ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Bestsellery Ebookpoint - Top 50 - Audiobooki

  Poniżej znajduje się aktualna lista najczęściej kupowanych audiobooków (mp3) w księgarni ebookpoint.pl z ostatnich 30 dni, generowana codziennie. To 50 bestsellerów, po które nasi czytelnicy sięgają najczęściej. Znajdź coś dla siebie!

  1. Socjotechnika. Metody manipulacji i ludzki aspekt bezpieczeństwa

   okladka

   Autor:
   Christopher Hadnagy, P...

   Ocena:
   0/6

   Dzięki tej książce udoskonalisz swoje umiejętności komunikacyjne: nauczysz się odczytywać niewerbalne wskazówki i samemu prezentować niewerbalne wzmocnienia. Z jednej strony zaczniesz lepiej rozumieć przekaz innych ludzi, z drugiej — sprawisz, że rozmówcy zaczną cenić komunikowanie się z Tobą.

  2. Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąć po swoje

   okladka

   Autor:
   Mateusz Grzesiak

   Ocena:
   5/6

   „Uwierz w siebie”, „poznaj siebie”, „bądź pewny siebie, a…” – zdobędziesz w życiu wszystko, czego chcesz, ludzie będą robić to, czego od nich oczekujesz, będziesz bogaty i spełniony.

  3. Pułapki myślenia

   okladka

   Autor:
   Daniel Kahneman

   Ocena:
   5.7/6

   Przełomowa książka o działaniu ludzkiego umysłu tym razem w wersji do słuchania. Czy ludzie są świadomymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu intuicyjnemu i emocjonalnemu?

  4. Sapiens. Od zwierząt do bogów

   okladka

   Autor:
   Yuval Noah Harari

   Ocena:
   5.4/6

   Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed wszechmocną naturą i rywalizującymi z nimi zwierzętami. Dzisiaj w XXI wieku opanowaliśmy cały świat i to nasz niekontrolowany rozwój jest zagrożeniem dla planety i zwierząt.

  5. Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane!

   okladka

   Autor:
   Klaudia Pingot

   Ocena:
   5.2/6

   Błękitny umysł przynosi odpowiedzi na pytania, dlaczego nam nie wychodzi to, co planujemy, i jak inaczej podejść do swoich celów, planów oraz samych siebie. Znajdziesz tu rozdziały „strategiczne”, dotyczące na przykład tego, jak przyspieszyć swoją karierę lub jak osiągnąć stan koncent...

  6. Powrót z Bambuko

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Nosowska

   Ocena:
   6/6

   Chociaż świat staje na głowie, a życie zmienia się z dnia na dzień, Nosowska zawsze znajdzie słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei.

  7. Rok 1984

   okladka

   Autor:
   George Orwell

   Ocena:
   5.5/6

   Wielki brat patrzy to właśnie napisy tej treści, w antyutopii Orwella krzyczące z plakatów rozlepionych po całym Londynie, natchnęły twórców telewizyjnego show Big Brother.

  8. Esencjalista

   okladka

   Autor:
   Greg McKeown

   Ocena:
   6/6

   Ile razy zgodziłeś się spełnić czyjąś prośbę, nawet się nad tym nie zastanawiając? Ile razy żałowałeś, że zgłosiłeś się do realizacji jakiegoś zadania, i zastanawiałeś się, co cię do tego podkusiło?

  9. Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Rokita

   Ocena:
   5/6

   Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotę, a ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem.

  10. Siła Lucyfera. Ciemna strona copywritingu

   okladka

   Autor:
   Dariusz Puzyrkiewicz

   Ocena:
   6/6

   Każdemu można wmówić wszystko. Nie, ta książka tego nie uczy. Pokazuje jednak pewne schematy reagowania na różne słowa. Być może zastanawiasz się, jak silny wpływ można wywrzeć na człowieka samymi słowami.

  11. Karolcia

   okladka

   Autor:
   Maria Kruger

   Ocena:
   5.3/6

   Niezwykła opowieść o Karolci, która znalazła zaczarowany błękitny koralik spełniający najskrytsze marzenia, od wielu, wielu lat jest ulubioną lekturą polskich dzieci.

  12. Gambit królowej

   okladka

   Autor:
   Walter Tevis

   Ocena:
   5.3/6

   W wieku ośmiu lat Beth Harmon trafia do sierocińca. Tam wkrótce odkrywa swoje dwie największe miłości: grę w szachy i środki odurzające. Szachów uczy się w piwnicy, pod okiem gburowatego woźnego, który szybko poznaje się na jej niezwykłym talencie.

  13. Wroną po Stanach

   okladka

   Autor:
   Marcin Wrona

   Ocena:
   5.8/6

   Od Nowego Jorku po Hawaje. Od Florydy po Kalifornię. Oto Ameryka z lotu Wrony. Ameryka z perspektywy polskiego korespondenta. I jego dzieci. Ameryka przyrodnicza, gospodarcza, polityczna.

  14. Dymitr. Jej rosyjski obrońca #2

   okladka

   Autor:
   Roxie Rivera

   Ocena:
   5.5/6

   Dymitr był kiedyś żołnierzem, służył w rosyjskich siłach specjalnych. Po tym okresie pozostały mu liczne blizny i garść okropnych wspomnień. Ten groźny i silny mężczyzna o stalowych mięśniach i twardym charakterze był zarazem mądry, opanowany i przezorny, dlatego swoją przyszłość w Houston budowa...

  15. Aiden. Prywatne imperium #2

   okladka

   Autor:
   Melanie Moreland

   Ocena:
   5.4/6

   Aiden, Bentley i Maddox spotkali się na uniwersytecie. Jako że spędzali ze sobą sporo czasu, szybko się polubili - tak narodziła się wielka przyjaźń. Później jednak ich drogi się rozeszły.

  16. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   4.9/6

   Znajdziesz tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Każdy z nich został opatrzony słowniczkiem zawierającym tłumaczenia na język polski zarówno terminów specjalistycznych, jak i ty...

  17. Reguła 80/20. Zasada, która odmienia świat

   okladka

   Autor:
   Richard Koch

   Ocena:
   6/6

   To jubileuszowa edycja bestsellerowego poradnika, docenionego przez miliony efektywnych ludzi z całego świata. Z okazji dwudziestej rocznicy pierwszego wydania książka została poprawiona i uzupełniona o cztery nowe rozdziały omawiające czerpanie korzyści z rosnącej popularności sieci, sterowanie ...

  18. Content marketing. Od strategii do efektów

   okladka

   Autor:
   Justyna Bakalarska-Sta...

   Ocena:
   6/6

   Wiek XXI to epoka informacji. A może raczej: nadmiaru informacji. Internet w coraz mniejszym stopniu jest źródłem cennej wiedzy, przypomina raczej śmietnik przepełniony fake newsami i milionami bodźców oddziałujących na odbiorców w każdej sekundzie.

  19. Tuż za ścianą

   okladka

   Autor:
   Louise Candlish

   Ocena:
   5/6

   Trzymający w napięciu domestic thriller o przewrotnej fabule, po którym zadacie sobie pytanie: Czy można tak bardzo znienawidzić sąsiada, żeby posunąć się do zabójstwa?

  20. Power4Change. Sztuka osiągania celów

   okladka

   Autor:
   Marek Kamiński

   Ocena:
   6/6

   Wyobraź sobie, że jesteś żeglarzem. Gdy wypływasz w morze, prognoza pogody jest dobra, tafla wody spokojna, a wiatr powiewa w sam raz. Lecz nagle, gdy jesteś daleko od brzegu, przychodzi zmiana.

  21. Jak przestać się martwić i zacząć żyć

   okladka

   Autor:
   Dale Carnegie

   Ocena:
   5.2/6

   Dzięki tej książce miliony ludzi pozbyło się kłopotów, które zatruwały im życie. Niektórzy z nich dzielą się swymi doświadczeniami z czytelnikiem. Ta publikacja jest panaceum na obawy i lęki, udowadnia, że życie człowieka nie musi być pełne niepokoju i napięć, pozbawiających ...

  22. Motywacja bez zadyszki. Jak pokonywać przeciwności i osiągać cele w zgodzie ze sobą

   okladka

   Autor:
   Jadwiga Korzeniewska

   Ocena:
   4/6

   Słowo to widać na okładkach poradników (również tego - sic!), czasopism, w tytułach kursów, szkoleń i tysięcy internetowych wykładów. Stało się synonimem dociskania siebie do granic możliwości i nieustannego podnoszenia sobie poprzeczki.

  23. Pokora

   okladka

   Autor:
   Szczepan Twardoch

   Ocena:
   5.3/6

   11 listopada 1918. Leutnant Alois Pokora wychodzi ze szpitala na ulice zrewoltowanego Berlina. Stary świat się skończył.

  24. Zapanuj nad swoim mózgiem. Cztery kroki do zmiany swojego życia

   okladka

   Autor:
   Jeffrey M. Schwartz, R...

   Ocena:
   6/6

   Mózg może wywierać ogromny wpływ na życie człowieka. Niestety, często niekorzystny. Gdy mózg przejmuje kontrolę nad myślami, może to powodować podważenie poczucia własnej wartości, wywoływać pragnienia lub skłaniać do nieodpowiedniego zachowania.

  25. Zły czas

   okladka

   Autor:
   K. N. Haner

   Ocena:
   5.4/6

   Wszystko, co mi się przydarzyło, było jak senny koszmar. Trafiłam w sam środek mafijnego piekła. Chwilowe poczucie bezpieczeństwa było dla mnie zgubne. Wierzyłam, że David mi pomoże, ale on mnie oszukał.

  26. Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   David Allen

   Ocena:
   4.9/6

   Sprawdź, jak kilka prostych zasad GTD może poprawić jakość Twojego życia. Dzięki nim nauczysz się wybierać, czym, kiedy i w jaki sposób się zajmiesz, delegować, nie zapominając, co i komu przekazałeś, eliminować stres i tworzyć swoją prywatną przestrzeń relaksu — efekty nie dadzą na siebie ...

  27. Pokonać strach. Jak zapanować nad emocjami i odzyskać kontrolę nad życiem

   okladka

   Autor:
   Robert Maurer, Michell...

   Ocena:
   0/6

   Ta książka powstała po przeanalizowaniu wyników wielu badań naukowych, dzięki czemu znajdziesz w niej odpowiedź na jedno zasadnicze pytanie: czym są prawa sukcesu rozumiane jako krytyczne umiejętności, które pozwalają na osiągnięcie doskonałości i trwałe utrzymanie tego stanu.

  28. Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efkty

   okladka

   Autor:
   James Clear

   Ocena:
   0/6

   Atomowe nawyki to sprawdzona i poparta naukowymi dowodami metoda kształtowania dobrych przyzwyczajeń i wyzbywania się złych nawyków. Fundamentem książki jest model nawyków składający się z czterech kroków (wskazówka, pragnienie, reakcja i nagroda) oraz czterech praw zmiany zachowania, które ...

  29. Saga o policjantach z Lipowa. Śreżoga

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   0/6

   Dwunasty tom sagi o Lipowie. Ktoś czai się z siekierą w ciemności. Sierżant sztabowy Radosław Trawiński boi się, że to aspirant Daniel Podgórski, który odkrył, że śmierć jego partnerki nie była samobójstwem.

  30. Park Avenue

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward, Vi Keeland

   Ocena:
   6/6

   Hollis LaCroix przyzwyczaił się, że ma władzę i duże pieniądze. Nie znosił kobiet, które miały sekrety. Nie przepadał też za tupetem i ciętym językiem. Ślicznotka, która uszkodziła mu samochód, a chwilę potem, starając się o posadę niani jego bratanicy, wygarnęła mu od serca, natychmiast spotkała...

  31. Scrum. O zwinnym zarządzaniu projektami. Wydanie II rozszerzone

   okladka

   Autor:
   Mariusz Chrapko

   Ocena:
   4.2/6

   Scrum to metoda pozwalająca tak zorganizować pracę nad projektem, by możliwe było szybkie i bezbolesne wprowadzanie do niego zmian. Z tej książki, napisanej przez praktyka i wybitnego specjalistę, dowiesz się, jak to działa.

  32. Socjotechnika. Sztuka zdobywania władzy nad umysłami. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Christopher Hadnagy

   Ocena:
   5.8/6

   To drugie, przejrzane i gruntownie zaktualizowane wydanie znakomitego przewodnika po różnych technikach inżynierii społecznej, od klasycznych po najnowocześniejsze. Przedstawiono tu naukowe podwaliny socjotechnik, a poszczególne metody, takie jak tworzenie pretekstu, modelowanie komunikacji, tail...

  33. Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

   okladka

   Autor:
   Christel Petitcollin

   Ocena:
   4/6

   Cóż, bycie nadwydajnym bywa naprawdę męczące, ale twój mózg właśnie ten, który myśli zbyt wiele to prawdziwy skarb. Jego subtelność, złożoność i szybkość, z jaką działa, są naprawdę zdumiewające, a pod względem mocy można go porównać z silnikiem Formuły 1!

  34. Gra bez końca

   okladka

   Autor:
   Simon Sinek

   Ocena:
   6/6

   W tej książce przywództwo jest pokazane w niespotykany sposób. Imperatyw wyciskania z ludzi imponującej efektywności zastąpiły fundamenty przywództwa z nieskończonym nastawieniem. Awans, nagroda czy wygrana walka budzą rozkoszny dreszczyk, ale nie należy na tym opierać swojej przyszłości.

  35. Jak pisać, żeby chcieli czytać (i kupować). Copywriting & Webwriting

   okladka

   Autor:
   Artur Jabłoński

   Ocena:
   4.9/6

   Teksty informacyjne i reklamowe rządzą się swoimi prawami. Większość zasad dotyczących stylu, które poznałeś w szkole, nie sprawdza się w komunikatach biznesowych. Dziś piszemy już inaczej, bo czytamy też inaczej.

  36. Uwierz w siebie i działaj. Pokonaj wątpliwości, zostaw przeszłość za sobą i odkryj swój potencjał

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy, Christina...

   Ocena:
   5.3/6

   Ta książka uzmysłowi Ci, że klucz do szczęśliwego życia spoczywa w Twoich dłoniach. Niekiedy wystarczy drobna zmiana, aby odczuć potężny przypływ mocy i szczęścia. Dowiesz się, jak rozpoznać te ukryte, powstrzymujące Cię blokady i jak je zlikwidować, a także jak wyzwolić ogromne pokłady energii, ...

  37. Skończ to, co zacząłeś. Sztuka samodyscypliny, czyli jak zabrać się do pracy i doprowadzić ją do końca

   okladka

   Autor:
   Peter Hollins

   Ocena:
   3/6

   Dzięki tej książce łatwiej opanujesz trudną sztukę kończenia rozpoczętych zadań. Dowiesz się, skąd się bierze niechlubna skłonność do niepodejmowania działań i w jaki sposób wzmocnić motywację.

  38. Trapped. Romans mafijny

   okladka

   Autor:
   Alicja Skirgajłło

   Ocena:
   5.7/6

   Bracia Declan i Joshua z pewnością do słabych nie należą. Declanowi maniery dżentelmena nie przeszkadzają w kierowaniu gangiem - jest miłośnikiem opery, znawcą sztuki, erudytą, prawnikiem, a także handlarzem narkotyków, z zimną krwią eliminującym wszystkich, którzy staną mu na drodze.

  39. Kroniki Diuny (#1). Diuna

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5/6

   Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora Szaddama IV rządzący Diuną Harkonnenowie opuszczają planetę, swe największe źródło dochodów.

  40. Jak tworzyć doskonałe relacje. Zdobądź zaufanie i wpływaj na ludzi

   okladka

   Autor:
   Dale Carnegie

   Ocena:
   5/6

   Przeczytaj, co zrobić i jakie cechy w sobie wykształcić, aby stać się charyzmatyczną osobą wywierającą niemal magiczny wpływ na innych. Dowiedz się, co zrobić, byś jako osoba pogodna, szanowana i atrakcyjna zawsze napotykał szeroko otwarte drzwi i wszędzie był mile widziany.

  41. Ograć nawyki. Jak zastosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej

   okladka

   Autor:
   Jadwiga Korzeniewska

   Ocena:
   5.6/6

   Narzędzie podsycające wewnętrzną motywację i pozwalające z zupełnie innej perspektywy spojrzeć na wyzwanie, które przed sobą stawiasz. Zwie się ono grywalizacją i pozwala przekształcić proces zmiany w grę, niwelując tym samym podstawowy problem, jaki ze zmianą ma nasz mózg: zmiana to nowość, a no...

  42. Potęga podświadomości

   okladka

   Autor:
   Joseph Murphy

   Ocena:
   6/6

   Czy wiesz, że procesy psychiczne przebiegające poza naszą świadomością mogą być wykorzystywane w sposób celowy? Czy wiesz, że masz w sobie klucz do życia pełniejszego, do zdrowia, a nawet zamożności?

  43. Oprogramowanie szyte na miarę. Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce. Wydanie II rozszerzone

   okladka

   Autor:
   Michał Bartyzel

   Ocena:
   5.2/6

   Skuteczna komunikacja to taka sama umiejętność jak jazda samochodem czy programowanie. Michał Bartyzel doskonale to pokazuje, rozkładając cały proces rozmowy na proste elementy. Dzięki temu czytelnik może nauczyć się rozpoznawać wzorce i dopasowywać odpowiednie techniki do kontekstu rozmowy.

