ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Bestsellery Ebookpoint - Top 50 - Audiobooki

  Poniżej znajduje się aktualna lista najczęściej kupowanych audiobooków (mp3) w księgarni ebookpoint.pl z ostatnich 30 dni, generowana codziennie. To 50 bestsellerów, po które nasi czytelnicy sięgają najczęściej. Znajdź coś dla siebie!

  1. Podręcznik startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku

   okladka

   Autor:
   Steve Blank, Bob Dorf

   Ocena:
   5/6

   Ta książka nie jest lekturą do poduszki na jedną, bezsenną noc. Nie należy pochłaniać jej bezrefleksyjnie, by następnie odłożyć na półkę i już do niej nie wrócić. Wręcz przeciwnie — jeśli chcesz skorzystać z tego niezwykłego podręcznika, studiuj go po trochu, systematycznie i wracaj do nieg...

  2. Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka

   okladka

   Autor:
   Maciej Wielobób

   Ocena:
   5.8/6

   Skoro zastanawiasz się nad zagłębieniem się w treść tej książki, być może nie odnalazłeś spełnienia w sukcesie zawodowym, uznaniu innych, a nawet życiu rodzinnym. Doświadczasz pewnej tęsknoty, która popycha Cię do przewartościowania swoich priorytetów i poszukiwania swojej życiowej ścieżki.

  3. Piorun kulisty

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   0/6

   Kolejna powieść autora bestsellerowego Problemu trzech ciał. W trakcie burzy piorun kulisty zabija rodziców czternastoletniego Chena, spalając ich na popiół. Od tego czasu Chen postanawia poświęcić życie badaniu tego bardzo rzadkiego zjawiska atmosferycznego, wciąż otoczonego tajemnicą.

  4. # to o nas

   okladka

   Autor:
   Piotr C

   Ocena:
   0/6

   W czasach, gdy seks dostajesz szybciej niż hamburgera w fast foodzie. Gdy sukienki są krótsze niż wyrzuty sumienia. Gdzie nie ma niczego na stałe. Gdzie nikt nie mówi: kocham cię na zawsze.

  5. 59 sekund. Pomyśl chwilę, zmień wiele

   okladka

   Autor:
   Richard Wiseman

   Ocena:
   0/6

   Na wstępie sporządź listę rzeczy, których wykonanie zajmuje ci 59 sekund. Następnie skreśl je i w czasie, który zyskasz dzięki temu śmiałemu posunięciu, przeczytaj książkę 59 sekund.

  6. Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka

   okladka

   Autor:
   Leo Babauta

   Ocena:
   4.3/6

   Masz czasami poczucie, że Twoje życie polega na zarabianiu na to, by mieć więcej, tylko po to, by za chwilę wyrzucić i kupić następne? Że Twój dom przypomina wielki skład zbędnych rzeczy, którym kiedyś nie mogłeś się oprzeć?

  7. Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia

   okladka

   Autor:
   Kuba Wojewódzki

   Ocena:
   0/6

   Przygotujcie się na największy show Kuby Wojewódzkiego. Lenfant terrible polskiego show biznesu. O jego medialnej osobowości powstały już prace naukowe, a typowa dla niego bezczelność stała się telewizyjną dyscypliną olimpijską.

  8. Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Pietroń

   Ocena:
   5.5/6

   Głos to główne narzędzie kreowania własnego wizerunku. Jest bowiem naturalnym przedłużeniem osoby, pozwala nam przejawiać prawdziwe emocje czy nastroje. Głos działa prawidłowo, jeżeli mu na to pozwolimy.

  9. Pokolenie ikea

   okladka

   Autor:
   Piotr C.

   Ocena:
   0/6

   Pokolenie Ikea to opowieść o ludziach, którzy pracują po to, aby spłacać kredyty, rozczarowani rygorystycznym, sprzedanym za namiastki szczęścia życiem. Jak zabawia się w piątkowy wieczór młody gwiazdor warszawskiej palestry?

  10. Niewzruszony

   okladka

   Autor:
   Tony Robbins

   Ocena:
   0/6

   „Niewzruszony” to poradnik, w którym Tony Robbins, światowej sławy ekspert od zachowań ludzkich, przedsiębiorca, ale też inwestor pokazuje, jak myśleć i działać, aby zachować spokój, opanowanie w zmieniających się warunkach rynków finansowych.

  11. Mikołajek

   okladka

   Autor:
   René Goscinny

   Ocena:
   0/6

   Mikołajek to już klasyka. No bo co w końcu, kurczę blade! Wspaniała opowieść, która od lat należy do ulubionych lektur nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy chętnie wracają do opowieści o Mikołajku i jego szkolnych przyjaciołach.

  12. Droga do osobistej potęgi

   okladka

   Autor:
   Napoleon Hill

   Ocena:
   0/6

   Niniejsza książka składa się z wybranych tekstów zaczerpniętych z serii lekcji dotyczących sukcesu, opracowanych przez Hilla w 1941 roku. Lekcje te autor nazwał „intelektualnym dynamitem”.

  13. Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google

   okladka

   Autor:
   Scott Galloway

   Ocena:
   6/6

   Bestseller New York Timesa Amazon, Apple, Facebook i Google to najbardziej wpływowe firmy na świecie. Prawie każdy uważa, że wie, jak osiągnęły taką pozycję. Prawie każdy się myli.

  14. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

   okladka

   Autor:
   Dale Carnegie

   Ocena:
   5.6/6

   Sekretem sukcesu tej książki jest jej prostota. A jak wiadomo najtrudniej pisać najprościej. Każda rada w niej zawarta wydaje się oczywista. Człowiecza mądrość tkwi w podświadomości.

  15. Myśl zdrowo. Jak umysł i ciało razem mogą zwalczać choroby

   okladka

   Autor:
   Alicja Grzesiak

   Ocena:
   5/6

   Najszybszą drogę do celu wskaże Ci ta oto książka. Poznaj najlepsze sposoby walki z chorobami cywilizacyjnymi i bólem w życiu codziennym. Dowiedz się więcej o tym, jak funkcjonuje układ immunologiczny i co to jest psychoneuroimmunologia.

  16. Inni ludzie

   okladka

   Autor:
   Dorota Masłowska

   Ocena:
   4/6

   Inni ludzie to zapis trzech dni z życia niedoszłego rapera – Kamila. Szwenda się po Warszawie wymyślając nawijki, albo usiłując komuś sprzedać jakiegoś dropsa, by podreperować budżet.

  17. Ślepnąc od świateł

   okladka

   Autor:
   Jakub Żulczyk

   Ocena:
   6/6

   Bestsellerowa powieść Jakuba Żulczyka Pełny zaskakujących zwrotów akcji portret współczesnej Warszawy Audiobook w doskonałej interpretacji Krzysztofa Skoniecznego Serial na podstawie powieści zrealizowany przez HBO %22Ślepnąc od świateł%22 jest powieścią dla dorosłych i jest powieścią o W...

  18. Królestwo

   okladka

   Autor:
   Szczepan Twardoch

   Ocena:
   0/6

   Zaskakująca kontynuacja jednego z największych bestsellerów ostatnich lat Ryfka ma jeden cel przetrwać. W swojej kryjówce pielęgnuje na wpół przytomnego Jakuba Szapirę, który niczym nie przypomina niegdysiejszego postrachu stolicy.

  19. Potęga pozytywnego przywództwa. Dobry szef - lepszy pracownik

   okladka

   Autor:
   Jon Gordon

   Ocena:
   0/6

   Od czasu publikacji bestsellerowej książki zatytułowanej Autobus energii Jon Gordon pracował z wieloma firmami, specjalistami, drużynami akademickimi, szpitalami, szkołami i organizacjami non profit.

  20. Negocjuj jakby od tego zależało twoje życie!

   okladka

   Autor:
   Chris Voss, Tahl Raz

   Ocena:
   0/6

   Były negocjator FBI zdradza techniki negocjacji, które sprawdzają się nawet w najtrudniejszych sytuacjach! Chris Voss wielokrotnie stawał twarzą w twarz z przestępcami, którzy wzięli zakładników.

  21. Płomień i krzyż. Tom 2

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Zbiór sześciu opowiadań, w których ważną rolę pełnią niezwykłe kobiety: Katarzyna, Katrina, Roksana, Enya, Matylda, Valeria Flavia. To one będą miały wpływ na dzieje Świętego Oficjum.

  22. Technical Leadership. Od eksperta do lidera. Wydanie II poszerzone

   okladka

   Autor:
   Mariusz Sieraczkiewicz

   Ocena:
   5.8/6

   Proponujemy, by Twoim „mistrzem” stał się ten podręcznik. Jego autor od kilkunastu lat współpracuje z zespołami programistycznymi jako trener i konsultant, zna więc specyfikę branży, z którą związałeś się zawodowo, i jest świadom tego, jakie problemy stoją przed nowo mianowanym lidere...

  23. Szkoła Mówców. Myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy

   okladka

   Autor:
   Lidia Buksak

   Ocena:
   6/6

   Szkoła mówców jest napisana przez trenera, nie przez pisarza. To nie wydumane teorie, ale treści wynikające z wieloletniego doświadczenia autorki w pracy z żywym człowiekiem. Nie znajdziesz tu ogólników i łatwych rozwiązań.

  24. Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie

   okladka

   Autor:
   Allen Carr

   Ocena:
   0/6

   Chcesz być dorosłym, niezależnym i wolnym człowiekiem? Rzuć palenie. Tylko to Ciebie trzyma. Nałóg. Jeden z najtrudniejszych do uwolnienia się z niego. A więc gdy już tego dokonasz, dasz radę, staniesz się bohaterem.

  25. Znajdź swoje DLACZEGO. Droga do poczucia spełnienia i wewnętrznej motywacji

   okladka

   Autor:
   Simon Sinek, David Mea...

   Ocena:
   6/6

   Ta książka ma na celu doprowadzenie Cię do odkrycia Twojego DLACZEGO. Potraktuj ją jako szczegółowy przewodnik. Wszystkie kroki zostały w nim dokładnie opisane, więc osiągniesz cel, jeśli tylko poświęcisz mu trochę pracy i cierpliwości.

  26. Esesman i Żydówka

   okladka

   Autor:
   Justyna Wydra

   Ocena:
   0/6

   Kwiecień 1943 roku. Debora Singer wyskakuje z wagonu transportującego krakowskich Żydów. Podczas próby ucieczki boleśnie skręca w kostce nogę i nie jest w stanie iść. Przekonana, że nie ocali życia, siada w sosnowym zagajniku, czekając na śmierć.

  27. Państwo

   okladka

   Autor:
   Platon

   Ocena:
   5.5/6

   Kiedy ateński sąd ludowy skazał na śmierć za nieobyczajność i psucie młodzieży, Sokratesa, mistrza Platona, autor Państwa zaczął zadawać sobie pytania, na które chyba nikt do dzisiaj nie znalazł odpowiedzi.

  28. Czekoladki dla Prezesa

   okladka

   Autor:
   Sławomir Mrożek

   Ocena:
   0/6

   Olbrzymia dawka humoru, szczyty urzędniczych absurdów opisanych w mistrzowskim stylu. Zbiór wszystkich opowiadań Sławomira Mrożka, któryc h głównym bohaterem jest Prezes, a towarzyszą mu różni skromni współpracowni cy jak Referent, Księgowy, Magazynier, Kasjer, Radca.

  29. Życiologia

   okladka

   Autor:
   Miłosz Brzeziński

   Ocena:
   0/6

   Kultowa książka traktująca o zarządzaniu sobą w czasie, zdaniem Czytelników. Bestseller %22zdaniem%22 statystyk. .

