena:
   0/6

   Fiński Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących, zaczynających naukę oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się podstaw tego języka. Kurs polecamy wyjeżdżającym do Finlandii w celach turystycznych, do pracy lub na studia.

  30. Norweski Kurs Podstawowy

   okladka

   Autor:
   Praca zbiorowa

   Ocena:
   0/6

   Norweski Kurs Podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących, zaczynających naukę oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się podstaw tego języka. Kurs polecamy wyjeżdżającym do Norwegii w celach turystycznych, do pracy lub na studia.

  31. Norweski. Krok dalej

   okladka

   Autor:
   Praca zbiorowa

   Ocena:
   0/6

   Norweski Krok dalej to rozbudowany kurs dla osób znających podstawy języka norweskiego i chcących utrwalić poznane kiedyś słownictwo i gramatykę. Kurs uczy języka na poziomach A2-B1.

  32. Turecki - Kurs podstawowy

   okladka

   Autor:
   Praca zbiorowa

   Ocena:
   0/6

   Turecki Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących, oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie przypomnieć sobie podstawy języka tureckiego. Kurs uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień - teraz już samodzielnie zapytasz o drogę, zrobisz zakupy, zarezerwujesz pokój...

  33. Francuski. Rozmówki. Powiedz to!

   okladka

   Autor:
   Ewa Gwiazdecka, Eric S...

   Ocena:
   6/6

   Rozmówki LINGO z serii Powiedz to! odznaczają się aktualną i sprawdzoną w praktyce zawartością.

  34. FISZKI audio j. angielski Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   6/6

   FISZKI audio język angielski Słownictwo 1 Poziom: A1, elementary (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  35. FISZKI audio - j. japoński - Starter

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język japoński – Starter Poziom: dla absolutnie początkujących Doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z językiem japońskim. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  36. FISZKI audio j. niemiecki Słownictwo 5

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język niemiecki Słownictwo 5 Poziom: C1, Aufbaustufe (zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  37. FISZKI audio j. norweski Starter

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język norweski Starter Poziom: dla absolutnie początkujących Doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z językiem norweskim. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  38. Animal Farm. Folwark zwierzęcy w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   George Orwell, Marta F...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B1-B2 Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  39. Rozmówki polsko-czeskie

   okladka

   Autor:
   Edyta Czeczkova

   Ocena:
   0/6

  40. Anne of Green Gables. Ania z Zielonego Wzgórza w wersji do nauki języka angielskiego

   okladka

   Autor:
   Lucy Maud Montgomery, ...

   Ocena:
   6/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  41. The Adventures of Shelock Holmes (part II). Przygody Sherlocka Holmesa w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   Sir Arthur Conan Doyle...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  42. The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde. Doktor Jekyll i Pan Hyde w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   Robert Louis Stevenson...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B2-C1 Lubisz dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  43. English Vocabulary Master for Advanced Learners - Listen & Learn (Proficiency Level B2-C1)

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik, Dominika...

   Ocena:
   0/6

   Expand your vocabulary and develop your speaking skills at advanced level and speak fluently on various topics. The course contains: 12 topic-based lessons which introduce and consolidate advanced vocabulary 132 carefully prepared exercises which teach correct pronunciation and show how expressio...

  44. FISZKI audio - j. angielski - Słownictwo 2

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język angielski – Słownictwo 2 Poziom: A2, pre-intermediate (niższy średnio zaawansowany) FISZKI – kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY – doczekał się wersji audio.

  45. Rozmówki polsko-angielskie

   okladka

   Autor:
   Kamila Anna Henger

   Ocena:
   0/6

  46. The Adventures of Sherlock Holmes (part I). Przygody Sherlocka Holmesa w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   Sir Arthur Conan Doyle...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  47. A Christmas Carol. Opowieść wigilijna w wersji do nauki języka angielskiego

   okladka

   Autor:
   Charles Dickens, Marta...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  48. The Secret Garden. Tajemniczy ogród w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   Frances Hodgson Burnet...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B1 – B2 Lubisz dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  49. FISZKI audio francuski Słownictwo 4

   okladka

   Autor:
   Marta Bielak-Bednar

   Ocena:
   0/6

   "FISZKI audio francuski Słownictwo 4" polecamy osobom, które potrafią już porozumieć się w standardowych sytuacjach życia codziennego, ale brakuje im jeszcze tzw. swobody językowej (poziom B2).

  50. Chiński Kurs Podstawowy

   okladka

   Autor:
   Praca zbiorowa

   Ocena:
   4/6

   Audio Kurs Chiński Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących, zaczynających naukę chińskiego oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się podstaw tego języka. Kurs uczy mandaryńskiego - urzędowego języka Chin.

  1. Nawyki milionerów. Droga do bogactwa i sukcesu

   okladka

   Autor:
   Dean Graziosi

   Ocena:
   0/6

   Taka prostsza ścieżka istnieje i została dokładnie opisana w tej książce. Zaprezentowane tu reguły mają uniwersalny charakter i każdy może je z powodzeniem zastosować. Są rezultatem badań nad nawykami i cechami wybitnych ludzi.

  2. Jęczing? Powiedź "dość!" i naucz się czerpać z optymizmu

   okladka

   Autor:
   Kamila Pepiak-Kowalska

   Ocena:
   6/6

   Wiesz, że neurotyzm mocno przeszkadza nam w odczuwaniu szczęścia, i to w wymiarze ogólnopolskim, a jęczing może być destrukcyjny dla zdrowia?

  3. Zwinni. Zbrodnia i Scrum

   okladka

   Autor:
   Marcin Żmigrodzki

   Ocena:
   0/6

   Młody start-upowiec Szczepan odzyskuje świadomość w momencie, gdy jest ciągnięty po kanale melioracyjnym za terenowym samochodem Bernarda, entuzjasty zwinnego podejścia do biznesu i prawa.

  4. Human hacking. Poznaj ludzki umysł i naucz się skutecznej komunikacji

   okladka

   Autor:
   Christopher Hadnagy, S...

   Ocena:
   0/6

   Ta książka ułatwi Ci zrozumienie zachowania człowieka i pozwoli na wykorzystanie zdobyczy inżynierii społecznej. Nauczysz się hakować ludzi i zaczniesz etycznie korzystać z tej supermocy.

  5. F**k it. Tylko spokój może cię uratować

   okladka

   Autor:
   John C. Parkin

   Ocena:
   4/6

   Dzięki tej szczególnej książce odkryjesz całkiem wygodną i krótką drogę prowadzącą wprost do spokoju ducha. Przekonasz się, że rozdźwięk między „jak jest” a „jak być powinno” można zlikwidować nie przez samodoskonalenie, zmienianie świata czy naukę medytacji, ale przez pro...

  6. Psychologia pieniędzy. Ponadczasowe lekcje o bogactwie, chciwości i szczęściu

   okladka

   Autor:
   Morgan Housel

   Ocena:
   4.5/6

   Większość ludzi myśli, że pieniądze — inwestowanie, finanse osobiste i decyzje biznesowe — to przede wszystkim matematyka. Wystarczy mieć odpowiednie dane i wzory, aby się dowiedzieć, co dokładnie należy robić.

  7. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   4.9/6

   Obecnie język angielski jest nieodłącznym elementem świata IT. Większość producentów oprogramowania oraz twórców metodyk i standardów w branży IT udostępnia materiały wyłącznie w tym języku.

  8. Nawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastynacji

   okladka

   Autor:
   S. J. Scott

   Ocena:
   4.4/6

   Dzięki tej książce w łatwy sposób zapanujesz nad tym problemem! Jest to bardzo praktyczny i przystępnie napisany przewodnik, który pozwoli Ci szybko wyrobić w sobie nawyk działania i pozbyć się utrudniającej życie przypadłości — prokrastynacji.

  9. Miej wyje**ne, będzie Ci dane. O trudnej sztuce odpuszczania. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   dr Katarzyna Czyż

   Ocena:
   4.9/6

   Książka, którą trzymasz w ręku, to zbiór doświadczeń autorki, od coachingu, psychologii i psychoterapii po NLP, hipnozę, reiki, ho’oponopono, thetahealing itp. To siedem kroków odpuszczania, które powstały właśnie po przetestowaniu na sobie przeróżnych sposobów, jak naprawdę sobie samemu od...

  10. Zostań ultrasamoukiem. Jak mistrzowsko opanować twarde umiejętności w zadziwiająco krótkim czasie

   okladka

   Autor:
   Scott Young

   Ocena:
   5.2/6

   W tej książce znajdziesz sprawdzone w praktyce nowe metody błyskawicznej nauki, dzięki którym osiągniesz wyższy poziom zdobywania wiedzy. Metody te oparto na wynikach najnowszych badań i starannie udokumentowano.

  11. Umysł niewzruszony. W szkole mistrzów

   okladka

   Autor:
   Ryan Holiday

   Ocena:
   6/6

   Współczesny świat jest głośny. Pełen trajkotu, rozpraszającej paplaniny, powiadomień o nieistotnych sprawach i codziennego hałasu. Wymaga się od nas ciągłej dostępności i nieustannego wystawiania się na wiadomości, reklamy, doniesienia i plotki.

  12. Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane!

   okladka

   Autor:
   Klaudia Pingot

   Ocena:
   4.9/6

   Błękitny umysł przynosi odpowiedzi na pytania, dlaczego nam nie wychodzi to, co planujemy, i jak inaczej podejść do swoich celów, planów oraz samych siebie. Znajdziesz tu rozdziały „strategiczne”, dotyczące na przykład tego, jak przyspieszyć swoją karierę lub jak osiągnąć stan koncent...

  13. Scrum. O zwinnym zarządzaniu projektami. Wydanie II rozszerzone

   okladka

   Autor:
   Mariusz Chrapko

   Ocena:
   4.2/6

   Scrum to metoda pozwalająca tak zorganizować pracę nad projektem, by możliwe było szybkie i bezbolesne wprowadzanie do niego zmian. Z tej książki, napisanej przez praktyka i wybitnego specjalistę, dowiesz się, jak to działa.

  14. Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   David Allen

   Ocena:
   4.9/6

   Sprawdź, jak kilka prostych zasad GTD może poprawić jakość Twojego życia. Dzięki nim nauczysz się wybierać, czym, kiedy i w jaki sposób się zajmiesz, delegować, nie zapominając, co i komu przekazałeś, eliminować stres i tworzyć swoją prywatną przestrzeń relaksu — efekty nie dadzą na siebie ...

  15. W transie inwestowania. Podbij rynek pewnością siebie, żelazną dyscypliną i postawą zwycięzcy

   okladka

   Autor:
   Mark Douglas

   Ocena:
   5.7/6

   Dzięki tej lekturze dowiesz się, jak przezwyciężyć głęboko zakorzenione przyzwyczajenia psychiczne, przez które podejmuje się najwięcej błędnych decyzji. Przekonasz się, że pogłębiona analiza rynku nie jest rozwiązaniem Twoich problemów z inwestowaniem.

  16. Sposób na listę to-do. Twórz listy zadań, które nie stresują a pomagają!

   okladka

   Autor:
   Damon Zahariades

   Ocena:
   4.3/6

   Dzięki tej niewielkiej książeczce dowiesz się, jak uniknąć tego czarnego scenariusza. Została napisana w taki sposób, aby bez tracenia cennej energii ułatwić Ci jak najszybsze przejście do działania i odzyskanie kontroli nad własnym czasem i obowiązkami.

  17. Metoda Lean Startup. Wykorzystaj innowacyjne narzędzia i stwórz firmę, która zdobędzie rynek

   okladka

   Autor:
   Eric Ries

   Ocena:
   5.4/6

   Bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorcą z własnym startupem, czy też działasz w strukturach dużej organizacji, znajdziesz tu bardzo ważne wskazówki, które przydadzą Ci się na drodze w nieznane.

  18. Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową

   okladka

   Autor:
   Mateusz Grzesiak

   Ocena:
   6/6

   potrzebujesz dobrych nawyków - świadomie zaplanowanych, a następnie wdrożonych sposobów działania, dzięki którym szybko osiągniesz zaplanowane cele. Wśród nich może się znaleźć zbudowanie wymarzonego ciała, nauka języka obcego albo innej umiejętności, okazywanie uczuć partnerowi, spędzanie więcej...

  19. Technical Leadership. Od eksperta do lidera. Wydanie II poszerzone

   okladka

   Autor:
   Mariusz Sieraczkiewicz

   Ocena:
   5.7/6

   Proponujemy, by Twoim „mistrzem” stał się ten podręcznik. Jego autor od kilkunastu lat współpracuje z zespołami programistycznymi jako trener i konsultant, zna więc specyfikę branży, z którą związałeś się zawodowo, i jest świadom tego, jakie problemy stoją przed nowo mianowanym lidere...

  20. Dogadać się z innymi, czyli Porozumienie bez Przemocy nie tylko w życiu organizacji

   okladka

   Autor:
   Joanna Berendt, Agnies...

   Ocena:
   6/6

   Twórcą idei zwanej Porozumieniem bez Przemocy (Nonviolent Communication — NVC) jest amerykański psycholog Marshall B. Rosenberg. Zaproponował on sposób komunikacji, w którym odchodzi się od paradygmatu szukania winnego, ustalania za wszelką cenę, kto ma rację, na rzecz budowania relacji i w...

  21. Emocje zadbane i masz wyje**ne. O trudnej sztuce radzenia sobie z uczuciami

   okladka

   Autor:
   dr Katarzyna Czyż

   Ocena:
   6/6

   Szczęście. Stabilność. Spójność. Uśmiech na twarzy, spokój w głowie, radość w duszy. Słowem: spełnienie, do którego wszyscy dążymy. Tymczasem mało kto do tego upragnionego celu dociera.

  22. Biblia copywritingu. Wydanie II poszerzone

   okladka

   Autor:
   Dariusz Puzyrkiewicz

   Ocena:
   5.8/6

   Tworzysz treści na strony WWW lub teksty do ulotek? Konstruujesz hasła reklamowe? Piszesz scenariusze reklam radiowych i telewizyjnych? Prowadzisz profile marek w mediach społecznościowych?

  23. Sprzedażowe nawyki. Mikroróżnice, które generują makroefekty

   okladka

   Autor:
   Paweł Muzyczyszyn

   Ocena:
   6/6

   Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że praca handlowca jest powtarzalna? Oczywiście, produkty i usługi różnią się od siebie. Jasne, że klienci bywają rozmaici. Temperamenty sprzedawców - Twój, mój, jego i jej - także nie są identyczne.

  24. Socjotechnika. Sztuka zdobywania władzy nad umysłami. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Christopher Hadnagy

   Ocena:
   5.1/6

   To drugie, przejrzane i gruntownie zaktualizowane wydanie znakomitego przewodnika po różnych technikach inżynierii społecznej, od klasycznych po najnowocześniejsze. Przedstawiono tu naukowe podwaliny socjotechnik, a poszczególne metody, takie jak tworzenie pretekstu, modelowanie komunikacji, tail...

  25. Elastyczne nawyki. Jak kształtować dobre nawyki w życiu pełnym zmian

   okladka

   Autor:
   Stephen Guise

   Ocena:
   6/6

   Nawyki mogą niepostrzeżenie ułatwić wszystko, co wymaga systematyczności: zdobycie pięknej sylwetki, zdrowe odżywianie się, nauczenie się nowego języka. Wystarczy tylko świadomie wybrać i wypracować mądre zachowania.

  26. Wieczne opóźnienie. Zarządzanie projektami IT

   okladka

   Autor:
   Marcin Dąbrowski

   Ocena:
   5.3/6

   Naglący termin, niedoczas, permanentne opóźnienie - oto najwierniejsi towarzysze i zarazem najwięksi wrogowie kierownika projektu. Nawet certyfikowani project managerowie, ludzie z ogromną wiedzą i nie mniejszym doświadczeniem, raz po raz znajdują się w sytuacji, w której potrzeba naprawdę wielki...

  27. Projekt Feniks. Powieść o IT, modelu DevOps i o tym, jak pomóc firmie w odniesieniu sukcesu

   okladka

   Autor:
   Gene Kim, Kevin Behr, ...

   Ocena:
   5.7/6

   Bycie menedżerem w potężnej, lecz przeżywającej poważny kryzys firmie w branży IT to nie bułka z masłem. Nigdy nie wiadomo, co czeka Cię następnego dnia i czy jeszcze tam pracujesz.

  28. Prawa ludzkiej natury

   okladka

   Autor:
   Robert Greene

   Ocena:
   5.7/6

   Ta książka jest swoistym przewodnikiem po meandrach natury człowieka. Zawiera zestaw kodów służących do rozszyfrowywania ludzkich zachowań w pełnej gamie ich odcieni — tych zwyczajnych, nietypowych, a nawet destrukcyjnych.

  29. Jak pisać, żeby chcieli czytać (i kupować). Copywriting & Webwriting

   okladka

   Autor:
   Artur Jabłoński

   Ocena:
   5/6

   Teksty informacyjne i reklamowe rządzą się swoimi prawami. Większość zasad dotyczących stylu, które poznałeś w szkole, nie sprawdza się w komunikatach biznesowych. Dziś piszemy już inaczej, bo czytamy też inaczej.

  30. Nawyk samodyscypliny. Zaprogramuj wewnętrznego stróża

   okladka

   Autor:
   Neil Fiore

   Ocena:
   5.2/6

   Taka sytuacja może mieć kilka przyczyn: zbyt duże obciążenie obowiązkami, obawa przed szybko uciekającym czasem, niejasne sprecyzowanie celów, frustracja i niespełnienie, strach przed krytyką czy też niska samoocena.

  31. ASAP. Jak nauczyć się języka obcego tak szybko, jak to możliwe

   okladka

   Autor:
   Bartosz Oczko

   Ocena:
   5.3/6

   Jeśli planujesz rozpocząć naukę nowego języka, na pewno jesteś mocno zmotywowany. Początki bywają obiecujące, jednak w większości przypadków entuzjazm szybko znika. Okazuje się, że wykute na blachę słówka dziwnie łatwo ulatują z głowy, a gramatyka, mimo starań, pozostaje niezrozumiała.

  32. Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   5.9/6

   Ta książka pokazuje, że produktywność rządzi się twardymi zasadami. Przedstawia też fakty i mity na jej temat oraz podsuwa liczne pomysły, dzięki którym będziesz lepiej kształtować swoje życie.

  33. Mindf*ck szefa. Żeby w końcu wyszło tak, jak wyjść nie chce

   okladka

   Autor:
   Monika Reszko

   Ocena:
   6/6

   Zakładasz firmę. Zakładasz ją, ponieważ to chcesz w życiu robić. Prowadzić własny biznes. Masz na niego pomysł, masz zdolności, cele, zapał, ręce i głowę do pracy. Jesteś gotów na poświęcenia, nadgodziny, od czasu do czasu nawet zarwane weekendy.

  34. Kobieta z planem na życie. O pięknie, przygodach i sukcesach

   okladka

   Autor:
   Maye Musk

   Ocena:
   6/6

   Ta książka jest inspirującą autobiografią, a przy tym ciepłą i zabawną opowieścią, w której nie brakuje dojrzałej refleksji nad życiem. Została napisana z perspektywy osobistej, szczerze — to tak, jakby najbliższa przyjaciółka dzieliła się z Tobą sprawdzonymi wskazówkami dotyczącymi kariery...

  35. Sztuka wojny. Wydanie III

   okladka

   Autor:
   Sun-Tzu (Author), Ralp...

   Ocena:
   5/6

   Dzięki temu poprawionemu i poszerzonemu o elementy dodatkowe wydaniu każdy może odświeżyć swoją znajomość Sztuki wojny, a także zagłębić się bardziej w kulturę Państwa Środka poprzez lekturę 36 forteli.

  36. CZUŁOŚĆ. Poradnik pozytywnego egoizmu

   okladka

   Autor:
   Dr Sophie Mort

   Ocena:
   0/6

   Guru terapii odkrywa, co nas kształtuje, dlaczego to ważne, oraz podpowiada praktyczne sposoby na szczęśliwsze życie. Czy wiecie, w jaki sposób wasze dzieciństwo wpływa na wasze postrzeganie siebie i związki z innymi?

  37. Zakamarki marki. Rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć, zapomnieć lub pominąć podczas budowania swojej marki

   okladka

   Autor:
   Paweł Tkaczyk

   Ocena:
   4.5/6

   Autor spisał po kolei wszystkie ważne kwestie, jakie Ty, Czytelniku — właścicielu firmy, pracowniku marketingu, specjalisto do spraw PR — powinieneś znać. Książkę możesz przeczytać od deski do deski, otrzymując solidną dawkę informacji podanych w przystępny, typowy dla praktyka sposób...

  38. Znajdź swoje DLACZEGO. Droga do poczucia spełnienia i wewnętrznej motywacji

   okladka

   Autor:
   Simon Sinek, David Mea...

   Ocena:
   5.6/6

   Ta książka ma na celu doprowadzenie Cię do odkrycia Twojego DLACZEGO. Potraktuj ją jako szczegółowy przewodnik. Wszystkie kroki zostały w nim dokładnie opisane, więc osiągniesz cel, jeśli tylko poświęcisz mu trochę pracy i cierpliwości.

  39. Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąć po swoje

   okladka

   Autor:
   Mateusz Grzesiak

   Ocena:
   5.3/6

   „Uwierz w siebie”, „poznaj siebie”, „bądź pewny siebie, a…” – zdobędziesz w życiu wszystko, czego chcesz, ludzie będą robić to, czego od nich oczekujesz, będziesz bogaty i spełniony.

  40. 70 zdrowych nawyków. Dobra dieta, świetne samopoczucie i niespożyta energia

   okladka

   Autor:
   S.J. Scott

   Ocena:
   0/6

   Rządzą nami nawyki! Ten mechanizm został wypracowany przez tysiąclecia ewolucji i nikomu nie uda się całkowicie ich wyeliminować. Problem się zaczyna, gdy nawykowo rujnujemy sobie zdrowie: objadamy się, rezygnujemy z ćwiczeń czy badań profilaktycznych, zaniedbujemy się i każdy dzień kończymy drin...

  41. Błyskawiczne przyswajanie umiejętności. Naukowe metody zapamiętywania i doskonalenia wiedzy

   okladka

   Autor:
   Peter Hollins

   Ocena:
   6/6

   Ta książka jest szczególnym źródłem wiedzy i naukowo potwierdzonych technik, dzięki którym przekujesz swoje talenty w mistrzowskie umiejętności. Dowiesz się, z jakich czterech etapów składa się cykl przyswajania wiedzy i co robić, aby każdy z nich przebiegał z maksymalną efektywnością.

  42. Psychologia szefa 1. Szef to zawód. Wydanie III rozszerzone

   okladka

   Autor:
   Jerzy Gut, Wojciech Haman

   Ocena:
   5.3/6

   Ta książka jest szczególna, bo w badaniach Think Tank „Biznesowe Bestsellery Dwudziestolecia” na lekturę najbardziej inspirującą polskich menedżerów znalazła się na liście „Top 20” jako jedyna polska pozycja.

  43. Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   5.2/6

   Z tej publikacji dowiesz się, czym są „nawyki milionerów” — czyli ludzi, którzy zbudowali fortuny w ciągu jednego pokolenia. Poznasz skuteczne metody, jak myśleć efektywniej, podejmować lepsze decyzje i działać skuteczniej.

  44. Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   5.3/6

   Książka pokaże Ci, jak, krok po kroku, stać się nadzwyczajną osobą, zdolną do nadzwyczajnych dokonań. Samodyscyplina jest czynnikiem, dzięki któremu można wydostać się z wyspy. Stanowi ona klucz do wspaniałego życia, bez którego nie sposób osiągnąć żadnego trwałego sukcesu.

  45. Sztuka afirmacji. Uwolniona potęga podświadomości

   okladka

   Autor:
   Joseph Murphy

   Ocena:
   5.8/6

   Masz niesamowity potencjał, aby być, kim chcesz, robić, co chcesz, i otrzymywać wszystko, na co zasługujesz. Niestety, tylko niewielka liczba ludzi potrafi to wykorzystać. Ta książka to zmieni!

  46. PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie

   okladka

   Autor:
   Kamil Zieliński

   Ocena:
   5.3/6

   Opis tych i innych mechanizmów ludzkiego postępowania znajdziesz w tej książce. Badaniem źródeł tego, co naprawdę kieruje naszym myśleniem i działaniem, zajmuje się psychologia. Jej adepci wyodrębnili i opisali wiele powtarzających się praktycznie u każdego z nas reakcji na to, co spotyka nas w ż...

  47. Socjotechnika. Metody manipulacji i ludzki aspekt bezpieczeństwa

   okladka

   Autor:
   Christopher Hadnagy, P...

   Ocena:
   6/6

   Dzięki tej książce udoskonalisz swoje umiejętności komunikacyjne: nauczysz się odczytywać niewerbalne wskazówki i samemu prezentować niewerbalne wzmocnienia. Z jednej strony zaczniesz lepiej rozumieć przekaz innych ludzi, z drugiej — sprawisz, że rozmówcy zaczną cenić komunikowanie się z Tobą.

  48. Naucz ich, jak mają Cię traktować! Praktyczny podręcznik asertywności. Wydanie II rozszerzone

   okladka

   Autor:
   Bartłomiej Stolarczyk

   Ocena:
   4.8/6

   Autor tej książki od lat uczy asertywności. Rozumie ją nie tylko jako umiejętność mówienia NIE, gdy nie mamy ochoty powiedzieć TAK. Asertywność jest dla niego także sztuką zachowania kultury w sytuacjach trudnych, gdy inni przekraczają granice naszego terytorium, oraz umiejętnością zachowania ele...

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint