ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Bestsellery Ebookpoint - Top 50 - Audiobooki

  Poniżej znajduje się aktualna lista najczęściej kupowanych audiobooków (mp3) w księgarni ebookpoint.pl z ostatnich 30 dni, generowana codziennie. To 50 bestsellerów, po które nasi czytelnicy sięgają najczęściej. Znajdź coś dla siebie!

  1. Szef, który myśli, bo warto i się opłaca

   okladka

   Autor:
   Andrzej Jeznach

   Ocena:
   6/6

   Sposób zarządzania wpływa na wyniki i efektywność pracy, ale też na jakość życia pracowników i ich szefów. Złe przywództwo lub jego brak demotywują, prowadzą do strat ekonomicznych wynikających z utraty motywacji do wykonywanej pracy, poczucia jej sensu.

  2. Historia wilków

   okladka

   Autor:
   Emily Fridlund

   Ocena:
   4.7/6

   Odpowiedzi na te wszystkie pytania muszą pozostać nieoczywiste. Rodzice dziewczyny, buntując się przeciw systemowi, wychowywali ją w komunie, lecz nie poświęcili jej wystarczająco dużo uwagi i uczuć.

  3. #SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie

   okladka

   Autor:
   Anja Rubik

   Ocena:
   0/6

   Kiedy jest dobry czas na pierwszy raz i jak się do niego przygotować? Co to jest grooming, seksting i consent? Czy kobieta, która spędziła noc z inną kobietą, jest już lesbijką? W jaki sposób rozpoznać infekcje przenoszone drogą płciową i gdzie je leczyć?

  4. Harry Hole (#12). Nóż

   okladka

   Autor:
   Jo Nesb

   Ocena:
   0/6

   Harry Hole wrócił do punktu wyjścia: znowu pije, Rakel wyrzuciła go z domu, ponownie mieszka przy Sofies gate. Pewnego dnia budzi się z obezwładniającym kacem, a na dłoniach i ubraniu ze zdumieniem spostrzega ślady krwi.

  5. Jaga. Kwiat Paproci 0,5

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Berenika Mis...

   Ocena:
   0/6

   Prequel bestsellerowej serii %22Kwiat paproci%22 Katarzyny Bereniki Miszczuk.

  6. Potęga irracjonalności. Ukryte siły, które wpływają na nasze decyzje

   okladka

   Autor:
   Dan Ariely

   Ocena:
   0/6

   Dlaczego ból głowy nie ustępuje po zażyciu aspiryny o wartości jednego centa, ale znika bez śladu, kiedy weźmiemy aspirynę, która kosztuje pięćdziesiąt centów? Dlaczego przepuszczamy pieniądze na wystawny posiłek, ale wycinamy kupony, aby zaoszczędzić dwadzieścia pięć centów na puszce zupy?

  7. W tym szaleństwie jest metoda. Powieść o zarządzaniu projektami

   okladka

   Autor:
   Marcin Żmigrodzki

   Ocena:
   6/6

   Tego, co było dalej, dowiesz się z tej książki — a przy okazji poznasz trudną sztukę zarządzania projektami. Opanujesz oczywiście służące temu celowi techniki i metody, ale będzie to dopiero początek.

  8. Smocza straż. Gniew Króla Smoków. Tom 2

   okladka

   Autor:
   Brandon Mull

   Ocena:
   0/6

   Smocza Straż to ciąg dalszy Baśnioboru - bestsellerowej serii Brandona Mulla.

  9. Obsesja piękna. Jak kultura popularna krzywdzi dziewczynki i kobiety

   okladka

   Autor:
   Renee Engeln

   Ocena:
   0/6

   Jak współczesna obsesja na punkcie wyglądu krzywdzi dziewczynki i kobiety

  10. Drwal. Miłość, która narodziła się z natury

   okladka

   Autor:
   K.N.Haner

   Ocena:
   5.1/6

   To spotkanie, które nieoczekiwanie na dobrych kilka dni uziemia Jasona i Sam w leśnej samotni, sprawia, że zamknięty i skryty mężczyzna otwiera się przed, na pozór beztroską, kobietą.

  11. Psychologia szefa 3. Zrozumieć zespół. Fenomen małej grupy

   okladka

   Autor:
   Wojciech Haman, Jerzy Gut

   Ocena:
   6/6

   To nie jest kolejna książka o zarządzaniu. Porusza ona mało znane zjawisko procesu grupowego i opisuje fazy rozwoju, którym nieuchronnie podlega każdy zespół ze swoim formalnym liderem.

  12. Odwet

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   0/6

   Tajemnicze śmierci polskich agentów wzbudzają zainteresowanie Rosjan. Pułkownik GRU Arsen Fiedotow bacznie śledzi sytuację na polskiej scenie politycznej. Stawka jest szczególnie wysoka zbliżają się wybory parlamentarne.

  13. Brzydki, zły i szczery

   okladka

   Autor:
   Adam Ostrowski

   Ocena:
   0/6

   Pierwsza autobiografia największego polskiego rapera O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski, ikona polskiego rapu. Od początku lat dziewięćdziesiątych konsekwentnie utrzymuje, że nie wyobraża sobie, by mógł robić coś innego i nadal robi to z serca.

  14. Era supernowej

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   0/6

   Autor bestsellerowego Problemu trzech ciał. Do Ziemi dociera zabójcze radioaktywne promieniowanie odległej o osiem lat świetlnych supernowej. Naukowcy z przerażeniem odkrywają, że w jego wyniku wszyscy ludzie w wieku powyżej trzynastu lat umrą w ciągu roku.

  15. Wołyń zdradzony. czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA

   okladka

   Autor:
   Piotr Zychowicz

   Ocena:
   0/6

   Wołyń zdradzony to najbardziej wstrząsająca książka autora Obłędu 44 i Paktu RibbentropBeck. W latach 19431945 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej ukraińscy nacjonaliści wymordowali 100 tysięcy Polaków.

  16. Dobry szef, zły szef

   okladka

   Autor:
   Robert I. Sutton

   Ocena:
   0/6

   Jeżeli jesteś szefem, to czy jesteś tym dobrym? W jaki sposób możesz nieustannie szlifować swoje umiejętności i dopingować ludzi, aby dawali z siebie wszystko i byli dumni z faktu, że dla ciebie pracują?

  17. MANIPULACJA ODCZAROWANA! 777 skutecznych technik wpływu

   okladka

   Autor:
   Marek Skała

   Ocena:
   5/6

   Ta książka powstała po to, abyś mógł stanąć przed lustrem i powiedzieć do siebie: „To ja jestem najlepszym manipulatorem!”. Albo przynajmniej: „Nie dam sobą manipulować!

  18. Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości

   okladka

   Autor:
   Swietłana Aleksijewicz

   Ocena:
   5/6

   Katastrofa elektrowni jądrowej w Czarnobylu była jedną z najpotężniejszych katastrof technologicznych w XX wieku. Książka Swietłany Aleksijewicz to wstrząsający dokument, opowieść o jednym dniu, którego konsekwencją była niewyobrażalna ilość zniszczeń i cierpienia.

  19. Krótka historia mafii sycylijskiej

   okladka

   Autor:
   Tomasz Bielecki

   Ocena:
   4.5/6

   Skąd się wzięła sycylijska mafia? Lubi się przedstawiać jako organizacja o wielosetletniej tradycji. „Śmierć Francuzom! Pragniemy niepodległości!” (Morte ai Francesi! Indipendenza anela!

  20. Likwidator

   okladka

   Autor:
   Kim Un-su

   Ocena:
   0/6

   Najnowsze dzieło autora okrzykniętego koreańskim Henningiem Mankellem to znakomity thriller, którego akcja rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości Seulu, gdzie gildie płatnych zabójców toczą bezwzględną walkę o dominację.

  21. Nawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastynacji

   okladka

   Autor:
   S.J. Scott

   Ocena:
   5/6

   Dzięki tej książce w łatwy sposób zapanujesz nad tym problemem! Jest to bardzo praktyczny i przystępnie napisany przewodnik, który pozwoli Ci szybko wyrobić w sobie nawyk działania i pozbyć się utrudniającej życie przypadłości — prokrastynacji.

  22. Angielski World Today News and Society

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski World Today News and Society przeznaczony jest dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych. World Today przygotowano specjalnie z myślą o osobach, które chcą poznać i poszerzyć słownictwo związane ze współczesnością - tak, aby rozumieć każdy przekaz informacyjny i móc dyskutować n...

  23. Ale z naszymi umarłymi

   okladka

   Autor:
   Jacek Dehnel

   Ocena:
   0/6

   Do Europy tak, ale razem z naszymi umarłymi, pisała Maria Janion. Ta myśl stała się punktem wyjścia powieści Jacka Dehnela, w której trochę śmieszno, trochę straszno, a na pewno bardzo aktualnie.

  24. Sny Morfeusza

   okladka

   Autor:
   K.N. Haner

   Ocena:
   5.8/6

   Cassandra Givens od zawsze nie ma szczęścia do facetów. Jej przelotne romanse za każdym razem kończą się złamanym sercem, a wybuchowy charakter, impulsywność oraz zgryźliwe poczucie humoru często wpędzają ją w kłopoty.

  25. Jedna kampania do wolności. Jak stworzyć produkt online, pozyskać klientów i żyć na własnych warunkach

   okladka

   Autor:
   Magdalena Pawłowska

   Ocena:
   5.7/6

   Wszystkiego o tym, co musisz wiedzieć o tworzeniu kursów internetowych i sprzedaży online, dowiesz się z tej książki. Skorzystaj i rozwiń biznes online, który zapewni materialne bezpieczeństwo Tobie i Twojej Rodzinie.

  26. Nawyki zen. Mała książka na resztę życia

   okladka

   Autor:
   Leo Babauta

   Ocena:
   0/6

   Ta książka jest zbiorem znakomitych artykułów o tym, jak stać się szczęśliwszym człowiekiem. Zawarte w niej teksty opublikowano pierwotnie na blogu Zen Habits. Jego filozofia opiera się na upraszczaniu życia, nabieraniu dobrych nawyków i zwiększaniu własnej produktywności przy mniejszym stresie.

  27. Uwierz w siebie i działaj. Pokonaj wątpliwości, zostaw przeszłość za sobą i odkryj swój potencjał

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy, Christina...

   Ocena:
   5/6

   Ta książka uzmysłowi Ci, że klucz do szczęśliwego życia spoczywa w Twoich dłoniach. Niekiedy wystarczy drobna zmiana, aby odczuć potężny przypływ mocy i szczęścia. Dowiesz się, jak rozpoznać te ukryte, powstrzymujące Cię blokady i jak je zlikwidować, a także jak wyzwolić ogromne pokłady energii, ...

  28. Szef, który ma czas. Ewolucja zarządzania - dziennik budowy turkusowej firmy

   okladka

   Autor:
   Andrzej Jeznach, współ...

   Ocena:
   5/6

   Turkusowy model kierowania organizacją, o którym mowa w tytule tej książki, to taki, w którym nie ma hierarchii władzy, a miejsce wydawania poleceń zajmuje podejmowanie samodzielnych decyzji.

  29. Perska zazdrość

   okladka

   Autor:
   Laila Shukri

   Ocena:
   0/6

   Nowa książka autorki bestselleru Byłam służącą w arabskich pałacach%22.Znana z kart Perskiej miłości Joanna, żona bogatego kuwejckiego biznesmena Alego, wiedzie ekskluzywne, przepełnione przyjemnościami życie.

  30. Lassie, wróć!

   okladka

   Autor:
   Eric Knight

   Ocena:
   0/6

   Lassie, wróć! to nie tylko historia miłości, wierności i przywiązania psa do człowieka.

  31. Świat miniony

   okladka

   Autor:
   Tom Sweterlitsch

   Ocena:
   0/6

   Błyskotliwe i niepokojące połączenie 12 małp i Incepcji. Jedna z 10 najlepszych książek 2018 r. wg A.V. Club. Morderstwo, porwanie, podróż w czasie i katastrofalny koniec ludzkości powieść, która zmrozi ci krew w żyłach.