  30. Cukiernia Pod Amorem.Dziedzictwo Hryciów

   okladka

   Autor:
   Małgorzata Gutowska-Ad...

   Ocena:
   0/6

   Druga część kolejnej serii %22Cukierni Pod Amorem%22. Każdy dzień przynosi bohaterom nowe zawirowania, a historie sprzed czterdziestu lat ciążą do dziś. Sierpień 2016 roku. Cukiernia Pod Amorem znów zwycięża w dorocznym konkursie na Ciastko Roku.

  31. Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   David Allen

   Ocena:
   5/6

   Sprawdź, jak kilka prostych zasad GTD może poprawić jakość Twojego życia. Dzięki nim nauczysz się wybierać, czym, kiedy i w jaki sposób się zajmiesz, delegować, nie zapominając, co i komu przekazałeś, eliminować stres i tworzyć swoją prywatną przestrzeń relaksu — efekty nie dadzą na siebie ...

  32. Subtelnie mówię F**k! Sprzeczna z logiką metoda na szczęśliwe życie

   okladka

   Autor:
   Mark Manson

   Ocena:
   4.5/6

   STOP! Trzymasz w ręku książkę, dzięki której położysz kres temu szaleństwu i nauczysz się przykładać wagę do tego, co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Dowiesz się, że trzeba umieć rozpoznawać sprawy istotne i przejmować się właśnie nimi i tylko nimi.

  33. Potęga irracjonalności. Ukryte siły, które wpływają na nasze decyzje

   okladka

   Autor:
   Dan Ariely

   Ocena:
   0/6

   Dlaczego ból głowy nie ustępuje po zażyciu aspiryny o wartości jednego centa, ale znika bez śladu, kiedy weźmiemy aspirynę, która kosztuje pięćdziesiąt centów? Dlaczego przepuszczamy pieniądze na wystawny posiłek, ale wycinamy kupony, aby zaoszczędzić dwadzieścia pięć centów na puszce zupy?

  34. Sukces osobisty

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   0/6

   Dlaczego jedni odnoszą większe sukcesy niż inni? Brian Tracy, światowej sławy ekspert od zwiększania efektywności, przez dziesięciolecia badał życiorysy i zachowania ludzi sukcesu.

  35. Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć

   okladka

   Autor:
   Gary Keller, Jay Papasan

   Ocena:
   6/6

   Chcesz więcej! Więcej pieniędzy, czasu i satysfakcji z życia. A zarazem chcesz mniej! Mniej pracy, obowiązków i stresu. Autorzy z list bestsellerów New York Timesa Gary Keller i Jay Papasan uczą, w jaki sposób koncepcja JEDNEJ rzeczy może całkowicie zmienić podejście do każdej dziedziny...

  36. Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego

   okladka

   Autor:
   Robert B. Cialdini, Ph.D.

   Ocena:
   4.3/6

   Oferujemy Ci broń o niepokojąco dużym polu rażenia. Po raz pierwszy na polskim rynku - psychologia wpływu w wersji do słuchania. Bezcenne zasady zilustrowane żywymi przykładami przemówią do Twojej wyobraźni znacznie szybciej i trwalej.

  37. Gospoda pod Bocianem

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Droga

   Ocena:
   5.5/6

   Losy rodzin są jak drzewa o rozwichrzonych gałęziach, splatają się ze sobą na wiele sposobów. Najlepiej wiedzą o tym ludzie, którzy zbliżają się do końca swego życia. Czasem wystarczy wsłuchać się w ich opowieści, by w pełnej krasie zobaczyć świat dawno miniony, odkryć sekrety przeszłych pokoleń,...

  38. 21 lekcji na XXI wiek

   okladka

   Autor:
   Yuval Noah Harari

   Ocena:
   0/6

   Jakie wyzwania stawia przed ludzkością teraźniejszość? Nowa książka autora światowych bestsellerów Sapiens i Homo deus. Krótka historia jutra. Yuval Noah Harari, słynny izraelski historyk i wizjoner, w swej najnowszej książce skupia się nie na przeszłości ani na możliwej przyszłości gatun...

  39. A ja żem jej powiedziała

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Nosowska

   Ocena:
   5.3/6

   Katarzyna Nosowska szczerze, ze specyficznym dla siebie poczuciem humoru i bystrością pisze o tym co nas otacza. A ja żem jej powiedziała to zbiór krótkich i trafnych felietoników, przemyśleń autorki na tematy różne.

  40. Szczera prawda o nieuczciwości. Jak okłamujemy wszystkich, a zwłaszcza samych siebie

   okladka

   Autor:
   Dan Ariely

   Ocena:
   5/6

   Większość ludzi uważa się za uczciwych, ale czy rzeczywiście tak jest? Chcąc zachować spójny obraz siebie nie dostrzegamy drobnych oszustw, których dokonujemy na co dzień.

  41. Ręka mistrza

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   6/6

   Edgar Freemantle cudem uchodzi z życiem z makabrycznego wypadku. Jego samochód wjechał w dźwig, który zmiażdżył pojazd. Mężczyzna stracił rękę, sprawność chodzenia, a także doznał uszczerbku umysłowego.

  42. Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces

   okladka

   Autor:
   Napoleon Hill

   Ocena:
   5.3/6

   Książka przedstawia sprawdzoną i pewną metodę przezwyciężenia wszystkich przeszkód, zrealizowania każdej ambicji i osiągnięcia sukcesu. Pokazuje, jak ją stosować, i powoduje, że od razu zaczynasz działać.

  43. TOPR.Żeby inni mogli przeżyć

   okladka

   Autor:
   Beata Sabała-Zielińska

   Ocena:
   0/6

   Ile trwała najdłuższa reanimacja? Jakie szanse na przeżycie ma człowiek w lawinie? Dlaczego akcje jaskiniowe uważane są za jedne z najtrudniejszych? Jaka była najdłuższa wyprawa TOPR?

  44. Piętrzenie nawyków. 97 małych zmian, które odmienią Twoje życie

   okladka

   Autor:
   S.J. Scott

   Ocena:
   4/6

   W książce Piętrzenie nawyków poznasz 97 drobnych nawyków, które natychmiastowo przełożą się na jakość Twojego życia. Dowiesz się też, jak stworzyć prostą procedurę (uporządkowaną za pomocą listy kontrolnej), którą będziesz codziennie powtarzać.

  45. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   5/6

   Znajdziesz tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Każdy z nich został opatrzony słowniczkiem zawierającym tłumaczenia na język polski zarówno terminów specjalistycznych, jak i ty...

  46. Coaching. Zestaw narzędzi

   okladka

   Autor:
   Maciej Bennewicz, Anna...

   Ocena:
   0/6

   Coaching, mimo swojej znacznej i wciąż rosnącej popularności, nadal jest dziedziną nową, a przez to nieuporządkowaną. Równolegle funkcjonują różne, często rozbieżne jego definicje, mianem „coachów” określają się bardzo odmienni specjaliści, a czasem niestety także antyspecjaliści, któ...

  47. Mimochodem o chodzeniu

   okladka

   Autor:
   Szymon Augustyniak

   Ocena:
   5.5/6

   Zebrane w tej książce fakty oraz przemyślenia pozwalają spojrzeć na chodzenie z szerszej perspektywy niż codzienne życie czy wynikające z ruchu zdrowotne korzyści. Historia chodzenia to także historia butów oraz specyficzne spojrzenie na sztukę, religię, ewolucję czy wojskowość - we wszystkich ty...

  48. Diablero

   okladka

   Autor:
   F.G. Haghenbeck

   Ocena:
   0/6

   Powieść, na podstawie której powstał serial Diablero. Demony, duchy, strzygi, diabły i upiory, wynocha, jazda, won, precz!!! Elvis Infante nadchodzi! Diaboliczne połączenie thrillera i horroru z akcją toczącą się w niebywałym tempie.

  49. 15 tajemnic zarządzania czasem. O czym wiedzą ludzie sukcesu?

   okladka

   Autor:
   Kevin Kruse

   Ocena:
   5.6/6

   Jedyny przewodnik zapewniający wzrost wydajności, bazujący na solidnych badaniach i wywiadach z miliarderami, milionerami, przedsiębiorcami, olimpijczykami i prymusami.

  50. Bezpiecznie już było. Jak żyć w świecie sieci, terrorystów i ciągłej niepewności

   okladka

   Autor:
   Paulina i Roman Polko

   Ocena:
   0/6

   Drugie dziesięciolecie obecnego wieku wytrąciło nas ze strefy komfortu. Za wschodnią granicą wybuchła regularna, choć oficjalnie niewypowiedziana wojna. Terroryści wyprowadzili się z odległego Iraku i Afganistanu, wybierając zamiast nich obiecaną ziemię Europy.

  1. Gospoda pod Bocianem

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Droga

   Ocena:
   5.5/6

   Losy rodzin są jak drzewa o rozwichrzonych gałęziach, splatają się ze sobą na wiele sposobów. Najlepiej wiedzą o tym ludzie, którzy zbliżają się do końca swego życia. Czasem wystarczy wsłuchać się w ich opowieści, by w pełnej krasie zobaczyć świat dawno miniony, odkryć sekrety przeszłych pokoleń,...

  2. Driven. Namiętność silniejsza niż ból

   okladka

   Autor:
   K. Bromberg

   Ocena:
   5.4/6

   Jesteś Rylee Thomas — kobietą sukcesu, przyzwyczajoną do kontrolowania własnego życia. W każdym jego aspekcie. Piękna i niezależna, absolutnie nie stanowisz potencjalnego trofeum dla pięknego, niegrzecznego chłopca.

  3. Uwikłani. Pokusa

   okladka

   Autor:
   Laurelin Paige

   Ocena:
   0/6

   Alyana postanawia skończyć z tym, co było kiedyś i zacząć żyć na nowo. Wkrótce jej los ma się połączyć z kimś zupełnie wyjątkowym. Niebawem pozna niezwykłego mężczyznę, który wywróci jej świat do góry nogami.

  4. Żona między nami

   okladka

   Autor:
   Greer Hendricks, Sarah...

   Ocena:
   5/6

   Żona między nami to znakomita pozycja z gatunku „domestic thriller”, której autorkami są Sarah Pekkanen i Greer Hendricks. Znajdziemy tu błyskotliwą fabułę, trzymającą w napięciu narrację i przerażający trójkąt miłosny.

  5. Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Droga

   Ocena:
   5.9/6

   W małym domku nad brzegami cichej czasem, innym zaś razem niespokojnej rzeki, zapomniany przez mieszkańców, stoi Wiluś. Wiluś jest zdobioną szafką z czasów cesarza Wilhelma — stąd nazwa.

  6. Ziemiomorze. (#1). Czarnoksiężnik z Archipelagu

   okladka

   Autor:
   Ursula K. Le Guin

   Ocena:
   6/6

   Klasyka powieści fantasy! Opowieść o naukach pobieranych przez młodzieńca z wymyślonej krainy u mędrców, którzy posiedli kunszt czarnoksięski. Zarazem jest to opowieść realistyczna o kształtowaniu się osobowości, dorastaniu wśród przeciwieństw, o tym, jak zapalczywa lekkomyślność przeradza się w ...

  7. Pokusy i łakocie. Niezbyt grzeczna rzecz o miłości

   okladka

   Autor:
   Tara Sivec

   Ocena:
   5.3/6

   Poznajcie Claire, której życie to pasmo szczęśliwych pomyłek. Była dwudziestoletnią studentką, gdy wszystko obróciło się o sto osiemdziesiąt stopni — wystarczyła jedna noc w towarzystwie mężczyzny, którego właśnie poznała.

  8. Cichy wielbiciel

   okladka

   Autor:
   Olga Rudnicka

   Ocena:
   0/6

  9. Paskudna historia

   okladka

   Autor:
   Bernard Minier

   Ocena:
   0/6

   Na początku jest strach. Strach przed zatonięciem. Strach przed innymi tymi, którzy mnie nienawidzą, którzy chcą mi się dobrać do skóry. I jeszcze - strach przed prawdą. Uprzedzam: to nie jest jakaś banalna historia.

  10. Długa droga do domu

   okladka

   Autor:
   Joanna Jax

   Ocena:
   0/6

   Nowa saga rodzinna Joanny Jax autorki bestsellerowego Dziedzictwa von Becków Burzliwe losy Antoniny Tańskiej ukazane na tle ważnych wydarzeń w dziejach świata. Córka emigrantów z Polski zakochuje się w narzeczonym siostry i zachodzi z nim w ciążę.

  11. Wszystko, czego pragniemy

   okladka

   Autor:
   Marybeth Mayhew Whalen

   Ocena:
   5.3/6

   Różne osoby, mnóstwo wydarzeń, kilka perspektyw, jedno miejsce. Urokliwa podmiejska Jaworowa Dolina znajdująca się w Północnej Karolinie, gdzie mieszkańcy nie chcą żyć przeszłością i starają się niczego w życiu nie stracić.

  12. W naszym domu

   okladka

   Autor:
   Jodi Picoult

   Ocena:
   0/6

   Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać sygnałów społecznych ani wyrażać swoich myśli i uczuć. Na pierwszy rzut oka to zupełnie normalny, inteligentny i elokwentny chłopak, jednak każde odstępstwo od codziennej rutyny, każda zmiana w ustalo...

  13. Złe

   okladka

   Autor:
   Michał J. Chmielewski

   Ocena:
   0/6

   „Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje” – Edmund Burke Baskin Zachodnie, miasteczko na polskim wybrzeżu, wydaje się zbyt małe, aby pomieści całe zło, jakie się w nim dzieje.

  14. Piękny drań

   okladka

   Autor:
   Christina Lauren

   Ocena:
   5/6

   Ambitna, inteligentna i pracowita studentka MBA ma tylko jeden problem, mianowicie swojego szefa, Ryana Bennetta. Jest wymagający, apodyktyczny… i kompletnie nie można mu się oprzeć.

  15. Harda

   okladka

   Autor:
   Elżbieta Cherezińska

   Ocena:
   0/6

   Świętosława od dziecka była harda. Od najmłodszych lat, wraz z bratem Bolesławem Chrobrym, uczyła się niuansów politycznej gry. Miała stać się pionkiem w układzie sojuszy swego ojca, księcia Mieszka.

  16. Dallas '63

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5/6

   W tej książce Stephen King odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Dallas 63 to trzymająca w napięciu, napisana z rozmachem powieść, która perfekcyjnie łączy wątki obyczajowe, kryminalne i fantastyczne.

  17. I że cię nie opuszczę

   okladka

   Autor:
   Elizabeth Gilbert

   Ocena:
   0/6

   <!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:%22Cambria Math%22; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4;} /* Style Definitions */ mal, mal, mal {margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:10.

  18. Kolory uczuć Tom 3 Słoneczne jutro

   okladka

   Autor:
   Ewa Bauer

   Ocena:
   0/6

   Dramatyczne wydarzenia zmusiły Annę do opuszczenia Polski. Młoda matka nie zdawała sobie sprawy, co oznacza samotne macierzyństwo w obcym kraju, dopóki nie wyjechała z Krakowa. Niespodziewana choroba syna oraz brak pracy stają się poważnym wyzwaniem dla całej rodziny.

  19. Bez mojej zgody

   okladka

   Autor:
   Jodi Picoult

   Ocena:
   5/6

  20. Fortuna i namiętności. Klątwa

   okladka

   Autor:
   Małgorzata Gutowska-Ad...

   Ocena:
   0/6

   Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowych serii Cukiernia Pod Amorem oraz Podróż do miasta świateł! Zupełnie nowi bohaterowie, całkiem nowe perypetie, ten sam kunszt literacki, ta sama dbałość o realia historyczne.

  21. Szkoła latania

   okladka

   Autor:
   Sylwia Trojanowska

   Ocena:
   0/6

   Życie osiemnastoletniej Kaśki zmienia się o 180 stopni, gdy pewnego dnia zdaje sobie sprawę, że musi schudnąć. Kiedy po wielu perturbacjach trafia w ręce ekscentrycznej specjalistki od odchudzania, zaczyna się nowy, znacznie lżejszy i szczęśliwszy rozdział w jej życiu.

  22. Manwhore

   okladka

   Autor:
   Katy Evans

   Ocena:
   0/6

   Magazyn 'Edge' jest na krawędzi, jego los wisi na włosku, a szansą na wybicie się i unormowanie sytuacji czasopisma ma być artykuł w formie éxpose o najsłynniejszym kawalerze-miliarderze Chicago - Malcolm Kyle Preston Logan Saint.

  23. Trzy młode pieśni

   okladka

   Autor:
   Elżbieta Cherezińska

   Ocena:
   0/6

   Norwegia, druga połowa X wieku. Dwaj synowie możnych rodów spotykają się w szeregach młodej drużyny. Przygląda im się siostra jednego z nich. W drodze ku dorosłości wszyscy troje przechodzą kolejne szczeble wtajemniczeń.

  24. Tylko jeden sekret

   okladka

   Autor:
   Simona Ahrnstedt

   Ocena:
   0/6

   Opowieść o silnych kobietach, wielkiej namiętności i tajemnicach, które ma każdy z nas! Trzydziestoletnia Isobel Srensen pracuje jako lekarz wojskowy i widziała już wszystko. Niezależnie od tego, co się wokół niej dzieje, potrafi zachować spokój, chłodną głowę i profesjonalizm.

  25. Głowa anioła

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Udane połączenie romansu z sensacją. Julia Sarnowska przyjmuje zlecenie na renowację zabytkowego pałacyku Hemmerlingów. W związku z tym, po wielu latach wraca w rodzinne strony. W dobrze znanym miejscu zaszły jednak duże zmiany, co sprawia, że bohaterka czuje się obco.

  26. Złodziejki czasu

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Lata 20132014. Siedlce, Warszawa, Gdańsk. Zabawna powieść o czterech pisarkach, które poznają się na gali festiwalu literatury kobiecej. Są w różnym wieku, ale łączy je pasja pisania.

  27. Likwidator 44

   okladka

   Autor:
   Dominik Kozar

   Ocena:
   0/6

   Powieść kryminalna, która burzy nasze wyobrażenia o okupowanej stolicy! Podziemna Warszawa szykuje się do powstania, a za Wisłą gromadzą się radzieckie wojska. Tymczasem w mieście dochodzi do dziwnych zabójstw, które zdają się nie mieć nic wspólnego z ruchem oporu.

  28. Salon baronowej Wiery

   okladka

   Autor:
   Stanisław Antoni Wotowski

   Ocena:
   0/6

   Po chwili już sunęli wśród różnobarwnych par, na środku sali. A Peggy, w swej zielonej, harmonizującej ze złotem włosów, wieczornej sukience i srebrnych pantofelkach, była tak efektowna i ładna, że niejedne z zachwytem odwracały się za nią oczy.

  29. Kręta droga do nieba

   okladka

   Autor:
   Bożena Gałczyńska-Szurek

   Ocena:
   0/6

   Czy upadek obrazu Madonny podczas świątecznej procesji jest zwiastunem nieszczęśliwych wydarzeń, które nawiedziły sielską grecka wyspę? Ikona Matki Boskiej Płaczącej z Toros stała się świadkiem wielu zbrodni.

  30. Klasztor zapomnienia

   okladka

   Autor:
   Bożena Gałczyńska-Szurek

   Ocena:
   0/6

   Klara jest Polką, która spędziła dzieciństwo i wczesną młodość w Grecji. Jako policyjny psycholog uczestniczy w śledztwie mającym rozwikłać zagadkę szokującej zbrodni popełnionej na mnichu.

  31. Co to za czasy

   okladka

   Autor:
   Barbara Rybałtowska

   Ocena:
   0/6

   Napisana ujmującym, ciepłym językiem saga rodzinna, opowiadająca historię matki i córki wobec burzliwych dziejów Polski XX wieku. Wbrew pułapkom losu tworzą kochającą rodzin, patrzą na świat z radością życia.

  32. Kulminacje

   okladka

   Autor:
   Janusz L. Wiśniewski, ...

   Ocena:
   4/6

   Wyjątkowy projekt, prowokacyjna opowieść o sile uczuć, tęsknocie i zdradzie. W tej książce dzieje się naprawdę sporo, bowiem zderza się pierwiastek męski z kobiecym.

  33. Zaszyj oczy wilkom

   okladka

   Autor:
   Marta Krajewska

   Ocena:
   0/6

   Podczas każdej pełni księżyca mieszkańcy Wilczej Doliny ryglują drzwi w chatach i siedzą w ciszy, nasłuchując z niepokojem wycia wilkołaka. Pochłonięta własnymi kłopotami Venda nie potrafi w pełni poświęcić się obowiązkom Opiekunki.

  34. Pamiętnik Pani Hanki

   okladka

   Autor:
   Tadeusz Dołęga-Mostowicz

   Ocena:
   0/6

   To ostatnia w dorobku Tadeusza Dołęgi-Mostowicza powieść, wydana po raz pierwszy drukiem w 1939 roku. W formie pamiętnika opisuje perypetie żony dyplomaty, Hanki Renowickiej.

  35. Rodzina Casteel

   okladka

   Autor:
   Virginia C Andrews

   Ocena:
   0/6

   Po raz pierwszy w Polsce! Nowa saga autorki bestsellerowych Kwiatów na poddaszu.Ze wszystkich rodzin zamieszkujących niegościnne dzikie wzgórza Casteelowie są najbiedniejsi i najbardziej pogardzani.

  36. Niskie drzewa

   okladka

   Autor:
   Ewa Cielesz

   Ocena:
   0/6

   Młoda nauczycielka, która przybywa do pewnej wsi powoli i niepostrzeżenie wsiąka w sprawy jej mieszkańców. Podpalenia, zdrady, sekrety księdza i ciemna strona dyrektora szkoły, sekta zagrażająca mieszkańcom, wsiowy głupek w ruinach zamku i znająca na wszystko odpowiedź tajemnicza szamanka.

  37. Wiek niewinności

   okladka

   Autor:
   Edith Wharton

   Ocena:
   0/6

   Wiek niewinności to rzecz o dążeniu do realizacji pragnień, cenie poświęcenia i konflikcie uczuć i konwenansów. Znakomita proza, z maestrią przeniesiona na ekran przez Martina Scorsese, z niezapomnianymi kreacjami głównych bohaterów, jakie stworzyli Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeiffer i Winona Ry...

  38. Deklinacja męska/żeńska

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Druga część trylogii o życiu uczuciowym Zosi Knyszewskiej jest kontynuacją opowieści o losach głównej bohaterki z książki Hanny Cygler "Tryb warunkowy" Zosia po burzliwej miłości do Marcina postanawia ułożyć sobie na nowo zycie z Witkiem.

  39. Ekologiczna zemsta

   okladka

   Autor:
   Małgorzata J. Kursa

   Ocena:
   0/6

   Gdzie policja nie może... tam Malwina i Eliza z pewnością dadzą sobie radę! Tym dwóm energicznym niewiastom niestraszni są złodzieje i wandale. Bo najważniejsze to mieć plan.

  40. Przyszły niedokonany

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Po decyzji o rozstaniu z mężem Zosia Knyszewska wraca do rodzinnego Gdańska. Na skutek pewnego zbiegu okoliczności poznaje dwóch sympatycznych facetów. Okazuje się, że wraz z nimi Zosia może wreszcie zrealizować swoje marzenia i zająć się urządzaniem wnętrz.