  44. Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą

   okladka

   Autor:
   Mateusz Grzesiak

   Ocena:
   6/6

   Kimkolwiek jesteś — żoną, mężem, dzieckiem, rodzicem, szefem, pracownikiem, klientką, menadżerem, influencerką, lekarzem, prawniczką, nauczycielem — Twój sukces w każdej sferze życia zależy od tego, jak postrzegają Cię ludzie, wśród których funkcjonujesz.

  45. Serce diabła. Forge #3

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   6/6

   Dla Jericha sięgnięcie po kolejną ślicznotkę było równie oczywiste jak władza, którą sprawował żelazną ręką. Tym razem jednak nie chodziło tylko o seks. Wymuszone małżeństwo miało być grą, której celem było zdobycie większej władzy i pieniędzy.

  46. Po godzinach

   okladka

   Autor:
   Ludka Skrzydlewska

   Ocena:
   5.8/6

   Indiana Fisher, absolwentka Harvardu i asystentka dyrektora generalnego w renomowanej bostońskiej firmie deweloperskiej, początkowo żywiła przekonanie, że jej posada będzie trampoliną do sukcesu.

  1. Zarabiaj więcej pieniędzy

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   0/6

   Oto niezwykłe studium poświęcone cechom, nawykom i zachowaniom ludzi, którzy zbili majątek wyłącznie pracą własnych rąk. Temu zagadnieniu poświęcono ogromną liczbę badań i analiz. Okazuje się, że istnieje zestaw cech i zachowań, które sprawiają, że człowiek osiąga sukces finansowy.

  2. Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane!

   okladka

   Autor:
   Klaudia Pingot

   Ocena:
   5.2/6

   Błękitny umysł przynosi odpowiedzi na pytania, dlaczego nam nie wychodzi to, co planujemy, i jak inaczej podejść do swoich celów, planów oraz samych siebie. Znajdziesz tu rozdziały „strategiczne”, dotyczące na przykład tego, jak przyspieszyć swoją karierę lub jak osiągnąć stan koncent...

  3. Zawód: copywriter. Zacznij zarabiać na pisaniu

   okladka

   Autor:
   Marcin Cichocki

   Ocena:
   5.8/6

   Kim jest copywriter? To osoba, która pisze teksty o określonej funkcji. Najczęściej są to treści reklamowe, wizerunkowe i pozycjonujące. Copywriterzy piszą teksty ofert handlowych i na firmowe strony internetowe, tworzą scenariusze spotów radiowych i telewizyjnych, opisują produkty i usługi oraz ...

  4. Siła Lucyfera. Ciemna strona copywritingu

   okladka

   Autor:
   Dariusz Puzyrkiewicz

   Ocena:
   6/6

   Każdemu można wmówić wszystko. Nie, ta książka tego nie uczy. Pokazuje jednak pewne schematy reagowania na różne słowa. Być może zastanawiasz się, jak silny wpływ można wywrzeć na człowieka samymi słowami.

  5. Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   David Allen

   Ocena:
   4.9/6

   Sprawdź, jak kilka prostych zasad GTD może poprawić jakość Twojego życia. Dzięki nim nauczysz się wybierać, czym, kiedy i w jaki sposób się zajmiesz, delegować, nie zapominając, co i komu przekazałeś, eliminować stres i tworzyć swoją prywatną przestrzeń relaksu — efekty nie dadzą na siebie ...

  6. Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   5.3/6

   Z tej publikacji dowiesz się, czym są „nawyki milionerów” — czyli ludzi, którzy zbudowali fortuny w ciągu jednego pokolenia. Poznasz skuteczne metody, jak myśleć efektywniej, podejmować lepsze decyzje i działać skuteczniej.

  7. Reguła 80/20. Zasada, która odmienia świat

   okladka

   Autor:
   Richard Koch

   Ocena:
   6/6

   To jubileuszowa edycja bestsellerowego poradnika, docenionego przez miliony efektywnych ludzi z całego świata. Z okazji dwudziestej rocznicy pierwszego wydania książka została poprawiona i uzupełniona o cztery nowe rozdziały omawiające czerpanie korzyści z rosnącej popularności sieci, sterowanie ...

  8. Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąć po swoje

   okladka

   Autor:
   Mateusz Grzesiak

   Ocena:
   5/6

   „Uwierz w siebie”, „poznaj siebie”, „bądź pewny siebie, a…” – zdobędziesz w życiu wszystko, czego chcesz, ludzie będą robić to, czego od nich oczekujesz, będziesz bogaty i spełniony.

  9. Jak pisać, żeby chcieli czytać (i kupować). Copywriting & Webwriting

   okladka

   Autor:
   Artur Jabłoński

   Ocena:
   4.9/6

   Teksty informacyjne i reklamowe rządzą się swoimi prawami. Większość zasad dotyczących stylu, które poznałeś w szkole, nie sprawdza się w komunikatach biznesowych. Dziś piszemy już inaczej, bo czytamy też inaczej.

  10. Techniki negocjacji i wywierania wpływu

   okladka

   Autor:
   Michał Chmielecki

   Ocena:
   6/6

   Ta książka wyczerpująco wyjaśnia, na czym polegają profesjonalnie prowadzone negocjacje, oraz podpowiada, z których technik negocjacyjnych warto korzystać i o jakich zasadach negocjatorskich należy zawsze pamiętać.

  11. Socjotechnika. Sztuka zdobywania władzy nad umysłami. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Christopher Hadnagy

   Ocena:
   5.8/6

   To drugie, przejrzane i gruntownie zaktualizowane wydanie znakomitego przewodnika po różnych technikach inżynierii społecznej, od klasycznych po najnowocześniejsze. Przedstawiono tu naukowe podwaliny socjotechnik, a poszczególne metody, takie jak tworzenie pretekstu, modelowanie komunikacji, tail...

  12. Zakamarki marki. Rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć, zapomnieć lub pominąć podczas budowania swojej marki

   okladka

   Autor:
   Paweł Tkaczyk

   Ocena:
   4.5/6

   Autor spisał po kolei wszystkie ważne kwestie, jakie Ty, Czytelniku — właścicielu firmy, pracowniku marketingu, specjalisto do spraw PR — powinieneś znać. Książkę możesz przeczytać od deski do deski, otrzymując solidną dawkę informacji podanych w przystępny, typowy dla praktyka sposób...

  13. Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania

   okladka

   Autor:
   Simon Sinek

   Ocena:
   4.2/6

   Otwórz tę książkę i odnajdź samą kwintesencję inspiracji. Przewróć kilka stron i poznaj prosty wzór, sposób myślenia, działania i komunikowania się, dzięki któremu przywódcy są w stanie skutecznie zainspirować swoje otoczenie.

  14. Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy. Wydanie 2 rozszerzone

   okladka

   Autor:
   Joanna Wrycza-Bekier

   Ocena:
   5.6/6

   W języku angielskim słowo writer rozumie się bardzo szeroko — oznacza właściwie każdego, kto pisze. W języku polskim jedynie autorzy literatury beletrystycznej mają prawo używać zaszczytnego miana pisarza.

  15. Biblia copywritingu. Wydanie II poszerzone

   okladka

   Autor:
   Dariusz Puzyrkiewicz

   Ocena:
   5.7/6

   Tworzysz treści na strony WWW lub teksty do ulotek? Konstruujesz hasła reklamowe? Piszesz scenariusze reklam radiowych i telewizyjnych? Prowadzisz profile marek w mediach społecznościowych?

  16. Nawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastynacji

   okladka

   Autor:
   S.J. Scott

   Ocena:
   4.2/6

   Dzięki tej książce w łatwy sposób zapanujesz nad tym problemem! Jest to bardzo praktyczny i przystępnie napisany przewodnik, który pozwoli Ci szybko wyrobić w sobie nawyk działania i pozbyć się utrudniającej życie przypadłości — prokrastynacji.

  17. Projekt Feniks. Powieść o IT, modelu DevOps i o tym, jak pomóc firmie w odniesieniu sukcesu

   okladka

   Autor:
   Gene Kim, Kevin Behr, ...

   Ocena:
   5.8/6

   Bycie menedżerem w potężnej, lecz przeżywającej poważny kryzys firmie w branży IT to nie bułka z masłem. Nigdy nie wiadomo, co czeka Cię następnego dnia i czy jeszcze tam pracujesz.

  18. Ego to Twój wróg

   okladka

   Autor:
   Ryan Holiday

   Ocena:
   5.9/6

   Trzymasz w ręku książkę, dzięki której łatwiej odpowiesz sobie na parę ważkich pytań. Niezależnie od tego, czy stoisz u progu sukcesu, czy znajdujesz się na szczycie kariery, czy też właśnie poniosłeś największą porażkę w życiu, Twoje ego może skutecznie doprowadzić Cię do samozniszczenia.

  19. Metoda Lean Startup. Wykorzystaj innowacyjne narzędzia i stwórz firmę, która zdobędzie rynek

   okladka

   Autor:
   Eric Ries

   Ocena:
   5.5/6

   Bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorcą z własnym startupem, czy też działasz w strukturach dużej organizacji, znajdziesz tu bardzo ważne wskazówki, które przydadzą Ci się na drodze w nieznane.

  20. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

   okladka

   Autor:
   Dale Carnegie

   Ocena:
   5.7/6

   Sekretem sukcesu tej książki jest jej prostota. A jak wiadomo najtrudniej pisać najprościej. Każda rada w niej zawarta wydaje się oczywista. Człowiecza mądrość tkwi w podświadomości.

  21. W transie inwestowania. Podbij rynek pewnością siebie, żelazną dyscypliną i postawą zwycięzcy

   okladka

   Autor:
   Mark Douglas

   Ocena:
   5.7/6

   Dzięki tej lekturze dowiesz się, jak przezwyciężyć głęboko zakorzenione przyzwyczajenia psychiczne, przez które podejmuje się najwięcej błędnych decyzji. Przekonasz się, że pogłębiona analiza rynku nie jest rozwiązaniem Twoich problemów z inwestowaniem.

  22. Socjotechnika. Metody manipulacji i ludzki aspekt bezpieczeństwa

   okladka

   Autor:
   Christopher Hadnagy, P...

   Ocena:
   0/6

   Dzięki tej książce udoskonalisz swoje umiejętności komunikacyjne: nauczysz się odczytywać niewerbalne wskazówki i samemu prezentować niewerbalne wzmocnienia. Z jednej strony zaczniesz lepiej rozumieć przekaz innych ludzi, z drugiej — sprawisz, że rozmówcy zaczną cenić komunikowanie się z Tobą.

  23. Sztuka afirmacji. Uwolniona potęga podświadomości

   okladka

   Autor:
   Joseph Murphy

   Ocena:
   5.7/6

   Masz niesamowity potencjał, aby być, kim chcesz, robić, co chcesz, i otrzymywać wszystko, na co zasługujesz. Niestety, tylko niewielka liczba ludzi potrafi to wykorzystać. Ta książka to zmieni!

  24. Sztuka projektowania tekstów. Jak tworzyć treści, które podbiją internet

   okladka

   Autor:
   Ewa Szczepaniak

   Ocena:
   6/6

   Krok po kroku poprowadzi Cię ona przez narzędzia i strategie przydatne na każdym etapie projektowania tekstu — od przygotowań, poprzez tworzenie konturów, ich wypełnianie, wywoływanie efektów specjalnych i tworzenie efektownych form, aż po polerowanie całości.

  25. Sztuka wojny. Wydanie III

   okladka

   Autor:
   Sun-Tzu (Author), Ralp...

   Ocena:
   5.1/6

   Dzięki temu poprawionemu i poszerzonemu o elementy dodatkowe wydaniu każdy może odświeżyć swoją znajomość Sztuki wojny, a także zagłębić się bardziej w kulturę Państwa Środka poprzez lekturę 36 forteli.

  26. Psychologia szefa 1. Szef to zawód. Wydanie III rozszerzone

   okladka

   Autor:
   Jerzy Gut, Wojciech Haman

   Ocena:
   5.2/6

   Ta książka jest szczególna, bo w badaniach Think Tank „Biznesowe Bestsellery Dwudziestolecia” na lekturę najbardziej inspirującą polskich menedżerów znalazła się na liście „Top 20” jako jedyna polska pozycja.

  27. Content marketing. Od strategii do efektów

   okladka

   Autor:
   Justyna Bakalarska-Sta...

   Ocena:
   6/6

   Wiek XXI to epoka informacji. A może raczej: nadmiaru informacji. Internet w coraz mniejszym stopniu jest źródłem cennej wiedzy, przypomina raczej śmietnik przepełniony fake newsami i milionami bodźców oddziałujących na odbiorców w każdej sekundzie.

  28. GRYWALIZACJA. Jak zastosować mechanizmy gier w działaniach marketingowych

   okladka

   Autor:
   Paweł Tkaczyk

   Ocena:
   4.5/6

   Teorię wykorzystania mechaniki gier do celów biznesowych świat marketingu powitał w roku 2009 dzięki badaniom prof. Byrona Reevesa z Uniwersytetu Stanforda i jego kolegi J. Leightona Reada, założycieli firmy badawczej Seriosity.

  29. Znajdź swoje DLACZEGO. Droga do poczucia spełnienia i wewnętrznej motywacji

   okladka

   Autor:
   Simon Sinek, David Mea...

   Ocena:
   5.6/6

   Ta książka ma na celu doprowadzenie Cię do odkrycia Twojego DLACZEGO. Potraktuj ją jako szczegółowy przewodnik. Wszystkie kroki zostały w nim dokładnie opisane, więc osiągniesz cel, jeśli tylko poświęcisz mu trochę pracy i cierpliwości.

  30. Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą

   okladka

   Autor:
   Mateusz Grzesiak

   Ocena:
   6/6

   Kimkolwiek jesteś — żoną, mężem, dzieckiem, rodzicem, szefem, pracownikiem, klientką, menadżerem, influencerką, lekarzem, prawniczką, nauczycielem — Twój sukces w każdej sferze życia zależy od tego, jak postrzegają Cię ludzie, wśród których funkcjonujesz.

  31. Zapanuj nad swoim mózgiem. Cztery kroki do zmiany swojego życia

   okladka

   Autor:
   Jeffrey M. Schwartz, R...

   Ocena:
   6/6

   Mózg może wywierać ogromny wpływ na życie człowieka. Niestety, często niekorzystny. Gdy mózg przejmuje kontrolę nad myślami, może to powodować podważenie poczucia własnej wartości, wywoływać pragnienia lub skłaniać do nieodpowiedniego zachowania.

  32. Nowa psychologia zarządzania. Jak błyskawicznie zmotywować tych, którym chce się najmniej

   okladka

   Autor:
   Tomasz Gordon

   Ocena:
   5.9/6

   Fundament książki stanowi kurs rozwoju inteligencji emocjonalnej, komunikacji, zarządzania zmianą oraz przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu. Rekomenduję ją jako projekt starannie przygotowany i użyteczny nie tylko dla menedżerów.

  33. Poradnik design thinking - czyli jak wykorzystać myślenie projektowe w biznesie

   okladka

   Autor:
   Beata Michalska-Domini...

   Ocena:
   4/6

   Ta książka pokazuje krok po kroku, jak posługiwać się metodą design thinking. Od poszukiwania pomysłów po pogłębionych wywiadach przeprowadzonych z klientami po przygotowanie rynkowego wdrożenia rozwiązania — szczegółowo omawia etapy procesu oraz praktyczne narzędzia, które z powodzeniem bę...

  34. Potęga podświadomości

   okladka

   Autor:
   Joseph Murphy

   Ocena:
   6/6

   Czy wiesz, że procesy psychiczne przebiegające poza naszą świadomością mogą być wykorzystywane w sposób celowy? Czy wiesz, że masz w sobie klucz do życia pełniejszego, do zdrowia, a nawet zamożności?

  35. Technical Leadership. Od eksperta do lidera. Wydanie II poszerzone

   okladka

   Autor:
   Mariusz Sieraczkiewicz

   Ocena:
   5.7/6

   Proponujemy, by Twoim „mistrzem” stał się ten podręcznik. Jego autor od kilkunastu lat współpracuje z zespołami programistycznymi jako trener i konsultant, zna więc specyfikę branży, z którą związałeś się zawodowo, i jest świadom tego, jakie problemy stoją przed nowo mianowanym lidere...

  36. Nawyk samodyscypliny. Zaprogramuj wewnętrznego stróża

   okladka

   Autor:
   Neil Fiore

   Ocena:
   5.1/6

   Taka sytuacja może mieć kilka przyczyn: zbyt duże obciążenie obowiązkami, obawa przed szybko uciekającym czasem, niejasne sprecyzowanie celów, frustracja i niespełnienie, strach przed krytyką czy też niska samoocena.

  37. Podręcznik startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku

   okladka

   Autor:
   Steve Blank, Bob Dorf

   Ocena:
   5/6

   Ta książka nie jest lekturą do poduszki na jedną, bezsenną noc. Nie należy pochłaniać jej bezrefleksyjnie, by następnie odłożyć na półkę i już do niej nie wrócić. Wręcz przeciwnie — jeśli chcesz skorzystać z tego niezwykłego podręcznika, studiuj go po trochu, systematycznie i wracaj do nieg...

  38. Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie

   okladka

   Autor:
   Simon Sinek

   Ocena:
   5.4/6

   Dlaczego tak wielu pracowników z utęsknieniem odlicza czas do piątku i traktuje każdy dzień pracy jako zło konieczne? Dlaczego ludzie nie lubią swojej pracy i nie są w stanie zaangażować się w wykonywane obowiązki?

  39. Psychologia szefa 3. Zrozumieć zespół. Fenomen małej grupy

   okladka

   Autor:
   Wojciech Haman, Jerzy Gut

   Ocena:
   5.7/6

   To nie jest kolejna książka o zarządzaniu. Porusza ona mało znane zjawisko procesu grupowego i opisuje fazy rozwoju, którym nieuchronnie podlega każdy zespół ze swoim formalnym liderem.

  40. Stwórz jednorożca. Od idei po startup wart miliony. Wydanie II rozszerzone

   okladka

   Autor:
   Grzegorz Kubera

   Ocena:
   5.8/6

   Ta książka jest adresowana właśnie do Ciebie. Bo masz pomysł i czujesz, że mógłbyś go spieniężyć, tylko jeszcze nie wiesz jak. Bo dysponujesz wiedzą z zakresu technologii i potrafisz zgromadzić wokół siebie zespół projektowy.

  41. Oprogramowanie szyte na miarę. Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce. Wydanie II rozszerzone

   okladka

   Autor:
   Michał Bartyzel

   Ocena:
   5.2/6

   Skuteczna komunikacja to taka sama umiejętność jak jazda samochodem czy programowanie. Michał Bartyzel doskonale to pokazuje, rozkładając cały proces rozmowy na proste elementy. Dzięki temu czytelnik może nauczyć się rozpoznawać wzorce i dopasowywać odpowiednie techniki do kontekstu rozmowy.

  42. Uwierz w siebie i działaj. Pokonaj wątpliwości, zostaw przeszłość za sobą i odkryj swój potencjał

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy, Christina...

   Ocena:
   5.3/6

   Ta książka uzmysłowi Ci, że klucz do szczęśliwego życia spoczywa w Twoich dłoniach. Niekiedy wystarczy drobna zmiana, aby odczuć potężny przypływ mocy i szczęścia. Dowiesz się, jak rozpoznać te ukryte, powstrzymujące Cię blokady i jak je zlikwidować, a także jak wyzwolić ogromne pokłady energii, ...

  43. Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   5.3/6

   Książka pokaże Ci, jak, krok po kroku, stać się nadzwyczajną osobą, zdolną do nadzwyczajnych dokonań. Samodyscyplina jest czynnikiem, dzięki któremu można wydostać się z wyspy. Stanowi ona klucz do wspaniałego życia, bez którego nie sposób osiągnąć żadnego trwałego sukcesu.

  44. Jak zostać mistrzem. Trening doskonałości

   okladka

   Autor:
   Robert Greene

   Ocena:
   5.5/6

   Nie działaj jednak pochopnie. Potrzebujesz długofalowego planu, by Twój geniusz nie był kolosem na glinianych nogach. Ta książka dostarczy Ci kompletu praktycznych wskazówek, które wesprą Twoje działania na drodze do wielkości.

  45. Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces

   okladka

   Autor:
   Napoleon Hill

   Ocena:
   5.5/6

   Książka przedstawia sprawdzoną i pewną metodę przezwyciężenia wszystkich przeszkód, zrealizowania każdej ambicji i osiągnięcia sukcesu. Pokazuje, jak ją stosować, i powoduje, że od razu zaczynasz działać.

  46. Skuteczne social media. Prowadź działania, osiągaj zamierzone efekty. Wydanie 2 rozszerzone

   okladka

   Autor:
   Anna Miotk

   Ocena:
   5/6

   Fake newsy. Trolling. Kryzysy PR wybuchające złośliwie w piątki o godzinie dwudziestej drugiej. Niezadowoleni klienci, którzy używają profilu firmowego niczym książki skarg i zażaleń.

  47. Gra bez końca

   okladka

   Autor:
   Simon Sinek

   Ocena:
   6/6

   W tej książce przywództwo jest pokazane w niespotykany sposób. Imperatyw wyciskania z ludzi imponującej efektywności zastąpiły fundamenty przywództwa z nieskończonym nastawieniem. Awans, nagroda czy wygrana walka budzą rozkoszny dreszczyk, ale nie należy na tym opierać swojej przyszłości.

  1. Duch w sieci. Moje przygody jako najbardziej poszukiwanego hakera wszech czasów

   okladka

   Autor:
   Kevin Mitnick (Author)...

   Ocena:
   6/6

   Ta książka jest autobiografią najsłynniejszego hakera na świecie i jednocześnie niezwykle pasjonującą opowieścią, porywającą i wciągającą niczym najlepszy film sensacyjny — pełną zwrotów akcji, zawiłych intryg i wyrafinowanych rozgrywek.

  2. Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć

   okladka

   Autor:
   Violetta Ozminkowski

   Ocena:
   0/6

   Jej ciętych ripost bali się rozmówcy. Ona bała się tylko myszy. Maria Czubaszek, postać wyjątkowa, dla wielu kontrowersyjna, mistrzyni ostrych sądów i czułej drwiny, skradła serca milionom Polaków.

  3. Byłbym zapomniał

   okladka

   Autor:
   Cezary Pazura

   Ocena:
   5.8/6

   Znacie Cezarego Pazurę. Wiecie, jak barwnie i żywo potrafi mówić. Usiądźcie więc wygodnie w fotelu, otwórzcie książkę i dowiedzcie się, co chce Wam powiedzieć o sobie sam aktor. Jego opowieść jest bardzo szczera, momentami niezwykle zabawna, czasem bardzo smutna.

  4. Pięć Stawów. Dom bez adresu

   okladka

   Autor:
   Beata Sabała-Zielińska

   Ocena:
   6/6

   Kiedyś, żeby zarezerwować tu miejsce, trzeba było wysłać list - tradycyjnie, pocztą. Do skrzynek wpadały więc kartki i koperty opisane: %22Schronisko w Pięciu Stawach Polskich. Tatry!

  5. (nie)Odjazdowe życie braci Collins

   okladka

   Autor:
   Rafał Collins

   Ocena:
   6/6

   Bracia Collins. Na pozór znamy ich doskonale ― z programów telewizyjnych, z łamów kolorowych czasopism, ze zdjęć widywanych regularnie w portalach internetowych. Czy jednak znamy ich naprawdę?

  6. Moja rodzina i inne zwierzęta

   okladka

   Autor:
   Gerald Durrell

   Ocena:
   5/6

   Barwna aktorska interpretacja bestsellerowej autobiograficznej książki Geralda Durrella, opisującej lata spędzone przez jego nietuzinkową rodzinę na greckiej wyspie Korfu! Ekscentrycy, artyści, lekkoduchy.

  7. Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

   okladka

   Autor:
   Phil Knight

   Ocena:
   5.6/6

   Bestsellerowe wspomnienia twórcy NIKE. Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów.

  8. Nikola Tesla. Moje życie i wynalazki

   okladka

   Autor:
   Nikola Tesla

   Ocena:
   0/6

   Genialny Serb był współautorem projektu budowy słynnej elektrowni na wodospadzie Niagara, a metody pozyskiwania energii poprzez spalanie węgla i ropy już 100 lat temu ochrzcił mianem %22barbarzyńskich%22 i w pełni pojmował ich ograniczenia.

  9. Stephen Hawking. Opowieść o przyjaźni i fizyce

   okladka

   Autor:
   Leonard Mlodinow

   Ocena:
   0/6

   Ujmujące osobiste wspomnienie o Stephenie Hawkingu jako człowieku, przyjacielu i fizyku. Stephen Hawking pozostawił trwały ślad w naszej kulturze, oddziaływając na życie milionów ludzi.

  10. Leonardo da Vinci

   okladka

   Autor:
   Walter Isaacson

   Ocena:
   0/6

   Najnowsza książka autora bestsellerów Steve Jobs i Innowatorzy pobudzający wyobraźnię literacki portret Leonarda da Vinci. Odwołując się do liczących tysiące stron notatników geniusza, a także do najnowszych odkryć związanych z jego życiem i dorobkiem, Walter Isaacson snuje porywającą opowieść...

  11. Zwyczajny szpieg. Powrót

   okladka

   Autor:
   Filip Hagenbeck

   Ocena:
   6/6

   Nazywam się Hagenbeck Filip Hagenbeck. Kim jestem? Szpiegiem. Zwyczajnym. Wyszkolony w Starych Kiejkutach i oszlifowany w Centrali trafiłem do nigeryjskiego Lagos. To tam jako młody oficer operacyjny, pod przykryciem konsula w ambasadzie, przez kilka lat nadstawiałem karku w imię wyższ...

  12. Szramy. Jak psychosystem niszczy nasze dzieci

   okladka

   Autor:
   Witold Bereś, Janusz S...

   Ocena:
   6/6

   Ania (imię zmienione), lat 12, wyciem obudziła w środku nocy rodziców wcisnęła się w rogu pokoju, który cały był zasłany papierkami. Odwieziono ją do szpitala dziecięcego. Tam się cięła, truła lekami, aż wreszcie odmówiono jej dalszego leczenia.

  13. Audiobiografia Nikoli Tesli

   okladka

   Autor:
   Nikola Tesla

   Ocena:
   6/6

   NIKOLA będzie dzieckiem burzy – skomentowała fakt narodzin Nikoli Tesli akuszerka. – Nie burzy, ale światła – miała odpowiedzieć jego mama. Nikola Tesla wedle różnych podań miał przyjść na świat o północy, w trakcie letniej burzy z piorunami.

  14. Polscy szpiedzy

   okladka

   Autor:
   Sławomir Koper, Arek B...

   Ocena:
   0/6

   Dlaczego kontrwywiad II RP uznał swojego najlepszego agenta za zdrajcę? Kogo naprawdę kochała Krystyna Skarbek? Czy pułkownik Kukliński brał pieniądze od CIA za swoją działalność?

  15. Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia

   okladka

   Autor:
   Kuba Wojewódzki

   Ocena:
   5/6

   Przygotujcie się na największy show Kuby Wojewódzkiego. Lenfant terrible polskiego show biznesu. O jego medialnej osobowości powstały już prace naukowe, a typowa dla niego bezczelność stała się telewizyjną dyscypliną olimpijską.

  16. Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach

   okladka

   Autor:
   Cezary Borowy

   Ocena:
   6/6

   Przez 10 lat istniała w Azji południowej tajemnicza wspólnota Polaków. Młodzi, wykształceni, kreatywni i bezczelni uciekli z PRL-u by wieść życie przemytników na trasie Singapur -Indie.

  17. Nareszcie w Dudapeszcie

   okladka

   Autor:
   Krzysztof Daukszewicz,...

   Ocena:
   5/6

   Najnowsza książka Krzysztofa Daukszewicza - znanego i cenionego satyryka, który od wielu lat obserwuje naszą rzeczywistość - to satyryczny rozrachunek z polską sceną polityczną ostatnich miesięcy, gdzie niepodzielnie obok pandemii rządzi pewien mieszkaniec Żoliborza.

  18. Rotmistrz Pilecki Ochotnik do Auschwitz

   okladka

   Autor:
   Adam Cyra

   Ocena:
   0/6

   W latach 1944-1956 stracono w Polsce kilka tysięcy osób należących do antykomunistycznych organizacji niepodległościowych. Ofiarami tych zbrodni byli także dawni więźniowie KL Auschwitz, w tym Witold Pilecki, zaliczany przez historyków do sześciu najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu.

  19. Richard Branson. Sukces mimo przeciwności

   okladka

   Autor:
   Marek Bernolak

   Ocena:
   0/6

   Miliarder obdarzony przez los niezwykłą wyobraźnią i zmysłem marketingowym. Wielokrotny rekordzista świata. Filantrop. Łowca talentów. Charyzmatyczny przywódca. Autor hasła %22screw it, let%27s do it!

  20. Irma Grese

   okladka

   Autor:
   Lucas Hugo Pavetto, Fi...

   Ocena:
   0/6

   Zwykle myśli się o nazistowskich diabłach%22, nie biorąc pod uwagę wszystkich strażniczek zatrudnianych w obozach śmierci. Wśród nich była Irma Grese, prawdopodobnie najbardziej sadystyczna strażniczka wszech czasów w smutnej historii obozów koncentracyjnych.

  21. Himmler biurokrata od eksterminacji

   okladka

   Autor:
   Lucas Hugo Pavetto

   Ocena:
   0/6

   Mówi się, że Hitler był magnetyczny%22. O Göringu, że był dzielnym pilotem. O Goebbelsie jak o niezwykłym demagogu. O Heydrichu, że był zręcznym szermierzem, świetnym pilotem i znakomitym muzykiem.

  22. Mengele anioł śmierci

   okladka

   Autor:
   Lucas Hugo Pavetto

   Ocena:
   0/6

   Josef Mengele, dziś lepiej znany jako Anioł Śmierci%22, był człowiekiem pozbawionym sumienia i skrupułów. Historyczny moment, w którym nazistowskie Niemcy szukały czystości rasy, upoważnił go do dokonania eksterminacji tysięcy Żydów, wykorzystując ich jako ludzkie króliki doświadczalne w potworny...

  23. Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI-XVIII wiek

   okladka

   Autor:
   Marek Teler

   Ocena:
   0/6

   Polscy monarchowie nie stronili od związków pozamałżeńskich. Wiele królewskich metres i nieślubnych dzieci zapisało się na kartach historii, o niektórych jednak trudno znaleźć choćby wzmiankę.

  24. Hłasko. Proletariacki książę

   okladka

   Autor:
   Radosław Młynarczyk

   Ocena:
   6/6

   Urodził się w 1934 roku w Szczakach. Zmarł w 1969 w Wiesbaden. Aż trudno uwierzyć, że żył tylko trzydzieści pięć lat, bo zdarzeniami z jego życia można by obdzielić kilka osób. Do tego jeszcze mistyfikacje, pozy i autokreacja.

  25. Zmierzch demokracji. Zwodniczy powab autorytaryzmu

   okladka

   Autor:
   Anne Applebaum

   Ocena:
   6/6

   JAK NAM POSZŁA DEMOKRACJA? Przenikliwa diagnoza autorstwa wybitnej badaczki współczesnej polityki i laureatki Pulitzera. Co się stało pomiędzy dwoma przyjęciami – sylwestrowym, które autorka wraz z mężem wydała na koniec XX wieku, i tym z 2019 roku?

  26. Jak przestać się martwić

   okladka

   Autor:
   Frank Tallis

   Ocena:
   5/6

   Masz skłonność do zamartwiania się? A może czasem czujesz się zmartwiony bez żadnej wyraźnej przyczyny? I to akurat wtedy, kiedy chciałbyś zaznać chwili spokoju Martwienie się to coś zupełnie naturalnego jest jak alarm, który daje ci znać, że powinieneś uporać się z jakimś problemem.

  27. Stalin

   okladka

   Autor:
   Lucas Hugo Pavetto, Gi...

   Ocena:
   0/6

   Przez ćwierć wieku (1929-1953) Józef Stalin był władcą absolutnym Związku Radzieckiego. Z urzędu na Kremlu lub z daczy pod Moskwą, gdzie często przebywał, dyktator żelazną pięścią zarządzał każdym aspektem życia społecznego, opartego na ekstremistycznej i ultra-uproszczonej interpretacji marksizmu.

  28. A propos niczego. Autobiografia

   okladka

   Autor:
   Woody Allen

   Ocena:
   0/6

   Szczery, soczysty i błyskotliwy autoportret jednego z największych artystów naszych czasów! Z wyjątkową gawędziarską pasją Allen prowadzi nas od dzieciństwa i młodości na Brooklynie, przez pracę scenarzysty w programie Sida Ceasara i komika stand-upowego, aż po pierwsze próby aktorsko-reżyse...

  29. Zatoka. Grom na wodach Zatoki Perskiej

   okladka

   Autor:
   Naval

   Ocena:
   6/6

   Gdy świat wstrzymał oddech Transmisje na żywo we wszystkich krajach świata, miliardy telewidzów, szok i niedowierzanie komentatorów. Kiedy dwa samoloty uderzały w nowojorskie wieże World Trade Centre, chyba wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz świat nieodwracalnie się zmienił.

  30. Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

   okladka

   Autor:
   Anna Kamińska

   Ocena:
   5/6

   Audiobook w interpretacji Danuty Stenki Zginę w górach mówiła. Dotrzymała słowa według dokumentów sądowych zmarła 13 maja 1992 roku. Dzień wcześniej zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach.

  31. Sołdat

   okladka

   Autor:
   Nikołaj Nikulin

   Ocena:
   0/6

   Front wschodni na pierwszej linii. Od oblężenia Leningradu do zdobycia Berlina. Skrywana przez dziesiątki lat, odarta z heroizmu, frontowa opowieść szeregowego czerwonoarmisty.

  32. Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia

   okladka

   Autor:
   Marina Abramović

   Ocena:
   6/6

   Wybitna artystka, ikona performanceu, której udało się dotrzeć z często kontrowersyjnymi dziełami do szerokiego grona odbiorców, także spoza kręgów koneserów sztuki współczesnej. Doświadczyłam wolności absolutnej czułam, że moje ciało nie zna ograniczeń, że ból nie ma żadnego znaczenia, że ...

  33. Goebbels, kulawy diabeł

   okladka

   Autor:
   Lucas Hugo Pavetto, Gi...

   Ocena:
   0/6

   W życiu i w potwornym sposobie swojej śmierci, Joseph Goebbels był najbardziej oddanym z nazistowskich przywódców. Goebbels był tak zakochany w Hitlerze, jego ideach i jego micie, że poświęcił dla niego wszystko, aby nieustannie żyć w świetle jego odbicia.

  34. Henryk Sienkiewicz dandys i celebryta

   okladka

   Autor:
   Iwona Kienzler

   Ocena:
   0/6

   Z pewnością Henryk Sienkiewicz należy do najpoczytniejszych a zarazem najbardziej znanych, i to na całym świecie, pisarzy polskich. Bez przesady można powiedzieć, iż jego dzieła ukształtowały wyobraźnię kilku pokoleń Polaków.

  35. Sekretne życie autorów lektur szkolnych. Nie tacy święci jak ich malują

   okladka

   Autor:
   Sławomir Koper

   Ocena:
   0/6

   Autorzy lektur szkolnych przedstawiani są jako posągowe postacie pozbawione wad i namiętności. Niewiele wiemy o ich prawdziwym życiu, które często było znacznie bardziej dramatyczne i urozmaicone niż dzieła, które po sobie pozostawili.

  36. Ojciec chrzestny. Lucky Luciano i tajemnice amerykańskiej mafii

   okladka

   Autor:
   Paul Sherman

   Ocena:
   0/6

   Nieautoryzowana biografia twórcy nowoczesnej amerykańskiej mafii Lucky Luciano a właściwie Salvatore Lucania, który w zaledwie kilkanaście lat przeszedł drogę od soldati do Capo di Tutti Capi.

  37. Edward Gierek. Przerwana Dekada

   okladka

   Autor:
   Janusz Rolicki

   Ocena:
   5/6

   Książka ukazała się 10 lat po utracie przez Edwarda Gierka stanowiska na scenie politycznej. Wywiad został opublikowany z potrzeby oceny epoki Polski Ludowej, epoki blasków i cieni.

  38. Roman by Polański

   okladka

   Autor:
   Roman Polański

   Ocena:
   6/6

   Życie to tajemnica. Mało kto wie więcej na ten temat od Polańskiego, który w swojej książce zdobywa się na niesłychaną szczerość. Podróż w głąb duszy. Fascynujące! Janusz Wróblewski, Polityka Chciałbym, aby czytelnik nie zapominał, że książka ta została napisana ponad trzydzieści la...

  39. Zwyczajny szpieg. Wspomnienia

   okladka

   Autor:
   Filip Hagenbeck

   Ocena:
   6/6

   Postanowiłem więc sam opowiedzieć swoją historię. Nie jest to praca naukowa. Nie jest to historia wywiadu cywilnego. Nie jest to też analiza polityczna ówczesnych realiów. Nie wszystko mogę ani chcę opowiedzieć.

  40. Gandhi Autobiografia Dzieje moich poszukiwań prawdy

   okladka

   Autor:
   M. K. Gandhi

   Ocena:
   0/6

   Był prorokiem i osobą świętą, a zarazem grymaśnym i dokuczliwym starcem. Gdyby przyszedł na świat dwa tysiące lat wcześniej, jego nauki przekształciłyby się w religię, którą nazwano by bezgwałtem (ahimsą) i niesprzeciwianiem się złu, męstwem i poszukiwaniem Prawdy, czyli Boga.

  41. Szamo

   okladka

   Autor:
   Krzysztof Stanowski, G...

   Ocena:
   0/6

   Biografia Grzegorza Szamotulskiego - popularnego piłkarza wielu, nie tylko polskich, klubów. Relacja z jego kariery piłkarskiej, historie zza kulis rozgrywek i z szatni.

  42. Gomułka. Dyktatura ciemniaków

   okladka

   Autor:
   Piotr Gajdziński

   Ocena:
   0/6

   Biografia Władysława Gomułki, jedynego I sekretarza KC PZPR, który chciał być samodzielnym politykiem. Jedynego, który mógł być samodzielnym politykiem. Historia polityka, który tak jak jego poprzednik i jego kolejni następcy przegrał wszystko.

  43. Amon - austriacki rzeźnik

   okladka

   Autor:
   Lucas Hugo Pavetto, Gi...

   Ocena:
   0/6

   W przeciwieństwie do innych znaczących postaci nazizmu, życie i sława Amona Götha kręcą się wokół jego działań w obozach koncentracyjnych. Ten człowiek o nieprzyjemnym wyglądzie, korpulentnej sylwetce i oczach zawsze błyszczących gniewem, nie prowadzi życia poza obozami koncentracyjnymi.

  44. Eichmann

   okladka

   Autor:
   Luigi Romolo Carrino

   Ocena:
   0/6

   W randze SS-Obersturmbannführera kierował sekcją RSHA (Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy); znawca spraw żydowskich, dążąc do tzw. ostatecznego rozwiązania, organizował ruch kolejowy w celu wywożenia Żydów do obozów koncentracyjnych.

  45. Goering

   okladka

   Autor:
   Giancarlo Villa

   Ocena:
   0/6

   Hermann Göring, szef Luftwaffe, niemieckiego lotnictwa w czasie II wojny światowej, marszałek Rzeszy, zastępca Adolfa Hitlera, jest jedną z najbardziej fascynujących i niepokojących postaci wśród wszystkich nazistowskich przywódców.

  46. Hitler

   okladka

   Autor:
   Lucas Hugo Pavetto

   Ocena:
   0/6

   Przerażająca, a zarazem fascynująca historia o tym, jak nędzny prowincjusz, pochodzący z odległego zakątka Austrii Habsburgów, zdołał zdobyć władzę, jaką nikt dotychczas. Jak nieprawdopodobne i nikczemne idee byłego studenta historii sztuki zdołały zespolić się w ideologię, która przez dwanaście ...

  47. Legendy zamków karpackich

   okladka

   Autor:
   Bartłomiej Grzegorz Sala

   Ocena:
   0/6

   Legendy zamków karpackich to zbiór 65 ludowych i literackich podań, na nowo opracowanych piórem Bartłomieja Grzegorz Sali.

  48. Świąteczny dyżur

   okladka

   Autor:
   Adam Kay

   Ocena:
   0/6

   Idą święta, gęsi przybierają na wadze, jednak prawie półtora miliona lekarzy i pielęgniarek zatrudnionych w brytyjskiej publicznej służbie zdrowia będzie musiało stawić się w pracy także w Boże Narodzenie.

  1. Kamienie na szaniec

   okladka

   Autor:
   Aleksander Kamiński

   Ocena:
   6/6

   Jedna z najbardziej przerażających i fascynujących zarazem cech oblicza świata jest jego nieprzewidywalność. Wiosna, pora rodzenia się nowego zżycia to symboliczny moment, w którym zaczynają się Kamienie na szaniec.

  2. Opowieści z Narnii (#1). Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, Czarownica i stara szafa

   okladka

   Autor:
   C.S. Lewis

   Ocena:
   6/6

   Nieznany świat czeka za drzwiami - trzeba je tylko otworzyć. Narnia - skuta wiecznym mrozem kraina, która czeka na wyzwolenie. Czworo śmiałków wchodzi przez drzwi szafy do Narnii, świata zniewolonego mocą Białej Czarownicy.

  3. Ferdydurke

   okladka

   Autor:
   Witold Gombrowicz

   Ocena:
   5/6

  4. Szatan z siódmej klasy

   okladka

   Autor:
   Kornel Makuszyński

   Ocena:
   0/6

   Czyta Wojciech Malajkat. Pełen tekst. Który z chłopców nie pragnął poczuć się przez moment Sherlockiem Holmesem? Niezwykle inteligentny i szlachetny siedemnastoletni Adam Cisowski pokazuje, że każdy może nim zostać.

  5. Akademia Pana Kleksa

   okladka

   Autor:
   Jan Brzechwa

   Ocena:
   0/6

   Dziesięcioletni Adaś Niezgódka rozpoczyna właśnie przedziwną naukę w Akademii Pana Kleksa, który poza tym, że jest nauczycielem, jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód. W Akademii uczą się tylko chłopcy, których imiona.

  6. Skrzynia władcy piorunów

   okladka

   Autor:
   Marcin Kozioł

   Ocena:
   6/6

   Pierwsza część cyklu Detektywi na kółkach. Książka wpisana na listę lektur uzupełniającychdo klasy IV-VI szkoły podstawowej. Kryminał z wieloma zwrotami akcji, książka przygodowa pełna szyfrów i zagadek,  zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli dla młodszych nasto...

  7. Ballada ptaków i węży

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.5/6

   Ballada ptaków i węży - nowa, czwarta powieść, która ukazuje się w bestsellerowym cyklu Suzanne Collins Igrzyska śmierci i stanowi prequel znanych nam wydarzeń. Tym samym cofamy się o sześćdziesiąt cztery lata, do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk!

  8. Cormoran Strike prowadzi śledztwo. Żniwa zła

   okladka

   Autor:
   Robert Galbraith

   Ocena:
   4.8/6

   Robin Ellacott dostaje przesyłkę, w której z przerażeniem odkrywa odciętą kobiecą nogę. Jej szef, prywatny detektyw Cormoran Strike, zachowuje zimną krew. Spotkał już w życiu ludzi zdolnych do niewyobrażalnego okrucieństwa.

  9. Opowieści z Narnii (#3). Opowieści z Narnii. Tom 3. Podróż Wędrowca do Świtu

   okladka

   Autor:
   C.S. Lewis

   Ocena:
   6/6

   W trzecim tomie słynnego cyklu Edmund i Łucja w towarzystwie niesympatycznego kuzyna Eustachego trafiają na żaglowiec króla Kaspiana. Obfitująca w niezwykłe przygody morska wyprawa staje się, dzięki Aslanowi, również podróżą ku własnej tożsamości i dojrzałości.

  10. Igrzyska śmierci (tom 1). Igrzyska śmierci

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.4/6

   Na zgliszczach ziemi, niegdyś zwanej Ameryką Północną leży państwo Panem, błyszczący Kapitol otoczony przez dwanaście okolicznych dystryktów. Dawno temu dystrykty zbuntowały się, wzniosły rebelię, którą przegrały i zostały okrutnie ukarane.

  11. Pan Samochodzik (Tom 2). Pan Samochodzik i templariusze

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   6/6

   Pan Samochodzik wyrusza na poszukiwanie skarbu templariuszy. Pomagają mu harcerze: Tell, Wiewiórka i Sokole Oko. Muszą się spieszyć gdyż ich najwięksi konkurenci, kapitan Petersen ze swoją córką Karen, są bliscy rozwiązania zagadki.

  12. Ten obcy

   okladka

   Autor:
   Irena Jurgielewiczowa

   Ocena:
   6/6

  13. Świat Zofii

   okladka

   Autor:
   Jostein Gaarder

   Ocena:
   0/6

   Świat Zofii przetłumaczono na czterdzieści pięć języków, a w samej Polsce książka sprzedana została w blisko ćwierćmilionowym nakładzie. Opowiada ona o czternastoletniej Zofii Amundsen, która podążając śladami największych uczonych Europy Platona, Sokratesa i Heideggera odkrywa nie tylko piękno i...

  14. Opowieści z Narnii (#2). Opowieści z Narnii. Tom 2. Książę Kaspian

   okladka

   Autor:
   C.S. Lewis

   Ocena:
   4/6

   W życiu znanych nam z tomu Lew, Czarownica i stara szafa bohaterów upłynąl rok, w świecie Narnii natomiast 1300 lat! Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja - młodzi bohaterowie opowieści - spieszą na pomoc prawowitemu władcy Narnii, księciu Kaspianowi, który toczy śmiertelny bój o prawo do tronu.

  15. Tajemniczy Tunel. Skarb Troi

   okladka

   Autor:
   Olaf Fritche

   Ocena:
   0/6

   Podróż w czasie to świetna zabawa! Cykl TAJEMNICZY TUNEL. Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, których spotykają niesamowite przygody. Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do starożytności!

  16. Cykl Materia Prima (#1). Adept

   okladka

   Autor:
   Adam Przechrzta

   Ocena:
   0/6

   Warszawa, demony i carscy oficerowie. Stolica Polski po okupacją rosyjską, początek XX wieku. W środku miasta pojawia się enklawa, otoczona murem nabitym srebrnymi prętami. Nikt nie wie skąd się wzięła, dlaczego zmienia się tam układ ulic i wygląd kamienic.

  17. Cykl Materia Prima (#2). Namiestnik

   okladka

   Autor:
   Adam Przechrzta

   Ocena:
   6/6

   Warszawa pod niemiecką okupacją, trwa I wojna światowa. Odepchnięta daleko na wschód rosyjska armia szykuje się do kontrofensywy, a tymczasem Rudnicki otrzymuje od Niemców propozycję nie do odrzucenia.

  18. Igrzyska śmierci (tom 3). Kosogłos (#3)

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.3/6

   Ostatni tom głośnej trylogii science fiction! Zbliża się dzień gniewu. Zemsta mas gnębionych przez Kapitol będzie okrutna i nadejdzie z najmniej spodziewanej strony... Katniss Everdeen, dziewczyna, która igra z ogniem, przeżyła Ćwierćwiecze Poskromienia, ale jej dom został w odwecie zniszczony ...

  19. Pan Samochodzik i... (Tom 2). Pan Samochodzik i święty relikwiarz

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   0/6

   Nie śmiejmy się z legend. W każdej z nich jest ziarno prawdy, choć nie zawsze umiemy je wyłuskać z obrosłej wokół niego bajki i fantazji. Tomasz, student historii sztuki, zostaje zaproszony do wzięcia udziału w archeologicznej ekspedycji.

  20. Pan Samochodzik i... (Tom 3). Pan Samochodzik i skarb Atanaryka

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   0/6

   Zabawne perypetie studenta historii sztuki, który udaje się na kolejną wyprawę archeologiczną. Razem ze swoim bratem Pawłem, oraz Babim Latem, szukają zaginionego skarbu Gotów. Przy okazji przeżywają wspaniałą przygodę w otoczeniu przepięknej przyrody.

  21. Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   5.5/6

   Pan Samochodzik wyrusza na wezwanie najprawdziwszej i pełnej niebezpieczeństw przygody. Wraz z Borówką, Sokolim Okiem, Wiewiórką, Sroką i Wilhelmem Tellem poszukują zaginionego skarbu dziedzica Dunina.

  22. Calineczka

   okladka

   Autor:
   H.C. Andersen

   Ocena:
   0/6

   Calineczka była malutką dziewczynką zrodzoną z ziarna. Pewnej nocy okropna ropucha porwała ją z domu i zabrała na bagna. Calineczka wbrew swojej woli miała zostać żoną syna ropuchy.

  23. Panna z mokrą głową

   okladka

   Autor:
   Kornel Makuszyński

   Ocena:
   0/6

   Pełna wzruszeń opowieść o niezwykłej dziewczynce, której pomysłów i odwagi w codziennych psotach pozazdrościć mógłby sam Tomek Sawyer. Na jej małe dziecięce barki spadają jednak wielkie troski.

  24. Ania z Zielonego Wzgórza

   okladka

   Autor:
   Lucy Maud Montgomery

   Ocena:
   0/6

   Ania ma 11 lat, płomiennie rude włosy i niezły charakterek! Właśnie opuszcza sierociniec i nareszcie wyrusza do tak długo wyczekiwanego nowego domu.

  25. Czarownik Iwanow

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   5/6

   Jakub Wędrowycz - niemal natychmiast wszedł do panteonu postaci najbardziej lubianych przez polskich czytelników. Dlaczego? Może z powodu tego, że Wędrowycz jest swego rodzaju anty-bohaterem.

  26. Weźmisz czarno kure

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   0/6

   Hymn bimbrownika: Wytwórnie płytowe już biją się o to nagranie. Po wczorajszej konferencji prasowej związanej z aferą podsłuchową w stodole Jakuba W., znanego bimbrownika i wiejskiego egzorcysty, nasz reporter, na dyktafon wszyty w ucho, nagrał piosenkę nuconą pod nosem przez Rafała A.

  27. Tomek wśród łowców głów

   okladka

   Autor:
   Alfred Szklarski

   Ocena:
   0/6

   Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów.

  28. Kotolotki

   okladka

   Autor:
   Ursula K. Le Guin

   Ocena:
   0/6

   Arcydzieło literatury dziecięcej. Pewnego razu mieszkająca w mieście kotka urodziła czworo kociąt. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kociaki miały... skrzydła.

  29. Tomek na wojennej ścieżce

   okladka

   Autor:
   Alfred Szklarski

   Ocena:
   0/6

   Akcja powieści toczy się na pograniczu amerykańsko-meksykańskim, gdzie Tomek przebywa na ranczu stryja Sally, szeryfa Allana, odpoczywając po wypadku w Afryce. Towarzyszą mu Sally Allan z matką i bosman Nowicki.

  30. Opowieści z Narnii (Tom 7). Opowieści z Narnii. Ostatnia bitwa

   okladka

   Autor:
   Clive Staples Lewis

   Ocena:
   0/6

   Pewnego razu Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja weszli do starej szafy, a stamtąd do kraju przebudzonych zwierząt Narnii lwa Aslana. W końcowym, siódmym tomie cyklu jesteśmy świadkami śmiertelnego boju o Narnię, do jakiego staje ostatni jej król, Tirian, wraz z garstką przyjaciół.

  31. Igrzyska śmierci (Tom 2). W pierścieniu ognia

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.2/6

   W pierścieniu ognia drugi tom znakomitej powieści Suzanne Collins o złowrogim Kapitolu, uciskanych mieszkańcach państwa Panem oraz Katniss, młodej dziewczynie, która staje nagle w centrum przełomowych wydarzeń!

  32. Tajemnicza wyprawa Tomka (t.5)

   okladka

   Autor:
   Alfred Szklarski

   Ocena:
   0/6

   Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów.

  33. Posłuchajki. 365 bajek na każdy dzień. Słoneczko opowiada... historyjki na dzień dobry

   okladka

   Autor:
   autor zbiorowy

   Ocena:
   0/6

   365 ciepłych i sympatycznych, pełnych pozytywnych emocji bajeczek polskich autorów, które z pewnością zachwycą dzieci, w niezwykłej interpretacji znanej dziennikarki, Katarzyny Stoparczyk.

  34. Red, White & Royal Blue

   okladka

   Autor:
   Casey McQuiston

   Ocena:
   6/6

   Podczas wesela na brytyjskim dworze królewskim wybucha kłótnia. W jej wyniku książę Henry i Alex - syn prezydentki USA - lądują w torcie weselnym, co wywołuje kryzys dyplomatyczny między państwami.

  35. Hania Humorek. Hania Humorek. Mały detektyw

   okladka

   Autor:
   Megan Mcdonald

   Ocena:
   0/6

   Znika policyjny pies Czoko. To bardzo dziwna sprawa! A Hania Humorek kocha przecież zagadki i zawsze marzyła o tym, żeby zostać detektywem. Postanawia więc ruszyć na poszukiwania zaginionego psa.

  36. Pinokio - opracowanie audio

   okladka

   Autor:
   Carlo Collodi

   Ocena:
   0/6

  37. Doktor Proktor (#1). Doktor Proktor i proszek pierdzioszek

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   0/6

   Pewnego wiosennego dnia Lisa widzi ciężarówkę z napisem Przeprowadzki podjeżdżającą pod dom sąsiadów. Wprowadza się tam Bulek, chłopiec zupełnie niezwykły. A spotkanie Bulka i Lisy z jeszcze bardziej niezwykłym by nie powiedzieć szalonym doktorem Proktorem daje poczętek zwariowanej h...

  38. Zielone piórko Zbigniewa

   okladka

   Autor:
   Justyna Bednarek

   Ocena:
   0/6

   Detektyw Pinkerton powraca! Bohater znany z Bandy Czarnej Frotté%22 ma odpowiedzialną funkcję - jest futerałem na telefon małej Be. Bardzo sobie ceni tę prestiżową posadę, ale czasami dokucza mu nuda Pewnego razu dzieje się coś niespodziewanego - znika Zbigniew, gadatliwa papuga mieszkająca w a...

  39. Tomek na Czarnym Lądzie

   okladka

   Autor:
   Alfred Szklarski

   Ocena:
   0/6

   Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów.

  40. Detektywi na kółkach (Tom 2). Tajemnica przeklętej harfy

   okladka

   Autor:
   Marcin Kozioł

   Ocena:
   0/6

   Niecierpliwie oczekiwana kontynuacja Skrzyni Władcy Piorunów, lektury uzupełniającej do klas IV-VI. Kryminał, powieść przygodowa, a zarazem nieprawdopodobna, choć prawdziwa historia Dorothy Eady, wybitnej znawczyni starożytnego Egiptu!

  41. Tomek w Gran Chaco (t.8)

   okladka

   Autor:
   Alfred Szklarski

   Ocena:
   5/6

   Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów.

  42. Hania Humorek. Hania Humorek idzie na studia

   okladka

   Autor:
   Megan Mcdonald

   Ocena:
   0/6

   Hania postanawia, że pójdzie na studia, ale zanim podejmie taką decyzję wcale nie będzie miała ochoty się uczyć. Zwłaszcza matematyki, z którą ma kłopoty. Jednak za namową nauczycielki, ale oczywiście nie bez oporów, rezolutna Hania zaczyna chodzić na korepetycje.

  43. Opowieści z Narnii (Tom 6). Opowieści z Narnii. Siostrzeniec Czarodzieja

   okladka

   Autor:
   Clive Staples Lewis

   Ocena:
   6/6

   Pewnego razu Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja weszli do starej szafy, a stamtąd do kraju przebudzonych zwierząt Narnii lwa Aslana.                                                           W szóstym tomie cyklu poznajemy przygody dwójki przyjaciół Digory%27ego i Poli, którzy przeniesieni zostaj...

  44. Opowieści z Narnii (Tom 5). Opowieści z Narnii. Koń i jego chłopiec

   okladka

   Autor:
   Clive Staples Lewis

   Ocena:
   6/6

   Pewnego razu Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja weszli do starej szafy, a stamtąd do kraju przebudzonych zwierząt Narnii lwa Aslana.                                                           W tomie piątym cyklu śledzimy pasjonującą historię ucieczki z Kalormenu do Narnii dzielnego chłopca Szasty,...

  45. Opowieści z Narnii (#4). Srebrne krzesło

   okladka

   Autor:
   C.S. Lewis

   Ocena:
   5/6

   Czwarty już tom słynnego narnijskiego cyklu o poszukiwaniach księcia Kaspiana przez Eustachego Klarencjusza Scrubba i nowo poznanej koleżanki Julii.  Opowieści z Narnii znajdują się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

  46. Anonimowi Heretycy

   okladka

   Autor:
   Katie Henry

   Ocena:
   4/6

   Oto poruszająca powieść o dojrzewaniu, przyjaźni i bolesnej drodze do odkrycia własnej wiary. Opowiada o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości, ale także porusza trudne tematy i skłania do przemyśleń, a wartka akcja i świetnie poprowadzone dialogi sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać!

  47. Kacperiada

   okladka

   Autor:
   Grzegorz Kasdepke

   Ocena:
   0/6

   Zbiór krótkich historyjek, jakie zdarzyły się trzyosobowej, raczej niestandardowej rodzince. Wszystkie opowiadania napisane są ze swadą i dużą dawką humoru z pozycji tatusia pięcioletniego.

  48. Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   6/6

   Pan Samochodzik udaje się w Bieszczady. Wraz z Baśką, który kończył właśnie drugą licealną, i jego zastępem harcerskim, próbuje rozwikłać tajemnicę przemytników starych ikon. Trop prowadzi do Pragi.

  49. Pan Samochodzik i Niewidzialni

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Nienacki

   Ocena:
   6/6

   Tomasz, zwany Panem Samochodzikiem, zostaje kierownikiem Samodzielnego Referatu do Zadań Specjalnych. Wraz z nową asystentką, pannę Moniką, usiłują rozwikłać tajemnicę ukrytych skrzyni ze zbiorami dr Hansa Gottlieba.

  1. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   4.9/6

   Znajdziesz tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Każdy z nich został opatrzony słowniczkiem zawierającym tłumaczenia na język polski zarówno terminów specjalistycznych, jak i ty...

  2. Język niemiecki w IT. Rozmówki

   okladka

   Autor:
   Marcin Jackiewicz

   Ocena:
   3.3/6

   Polscy informatycy dali się światu poznać z jak najlepszej strony, więc świat upomina się o nich. Coraz więcej rodzimych firm współpracuje z europejskimi klientami, dla których podstawowym językiem komunikacji jest niemiecki.

  3. Angielski Fiszki mp3 1000 najważniejszych słów i zdań

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski Fiszki mp3 1000 najważniejszych słów i zdań Z Angielski Fiszki MP3: - poznasz 1000 najważniejszych słów wraz z 1000 przykładowych zdań - nauczysz się gotowych wzorców komunikacyjnych - wyćwiczysz wymowę z wysokiej jakości nagraniami wyłącznie native spekerów - wysłuchasz nagrań na...

  4. Superskuteczne strategie opanowania języków obcych. Twój prywatny coach. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Ewa Eldridge

   Ocena:
   5/6

   Dowiesz się od niej, że opanowanie języka obcego wymaga dobrego przygotowania samego siebie, zanim jeszcze usiądziesz nad słówkami czy gramatyką — jest jak zagruntowanie płótna przed malowaniem obrazu, czyli nieodzowne.

  5. FISZKI audio j. angielski Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   6/6

   FISZKI audio język angielski Słownictwo 1 Poziom: A1, elementary (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  6. FISZKI audio j. angielski Konwersacje

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk, Joann...

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Konwersacje Poziom: A2-B2, intermediate (średnio zaawansowany) Tytuł powstał z myślą o osobach, które mimo, że uczą się języka angielskiego już od jakiegoś czasu, wciąż boją się mówić w tym języku.

  7. Angielski Gramatyka

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski Gramatyka Audio Kurs Angielski Gramatyka to kurs do samodzielnej nauki dla osób początkujących i zaczynających naukę. Kurs objaśnia najważniejsze zagadnienia: budowa zdania, tworzenie pytań, zaimki, najczęściej używane czasy, czasowniki nieregularne i inne.

  8. FISZKI audio j. angielski Biznes

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Biznes Poziom: B2, upper-intermediate (wyższy średnio zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej n...

  9. FISZKI audio - j. angielski - Czasowniki dla początkujących

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język angielski – Czasowniki dla początkujących Poziom: A1/A2, elementary (podstawowy) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji – warto je zatem znać.

  10. Angielski Phrasal Verbs

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   3/6

   Audio Kurs Angielski Phrasal Verbs to pierwsza z dwóch części Audio Kursów do nauki 400 najważniejszych angielskich phrasal verb. Kurs skutecznie uczy 200 czasowników frazowych (phrasal verbs), np.

  11. Niemiecki w pracy 1000 podstawowych słów i zwrotów - Nowe wydanie

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Chcesz szybko opanować słownictwo przydatne w pracy za granicą? Ucz się z kursem „Niemiecki w pracy. 1000 słów i zwrotów – Nowe wydanie”, który wprowadza praktyczne tematy i rozwija słownictwo przydatne w różnych sytuacjach w pracy oraz podczas ubi...

  12. Niemiecki. Rozmówki. Powiedz to!

   okladka

   Autor:
   Piotr Dominik

   Ocena:
   0/6

   Rozmówki LINGO z serii Powiedz to! odznaczają się aktualną i sprawdzoną w praktyce zawartością, dobrymi nagraniami na audio z udziałem rodowitych Niemców i polskiego lektora.

  13. Niemiecki w korku dla początkujących: Kurs podstawowy (Poziom A1-A2)

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Spędzasz dużo czasu w podróży i chcesz w tym czasie robić coś pożytecznego? Zacznij uczyć się niemieckiego. Nawet kilkanaście minut dziennie z naszym kursem pozwoli Ci opanować podstawy i wkrótce zaczniesz porozumiewać się w codziennych sytuacjach.

  14. FISZKI audio j. rosyjski Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język rosyjski Słownictwo 1 Poziom: A1, (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  15. Niemiecki Fiszki mp3 1000 najważniejszych słów i zdań

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   5/6

   Niemiecki Fiszki mp3 1000 najważniejszych słów i zdań Z Niemiecki Fiszki MP3: - poznasz 1000 najważniejszych słów wraz z 1000 przykładowych zdań - nauczysz się gotowych wzorców komunikacyjnych - wyćwiczysz wymowę z wysokiej jakości nagraniami wyłącznie native spekerów - wysłuchasz nagrań na...

  16. Kopciuszek Cinderella

   okladka

   Autor:
   Profesor Bartosz Łoza

   Ocena:
   0/6

   Angielski dla dzieci Kopciuszek Cinderella (Audiobook mp3) Cinderella - Kopciuszek to edukacyjna bajka, dzięki której dzieci uczą się języka angielskiego. Bajkę dostosowano do potrzeb i możliwości młodego słuchacza.

  17. Kot w butach - Puss in Boots

   okladka

   Autor:
   Profesor Bartosz Łoza

   Ocena:
   0/6

   Angielski dla dzieci Kot w butach - Puss in Boots (Audiobook Mp3) Kot w butach Puss in boots to edukacyjna bajka, dzięki której dzieci uczą się języka angielskiego. Bajkę dostosowano do potrzeb i możliwości młodego słuchacza.

  18. Królewna Śnieżka - Snow White

   okladka

   Autor:
   Profesor Bartosz Łoza

   Ocena:
   0/6

   Angielski dla dzieci Królewna Śnieżka Snow White (Audiobook Mp3) Królewna Śnieżka  Snow White to edukacyjna bajka, dzięki której dzieci uczą się języka angielskiego. Bajkę dostosowano do potrzeb i możliwości młodego słuchacza.

  19. Ukraiński Kurs podstawowy - Nowa Edycja

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Ukraiński Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących, oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie przypomnieć sobie podstawy języka ukraińskiego. Kurs uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień - teraz już samodzielnie zapytasz o drogę, zrobisz zakupy, zarezerwujesz ...

  20. Angielski Fiszki mp3 1000 słówek dla znających podstawy

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   5/6

   Angielski Fiszki mp3 1000 słówek dla znających podstawy Z Angielski Fiszki MP3: - poznasz 1000 niezbędnych słów wraz z 1000 przykładowych zdań - nauczysz się gotowych wzorców komunikacyjnych - wyćwiczysz wymowę z wysokiej jakości nagraniami wyłącznie native spekerów - wysłuchasz nagrań na d...

  21. FISZKI audio j. rosyjski Starter

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska, Joan...

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język rosyjski Starter Poziom: dla absolutnie początkujących Doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z językiem rosyjskim. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  22. Władca Języków, czyli prawie wszystko o tym, jak zostać poliglotą

   okladka

   Autor:
   Mariusz Włoch

   Ocena:
   5/6

   Mariusz Włoch, trener kompetencji komunikacyjnych i językowych, wyczerpująco opisuje różne aspekty skutecznych i nieskutecznych metod uczenia się języków, a także proponuje swoje autorskie rozwiązania podstawowych problemów związanych z tą nauką.

  23. FISZKI audio j. angielski Czasowniki dla średnio zaawansowanych

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język angielski Czasowniki dla średnio zaawansowanych Poziom: B1/B2, intermediate (średnio zaawansowany) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji warto je zatem znać.

  24. FISZKI audio - j. angielski - Słownictwo 2

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język angielski – Słownictwo 2 Poziom: A2, pre-intermediate (niższy średnio zaawansowany) FISZKI – kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY – doczekał się wersji audio.

  25. FISZKI audio - j. angielski - Słownictwo 3

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język angielski – Słownictwo 3 Poziom: B1, intermediate (średnio zaawansowany) FISZKI – kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY – doczekał się wersji audio.

  26. Angielski Niezbędne zwroty i wyrażenia

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski Niezbędne zwroty i wyrażenia Audio Kurs Angielski Niezbędne zwroty i wyrażenia uczy 700 zwrotów niezbędnych do swobodnego porozumiewania się. Wszystkie wyrażenia zilustrowano zdaniem lub krótkim dialogiem pokazującym ich użycie w kontekście.

  27. Grecki Kurs Podstawowy

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Grecki Kurs podstawowyprzeznaczony jest dla osób początkujących, zaczynających naukę greckiego oraz wszystkich którzy chcą nauczyć się podstaw tego języka. Kurs polecamy wyjeżdżającym do Grecji do pracy, na studia i, przede wszystkim, w celach turystycznych.

  28. Angielski w korku kompletny kurs podstawowy

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Spędzasz dużo czasu w podróży i chcesz w tym czasie robić coś pożytecznego? Zacznij uczyć się angielskiego. Nawet kilkanaście minut dziennie z naszym kursem pozwoli Ci opanować podstawy i wkrótce zaczniesz porozumiewać się w codziennych sytuacjach.

  29. FISZKI audio j. hiszpański Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język hiszpański Słownictwo 1 Poziom: A1, inicial (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  30. FISZKI audio j. niemiecki Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język niemiecki Słownictwo 1 Poziom: A1, Grundstufe (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  31. FISZKI audio j. niemiecki Słownictwo 2

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język niemiecki Słownictwo 2 Poziom: A2, Grundstufe PLUS (wyższy podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  32. FISZKI audio j. niemiecki Słownictwo 3

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język niemiecki Słownictwo 3 Poziom: B1, Mittelstufe (średnio zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  33. FISZKI audio - j. niemiecki - Słownictwo 4

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język niemiecki – Słownictwo 4 Poziom: B2, Mittelstufe PLUS (wyższy średnio zaawansowany) FISZKI – kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY – doczekał się wersji audio.

  34. Rozmówki polsko-niemieckie

   okladka

   Autor:
   Sylwia Ładzińska

   Ocena:
   0/6

  35. FISZKI audio j. angielski Czasowniki dla zaawansowanych

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   6/6

   FISZKI audio język angielski Czasowniki dla zaawansowanych Poziom: C1/C2, advanced (zaawansowany) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji warto je zatem znać. FISZKI audio to proste zasady i wyraźne nagrania, czyli klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  36. Praktyczny kurs języka niemieckiego

   okladka

   Autor:
   Beata Pawlikowska

   Ocena:
   0/6

   To jest praktyczny kurs języka niemieckiego, który uczy mówienia i rozmawiania. Moja metoda polega na tym, żeby w instynktowny sposób nauczyć się praktycznego posługiwania się językiem obcym.

  37. The Blue Castle. Błękitny zamek w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   Lucy Maud Montgomery, ...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  38. Praktyczny kurs języka angielskiego

   okladka

   Autor:
   Beata Pawlikowska

   Ocena:
   0/6

   To jest praktyczny kurs języka angielskiego, który uczy mówienia i rozmawiania. Moja metoda polega na tym, żeby w instynktowny sposób nauczyć się praktycznego posługiwania się językiem obcym.

  39. FISZKI audio j. włoski Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język włoski Słownictwo 1 Poziom: A1, principiante (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  40. English Vocabulary Master for Advanced Learners - Listen & Learn (Proficiency Level B2-C1)

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik, Dominika...

   Ocena:
   0/6

   Expand your vocabulary and develop your speaking skills at advanced level and speak fluently on various topics. The course contains: 12 topic-based lessons which introduce and consolidate advanced vocabulary 132 carefully prepared exercises which teach correct pronunciation and show how expressio...

  41. Włoski Fiszki mp3 1000 najważniejszych słów i zdań

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Włoski Fiszki mp3 1000 najważniejszych słów i zdań Z Włoski Fiszki MP3: - poznasz 1000 najważniejszych słów wraz z 1000 przykładowych zdań - nauczysz się gotowych wzorców komunikacyjnych - wyćwiczysz wymowę z wysokiej jakości nagraniami wyłącznie native spekerów - wysłuchasz nagrań na dowol...

  42. Anne of Green Gables. Ania z Zielonego Wzgórza w wersji do nauki języka angielskiego

   okladka

   Autor:
   Lucy Maud Montgomery, ...

   Ocena:
   6/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  43. FISZKI audio j. niemiecki Starter

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język niemiecki Starter Poziom: dla absolutnie początkujących Doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z językiem niemieckim. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  44. Rosyjski. Krok dalej

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Rosyjski Krok dalej Posługuj się biegle językiem! Rozmawiaj płynnie i swobodnie. Rozbudowane słownictwo, rozmówki, ciekawostki + nauka wymowy - 220 minut wysokiej jakości nagrań profesjonalni lektorzy - nauka prawidłowej rosyjskiej wymowy - 1500 niezbędnych słów i praktycznych wyrażeń - g...

  45. FISZKI audio j. angielski Słownictwo 4

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Słownictwo 4 Poziom: B2, upper-intermediate (wyższy średnio zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio.

  46. FISZKI audio j. angielski Słownictwo 5

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Słownictwo 5 Poziom: C1, advanced (zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  47. FISZKI audio j. angielski Słownictwo 6

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Słownictwo 6 Poziom: C2, proficiency (poziom biegłości językowej) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  48. FISZKI audio - j. angielski - Starter

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język angielski – Starter Poziom: dla absolutnie początkujących Doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z językiem angielskim. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  1. Szermierz natchniony (#1). Virion. Tom 1. Zamek (Szermierz Natchniony)

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   4/6

   Gdy spotkał Achaję był już Szermierzem Natchnionym - bogiem miecza i wrakiem człowieka. Oto opowieść o tym jak stał się jednym i drugim.

  2. Czarna Góra

   okladka

   Autor:
   Autor Pilipiuk

   Ocena:
   0/6

   Gdzieś w dziczy u stóp Uralu umiera były katorżnik. Jego samotna śmierć staje się początkiem drogi dla dwóch ludzi. Wiekowego zesłańca i kilkunastoletniego chłopaka. Każdy ruszy w inną stronę, a jeden z nich rzuci prawdziwe wyzwanie śmierci.

  3. Limes Inferior

   okladka

   Autor:
   Janusz Andrzej Zajdel

   Ocena:
   0/6

   Limes inferior uznana została przez Stanisława Lema za najoryginalniejszą powieść SF jaką czytał. Opisany tu Argoland to perfidnie doskonale zorganizowany świat komputerowego porządku.

  4. Zapiski stali (#1). Czerwony lotos

   okladka

   Autor:
   Arkady Saulski

   Ocena:
   0/6

   Szczegóły %22Mawiano, że starsze Duchy porywają dzieci, by prać im umysły i szkolić na bezwzględnych wojowników. Twierdzono, że ich dusze zastępuje się demonami, po to by byli bezwzględni w boju, że do ich ciał wplata się zaklęcia.

  5. Pieśń Lodu i Ognia. (I). Gra o tron

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   5.8/6

   W Westeros panują rody, które pod ułudą jedności sprawują władzę. Jednak wystarczy tylko jeden impuls by cała ta konstrukcja pełna kłamstw i wzajemnej niechęci runęła. W krainie mroźnej północy, dzicy ludzie każdego dnia walczą o przetrwanie, a na plecach czują oddech zimnokrwistych potworów.

  6. Problem trzech ciał

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   5/6

   W roku 1967 trwa rewolucja kulturalna w Chinach. Poznajemy młodą dziewczynę Ye Wenjie, córkę wybitnego fizyka zamordowanego przez czerwonogwardzistów. Pracuje przy wycince drzew. Pewnego razu zostaje aresztowana z powodu czytania niedozwolonej książki.

  7. Paradyzja

   okladka

   Autor:
   Janusz Andrzej Zajdel

   Ocena:
   0/6

   Podróż na sztuczną planetę, w którą wyruszył Rinah jest czymś więcej niż wyprawą gotowego na nowe wyzwania dziennikarza. Nie jest to historia prosta, gdyż i sama powieść taką nie jest.

  8. Pan Lodowego Ogrodu (Tom 1). Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1

   okladka

   Autor:
   Jarosław Grzędowicz

   Ocena:
   5.7/6

   Planeta powitała go mgłą i śmiercią. Dalej jest tylko gorzej... Vuko Drakkainen ląduje samotnie na odległej, zamieszkanej przez człekopodobną cywilizację planecie Midgaard. Musi odnaleźć wysłaną tu wcześniej ziemską ekipę badawczą, pod żadnym pozorem nie ingerując w rozwój nieznanej kultury.

  9. Virion 2. Obława

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   5.7/6

   Gdzieś na krańcu imperium Virion znajduje osadę zamieszkałą przez wyrzutków, łotrów i uciekinierów takich samych, jak on. W miejscu, gdzie nikt nikogo nie pyta o przeszłość mógłby znaleźć cichy kąt dla siebie i swojej niezwykłej żony.

  10. Smocza straż. Gniew Króla Smoków. Tom 2

   okladka

   Autor:
   Brandon Mull

   Ocena:
   0/6

   Smocza Straż to ciąg dalszy Baśnioboru - bestsellerowej serii Brandona Mulla.

  11. Otchłań Księga 2

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   5/6

   Czas na ostateczną bitwę. W tym pojedynku, przetrwa tylko jedna strona - ludzka lub demoniczna. Drużyna straceńców staje przed bramami Otchłani. Nie ma już odwrotu, nie ma miejsca na wątpliwości ani czasu na wahanie.

  12. Trylogia Wojen makowych (#2). Republika Smoka

   okladka

   Autor:
   Rebecca Kuang

   Ocena:
   6/6

   Gniew zmieniający duszę w rozszalały ogień, którego nigdy nie da się ugasić. Oto cały świat Rin. Chwyciła los za gardło i wyrwała mu z trzewi swoją przyszłość - dostała się do Akademii Sinegardzkiej a potem dalej, dzień po dniu, walczyła by ją skończyć.

  13. Sybirpunk 3

   okladka

   Autor:
   Michał Gołkowski

   Ocena:
   6/6

   Nigdy nie ma tak dobrze, żeby się wszystko nie rypło. Zmuszony z własnej woli oddać to, co nigdy mu się nie należało, oszukany przez samego siebie, ze złamanym sercem i żebrami, Saszka zwany Chudym musi wziąć się w garść i spróbować odpowiedzieć na pytanie: co się, do ciężkiej Anielki, w ogól...

  14. Trylogia Wojen makowych (#1). Wojna makowa

   okladka

   Autor:
   Rebecca Kuang

   Ocena:
   0/6

   Kiedy jesteś sierotą wojenną świat ma dla ciebie głównie pogardę, odrzucenie, brutalność i ból. Czasem, jeśli akurat masz szczęście, obojętność. Jeśli natomiast do tego jesteś dziewczynką, szczęście ma twoja przybrana rodzina.

  15. Świat Dysku. Muzyka duszy

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   0/6

  16. Konan Destylator

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   6/6

   Jakub Wędrowycz to przerażający wiekowy ochlapus, wiejski egzorcysta, bimbrownik i kłusownik, porażający otoczenie wyglądem, zapachem i kulturą osobistą a raczej jej brakiem. W towarzystwie równie odrażających kumpli pije, produkuje samogon, wdaje się w awantury oraz wypełniając wolę przodków ...

  17. Kroniki Jakuba Wędrowycza

   okladka

   Autor:
   Andrzej Pilipiuk

   Ocena:
   4.5/6

   Zagadka gumofilców. Na wojsławickiej komendzie zostały po nim tylko protokół zatrzymania i gumofilce. Choć zarzuty wobec poszukiwanego Jakuba W. mogą szokować, ma on szacowne grono obrońców.

  18. Cylinder van Troffa

   okladka

   Autor:
   Janusz Andrzej Zajdel

   Ocena:
   0/6

   "Cylinder..." można nazwać książką uniwersalną i wielowarstwową. Dlaczego? Zaczynając od oczywistych konotacji klasyczna powieść science fiction, genialna w swoim pomyśle i formie.

  19. Pustynna włócznia. Księga 2

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   4.5/6

   Arlen nie żyje... Tamtej nocy zginął bym ja mógł żyć dalej. Czasami Posłaniec musi powiedzieć ludziom to, czego nie chcieliby usłyszeć. Czasami śmierć jest lepsza od prawdy.

  20. Pustynna włócznia. Księga 1

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   4.7/6

   Sto tysięcy ludzi walczących ramię w ramię liczy się o wiele więcej niż sto milionów kulących się ze strachu. Dlaczego cierpimy? Przez alagai! Dlaczego Hannu Pash jest konieczna?

  21. Kroniki Diuny (#1). Diuna

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5/6

   Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora Szaddama IV rządzący Diuną Harkonnenowie opuszczają planetę, swe największe źródło dochodów.

  22. Dallas '63

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5.3/6

   W tej książce Stephen King odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Dallas 63 to trzymająca w napięciu, napisana z rozmachem powieść, która perfekcyjnie łączy wątki obyczajowe, kryminalne i fantastyczne.

  23. Pieśń Lodu i Ognia. (#3). Nawałnica mieczy t.1 Stal i śnieg

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   6/6

   Kolejna, trzecia już część sagi Pieśń Lodu i Ognia. George R. R. Martin oddaje czytelnikom napisaną z rozmachem książkę, w której poznajemy dalsze losy znajomych bohaterów. Po krwawej i strasznej wojnie, która podzieliła Siedem Królestw, bezlitosna zima zbliża się wielkimi krokami.

  24. Imperium Achai (#1). Virion. Wyrocznia

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   5.5/6

   Virion - szermierz natchniony, który wraz dwudziestoma innymi straceńcami pokonał legion Moy - raptem tysiąc doświadczonych weteranów. Jak chłopak z dobrego domu został bezlitosną maszyną do zabijania?

  25. Wyjście z cienia

   okladka

   Autor:
   Janusz Andrzej Zajdel

   Ocena:
   0/6

   Uczynił Zajdel z konwencji science-fiction narzędzie do przekazywania swej wiedzy o świecie i do zapisania świadectwa. Trudno dziś jednoznacznie powiedzieć , czy zostawił nam dzieło wieczne lub choćby tylko trwałe.

  26. Achaja - tom 3

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   6/6

   Cesarstwo Luan atakowane jest przez królestwo Troy i armię niewielkiego Arkach. Wydawałoby się, że z oddziałami tego ostatniego rozprawi się bardzo szybko. Nikt w Luan nie sądzi, że cokolwiek może zachwiać potęgą Tradycji i Zakonu.

  27. Wydech

   okladka

   Autor:
   Ted Chiang

   Ocena:
   0/6

   W tych dziewięciu zdumiewająco oryginalnych, prowokujących i wzruszających opowiadaniach Ted Chiang rozważa niektóre z najstarszych pytań stawianych przez ludzkość, a także inne, zupełnie nowe pytania, które mogły przyjść na myśl wyłącznie jemu.

  28. Malowany człowiek. Księga 1

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   5/6

   Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc. Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań.

  29. Igrzyska śmierci (tom 1). Igrzyska śmierci

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.4/6

   Na zgliszczach ziemi, niegdyś zwanej Ameryką Północną leży państwo Panem, błyszczący Kapitol otoczony przez dwanaście okolicznych dystryktów. Dawno temu dystrykty zbuntowały się, wzniosły rebelię, którą przegrały i zostały okrutnie ukarane.

  30. Piknik na skraju drogi

   okladka

   Autor:
   Arkadij Strugacki, Bor...

   Ocena:
   6/6

   Klasyka światowej fantastyki. Arkadij i Borys Strugaccy to klasycy radzieckiego science fiction. Ich powieści doczekały się miana kultowych, przetłumaczono je na kilkadziesiąt języków, są regularnie wznawiane na całym świecie.

  31. Rok 1984

   okladka

   Autor:
   George Orwell

   Ocena:
   3/6

   Futurystyczna antyutopia o licznych podtekstach politycznych - najgłośniejsze dzieło Georga Orwella, z biegiem czasu nabrało proroczy wymiar. Powieść opisuje Londyn w niezbyt odległej przyszłości, gdzie życie jednostek zostaje podporządkowane wszechpotężnej władzy państwa.

  32. Bajki robotów

   okladka

   Autor:
   Stanisław Lem

   Ocena:
   0/6

  33. Katedra

   okladka

   Autor:
   Jacek Dukaj

   Ocena:
   6/6

   Niebezpiecznie jest za bardzo się zapatrzyć Planetoidy w układzie gwiazdy Lévie. Wypadek zmusza holownik Sagittarius do schronienia się na jednej z nich. Zapasów tlenu nie starczy jednak dla wszystkich.

  34. Człowiek z Wysokiego Zamku

   okladka

   Autor:
   Philip K. Dick

   Ocena:
   6/6

  35. Kroniki Diuny (#2). Mesjasz Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5/6

   Mesjasz Diuny to wspaniała kontynuacja pierwszej części cyklu. Tym razem autor skupia się przede wszystkim na postaci Paula. Frank Herbert ukazuje całe spektrum jego władzy, ale również człowieczeństwa.

  36. Imperium Achai (#4). Virion 4. Szermierz

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   6/6

   Na życie Viriona i Niki czyha zbyt wielu wrogów, by ucieczka mogła trwać w nieskończoność. Obława jest coraz bliżej, już słychać jazgot psów i tętent kopyt.

  37. Imperium Achai (#3). Virion 3. Adept

   okladka

   Autor:
   Andrzej Ziemiański

   Ocena:
   6/6

   Virion po raz kolejny staje twarzą w twarz z przeznaczeniem. Przeznaczenie, w osobie Horecha, nie poderżnęło mu jednak gardła, a jedynie zażądało wódki. Stary Szermierz Natchniony zobaczył w młodym uciekinierze coś, co wyrwało go z pijackiego marazmu.

  38. Pan Lodowego Ogrodu (Tom 4). Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4

   okladka

   Autor:
   Jarosław Grzędowicz

   Ocena:
   5/6

   Świat lodowego ogrodu Władza uzależnia, szczególnie w połączeniu z magią. Wyobraź sobie, że stałeś się bogiem ktoś miałby cię tego stanu pozbawić? No fuckin way! Nie liczą się sentymenty, dobro wspólne, misja i przyjaźń.

  39. Pieśń Lodu i Ognia. (V). Taniec ze smokami cz. 2

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   6/6

   Śmierć w dalszym ciągu zbiera swe krwawe żniwo. Mimo końca wielkiej bitwy los Siedmiu Królestw wciąż jest niepewny. Co pocznie Daenerys na wschodzie, która mimo wielu przeciwieństw włada miastem powstałym z pyłu i śmierci.

  40. Opowieści z Narnii (#2). Opowieści z Narnii. Tom 2. Książę Kaspian

   okladka

   Autor:
   C.S. Lewis

   Ocena:
   4/6

   W życiu znanych nam z tomu Lew, Czarownica i stara szafa bohaterów upłynąl rok, w świecie Narnii natomiast 1300 lat! Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja - młodzi bohaterowie opowieści - spieszą na pomoc prawowitemu władcy Narnii, księciu Kaspianowi, który toczy śmiertelny bój o prawo do tronu.

  41. Wojna w blasku dnia. Księga II

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   6/6

   Peter V. Brett jest dziś tak rozpoznawalnym autorem jak George R. R. Martin, Robert Jordan i Terry Brooks. Powieści z cyklu demonicznego Malowany człowiek, Pustynna włócznia i Wojna w blasku dnia podbiły już księgarskie rynki całego świata.

  42. Malowany człowiek. Księga 2

   okladka

   Autor:
   Peter V. Brett

   Ocena:
   5.3/6

   Czy znękana ludzkość znajdzie w sobie dość siły, by stanąć naprzeciw otchłańców z uniesioną głową? Przecież od wieków potrafi się tylko chować za murami ochronnych runów Jedynie w odległej Krasji ludzie wypowiedzieli demonom otwartą wojnę.

  43. Wieczna wojna

   okladka

   Autor:
   Joe Haldeman

   Ocena:
   6/6

   Znakomita powieść należąca do kanonu literatury SF. Łączy pełen rozmachu obraz przyszłego konfliktu z wizjonerskim i ponadczasowym spojrzeniem na człowieka i zmiany wywołane przez wojnę.

  44. Poniedziałek zaczyna się w sobotę

   okladka

   Autor:
   Arkadij Strugacki, Bor...

   Ocena:
   0/6

   Klasyka światowej fantastyki. Arkadij i Borys Strugaccy to klasycy radzieckiego science fiction. Ich powieści doczekały się miana kultowych, przetłumaczono je na kilkadziesiąt języków, są regularnie wznawiane na całym świecie.

  45. Na ostrzu noża. Ruchomy Chaos

   okladka

   Autor:
   Patrick Ness

   Ocena:
   0/6

   Pierwszy tom bestsellerowej trylogii Patricka Nessa. Na podstawie książki został nakręcony film z Daisy Ridley i Tomem Hollandem w rolach głównych, który wejdzie na ekrany kin w marcu 2021 roku.

  46. Ultima

   okladka

   Autor:
   Stephen Baxter

   Ocena:
   6/6

   Na planecie Per Ardua krążącej wokół gwiazdy Proxima odkryto artefakty obcych - Włazy, które pozwalają ludziom pokonywać lata świetlne, jakby wkraczali do innego pokoju. Ale ta nowo odkryta łatwość podróżowania w przestrzeni ma konsekwencje.

  47. Tajemniczy Tunel. Skarb Troi

   okladka

   Autor:
   Olaf Fritche

   Ocena:
   0/6

   Podróż w czasie to świetna zabawa! Cykl TAJEMNICZY TUNEL. Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, których spotykają niesamowite przygody. Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do starożytności!

  48. Ubik

   okladka

   Autor:
   Philip K. Dick

   Ocena:
   5.3/6

  49. Mort

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   6/6

   Nawet Śmierć czasem potrzebuje wakacji. Na Świecie Dysku, który jest jedyną płaską planetą we wszechświecie kościsty strażnik klepsydry życia uświadamia sobie, że tylko jedno może dać mu chwilę wytchnienia: terminator.

  50. Ziemiomorze. (#1). Czarnoksiężnik z Archipelagu

   okladka

   Autor:
   Ursula K. Le Guin

   Ocena:
   6/6

   Pierwszy tom jednego z najznakomitszych cykli literatury fantasy! Historia o naukach pobieranych przez młodzieńca z wymyślonej krainy u mędrców, którzy posiedli kunszt czarnoksięski.

  1. Tylko rok

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward

   Ocena:
   6/6

   Powszechnie uważa się, że studia są czasem beztroski. Jednak w przypadku Teagan początek drugiego roku zupełnie nie pasował do tego opisu. Wszystko szło źle. Dziewczyna nie dostała się na zajęcia z chemii, na których jej zależało, dowiedziała się również, że przez rok w jej domu będzie mieszkał z...

  2. Prawo mafii. Pierwsza polska antologia mafijna

   okladka

   Autor:
   K.N. Haner, Kinga Litk...

   Ocena:
   5.8/6

   Gdy popularne polskie autorki z grupy literackiej Euforia spotkają się razem w kawiarni, a naprzeciw nich usiądzie wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna o włoskim typie urody… W perfekcyjnie skrojonym garniturze, koszuli bez krawata i z kilkudniowym zarostem na twarzy… Gdy mężczyzna ten ...

  3. ...i wtedy cię poznałem

   okladka

   Autor:
   K. Bromberg

   Ocena:
   0/6

   Obietnica złożona umierającemu ojcu stała się dla Jacka Suttona przygniatającym zobowiązaniem. Mężczyzna przyrzekł naprawić błędy, które popełnił, i krzywdy, które wyrządził. Miało to trwać tylko pół roku, ale od początku wyglądało źle.

  4. Bad Boys Bring Heaven

   okladka

   Autor:
   C.S. Riley

   Ocena:
   5.7/6

   Hope Ciredman kroczy przez życie, jakby nie miała nic do stracenia. Oziębłość i beznamiętna twarz to jej maska. Arogancja to sposób bycia. A buntowniczy charakter to prawdziwy magnes ściągający kłopoty.

  5. Claimed. Romans mafijny

   okladka

   Autor:
   Alicja Skirgajłło

   Ocena:
   5.9/6

   Związek Holly i Declana rozkwita. Była agentka znalazła wreszcie ukojenie u boku przystojnego gangstera. Wydaje się, że pod wpływem uczucia także mafioso stał się innym człowiekiem.

  6. Sprośne listy

   okladka

   Autor:
   Vi Keeland, Penelope Ward

   Ocena:
   6/6

   Griffin Quinn był moim korespondencyjnym powiernikiem z dzieciństwa, angielskim chłopcem, od którego różniło mnie wszystko. Z biegiem lat, wraz z setkami napisanych listów, staliśmy się najlepszymi przyjaciółmi — dzieliliśmy się najgłębszymi, najmroczniejszymi sekretami i zbudowaliśmy więź,...

  7. Wróg mojego brata

   okladka

   Autor:
   Caroline Angel

   Ocena:
   6/6

   Zaaranżowane małżeństwo? To w XXI wieku raczej rzadko spotykane, nawet wśród rodzin królewskich. Ale Shannon Foster, chociaż nie jest królową, nie przejmuje się takimi drobiazgami. Skoro postanowiła, że jej wnuczka Abby w dniu osiemnastych urodzin poślubi Nigela, swojego przyjaciela z dzieciństwa...

  8. Pokonany

   okladka

   Autor:
   Alicja Skirgajłło

   Ocena:
   5.8/6

   Shade, czyli cień. Nie wszyscy wierzą w magię imion, ale Shade Brewer czuje, że to, które nadano mu w dzieciństwie, naznaczyło jego życie. Mrokiem, smutkiem. Cieniem. Znaleziony jako niemowlę na śmietniku, tułający się od jednej rodziny zastępczej do drugiej, wszędzie zamiast miłości napotykał ni...

  9. Trapped. Romans mafijny

   okladka

   Autor:
   Alicja Skirgajłło

   Ocena:
   5.7/6

   Bracia Declan i Joshua z pewnością do słabych nie należą. Declanowi maniery dżentelmena nie przeszkadzają w kierowaniu gangiem - jest miłośnikiem opery, znawcą sztuki, erudytą, prawnikiem, a także handlarzem narkotyków, z zimną krwią eliminującym wszystkich, którzy staną mu na drodze.

  10. Serce diabła. Forge #3

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   6/6

   Dla Jericha sięgnięcie po kolejną ślicznotkę było równie oczywiste jak władza, którą sprawował żelazną ręką. Tym razem jednak nie chodziło tylko o seks. Wymuszone małżeństwo miało być grą, której celem było zdobycie większej władzy i pieniędzy.

  11. Szczęście diabła. Forge #2

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5.6/6

   Jericho Forge wtargnął w życie Indii jak tornado. Zapragnął jej na własność, jak nowej zabawki. I dostał ją. Ona oddała mu wolność za coś, co było dla niej nieskończenie cenne. Nie potrafiła jednak po prostu go znienawidzić.

  12. Przebudzenie Morfeusza

   okladka

   Autor:
   K. N. Haner

   Ocena:
   4.9/6

   Po zniknięciu Adama Cassandra względnie uporządkowała swoje życie. Znów zamieszkała w Toronto, a iskierką nadziei jest dla niej synek — Tommy. Dziewczyna pragnie zapomnieć o przeszłości, ale nie potrafi.

  13. Pakt z diabłem. Forge

   okladka

   Autor:
   Meghan March

   Ocena:
   5.6/6

   Niestety, zakład z Forge’em nie był dobrym pomysłem. Kobieta spodziewała się, że w ten sposób wygra dziesięć milionów dolarów, pieniądze, od których tak wiele zależało. Jednak tym razem przegrała.

  14. Sny Morfeusza

   okladka

   Autor:
   K.N. Haner

   Ocena:
   5.7/6

   Cassandra Givens od zawsze nie ma szczęścia do facetów. Jej przelotne romanse za każdym razem kończą się złamanym sercem, a wybuchowy charakter, impulsywność oraz zgryźliwe poczucie humoru często wpędzają ją w kłopoty.

  15. Warta ryzyka. Życiowi bohaterowie

   okladka

   Autor:
   K. Bromberg

   Ocena:
   5.6/6

   To trzeci tom serii Życiowi bohaterowie, w której znalazły się niezwykłe historie przystojnych braci w mundurach. Trzeci z nich, Grayson Malone, ma za sobą paskudną przeszłość. Jako młody chłopak zakochał się bez pamięci w dziewczynie, która nie była warta jego uczuć.

  16. Zły czas

   okladka

   Autor:
   K. N. Haner

   Ocena:
   5.4/6

   Wszystko, co mi się przydarzyło, było jak senny koszmar. Trafiłam w sam środek mafijnego piekła. Chwilowe poczucie bezpieczeństwa było dla mnie zgubne. Wierzyłam, że David mi pomoże, ale on mnie oszukał.

  17. Płonąca namiętność. Życiowi bohaterowie

   okladka

   Autor:
   K. Bromberg

   Ocena:
   5.5/6

   Książki tej serii opowiadają historie trzech braci Malone. Drugi z nich, Grady, jest strażakiem, odważnym, charyzmatycznym i pewnym siebie, a przy tym seksownym i przystojnym. Nie jest jednak szczęśliwy.

  18. Bentley. Prywatne imperium #1

   okladka

   Autor:
   Melanie Moreland

   Ocena:
   5/6

   Trzech młodych mężczyzn spotyka się na uniwersytecie, gdzie rodzi się między nimi przyjaźń na całe życie. Ich przeszłość wpływa na to, jacy są teraz, ale to teraźniejszość kształtuje ich przyszłość.

  19. Sponsor. Tom 2

   okladka

   Autor:
   K. N. Haner

   Ocena:
   5.3/6

   Nieszczęśliwy wypadek odebrał Kalinie zdrowie. Wyczerpująca rehabilitacja, opieka nad młodszą siostrą Sabriną, złamane serce i niedaleka przeszłość nie dają jej ani chwili wytchnienia.

  20. Zakazany układ

   okladka

   Autor:
   K.N.Haner

   Ocena:
   5.4/6

   W tym samym momencie, w którym dziewczyna zamierza odebrać sobie życie, miejscowi gangsterzy wykonują brutalną egzekucję, której Nicole staje się przypadkowym świadkiem. Zamiast umrzeć, trafia prosto do domu mafiosa — Marcusa Accardo.

  21. Sponsor. Tom 1

   okladka

   Autor:
   K.N.Haner

   Ocena:
   5.1/6

   Kalina wiedzie niemal idealne życie. Ma cudownych rodziców, energiczną rezolutną siostrę i wiele planów na przyszłość. Oprócz tego nie wdaje się w relacje damsko-męskie, bo najnormalniej w świecie nie ma na to ani czasu, ani ochoty.

  22. W kajdankach miłości. Życiowi bohaterowie

   okladka

   Autor:
   K. Bromberg

   Ocena:
   5.7/6

   Kiedy spotkali się ponownie, byli zupełnie innymi ludźmi. Ona stała się piękną kobietą, pełną życia, zuchwałą i odważną. On natomiast przeobraził się w atrakcyjnego mężczyznę noszącego policyjny mundur.

  23. Lead. Stage Dive

   okladka

   Autor:
   Kylie Scott

   Ocena:
   5.5/6

   Lena to chłodna i zdeterminowana realistka. Bardzo się stara, aby przystojny i sławny szef nie zawrócił jej w głowie. Tymczasem Jimmy, który do tej pory zawsze dostawał to, czego chciał, najwyraźniej ma wielką ochotę nieco ocieplić tę zawodową relację.

  24. Mieszkając z wrogiem

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward

   Ocena:
   5.3/6

   Spotkanie po latach okazało się koszmarem. Złośliwości, wzgarda, drwiny na każdym kroku. Dziewczyna Justina, Jade, na próżno starała się załagodzić sytuację i doprowadzić do normalnych stosunków.

  25. Złe miejsce

   okladka

   Autor:
   K. N. Haner

   Ocena:
   5.6/6

   Znalazła się w złym miejscu i czasie, a tam był On. Człowiek, który ją zniewolił. I pokochał.

  26. Aiden. Prywatne imperium #2

   okladka

   Autor:
   Melanie Moreland

   Ocena:
   5.4/6

   Aiden, Bentley i Maddox spotkali się na uniwersytecie. Jako że spędzali ze sobą sporo czasu, szybko się polubili - tak narodziła się wielka przyjaźń. Później jednak ich drogi się rozeszły.

  27. Dzień, w którym powrócił

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward

   Ocena:
   5.2/6

   Po dziesięciu latach niespodziewany przypadek sprawił, że Raven przyjęła propozycję pracy w domu rodziców dawnego ukochanego. Nie była to rozsądna decyzja, ale dziewczyna czuła, że nie może postąpić inaczej.

  28. Zgryźliwe wiadomości

   okladka

   Autor:
   Vi Keeland, Penelope Ward

   Ocena:
   5.6/6

   Wszystko potoczyłoby się inaczej, gdyby narzeczony Charlotte Darling, Todd, nie okazał się niewiernym sukinsynem. Charlotte po zamążpójściu z pewnością zmieniłaby się w nadętą snobkę, a potem żyłaby długo i szczęśliwie.

  29. Park Avenue

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward, Vi Keeland

   Ocena:
   6/6

   Hollis LaCroix przyzwyczaił się, że ma władzę i duże pieniądze. Nie znosił kobiet, które miały sekrety. Nie przepadał też za tupetem i ciętym językiem. Ślicznotka, która uszkodziła mu samochód, a chwilę potem, starając się o posadę niani jego bratanicy, wygarnęła mu od serca, natychmiast spotkała...

  30. Zbuntowany dziedzic

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward, Vi Keeland

   Ocena:
   5.9/6

   Gia jednak nie uciekła gdzie pieprz rośnie. Została w barze. Szybko zbliżyła się do Rusha i jeszcze szybciej się w nim zakochała. Odkryła, że jest wspaniałym mężczyzną skrywającym się za maską wrednego szefa.

  31. Sentymentalna bzdura

   okladka

   Autor:
   Ludka Skrzydlewska

   Ocena:
   5.5/6

   Dziewczyna została zaproszona na ślub starszej siostry — i ma poważny kłopot. Wizyta w rodzinnych stronach to powrót do historii, o której od pięciu lat próbuje zapomnieć. Za smutną przeszłością Veroniki stoi konkretna osoba, niejaki Carter, drapieżca seksualny z rodu o szerokich koneksjach.

  32. Mój książę

   okladka

   Autor:
   Julia Quinn

   Ocena:
   4/6

   Daphne Bridgerton jest urocza i inteligentna, z jakiegoś powodu jednak mężczyźni traktują ją tylko jako przyjaciółkę i nie widać wokół niej roju zalotników. Żaden z londyńskich amantów nie poprosił jeszcze o jej rękę, o czym Daphne skrycie od dawna marzy.

  33. Pojednanie. Niegodziwe Rozrywki #2

   okladka

   Autor:
   K. Bromberg

   Ocena:
   5.2/6

   Ryker Lockhart, znany prawnik specjalizujący się w wywlekaniu brudów i wykorzystywaniu najintymniejszych sekretów podczas rozwodów, nigdy nie miał problemu z namówieniem ładnej kobiety na seks bez zobowiązań.

  34. Romans po brytyjsku

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward, Vi Keeland

   Ocena:
   5.6/6

   Bridget Valentine doskonale zdaje sobie z tego sprawę i choć wpadli sobie w oko z Simonem Hogiem, młodym i wyluzowanym lekarzem, postanawia trzymać go na dystans. Zwłaszcza że wymiana ich pierwszych spojrzeń nastąpiła w niecodziennych okolicznościach: przy usuwaniu haczyka wędkarskiego z pośladka...

  35. Gdy skończy się sierpień

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward

   Ocena:
   5.8/6

   Rok temu Heather Chadwick miała jeszcze naście lat i sporo planów na przyszłość. Niestety, wszystko się zmieniło. I to na gorsze. Jej ukochany zdradził ją przy pierwszej lepszej okazji, a starsza siostra Opal popełniła samobójstwo.

  36. Zbuntowane serce

   okladka

   Autor:
   Penelope Ward, Vi Keeland

   Ocena:
   5.5/6

   Uczucie, które niespodziewanie narodziło się między nią a Rushem, okazało się czymś mocniejszym od zwykłej letniej miłostki, lecz nie było im dane po prostu cieszyć się swoją miłością.

  37. Sposób na Francuza

   okladka

   Autor:
   Alicja Skirgajłło

   Ocena:
   5.2/6

   Polka i Francuz. Oboje młodzi, oboje piękni, ale poza tym zupełnie różni, jak ogień i woda — jednak złośliwym zrządzeniem losu skazani na współpracę. Od pierwszego spotkania, podczas którego Theo omyłkowo bierze Aurelię za tancerkę go-go, to znajomość przesycona wzajemną niechęcią.

  38. Przeklęty kontrakt

   okladka

   Autor:
   Melanie Moreland

   Ocena:
   0/6

   Niebieskooka, drobna Katharine Elliot była osobistą sekretarką Richarda. Nie cierpiała tego zajęcia i nie znosiła swojego szefa — z wzajemnością. Dla Richarda była „pieprzonym ideałem”.

  39. Dymitr. Jej rosyjski obrońca #2

   okladka

   Autor:
   Roxie Rivera

   Ocena:
   5.5/6

   Dymitr był kiedyś żołnierzem, służył w rosyjskich siłach specjalnych. Po tym okresie pozostały mu liczne blizny i garść okropnych wspomnień. Ten groźny i silny mężczyzna o stalowych mięśniach i twardym charakterze był zarazem mądry, opanowany i przezorny, dlatego swoją przyszłość w Houston budowa...

  40. Patron

   okladka

   Autor:
   Eliana Lascaris

   Ocena:
   5.2/6

   Gdy Felicia Andrews przekroczyła próg renomowanej firmy prawniczej Köster & Thompson, poczuła, że właśnie spełniają się jej marzenia. Od zawsze chciała być świetną prawniczką, a teraz, tuż po studiach, rozpoczynała pracę w jednej z najlepszych kancelarii w mieście.

  41. Zabójcza gra

   okladka

   Autor:
   Caroline Angel

   Ocena:
   5.8/6

   Życie Neve Campbell w ciągu kilku godzin kompletnie się rozsypuje. Dziewczyna traci grunt pod nogami, kiedy odkrywa, że chłopak zdradza ją z jej najlepszą przyjaciółką. Co gorsza, nakryty na gorącym uczynku, ukazuje swoje prawdziwe oblicze - bezwzględnego brutala.

  42. Negatyw szczęścia. Fine

   okladka

   Autor:
   Ludka Skrzydlewska

   Ocena:
   5.6/6

   Nieoczekiwanie życiem zawodowym Sashy po raz kolejny wstrząsnęły silne turbulencje. Dziewczynę zwolniono z mediolańskiego domu mody Di Volpe pod zarzutem przekazywania konkurencji poufnych danych.

  43. Ściema

   okladka

   Autor:
   K. Bromberg

   Ocena:
   5.2/6

   Na skutek nieprzewidzianych okoliczności i dwóch kłamstw dziewczyna otrzymuje od Zane’a niecodzienną propozycję zatrudnienia. Ma udawać jego ukochaną i promować wraz z nim portal randkowy.

  44. Milioner i bogini

   okladka

   Autor:
   Vi Keeland, Penelope Ward

   Ocena:
   5/6

   Dex od razu zrozumiał, że przypadek zetknął go z absolutnie wyjątkową kobietą. Była śliczna, odważna i pełna ognistego temperamentu, a dodatkowo doskonale wiedziała, czego chce. Przy okazji zdradziła mu, że nie znosi ludzi pokroju Dextera Truitta — zbyt bogatych i snobistycznych, a przy tym...

  45. Negatyw szczęścia. Inizio

   okladka

   Autor:
   Ludka Skrzydlewska

   Ocena:
   5.8/6

   Czy początkująca adeptka zawodu może otrzymać lepszą posadę od stanowiska asystentki fotografa w mediolańskim domu mody? Oczywiście, że nie! Sasza powinna przyjąć ofertę z pocałowaniem ręki.

  1. Kłamczuch

   okladka

   Autor:
   Jędrzej Pasierski

   Ocena:
   0/6

   Komisarz Nina Warwiłow wraca w Beskid Niski. Razem z córką Milą planuje spędzić spokojny urlop w sielskiej wsi Pyrowa. Odpoczynek zostaje niespodziewanie zakłócony, gdy jeden z mieszkańców pada ofiarą morderstwa.

  2. Czerwony świt

   okladka

   Autor:
   Jędrzej Pasierski

   Ocena:
   4.5/6

   20 marca 2015 roku cała Polska wpatruje się w niebo i podziwia zaćmienie słońca. W tym czasie w swoim lofcie na warszawskiej Pradze umiera Sara Kosowska wzięta aktorka młodego pokolenia.

  3. Srebrne skrzydła

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   0/6

   Po zakończeniu toksycznego związku Faye zbudowała sobie nowe życie za granicą, były mąż Jack odbywa karę więzienia, a firma Revenge odnosi sukcesy i właśnie ma wejść na rynek amerykański.

  4. Piętno

   okladka

   Autor:
   Przemysław Piotrowski

   Ocena:
   5.7/6

   Igor Brudny to twardy, warszawski glina, który woli nie wracać do swojej przeszłości. Tym razem może jednak nie mieć innego wyjścia. Zielona Góra. Mężczyzna bliźniaczo podobny do Brudnego jest poszukiwany w sprawie wyjątkowo brutalnego morderstwa.

  5. Cherub

   okladka

   Autor:
   Przemysław Piotrowski

   Ocena:
   5.5/6

   Przeszłość upomni się o niego po raz ostatni. Zielonogórskie lato przerywa kolejna zbrodnia. Prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko okaleczony i zamordowany. W tym samym czasie komisarz Igor Brudny otrzymuje pamiątkę z przeszłości.

  6. Fjällbacka (#1). Księżniczka z lodu

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4.9/6

   W spokojnej, małej miejscowośći na zachodnim wybrzeżu Szwecji ginie dziewczyna. Alex była atrakcyjną i bogatą mieszkanką miasteczka Fjällbaka. W jednym z domów społeczności, w której każdy się zna, odkryto jej zwłoki.

  7. Operacja Singe

   okladka

   Autor:
   Marcin Faliński, Marek...

   Ocena:
   4/6

   Wenezuela, rok 2013. Oficerowie polskiej Agencji Wywiadu wspólnie z CIA mają zinfiltrować tajemnicze obiekty znajdujące się na Karaibach. Sytuacja komplikuje się, gdy Marcin Łodyna i Magdalena Sierpecka natykają się na wysoko postawionych funkcjonariuszy rosyjskich służb.

  8. David Hunter (Tom 1). Chemia śmierci

   okladka

   Autor:
   Simon Beckett

   Ocena:
   0/6

   Minęły trzy lata, odkąd David Hunter, wybitny antropolog sądowy, przeprowadził się do prowincjonalnego miasteczka, uciekając przed londyńskim zgiełkiem, swoją pracą i tragedią życiową, która go spotkała.

  9. Królestwo

   okladka

   Autor:
   Jo Nesb

   Ocena:
   5.7/6

   W norweskiej wiosce gdzieś w górach mechanik Roy wiedzie spokojne, proste życie. Kiedy jego przedsiębiorczy brat Carl wraca po latach z propozycją budowy hotelu, odżywają mroczne sekrety ich dzieciństwa i czasu dorastania.

  10. Człowiek nietoperz

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   3.2/6

   Akcja dzieje się w Australii, gdzie mężczyzna bada sprawę zabójstwa swojej rodaczki Inger Holter. Kobieta prawdopodobnie padła ofiarą seryjnego mordercy. Pomagać będzie mu będzie miejscowy policjant, który jest Aborygenem.

  11. Harry Hole (#12). Nóż

   okladka

   Autor:
   Jo Nesb

   Ocena:
   6/6

   Harry Hole wrócił do punktu wyjścia: znowu pije, Rakel wyrzuciła go z domu, ponownie mieszka przy Sofies gate. Pewnego dnia budzi się z obezwładniającym kacem, a na dłoniach i ubraniu ze zdumieniem spostrzega ślady krwi.

  12. Odwet

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5.7/6

   Tajemnicze śmierci polskich agentów wzbudzają zainteresowanie Rosjan. Pułkownik GRU Arsen Fiedotow bacznie śledzi sytuację na polskiej scenie politycznej. Stawka jest szczególnie wysoka zbliżają się wybory parlamentarne.

  13. Sfora

   okladka

   Autor:
   Przemysław Piotrowski

   Ocena:
   5.5/6

   Zima. W lesie nieopodal Zielonej Góry odnaleziona zostaje ręka. Wstępne oględziny wskazują, że została ona odgryziona przez człowieka. Atmosfera niepokoju w mieście narasta. W mediach pojawiają się pogłoski o grasującym w okolicach wilkołaku.

  14. Pakiet: Piętno/Sfora/Cherub

   okladka

   Autor:
   Przemysław Piotrowski

   Ocena:
   0/6

   MROCZNA I BRUTALNA TRYLOGIA KRYMINALNA: %22PIĘTNO%22 Igor Brudny to twardy, warszawski glina, który woli nie wracać do swojej przeszłości. Tym razem może jednak nie mieć innego wyjścia.

  15. Nielegalni

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5/6

  16. Policja

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   6/6

   Oficer policji zostaje odnaleziony martwy w miejscu morderstwa sprzed lat, które badał ale nie wyjaśnił. Po pewnym czasie dwóch kolejnych policjantów spotyka ten sam los.

  17. Cormoran Strike prowadzi śledztwo (#4). Zabójcza biel

   okladka

   Autor:
   Robert Galbraith

   Ocena:
   6/6

   Billy, zdesperowany młody mężczyzna, przychodzi do agencji Cormorana Strikea, by prosić o wyjaśnienie okoliczności zbrodni, którą widział w dzieciństwie.

  18. Millennium (#1). Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (#1)

   okladka

   Autor:
   Stieg Larsson

   Ocena:
   5.4/6

   Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika jak kamień w wodę. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera.

  19. Zranić marionetkę

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Grochola

   Ocena:
   4.5/6

   Warszawa, tu i teraz. W luksusowym apartamencie odnalezione zostaje ciało znanego biznesmena. Po oględzinach miejsca zdarzenia policja ogłasza, iż było to samobójstwo. Gdy jednak wkrótce dochodzi do kolejnych tajemniczych zgonów, śledczy muszą wziąć pod uwagę, że za wszystkim może stać morderca.

  20. Millennium (#3). Zamek z piasku, który runął (#3)

   okladka

   Autor:
   Stieg Larsson

   Ocena:
   6/6

   Trzecia i ostatnia część serii %22Millennium%22 zaczyna się w miejscu, w którym kończy się Dziewczyna, która igrała z ogniem. Lisbeth Salander przeżywa próbę pogrzebania żywcem, jej kłopoty się jednak na tym nie kończą .

  21. Saga o policjantach z Lipowa. Łaskun

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   4.3/6

   Łaskun to już szósty tom przygód policjantów z Lipowa. W domu pewnego bezrobotnego sędziego dochodzi do makabrycznego odkrycia. Sprawca stworzył postać składającą się z rozczłonkowanych zwłok prawnika i nieznanej kobiety.

  22. Karaluchy

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   4.9/6

   Policjant Harry Hole wyrusza w dalekie strony by rozwiązać kolejną zagadkę. Tym razem trafia do Tajlandii pełnej świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go go.

  23. Dallas '63

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5.3/6

   W tej książce Stephen King odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Dallas 63 to trzymająca w napięciu, napisana z rozmachem powieść, która perfekcyjnie łączy wątki obyczajowe, kryminalne i fantastyczne.

  24. Zamęt

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5.4/6

   Słuchowisko w znakomitej aktorskiej obsadzie! 59 najlepszych polskich głosów w superprodukcję na podstawie powieści Zamęt. Reżyseria: Janusz Kukuła Występują: Narrator - Krzysztof Gosztyła Dima Grzegorz Damięcki Monika - Marta Żmuda Trzebiatowska Pułkownik Roman Leski - Andr...

  25. Pierwszy śnieg

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.7/6

   Jest listopad i w Oslo spadł pierwszy śnieg. Po powrocie z pracy Brite Becker widzi przed swoim domem bałwana i chwali syna i i męża za wykonane dzieło. Jednak okazuje, że to nie oni są jego twórcami.

  26. Pancerne serce

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.7/6

   Harry Hole, genialny śledczy aktualnie nie w formie. Przebywa w Hongkongu, gdzie w oparach opium próbuje zapomnieć o spustoszeniach, które w jego życiu dokonał Bałwan.

  27. Sierpniowy żar

   okladka

   Autor:
   Andrea Camilleri

   Ocena:
   5.5/6

  28. Fjällbacka (#2). Kaznodzieja

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4.5/6

  29. Dom czwarty

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   4.3/6

   Była policjantka Klementyna Kopp po czterdziestu latach wraca w rodzinne strony, które kryją nie jeden sekret. Na prośbę matki ma przyjrzeć się sprawie pewnego morderstwa. Jednak w drodze na miejsce znika bez śladu.

  30. Szóste dziecko

   okladka

   Autor:
   J.D. Barker

   Ocena:
   6/6

   OJCZE, PRZEBACZ MI Taką tajemniczą wiadomość zostawiono przy każdym z ciał odnalezionych w Chicago i Karolinie Południowej. Wszystko wskazuje na to, że za zbrodniami stoi jeden sprawca.

  31. Cormoran Strike prowadzi śledztwo. Żniwa zła

   okladka

   Autor:
   Robert Galbraith

   Ocena:
   4.8/6

   Robin Ellacott dostaje przesyłkę, w której z przerażeniem odkrywa odciętą kobiecą nogę. Jej szef, prywatny detektyw Cormoran Strike, zachowuje zimną krew. Spotkał już w życiu ludzi zdolnych do niewyobrażalnego okrucieństwa.

  32. Mroczni ludzie. Trylogia OXEN cz. 2

   okladka

   Autor:
   Jens Henrik Jensen

   Ocena:
   4.8/6

   Dalszy ciąg historii Nielsa Oxena, byłego żołnierza duńskich sił specjalnych, wielokrotnie odznaczanego za niespotykaną odwagę. Zmagający się ze stresem pourazowym Oxen szukał już tylko spokoju, toteż wyprowadził się do lasu w północnej Jutlandii.

  33. Zamrożone płomienie. Trylogia OXEN. cz. 3

   okladka

   Autor:
   Jens Henrik Jensen

   Ocena:
   5.8/6

   Tymczasem mężczyzna przeżył i powoli odzyskiwał siły. Jego sytuacja stała się jednak beznadziejna. Nie chciał uciekać i ukrywać się do końca swoich dni, musiał stanąć do walki. Oskarżono go o zbrodnię, której nie popełnił, a prawdziwi mordercy, okrutni, bezwzględni i niemal wszechwładni, pozostaw...

  34. Weryfikacja

   okladka

   Autor:
   Kafir, Łukasz Maziewski

   Ocena:
   0/6

   W Polsce władzę przejmuje nowa prawicowa partia. Bierze na celownik Wojskowe Służby Informacyjne, a ich żołnierzy traktuje jak bandytów. WSI idą do kosza, a wraz z nimi ludzie, którzy dotąd wiernie służyli swojemu krajowi.

  35. Dywan z wkładką

   okladka

   Autor:
   Marta Kisiel

   Ocena:
   0/6

   Tereska Trawna ma problem. A nawet kilka problemów.

  36. Cormoran Strike prowadzi śledztwo (#5). Niespokojna krew. Część 2

   okladka

   Autor:
   Robert Galbraith, J.K....

   Ocena:
   0/6

   Gdy prywatny detektyw Cormoran Strike odwiedza w Kornwalii ciężko chorą ciotkę, kontaktuje się z nim kobieta, której matka w 1974 roku zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Strike jest zaintrygowany nigdy nie pracował nad sprawą sprzed kilkudziesięciu lat.

  37. I nie było już nikogo

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   5.3/6

   Najlepsza powieść Agaty Christie, wcześniej znana jako Dziesięciu Małych Murzynków. Tajemniczy Pan Owen zaprasza na odciętą od świata wyspę dziesięciu gości, którzy na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego.

  38. Pragnienie

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   6/6

   Młoda kobieta zostaje zamordowana we własnym mieszkaniu tuż po internetowej randce. Ślady na jej ciele wskazują, że sprawca jest wyjątkowo bezwzględny. Presja mediów, by znaleźć winnego, sprawia, że policja zwraca się do Harry%27ego Hole.

  39. Fjällbacka (#3). Kamieniarz

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5.3/6

   Jest październikowy poranek. Rybak Frans Bengtsson wypłynął łódką, aby opróżnić więcierze, które zastawił na homary. Przy ostatnim coś się mocno zacina. Frans przeczuwa, że nie będzie to zwykły połów, i nie myli się w siatce więcierza tkwi ciało dziewczynki.

  40. Upiory

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   6/6

   Gdy Harry Hole ma intuicję nic nie jest w stanie stanąć mu na przeszkodzie. W Oslo dochodzi do morderstwa z pozoru mało nadzwyczajnego. Zdesperowany heroinista próbuje ukraść narkotyk drugiemu i zostaje zastrzelony.

  41. David Hunter (#6). Zapach śmierci

   okladka

   Autor:
   Simon Beckett

   Ocena:
   5.5/6

   W opustoszałym, czekającym na rozbiórkę szpitalu Świętego Judy gdzie bywają bezdomni, dilerzy i narkomani znaleziono częściowo zmumifikowane ciało. Nawet Hunter nie potrafi określić, od jak dawna mogło tam leżeć.

  42. Millennium (Tom 6). Ta, która musi umrzeć

   okladka

   Autor:
   David Lagercrantz

   Ocena:
   5/6

   Ostatnia część serii Millennium w interpretacji Adama Baumana! W centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak pomimo cech charakterystycznych jego tożsamości nie udaje się ustalić.

  43. Zanim zawisły psy. Trylogia OXEN cz. 1

   okladka

   Autor:
   Jens Henrik Jensen

   Ocena:
   5.2/6

   Kiedy w tajemniczych okolicznościach ginie wpływowy polityk, właściciel pobliskiego zamku, Oxen staje się głównym podejrzanym. Zaczyna się prawdziwy koszmar. Wbrew swojej woli zostaje wciągnięty w wir śledztwa.

  44. Washington Black

   okladka

   Autor:
   Esi Edugyan

   Ocena:
   0/6

   Finalistka Nagrody Bookera, jedna z ulubionych książek Baracka Obamy. Wybitna powieść. () Washington Black kryje bezmiar uczuć. -Entertainment Weekly Inspirująca opowieść o wolności i odkrywaniu samego siebie.

  45. Seria o komisarzu Williamie Wistingu (tom 1). Kluczowy świadek

   okladka

   Autor:
   Jorn Lier Horst

   Ocena:
   5/6

   Książkowy debiut uznanego pisarza kryminałów Jrna Liera Horsta, Kluczowy świadek jest realistyczną opowieścią zbudowaną na autentycznej historii. Preben Pramm leży martwy od tygodnia.

  46. Cormoran Strike prowadzi śledztwo (#5). Niespokojna krew. Część 1

   okladka

   Autor:
   Robert Galbraith, J.K....

   Ocena:
   0/6

   Gdy prywatny detektyw Cormoran Strike odwiedza w Kornwalii ciężko chorą ciotkę, kontaktuje się z nim kobieta, której matka w 1974 roku zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Strike jest zaintrygowany nigdy nie pracował nad sprawą sprzed kilkudziesięciu lat.