  32. Model StoryBrand - zbuduj skuteczny przekaz dla swojej marki

   okladka

   Autor:
   Donald Miller

   Ocena:
   0/6

   To nie jest książka o tym, jak opowiedzieć historię swojej firmy. Na taką książkę szkoda czasu. Klientów ten temat zwykle nie ciekawi; mają do opowiedzenia własną historię. Każdego dnia większość przedsiębiorców popełnia błąd, który kosztuje ich tysiące, o ile nie miliony ...

  33. Galeria umarłych

   okladka

   Autor:
   Chris Carter

   Ocena:
   0/6

   Przerażający thriller o psychopatycznym kolekcjonerze To już 9 tom bestsellerowej serii z detektywem Robertem Hunterem. Detektyw Hunter we współpracy z FBI tropi seryjnego mordercę; psychopatę, który kocha to, co robi, bo mord jest dla niego czymś więcej niż tylko zabójstwem jest dziełem s...

  34. Człowiek

   okladka

   Autor:
   Tomasz Rożek

   Ocena:
   0/6

   Człowiek to drugi tom trylogii Tomasza Rożka, w której autor przeprowadza czytelnika przez wszystkie skale wszechświata, od rzeczy największych do najmniejszych.

  35. Pieprz uczucia. Jak rozwiązywać nierozwiązywalne problemy

   okladka

   Autor:
   Michael Bennett, Sarah...

   Ocena:
   0/6

   Lekko i zabawnie napisany antyporadnik pozwoli Ci zrozumieć, że na pewne rzeczy nie masz wpływu. Nauczy, jak przestać analizować porażki z przeszłości i zaakceptować negatywne myśli, które do Ciebie napływają.

  36. Mężczyźni, którzy nienawidzą wilków

   okladka

   Autor:
   Lars Lenth

   Ocena:
   0/6

   Nowa gwiazda wśród norweskich autorów kryminałów Wciągająca powieść o dzikiej przyrodzie i równie dzikiej naturze człowieka w audiobooku w interpretacji Łukasza Garlickiego W norweskich lasach ginie kobieta zagryziona przez wilki.

  37. Podręcznik perswazji. Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją

   okladka

   Autor:
   Mateusz Grzesiak

   Ocena:
   5/6

   Dobra wiadomość jest taka, że perswazji i odporności na nią można się nauczyć. Koniec z wywieraniem negatywnego wpływu na Twoje decyzje. Koniec z nieświadomym poddawaniem się manipulacji!

  38. Psychologia jogi. Wprowadzenie do 'Jogasutr' Patańdźalego

   okladka

   Autor:
   Maciej Wielobób

   Ocena:
   5.7/6

   Jogasutry Patańdźalego, najważniejszy z traktatów o jodze klasycznej, doczekał się już wielu interpretacji, ale wciąż inspiruje kolejnych badaczy. 195 sutr sprzed niemal dwóch tysięcy lat, traktujących o kontemplacji i skupieniu, o praktyce i drodze dojścia, o zdolnościach i mocach oraz o wolnośc...

  39. Mindfulness w 10 minut. 71 prostych nawyków, które pomogą Ci żyć tu i teraz

   okladka

   Autor:
   S.J. Scott, Barrie Dav...

   Ocena:
   0/6

   W tej książce znajdziesz odpowiedź na powyższe pytanie. Jest to przystępnie napisany poradnik, dzięki któremu uda Ci się zmniejszyć poziom stresu w swoim życiu i mocno ograniczyć negatywne myślenie.

  40. Droga

   okladka

   Autor:
   Cormac McCarthy

   Ocena:
   5/6

   Apokalipsa nieznanego pochodzenia zniszczyły wszystko co do tej pory było naszym domem. Jakaś wielka, dziwna katastrofa pogrzebała większość żywych istot, a ci, którzy zostali nie przypominają już ludzi.

  41. Emocje ujawnione. Odkryj, co ludzie chcą przed Tobą zataić, i dowiedz się czegoś więcej o sobie

   okladka

   Autor:
   Paul Ekman Ph.D.

   Ocena:
   5.3/6

   Zamiast rozważać, jak wyglądałby świat wyprany z uczuć, czas zacząć pracować nad ich okiełznaniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zapanować nad swoimi emocjami, a także nauczyć się odczytywać z ludzkich twarzy nawet najbardziej skrywane uczucia, ta książka będzie dla Ciebie prawdziwą ...

  42. Zapytaj szefa. Jak się dogadać w trudnych sytuacjach z przełożonym, podwładnymi i kolegami z działu

   okladka

   Autor:
   Alison Green

   Ocena:
   0/6

   Ta książka powstała na bazie doświadczeń w rozwiązywaniu problemów z interakcjami w miejscu pracy, zgłaszanych przez przeróżnych ludzi. Jest napisana z perspektywy doświadczonego kierownika zespołu.

  43. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   5/6

   Znajdziesz tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Każdy z nich został opatrzony słowniczkiem zawierającym tłumaczenia na język polski zarówno terminów specjalistycznych, jak i ty...

  44. Wstawaj i walcz. Sprawdzone strategie, techniki i nawyki produktywności ludzi sukcesu

   okladka

   Autor:
   Daymond John, Daniel P...

   Ocena:
   0/6

   Ta książka jest długo oczekiwaną kontynuacją bestsellerowej Siły przedsiębiorczości, siły upadku. Pozwoli Ci ona poznać nawyki i sposoby codziennego funkcjonowania ludzi sukcesu, którzy dzięki ciężkiej pracy dostali się na szczyty.

  45. Psychologia sprzedaży

   okladka

   Autor:
   Brian Tracy

   Ocena:
   5/6

   Naucz się sprzedawać — i to dobrze — od najlepszych ludzi w branży Brian Tracy jest dziś jednym z najlepszych zawodowych mówców na świecie. Jego seria audiobooków treningowych pod tytułem The Psychology of Sales jest najlepiej sprzedającym się programem szkol...

  46. # to o nas

   okladka

   Autor:
   Piotr C

   Ocena:
   0/6

   W czasach, gdy seks dostajesz szybciej niż hamburgera w fast foodzie. Gdy sukienki są krótsze niż wyrzuty sumienia. Gdzie nie ma niczego na stałe. Gdzie nikt nie mówi: kocham cię na zawsze.

  47. 365 dni

   okladka

   Autor:
   Blanka Lipińska

   Ocena:
   5.5/6

   Ojciec chrzestny w połączeniu z Pięćdziesięcioma twarzami Greya.

  1. Drwal. Miłość, która narodziła się z natury

   okladka

   Autor:
   K.N.Haner

   Ocena:
   5.1/6

   To spotkanie, które nieoczekiwanie na dobrych kilka dni uziemia Jasona i Sam w leśnej samotni, sprawia, że zamknięty i skryty mężczyzna otwiera się przed, na pozór beztroską, kobietą.

  2. 365 dni

   okladka

   Autor:
   Blanka Lipińska

   Ocena:
   5.5/6

   Ojciec chrzestny w połączeniu z Pięćdziesięcioma twarzami Greya.

  3. Sny Morfeusza

   okladka

   Autor:
   K.N. Haner

   Ocena:
   5.8/6

   Cassandra Givens od zawsze nie ma szczęścia do facetów. Jej przelotne romanse za każdym razem kończą się złamanym sercem, a wybuchowy charakter, impulsywność oraz zgryźliwe poczucie humoru często wpędzają ją w kłopoty.

  4. Ten dzień

   okladka

   Autor:
   Blanka Lipińska

   Ocena:
   3/6

   Sycylijskie życie Laury Biel zaczyna przypominać bajkę. . I wszystko byłoby idealnie, gdyby nie to, że wokół kręcą się sami gangsterzy.

  5. Driven. Namiętność silniejsza niż ból

   okladka

   Autor:
   K. Bromberg

   Ocena:
   5.4/6

   Jesteś Rylee Thomas — kobietą sukcesu, przyzwyczajoną do kontrolowania własnego życia. W każdym jego aspekcie. Piękna i niezależna, absolutnie nie stanowisz potencjalnego trofeum dla pięknego, niegrzecznego chłopca.

  6. Jak podrywają szejkowie

   okladka

   Autor:
   Marcin Margielewski

   Ocena:
   6/6

   Przemilczana prawda o życiu arabskich szejków. Historia młodego księcia, syna jednego z arabskich szejków, który ze względu na swoją pozycję i bogactwo może mieć wszystko. Dosłownie: wszystko.

  7. Grecka mozaika

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Korfu, lato 2010 roku. Spokój Jannisa Kassalisa mąci pojawienie się tajemniczej, młodej Polki. Dziewczyna ma podstawy podejrzewać, że jest jego córką Choć obojgu trudno odnaleźć się w nowej sytuacji, po przełamaniu początkowej nieufności nawiązuje się między nimi nić porozumienia.

  8. Uwikłani. Pokusa

   okladka

   Autor:
   Laurelin Paige

   Ocena:
   0/6

   Alyana postanawia skończyć z tym, co było kiedyś i zacząć żyć na nowo. Wkrótce jej los ma się połączyć z kimś zupełnie wyjątkowym. Niebawem pozna niezwykłego mężczyznę, który wywróci jej świat do góry nogami.

  9. Ziemiomorze. (#1). Czarnoksiężnik z Archipelagu

   okladka

   Autor:
   Ursula K. Le Guin

   Ocena:
   6/6

   Klasyka powieści fantasy! Opowieść o naukach pobieranych przez młodzieńca z wymyślonej krainy u mędrców, którzy posiedli kunszt czarnoksięski. Zarazem jest to opowieść realistyczna o kształtowaniu się osobowości, dorastaniu wśród przeciwieństw, o tym, jak zapalczywa lekkomyślność przeradza się w ...

  10. Gospoda pod Bocianem

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Droga

   Ocena:
   5.5/6

   Losy rodzin są jak drzewa o rozwichrzonych gałęziach, splatają się ze sobą na wiele sposobów. Najlepiej wiedzą o tym ludzie, którzy zbliżają się do końca swego życia. Czasem wystarczy wsłuchać się w ich opowieści, by w pełnej krasie zobaczyć świat dawno miniony, odkryć sekrety przeszłych pokoleń,...

  11. Ósmy kolor tęczy

   okladka

   Autor:
   Martyna Senator

   Ocena:
   0/6

   Minęło pięć lat, odkąd Lilka straciła wzrok. Dzisiaj stoi u progu dorosłości, a jej życie wydaje się szczęśliwe, choć nieco monotonne. Wszystko się zmienia, gdy na jej drodze pojawia się Tomek.

  12. Tylko jedna noc

   okladka

   Autor:
   Simona Ahrnstedt

   Ocena:
   6/6

   Historia o zemście, niezwykłej sile i walce, ale nade wszystko historia o zakazanej miłości! Tylko jedna noc to zmysłowa, inteligentna i całkowicie wciągająca powieść. Zapierająca dech w piersiach od początku do końca.

  13. Ekologiczna zemsta

   okladka

   Autor:
   Małgorzata J. Kursa

   Ocena:
   0/6

   Gdzie policja nie może... tam Malwina i Eliza z pewnością dadzą sobie radę! Tym dwóm energicznym niewiastom niestraszni są złodzieje i wandale. Bo najważniejsze to mieć plan.

  14. Bratnie dusze

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Życiowa, nieprzekłamana, lecz w gruncie rzeczy ciepła opowieść o tym, jak niewiele potrzeba, by długoletnia przyjaźń trzech kobiet zatrzęsła się w posadach. Aldona, Miśka i Weronika, pomimo różnic charakterów i zupełnie innych priorytetów życiowych, przyjaźnią się od dawna.

  15. Dobre geny

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Dobre geny Marta Wenta jest ambitną, młodą bizneswoman z bagażem dość ciężkich doświadczeń. Niespodziewanie otwierają się przed nią wrota kariery. Przenosi się z rodzinnego Gdańska do tętniącej życiem stolicy, gdzie daje sie poznać jako świetna specjalistka.

  16. Pani Walewska Tom 1

   okladka

   Autor:
   Wacław Gąsiorowski

   Ocena:
   0/6

   Jeden z najpiękniejszych romansów historycznych w literaturze polskiej. Tytułowa bohaterka, wiodła spokojne życie szlachcianki u boku swego dużo starszego męża, szambelana Anastazego Walewskiego.