  41. Teściową oddam od zaraz

   okladka

   Autor:
   Małgorzata J. Kursa

   Ocena:
   0/6

   Teściowa potrafi zajść za skórę. Szczególnie nadopiekuńcza teściowa. Izabela opracowuje zatem chytry plan, jak się swojej teściowej zgrabnie pozbyć. Pomaga jej w tym przyjaciółka, Ama, która jeszcze nie wie, że wkrótce sama wplącze się w niezłe tarapaty.

  42. Dobre geny

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Dobre geny Marta Wenta jest ambitną, młodą bizneswoman z bagażem dość ciężkich doświadczeń. Niespodziewanie otwierają się przed nią wrota kariery. Przenosi się z rodzinnego Gdańska do tętniącej życiem stolicy, gdzie daje sie poznać jako świetna specjalistka.

  43. Odmiana przez przypadki

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Kolejna cześć familijnej sagi, której główną bohaterką jest Zosia Knyszewska. W Odmianie przez przypadki członkom tej stale powiększającej się rodziny nie jest pisany spokojny, ustabilizowany żywot.

  44. Białe noce

   okladka

   Autor:
   Marika Krajniewska

   Ocena:
   0/6

   Ola, studentka z Warszawy, poznaje w Petersburgu Siergieja. Wówczas nie wie jeszcze, jak bardzo pobyt w tym magicznym mieście odmieni jej życie. Tytułowe białe noce spędzają razem.

  45. Manwhore +1

   okladka

   Autor:
   Katy Evans

   Ocena:
   0/6

   Manwhore + 1 to już druga część kultowej serii Katy Evans, która podbiła serca czytelników na całym świecie. Autorka ponownie zabiera nas w podróż pełną ekscytacji i uniesień.

  46. Kolor bursztynu

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Zgrabne, pełne zaskakujących zwrotów akcji połączenie powieści obyczajowej, romansu i kryminału w lekkim wydaniu. A wszystko to w pięknej nadmorskiej scenerii. Aniela Lisiecka (zwana Nelą) jest rozwiedzioną matką dwójki dzieci.

  47. Saga rodziny Hallmanów Tom 2 Pokonani

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Druga część powieści przedstawiającej losy dwóch rodzin, Hallmanów i Sarnowskich. Latem 1945 roku, Włodek Hallman stara się stawić czoła powojennym realiom i stanąć na nogi. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ koszmary wojny odcisnęły na nim i na jego bliskich swe straszliwe piętno.

  48. Saga rodziny Hallmanów Tom 1 Czas zamknięty

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Początek sagi o polsko-angielskiej rodzinie Hallmanów. W tle wojenna codzienność, tułaczka, miłość i trudne życiowe wybory. Wolne Miasto Gdańsk, 1939 rok. Nastoletni Włodek Hallman musi szybko dojrzeć.

  49. Noc kota, Dzień sowy: Zamek Cieni

   okladka

   Autor:
   Marta Kładź-Kocot

   Ocena:
   0/6

   W Castelburgu, bogatym portowym mieście, władzę przejmuje makiaweliczny Książę, a wygnani arystokraci zakładają Bractwo i z pomocą niejakiego Dionisiusa Grandiniego próbują obalić tyrana.

  1. Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia

   okladka

   Autor:
   Kuba Wojewódzki

   Ocena:
   0/6

   Przygotujcie się na największy show Kuby Wojewódzkiego. Lenfant terrible polskiego show biznesu. O jego medialnej osobowości powstały już prace naukowe, a typowa dla niego bezczelność stała się telewizyjną dyscypliną olimpijską.

  2. Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

   okladka

   Autor:
   Phil Knight

   Ocena:
   5.4/6

   Bestsellerowe wspomnienia twórcy NIKE. Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów.

  3. Byłbym zapomniał

   okladka

   Autor:
   Cezary Pazura

   Ocena:
   6/6

   Znacie Cezarego Pazurę. Wiecie, jak barwnie i żywo potrafi mówić. Usiądźcie więc wygodnie w fotelu, otwórzcie książkę i dowiedzcie się, co chce Wam powiedzieć o sobie sam aktor. Jego opowieść jest bardzo szczera, momentami niezwykle zabawna, czasem bardzo smutna.

  4. Food pharmacy

   okladka

   Autor:
   Lina Nertby Aurell, Mi...

   Ocena:
   0/6

   Czy słyszeliście, że za odporność organizmu w 80% odpowiada jelito grube? Czy wiecie, co jeść, aby uniknąć stanów zapalnych? Czy domyślacie się, co jest przyczyną większości dolegliwości?

  5. Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

   okladka

   Autor:
   Anna Kamińska

   Ocena:
   5/6

   Audiobook w interpretacji Danuty Stenki Zginę w górach mówiła. Dotrzymała słowa według dokumentów sądowych zmarła 13 maja 1992 roku. Dzień wcześniej zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach.

  6. Historia prywatna

   okladka

   Autor:
   Tomasz Lis

   Ocena:
   0/6

   Autobiografia Tomasza Lisa

  7. Pasja życia

   okladka

   Autor:
   Irving Stone

   Ocena:
   0/6

   Historia wyjątkowego człowieka Vincenta van Gogha, którą maluje Stone to pełna pasji, bólu i cierpienia droga artysty niezrozumiałego przez ówczesny świat. Autor Słoneczników przedstawia się nam jako postać pełna determinacji twórczej, bezwzględności artystyczne...

  8. Boso, ale w ostrogach

   okladka

   Autor:
   Stanisław Grzesiuk

   Ocena:
   0/6

   %22Pierwsza część autobiografii Grzesiuka. Napisana z pasją, opowieść o dorastaniu nastoletniego Staśka na warszawskim Czerniakowie. Fascynujący folklor i humor warszawskiej ulicy lat %2730 są źródłem optymizmu dla każdego.

  9. Pięć lat kacetu

   okladka

   Autor:
   Stanisław Grzesiuk

   Ocena:
   6/6

   %22Druga cześć autobiografii Grzesiuka. Losy autora podczas pięcioletniego pobytu w obozach koncentracyjnych Mauthausen, Dachau i Gusen. Opowieść o tym jak szkoła życia, cwaniactwo i doświadczenia z warszawskiego Czerniakowa pomogły mu przetrwać krytyczne chwile i przeżyć.

  10. Sprzedawca arbuzów

   okladka

   Autor:
   Marcin Meller

   Ocena:
   0/6

   Moje drugie imię to gafa wyznaje Marcin Meller, po czym w rozbrajający sposób z tych gaf się spowiada. Ujmująco szczerze opisuje świat swój i swoich najbliższych i nie ma dla niego tematów tabu.

  11. Steve Jobs

   okladka

   Autor:
   Walter Isaacson

   Ocena:
   5/6

   EKSKLUZYWNA BIOGRAFIA TWÓRCY FIRMY APPLE STEVEA JOBSA (JEDYNA NAPISANA PRZY JEGO WSPÓŁPRACY) PIÓRA WALTERA ISAACSONA, AUTORA BESTSELLEROWYCH BIOGRAFII BENJAMINA FRANKLINA I ALBERTA EINSTEINA Opierając się na ponad czterdziestu rozmowach z Jobsem, przeprowadzonych w ciągu dwóch lat, a także na w...

  12. Spalony

   okladka

   Autor:
   Andrzej Iwan

   Ocena:
   6/6

   Poruszająca historia opowiedziana niezwykle szczerze przez Andrzeja Iwana, teraz również jako audiobook. Usłyszymy w Spalonym historię człowieka, który znalazł się na zawodowym szczycie, a jednocześnie staczał się na dno.

  13. Nowolipie

   okladka

   Autor:
   Józef Hen

   Ocena:
   0/6

   Pełna ciepła i wspomnień opowieść o dzieciństwie i dorastaniu autora. Niepowtarzalna audio książka, którą autor powtórnie redagował podczas czytania. Pozycja dla miłośników biografii, przedwojennej Warszawy oraz wybitnego pisarza - Józefa Hena.

  14. Grząskie piaski

   okladka

   Autor:
   Henning Mankell

   Ocena:
   0/6

   To, co z początku wydawało się Mankellowi tylko bólem w karku, zakończyło się diagnozą: rak. Po kilku tygodniach, gdy pokonał paraliżujący go strach, zaczął spisywać najważniejsze wydarzenia swojego życia.

  15. Biała Masajka

   okladka

   Autor:
   Corinne Hofmann

   Ocena:
   0/6

   Opowieść, która podbiła serca czytelników i widzów na całym świecie, teraz również w formie audiobooka. Biała Masajka to pierwsza cześć cyklu stworzonego przez Szwajcarkę, Corinne Hofmann na podstawie jej osobistych doświadczeń.

  16. Al Capone

   okladka

   Autor:
   Robert J. Schoenberg

   Ocena:
   0/6

   Legendą stał się jeszcze za życia. Jego nieposkromione ego, inteligencja, ekstrawagancki styl i zwierzęca siła łatwo oddziaływały na masową wyobraźnię i uczyniły Ala Capone ikoną popkultury.

  17. Pisz pan książkę!

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Buczkowski

   Ocena:
   0/6

   Popularny, niezwykle lubiany aktor, który w dorobku ma ponad 150 ról filmowych i teatralnych, występy kabaretowe i epizod muzyczny. Aktor, który nie ukończył szkoły aktorskiej, ale z powodzeniem, przez lata, bawił i wzruszał publiczność na scenie i ekranie.

  18. Gandhi Autobiografia Dzieje moich poszukiwań prawdy

   okladka

   Autor:
   M. K. Gandhi

   Ocena:
   0/6

   Był prorokiem i osobą świętą, a zarazem grymaśnym i dokuczliwym starcem. Gdyby przyszedł na świat dwa tysiące lat wcześniej, jego nauki przekształciłyby się w religię, którą nazwano by bezgwałtem (ahimsą) i niesprzeciwianiem się złu, męstwem i poszukiwaniem Prawdy, czyli Boga.

  19. Szamo

   okladka

   Autor:
   Krzysztof Stanowski, G...

   Ocena:
   0/6

   Biografia Grzegorza Szamotulskiego - popularnego piłkarza wielu, nie tylko polskich, klubów. Relacja z jego kariery piłkarskiej, historie zza kulis rozgrywek i z szatni.

  20. Już nic nie muszę

   okladka

   Autor:
   Stefania Grodzieńska

   Ocena:
   0/6

   Doskonale znana słuchaczom Polskiego Radia i miłośnikom kultowych programów satyrycznych Stefania Grodzieńska po oficjalnym zakończeniu swojej zawodowej pracy postanowiła podzielić się z publicznością wspomnieniami z życia zawodowego i osobistego.

  21. Kurz pot i łzy

   okladka

   Autor:
   Bear Grylls

   Ocena:
   0/6

   Jak zawsze pasjonujące, pełne ekstremalnych przygód i interesujących ciekawostek opowieści Beara Gryllsa, podróżnika i dziennikarza, który zabiera nas do miejsc uważanych za niedostępne i śmiertelnie groźne dla człowieka.

  22. Uchodźcy

   okladka

   Autor:
   Henryk Grynberg

   Ocena:
   0/6

   Uchodźcy to zbiór kilkudziesięciu szkiców o autobiograficznym charakterze, pełnych dygresji swobodnie mieszanych z osobistymi i nierzadko żartobliwymi wspomnieniami. Przytaczane historie rysują obraz drugiej połowy XX wieku, nie są jednak wolne od subiektywnego punktu widzenia i licznych uproszczeń.

  23. Wstańcie, chodźmy!

   okladka

   Autor:
   Jan Paweł II

   Ocena:
   0/6

   Książka audio ze wspomnieniami i refleksjami polskiego papieża. Niezwykły zbiór myśli Karola Wojtyły z przełomowych okresów w jego posłudze. Na audiobooku znajdziemy przywołane z perspektywy kilkudziesięciu lat wydarzenia związane z wyborem Wojtyły na biskupa krakowskiego w 1958 roku oraz tuż po ...

  24. Roman Wilhelmi Biografia

   okladka

   Autor:
   Marcin Rychcik

   Ocena:
   0/6

   Romana Wilhelmiego znają wszyscy. I nic w tym osobliwego. Ten charyzmatyczny, charakterystyczny aktor stworzył tak wspaniałe kreacje teatralne, filmowe i serialowe, że stał się legendą już za życia.

  25. Jony Ive

   okladka

   Autor:
   Leander Kahney

   Ocena:
   0/6

   Pierwsza szczegółowa biografia projektanta kultowych produktów Apple (m.in. iPhonea, iPada, iPoda i iMaca), jednego z najbliższych współpracowników i przyjaciół Stevea Jobsa, sir Jonathana Ivea, obecnie wiceprezesa ds.

  26. Autobiografia Kuby Rozpruwacza

   okladka

   Autor:
   James Carnac

   Ocena:
   0/6

   Sensacyjne wspomnienia niejakiego Jamesa Willoughby Carnac%27a podającego się za seryjnego mordercę Kubę Rozpruwacza! Spisane w 1920 roku dopiero niedawno ujrzały światło dzienne.

  27. Udręka i ekstaza

   okladka

   Autor:
   Irving Stone

   Ocena:
   0/6

   Michał Anioł to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawanych twórców nie tylko renesansu ale i artystów w ogóle. Malarz, rzeźbiarz i architekt przez swoje długie i ciekawe życie tworzył z nadludzką pasją, zrozumiałą tylko dla wielkich mistrzów.

  28. Wspomnienia

   okladka

   Autor:
   Monika Żeromska

   Ocena:
   0/6

   Audiobook na podstawie wspomnień bacznej obserwatorki życia codziennego, Moniki Żeromskiej. Tym razem autorka sięga do historii własnej rodziny, osobistych przeżyć z domu rodzinnego.

  29. Wysłodki

   okladka

   Autor:
   Łukasz Konieczny

   Ocena:
   0/6

   Wysłodki -- zbiór opowiadań, które można, ale nie trzeba czytać po kolei

  30. Nowolipie

   okladka

   Autor:
   Józef Hen

   Ocena:
   0/6

   Audiobook będący pierwszą częścią autobiograficznego cyklu Józefa Hena przenosi nas w lata 20. i 30. ubiegłego stulecia, okres dzieciństwa autora na warszawskim Nowolipiu. Sentymentalny, pełen szczegółów tekst to kronika przedwojennego życia, doskonały opis relacji w kulturowym tyglu, w świecie, ...

  31. Orange is the New Black. Dziewczyny z Danbury

   okladka

   Autor:
   Piper Kerman

   Ocena:
   6/6

   Na podstawie książki powstał serial produkcji Netflix, który podbił serca milionów widzów! Przekrocz próg więzienia dla kobiet Piper Kerman jeszcze do niedawna miała fantastyczne mieszkanie, kochającego faceta i obiecującą karierę przed sobą.

  32. Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego

   okladka

   Autor:
   Marta Bogacka

   Ocena:
   0/6

   Problematyka obozowa doczekała się już bogatej literatury, jednak temat przeprowadzania walk bokserskich w obozach koncentracyjnych nie został kompleksowo opracowany. Lukę tę częściowo wypełnia niezwykła biografia Tadeusza Pietrzykowskiego pięściarza, który zdobył tytuł Mistrza Wszechwag o...

  33. Kapuściński non-fiction

   okladka

   Autor:
   Artur Domosławski

   Ocena:
   0/6

   Najsłynniejsza biografia ostatnich lat Pierwsze wydanie Kapuściński non-fiction było wydarzeniem wykraczającym poza ramy literatury i kultury. W burzliwym sporze o nią przejrzała się współczesna Polska wraz ze swoimi namiętnościami, niepokojami, kompleksami.

  34. Klapsy i ścinki. Mój alfabet filmowy i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Kazimierz Kutz

   Ocena:
   0/6

   Skrzące się humorem, pełne anegdot i spotkań z niezwykłymi osobami autobiograficzne zapiski jednego z najbardziej cenionych polskich reżyserów teraz w formie audiobooka. Kazimierz Kutz, z właściwą sobie szczerością opowiada o sobie, rodzinnym Śląsku, karierze filmowej, znajomych i przyjaciołach, ...

  35. Rotmistrz Pilecki Ochotnik do Auschwitz

   okladka

   Autor:
   Adam Cyra

   Ocena:
   0/6

   W latach 1944-1956 stracono w Polsce kilka tysięcy osób należących do antykomunistycznych organizacji niepodległościowych. Ofiarami tych zbrodni byli także dawni więźniowie KL Auschwitz, w tym Witold Pilecki, zaliczany przez historyków do sześciu najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu.

  36. Wyśpiewam Wam wszystko

   okladka

   Autor:
   Urszula Dudziak

   Ocena:
   0/6

   Opublikowanie wspomnień umożliwiły Urszuli Dudziak pisane i gromadzone przez lata, od czasów wczesnej młodości, a więc samych początków jej muzycznej drogi, pamiętniki. Teraz artystka postanowiła sama owe wspomnienia przeczytać, efektem czego jest fantastyczny audiobook Wyśpiewam Wam wszystko.

  37. Alfred Hitchcock. Nieznana historia Psychozy

   okladka

   Autor:
   Stephen Rebello

   Ocena:
   0/6

   Fascynująca historia zza kulis Psychozy prekursora wszystkich thrillerów psychologicznych. Nikt, ale to nikt nie zostanie wpuszczony na salę po rozpoczęciu seansu! Obejrzyj ten film od początku albo wcale!

  38. Genialni. Lwowska szkoła matematyczna

   okladka

   Autor:
   Mariusz Urbanek

   Ocena:
   5/6

   Stefan Banach, Hugo Steinhaus, Stanisław Ulam, Stanisław Mazur, Antoni Łomnicki i wielu innych uczonych tworzyło w latach międzywojennych tzw. lwowską szkołę matematyczną. Współpracując ze sobą, bądź rywalizując, przeciwstawiając matematykom z Warszawy i Krakowa, dokonali wielu odkryć, zdobyli sł...

  39. ...bardzo dawno temu, mniej więcej w zeszły piątek

   okladka

   Autor:
   Jan Tomasz Gross, Alek...

   Ocena:
   0/6

   Wywiad rzeka z jednym z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych historyków i socjologów

  40. Lenin

   okladka

   Autor:
   Antoni Ferdynand Ossen...

   Ocena:
   0/6

   Jedna z pierwszych biografii Władimira Iljicza Uljanowa. Jedna z pierwszych polskich biografii w ogóle. Odkłamuje powtarzane przez lata mity na temat pierwszego przywódcy Rosji Radzieckiej.

  41. Zapiski do autobiografii

   okladka

   Autor:
   Władysław Tatarkiewicz

   Ocena:
   0/6

   Audiobook Zapiski do autobiografii to zbiór wspomnień wybitnej postaci polskiej nauki, jednego z najważniejszych filozofów XX wieku, Władysława Tatarkiewicza. Z właściwą sobie skromnością, zebrał refleksje dotyczące własnego życia, ale również wydarzeń politycznych i społecznych, jakie miały na t...

  42. Gomułka. Dyktatura ciemniaków

   okladka

   Autor:
   Piotr Gajdziński

   Ocena:
   0/6

   Biografia Władysława Gomułki, jedynego I sekretarza KC PZPR, który chciał być samodzielnym politykiem. Jedynego, który mógł być samodzielnym politykiem. Historia polityka, który tak jak jego poprzednik i jego kolejni następcy przegrał wszystko.

  43. Jasienica i inni

   okladka

   Autor:
   Marian Brandys

   Ocena:
   0/6

   Marian Brandys, podróżnik i reportażysta, tym razem w roli biografa postaci historycznych i współczesnych autorowi. Kluczem do wyboru bohaterów publikacji Jasienica i inni był wpływ wielkiej historii i polityki na losy jednostki.

  44. Queen. Nieznana historia

   okladka

   Autor:
   Peter Hince

   Ocena:
   4/6

   Queen jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych drugiej połowy XX wieku i jego legenda Freddy Mercury. Historia pisana zza kulis. Wiele anegdot i nieznanych sytuacji. To prawdziwie rocknrollowo opowiedziana historia z czasów świetności zespołu.

  45. Le Corbusier. Architekt jutra

   okladka

   Autor:
   Anthony Flint

   Ocena:
   0/6

   Autor unaocznia rozwój myśli Corbusiera poprzez kolejne realizacje jego projektów.Tworzy portret psychologiczny człowieka, który nie skończył żadnej szkoły architektonicznej, a mimo to odcisnął piętno na całej architekturze i urbanistyce XX wieku.

  46. Błazen wielki mąż. Opowieść o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim

   okladka

   Autor:
   Józef Hen

   Ocena:
   0/6

   Tylko u nas audiobooki Józefa Hena. Portret pisarza, mistrza I połowy XX wieku skreślony piękną polszczyzną, za który autor w 1999 roku otrzymał Nagrodę ZAIKS-u za całokształt twórczości ze szczególnym uwzględnieniem biografii Tadeusza Boya- Żeleńskiego.

  47. Jaga Czekolada i Władcy wiatru

   okladka

   Autor:
   Agnieszka Mielech

   Ocena:
   0/6

   Mija rok od niezwykłych wydarzeń w miasteczku. Mirella i Lukrecja zamknęły cukiernię i odeszły, o niebezpiecznym magu Hedimie słuch zaginął, nawet Indi zniknęła. Jaga Czekolada zaczyna wierzyć, że wszystko, co się wydarzyło, było wytworem jej wyobraźni.

  48. Życie jest wolnością

   okladka

   Autor:
   Beata Pawlikowska

   Ocena:
   0/6

   %22Wychowałam się w slumsach Europy, czyli w komunistycznej Polsce, kiedy przez dwa tygodnie trzeba było stać w kolejce po buty. Powiesz, że to smutne? O nie! To była świetna szkoła samodzielności, kreatywności i siły.

  49. Amerykańska Buntowniczka

   okladka

   Autor:
   Przemysław Słowiński

   Ocena:
   0/6

   Dzieje rodu Fondów na tle historycznych wydarzeń i atmosfery Nowego Jorku. Pasjonująca audioksiążka Przemysława Słowińskiego, o kontrowersyjnym życiu jednej z najwybitniejszych aktorek zeszłego stulecia.

  1. Problem trzech ciał

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   5/6

   W roku 1967 trwa rewolucja kulturalna w Chinach. Poznajemy młodą dziewczynę Ye Wenjie, córkę wybitnego fizyka zamordowanego przez czerwonogwardzistów. Pracuje przy wycince drzew. Pewnego razu zostaje aresztowana z powodu czytania niedozwolonej książki.

  2. Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#3). Koniec śmierci

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   6/6

   Oszałamiający rozmachem chiński bestseller,który stał się wydawniczym fenomenem w USA. KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO. Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi.

  3. Mesjasz Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5/6

   Mesjasz Diuny to wspaniała kontynuacja pierwszej części cyklu. Tym razem autor skupia się przede wszystkim na postaci Paula. Frank Herbert ukazuje całe spektrum jego władzy, ale również człowieczeństwa.

  4. Pieśń Lodu i Ognia. (I). Gra o tron

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   5.8/6

   W Westeros panują rody, które pod ułudą jedności sprawują władzę. Jednak wystarczy tylko jeden impuls by cała ta konstrukcja pełna kłamstw i wzajemnej niechęci runęła. W krainie mroźnej północy, dzicy ludzie każdego dnia walczą o przetrwanie, a na plecach czują oddech zimnokrwistych potworów.

  5. Płomień i krzyż. Tom 2

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Zbiór sześciu opowiadań, w których ważną rolę pełnią niezwykłe kobiety: Katarzyna, Katrina, Roksana, Enya, Matylda, Valeria Flavia. To one będą miały wpływ na dzieje Świętego Oficjum.

  6. Pieśń Lodu i Ognia. (V). Taniec ze smokami cz. 2

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   0/6

   Śmierć w dalszym ciągu zbiera swe krwawe żniwo. Mimo końca wielkiej bitwy los Siedmiu Królestw wciąż jest niepewny. Co pocznie Daenerys na wschodzie, która mimo wielu przeciwieństw włada miastem powstałym z pyłu i śmierci.

  7. Człowiek z Wysokiego Zamku

   okladka

   Autor:
   Philip K. Dick

   Ocena:
   6/6

  8. Opowieści z Narnii (#2). Książę Kaspian

   okladka

   Autor:
   C.S. Lewis

   Ocena:
   4/6

   W życiu znanych nam z tomu Lew, Czarownica i stara szafa bohaterów upłynąl rok, w świecie Narnii natomiast 1300 lat!  Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja - młodzi bohaterowie opowieści - spieszą na pomoc prawowitemu władcy Narnii, księciu Kaspianowi, który toczy śmiertelny bój o prawo do tronu.

  9. Chór zapomnianych głosów

   okladka

   Autor:
   Remigiusz Mróz

   Ocena:
   5/6

   Astrochemik Håkon Lindberg i nawigator, Dija Udin Alhassan to ostatnie żyjące jednostki na okręcie badawczym Accipiter. Ich kriogeniczny sen kończy się zbyt wcześnie, a pierwsze co widzą po przebudzeniu to rozpłatane ciała swoich towarzyszy.

  10. Fundacja. Druga Fundacja

   okladka

   Autor:
   Isaac Asimov

   Ocena:
   4/6

   Kolejna część z cyklu Fundacja autorstwa Isaaca Asimowa. Druga Fundacja przenosi czytelników w wir wydarzeń, które zainicjowane zostały w poprzednich opowieściach.

  11. Pieśń Lodu i Ognia. (#3). Nawałnica mieczy t.1 Stal i śnieg

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   0/6

   Kolejna, trzecia już część sagi Pieśń Lodu i Ognia. George R. R. Martin oddaje czytelnikom napisaną z rozmachem książkę, w której poznajemy dalsze losy znajomych bohaterów. Po krwawej i strasznej wojnie, która podzieliła Siedem Królestw, bezlitosna zima zbliża się wielkimi krokami.

  12. Fundacja (#3). Fundacja

   okladka

   Autor:
   Isaac Asimov

   Ocena:
   5.3/6

   Fundacja autorstwa Isaaca Asimova to fascynująca historia całej społeczności, która musi sprostać coraz trudniejszym zadaniom. Powoli poszczególne planety uniezależniają się od Imperium Galaktycznego tworząc niezależne byty polityczne, co stanowi coraz większe niebezp...

  13. Fundacja (#4). Fundacja i imperium

   okladka

   Autor:
   Isaac Asimov

   Ocena:
   5/6

   Pierwsza Fundacja utrzymała suwerenność i pokonała Republikę Korelską. Wyszła też obronną ręką z następnego kryzysu, wywołanego przez gen. Bela Riosea i lorda Brodriga. Jednak siedemdziesiąt lat później autorytarna władza Fundacji popada w konflikt z opozycją demokratyczną oraz niepodległy...

  14. Outsider

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   0/6

   Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści.

  15. Płomień i krzyż. Tom 1

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Jak Mordimer Madderdin został inkwizytorem? Kim byli jego rodzice? Jaką tajemnicę skrywa jego mentor Arnold Löwefell? Z każdą odpowiedzią, z każdą wskazówką pytania i wątpliwości się mnożą.

  16. Vivo

   okladka

   Autor:
   Istvan Vizvary

   Ocena:
   0/6

   John Lennon ma sto dwadzieścia lat i komponuje piosenki wyłącznie dla bogatej, pięknej i szaleńczo w nim zakochanej kobiety. Alfred Ulver, psychiatra hochsztapler, utrzymuje się głównie z pracy swojego cyfrowego klona i sesji cochingowych.

  17. Historia twojego życia

   okladka

   Autor:
   Ted Chiang

   Ocena:
   6/6

   Historia twojego życia to zbiór ośmiu opowiadań charakterystycznych dla literatury science-fiction. Jednak jest to dzieło wymagające, przy czytaniu którego należy zaangażować wiele szarych komórek.

  18. Wielki marsz

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   0/6

   Mroczna, alegoryczna wizja przyszłości Stanów Zjednoczonych. Stu wybranych chłopców wyrusza w doroczny morderczy marsz meta będzie tam, gdzie padnie przedostatni z nich. Tu nie ma miejsca na sportową rywalizację, ludzkie uczucia ani na zasady fair play, ponieważ gra toczy się o bardzo wysoką sta...

  19. Bajki robotów

   okladka

   Autor:
   Stanisław Lem

   Ocena:
   0/6

  20. Pieśń Lodu i Ognia. (#5). Taniec ze smokami, cz. 1

   okladka

   Autor:
   George R.R Martin

   Ocena:
   0/6

   V część cyklu %22Pieśń Lodu i Ognia%22, t. I Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na pyle i śmierci.

  21. Ja, inkwizytor. Głód i pragnienie

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   6/6

   OTO ON - inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. W dwóch opowieściach młody inkwizytor Mordimer Madderdin nie tylko mierzy się z mroczną stroną ludzkiej natury, ale też z działaniem szatańskich mocy

  22. Ja, inkwizytor. Bicz Boży

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Wezwani na Szubieniczną Górę inkwizytorzy stają się świadkami przerażającej śmierci. Miejscowy biskup w uroczystych szatach płonie na stosie niczym ostatni heretyk.

  23. Młot na czarownice

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   6/6

   Świat coraz szybciej stacza się w otchłań piekielną. Szerzą się zbrodnia, zdrada i rozpusta. Plugawi czarownicy, wraz z demonim pomiotem, snują niecne intrygi godzące...

  24. Ja, inkwizytor. Wieże do nieba

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Opowiadania o Mordimerze Madderdinie - inkwizytorze żyjącym w alternatywnym świecie, w którym Chrystus zszedł z krzyża i objął władzę nad ludzkością.

  25. Eryk

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   6/6

  26. Mówca Umarłych

   okladka

   Autor:
   Orson Scott Card

   Ocena:
   5/6

   Kontynuacja Gry Endera. Niezagrożona ludzkość zaczyna współczuć pokonanym napastnikom i skazuje Endera na banicję. Tymczasem otwartość Ziemian zostanie wystawiona na próbę przez kolejne zjawienie się obcych.

  27. Ubik

   okladka

   Autor:
   Philip K. Dick

   Ocena:
   5.3/6

  28. Kroniki Diuny (#4). Bóg. Imperator Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   0/6

   Od akcji rozgrywającej się w poprzednim tomie cyklu Kroniki Diuny minęło trzy i pół tysiąca lat. Diuna przestała być pustynną planetą. Pokonawszy Alię i podporządkowawszy sobie ród Corrinów, Leto II objął rządy Imperium i wprowadził je na swój Złoty Szlak.

  29. WORLD WAR Z. Światowa wojna zombie w relacjach uczestników

   okladka

   Autor:
   Max Brooks

   Ocena:
   4/6

   Hordy głodnych i wściekłych zombie nadciągają! Jesteście przygotowani na WOJNĘ TOTALNĄ?            Najpierw w Chinach pojawia się pacjent zero zarażony dziwną i nieznaną chorobą, która powoduje niespotykaną dotąd degenerację ciała i późniejszą reanimację zwłok.

  30. Metro 2033

   okladka

   Autor:
   Dmitry Glukhovsky

   Ocena:
   6/6

   Bestseller Metro 2033 teraz również w wersji audio! Świat w wyniku atomowego konfliktu chyli się ku końcowi. Nie ma już politycznych i militarnych potęg, nie ma struktur, które władały światem.

  31. Mroczna połowa

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   0/6

   Mroczna prawda o zakamarkach ludzkiej duszy Thad Beaumont i George Stark. Ktoś zaczyna bestialsko mordować związane z Beaumontem osoby... Thad jest utalentowanym powieściopisarzem, szczęśliwym mężem i ojcem dwójki uroczych bliźniąt.

  32. Słowa światłości

   okladka

   Autor:
   Brandon Sanderson

   Ocena:
   0/6

   Doskonała kontynuacja Drogi królów! Świetliści Rycerze muszą znów powstać. W końcu wypowiedziano starożytne przysięgi, spreny powracają. Ludzie szukają tego, co zostało utracone.

  33. Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#2). Ciemny las

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   5/6

   Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA. KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO. Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię!

  34. Miasteczko Salem

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5/6

   W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku Salem zaczynają ginąć ludzie i zwierzęta. Dzieją się rzeczy dziwne i niepojęte, a jedna śmierć pociąga za sobą drugą.  Nad Salem niczym cień góruje posiadłość Marstenów, ponury dom na wzgórzu, w którym wydarzyła się tragedia.

  35. Cmętarz zwieżąt

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5/6

   Ta przeprowadzka miała być początkiem nowego życia. Rodzina Creedów przeniosła się do przytulnego domu w pięknej i przyjaznej okolicy, gdzie sąsiedzi są dla siebie mili, a praca to sama przyjemność.

  36. Świat Dysku. Mort

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   6/6

   Nawet Śmierć czasem potrzebuje wakacji. Na Świecie Dysku, który jest jedyną płaską planetą we wszechświecie kościsty strażnik klepsydry życia uświadamia sobie, że tylko jedno może dać mu chwilę wytchnienia: terminator.

  37. Miecz Aniołów

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   6/6

   Opowieści o Mordimerze Madderdinie, inkwizytorze, który nie waha się zadawać pytań i dążyć do odkrycia prawdy o otaczającym go świecie...

  38. Zwiadowcy cz.5 Czarnoksiężnik z Północy

   okladka

   Autor:
   John Flanagan

   Ocena:
   0/6

   Piąty to bestsellerowego cyklu dla młodzieży, który pobił Eragona Paoliniego na liście bestsellerów New York Timesa, epicka opowieść o honorze, przyjaźni i wielkiej przygodzie. Od wydarzeń opisanych w Bitwie o Skandię minęło pięć długich lat.

  39. Ja, inkwizytor. Dotyk zła

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Dwie opowieści, których bohaterem jest młody inkwizytor Mordimer Madderdin. W pierwszej zmierzy się z mrocznymi siłami stojącymi za serią zabójstw. W drugiej wpadnie w miłosne sidła pewnej uroczej góralki.

  40. Sługa Boży

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   5/6

   Najbardziej wstrząsająca i bluźniercza wizja w historii polskiej fantastyki! Oto świat, w którym Chrystus zszedł z Krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań.

  41. Ziemiomorze. (#1). Czarnoksiężnik z Archipelagu

   okladka

   Autor:
   Ursula K. Le Guin

   Ocena:
   6/6

   Klasyka powieści fantasy! Opowieść o naukach pobieranych przez młodzieńca z wymyślonej krainy u mędrców, którzy posiedli kunszt czarnoksięski. Zarazem jest to opowieść realistyczna o kształtowaniu się osobowości, dorastaniu wśród przeciwieństw, o tym, jak zapalczywa lekkomyślność przeradza się w ...

  42. Zwiadowcy cz.2 Płonący most

   okladka

   Autor:
   John Flanagan

   Ocena:
   0/6

   Płonący most to już drugi audiobook zrealizowany na podstawie serii Zwiadowcy - cyklu autorstwa Johna Flanagana, który zdobył serca i zawładnął wyobraźnią licznych czytelników. To opowieść, która okazała się hitem ostatnich lat, zawierająca wszystkie najlepsze elementy powieści fantastycznej dla ...

  43. Świat Dysku. Ciekawe czasy

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   0/6

  44. Świat Dysku. Czarodzicielstwo

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   6/6

  45. Zaklęcie na wiatr

   okladka

   Autor:
   Paulina Kuzawińska

   Ocena:
   0/6

   Gwinto Gerk to wilk morski, który zbiegł z rodzinnego miasta lata temu. Kiedy nagle powraca do domu, wszyscy przeczuwają kłopoty. Tylko Arion widzi w wujku bohatera, a w jego opowieściach spełnienie marzeń.

  46. Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe

   okladka

   Autor:
   Jacek Dukaj

   Ocena:
   3/6

  47. Kroniki Diuny (#6). Kapitularz Diuną

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   0/6

   Kapitularz Diuną to szósta i zarazem ostatnia część cyklu Kroniki Diuny autorstwa Franka Herberta. Ponownie na placu boju spotykają się Bene Gesserit i Dostojne Matrony.

  48. Igrzyska śmierci (Tom 2). W pierścieniu ognia

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.1/6

   W pierścieniu ognia drugi tom znakomitej powieści Suzanne Collins o złowrogim Kapitolu, uciskanych mieszkańcach państwa Panem oraz Katniss, młodej dziewczynie, która staje nagle w centrum przełomowych wydarzeń!

  1. Upiory

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   6/6

   Gdy Harry Hole ma intuicję nic nie jest w stanie stanąć mu na przeszkodzie. W Oslo dochodzi do morderstwa z pozoru mało nadzwyczajnego. Zdesperowany heroinista próbuje ukraść narkotyk drugiemu i zostaje zastrzelony.

  2. Motylek

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   6/6

   W mroźny poranek, na skraju mazurskiej wsi zostaje znalezione ciało zakonnicy. Wygląda na to, że potrącił ją samochód. Jednak później okazuje się, że kobieta została zamordowana i ktoś upozorował wypadek.

  3. Policja

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   0/6

   Oficer policji zostaje odnaleziony martwy w miejscu morderstwa sprzed lat, które badał ale nie wyjaśnił. Po pewnym czasie dwóch kolejnych policjantów spotyka ten sam los.

  4. Pancerne serce

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.5/6

   Harry Hole, genialny śledczy aktualnie nie w formie. Przebywa w Hongkongu, gdzie w oparach opium próbuje zapomnieć o spustoszeniach, które w jego życiu dokonał Bałwan.

  5. Księżniczka z lodu

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4.8/6

   W spokojnej, małej miejscowośći na zachodnim wybrzeżu Szwecji ginie dziewczyna. Alex była atrakcyjną i bogatą mieszkanką miasteczka Fjällbaka. W jednym z domów społeczności, w której każdy się zna, odkryto jej zwłoki.

  6. Jedwabnik

   okladka

   Autor:
   Robert Galbraith

   Ocena:
   4.3/6

   Pisarz Owen Quine zaginął. Żona zleca prywatnemu detektywowi Cormoranowi Strikeowi odnalezienie męża. Kobieta sądzi, że Owen po prostu zniknął na kilka dni, jak to zdarzało się już wcześniej.

  7. Pragnienie

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.7/6

   Młoda kobieta zostaje zamordowana we własnym mieszkaniu tuż po internetowej randce. Ślady na jej ciele wskazują, że sprawca jest wyjątkowo bezwzględny. Presja mediów, by znaleźć winnego, sprawia, że policja zwraca się do Harry%27ego Hole.

  8. Seria o komisarzu Williamie Wistingu (tom 1). Kluczowy świadek

   okladka

   Autor:
   Jorn Lier Horst

   Ocena:
   5/6

   Książkowy debiut uznanego pisarza kryminałów Jrna Liera Horsta, Kluczowy świadek jest realistyczną opowieścią zbudowaną na autentycznej historii. Preben Pramm leży martwy od tygodnia.

  9. Zamęt

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5/6

   Słuchowisko w znakomitej aktorskiej obsadzie! 59 najlepszych polskich głosów w superprodukcję na podstawie powieści Zamęt. Reżyseria: Janusz Kukuła Występują: Narrator - Krzysztof Gosztyła Dima Grzegorz Damięcki Monika - Marta Żmuda Trzebiatowska Pułkownik Roman Leski - An...

  10. Millennium (#3). Zamek z piasku, który runął (#3)

   okladka

   Autor:
   Stieg Larsson

   Ocena:
   6/6

   Trzecia i ostatnia część serii %22Millennium%22 zaczyna się w miejscu, w którym kończy się Dziewczyna, która igrała z ogniem. Lisbeth Salander przeżywa próbę pogrzebania żywcem, jej kłopoty się jednak na tym nie kończą .

  11. Człowiek nietoperz

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   3/6

   Akcja dzieje się w Australii, gdzie mężczyzna bada sprawę zabójstwa swojej rodaczki Inger Holter. Kobieta prawdopodobnie padła ofiarą seryjnego mordercy. Pomagać będzie mu będzie miejscowy policjant, który jest Aborygenem.

  12. Wołanie kukułki

   okladka

   Autor:
   Robert Galbraith

   Ocena:
   4.5/6

   Ta książka otwiera cykl kryminałów z Cormoranem Strikem. Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał i fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia.

  13. Czarownica

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4/6

   Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku.

  14. Cormoran Strike prowadzi śledztwo. Żniwa zła

   okladka

   Autor:
   Robert Galbraith

   Ocena:
   4.5/6

   Robin Ellacott dostaje przesyłkę, w której z przerażeniem odkrywa odciętą kobiecą nogę. Jej szef, prywatny detektyw Cormoran Strike, zachowuje zimną krew. Spotkał już w życiu ludzi zdolnych do niewyobrażalnego okrucieństwa.

  15. Millennium. Dziewczyna, która igrała z ogniem (#2)

   okladka

   Autor:
   Stieg Larsson

   Ocena:
   5.5/6

   W drugiej, po Mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet, części trylogii %22Millennium%22 główną bohaterką jest Lisbeth Salander. Seria dramatycznych wypadków wywołuje u Lisbeth wspomnienia mrocznej przeszłości, z którą raz na zawsze postanawia się rozprawić.

  16. Czerwone Gardło

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   4.5/6

   Harry Hole, samotnik i alkoholik a przy tym genialny śledczy trafia na ślad przemyconego do Norwegii snajperskiego karabinu marki Märklin. Komisarz podejmuje trop, który niespodziewanie naprowadza go na kręgi ugrupowań neofaszystowskich.

  17. Morderstwo w Orient Expressie

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   6/6

   Jadący Orient Express utknął w zaspie. Wśród podróżnych jest Herkules Poirot, który po rozwiązaniu kryminalnej zagadki w Azji wraca do Europy. Pasażerowie są odcięci od świata, a wśród nich czai się morderca.

  18. Trzeci klucz

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Trzeci klucz to kolejna część serii o wybitnym policjancie Harrym Hole. Tym razem ma od przed sobą wyjątkowo trudne zadanie, gdyż będzie musiał prowadzić dwa śledztwa jednocześnie.

  19. A.B.C

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   0/6

   Seryjny morderca zabija ludzi w porządku alfabetycznym. Odpracował już litery %22A%22, %22B%22 i %22C%22 Czy zostanie schwytany, zanim dojdzie do %22Z%22? Sprytny przestępca umyka wymiarowi sprawiedliwości, mimo że przed każdą zbrodnią wysyła list z informacją, gdzie i kiedy należy szukać na...

  20. Pentagram

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   4/6

   Harry Hole po którejś z rzędu wpadce alkoholowej dostaje wypowiedzenie. Jednak ze względu na okres urlopowy zostaje włączony do śledztwa, które prowadzi Tom Waaler.

  21. Księżniczka z lodu

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4.8/6

  22. Nielegalni

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5.5/6

  23. Karaluchy

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Policjant Harry Hole wyrusza w dalekie strony by rozwiązać kolejną zagadkę. Tym razem trafia do Tajlandii pełnej świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go go.

  24. Kołysanka

   okladka

   Autor:
   Bartłomiej Piotrowski

   Ocena:
   6/6

   Od wielu miesięcy gliwicka policja bezskutecznie próbuje złapać tajemniczego Pana Kołysankę, który porywa i zabija dzieci, a ich ciała podrzuca na śląskich placach zabaw. Kiedy znika sześcioletnia Zuza, jej ciocia rozpoczyna prywatne śledztwo, w którym pomaga jej przyjaciel ojca dziewczynki.

  25. Kastor

   okladka

   Autor:
   Wojtek Miłoszewski

   Ocena:
   0/6

   To jest kryminał. Są trupy i jest policjant zmagający się z własnymi problemami. Gliniarz próbuje robić w mieście porządek i przede wszystkim ułożyć sobie jakoś życie...

  26. Ofiara losu

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5.5/6

   W Tanumshede dochodzi do wypadku samochodowego, policja bada sprawę z pozoru wyglądającą na pozbawioną ingerencji osób trzecich. Jednak gdy ma miejsce kolejne trgaiczne zdarzenie, pojawiają sie podejrzenia.

  27. Millennium (#1). Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (#1)

   okladka

   Autor:
   Stieg Larsson

   Ocena:
   5.3/6

   Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika jak kamień w wodę. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera.

  28. Łaskun

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   4/6

   Łaskun to już szósty tom przygód policjantów z Lipowa. W domu pewnego bezrobotnego sędziego dochodzi do makabrycznego odkrycia. Sprawca stworzył postać składającą się z rozczłonkowanych zwłok prawnika i nieznanej kobiety.

  29. Macbeth

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   0/6

   Lata70.,skorumpowane miasto pełne przestępców. Macbeth, jeden z niewielu nieprzekupnych policjantów, jest dowódcą jednostki specjalnej. Po niebezpiecznej akcji przeciwko handlarzom narkotyków zaczyna piąć się po szczeblach kariery.

  30. Pierwszy śnieg

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Jest listopad i w Oslo spadł pierwszy śnieg. Po powrocie z pracy Brite Becker widzi przed swoim domem bałwana i chwali syna i i męża za wykonane dzieło. Jednak okazuje, że to nie oni są jego twórcami.

  31. Zagadka Błękitnego Ekspresu

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   0/6

   Katarzyna Grey, otrzymawszy imponujący spadek po swej pracodawczyni, postanawia wyruszyć na wycieczkę swoich marzeń. W czasie podróży Błękitnym Ekspresem staje się świadkiem niezwykłych zdarzeń - w pociągu w niejasnych okolicznościach zostaje zamordowana córka znanego milionera.

  32. Latarnik

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4/6

   Po powrocie Patrika Hedström do pracy, czeka na niego nowe śledztwo. Zamordowany został powszechnie lubiany i szanowany Mats Sverin, nowy szef gminnego wydziału finansów.

  33. Fabrykantka aniołków

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5.5/6

   W dniu Wielkiej Nocy, z niewielkiej wyspy znajdującej się niedaleko Fjällbacki, znika w nieznanych okolicznościach rodzina. Pozostaje po nich tylko nakryty do światecznego obiadu stół.

  34. Pogromca lwów

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5/6

   Młoda dziewczyna wpada pod samochód i nie udaje się jej uratować. Niewątpliwie jest to tragedia, ale najgorsze dopiero przed nami. 

  35. I nie było już nikogo

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   0/6

   Najlepsza powieść Agaty Christie, wcześniej znana jako Dziesięciu Małych Murzynków. Tajemniczy Pan Owen zaprasza na odciętą od świata wyspę dziesięciu gości, którzy na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego.

  36. Wybawiciel

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Inspektor Harry Hole w zasypanym śniegiem Oslo ściga nieuchwytnego mordercę z byłej Jugosławii. W tym celu przeczesuje mroczne środowisko narkomanów, dewiantów, członków Armii Zbawienia wyczekujących nowego zbawiciela, który ma ich wyzwolić od beznadziei życi...

  37. Kaznodzieja

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5/6

  38. Co nas nie zabije

   okladka

   Autor:
   David Lagercrantz

   Ocena:
   5.7/6

   Wybitny naukowiec, badacz i ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji zostaje okradziony z wyników swoich badań. Próbując się w tym wszystkim odnaleźć i wpada na trop instytucjonalnych nadużyć.

  39. Koniec warty

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   0/6

   SPEKTAKULARNE ZAMKNIĘCIE TRYLOGII O EMERYTOWANYM DETEKTYWIE BILLU HODGESIE Brady Hartsfield, zabójca odpowiedzialny za masakrę w Panu Mercedesie, znajduje się w stanie wegetatywnym w Klinice Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu.

  40. Prowadź swój pług przez kości umarłych

   okladka

   Autor:
   Olga Tokarczuk

   Ocena:
   6/6

  41. Kamieniarz

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   6/6

  42. Prom

   okladka

   Autor:
   Ove Logmansbo, Remigiu...

   Ocena:
   0/6

   Dziewiczy rejs promu duńskich linii na Wyspy Owcze nie kończy się tak, jak powinien. Jednostka niespodziewanie zatrzymuje się na wodach przybrzeżnych archipelagu, gdzie sieci komórkowe nie mają zasięgu.

  43. Kmisorz Hanusik

   okladka

   Autor:
   Marcin Melon

   Ocena:
   0/6

   Ôn je bardzij chytry niż Sherlock Holmes, Ôn je bardzij wyzgerny niż James Bond... Pierwszy audiobook w całości po śląsku! Komedia kryminalna Marcina %22Komisorz Hanusik%22, która w ciągu dwóch lat doczekała się czterech wydań drukowanych, w końcu do posłuchania.

  44. Cmentarz w Pradze

   okladka

   Autor:
   Umberto Eco

   Ocena:
   5/6

  45. Prokurator Alicja Horn

   okladka

   Autor:
   Tadeusz Dołęga-Mostowicz

   Ocena:
   0/6

   Prokurator Alicja Horn to powieść sensacyjna autorstwa Tadeusza Dołęgi-Mostowicza - jednego z najbardziej poczytnych autorów dwudziestolecia międzywojennego. Akcja rozgrywa się w Warszawie lat 30-tych, a jej głównym bohaterem jest Jan Winkler - biznesmen związany z półświatki...

  46. Połów

   okladka

   Autor:
   Ove Logmansbo, Remigiu...

   Ocena:
   6/6

   Raz do roku wody wokół Wysp Owczych przybierają krwawy odcień. Mieszkańcy urządzają grindadráp, czyli tradycyjny połów grindwali. Jedno z upolowanych zwierząt budzi w Farerach grozę – podczas patroszenia rybacy odkrywają w żołądku ssaka makabryczne znalezisko&hellip...

  47. Biały kruk

   okladka

   Autor:
   Andrzej Kowalski

   Ocena:
   0/6

   Wszystkie cuda tego świata istnieją w rzeczywistości, zaś książki są tylko miejscem, w którym tymczasowo przebywają. MROŻĄCY KREW W ŻYŁACH KRYMINAŁ! Przypadkowe spotkanie z tajemniczą Leną zakłóca spokojne życie studenta historii, Kamila Maja.

  48. Światło, którego nie widać

   okladka

   Autor:
   Anthony Doerr

   Ocena:
   5/6

   Mała dziewczynka, Marie-Laure mieszka wraz z ojcem w Paryżu. W wieku sześciu lat traci wzrok. Od tej pory uczy się poznawać świat za pomocą dźwięków i dotyku. Ojciec daje jej niezwykły prezent w postaci miniaturowej wersji miasta.

  1. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   5/6

   Znajdziesz tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Każdy z nich został opatrzony słowniczkiem zawierającym tłumaczenia na język polski zarówno terminów specjalistycznych, jak i ty...

  2. Superskuteczne strategie opanowania języków obcych. Twój prywatny coach. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Ewa Eldridge

   Ocena:
   5/6

   Dowiesz się od niej, że opanowanie języka obcego wymaga dobrego przygotowania samego siebie, zanim jeszcze usiądziesz nad słówkami czy gramatyką — jest jak zagruntowanie płótna przed malowaniem obrazu, czyli nieodzowne.

  3. Język niemiecki w IT. Rozmówki

   okladka

   Autor:
   Marcin Jackiewicz

   Ocena:
   3.5/6

   Polscy informatycy dali się światu poznać z jak najlepszej strony, więc świat upomina się o nich. Coraz więcej rodzimych firm współpracuje z europejskimi klientami, dla których podstawowym językiem komunikacji jest niemiecki.

  4. Angielski w samochodzie. Kurs podstawowy

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski w samochodzie Kurs podstawowy: - dla początkujących oraz wszystkich, którzy chcą szybko przypomnieć sobie podstawy angielskiego, - ponad 70 minut nagrań profesjonalnych lektorów, - ćwiczenia sprawdzające z odpowiedziami, - praktyczne i przydatne na co dzień zagadnienia: pytanie o d...

  5. The Great Gatsby. Wielki Gatsby w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   Francis Scott Fitzgera...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  6. Przełam barierę językową

   okladka

   Autor:
   Anna Szpyt

   Ocena:
   0/6

   Nawet jeśli będziemy dysponować ogromną wiedzą językową, a nie zdołamy wykrztusić z siebie nawet słowa, to równie dobrze moglibyśmy nie mieć tej wiedzy wcale. Bardzo często boimy się, że ktoś przyłapie nas na brakach, że się zbłaźnimy i zostaniemy ocenieni.

  7. Hiszpański Kurs podstawowy

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Przeznaczony jest dla osób początkujących, zaczynających naukę oraz tych, którzy chcieliby szybko przypomnieć sobie podstawy języka hiszpańskiego i przygotować się do podróży. Obejmuje 11 lekcji - aż 90 minut nagrań - uczących 1000 najbardziej potrzebnych słów i zwrotów, np.

  8. Angielski w samochodzie. Niezbędne zwroty i wyrażenia

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski w samochodzie Niezbędne zwroty i wyrażenia to: - doskonałe repetytorium leksykalne dla początkujących i znających podstawy - zwroty konwersacyjne niezbędne do swobodnego porozumiewania się w języku angielskim - 350 zwrotów i wyrażeń angielskich - zdania i krótkie dialogi ukazujące ...

  9. Angielski na poziomie

   okladka

   Autor:
   Gabriela Oberda

   Ocena:
   4/6

   Potrafisz posługiwać się językiem angielskim tylko w prostych sytuacjach i nie chcesz na tym poprzestać? Twoim celem jest udoskonalenie umiejętności, poszerzenie wiedzy, nabranie językowej pewności siebie i płynności?

  10. Niemiecki Fiszki mp3 1000 słówek dla znających podstawy

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Niemiecki Fiszki mp3 1000 słówek dla znających podstawy Z Niemiecki Fiszki MP3: - poznasz 1000 niezbędnych słów wraz z 1000 przykładowych zdań - nauczysz się gotowych wzorców komunikacyjnych - wyćwiczysz wymowę z wysokiej jakości nagraniami wyłącznie native spekerów - wysłuchasz nagrań na d...

  11. Hiszpański. Superkurs

   okladka

   Autor:
   Justyna Jannasz, Małgo...

   Ocena:
   0/6

   %22Hiszpański. Superkurs%22 łączy w sobie zalety intensywnego kursu Lingo z serii %22raz a dobrze%22 oraz popularnych rozmówek z serii %22Powiedz to!%22. Zalety %22Superkursu%22 to: - współczesne dialogi i słownictwo z tłumaczeniami w 30 lekcjach - 12 rozdziałów tematycznych rozmówek obejmujących...

  12. Angielski World Today Technology and Science

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski World Today to seria Audio Kursów przeznaczona dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. World Today przygotowano specjalnie z myślą o osobach, które chcą poznać i poszerzyć słownictwo związane ze współczesnością - tak, aby rozumieć każdy przekaz informacyjny i móc dyskutować na tem...

  13. Niemiecki Fiszki mp3 1000 najważniejszych słów i zdań

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   5/6

   Niemiecki Fiszki mp3 1000 najważniejszych słów i zdań Z Niemiecki Fiszki MP3: - poznasz 1000 najważniejszych słów wraz z 1000 przykładowych zdań - nauczysz się gotowych wzorców komunikacyjnych - wyćwiczysz wymowę z wysokiej jakości nagraniami wyłącznie native spekerów - wysłuchasz nagrań na...

  14. Angielski w samochodzie. Konwersacje

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski w samochodzie Konwersacje: - dla początkujących oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się konwersacji po angielsku, - ponad 70 minut nagrań profesjonalnych lektorów, - kilkanaście praktycznych dialogów oraz przydatne zwroty, - ćwiczenia sprawdzające z odpowiedziami, - praktyczne i ...

  15. Angielski w samochodzie. Dla średnio zaawansowanych

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski w samochodzie Dla średnio zaawansowanych to kurs: - dla wszystkich którzy opanowali podstawy języka i chcą kontynuować naukę na poziomie średnio zaawansowanym, - 70 minut nagrań profesjonalnych lektorów słuchaj, powtarzaj i zapamiętuj, - nauka ponad 650 niezbędnych słów i wyrażeń o...

  16. Angielski w korku kompletny kurs podstawowy

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Spędzasz dużo czasu w podróży i chcesz w tym czasie robić coś pożytecznego? Zacznij uczyć się angielskiego. Nawet kilkanaście minut dziennie z naszym kursem pozwoli Ci opanować podstawy i wkrótce zaczniesz porozumiewać się w codziennych sytuacjach.

  17. Niemiecki raz a dobrze

   okladka

   Autor:
   Tomasz Sielecki

   Ocena:
   0/6

   Skuteczny i szybki sposób na opanowanie nowoczesnego języka niemieckiego zarówno dla początkujących, jak i dla tych, co już nieraz zaczynali. Dzięki aktualnej tematyce swobodnie porozmawiasz o biznesie, internecie, czy poszukiwaniu pracy

  18. Niemiecki na poziomie

   okladka

   Autor:
   Tomasz Sielecki

   Ocena:
   0/6

   Potrafisz posługiwać się językiem niemieckim tylko w prostych sytuacjach i nie chcesz na tym poprzestać? Twoim celem jest udoskonalenie umiejętności, poszerzenie wiedzy, nabranie językowej pewności siebie i płynności?

  19. Angielskim do mnie mów - cz.2

   okladka

   Autor:
   Elżbieta Żółtak

   Ocena:
   0/6

   Angielski praktycznie. Najpierw nauczysz się mówić, a dopiero potem poznajesz zasady. Audiobook Angielskim do mnie mów, część 2 jest kursem przeznaczonym dla średniozaawansowanych i zaawansowanych, wykorzystującym w nauce metodę ADL.