  17. Przyjaciółki ze Staromiejskiej

   okladka

   Autor:
   Anna Mulczyńska

   Ocena:
   0/6

   Ania Bednarek przywykła do uwagi i podziwu. Scena jest całym jej życiem do czasu. Splot niefortunnych zdarzeń sprawia, że jej kariera w kanadyjskim zespole baletowym zostaje zrujnowana.

  18. Manwhore

   okladka

   Autor:
   Katy Evans

   Ocena:
   0/6

   Magazyn 'Edge' jest na krawędzi, jego los wisi na włosku, a szansą na wybicie się i unormowanie sytuacji czasopisma ma być artykuł w formie éxpose o najsłynniejszym kawalerze-miliarderze Chicago - Malcolm Kyle Preston Logan Saint.

  19. Złodziejka marzeń

   okladka

   Autor:
   Anna Sakowicz

   Ocena:
   0/6

   Joanna to czterdziestoletnia nauczycielka samotnie wychowująca nastoletnią córkę Lusię. Zmęczona pracą zawodową postanawia iść na urlop zdrowotny i zacząć realizować swe marzenia. Zamiast odpoczywać, musi jednak wyjechać, by zaopiekować się chorą ciocią.

  20. Powrót do starego domu

   okladka

   Autor:
   Ilona Gołębiewska

   Ocena:
   0/6

   Życie Alicji Pniewskiej to pasmo nieszczęść i porażek. Za namową przyjaciółki jedzie do rodzinnego domu w Pniewie. Zaskakujące zdarzenia, napotkani ludzie i odnaleziony w szafie dokument, który skrywa rodzinny sekret, wystawiają ją na wiele ciężkich prób.

  21. Pani Walewska

   okladka

   Autor:
   Wacław Gąsiorowski

   Ocena:
   0/6

   Pani Walewska Wacław Gąsiorowski Drugi tom jednego z najpiękniejszych romansów historycznych w literaturze polskiej. Tytułowa bohaterka, wiodła spokojne życie szlachcianki u boku swego dużo starszego męża, szambelana Anastazego Walewskiego.

  22. Saga rodziny Hallmanów Tom 1 Czas zamknięty

   okladka

   Autor:
   Hanna Cygler

   Ocena:
   0/6

   Początek sagi o polsko-angielskiej rodzinie Hallmanów. W tle wojenna codzienność, tułaczka, miłość i trudne życiowe wybory. Wolne Miasto Gdańsk, 1939 rok. Nastoletni Włodek Hallman musi szybko dojrzeć.

  23. Harda

   okladka

   Autor:
   Elżbieta Cherezińska

   Ocena:
   0/6

   Świętosława od dziecka była harda. Od najmłodszych lat, wraz z bratem Bolesławem Chrobrym, uczyła się niuansów politycznej gry. Miała stać się pionkiem w układzie sojuszy swego ojca, księcia Mieszka.

  24. Tam gdzie czekał anioł

   okladka

   Autor:
   Dorota Schrammek

   Ocena:
   0/6

   Mama dwójki dorosłych dzieci wyjeżdża do Ueckermünde, by uporządkować swoje życie. Pomimo wielu obaw podejmuje pracę jako opiekunka starszego małżeństwa. Wkrótce na drodze bohaterki pojawiają się osoby, które zmieniają jej życie.

  25. W słońcu i we mgle

   okladka

   Autor:
   Dorota Schrammek

   Ocena:
   0/6

   Niepozorny hotelik w centrum Wałcza, trzy przyjezdne kobiety i właścicielka obiektu sceneria iście filmowa, jednak daleka od ideału. Za bohaterkami ciągnie się przeszłość, która prześladuje je na każdym kroku.

  26. 17 podniebnych koszmarów

   okladka

   Autor:
   Stephen King, Bev Vincent

   Ocena:
   0/6

   Witajcie w 17 podniebnych koszmarach, antologii opowiadającej o nieszczęściach, które mogą was spotkać, kiedy jesteście jedenaście kilometrów nad ziemią i pędzicie z prędkością ponad ośmiuset kilometrów na godzinę, zamknięci w metalowej rurze (jak - brrr!

  27. Kobiety z odzysku

   okladka

   Autor:
   Izabella Frączyk

   Ocena:
   0/6

   Czy zastanawiałeś się kiedyś jak często życiem rządzi przypadek? Trzy kobiety: młoda wdowa, była żona bigamisty oraz doświadczona przez życie rozwódka nawet nie przypuszczają jak wiele w ich życie mogą wnieść wspólne egipskie wakacje.

  28. Zaskocz mnie

   okladka

   Autor:
   Małgorzata Falkowska, ...

   Ocena:
   0/6

   ONA ma pasję, za którą skoczyłaby w ogień. Ma marzenia. ON wymarzoną pracę i życie, które wydaje się innym niemal idealne. Antek i Jagoda są niczym ogień i woda. Ona, bez planów na przyszłość, żyjąca „tu i teraz”.

  29. Piękny drań

   okladka

   Autor:
   Christina Lauren

   Ocena:
   5/6

   Ambitna, inteligentna i pracowita studentka MBA ma tylko jeden problem, mianowicie swojego szefa, Ryana Bennetta. Jest wymagający, apodyktyczny… i kompletnie nie można mu się oprzeć.

  30. Dallas '63

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5/6

   W tej książce Stephen King odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Dallas 63 to trzymająca w napięciu, napisana z rozmachem powieść, która perfekcyjnie łączy wątki obyczajowe, kryminalne i fantastyczne.

  31. Cichy wielbiciel

   okladka

   Autor:
   Olga Rudnicka

   Ocena:
   6/6

  32. Bez mojej zgody

   okladka

   Autor:
   Jodi Picoult

   Ocena:
   5/6

  33. Dziennik Bridget Jones

   okladka

   Autor:
   Helen Fielding

   Ocena:
   0/6

   Ta książka sprawi, że polubisz się dokładnie za te cechy, których najbardziej się u siebie wstydzisz. A ponadto w trakcie lektury będziesz co rusz wybuchać śmiechem i wykrzykiwać: Bridget Jones to ja!

  34. Wszystko, czego pragniemy

   okladka

   Autor:
   Marybeth Mayhew Whalen

   Ocena:
   5.3/6

   Różne osoby, mnóstwo wydarzeń, kilka perspektyw, jedno miejsce. Urokliwa podmiejska Jaworowa Dolina znajdująca się w Północnej Karolinie, gdzie mieszkańcy nie chcą żyć przeszłością i starają się niczego w życiu nie stracić.

  35. W naszym domu

   okladka

   Autor:
   Jodi Picoult

   Ocena:
   0/6

   Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać sygnałów społecznych ani wyrażać swoich myśli i uczuć. Na pierwszy rzut oka to zupełnie normalny, inteligentny i elokwentny chłopak, jednak każde odstępstwo od codziennej rutyny, każda zmiana w ustalo...

  36. Paskudna historia

   okladka

   Autor:
   Bernard Minier

   Ocena:
   0/6

   Na początku jest strach. Strach przed zatonięciem. Strach przed innymi tymi, którzy mnie nienawidzą, którzy chcą mi się dobrać do skóry. I jeszcze - strach przed prawdą. Uprzedzam: to nie jest jakaś banalna historia.

  37. Zagubiona

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Michalak

   Ocena:
   0/6

   Pierwsza miłość, pierwszy pocałunek, pierwszy mężczyzna... Nie tak łatwo zapomnieć, trudno wyleczyć złamane serce, szczególnie jeśli kochałaś pierwszy raz. Weronika - zdradzona, opuszczona, załamana - próbuje odnaleźć się w świecie, gdzie najbliżsi, którzy powinni cię wspiera...

  38. Prowincja pełna gwiazd

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Enerlich

   Ocena:
   0/6

   Prowincja może być miejscem magicznym, pełnym wydarzeń i emocji, gdzie po prostu chce się żyć. Miejscem, w którym zdarza się tysiące spraw, zgodnie z przemianami tego świata, pokornie poddanym porom roku, biegnącym czasem może trochę wolniej, spokojniej, bez korków na ulicach i lapt...

  39. Kulminacje

   okladka

   Autor:
   Janusz L. Wiśniewski, ...

   Ocena:
   4.5/6

   Wyjątkowy projekt, prowokacyjna opowieść o sile uczuć, tęsknocie i zdradzie. W tej książce dzieje się naprawdę sporo, bowiem zderza się pierwiastek męski z kobiecym.

  40. Fredro Bajki dla dorosłych

   okladka

   Autor:
   Aleksander Fredro

   Ocena:
   0/6

   Storybox zaprasza Państwa do prawdziwej uczty obcowania z prawdziwą, frywolną i pikantną twórczością Aleksandra Fredry. Dotychczas wstydliwie skrywaną w rękopisach, prywatnych zbiorach i czeluściach bibliotek.

  41. Długa droga do domu

   okladka

   Autor:
   Joanna Jax

   Ocena:
   0/6

   Nowa saga rodzinna Joanny Jax autorki bestsellerowego Dziedzictwa von Becków Burzliwe losy Antoniny Tańskiej ukazane na tle ważnych wydarzeń w dziejach świata. Córka emigrantów z Polski zakochuje się w narzeczonym siostry i zachodzi z nim w ciążę.

  42. Dwanaście niedokończonych snów

   okladka

   Autor:
   Natasza Socha

   Ocena:
   0/6

   Momo ma dwadzieścia osiem lat i żyje w gorsecie własnych ograniczeń. Nie pije kawy, nie patrzy ludziom w oczy, nie kupuje kolorowych ubrań, boi się podróżować.

  43. Rodzina Casteel

   okladka

   Autor:
   Virginia C. Andrews

   Ocena:
   5/6

   Ze wszystkich rodzin zamieszkujących niegościnne dzikie wzgórza Casteelowie są najbiedniejsi i najbardziej pogardzani. Heaven Leigh Casteel jest w swojej rodzinie wyjątkiem. Jakimś cudem ta bystra, ładna dziewczyna, chodząca w łachmanach, żyjąca w wiecznym brudzie i głodzie, terroryzowana przez ...

  44. Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Droga

   Ocena:
   5.9/6

   W małym domku nad brzegami cichej czasem, innym zaś razem niespokojnej rzeki, zapomniany przez mieszkańców, stoi Wiluś. Wiluś jest zdobioną szafką z czasów cesarza Wilhelma — stąd nazwa.

  45. Miłość pod koniec świata

   okladka

   Autor:
   Grzegorz Filip

   Ocena:
   0/6

   Anna przechodzi kryzys w małżeństwie. Bernard próbuje uciec od dawnego życia. Dziennikarka i muzyk. Spotykają się, gdy ona przyjeżdża na Zamojszczyznę, by zebrać materiał do artykułu.

  46. Szkoła latania

   okladka

   Autor:
   Sylwia Trojanowska

   Ocena:
   0/6

   Życie osiemnastoletniej Kaśki zmienia się o 180 stopni, gdy pewnego dnia zdaje sobie sprawę, że musi schudnąć. Kiedy po wielu perturbacjach trafia w ręce ekscentrycznej specjalistki od odchudzania, zaczyna się nowy, znacznie lżejszy i szczęśliwszy rozdział w jej życiu.

  47. Teściową oddam od zaraz

   okladka

   Autor:
   Małgorzata J. Kursa

   Ocena:
   0/6

   Teściowa potrafi zajść za skórę. Szczególnie nadopiekuńcza teściowa. Izabela opracowuje zatem chytry plan, jak się swojej teściowej zgrabnie pozbyć. Pomaga jej w tym przyjaciółka, Ama, która jeszcze nie wie, że wkrótce sama wplącze się w niezłe tarapaty.

  48. Ethan Frome

   okladka

   Autor:
   Edith Wharton

   Ocena:
   0/6

   Niezwykła opowieść o prawdziwych uczuciach, wewnętrznym rozdarciu, samotności i namiętności przeplatanej z życiowymi rozterkami. Powieść przedstawia nam historię angielskiego farmera Ethana Fromea, który porzuca swe ambicje by poświęcić się gospodarstwu oraz schorowanej żonie Zeenie.

  1. Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia

   okladka

   Autor:
   Kuba Wojewódzki

   Ocena:
   4.5/6

   Przygotujcie się na największy show Kuby Wojewódzkiego. Lenfant terrible polskiego show biznesu. O jego medialnej osobowości powstały już prace naukowe, a typowa dla niego bezczelność stała się telewizyjną dyscypliną olimpijską.

  2. Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

   okladka

   Autor:
   Anna Kamińska

   Ocena:
   4.5/6

   Audiobook w interpretacji Danuty Stenki Zginę w górach mówiła. Dotrzymała słowa według dokumentów sądowych zmarła 13 maja 1992 roku. Dzień wcześniej zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach.

  3. Byłbym zapomniał

   okladka

   Autor:
   Cezary Pazura

   Ocena:
   6/6

   Znacie Cezarego Pazurę. Wiecie, jak barwnie i żywo potrafi mówić. Usiądźcie więc wygodnie w fotelu, otwórzcie książkę i dowiedzcie się, co chce Wam powiedzieć o sobie sam aktor. Jego opowieść jest bardzo szczera, momentami niezwykle zabawna, czasem bardzo smutna.

  4. Kapuściński non-fiction

   okladka

   Autor:
   Artur Domosławski

   Ocena:
   0/6

   Najsłynniejsza biografia ostatnich lat Pierwsze wydanie Kapuściński non-fiction było wydarzeniem wykraczającym poza ramy literatury i kultury. W burzliwym sporze o nią przejrzała się współczesna Polska wraz ze swoimi namiętnościami, niepokojami, kompleksami.

  5. Food pharmacy

   okladka

   Autor:
   Lina Nertby Aurell, Mi...

   Ocena:
   0/6

   Czy słyszeliście, że za odporność organizmu w 80% odpowiada jelito grube? Czy wiecie, co jeść, aby uniknąć stanów zapalnych? Czy domyślacie się, co jest przyczyną większości dolegliwości?

  6. Boso, ale w ostrogach

   okladka

   Autor:
   Stanisław Grzesiuk

   Ocena:
   6/6

   %22Pierwsza część autobiografii Grzesiuka. Napisana z pasją, opowieść o dorastaniu nastoletniego Staśka na warszawskim Czerniakowie. Fascynujący folklor i humor warszawskiej ulicy lat %2730 są źródłem optymizmu dla każdego.

  7. Gandhi Autobiografia Dzieje moich poszukiwań prawdy

   okladka

   Autor:
   M. K. Gandhi

   Ocena:
   0/6

   Był prorokiem i osobą świętą, a zarazem grymaśnym i dokuczliwym starcem. Gdyby przyszedł na świat dwa tysiące lat wcześniej, jego nauki przekształciłyby się w religię, którą nazwano by bezgwałtem (ahimsą) i niesprzeciwianiem się złu, męstwem i poszukiwaniem Prawdy, czyli Boga.

  8. Pięć lat kacetu

   okladka

   Autor:
   Stanisław Grzesiuk

   Ocena:
   6/6

   %22Druga cześć autobiografii Grzesiuka. Losy autora podczas pięcioletniego pobytu w obozach koncentracyjnych Mauthausen, Dachau i Gusen. Opowieść o tym jak szkoła życia, cwaniactwo i doświadczenia z warszawskiego Czerniakowa pomogły mu przetrwać krytyczne chwile i przeżyć.

  9. Roman Wilhelmi Biografia

   okladka

   Autor:
   Marcin Rychcik

   Ocena:
   0/6

   Romana Wilhelmiego znają wszyscy. I nic w tym osobliwego. Ten charyzmatyczny, charakterystyczny aktor stworzył tak wspaniałe kreacje teatralne, filmowe i serialowe, że stał się legendą już za życia.

  10. Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

   okladka

   Autor:
   Phil Knight

   Ocena:
   5.4/6

   Bestsellerowe wspomnienia twórcy NIKE. Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów.

  11. Autobiografia. Życie jest wolnością

   okladka

   Autor:
   Beata Pawlikowska

   Ocena:
   0/6

   Wychowałam się w slumsach Europy, czyli w komunistycznej Polsce, kiedy przez dwa tygodnie trzeba było stać w kolejce po buty. Powiesz, że to smutne?

  12. Gomułka. Dyktatura ciemniaków

   okladka

   Autor:
   Piotr Gajdziński

   Ocena:
   0/6

   Biografia Władysława Gomułki, jedynego I sekretarza KC PZPR, który chciał być samodzielnym politykiem. Jedynego, który mógł być samodzielnym politykiem. Historia polityka, który tak jak jego poprzednik i jego kolejni następcy przegrał wszystko.

  13. Terrorysta. Michał Wójcik w rozmowie z Józefem Piłsudskim

   okladka

   Autor:
   Józef Piłsudski, Micha...

   Ocena:
   0/6

   Nie znamy Józefa Piłsudskiego. Ten z rocznicowych plakatów (sumiasty wąs, krzaczaste brwi, dziarska postawa) to nie cała prawda. Ziuk już jako trzydziestolatek był wrakiem człowieka, a sumiasty wąs zapuścił nie po to, by się podobać.

  14. Zbrodnie z namiętności

   okladka

   Autor:
   Sławomir Koper

   Ocena:
   0/6

   Bohaterami najnowszej książki Sławomira Kopra są ludzie, którzy za miłość i namiętność zapłacili najwyższą cenę, ginąc z ręki zazdrosnych lub porzuconych partnerów czy rywali.

  15. Sprzedawca arbuzów

   okladka

   Autor:
   Marcin Meller

   Ocena:
   0/6

   Moje drugie imię to gafa wyznaje Marcin Meller, po czym w rozbrajający sposób z tych gaf się spowiada. Ujmująco szczerze opisuje świat swój i swoich najbliższych i nie ma dla niego tematów tabu.

  16. Spowiedź kapitana

   okladka

   Autor:
   Krzysztof Baranowski, ...

   Ocena:
   0/6

   Krzysztof Baranowski (1938), żeglarz, dziennikarz, legendarny kapitan, po raz pierwszy opowiada o całym swoim życiu.

  17. Grząskie piaski

   okladka

   Autor:
   Henning Mankell

   Ocena:
   0/6

   To, co z początku wydawało się Mankellowi tylko bólem w karku, zakończyło się diagnozą: rak. Po kilku tygodniach, gdy pokonał paraliżujący go strach, zaczął spisywać najważniejsze wydarzenia swojego życia.

  18. Życie seksualne kanibali

   okladka

   Autor:
   J. Maarten Troost

   Ocena:
   0/6

   Jedna z najzabawniejszych książek podróżniczych w historii Maarten postanowił rzucić wszystko i wyjechać na Tarawę, wyspę na Południowym Pacyfiku

  19. Saturn. Czarne obrazy z życia mężczyzn z rodziny Goya

   okladka

   Autor:
   Jacek Dehnel

   Ocena:
   0/6

   Najnowsza powieść Jacka Dehnela, jednego z najgłośniejszych pisarzy młodego pokolenia, to przejmująca opowieść o życiu w cieniu geniusza. O niszczącej presji, jaką na syna wywiera potężny i despotyczny ojciec.

  20. ...bardzo dawno temu, mniej więcej w zeszły piątek

   okladka

   Autor:
   Jan Tomasz Gross, Alek...

   Ocena:
   0/6

   Wywiad rzeka z jednym z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych historyków i socjologów

  21. Nocni wędrowcy

   okladka

   Autor:
   Wojciech Jagielski

   Ocena:
   0/6

   Uganda. W ośrodku w Gulu trwa zabawa. Kilku-, kilkunastoletnie dzieci biegają po placu z drewnianymi maczetami i karabinami: partyzanci napadają na wioskę, na ratunek przychodzą żołnierze.

  22. Sen Kolumba

   okladka

   Autor:
   Emil Marat

   Ocena:
   0/6

   Krzysztof Sobieszczański %22Kolumb%22 - kim był naprawdę? Jak został postacią literacką i co bohater Romana Bratnego z kultowej powieści Kolumbowie. Rocznik 20. ma wspólnego z rzeczywistością?

  23. Historia prywatna

   okladka

   Autor:
   Tomasz Lis

   Ocena:
   0/6

   Autobiografia Tomasza Lisa

  24. Rozbitkowie z "Chancellora"

   okladka

   Autor:
   Juliusz Verne

   Ocena:
   0/6

   Powieść napisana w formie pamiętnika autorstwa J.R. Kazallona - jednego z pasażerów statku %22Chancellor%22, płynącego z Karoliny Poludniowej do Wielkiej Brytanii. To tragiczna relacja z wyprawy gdzie dochodzi do wielu tragedii i buntu.

  25. Ojciec chrzestny. Lucky Luciano i tajemnice amerykańskiej mafii

   okladka

   Autor:
   Paul Sherman

   Ocena:
   0/6

   Nieautoryzowana biografia twórcy nowoczesnej amerykańskiej mafii Lucky Luciano a właściwie Salvatore Lucania, który w zaledwie kilkanaście lat przeszedł drogę od soldati do Capo di Tutti Capi.

  26. Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego

   okladka

   Autor:
   Marta Bogacka

   Ocena:
   4/6

   Problematyka obozowa doczekała się już bogatej literatury, jednak temat przeprowadzania walk bokserskich w obozach koncentracyjnych nie został kompleksowo opracowany. Lukę tę częściowo wypełnia niezwykła biografia Tadeusza Pietrzykowskiego pięściarza, który zdobył tytuł Mistrza Wszechwag o...

  27. Opowieść o Chopinie

   okladka

   Autor:
   Jerzy Broszkiewicz

   Ocena:
   0/6

   Opowieść o życiu Fryderyka Chopina, od lat młodzieńczych w Warszawie do śmierci w Paryżu. Dowiadujemy się z niej jaki naprawdę był Fryderyk, jak przebiegało jego życie i jaki to miało wpływ na jego muzykę.

  28. Amerykańska Buntowniczka

   okladka

   Autor:
   Przemysław Słowiński

   Ocena:
   0/6

   Dzieje rodu Fondów na tle historycznych wydarzeń i atmosfery Nowego Jorku. Pasjonująca audioksiążka Przemysława Słowińskiego, o kontrowersyjnym życiu jednej z najwybitniejszych aktorek zeszłego stulecia.

  29. Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów

   okladka

   Autor:
   Reinhold Vetter

   Ocena:
   0/6

   Charyzmatyczny lider ruchu społecznego. Laureat pokojowej Nagrody Nobla. Pierwszy prezydent demokratycznej Polski wybrany w wolnych wyborach po upadku reżimu.

  30. Szamo

   okladka

   Autor:
   Krzysztof Stanowski, G...

   Ocena:
   0/6

   Biografia Grzegorza Szamotulskiego - popularnego piłkarza wielu, nie tylko polskich, klubów. Relacja z jego kariery piłkarskiej, historie zza kulis rozgrywek i z szatni.

  31. Aleksander Macedoński - zdobywca świata

   okladka

   Autor:
   Jarosław Kaniewski

   Ocena:
   0/6

  32. Benito Mussolini.. Jakiego nie znamy

   okladka

   Autor:
   Jarosław Kaniewski

   Ocena:
   0/6

    Benito Mussolini – krwawy dyktator, czy przywódca Włochów i …Włoszek? Ukochany przez kobiety – według różnych ocen miał co najmniej 169 kochanek.

  33. Josip Broz Tito

   okladka

   Autor:
   Jarosław Kaniewski

   Ocena:
   3/6

    Przez większą część życia owiany tajemnicą i poszukiwany przez policję kilku krajów. Komunistyczny przywódca, który uchronił swój kraj przed pobytem „braterskich” wojsk radzieckich, ale sam też miał na sumieniu setki tysięcy ofiar.

  34. Le Corbusier. Architekt jutra

   okladka

   Autor:
   Anthony Flint

   Ocena:
   0/6

   Autor unaocznia rozwój myśli Corbusiera poprzez kolejne realizacje jego projektów.Tworzy portret psychologiczny człowieka, który nie skończył żadnej szkoły architektonicznej, a mimo to odcisnął piętno na całej architekturze i urbanistyce XX wieku.

  35. Nowy car

   okladka

   Autor:
   Steven Lee Myers

   Ocena:
   0/6

   Napisana z wielkim rozmachem, kompletna biografia aktualnego prezydenta Rosji, która śledzi jego losy od spowitego tajemnicą, pozbawionego wygód dzieciństwa aż do dzisiejszych czasów, kiedy jest jednym z najbardziej konsekwentnych i nieodgadnionych przywódców we współczesnej historii świata.

  36. Dziecko z Kalkuty

   okladka

   Autor:
   Wanda Wajda

   Ocena:
   0/6

   Dziecko z Kalkuty to niezwykła, autobiograficzna opowieść o wielkiej miłości i sile ducha, która pomaga przezwyciężyć największe trudności. Wanda Wajda poznała Scholkę niewidome i autystyczne niemowlę w domu Matki Teresy w Kalkucie.

  37. Alarm w St. Omer

   okladka

   Autor:
   Bohdan Arct

   Ocena:
   0/6

   Alarm w St. Omer to zbiór opowiadań będących niezwykłym zapisem wydarzeń rozgrywających się w środowisku polskiego lotnictwa poczynając od ostatnich dni sierpnia 1939 roku. Wtedy to historia wyznaczyła losy doświadczonych pilotów, ale i młodych, pełnych nadziei i wiary w przewagę polskich jednos...

  38. Barcikowscy

   okladka

   Autor:
   Maria Rodziewiczówna

   Ocena:
   0/6

   Opowieść o dwóch braciach Barcikowskich żyjących w czasach zaborów. Mimo, iż przez ich żyły płynie polska krew to opresyjny system mocno wsiąka w życie mężczyzn. Obydwaj walczą o zachowanie polskości.

  39. Siedem dobrych lat

   okladka

   Autor:
   Etgar Keret

   Ocena:
   0/6

   Nowa książka Etgara Kereta. Krótkie, trafione w punkt opowiadania Kereta nie są czysto autobiograficzne, gdyż jego wyobraźnia nie daje mu poprzestawać wyłącznie na faktach.

  40. Ben Hur

   okladka

   Autor:
   Lewis Wallace

   Ocena:
   0/6

   W wyniku nieszczęsnego incydentu Ben Hur i jego rodzina zostają uwięzieni. Juda zostaje skazany na niewolniczą pracę do śmierci. Bohater przeżywa wygnanie i powraca do Jerozolimy z żądzą zemsty.

  41. Niezapomniane twarze

   okladka

   Autor:
   Witold Kieżun

   Ocena:
   5/6

   Inspirowane wspomnieniami opowiadania Witolda Kieżuna, powstańca warszawskiego, znanego ekonomisty, autora Patologii transformacji. Na książkę składa się 17 opowiadań pisanych przez autora podczas wielu lat pobytu poza Polską.

  42. Markiza de Pompadour

   okladka

   Autor:
   Leo Belmont

   Ocena:
   0/6

   Markiza de Pompadour to opowieść o życiu jednej z najpiękniejszych, najbardziej interesujących i kontrowersyjnych kobiet XVIII wieku. Utrzymana w lekkim, beletrystycznym tonie, oddaje realia historyczne czasów panowania Ludwika XV- czasów rozpusty, rozluźnienia obyczajów i sk...

  43. Al Pacino Rozmowy

   okladka

   Autor:
   Lawrence Grobel

   Ocena:
   0/6

   Autobiografia Ala Pacino w formie rozmowy z Lawrencem Grobelem wywiady z lat 1979-2005 posłowie z 2014 roku Al Pacino zawsze uciekał od rozmów z prasą dla Grobela zrobił wyjątek. W ciągu ponad dwudziestu pięciu lat Al Pacino udzielał mu wielokrotnie wywiadów przez lata zawiązała się pomiędzy ni...

  44. Edward Gierek. Przerwana Dekada

   okladka

   Autor:
   Janusz Rolicki

   Ocena:
   0/6

   Książka ukazała się 10 lat po utracie przez Edwarda Gierka stanowiska na scenie politycznej. Wywiad został opublikowany z potrzeby oceny epoki Polski Ludowej, epoki blasków i cieni.

  45. Największy. Opowieść o Muhammedzie Alim

   okladka

   Autor:
   Przemysław Słowiński

   Ocena:
   0/6

   Największy to Muhammad Ali, najlepszy bokser amator lat 60 zeszłego stulecia. Ta pozycja to również barwna opowieść o rasizmie, hipisach i wojnie w Wietnamie, ale przede wszystkim o boksie.

  46. Niech żyje wolność

   okladka

   Autor:
   Zbigniew Masternak

   Ocena:
   0/6

   Główny bohater pochodzi ze wsi położonej u podnóża góry Święty Krzyż. W tym miejscu rządzi przede wszystkim prawo pięści i sztachety. Nic więc dziwnego, że jego największym marzeniem jest wyrwanie się do wielkiego świata i zostanie kimś sławnym.

  47. Noce i dnie mojego życia

   okladka

   Autor:
   Jerzy Antczak

   Ocena:
   0/6

   () Kiedy byłem małym chłopcem, puszczałem z matką latawce. Patrzyłem, jak wzbijały się w niebo tak wysoko, na ile starczyło sznurka. Pytałem mamę, wskazując na niebo: Co tam jest, mamo?

  1. Era supernowej

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   0/6

   Autor bestsellerowego Problemu trzech ciał. Do Ziemi dociera zabójcze radioaktywne promieniowanie odległej o osiem lat świetlnych supernowej. Naukowcy z przerażeniem odkrywają, że w jego wyniku wszyscy ludzie w wieku powyżej trzynastu lat umrą w ciągu roku.

  2. Smocza straż. Gniew Króla Smoków. Tom 2

   okladka

   Autor:
   Brandon Mull

   Ocena:
   0/6

   Smocza Straż to ciąg dalszy Baśnioboru - bestsellerowej serii Brandona Mulla.

  3. Igrzyska śmierci (tom 1). Igrzyska śmierci

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.3/6

   Na zgliszczach ziemi, niegdyś zwanej Ameryką Północną leży państwo Panem, błyszczący Kapitol otoczony przez dwanaście okolicznych dystryktów. Dawno temu dystrykty zbuntowały się, wzniosły rebelię, którą przegrały i zostały okrutnie ukarane.

  4. Opowieści z Narnii (Tom 2). Opowieści z Narnii. Tom 2. Książę Kaspian

   okladka

   Autor:
   Clive Staples Lewis

   Ocena:
   4/6

   Narnia to piękna i tajemnicza zarazem kraina zamieszkiwana przez niezwykłe stworzenia fauny, centaury, satyry, mówiące zwierzęta. W drugim tomie słynnego cyklu C.S. Lewisa poznajemy młodego Kaspiana.

  5. Pieśń Lodu i Ognia. (I). Gra o tron

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   5.8/6

   W Westeros panują rody, które pod ułudą jedności sprawują władzę. Jednak wystarczy tylko jeden impuls by cała ta konstrukcja pełna kłamstw i wzajemnej niechęci runęła. W krainie mroźnej północy, dzicy ludzie każdego dnia walczą o przetrwanie, a na plecach czują oddech zimnokrwistych potworów.

  6. Pieśń Lodu i Ognia. (#3). Nawałnica mieczy t.1 Stal i śnieg

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   0/6

   Kolejna, trzecia już część sagi Pieśń Lodu i Ognia. George R. R. Martin oddaje czytelnikom napisaną z rozmachem książkę, w której poznajemy dalsze losy znajomych bohaterów. Po krwawej i strasznej wojnie, która podzieliła Siedem Królestw, bezlitosna zima zbliża się wielkimi krokami.

  7. Pieśń Lodu i Ognia. (V). Taniec ze smokami cz. 2

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   6/6

   Śmierć w dalszym ciągu zbiera swe krwawe żniwo. Mimo końca wielkiej bitwy los Siedmiu Królestw wciąż jest niepewny. Co pocznie Daenerys na wschodzie, która mimo wielu przeciwieństw włada miastem powstałym z pyłu i śmierci.

  8. Człowiek z Wysokiego Zamku

   okladka

   Autor:
   Philip K. Dick

   Ocena:
   6/6

  9. Ogień i krew cz.1

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   5/6

   Wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu, Grze o tron, Targaryenowie jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii zamieszkali na Smoczej Skale, nad którą panowali przez z górą dwa stulecia, nim postanowili podbić całe Westeros.

  10. Płomień i krzyż. Tom 2

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   6/6

   Zbiór sześciu opowiadań, w których ważną rolę pełnią niezwykłe kobiety: Katarzyna, Katrina, Roksana, Enya, Matylda, Valeria Flavia. To one będą miały wpływ na dzieje Świętego Oficjum.

  11. Player One

   okladka

   Autor:
   Ernest Cline

   Ocena:
   0/6

   Na planecie panują głód, bieda i choroby. Ludzie są zmęczeni przytłaczjącą rzeczywistością, w związku z tym prowadzą wirtualne życie w OASIS, pełnej rozmachu utopii online, gdzie można być, kim się chce i spokojnie funkcjonować, grać i zakochiwać się na jednej z tysiąca planet.

  12. Igrzyska śmierci (tom 3). Kosogłos (#3)

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.2/6

   Ostatni tom głośnej trylogii science fiction! Zbliża się dzień gniewu. Zemsta mas gnębionych przez Kapitol będzie okrutna i nadejdzie z najmniej spodziewanej strony... Katniss Everdeen, dziewczyna, która igra z ogniem, przeżyła Ćwierćwiecze Poskromienia, ale jej dom został w odwecie zniszczony ...

  13. Igrzyska śmierci (Tom 2). W pierścieniu ognia

   okladka

   Autor:
   Suzanne Collins

   Ocena:
   5.1/6

   W pierścieniu ognia drugi tom znakomitej powieści Suzanne Collins o złowrogim Kapitolu, uciskanych mieszkańcach państwa Panem oraz Katniss, młodej dziewczynie, która staje nagle w centrum przełomowych wydarzeń!

  14. Problem trzech ciał

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   5.1/6

   W roku 1967 trwa rewolucja kulturalna w Chinach. Poznajemy młodą dziewczynę Ye Wenjie, córkę wybitnego fizyka zamordowanego przez czerwonogwardzistów. Pracuje przy wycince drzew. Pewnego razu zostaje aresztowana z powodu czytania niedozwolonej książki.

  15. Płomień i krzyż. Tom 3

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Dwaj szczególni Inkwizytorzy znowu się spotykają. Tym razem, by wspólnie wypełnić zadanie w przeklętej krainie zamieszkanej przez dziki lud.

  16. Ja, potępiona

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Berenika Mis...

   Ocena:
   6/6

   Wiktoria Biankowska, była diablica i niedoszła anielica po raz trzeci wpada w kłopoty.

  17. Świat miniony

   okladka

   Autor:
   Tom Sweterlitsch

   Ocena:
   0/6

   Błyskotliwe i niepokojące połączenie 12 małp i Incepcji. Jedna z 10 najlepszych książek 2018 r. wg A.V. Club. Morderstwo, porwanie, podróż w czasie i katastrofalny koniec ludzkości powieść, która zmrozi ci krew w żyłach.

  18. Jaga. Kwiat Paproci 0,5

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Berenika Mis...

   Ocena:
   0/6

   Prequel bestsellerowej serii %22Kwiat paproci%22 Katarzyny Bereniki Miszczuk.

  19. Fundacja (#4). Fundacja i imperium

   okladka

   Autor:
   Isaac Asimov

   Ocena:
   5.3/6

   Pierwsza Fundacja utrzymała suwerenność i pokonała Republikę Korelską. Wyszła też obronną ręką z następnego kryzysu, wywołanego przez gen. Bela Riosea i lorda Brodriga. Jednak siedemdziesiąt lat później autorytarna władza Fundacji popada w konflikt z opozycją demokratyczną oraz niepodległy...

  20. Kwiaty dla Algernona

   okladka

   Autor:
   Daniel Keyes

   Ocena:
   0/6

   Trzydziestodwuletni Charlie Gordon jest upośledzony umysłowo, ma iloraz inteligencji na poziomie 68 punktów. Uczy się czytać i pisać na zajęciach w Beekman College. Dwaj naukowcy z tej uczelni, doktor Nemur i doktor Strauss, prowadzą badania nad wzrostem inteligencji.

  21. Ja, inkwizytor. Głód i pragnienie

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   6/6

   OTO ON - inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. W dwóch opowieściach młody inkwizytor Mordimer Madderdin nie tylko mierzy się z mroczną stroną ludzkiej natury, ale też z działaniem szatańskich mocy

  22. Uczta dla wron t. 2: Sieć spisków

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   0/6

   Po śmierci króla potwora, Joffreya, Cersei przejęła władzę w Królewskiej Przystani. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo Młodego Wilka rozproszyło się po całym królestwie jak nasiona rzucone na jałową ziemią.

  23. Rycerz Siedmiu Królestw

   okladka

   Autor:
   George R.R.Martin

   Ocena:
   4.5/6

   J.R.R. Martin przygotował nie lada gratkę dla fanów jego twórczości. Rycerz Siedmiu Królestw to trzy mini powieści osadzone w świecie cyklu Pieśń Lodu i Ognia, które opowiadają o losach młodzieńca o imieniu Dunk, który po śmierci swego rycerza wyrusza na po...

  24. Uczta dla wron t. 1: Cienie śmierci

   okladka

   Autor:
   George R.R. Martin

   Ocena:
   0/6

   Po śmierci króla potwora, Joffreya, Cersei przejęła władzę w Królewskiej Przystani. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo Młodego Wilka rozproszyło się po całym królestwie jak nasiona rzucone na jałową ziemią.

  25. Ziemiomorze. (#1). Czarnoksiężnik z Archipelagu

   okladka

   Autor:
   Ursula K. Le Guin

   Ocena:
   6/6

   Klasyka powieści fantasy! Opowieść o naukach pobieranych przez młodzieńca z wymyślonej krainy u mędrców, którzy posiedli kunszt czarnoksięski. Zarazem jest to opowieść realistyczna o kształtowaniu się osobowości, dorastaniu wśród przeciwieństw, o tym, jak zapalczywa lekkomyślność przeradza się w ...

  26. Ziemiomorze. (Tom 3). Najdalszy brzeg

   okladka

   Autor:
   Ursula K. Le Guin

   Ocena:
   5.2/6

   Trzeci tom cyklu Ziemiomorze! Do szkoły czarnoksiężników na wyspie Roke przybywa Arren, syn księcia Enladów. Przynosi złe wieści na krańcach Archipelagu zanika magia. Czary nie działają, magowie tracą moc, a ludzie zapominają słów pieśni.

  27. Ziemiomorze. (Tom 4). Tehanu

   okladka

   Autor:
   Ursula K. Le Guin

   Ocena:
   5.2/6

   Czwarty tom cyklu Ziemiomorze! Wiele lat temu wspólnie uciekli z przeklętych Grobowców Atuanu. Teraz ona jest wdową po rolniku i wiedzie spokojne, proste życie na wyspie Gont. On natomiast jest starym Arcymagiem, który zmaga się z rozpaczą po utraconym życiu.

  28. Ziemiomorze. (Tom 2). Grobowce Atuanu

   okladka

   Autor:
   Ursula K. Le Guin

   Ocena:
   0/6

   Drugi tom cyklu Ziemiomorze. W podziemnych grobowcach na wyspie Atuan trwają w półśnie Bezimienni - mroczne bóstwa ziemi, nieśmiertelne i silne, mimo że pozbawione twórczych mocy, wciąż zdolne do niszczenia.

  29. Mesjasz Diuny

   okladka

   Autor:
   Frank Herbert

   Ocena:
   5/6

   Mesjasz Diuny to wspaniała kontynuacja pierwszej części cyklu. Tym razem autor skupia się przede wszystkim na postaci Paula. Frank Herbert ukazuje całe spektrum jego władzy, ale również człowieczeństwa.

  30. Ziemiomorze. (Tom 5). Inny wiatr

   okladka

   Autor:
   Ursula K. Le Guin

   Ocena:
   5.2/6

   Mimo powrotu prawowitego króla w Ziemiomorzu nie dzieje się najlepiej. Prosty czarownik Olcha we śnie odwiedza krainę umarłych, suchy ląd, w którym przebywa jego ukochana żona. Jej pocałunek staje się początkiem.

  31. Ziemiomorze. (Tom 6). Opowieści z Ziemiomorza

   okladka

   Autor:
   Ursula K. Le Guin

   Ocena:
   5.2/6

   Szósty tom cyklu Ziemiomorze!  Pięć opowieści z bogatych dziejów Archipelagu odsłania kolejne tajemnice magicznego świata. Jakie były początki szkoły czarnoksiężników na Roke? Co się stało z Mistrzem Przywołań, Thorionem, gdy powrócił z krainy umarłych?

  32. Gra Endera

   okladka

   Autor:
   Orson Scott Card

   Ocena:
   5.8/6

  33. Świat Dysku. Ostatni kontynent

   okladka

   Autor:
   Terry Pratchett

   Ocena:
   0/6

   Coś zaginęło na Niewidocznym Uniwersytecie, najbardziej prestiżowej (tzn. jedynej) instytucji naukowej w Ankh-Morpork. Brakuje profesora ale grupa poszukiwawcza jest w drodze! Zespół starszych magów podąży jego tropem, dokądkolwiek by prowadził, nawet na drugi koniec Dysku, gdzie ostatni kontyn...

  34. Szeptucha

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Berenika Mis...

   Ocena:
   5.3/6

   Gosia, po ukończeniu medyny wybiera się do świętokrzyskiej wsi Bieliny na obowiązkową praktykę u wiejskiej znachorki. Problem polega na tym, że Gosia - kobieta nowoczesna, nie cierpi wsi, przyrody i panicznie boi się kleszczy.

  35. Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#3). Koniec śmierci

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   6/6

   Oszałamiający rozmachem chiński bestseller,który stał się wydawniczym fenomenem w USA. KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO. Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi.

  36. Wyjście z cienia

   okladka

   Autor:
   Janusz Andrzej Zajdel

   Ocena:
   0/6

   Uczynił Zajdel z konwencji science-fiction narzędzie do przekazywania swej wiedzy o świecie i do zapisania świadectwa. Trudno dziś jednoznacznie powiedzieć , czy zostawił nam dzieło wieczne lub choćby tylko trwałe.

  37. Przesilenie

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Berenika Mis...

   Ocena:
   0/6

   Przesilenie to ostatnia część bestsellerowego cyklu Kwiat paproci. Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, zazdrość i wielka miłość w tle!

  38. Piorun kulisty

   okladka

   Autor:
   Cixin Liu

   Ocena:
   6/6

   Kolejna powieść autora bestsellerowego Problemu trzech ciał. W trakcie burzy piorun kulisty zabija rodziców czternastoletniego Chena, spalając ich na popiół. Od tego czasu Chen postanawia poświęcić życie badaniu tego bardzo rzadkiego zjawiska atmosferycznego, wciąż otoczonego tajemnicą.

  39. Fundacja (#3). Fundacja

   okladka

   Autor:
   Isaac Asimov

   Ocena:
   5.3/6

   Fundacja autorstwa Isaaca Asimova to fascynująca historia całej społeczności, która musi sprostać coraz trudniejszym zadaniom. Powoli poszczególne planety uniezależniają się od Imperium Galaktycznego tworząc niezależne byty polityczne, co stanowi coraz większe niebezp...

  40. Złodziej Wrót

   okladka

   Autor:
   Orson Scott Card

   Ocena:
   0/6

   Orson Scott Card przedstawia niezwykłą współczesną baśń o klanie magów przebywających na wygnaniu w naszym świecie, którzy żyją w stanie rozejmu z innymi klanami, do czasu gdy narodziny Dannyego Northa rozniecają na nowo płomień wojny.

  41. Miasteczko Salem

   okladka

   Autor:
   Stephen King

   Ocena:
   5/6

   W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku Salem zaczynają ginąć ludzie i zwierzęta. Dzieją się rzeczy dziwne i niepojęte, a jedna śmierć pociąga za sobą drugą.  Nad Salem niczym cień góruje posiadłość Marstenów, ponury dom na wzgórzu, w którym wydarzyła się tragedia.

  42. Fundacja. Druga Fundacja

   okladka

   Autor:
   Isaac Asimov

   Ocena:
   5/6

   Kolejna część z cyklu Fundacja autorstwa Isaaca Asimowa. Druga Fundacja przenosi czytelników w wir wydarzeń, które zainicjowane zostały w poprzednich opowieściach.

  43. Pieśń Lodu i Ognia. Nawałnica mieczy t. 2: Krew i złoto . Krew i złoto

   okladka

   Autor:
   George R.R Martin

   Ocena:
   0/6

   Dwóch pretendentów do władzy nie żyje, a trzeciego wyjęto spod prawa, ale zaciekłe walki nie ustają. Joffrey z rodu Lannisterów niepewnie zasiada na Żelaznym Tronie, a jego najbardziej nieprzejednany rywal, lord Stannis, pokonany i zhańbiony, ulega wpływom zazdrosnej czarodziejki.

  44. Pieśń Lodu i Ognia. (#5). Taniec ze smokami, cz. 1

   okladka

   Autor:
   George R.R Martin

   Ocena:
   6/6

   V część cyklu %22Pieśń Lodu i Ognia%22, t. I Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na pyle i śmierci.

  45. Ja, inkwizytor. Bicz Boży

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   6/6

   Wezwani na Szubieniczną Górę inkwizytorzy stają się świadkami przerażającej śmierci. Miejscowy biskup w uroczystych szatach płonie na stosie niczym ostatni heretyk.

  46. Miecz Aniołów

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   6/6

   Opowieści o Mordimerze Madderdinie, inkwizytorze, który nie waha się zadawać pytań i dążyć do odkrycia prawdy o otaczającym go świecie...

  47. Łowcy dusz

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   0/6

   Ostatni zbiór opowiadań o Mordimerze Madderdinie, inkwizytorze z Hez-hezronu. Ponownie przenośmy się do alternatywnej rzeczywistości rządzonej przez fanatyczny kler i święte inkwizytorium.

  48. Młot na czarownice

   okladka

   Autor:
   Jacek Piekara

   Ocena:
   6/6

   Świat coraz szybciej stacza się w otchłań piekielną. Szerzą się zbrodnia, zdrada i rozpusta. Plugawi czarownicy, wraz z demonim pomiotem, snują niecne intrygi godzące...

  1. Złota klatka

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   2.5/6

   Inteligentna i piękna Faye ma wszystko wspaniałego męża, ukochaną córeczkę i luksusowy apartament w najlepszej dzielnicy Sztokholmu. Jednak pozory mogą mylić... Jej idealne życie to w rzeczywistości desperackie próby zadowolenia Jacka.

  2. Odwet

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   0/6

   Tajemnicze śmierci polskich agentów wzbudzają zainteresowanie Rosjan. Pułkownik GRU Arsen Fiedotow bacznie śledzi sytuację na polskiej scenie politycznej. Stawka jest szczególnie wysoka zbliżają się wybory parlamentarne.

  3. Seria o komisarzu Williamie Wistingu (tom 1). Kluczowy świadek

   okladka

   Autor:
   Jorn Lier Horst

   Ocena:
   5/6

   Książkowy debiut uznanego pisarza kryminałów Jrna Liera Horsta, Kluczowy świadek jest realistyczną opowieścią zbudowaną na autentycznej historii. Preben Pramm leży martwy od tygodnia.

  4. Fjällbacka (#1). Księżniczka z lodu

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4.6/6

   W spokojnej, małej miejscowośći na zachodnim wybrzeżu Szwecji ginie dziewczyna. Alex była atrakcyjną i bogatą mieszkanką miasteczka Fjällbaka. W jednym z domów społeczności, w której każdy się zna, odkryto jej zwłoki.

  5. Pancerne serce

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.5/6

   Harry Hole, genialny śledczy aktualnie nie w formie. Przebywa w Hongkongu, gdzie w oparach opium próbuje zapomnieć o spustoszeniach, które w jego życiu dokonał Bałwan.

  6. Pragnienie

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.7/6

   Młoda kobieta zostaje zamordowana we własnym mieszkaniu tuż po internetowej randce. Ślady na jej ciele wskazują, że sprawca jest wyjątkowo bezwzględny. Presja mediów, by znaleźć winnego, sprawia, że policja zwraca się do Harry%27ego Hole.

  7. Trzeci klucz

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5.3/6

   Trzeci klucz to kolejna część serii o wybitnym policjancie Harrym Hole. Tym razem ma od przed sobą wyjątkowo trudne zadanie, gdyż będzie musiał prowadzić dwa śledztwa jednocześnie.

  8. Odbiorę ci wszystko

   okladka

   Autor:
   Ruth Lillegraven

   Ocena:
   0/6

   Bestselerowy thriller psychologiczny z Norwegii Połknęłam tę powieść w dwa wieczory, ale jej bohaterowie zostaną ze mną na długo. Maja Lunde, autorka Historii pszczół Clara jest ambitną i utalentowaną urzędniczką w Ministerstwie Sprawiedliwości.

  9. Pentagram

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   4/6

   Harry Hole po którejś z rzędu wpadce alkoholowej dostaje wypowiedzenie. Jednak ze względu na okres urlopowy zostaje włączony do śledztwa, które prowadzi Tom Waaler.

  10. Fjällbacka (#3). Kamieniarz

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5/6

   Jest październikowy poranek. Rybak Frans Bengtsson wypłynął łódką, aby opróżnić więcierze, które zastawił na homary. Przy ostatnim coś się mocno zacina. Frans przeczuwa, że nie będzie to zwykły połów, i nie myli się w siatce więcierza tkwi ciało dziewczynki.

  11. Zamęt

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5.7/6

   Słuchowisko w znakomitej aktorskiej obsadzie! 59 najlepszych polskich głosów w superprodukcję na podstawie powieści Zamęt. Reżyseria: Janusz Kukuła Występują: Narrator - Krzysztof Gosztyła Dima Grzegorz Damięcki Monika - Marta Żmuda Trzebiatowska Pułkownik Roman Leski - Andr...

  12. Materiał ludzki

   okladka

   Autor:
   Piotr Borlik

   Ocena:
   6/6

   Druga po %22Boskiej proporcji%22 część cyklu kryminalnego z Agatą Stec. Po zakończonym śledztwie w sprawie morderstwa w gdańskim parku Oliwskim w niewyjaśnionych okolicznościach znika główny świadek w sprawie.

  13. Pierwszy śnieg

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Jest listopad i w Oslo spadł pierwszy śnieg. Po powrocie z pracy Brite Becker widzi przed swoim domem bałwana i chwali syna i i męża za wykonane dzieło. Jednak okazuje, że to nie oni są jego twórcami.

  14. Czerwone Gardło

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   4.5/6

   Harry Hole, samotnik i alkoholik a przy tym genialny śledczy trafia na ślad przemyconego do Norwegii snajperskiego karabinu marki Märklin. Komisarz podejmuje trop, który niespodziewanie naprowadza go na kręgi ugrupowań neofaszystowskich.

  15. Karaluchy

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Policjant Harry Hole wyrusza w dalekie strony by rozwiązać kolejną zagadkę. Tym razem trafia do Tajlandii pełnej świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go go.

  16. Upiory

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   6/6

   Gdy Harry Hole ma intuicję nic nie jest w stanie stanąć mu na przeszkodzie. W Oslo dochodzi do morderstwa z pozoru mało nadzwyczajnego. Zdesperowany heroinista próbuje ukraść narkotyk drugiemu i zostaje zastrzelony.

  17. Dom na wyrębach

   okladka

   Autor:
   Stefan Darda

   Ocena:
   4/6

   Życie Marka Leśniewskiego ulega nagłej dezorganizacji. Mężczyzna porzuca Wrocław i pracę na tamtejszej uczelni, by zamieszkać w niewielkim starym domu na lubelszczyźnie. Początkowo jest zafascynowany nowym miejscem.

  18. Mroczni ludzie. Trylogia OXEN cz. 2

   okladka

   Autor:
   Jens Henrik Jensen

   Ocena:
   4.6/6

   Dalszy ciąg historii Nielsa Oxena, byłego żołnierza duńskich sił specjalnych, wielokrotnie odznaczanego za niespotykaną odwagę. Zmagający się ze stresem pourazowym Oxen szukał już tylko spokoju, toteż wyprowadził się do lasu w północnej Jutlandii.

  19. Fjällbacka (#2). Kaznodzieja

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4.5/6

  20. Fjällbacka (#4). Ofiara losu

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   5.3/6

   W Tanumshede dochodzi do wypadku samochodowego, policja bada sprawę z pozoru wyglądającą na pozbawioną ingerencji osób trzecich. Jednak gdy ma miejsce kolejne trgaiczne zdarzenie, pojawiają sie podejrzenia.

  21. Więcej czerwieni

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   6/6

   W kolejnej część znakomitej serii Katarzyny Puzyńskiej gościmy w Lipowie, w środku lata. Trwaja żniwa, a w okolicznych sadach dojrzewają owoce. Aspirant Daniel Podgórski jest przekonany, że znajduje się w najlepszym momencie swojego życia.

  22. Człowiek nietoperz

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   2.8/6

   Akcja dzieje się w Australii, gdzie mężczyzna bada sprawę zabójstwa swojej rodaczki Inger Holter. Kobieta prawdopodobnie padła ofiarą seryjnego mordercy. Pomagać będzie mu będzie miejscowy policjant, który jest Aborygenem.

  23. Polowanie na skarb

   okladka

   Autor:
   Andrea Camilleri

   Ocena:
   5/6

   Komisariat w Vigacie ogarnęła nuda, wszyscy pogrążają się w marazmie i bezczynności. Montalbano czyta kryminał Simenona, Catarella dzielnie walczy z krzyżówkami. Od czasu do czasu komisarz wysłuchuje przez telefon skarg i narzekań swej jakże odległej narzeczonej, a mania religijna rodzeństwa Pa...

  24. Prowadź swój pług przez kości umarłych

   okladka

   Autor:
   Olga Tokarczuk

   Ocena:
   6/6

  25. Łowcy głów

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Jo Nesbø i jego kolejne genialne dziecko. Głównym bohaterem powieści jest Roger Brown. Na norweskim rynku znany jako najlepszy łowca głów. Ma wszystko: piękną dziewczynę, ekscytującą pracę i wspaniały dom.

  26. Motylek

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   6/6

   W mroźny poranek, na skraju mazurskiej wsi zostaje znalezione ciało zakonnicy. Wygląda na to, że potrącił ją samochód. Jednak później okazuje się, że kobieta została zamordowana i ktoś upozorował wypadek.

  27. Wybawiciel

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   5/6

   Inspektor Harry Hole w zasypanym śniegiem Oslo ściga nieuchwytnego mordercę z byłej Jugosławii. W tym celu przeczesuje mroczne środowisko narkomanów, dewiantów, członków Armii Zbawienia wyczekujących nowego zbawiciela, który ma ich wyzwolić od beznadziei życi...

  28. A.B.C

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   0/6

   Seryjny morderca zabija ludzi w porządku alfabetycznym. Odpracował już litery %22A%22, %22B%22 i %22C%22 Czy zostanie schwytany, zanim dojdzie do %22Z%22? Sprytny przestępca umyka wymiarowi sprawiedliwości, mimo że przed każdą zbrodnią wysyła list z informacją, gdzie i kiedy należy szukać na...

  29. Morderstwo w Orient Expressie

   okladka

   Autor:
   Agata Christie

   Ocena:
   6/6

   Jadący Orient Express utknął w zaspie. Wśród podróżnych jest Herkules Poirot, który po rozwiązaniu kryminalnej zagadki w Azji wraca do Europy. Pasażerowie są odcięci od świata, a wśród nich czai się morderca.

  30. Pacjentka

   okladka

   Autor:
   Alex Michaelides

   Ocena:
   0/6

   Opowieść o kobiecie, która z niewyjaśnionych przyczyn zabija męża, po czym przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tragicznej nocy.

  31. Pierwszy Glina: Synowie mojżeszowi

   okladka

   Autor:
   Andrzej W. Sawicki

   Ocena:
   0/6

   Oto druga z historii o „generale policjantów”, o którym pamięć żyje do dzisiaj w potocznej nazwie policjantów. W marcu 1808 roku w swoim kantorze przy ulicy Gęsiej brutalnie został zamordowany Leopold Atalias, szanowany żydowski finansista, jeden z pięciu weks...

  32. Trzydziesta pierwsza

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   5.3/6

   Trzydziesta pierwsza to już trzecie spotkanie z mieszkańcami Lipowa i policjantem Danielem Podgórskim, tym razem w przedświątecznej atmosferze. Wszędzie pachnie sosnowym igliwiem i piernikiem, a w ceglanym kościele rozbrzmiewają kolędy.

  33. Co nas nie zabije

   okladka

   Autor:
   David Lagercrantz

   Ocena:
   5.7/6

   Wybitny naukowiec, badacz i ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji zostaje okradziony z wyników swoich badań. Próbując się w tym wszystkim odnaleźć i wpada na trop instytucjonalnych nadużyć.

  34. Macbeth

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   0/6

   Lata70.,skorumpowane miasto pełne przestępców. Macbeth, jeden z niewielu nieprzekupnych policjantów, jest dowódcą jednostki specjalnej. Po niebezpiecznej akcji przeciwko handlarzom narkotyków zaczyna piąć się po szczeblach kariery.

  35. Układ

   okladka

   Autor:
   Igor Brejdygant

   Ocena:
   0/6

   Nowy kryminał Igora Brejdyganta wciąga bez reszty w mroczny świat układów, zależności i tajemnic.

  36. Nielegalni

   okladka

   Autor:
   Vincent V. Severski

   Ocena:
   5.5/6

  37. Policja

   okladka

   Autor:
   Jo Nesbo

   Ocena:
   0/6

   Oficer policji zostaje odnaleziony martwy w miejscu morderstwa sprzed lat, które badał ale nie wyjaśnił. Po pewnym czasie dwóch kolejnych policjantów spotyka ten sam los.

  38. Fjällbacka (#7). Latarnik

   okladka

   Autor:
   Camilla Läckberg

   Ocena:
   4/6

   Po powrocie Patrika Hedström do pracy, czeka na niego nowe śledztwo. Zamordowany został powszechnie lubiany i szanowany Mats Sverin, nowy szef gminnego wydziału finansów.

  39. Igła

   okladka

   Autor:
   Ken Follett

   Ocena:
   0/6

   Najsłynniejszy wojenny thriller szpiegowski! Rok 1944 r. Alianci szykują się do inwazji. Niemcy otrzymują od swoich szpiegów informacje, że lądowanie nastąpi w Calais, i to wkrótce.

  40. Millennium (#1). Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (#1)

   okladka

   Autor:
   Stieg Larsson

   Ocena:
   5.4/6

   Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika jak kamień w wodę. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera.

  41. Millennium (#3). Zamek z piasku, który runął (#3)

   okladka

   Autor:
   Stieg Larsson

   Ocena:
   6/6

   Trzecia i ostatnia część serii %22Millennium%22 zaczyna się w miejscu, w którym kończy się Dziewczyna, która igrała z ogniem. Lisbeth Salander przeżywa próbę pogrzebania żywcem, jej kłopoty się jednak na tym nie kończą .

  42. Połów

   okladka

   Autor:
   Ove Logmansbo, Remigiu...

   Ocena:
   5.5/6

   Raz do roku wody wokół Wysp Owczych przybierają krwawy odcień. Mieszkańcy urządzają grindadráp, czyli tradycyjny połów grindwali. Jedno z upolowanych zwierząt budzi w Farerach grozę – podczas patroszenia rybacy odkrywają w żołądku ssaka makabryczne znalezisko&hellip...

  43. Terapeutka

   okladka

   Autor:
   Bernadeta Prandzioch

   Ocena:
   0/6

   NOWY GŁOS W POLSKIEJ POWIEŚCI KRYMINALNEJ. Listopadowy poranek. W ogrodzie gabinetu terapeutycznego zostają znalezione zwłoki dziecka. Choć pracująca tam terapeutka Marta Szarycka stara się trzymać na uboczu, szybko zostaje wciągnięta w bieg wydarzeń za sprawą dziwnych wiadomości, które otrz...

  44. Kredziarz

   okladka

   Autor:
   C. J. Tudor

   Ocena:
   0/6

   Kredziarz to znakomita powieść, której autorem jest C.J. Tudor. Debiut. Choć ciężko w to uwierzyć. Każda postać jest wyraźnie zarysowana i interesująca, żadna z zagadek nie pozostawia w czytelniku niedosytu.

  45. Nora

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   5/6

   Berenika jest zbuntowana i lubi chadzać własnymi ścieżkami. Po raz kolejny znika z domu. Jednak tym razem wszystko wydaje się być nie tak jak zazwyczaj. Co gorsza w sprawę zaangażowany jest ojciec jednego z policjantów.

  46. Rodzanice

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   3/6

   Zbliża się krwawy superksiężyc. Mieszkańcy maleńkich Rodzanic boją się, że ta niezwykła pełnia uwolni z dawna uśpionego demona. Tymczasem na zamarzniętym, smaganym zimowym wichrem jeziorze znaleziono ciało zamordowanej dziewczyny.

  47. Boska proporcja

   okladka

   Autor:
   Piotr Borlik

   Ocena:
   0/6

   Matka to skarb, a miejsce skarbu jest głęboko pod ziemią. W zamkniętej dla zwiedzających palmiarni parku Oliwskiego zostają znalezione zaaranżowane, w sposób równie makabryczny jak piękny, zwłoki dziewczyny.

  48. Motylek

   okladka

   Autor:
   Katarzyna Puzyńska

   Ocena:
   6/6

   W mroźny zimowy poranek na skraju wsi zostaje znalezione ciało zakonnicy. Początkowo wydaje się, że kobietę potrącił samochód, okazuje się jednak, że ktoś ją zabił i upozorował wypadek.

  49. Natalii 5

   okladka

   Autor:
   Olga Rudnicka

   Ocena:
   5.3/6

  1. English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

   okladka

   Autor:
   Beata Błaszczyk

   Ocena:
   5/6

   Znajdziesz tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Każdy z nich został opatrzony słowniczkiem zawierającym tłumaczenia na język polski zarówno terminów specjalistycznych, jak i ty...

  2. Angielski raz a dobrze

   okladka

   Autor:
   Iwona Więckowska

   Ocena:
   4/6

   Nowe wydanie bestsellerowego kursu Lingo. %22Angielski raz a dobrze%22 to skuteczny i szybki sposób na opanowanie nowoczesnego języka angielskiego zarówno dla początkujących, jak i dla tych, co już nieraz zaczynali.

  3. Superskuteczne strategie opanowania języków obcych. Twój prywatny coach. Wydanie II

   okladka

   Autor:
   Ewa Eldridge

   Ocena:
   5/6

   Dowiesz się od niej, że opanowanie języka obcego wymaga dobrego przygotowania samego siebie, zanim jeszcze usiądziesz nad słówkami czy gramatyką — jest jak zagruntowanie płótna przed malowaniem obrazu, czyli nieodzowne.

  4. FISZKI audio j. angielski Konwersacje

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk, Joann...

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Konwersacje Poziom: A2-B2, intermediate (średnio zaawansowany) Tytuł powstał z myślą o osobach, które mimo, że uczą się języka angielskiego już od jakiegoś czasu, wciąż boją się mówić w tym języku.

  5. Angielski World Today News and Society

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Angielski World Today News and Society przeznaczony jest dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych. World Today przygotowano specjalnie z myślą o osobach, które chcą poznać i poszerzyć słownictwo związane ze współczesnością - tak, aby rozumieć każdy przekaz informacyjny i móc dyskutować n...

  6. FISZKI audio j. angielski Czasowniki dla średnio zaawansowanych

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język angielski Czasowniki dla średnio zaawansowanych Poziom: B1/B2, intermediate (średnio zaawansowany) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji warto je zatem znać.

  7. Angielski Niezbędne zwroty i wyrażenia

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   5/6

   Angielski Niezbędne zwroty i wyrażenia Audio Kurs Angielski Niezbędne zwroty i wyrażenia uczy 700 zwrotów niezbędnych do swobodnego porozumiewania się. Wszystkie wyrażenia zilustrowano zdaniem lub krótkim dialogiem pokazującym ich użycie w kontekście.

  8. FISZKI audio - j. angielski - Czasowniki dla początkujących

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język angielski – Czasowniki dla początkujących Poziom: A1/A2, elementary (podstawowy) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji – warto je zatem znać.

  9. FISZKI audio j. angielski Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język angielski Słownictwo 1 Poziom: A1, elementary (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  10. FISZKI audio j. angielski Biznes

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Biznes Poziom: B2, upper-intermediate (wyższy średnio zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej n...

  11. FISZKI audio j. angielski Czasowniki dla zaawansowanych

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   6/6

   FISZKI audio język angielski Czasowniki dla zaawansowanych Poziom: C1/C2, advanced (zaawansowany) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji warto je zatem znać. FISZKI audio to proste zasady i wyraźne nagrania, czyli klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  12. Włoski Na wakacje

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Włoski Na wakacje to kurs stworzony specjalnie z myślą o osobach wyjeżdżających do Włoch w celach turystycznych. Przeznaczony jest dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

  13. FISZKI audio j. angielski Matura ustna

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk, Joann...

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język angielski Matura ustna Poziom: B1/B2, intermediate (średnio zaawansowany) Doskonały sposób na przygotowanie do matury ustnej z języka angielskiego. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  14. FISZKI audio - j. hiszpański - Czasowniki dla początkujących

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio – język hiszpański – Czasowniki dla początkujących Poziom: A1/A2, inicial (podstawowy) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji – warto je zatem znać.

  15. FISZKI audio j. hiszpański Konwersacje

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska, Magd...

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język hiszpański Konwersacje Poziom: A2-B2, intermedio (średnio zaawansowany) Tytuł powstał z myślą o osobach, które mimo, że uczą się języka hiszpańskiego już od jakiegoś czasu, wciąż boją się mówić w tym języku.

  16. Angielski w korku kompletny kurs podstawowy

   okladka

   Autor:
   Dorota Guzik

   Ocena:
   0/6

   Spędzasz dużo czasu w podróży i chcesz w tym czasie robić coś pożytecznego? Zacznij uczyć się angielskiego. Nawet kilkanaście minut dziennie z naszym kursem pozwoli Ci opanować podstawy i wkrótce zaczniesz porozumiewać się w codziennych sytuacjach.

  17. Francuski Kurs podstawowy

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Przeznaczony jest dla osób początkujących, zaczynających naukę oraz tych, którzy chcieliby szybko przypomnieć sobie podstawy języka francuskiego i przygotować się do podróży. Obejmuje 11 lekcji - ponad 70 minut nagrań - uczących 1000 najbardziej potrzebnych słów i zwrotów, np.

  18. Rosyjski Kurs Podstawowy

   okladka

   Autor:

   Ocena:
   0/6

   Rosyjski Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących, zaczynających naukę oraz tych, którzy chcieliby szybko przypomnieć sobie podstawy języka rosyjskiego i przygotować się do podróży.

  19. FISZKI audio j. angielski Matura rozszerzona

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk, Magda...

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język angielski Matura rozszerzona Poziom: B2, upper-intermediate (wyższy średnio zaawansowany) Doskonały sposób na rozpoczęcie przygotowań do matury rozszerzonej z języka angielskiego.

  20. FISZKI audio j. hiszpański Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język hiszpański Słownictwo 1 Poziom: A1, inicial (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  21. The Adventures of Sherlock Holmes (part I). Przygody Sherlocka Holmesa w wersji do nauki angielskiego

   okladka

   Autor:
   Sir Arthur Conan Doyle...

   Ocena:
   0/6

   Język angielski Poziom B2 Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

  22. FISZKI audio j. angielski Matura podstawowa

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk, Joann...

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język angielski Matura podstawowa Poziom: B1, intermediate (średnio zaawansowany) Doskonały sposób na rozpoczęcie przygotowań do matury podstawowej z języka angielskiego.

  23. FISZKI audio j. angielski Słownictwo 5

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Słownictwo 5 Poziom: C1, advanced (zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  24. FISZKI audio - j. angielski - Starter

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język angielski – Starter Poziom: dla absolutnie początkujących Doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z językiem angielskim. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  25. FISZKI audio j. hiszpański Słownictwo 2

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język hiszpański Słownictwo 2 Poziom: A2, básico (wyższy podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  26. FISZKI audio j. hiszpański Starter

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   4.8/6

   FISZKI audio język hiszpański Starter Poziom: dla absolutnie początkujących Doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z językiem hiszpańskim. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  27. FISZKI audio j. niemiecki Słownictwo 1

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język niemiecki Słownictwo 1 Poziom: A1, Grundstufe (podstawowy) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  28. FISZKI audio j. niemiecki Starter

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język niemiecki Starter Poziom: dla absolutnie początkujących Doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z językiem niemieckim. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  29. FISZKI audio - j. hiszpański - Słownictwo 3

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język hiszpański – Słownictwo 3 Poziom: B1, intermedio-bajo (niższy średnio zaawansowany) FISZKI – kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY – doczekał się wersji audio.

  30. FISZKI audio j. hiszpański Czasowniki dla średnio zaawansowanych

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska, Magd...

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język hiszpański Czasowniki dla średnio zaawansowanych Poziom: B1/B2, intermedio (średnio zaawansowany) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji warto je zatem znać. FISZKI audio to proste zasady i wyraźne nagrania, czyli klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  31. FISZKI audio j. hiszpański Słownictwo 4

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska, Mart...

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język hiszpański Słownictwo 4 Poziom: B2, intermedio alto (wyższy średnio zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skuteczn...

  32. Rozmówki polsko-czeskie

   okladka

   Autor:
   Edyta Czeczkova

   Ocena:
   0/6

  33. FISZKI audio - j. angielski - Słownictwo 2

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język angielski – Słownictwo 2 Poziom: A2, pre-intermediate (niższy średnio zaawansowany) FISZKI – kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY – doczekał się wersji audio.

  34. FISZKI audio - j. angielski - Słownictwo 3

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio – język angielski – Słownictwo 3 Poziom: B1, intermediate (średnio zaawansowany) FISZKI – kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY – doczekał się wersji audio.

  35. FISZKI audio j. angielski Słownictwo 4

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Słownictwo 4 Poziom: B2, upper-intermediate (wyższy średnio zaawansowany) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio.

  36. FISZKI audio j. angielski Słownictwo 6

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   5/6

   FISZKI audio język angielski Słownictwo 6 Poziom: C2, proficiency (poziom biegłości językowej) FISZKI kultowy już produkt WYDAWNICTWA CZTERY GŁOWY doczekał się wersji audio. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  37. FISZKI audio j. francuski Starter

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język francuski Starter Poziom: dla absolutnie początkujących Doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z językiem francuskim. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  38. FISZKI audio j. niemiecki Czasowniki dla początkujących

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język niemiecki Czasowniki dla początkujących Poziom: A1/A2, Grundstufe (podstawowy) Czasowniki są podstawą płynnej komunikacji warto je zatem znać. FISZKI audio to proste zasady i wyraźne nagrania, czyli klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  39. FISZKI audio j. niemiecki Konwersacje

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska, Domi...

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język niemiecki Konwersacje Poziom: A2-B2, Mittelstufe (średnio zaawansowany) Tytuł powstał z myślą o osobach, które mimo, że uczą się języka niemieckiego już od jakiegoś czasu, wciąż boją się mówić w tym języku.

  40. FISZKI audio j. niemiecki Matura ustna

   okladka

   Autor:
   Kinga Perczyńska, Domi...

   Ocena:
   0/6

   FISZKI audio język niemiecki Matura ustna Poziom: B1/B2, Mittelstufe (średnio zaawansowany) Doskonały sposób na przygotowanie do matury ustnej z języka niemieckiego. Proste zasady, wyraźne nagrania oraz możliwość podglądu tekstu na ekranie odtwarzacza to klucz do szybkiej i skutecznej nauki.

  41. FISZKI audio - j. włoski - Starter

   okladka

   Autor:
   Patrycja Wojsyk

   Ocena: